f Cliëntenraad St. Willebrord boos PZC Bodyguards bij theaterbezoek Vlissingen moet toerist meer bieden Pleidooi voor ruimhartig pardon Oproep tot debat over woontoren Goes komt te laat tezoekers en jury [iezen populairste isco van Nederland 13 emeente Middelburg betrekt raad niet in plan voor verzorgingshuis Dieren knuffelen in Klepperhoeve Akkoord landbouwgif bestaat nog Vlissinger (29) aangehouden Sluis steunt cliënten Thuiszorg Raden keuren Delta-loon af Boetes bij verkeerscontrole Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 zaterdag 31 januari 2004 De Walstraat-Zuid, een project met 'de traagheid van een ver moeide slak'. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - Vlissingen kan nu op toeristisch gebied een in haalslag maken. Overdag is het aangenaam druk in de stad, maar 's avonds loopt het cen trum leeg. „Dus zal er meer verblijfsrecreatie gerealiseerd moeten worden. En verder moeten ondernemers kritisch naar hun eigen product blijven kijken", dat stellen J. van Damme, F. van de Velde en J. Ventevogel namens Vlissin gen 2010. De stichting Vlissingen 2010 is voortgekomen uit het Strate gisch Overleg Vlissingen. een particulier initiatief van (oud- jondernemers en bestuurders. De stichting brengt plannen en ideeën over aan de gemeente en andere betrokkenen. Vlissingen 2010 vindt dat een goed toeristisch product het middel is om de Vlissingse eco nomische ontwikkeling te sti muleren „Er zijn te weinig hotels en er is te weinig keus in verblijfsaccommodatie." De stichting reageert op een ar tikel, onlangs in de PZC, waar in ondernemers spraken over zware tijden in Vlissingen. Een aantal vertrekt daardoor uit Vlissingen. „Wij vragen ons af of dit een typisch Vlissings pro bleem is. De economische re cessie heeft haar uitwerking. Het probleem ligt breder, maar het klopt wel dat een onderne mer weieens een fout maakt en sneuvelt." Er gebeuren ook goede dingen, willen ze beklemtonen. Vol gens de stichting tonen onder nemers op bijvoorbeeld het Bellamypark. de Nieuwendijk en de boulevards aan over vak manschap te bezitten. „Daar is een gezellig terrasleven ont wikkeld." Het stoort de stichting 2010 verder dat veel projecten in de gemeente trage voortgang boe ken. Zij verwijzen naar de Wal straat-Zuid. Vanaf de beginja ren negentig wordt over renovatie gesproken, intussen ligt Walstraat-Zuid er verpau perd bij ..Dat project heeft de snelheid van een vermoeide slak." De stichting stelt dat de Wal straat-Zuid in een verdom hoekje is gekomen door ver keerde inschatting van de gemeente. In de periode 1986- 1991 ging de gemeente uit van een opknapbeurt van de gehele Walstraat. „De gemeente had een te opti mistische schatting gemaakt van het aantal winkels dat ge bouwd kon worden. Dus Wal straat-Zuid viel buiten de boot. Daardoor jaag je onder nemers weg." De stichting herinnert er aan dat er lang gesproken wordt over een trekker van naam die in het royale, beeldbepalende pand in de Walstraat. ter hoog te van de Kleine Markt, zou ko men. Daardoor zou de loop naar de Walstraat-Zuid wor den verbeterd. „Er moest en zou een tweede trekker komen. Het vasthouden daaraan en de weigering om in te zien dat het een fata morgana was, heeft ja ren voortgeduurd en natuurlijk elke ondernemer afgeschrok ken Maar het heeft geen zin als weblijven steken bij de schuld vraag Ondernemers, gemeen te, betrokkenen moeten samen werken. Het zou de gemeente sieren als zij behalve het maken van plannen die jarenlang voor overlast voor de deur zorgen, ook eens de ondernemers de hand zouden reiken door hen in staat te stellen promotionele acties te ondernemen om lange periode te overbruggen. On dernemers willen graag inspe len op veranderingen en zijn creatief genoeg om met goede dingen te komen." w Nadia Berkelder HDDELBURG - De cliënten raad van verzorgingshuis Sint fillibrord in Middelburg voelt ich buitenspel gezet. Volgens roorzitter C. Stronks had de