Scharendijke druk met zorgzone Geen steun voor bouw Nieuwerkerk PZC PZC Aanleg bedrijfsterrein Renesse begint in maart Oosterweegje krijgt hoge antennemast 13 Echte tegenstand tegen plannen woningbouwer lijkt klein Aanhouding Ganzen kijken Bezoek en jury kiezen populairste Zeeuwse disco Vlissinger (29) aangehouden Politie zoekt getuigen ongeluk Raad steunt cliënten Thuiszorg Raad Vlissingen onder druk Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 zaterdag 31 januari 2004 door Ali Pankow SCHARENDIJKE - Slechts een man steekt zijn vinger op als wethouder L. Geluk-Poortvliet vraagt wie er nu echt tegen een zorgzone in Scharendijke is. Eén man op meer dan driehon derd mensen die in dorpshuis De Putmeet in Scharendijke zijn samen gedromd om alle ins en outs te horen over de nieuw- bouwplannen voor senioren en de over de bundeling van wo nen. zorg en welzijn. Eén man, maar de eerlijkheid ge biedt te vermelden dat Henk van Oeveren uit de Ingridstraat 30 er niet bij was. Anders waren het in elk geval twee vingers ge weest. Henk van Oeveren is te gen die zorgzone. Daar is geen twijfel over mogelijk. Hij is thuisgebleven maandaga vond, toen die informatiebijeen komst over de zorgzone werd ge houden. Uit rationele overwegin gen „Anders waren er mis schien wel ongelukken ge beurd. "Hij is tegenstander van al die ambitieuze plannen voor de bouw van luxe appartemen ten voor ouderen en van de om vorming van De Putmeet tot cen traal ontmoetingspunt en con centratie van voorzieningen voor kinderopvang, peuterspeel zaal en zorgaanbieder Allévo. Hij vindt het gekkenwerk en naar zijn zeggen denken alle in woners daar zo over. De eerlijkheid gebiedt ook te vermelden dat zijn woning aan de Ingridstraat, die hij sinds 1966 bewoont, zal moeten wij ken voor die zorgzone in Scha rendijke. Daar zit Henk van Oeveren niet op te wachten, of beter gezegd: daar zal hij zich met hand en tand tegen verzet ten. Hij woont daar al een klei ne veertig jaar met het aller grootste plezier. Hij heeft er di rect bij het beschikbaar komen van aardgas CV in laten aanleg gen. Hij maakt de voormalige ge meente Middenschouwen het grootste verwijt haar woningbe stand zonder meer te hebben overgedaan aan woningbouw vereniging Beter Wonen. Van Oeveren heeft die woning bouwvereniging, het tegenwoor dige Zeeuwland, niet hoog zit ten. Hij heeft verhalen over een aanrecht dat ineenzakte, ook vlak voor kerst, en de woning bouwvereniging die hem mooi met de problemen liet zitten. Datzelfde geldt bij het stukgaan van de verwarmingsketel en met een lek in het dak. Regelen Zijn ervaring is dat hij de zaken altijd zelf heeft moeten regelen. En nu willen ze hem en zijn vrouw straks uit hun geliefde huis aan de Ingridstraat heb ben. Maar daar is wat Van Oeve ren betreft het laatste woord echt nog niet over gezegd. Die zorgzone is helemaal niet nodig. In het oude gemeentehuis kun nen dertig bejaardenwoningen komen, vindt Van Oeveren, en verder kunnen die kleine wonin kjes aan de Middelplaatstraat beter gesloopt worden. Dan komt er heel veel ruimte voor nieuwe bejaardenhuisvesting en de peuterspeelzaal kan wat hem betreft best in het huidige Rabo- bankkantoor worden onderge bracht. Mevrouw Hanenberg-Romer van de Ingridstraat 26 denkt daar heel anders over. Zij hoopt er over vier jaar nog te zijn en de kans te krijgen zich samen met haar man in een van de nieu we appartementen voor ouderen te vestigen. Zij laat zich geen on rust aanjagen door de plannen en het gedwongen vertrek uit de Ingridstraat, maar ziet er vooral de voordelen van in. Cathy de Jonge woont met haai man en vier kinderen op Ingrid straat 22. Voor dit gezin biedt de zorgzone geen nieuwe moge lijkheid voor huisvesting. Zij vertrouwt echter op de goede be geleiding van Zeeuwland. Die belooft hen eerste prioriteit bij herhuisvesting. Belangrijke voorwaarde voor hen is wel dat dat in Scharendijke gebeurt. Daar wonen ze nu achttien jaar en daar zijn ze aan verknocht. „Het geeft wel onrust", erkent Cathy de Jonge. Ze zou het