Goes geleidelijk fietsvriendelijker PZC PZC Kapitein Rob onder de hamer T holen wil zicht crijgen op ading schepen 13 Vier van de negen gemeentelijke projecten inmiddels afgerond Ambulance botst op personenauto Joth en Juister houden filmfeest voor jong Tholen Directeur Scheldetheater eist inzet van bewaking Akkoord landbouwgif bestaat nog Raad steunt cliënten Thuiszorg Reimerswaal tegen Delta-salaris Onder invloed achter stuur Terneuzenaar dreigt met mes Toeristisch Vlissingen moet inhaalslag maken Wolphaartsdijk in optocht voor jarige koningin Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 zaterdag 31 januari 2004 door Rolf Bosboom IGOES - Goes wordt geleidelijk i ifietsvriendelijker. De inhaalslag die de gemeente momenteel uit voert, is al een eind gevorderd. Medio '2002 besloot de gemeente raad dat het, naast de gebruike lijke investeringen, noodzake lijk was op korte termijn een reeks knelpunten op fietsgebied aan te pakken. Daarvoor werd een half miljoen euro uitgetrok- ken. De raad stelde vervolgens - een lijst samen met negen projec- die met dat budget moesten worden uitgevoerd. Vier van de negen projecten zijn inmiddels afgerond. Aan de Oostwal, aan de kant van de Gasthuisstraat, is voor 68.000 euro een grotere en mooiere fiet senstalling gekomen. De verkeerslichten op de krui sing van de Ringbaan-West en de Westhavendijk zijn voor 16.000 euro aangepast ten gun ste van de fietsers. Verder is voor 37.000 euro het fietspad bij zwembad Sport- punt Zeeland en recreatiegebied De Hollandsche Hoeve verbe terd. Ook is er betere verlich ting gekomen langs de Westha vendijk, de Ringbaan-Oost en de Krukweg, waarvan het noor delijke deel overigens nog moet worden gedaan. Een van de voornaamste wensen van de politieke partijen was een fietspad langs het gedeelte van de Krukweg waar dat nog niet het geval is. Daan-oor ligt een uitgewerkt plan klaar. De 90.000 euro die daan'oor be schikbaar is, blijkt echter niet genoeg te zijn. Dat komt onder meer doordat de bermgrond waar het fietspad wordt aangelegd, verontreinigd is. Ook moeten er enkele forse bomen worden gekapt en leidin gen en kabels worden ver plaatst. Een deel van de Kruk weg dient te worden gerecon strueerd De gemeente hoopt de extra kos ten te kunnen opvangen door een gunstige aanbesteding. De uitvoering is komend voorjaar voorzien. Verder liggen er ontwerpen klaar voor het veiliger maken van de kruisingen Beuken- straat-'s-Gravenpolderseweg en Westhavendijk-Geldeloozepad én van de oversteek tussen de wijken Oostmolenpark en O ver zuid fs-Gravenpolderseweg). De drie projecten, waarvoor in totaal 260.000 euro is uitgetrok ken, worden op korte termijn aanbesteed. Daarbij hoopt de ge meente op een voordeeltje, zo dat de extra kosten van de over steek bij Oostmolenpark kun nen worden weggewerkt. De uit voering wordt nog voor de zo mer verwacht. Het laatste project is de uitbrei ding van de fietsenstalling bij de Ganzepoortstraat. De ge meente was daarmee al begon nen, maar legde de werkzaamhe den na protesten van omwonen den stil. Inmiddels is de strook bij de achteringang van de He- ma, aan de Keizersdijk, in beeld als alternatieve locatie. KAPELLE - Op de Wemel- dingse Zandweg in Kapelle is gistermiddag rond half drie een personenauto aan gereden door een ambulan- De 44-jarige bestuurder van de ambulance uit Mid delburg reed over de We- meldingse Zandweg, ko mende uit de richting van Wemeldinge. Op het mo ment dat hij linksaf een erf op wilde rijden, werd hij in gehaald door een 31-jarige automobilist uit Vlissin- gen. De ambulance kon de Vlissinger niet meer ontwij ken. Door de aanrijding raakte de personenauto van de weg en reed door de voortuin van een woning. Hij kwam tot stilstand te gen een boom. Een 22-jari- ge man uit de gemeente Ka pelle, die in de personen auto zat, werd voor onder zoek overgebracht naar het Oosterschelde ziekenhuis. Aan de Oostwal is voor 68.000 euro een grotere