ge neerde de raad naar haar rac ing moeten vragen over de lannen die de gemeente heeft iet het huis. )e gemeente laat zich weinig liegen liggen aan de mensen n wie het gaat, en die ik verte- pnwoordig", zegt Stronks. Vol- ais hem heeft de eigenaar van int Willibrord, de Stichting üerkt voor Ouderen, twee jaar eleden een plan gepresenteerd iet twee opties: het verzor- ingshuis verbouwen en uit reiden aan de Bachtensteene Sint Willibrord verhuizen aar de Stromenwijk en in het iide pand woonruimte maken oor dertig ouderen die nog elfstandig kunnen wonen. „Wij hebben daar toen mee in gestemd. We kozen toen voor het eerste voorstel, maar we zouden ook akkoord zijn gegaan met het tweede, als het echt niet anders kon." De voorzitter komt daar nu op terug. „Ik ga hoe langer hoe meer vinden dat die plek be houden moet blijven. Voor be woners is dat belangrijk. Heel veel mensen lopen nu even bij familie of kennissen naar bin nen, als ze toch in de stad zijn. Dat zie ik in de Stromenwijk niet zo snel gebeuren." Convenant Half februari staat de onderte kening van het convenant over de woonservicezones op het programma. In dat convenant maken zorginstellingen, wel zijnsorganisaties, de gemeente en Woongoed afspraken over de woonservicezones, plekken in de stad waar ouderenzorg ge concentreerd wordt. Het is de bedoeling dat ouderen in zo'n lor Inge Heuff OES - Drie Zeeuwse discothe- hebben zich aangemeld lor de verkiezing van popu- irste discotheek van Neder- Er doen ruim honderd nsgelegenheden mee. De or- nisatie is in handen van ghtlife Magazine, het mana- mentvakblad voor onder eer discotheken en danscafés. isco-café La Plaza in Goes iet ook dit jaar weer een gooi lar de titel populairste disco eek van Nederland. #k Trinity in Renesse en Tram- cht in Domburg doen mee. Vo- [jaar wist La Plaza de popu- irste te worden van de vijf Inemers uit Zeeland, maar hoofdprijs ging naar een dis- heek in Bunnik. „Ik vind het REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur zone langer zelfstandig kunnen wonen. Volgens J. de Graaf, de directeur van de Stichting Werkt voor Ouderen is het nog niet zeker of de stichting het convenant in deze vorm onder tekent. „Alle partijen onder handelen nog met de achterban. We zijn er echt nog over bezig. Het is een heel moeilijke keuze. Het zal tot op het eind spannend blijven." Niet ondertekenen lijkt geen optie. „Dat is wel heel zwart-wit. We moeten er probe ren uitte komen De gemeente heeft eerder laten weten dat ze het verzorginshuis aan de Lange Noordstraat wil ombouwen tot kamers voor stu denten van de Roosevelt Acade my. Voor de bewoners van Sint Willibrord wil de gemeente nieuwe woningen bouwen aan de Bachtensteene. Wethouder A. de Vries laat we ten dat het niet de taak van de gemeente is om met cliëntenra den te overleggen. „Dat moet de stichting doen. Wij hebben daar geen rol in. We hebben ook nog helemaal geen definitieve plan nen met Sint Willibrord Het convenant drukt meer een in tentie uit. Ik ga er ook vanuit dat erop zestien februari een onder tekening is." wel belangrijk om mee te doen", zegt R. de Kooning van la Plaza. „AJ leverde onze eerste plaats in de provincie ons helemaal geen publiciteit op, toch stimuleren we onze bezoekers om op ons te stemmen." De verkiezing komt eerst tot stand door een publieksstem- ming via sms-berichtjes of in ternet. Een mysteryguest be zoekt vervolgens per provincie de drie discotheken die het hoogst eindigen. Een jury oor deelt op grond van het rapport van de mysteryguest, in combi natie met de bezoekersaantal len en het stemgedrag van de be zoekers. Op acht maart wordt in Den Haag uit ruim honderd aanmeldingen de populairste discotheek bekendgemaakt „Het gaat duidelijk niet om de beste discotheek, maar om de populairste", zegt organisator J. Bijlsma van Nightlife Magazi ne. Hij weet niet waarom zich in Zeeland zo weinig discotheken hebben aangemeld. „We over wegen over