rLK, sluipverkeer Goes nodig Ik denk aan de poel en de kerk 11 Ook oud-directeur ziekenhuis speelde rol in bestuurscrisis VVD verbaasd over noodzaak tot brede discussie over toren Waterschap Zeeuwse Eilanden vreest verloedering zuidoostelijke stadsrand ollege in roblemen door oop KSG Paarden verzorgen en scheikunde In FEBRUARI 20% korting op onze glazen meubelen wmmm zeeuwse almanak Blaas BEVELANDEN-THOLEN zaterdag 31 januari 2004 JOES - Waterschap Zeeuwse Ei- Inden bekijkt samen met de ge- ieente Goes hoe het sluipver- jer in de omgeving van het zie- 'jnhuis kan worden ingeperkt, jet waterschap vreest anders itrloedering van het gebied. e drukte op de Buys Ballot- raat. de ontwikkeling van de ijk Oostmolenpark en het ver ier dat het ziekenhuis en Emer- s (centrum voor geestelijke ge- mdheidszorg) aantrekken, heb- ;n ertoe geleid dat er steeds eer auto's over de plattelands- egen rijden. In de 'zuidoostelij- stadsrand' gaat het met name d de Spaanweg, de Abbekin- irsezandweg en de Groeweg. anwonenden klagen over het le verkeer, dat bovendien •ak te hard rijdt. Metingen be- stigen hun klachten. De bewo- ;rs zien zelf het weren van orgaand verkeer als de enige jlossing om de veiligheid en de efbaarheid van hun omgeving verbeteren. ,evolgen >t waterschap heeft, als wegbe- erder, het onderzoeksbureau HV de gevolgen daarvan laten Izoeken. Daaruit blijkt dat q oplossing nog niet zo een- ludig is. ;t afsluiten van de Spaanweg :dt tot extra verkeer op de Ab- kindersezandweg. Als ook die ehtgaat voor sluipers, neemt drukte op de Oostmolenweg Kloetinge toe van 1250 naar 150 voertuigen per etmaal. De ig is daarvoor niet geschikt, ivendien ontstaat er dan, van- de vele fietsers die er ge- uik van maken, een onveilige uatie Wanneer ook op de istmolenweg doorgaand ver- er zou worden geweerd, leidt t tot nog meer drukte op de lys Ballotstraat (9500 in aats van 8000 voertuigen per 1). De straat en vooral de lISSINGEN - De Vlissingse lalitic staat onder druk. Het af- ijkende standpunt van de )A-fractie, afgelopen donder- tg, over de aankoop van het (heldeterrein is verkeerd geval- lobij de andere collegepartijen ID en PvdA. twee hebben aangedrongen ieen coalitieoverleg. Ze zetten aagtekens bij de betrouwbaar- id van het CDA als coalitie- rtner. actievoorzitter J. Lust van de <D zegt dat hij voor de tweede er in korte tijd geschrokken is het optreden van het CDA. de invulling van de Kleine luikom haakte het CDA af en opnieuw bij de aankoop van I terrein van de Koninklijke helde Groep. „Het vertrou- in in het CDA heeft een knak gelopen." jorden van gelijke strekking reekt PvdA-fractievoorzitter van Wijnen. spoorwegovergang daar kunnen dan het verkeer niet meer ver werken. Een mogelijke oplossing voor al les is het 'opwaarderen' van de Spaanweg, door die te verbre den en er een fietspad langs te leggen. Ook daaraan kleven na delen. Het waterschap wil sa men met de gemeente Goes tot een oplossing komen. Het ver wacht een verdere toename van de activiteiten in het gebied. Zonder verkeersingrepen acht Zeeuwse Eilanden het gevaar groot dat de stadsrand een rom melig beeld gaat vertonen en er een zekere verloedering ont staat. De gemeente erkent de proble men, zo bleek deze week ook in de raadscommissie grondge bied, waar er wel voor werd ge pleit zo min mogelijk wegen af te sluiten Goes betrekt de kwes tie bij het Gemeentelijk Ver- keers- en Vervoersplan, waar aan volop wordt gewerkt. Dat plan licht de totale verkeerssi tuatie in de gemeente door. Het waterschap probeerde eer der het sluipverkeer ten zuid- Even borstelen en roskammen. door Salva de Nooijer GOES - De afdeling Paarden- houderij van het Groen College Goes is op