lief ste zien dat de zaken nu maar zo snel mogelijk geregeld worden. Ze weten er nu al drie jaar van en het kan nog best ettelijke ja ren aanlopen voordat ze echt moeten verhuizen. In de tussen tijd is het moeilijk beslissingen te nemen over de aanschaf van nieuwe vloerbedekking of over de schilderbeurt binnenshuis. Riet Meganck-Dorreman, Kerk straat 16, is 82 jaar en sinds acht jaar weduwe. Ze woont al 37 jaar in hetzelfde huis. Voor haar hoeft al die heisa met die zorgzone niet. Het liefste zou ze in haar huisje in de Kerkstraat blijven wonen, maar ze zal zich niet verzetten tegen de plannen. „Als het moet. zal ik me er wel bij neerleggen. En ik probeer mezelf er maar niet druk over te maken." Noodgebouw Peuterspeelzaalleidster Cora Bij de Vaate ziet de toekomst rede lijk positief tegemoet De peuter speelzaal is hard aan nieuwe huisvesting toe Het huidige on derkomen aan de Middelplaat straat is ook maar een oud nood gebouw. Alleen de speelruimte buiten is riant. „Zo groot krij gen we het op de nieuwe locatie met, maar het moet daar wel be ter worden dan nu staat ingete kend want dat is echt veel te klein", zegt Bij de Vaate Van de zijde van de peuterspeelzaal en van Kinderopvang wordt ge pleit voor het dempen van de vij ver op het Bethlehemplein, maar dat ligt zeer gevoelig. Veel bewoners achten die vijver, of brandput, kenmerkend voor Scharendijke. Bovendien kan de jeugd er zo fijn in vissen. Verder zijn er onder de bevolking nogal wat bedenkingen over de hoogte van drie bouwlagen voor de ap partementencomplexen. Aan Zeeuwland de uitdaging de be volking te overtuigen dat een maximale hoogte van negen me ter niks meer is dan de afmeting van de meeste woningwetwonin gen. Ondanks de scepsis op diverse punten zijn er ook veel bewo ners die belangstelling hebben straks in die luxe appartemen ten te gaan wonen. „Dat kot is zo vol, hoor", constateert secre taris-penningmeester Truus Heijboer van de dorpsraad laco niek met een blik op de lijst van belangstellenden Aanvankelijk waren dat er 38 bij de eerste peiling door de dorpsraad. Inmiddels zijn er 24 gegadigden bijgekomen Ze zul len nog wel even geduld moeten hebben. De wijziging van het be stemmingsplan zou nog veel tijd vergende bezwaarschriften kun nen opleveren en vanaf het mo ment dat de eerste spa de grond in kan, zal het circa vier jaar ver der zijn voor de zorgzone Scha rendijke volledig gebouwd is h de maquette wordt de stedebouwkundige situatie getoond, niet de architectonische. De meningen over de toekomst van de vijver in Scharendijke zijn verdeeld. foto's Dirk-Jan Gjeltema ERNEUZEN - Een 37-jarige lan uit Terneuzen is in de acht van woensdag op donder- ag rond 00.30 uur in de fieuwstraat in Terneuzen aan- ehouden in verband met verme ng en bedreiging. )e man was een horecagelegen- leid uitgezet omdat hij een irankje niet wilde betalen. Toen- lij weer naar binnen wilde, verd hem de toegang gewei- ;erd. Vervolgens vernielde de nan twee ruiten en bedreigde de uitbaatster met een mes. De fómeuzenaar is mverzekering- iteld. door Inge Heuff RENESSE - Naar verwachting kan het nieuwe bedrijfsterrein bij Renesse eind maart bouwrijp gemaakt worden. Daarmee wordt een begin gemaakt met de verplaatsing van drie bedrij ven uit het centrum van bet dorp. De bedrijven, Habo Hove niers, Bouwman Transport en de Schouwse Bouwmaterialen- handel denken eind van dit jaar te kunnen verhuizen. Alles staat in de startblokken, voorlopige plannen liggen klaar, principeakkoorden zijn op papier gezet en het bouwrijp maken van het terrein is aanbe steed. Het wachten is nu nog op het goedkeuringsbesluit van Ge deputeerde Staten over het be stemmingsplan voor het nieuwe bedrijfsterrein langs de recrea- tieverdeelweg in Renesse. Dit staat hoogst waarschijnlijk ko mende dinsdag op de agenda Als er, zoals wordt verwacht, po sitief besloten wordt, treedt er eerst nog een officiële beroep stermijn van vier weken wer king. Indien er geen bezwaren komen, kan de aannemer na die periode - het is dan inmiddels half maart - daadwerkelijk aan de slag. In juni zou de grond uit gegeven kunnen worden waarna de bedrijven gaan bouwen. Habo Ondertussen gaat de gemeente een nadere invulling maken van de vrijkomende oude locaties Verkoop van of woningbouw op de oude locaties moet financieel draagvlak geven voor de be- drijfsverplaatsingen. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND P Grachtweg 23a I Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 l E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl ljf INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 I op maandag t/m vrijdag ge- durende de openingstijden: da zaterdags tot 12.00 uur Voor Habo Hoveniers is de ver huizing het dringendst. Aan de verkeersdrukte over de Hoge- zoom moet, nu de recreatiever- deelweg er is, een einde komen door de aanleg van de zogenaam de knip. Habo, dat ook een tuin centrum heeft, wordt daardoor slecht bereikbaar. „Het is nu al lastig omdat Rijkswaterstaat al le wegen achter ons al afgeslo ten heeft", zegt Th. Nieuwenhui- zen van Habo „Tot op heden heeft de buurt geduld met ons gehad, maar dat houdt een keer op." L. Lemsom van de Schouwse Bouwmaterialenhandel beves tigt dat er nog geen handteke ningen zijn gezet. „Alle toezeg gingen zijn mondeling gedaan. Ik heb goede hoop dat als de aannemer eenmaal begint, alles in een stroomversnelling zal ko men." Lemsom is al twaalf jaar bezig zijn bedrijf te verplaatsen. En al zes jaar heeft hij een koper voor zijn oude locatie die dan vrij komt. „Zolang die handteke ning er niet staat, kan ik deze koper niets toezeggen. Gelukkig heeft hij geduld." Ook M. Bouwman van het gelijk namige transportbedrijf zit drin gend verlegen om de definitieve handtekening. Dit bedrijf is al zo'n twintig jaar bezig een ande re locatie te vinden. „We moeten nog te horen krij gen of alle bedrijfsactiviteiten die wij op het nieuwe terrein wil len uitvoeren ook mogen. En wat de mogelijkheden zijn voor woningbouw op de oude loca tie." door Piet Kleemans NIEWERKERK - De gemeente raad van Schouwen-Duiveland ziet helemaal niets in het voor stel van de dorpsraad Nieuwer kerk om op een al dertig jaar braakliggend terrein vlak langs de N59 woningen te bouwen. Dat bleek deze week tijdens de gemeenteraadsvergadering. De dorpsraad ijvert al geruime tijd voor het vullen van wat in de volksmond 'Het Gat van Nieuwerkerk' is gaan heten. Des tijds waren er plannen voor ves tiging van een motel, vlak langs de N59, maar zover is het nooit gekomen. Alleen de fundering werd gelegd en die ligt er nog steeds. Ongebruikt, tot groot on genoegen van de Nieuwerker- kers. In de loop der jaren zijn al heel wat plannen losgelaten op het braakliggende terrein, maar in de praktijk is er tot dusverre nog niets van de grond geko men. Eigenaar projectontwikke laar Adboma BV heeft bij de ge meente recentelijk een plan inge diend voor de bouw van 37 be taalbare koopwoningen. De dorpsraad is enthousiast over dat plan. De 47 koopwonin gen die de gemeente in nieuw- bouwplan Heule II neer wil zet ten, zijn in de ogen van de dorps raad te duur waardoor 'starters buiten de boot dreigen te val len'. Met dat gegeven in het ach terhoofd pleit de dorpsraad voor het Adboma-plan. Het argument van de'gemeente dat zo dicht bij een drukbere- den weg als de N59 woning bouw niet mogelijk is vanwege het lawaai, houdt volgens dorps raadsvoorzitter J. Prins geen steek sinds ter plaatse een maxi mumsnelheid van 50 kilometer per uur geldt. „De gemeente geeft aan dat het de geluidsbelasting te hoog zou zijn Er is een deskundigenrap port van zeer recente datum waar het tegenovergestelde uit VROUWENPOLDER - De KNNV, de vereniging voor veld- biologie, houdt op 7 februari een ganzenexcursie De excursie wordt geleid door Hilda van Langevelde. Deelnemers moeten om half twee verzamelen bij res taurant 'Vrouwe in den Polder' bij de Veerse Gatdam. De excur sie wordt gehouden op Noord-Beveland of Schou wen-Duiveland. blijkt. En dat rapport is op het gemeentehuis bekend", betoog de Prins