te stappen naar een nominatiesysteem. Wellicht dat discotheken dit meer waarde ren dan wanneer je jezelf moet aanmelden." M. van Oeveren van discotheek Trinity in Renesse doet wel mee, maar hecht weinig waarde aan de verkiezing. „Je hebt een leu ke dag in Den Haag maar verder is de verkiezing vooral gekop peld aan de verkoop van een biermerk. Het stelt allemaal niet zoveel voor." R. Akkerdaas van café-dancing Tramzicht is positiever. „Wij proberen toch echt zoveel mogelijk bezoekers te laten stemmen. Er is niks mis met zo'n verkiezing." MIDDELBURG - Kinderboer derij De Klepperhoeve aan het Meiveldpad in Middelburg houdt woensdag 11 februari de activiteit 'lekker knuffelen', een knuffelmiddag voor kinderen tot acht jaar. Tussen de strobalen in de konij- nenstal kunnen diverse geiten, konijnen en zelfs een pony wor den geliefkoosd. De middag wordt besloten met ranja en een kleurplaat voor elke deelnemer. De activiteit duurt van 14 tot 14.30 uur. Sharifa Ahmed Nur met een van haar in Nederland geboren dochters. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het nieuwe terugkeerbe leid van minister Verdonk zal tot gevolg hebben dat duizenden mensen in de illegali teit belanden. Dat voorspelde de Middel burgse wethouder A. de Vries gisteren tij dens een bijeenkomst bij Vluchtelingen werk in het asielzoekerscentrum. De minister maakte vorige week bekend dat 26.000 asielzoekers binnen drie jaar het land moeten verlaten. Voor 2300 asielzoe kers geldt een eenmalige pardonregeling. Asielzoekers die langer dan vijf jaar in het land zijn en een aantal zogenaamde 'schrij nende gevallen' krijgen een verblijfsver gunning. Vluchtelingenwerk vindt dat de minister veel te weinig verzoeken tot een verblijfsvergunning heeft gehonoreerd. Verdonk kreeg bijna tienduizend dossiers onder ogen. Ze vond er 220 schrijnend ge noeg. „Daarvan zijn er misschien een aantal in dit centrum", zei Ko de Visser van vluchtelin genwerk. „Dat weten we met zeker, want niemand heeft nog bericht gehad.Ook Ag nes Sebastiampillai (78) niet Ze woont ruim vijf jaar in Nederland, eind vorig jaar hoorde ze dat ze het land uit moet. Haar huis in Sri Lanka is vernield, over het lot van haar zoon. haar enig overgebleven familie lid, is mets bekend. Sharifa Ahmed Nur woont meer dan zes jaar in Nederland met haar tweeling, twee dochtertjes. De meisjes zijn in Nederland geboren. Sharifa kan met terug naar Soma lië omdat ze problemen had met haar stam. Het ministerie van Justitie vindt dat het in het noorden van het land wel veilig is voor haar Maar in het noorden van Somalië woont weer een andere - vijandige - stam. Bovendien is het in heel Somalië voor een vrouw alleen niet veilig. Volgens vluchtelin genwerk loopt ze kans om mishandeld en verkracht te worden. Vluchtelingenwerk vroeg de Middelburgse wethouder gisteren om zijn invloed aan te wenden en het pardon te verruimen De Vries heeft eerder al laten weten dat hij de foto Lex de Meester pardonregeling te mager vindt Alleen asielzoekers die vijf jaar in Nederland zijn en nog in hun eerste procedure zitten, mo gen blijven. ..Er zijn twee redenen voor een ruimhartiger pardon", zei hij gisteren. ..Het humanitaire aspect en de uitvoerbaarheid. „Door de plannen van de minister moeten 26.000 mensen het land worden uitgezet? Hoe gaan we dat doen? Als mensen in uitzet centra terecht komen, zal in 65 procent van de gevallen blijken dat ze niet uitgezet kun nen worden, omdat ze geen papieren heb ben Intussen krijgen mensen een enorme hoeveelheid onzekerheid over zich uitge stort. Van de mensen die wel weg kunnen, gaat maar een fractie echt weg. De rest gaat de illegaliteit in. Je kunt je afvragen wat voor effect dat beleid dan heeft De wethouder beloofde de Tweede-Kamer fracties nog voor het debat van 9 februari op de hoogte te stellen van het standpunt van vluchtelingenwerk. „Maar we moeten op passen dat mensen door dit soort acties geen valse