zoek naar nieuwe op drachtgevers. Dit om de leerlin gen meer praktijkervaring op te laten doen. Onder begeleiding van drie coaches van de school en enkele vierdejaars leerlingen doen ze al les wat met paarden te maken kan hebben. In het begin hebben de leerlin gen folders gemaakt om duide lijk te maken dat zij hulp bieden aan paardenhouders. Het werk kan van alles zijn, vertelt leerlin ge Fania van Houten. „Het kan variëren van paarden scheren tot hekken repareren. Als we maar ervaring opdoen." Intus sen lopen al wel een paar projec ten. „We willen vooral het sche ren uitbreiden", vertelt coach M. Kaashoek. „Dat moeten ze gewoon allemaal kunnen. Hoe meer oefeningen ze krijgen, des te beter ze worden." Momenteel doen ze 'een beetje van alles' bij twee gaststallen in Goes. Van Houten: „Op dit mo ment hebben we het heel druk, maar we zijn altijd wel op zoek naar nieuwe opdrachten. Som mige meisjes kunnen en willen best nog wat werk erbij ne men." Van Houten vertelt dat ze niet exclusief voor bedrijven wer ken. „We helpen net zo lief parti culieren bij de verzorging en we helpen ook bij evenementen als Indoor Zeeland. Het is een leer proces." Kaashoek vult daarbij aan dat ze ook zelf werk creë ren. „We zijn bijvoorbeeld ook bezig een symposium te organi seren In verband met de kos ten en de duur van de opdrach ten worden de aangeboden baan tjes aangenomen in overleg met de coaches. De leerlingen heb ben namelijk ook gewoon les. „We wisselen af", legt Van Hou ten uit. „Dan heeft een groepje praktijk en dan weer theorie. Gewoon natuur- en scheikunde bijvoorbeeld." Intensief De opleiding is wel intensief vindt ze „We hebben nooit echt vakantie. Want er is altijd wel (advertentie) iu op DVD te bestellen de prachtige documentaire "Het is een schone geweest" van Jos de Putter uit 1993 over het laatste oogstjaar van jn ouders op hun Zeeuws-Vlaamse boerderij BESTE NEDERLANDSE FILM VAN HET JAAR' (lezers Volkskrant 1994). Prijs 22,50 ex-verzendkosten. Bestel: stuur een E-mail naar k (Advertentie) (mits besteld in februari) Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelinge (Advertentie) RECTIFICATIE Open dag: vandaag Opleidingen Laboratoriumtechniek, tel. (0118) 55 8 Opleidingen CIOS Goes, tel. (0113) 55 80 00 Opleidingen Zorg, tel. (0118) 55 85 00 Opleidingen Welzijn, tel. (0113) 55 80 00 Bel voor tijden en locaties of kijk op www.roczeeland.nl. I00 door Salva de Nooijer GOES - In de bibliotheek in Goes hangen sinds gisteren ge dichten van leerlingen van de Goese scholen. De werken zijn gemaakt door eerstejaars vm- bo-leeriingen. In elke klas zijn de twee of drie beste gedichten uitgekozen om in de Goese bibliotheek tentoon gesteld te worden. De gedichten zijn een soort pos ters. Naast woorden hebben de leerlingen van de scholen ook bijbehorend beelden gemaakt in de vorm van een tekening of een collage met alle denkbare mate rialen. De scholieren behandelen in hun poëtische plaatjes een breed scala aan onderwerpen uit hun belevingswereld. Zo zijn er gedichten over verlies, maar ook over huisdieren en vriend schap. De tentoonstelling duurt tot eind februari. Bezoekers kun nen hun mening geven over de gedichten via een stemformu- lier. Half maart worden de vier prijs winnaars bekend gemaakt. Negenhonderd eerstejaars vm- bo-ers hebben zich de afgelopen maanden verdiept in poëzie De leerlingen hebben de gedichten in ongeveer vijf lessen geschre ven. Daarbij hebben ze voorbeel den gezien, gediscussieerd en ge knutseld. Het maken van de gedichten is onderdeel van het onderwijspro gramma Bazar, een project dat drie jaar geleden van start is ge gaan. Bazar is bedoeld om het lezen te stimuleren door middel van ver