en mooiere fietsenstalling gekomen. por Rolf Bosboom IOLEN - De gemeente Tholen oekt naar oplossingen om meer cht te krijgen op de lading van chepen op het Schelde-Rijnka- Eal. De hoop is gevestigd op a nieuw landelijk systeem, raarmee de lading snel kan wor- len nagegaan. )e fractie van ChristenUnie in Ie gemeenteraad stelde onlangs Tagen over de veiligheid van :el Schelde-Rijnkanaal. Het gro- e probleem is dat vaak niet dui- REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: I 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur delijk is welke stoffen de sche pen vervoeren, zodat ook de risi co's niet kunnen worden inge schat. Komende maand gaat burge meester W. Nuis samen met zijn collega J. Hoogendoorn van buurgemeente Steenbergen en hun beide brandweercomman danten in Dordrecht een nieuw systeem bekijken van het Korps Landelijke Politiediensten. Dat maakt het mogelijk de lading van schepen op de voet te kun nen volgen. Het communicatiesysteem zorgt ervoor dat de informatie over de lading van schepen voor alle be langhebbende instanties direct toegankelijk is. Zeker als zich een incident zou voordoen op het Schelde-Rijnkanaal, kan dan direct worden nagegaan of er bijvoorbeeld sprake is van ge vaarlijke stoffen. Het systeem is enigszins verge lijkbaar met dat voor het spoor wegverkeer. Daar hebben burge meesters sinds kort ook de moge lijkheid om snel na te gaan wat er per trein over hun grondge bied wordt vervoerd. Voorheen was dat volstrekt duister Het mogelijke gevaar van het Schelde-Rijnkanaal heeft alle aandacht, zo heeft burgemees ter Nuis de Thoolse gemeente raad verzekerd. Ook in de con tacten met de provincie komt het regelmatig aan de orde. THOLEN - De jongerenorgani satie Tholen (Joth) en de Stich ting Juister, een collectief van filmers, houden vandaag een filmfeest voor jongeren tussen 12 en 20 jaar in de Meulvliet in Tholen. Terwijl de film On the Road wordt vertoond, speelt de rockband NoCode op het po dium. Verder zijn er optredens van de Walcherse band YesYou- Did en van de bekende formatie Groover. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De film draait om 20.00 uur. De toegang is gratis en er wordt geen alcohol ge schonken. door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - De exploitant van het Terneuzense Schelde- theater, Frans Lievens, weigert zijn zalen te verhuren aan klan ten die er niet in slagen de veilig heid van gasten en personeel te garanderen. Lievens wil in de toekomst bij verhuur aan der den contractueel laten vastleg gen dat de huurders zorgen voor de inzet van bevoegd beveili gingspersoneel. Een en ander is het gevolg van een incident, vorige week, dat de exploitant niet in de koude kleren is gaan zitten. Lievens werd - nadat hij een jongeman die in de foyer voor problemen had gezorgd uit het theater had gezet - door de herrieschopper en wat kompanen in elkaar ge slagen op het moment dat hij de foyer weer in wilde lopen. Lievens heeft van de mishande ling aangifte gedaan bij de poli tie. Die heeft de zaak in onder zoek, maar heeft tot op heden geen aanhouding verricht. Lievens heeft wel contact ge zocht met de leiding van het ROC Westerschelde in Terneu- zen. Het instituut had die avond het theater gehuurd voor een grote leerlingenvoorstelling rond het thema normen en waar den. Aan die voorstelling namen ruim 170 (oud)leerlingen deel, alsmede een vrij grote groep jon geren die niet aan de school ver bonden zijn, maar bijvoorbeeld wel bevriend zijn met scholieren van het ROC. „Het gevolg was dat op die avond - die ook nog eens veel publiek trok - erg veel mensen aanwezig waren die geen directe binding met de school hebben In zo'n geval heeft het weinig zin om een paar leraren te laten surveilleren in de foyer Dat is ons ook niet gevraagd", zegt woordvoerder J. Meesen van het ROC. Hij vindt het uitermate verve lend wat Lievens is overkomen, foto Willem Mieras maar meent dat de school