deze week tijdens de ge meenteraadsvergadering. De dorpsraadsvoorzitter bepleit te een koppeling van Heule II aan het Adboma-plan. De poli tieke fracties lopen daar echter niet warm voor Sympathiek Op zich staat de politiek sympa thiek tegenover het Adbo ma-plan maar heerst de vrees dat de door Prins voorgestelde koppeling (te)veel vertraging op gaat leveren Ook betwijfelt de politiek of de geluidsbelasting zoals Prins beweert geen belet sel is. PvdA-voorman W Ren den „Vóór de verkeerslichten geldt wel een limiet van vijftig, maar er vlak na mag je alweer 80 rijden. Ik denk dat je op zo'n lokatie echt niet voor je plezier gaat wonen." Ook vanuit andere politieke fracties kreeg Prins geen steun. Fractievoorzitter P. Berre- voets-Ringelberg van Leefbaar Schouwen-Duiveland: „Het plan van Adboma ligt er al een poosje. We moeten zeker kijken wat mogelijk is. maar nu eerst door met Heule II." SGP'er C. Flikweert sloot zich daarbij aan, evenals de andere fracties. door Inge Heuff GOES - Drie Zeeuwse discothe ken hebben zich aangemeld voor de verkiezing van populair ste discotheek van Nederland. Er doen ruim honderd dansgele genheden mee. De organisatie is in handen van Nightlife Magazi ne, het managementvakblad voor onder meer discotheken en danscafés. Disco-café La Plaza in Goes doet ook dit jaar weer een gooi naar de titel populairste disco theek van Nederland. Ook Trini ty in Renesse en Tramzicht in Domburg doen mee. Vorig jaar wist La Plaza de populairste te worden van de vijf deelnemers uit Zeeland, maar de hoofdprijs ging naar een discotheek in Bun- nik. „Ik vind het wel belangrijk om mee te doen", zegt R. de Kooning van la Plaza. „Al lever de onze eerste plaats in de pro vincie ons helemaal geen publici teit op. toch stimuleren we onze bezoekers om op ons te stem men." De verkiezing komt eerst tot stand door een publieksstem- ming via sms-berichtjes of inter net. Een mysteryguest bezoekt vervolgens per provincie de drie VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van donder dag op vrijdag een 29-jarige Vlissinger aangehouden. De man liep op het parkeerterrein van het ziekenhuis aan de Koudekerkseweg tussen de auto's. De politie nam hem mee naar het bureau op verdenking van poging tot au to-inbraak. MIDDELBURG - De politie is op zoek naar getuigen van een ongeval dat donderdagavond om half twaalf op de kruising van de Schroeweg/Torenweg in Middelburg plaatsvond. Bij de botsing raakte twee personen gewond. Zij moesten voor behandeling naar het ziekenhuis. Een 21-jarige Middelburgse, die vanaf de A58 over de Schroeweg reed, wilde op de kruising linksaf de Toren- weg inslaan Zij botste op een 20-jarige Vlissinger die ook over de Schroeweg reed, vanuit de richting van de Staten- laan. Hij wilde op de kruising rechtdoor. Bij de aanrij ding raakten de Middelburgse automobiliste en een 18-ja- rige passagiere, ook uit Middelburg, gewond. Beide auto mobilisten zeiden door het groene licht te zijn gereden. SLUIS - Een meerderheid van dé Sluisse gemeenteraad vindt dat de gemeente cliënten van de thuiszorg die de zorg niet meer kunnen betalen moet steunen. Een CDA-motie van die strekking kreeg donderdagavond bre de steun. De fracties reageerden daarmee op de vele reac ties die de overkoepelende patiëntenorganisatie Klaver blad onlangs binnenkreeg tijdens de meldweek thuiszorg. Veel mensen klaagden over de hogere eigen bijdrage voor de thuiszorg. Dit leidde al tot vele opzeggingen. In de mo tie wordt het college van burgemeester en wethouders op gedragen dit ter kennisname aan te bieden bij het ministe rie van Welzijn, Volksgezondheid en Sport. Uitdrukkelijk wordt verzocht de genomen beslissing opnieuw tegen het licht te houden en rekening te houden met de klachten VLISSINGEN - De coalitie van de gemeente Vlissingen staat onder druk. Het afwijkende standpunt van de CDA-fractie over de aankoop van het Scheldeterrein is verkeerd gevallen bij de andere collegepartijen VVD en PvdA. De twee hebben aangedrongen op een coalitieover- leg