schillende modules. De vmbo-ers schrijven namelijk niet alleen gedichten in het ka der van Bazar, ze tekenen ook strips, doen theater en maken kunstwerken. Het Bazarproject heeft als uit gangspunt alle vmbo-leerlingen te bereiken door de modules zo De fietstocht is een van de gedicht in de Goese bibliotheek. westen van Goes aan te pakken. Het experiment met een doseer- installatie ter hoogte van Hotel Goes mislukte echter jammer lijk. Momenteel wordt overwogen er wegen voor doorgaand verkeer af te sluiten. door Rolf Bosboom GOES - H. Broertjes, de vorig jaar vertrokken directeur van de Oosterscheldeziekenhuizen, heeft een belangrijke rol ge speeld in de perikelen die heb ben geleid tot de huidige be stuurscrisis. Broertjes schoof vorig jaar juli bij de bekendmaking van zijn vertrek als bestuursvoorzitter zijn collega in de Raad van Be stuur, S Schuitevoerder, na drukkelijk naar voren als ge schikte opvolger. De Raad van Toezicht en Advies, die de leden van de Raad van Bestuur be noemt, vond het ongevraagde ad vies ongepast. Kort daarna werd besloten extern een nieu we directeur te werven, zo blijkt uit documenten en gesprekken met betrokkenen. Daarvoor werd een headhunters bureau ingeschakeld. De Raad van Toezicht nam het Broertjes hoogst kwalijk dat hij passages uit een rapport van het bureau aan derden voorlegde, omdat die naar zijn mening ten onrech te beschadigend waren voor Schuitevoerder Later werd ook Schuitevoerder zelf daarvoor verantwoordelijk gehouden. Broertjes nam het verder, vlak voordat hij definitief vertrok, op voor zijn collega als het ging om diens arbeidscontract. Dat was op diverse onderdelen sterk nadeliger dan zijn eigen overeen komst. Dat zou in de toekomst kunnen leiden tot een onwerkba re situatie binnen de Raad van Bestuur, vreesde hij. Schorsen De discussie over het rapport en de contractkwestie droegen er aan bij dat de Raad van Toe zicht Schuitevoerder niet wilde als bestuursvoorzitter Het con flict escaleerde, wat deze maand leidde tot het voorgenomen ont slag en het op non-actief stellen van Schuitevoerder. De Raad voor Maatschappelijke Reke ning en Verantwoording (RM- RV), die toeziet op de Raad van Toezicht, hoorde vorige week beide partijen. Daarbij was ook Broertjes aanwezig om Schuite voerder te steunen. De RMRV besloot op die bijeen komst de Raad van Toezicht te schorsen. Dat is nog niet ge beurd, omdat de Raad van Toe zicht in allerijl een compromis voorstel heeft gedaan, met als voornaamste onderdeel het tijde lijk terugtreden van voorzitter E. Geluk. Maandag 2 februari beslist de RMRV of dat voorstel wordt overgenomen M Weststrate, lid van de raad, heeft zich inmid dels schriftelijk beklaagd over de gang van zaken. Hij vindt dat RMRV-voorzitter I. Stroo ten on rechte het besluit tot schorsing nog niet heeft uitgevoerd en roept de andere leden op om, sa men met hem, haar tot de orde te roepen. Kort geding Schuitevoerder heeft het con flict inmiddels voorgelegd aan het Scheidsgerecht voor het Ne derlandse Ziekenhuiswezen, dat geschillen rond arbeidsovereen komsten van ziekenhuisdirecteu ren beslecht. Daar dient vrijdag 6 februari een kort geding tegen de Raad van Toezicht. Minister Hoogervorst (Volksge zondheid) liet gisteren op vra gen van zowel A. Kant (SP) als B van der Vlies (SGP) weten geen reden te zien om te bemid delen in het conflict tussen Schuitevoerder en de Raad van Toezicht. De aanstelling van een interim-bestuurder bij het zie kenhuis acht Hoogervorst 'on ontkoombaar'. Daarvoor heeft de Raad van Toe zicht zelf al R van der Meulen gevraagd. pagina 23: parelvissen in troebel water maouM foto Willem Mieras iets te doen in de paardenhoude- rij." De