hoop krijgen. Ik ben wel wethouder, maar ik ga er niet over." door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De exploitant van het Temeuzense Schelde- theater, Frans Lievens, weigert zijn zalen te verhuren aan klan ten die er niet in slagen de vei ligheid van gasten en personeel te garanderen. Lievens wil in de toekomst bij verhuur aan der den contractueel laten vastleg gen dat de huurders zorgen voor de inzet van bevoegd beveili gingspersoneel. Een en ander is het gevolg van een incident, vorige week, dat de exploitant niet in de koude kleren is gaan zitten. Lievens werd - nadat hij een jongeman die in de foyer voor problemen had gezorgd uit het theater had gezet - door de herrieschopper en wat kompanen in elkaar ge slagen op het moment dat hij de foyer weer in wilde lopen. Lie vens heeft van de mishandeling aangifte gedaan bij de politie Die heeft de zaak in onderzoek, maar heeft tot op heden geen aanhouding verricht. Lievens heeft wel contact ge zocht met de leiding van het ROC Westerschelde in Terneu- zen. Het instituut had die avond het theater gehuurd voor een grote leerlingenvoorstelling rond het thema normen en waarden. Aan die voorstelling namen ruim 170 (oud)leerlingen deel, alsmede een vrij grote groep jongeren die niet aan de school verbonden zijn, maar bijvoorbeeld wel bevriend zijn met scholieren van het ROC. „Het gevolg was dat op die avond - die ook nog eens veel publiek trok - erg veel mensen aanwezig waren die geen direc te binding met de school heb ben. In zo'n geval heeft het wei nig zin om een paar leraren te laten surveilleren in de foyer. Dat is ons ook niet gevraagd", zegt woordvoerder J. Meesen van het ROC. Meesen vindt het uitermate ver velend wat Lievens is overko men, maar meent dat de school geen blaam treft. „Komt nog bij dat de dader geen leerling is van ons." Als de exploitant in de nabije toekomst extra waarborgen wil inbouwen om de veiligheid van mensen in zijn theater beter te kunnen garanderen en dat con tractueel ook vastlegt, zullen wij als we weer een zaal huren DEN HAAG - H. Alders, commissaris van de Koningin in Groningen, gaat nog een poging wagen om het akkoord over bestrijdingsmiddelen tussen landbouworganisatie LTO Ne derland en stichting Natuur en Milieu overeind te houden. Dit is het resultaat van overleg deze week, dat plaatsvond naar aanleiding van een rechterlijk verbod op een aantal bestrij dingsmiddelen. De Zuid-Hollandse Milieufederatie had die rechtszaak aangespannen, tot grote ergernis van LTO Neder land. De landbouworganisatie heeft niet meer veel vertrou wen in een goede afloop, maar stemde wel in met de bemidde lingspoging van Alders. Die was al bij de uitvoering van het akkoord betrokken Natuur en Milieu vindt dat de uitwerking van de vorig jaar gesloten overeenkomst veel te langzaam ver loopt. De VVD in de Tweede Kamer heeft inmiddels aange kondigd een minder ingewikkelde Bestrijdingsmiddelenwet te willen, maar nieuwe wetgeving vraagt altijd veel tijd. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 29-jarige Vlissinger aangehouden. De man liep op het parkeerterrein van het ziekenhuis aan de Koudekerkse- weg tussen de auto's. De politie nam hem mee naar het bureau op verdenking van poging tot auto-inbraak. SLUIS - Een meerderheid van de Sluisse gemeenteraad vindt dat de gemeente cliënten van de thuiszorg die de zorg niet meer kunnen betalen moet steunen. Een CDA-motie van die strekking kreeg donderdagavond brede steun De fracties reageerden daarmee op de vele reacties die de overkoepelende patiëntenorganisatie Klaverblad onlangs binnenkreeg tij dens de meldweek thuiszorg. Veel mensen klaagden over de hogere eigen bijdrage voor de thuiszorg. Dit leidde al tot vele opzeggingen. In de motie wordt het college van burgemeester en wethouders opgedragen dit ter kennisname aan te bieden bij het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Sport. Uitdrukkelijk wordt