geen blaam treft. „Komt nog bij dat de dader, voor zover we kunnen nagaan, geen leerling is van ons." De ROC-woordvoerder kan ove rigens de reactie van Lievens wel begrijpen. „Als de exploi tant in de nabije toekomst extra waarborgen wil inbouwen om de veiligheid van mensen in zijn theater beter te kunnen garande ren en dat contractueel ook zal vastleggen, zullen wij als we weer een zaal huren er voor zor gen dat aan die voorwaarde wordt voldaan. Zo simpel is dat", aldus Meesen Lievens wil overigens niet zo ver gaan dat ook bij reguliere theatervoorstellingen veilig heidspersoneel een oogje in het zeil moet houden. door Jeroen Boer MIDDELBURG - Tienduizend stripboeken gaan op 12 februari onder de hamer bij het Zeeuws Veilinghuis in Middelburg. René de Visser van het veiling huis noemt de collectie uniek. „Normaal veilen we alleen kunst en antiek." Behalve strip boeken worden er nog andere verzamelobjecten geveild, zoals Dinky Toys en ansichtkaarten. Alle stripboeken zijn afkomstig uit de collectie van slechts één persoon. De Visser vertelt dat de verzamelaar noodgedwongen afstand moest doen van zijn ver zameling. „Hij had zo veel strip boeken dat daardoor zijn huis onleefbaar werd Het veiling huis heeft eerst onderzoek ge daan in de stripwereld naar het animo voor een veiling. „We heb ben reacties uit het hele land ontvangen. We verwachten dat er veel mensen komen." De diversiteit van de collectie speelt daarin zeker een rol. „Er zitten unieke exemplaren bij Bijvoorbeeld eerste drukken en gesigneerde albums." Maar ook meer alledaagse strips, zoals de vierkleurendrukken van Suske en Wiske, worden aangeboden Die gaan wel per tientallen tege lijk. A. Stromink, die voor het vei linghuis de richtprijzen bepaal de, beaamt de belangstelling voor de veiling. Er zitten strips bij uit de reeksen Storm en Trigië. „Die zijn op het moment erg gewild omdat de tekenaar, Don Lawrence, onlangs is over leden", vertelt Stromink. Ook Taxateur Jeroen de Kuyper bekijkt een deel van de 10.000 stripboeken. de strips van Tom Poes kunnen volgens de stripkenner rekenen op veel belangstelling ..Er zijn een hoop mensen die de boeken van Marten Toonder willen heb ben." Uniek noemt hij ook de complete reeks van de avontu ren van Kapitein Rob. Hardcovers Veel van de oude strips die ter veiling worden aangeboden, zijn zogenaamde hardcovers, strips met een harde kaft. „Bij de verzamelaars zijn harde kaf ten erg gewild. Ze haten de uit gaven met slappe kaft van tegen woordig. Voor sommige van de boeken heeft een verzamelaar toch een paar honderd euro over." Toch liggen de richtprij zen voor de veiling aanzienlijk lager. Dat komt doordat Stro mink rekening gehouden heeft met een toeslag voor het veilen. De veilingkosten bedragen 25 procent van de aankoopprijs. Bovendien moet de veiling ook aantrekkelijk zijn voor hande laren. „En als een stripboek DEN HAAG - H. Alders, commissaris van de Koningin in Groningen, gaat nog een poging wagen om het akkoord over bestrijdingsmiddelen tussen landbouworganisatie LTO Nederland en stichting Natuur en Milieu overeind te houden. Dit is het resultaat van overleg deze week, dat plaatsvond naar aanleiding van een rechterlijk verbod op een aantal bestrijdingsmiddelen. De Zuid-Hollandse Mi lieufederatie had die rechtszaak aangespannen, tot grote ergernis van LTO Nederland. De landbouworganisatie heeft niet meer veel vertrouwen in een goede afloop, maar stemde wel in met de bemiddelingspoging van Alders. Die was al bij de uitvoering van het akkoord betrokken. Na tuur en Milieu vindt dat de uitwerking van de vorig jaar gesloten overeenkomst veel te langzaam verloopt. De WD in de Tweede Kamer heeft inmiddels aangekondigd een minder ingewikkelde Bestrijdingsmiddelenwet te wil len, maar nieuwe wetgeving vraagt altijd veel tijd. SLUIS - Een meerderheid van de Sluisse gemeenteraad vindt dat de gemeente cliënten van de thuiszorg die de zorg niet meer kunnen betalen