leerlingen worden niet be taald voor hun werk. Ze breng en wel de onkosten in rekening. „De reiskosten en materialen kunnen we natuurlijk niet zelf gaan betalen." De opleiding telt zón vijftig leer lingen en duurt twee tot vier jaar. door Mieke van der Jagt GOES - De fractie van de VVD in Provinciale Staten heeft met verbazing kennis genomen van de uitlatingen van gedeputeerde H. van Waveren over de plan nen voor een woontoren in Goes. Van Waveren kwam vorige week met de opvatting dat aan de bouw van een dergelijke land mark een brede Bevelandse dis cussie vooraf moet gaan. Ook vindt de gedeputeerde de in spraakprocedure te mager. Het Goese WD-statenlid S. He- ijning, tevens raadslid in Goes, wil weten of hij de uitlatingen van de gedeputeerde goed begre pen heeft. Hij kan zich dat niet goed voorstellen omdat het colle ge van Gedeputeerde Staten nauw bij de voorontwerpfase en bij de ontwerpfase van het be treffende Al die tijd heeft de ge meente Goes niets van kritiek vernomen, uit ambtelijke noch bestuurlijke kring bij de provin cie, aldus Heijning. De WD wil weten wat Van Wa veren bewogen heeft om vlak voor de hoorzitting een oproep te doen tot een Bevelands debat. Zelf stelde de gedeputeerde ook al vast dat de inspraak voorbij is. Door dergelijke uitspraken te doen heeft Van Waveren de in druk gewekt dat er over de woontoren nog een uitgebreide discussie in de raad kan worden gevoerd, terwijl hij volgens de WD-fractib heel goed weet dat alleen degenen die al eerder heb ben gereageerd, nog bezwaar kunnen maken. Heijning stelt vast dat de proce dures die leiden tot een bestem mingsplan langdurig zijn en vol doende mogelijkheden biedt voor inspraak. Volgens hem kun nen ook bestuurders hun me ning tijdens de procedure volop kenbaar maken De WD-frac- tie wil dan ook weten of Van Wa veren met een 'magere procedu re' bedoelt dat de gemeente Goes een andere procedure had moeten kiezen of wellicht dat er een andere wettelijke procedure zou moeten komen. Als het laat ste het geval is, kan de VVD-fractie daar in ieder geval niet mee instemmen. goed mogelijk aan te laten slui ten op het lesprogramma. Op die manier kan het programma in alle leerjaren van het vmbo worden toegepast Bazar is een landelijk project dat wordt ee- foto Willem Mieras coördineerd door de bibliothe ken, gesteund door diverse cultu rele instellingen in hun regio Staande aan de toog van zijn stamcafé in het cetitrum van Middelburg kwam een jonge man vorig weekeinde tot de ontdekking dat hij geen geld meer had om nog meer bier te kopen. Met haastige tred spoedde hij zich naar de dichtstbijzijnde euro-auto maat om zijn financiële posi tie in de kroeg veilig te stel len. Op terugweg naar de tapperij bedacht de jongeman dat hij toch wel heel erg nodig moest. In een donker steegje zag hij zijn kans schoon om de blaas te ledigen. Op hel moment dat hij opgelucht van de voor raad vocht afscheid nam werd hel straatje plotseling fel verlicht. Hel schijnsel kwam van de koplamp van een motoragent, die de Mid delburger op heterdaad op irildplassen betrapte. „Er valt zeker niet meer over te praten", probeerde de jon geman, zijn spijkerbroek dichtritsend. Dat bleek inder daad het geval. De agent zette zijn motor op de standaard, deed zijn helm af en begon zijn handschoe nen uit te trekken om het bon boekje beter te kunnen hante ren Op dat moment zag de jongeman zijn kans schoon en sprintte weg, het drukke Mid delburgse nachtleven in. Weggedoken tussen de andere stamgasten zag de gevluchte ivildplasser de motoragent even later een aantal keren zoekend langs komen. De wetsdienaar keek daarbij zeer pissig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 53