verzocht de genomen beslissing op nieuw tegen het licht te houden en rekening te houden met de klachten. SLUIS - Het besluit van de aandeelhouders van Delta om over te gaan tot een aanzienl ijke salarisverhoging voor de raad van commissarissen, vindt de meerderheid van de gemeenteraad van Sluis niet juist. Een PvdA-motie waarin de gemeentelijke afgevaardigde wordt gevraagd de gevoelens over de verho ging kenbaar te maken, is tijdens de raadsvergadering aange nomen. Verzocht wordt ook de verhoging te beperken tot drie procent. Verder wordt gevraagd de tarieven te verlagen nu er winstcijfers van 25 miljoen euro bekend zijn gemaakt. Ook de gemeente van Reimerswaal besloot, deze week in meerderheid zich aan te sluiten bij de gestaag groeiende groep gemeenten die proberen de stijging met 35 procent via de aan deelhoudersvergadering alsnog ongedaan te laten maken. OOST-SOUBURG - Bij een verkeerscontrole op de Bermweg en het Draaibrugpad in Oost-Souburg heeft de politie gister ochtend twintig bekeuringen uitgeschreven. De politie be boette fietsers en bromfietsers voor rijden zonder licht. Eén bromfietser werd op de bon geslingerd omdat hij geen certifi caat had. door Mieke van der Jagt GOES - De fractie van de VVD in Provinciale Staten heeft met verbazing kennis genomen van de uitlatingen van gedeputeer de H. van Waveren over de plan nen vooreen woontoren in Goes. Van Waveren kwam vorige week met de opvatting dat aan de bouw van een dergelijke land mark een brede Bevelandse dis cussie vooraf moet gaan. Ook vindt de gedeputeerde de in spraakprocedure te mager. Het Goese VVD-Statenlid S. Heijningv tevens raadslid in Goes, wil weten of hij de uitla tingen van de gedeputeerde goed begrepen heeft. Hij kan zich dat niet goed voor stellen omdat het college van Gedeputeerde Staten nauw bij de voorontwerpfase en bij de ontwerpfase van het betreffen de plan betrokken was. Al die tijd heeft de gemeente Goes niets van kritiek verno men, uit ambtelijke noch bestuurlijke kring bij de provin cie. aldus het Goese VVD-Sta- tenlid. De VVD wil weten wat Van Wa veren bewogen heeft om vlak voor dp hoorzitting een oproep te doen tot een Bevelands debat. Zelf stalde de gedeputeerde ook al vast dat de inspraak voorbij is. Door dergelijke uitspraken te doen heeft Van Waveren de in druk gewekt dat er over de woontoren nog een uitgebreide discussie in de raad kan worden gevoerd, terwijl hij volgens de VVD-fraetie heel goed weet dat alleen degenen die al eerder hebben gereageerd, nog be zwaar kunnen maken. Advertentie voorletters: O noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,50. aan die voorwaarde voldoen, al dus Meesen. Lievens wil overi gens niet zo ver gaan dat ook bij reguliere theatervoorstellingen veiligheidspersoneel een oogje in het zeil moet houden. „Het theaterbezoek moet gewoon een feest blijven. De ROC-voorstel- ling op zich was dat ook. Alleen is het spijtig dat dit door toe doen van een paar mensen ver gald kan worden. De verruwing van onze samenleving is zelfs doorgedrongen tot binnen de muren van een theater. Als je dan als exploitant allerhande maatregelen moet treffen op het vlak van brandbeveiliging en bedrijfshulpverlening, moeten er zeker bij grote partijen ook aanvullende eisen gesteld wor den op het vlak van de veilig heid voor personeel en publiek." straat nr ,k9ee* daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcodestaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon:noteert u mij voor een abonnement. De eerste e-mail: twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen afschrijving van mijn (post)bankrekening- per maand met nummer: automatische incasso 19,45). handtekening: P®' kwartaal met automatische incasso 56,60). PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege «m. In de eotefcn l.ett nade,, IM. 2°Tmi" 8"711688"555547' Stuur deze bon naar: PZC afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13