Ze zetten vraagtekens bij de betrouwbaarheid van het CDA als coalitiepartner. Fractievoorzitter J. Lust van de WD zegt dat hij voor de tweede keer in korte tijd geschrokken is van het optreden van de CDA-fractie Bij de invulling van de Kleine Spui- kom haakte het CDA af en nu opnieuw bij de aankoop van het terrein van de Koninklijke Schelde Groep. Woor den van gelijke strekking spreekt PvdA-fractievoorzitter S. van Wijnen. „Het moet toch niet de gewoonte worden van het CDA om een andere weg te kiezen. Donderdag ging de gemeenteraad akkoord met de aanschaf van het 31 hectare grote KSG-terrein voor 34 miljoen euro Na zuivering van de grond en het bouwrijp maken zal Vlissin gen 100 miljoen kwijt zijn. Met uitzondering van het CDA gaven alle partijen groen licht voor de megadeal. leidstoets antenne-installaties mobiele telecommunicatie' zag het levenslicht. Daarin zijn re gels opgenomen voor de plaat sing van antennemasten Eén van de belangrijkste is dat de masten niet hoger mogen zijn dan 40 meter en dat zij geschikt moeten zijn voor 'site sharing'. Dat houdt in dat de telefoonaan bieder ook antennes van andere providers op zijn mast moet toe staan. door Piet Kleemans NOORDGOUWE - Aan het Oos terweegje bij Noordgouwe mag een dertig meter hoge antenne mast verrijzen, vindt het dage lijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland. Het betreft een antennemast ten dienste van het netwerk van aabieder van mobiele telefonie Vodafone. Volgens een woord voerder van de afdeling ruimte en milieu van de gemeente past de lokatie waar de mast komt - Oosterweegje 2 - binnen het be leid dat de gemeente hanteert met betrekking tot antennemas ten. Met de groei van het mobiele te lefoonverkeer dreigde Schou wen-Duiveland enkele jaren ge leden nog overspoeld te worden met antennemasten. Dat was in 2003 reden voor het gemeentebe stuur om daar paal en perk aan te stellen. De 'ruimtelijke be- C20Ö0 Naast antennemasten ten dien ste van de mobiele telefonie staat aan tie Rampweg bij Renes se een 63 ,meter hoge zendmast voor C2000, het communicatie systeem voor hulpverleners. De gemeente is daar niet echt blij mee, maar zegt verplicht te zijn C2000-masten toe te laten. De C2000-mast aan de Ramp- weg is met zijn 63 meter het hoogste punt van Schou wen-Duiveland. (Advertentie) discotheken die het hoogst eindi gen. Een jury oordeelt op grond van het rapport van de myste ryguest, in combinatie met de bezoekersaantallen en het stem gedrag van de bezoekers. Op acht maart wordt in Den Haag uit ruim honderd aanmeldingen de populairste discotheek be kendgemaakt. „Het gaat duide lijk niet om de beste discotheek, maar om de populairste", zegt organisator J. Bijlsma van Nightlife Magazine. Hij weet niet waarom zich in Zeeland zo weinig discotheken hebben aan gemeld. „We overwegen over te stappen naar een nominatiesys teem. Wellicht dat discotheken dit meer waarderen dan wan neer je jezelf moet aanmelden." M. van Oeveren van discotheek Trinity in Renesse doet wel mee, maar hecht weinig waarde aan de verkiezing. „Je hebt een leu ke dag in Den Haag maar verder is de verkiezing vooral gekop peld aan de verkoop van een biermerk. Het stelt allemaal niet zoveel voor." R. Akkerdaas van café-dancing Tramzicht is positiever. „Wij proberen toch echt zoveel mogelijk bezoekers te laten stemmen. Er is niks mis met zo'n verkiezing." naam.noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters m/v 5 weken voor 14,50 nr 'k geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon: 2 noteert u mij voor een abonnement. De eerste e maj|. twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen afschrijving van mijn (post)bankrekening- per maan(j met nummer p automatische incasso 19,45). handtekening: »>er kwartaal met automatische incasso 56,60) 3 per jaar met PZC bv gaat zorgvuldig om met perjoonsgege- «m. ma. Jf, u fuTO Stuur deze bon naar; PZC. afdeling lezersservice 81,7T1688II55555711 s XTw b™*' di wo do vr u (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 61