moet steunen. De fracties reageerden daarmee op de vele reacties die de patiëntenor ganisatie Klaverblad kreeg tijdens de meldweek thuis zorg. Veel mensen klaagden over de hogere eigen bijdrage voor de thuiszorg. Dit leidde al tot vele opzeggingen. In de motie wordt het college van B en W opgedragen dit ter kennisname aan te bieden bij het ministerie van Welzijn. Volksgezondheid en Sport. KRUININGEN - De raad van Reimerswaal keert zich ook tegen de forse verhoging die de commissarissen van ener giebedrijf Delta ontvangen. De gemeenteraad besloot de ze week in meerderheid zich aan te sluiten bij de gestaag groeiende groep gemeenten die proberen de stijging met 35 procent via de aandeelhoudersvergadering alsnog onge daan te laten maken. Een dergelijke verhoging wordt als ongepast gezien in tijden van loonmatiging. TERNEUZEN - Een 39-jarige man uit Sas van Gent is gis termiddag op de Haarmanweg in Terneuzen gepakt voor rijden onder invloed. De man bleek 4,5 maal teveel alco hol te hebben gedronken. De auto werd in beslag geno men en de man kreeg een dagvaarding mee. TERNEUZEN - Een 37-jarige man uit Terneuzen is in de nacht van woensdag op donderdag rond 00.30 uur in de Nieuwstraat in Terneuzen aangehouden in verband met vernieling en bedreiging. De man was een horecagelegen heid uitgezet omdat hij een drankje niet wilde betalen. Toen hij weer naar binnen wilde, werd hem de toegang ge weigerd. Vervolgens vernielde de man twee ruiten en be dreigde de uitbaatster met een mes. De Terneuzenaar zit VLISSINGEN - Vlissingen kan nu op toeristisch gebied een in haalslag maken. Overdag is het aangenaam druk in de stad, maar 's avonds loopt het cen trum leeg. „Dus zal er meer ver- blijfsrecreatie gerealiseerd moe ten worden. En verder moeten ondernemers kritisch naar hun eigen product blijven kijken", stellen J. van Damme, F. van de Velde en J. Ventevogel namens Vlissingen 2010. De stichting Vlissingen 2010 is voortgekomen uit het Strate gisch Overleg Vlissingen, een particulier initiatief van (oud-)ondernemers en bestuur ders. De stichting brengt plan nen en ideeën over aan de ge meente en andere betrokkenen lissingen 2010 vindt dat een goed toeristisch product het mid del is om de Vlissingse economi sche ontwikkeling te stimule ren. ..Er zijn te weinig hotels en er is te weinig keus in verblijfs- accommodatie." De stichting reageert op een arti kel, onlangs in de PZC, waarin ondernemers spraken over zwa re tijden in Vlissingen. Een aan tal vertrekt daardoor uit Vlissin gen. „Het probleem ligt breder, maar het klopt wel dat een on dernemer weieens een fout maakt en sneuvelt." WOLPHAARTSDIJK - Konin gin Beatrix is vandaèg jarig en daarom houdt het Oranjecomtié in Wolphaartsdijk een lampion- nenoptocht door het dorp. De stoet vertrekt om 18.45 uur, als het al lekker donker is, vanuit dorpshuis De Griffioen. De mu ziekvereniging Advendo bege leidt de optocht. Mocht het weer tegenzitten, dan wordt de op tocht een week uitgesteld. (Advertentie) foto Ruben Oreel straat: postcode. plaats: telefoon: echt veel waard is, wordt het toch wel voor die prijs ver kocht", verwacht Stromink. Het brede aanbod maakt de veiling volgens hem erg bijzonder. „De meeste veilinghuizen halen al leen de krenten uit de pap en weigeren de rest." De verzamelaarsveiling wordt gehouden bij het Zeeuws Vei linghuis, Herengracht 74 in Mid delburg op 12 februari vanaf 13.30 uur. De kijkdagen zijn van 7 tot en met 12 februari van af 10.00 uur 's ochtends. e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. jO noteert u mij voor een proefabonnement van mAr j 5 weken voor 14,50. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) 'iöinoteerl u m'l voof een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: j per maand met automatische incasso 19,45). _j per kwartaal met automatische incasso 56,60). per jaar met automatische incasso (€217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 55