Raad wil snel woningen bouwen PZC Druk jaar voor reddingstations F Op hoge poten naar Haamstede Waterschap druk in de weer met pekel en sneeuwschuivers G RATI 5 t.w.v. 92,- Fracties unaniem achter kwaliteitshandboek Noorderpolder Man beledigt agenten Elektriciteit voor speelweide Rijden onder invloed Vrouw beroofd in Middelburg Schepen stranden in zwaar weer Groen Groep zet in op breed bewustzijn Concert Kings of Cool weekenddiensten Winterkwis pXcl Voskamp vrijdag 30 januari 2004 MIDDELBURG - Gisteravond rond zes uur is een 33-jari- ge man uit Middelburg op het politiebureau in Middel burg aangehouden wegens belediging. De man bevond zich in het politiebureau en weigerde weg te gaan toen hem dat opgedragen werd. Toen hij uiteindelijk toch het bureau verliet, beledigde hij agenten. Tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt. GOES - Burgemeester en wethouders van de gemeente Goes stellen drieduizend euro beschikbaar voor een deug delijke elektriciteitsvoorziening in speeltuin Zuidweide in Kattendijke. Allevier de wethouders en de burgemees ter leveren op hun begroting zeshonderd euro in. Keer dan anderhalf jaar is jesteggeld over het - overkoepe lde - masterplan voor de seuwbouwwijk. Zo'n beetje ie- iere stap die door het Schou- ren-Duivelandse college van iargemeester en wethouders ge- werd, moest eerst zwaar be- lochten worden. ïoontorens legden het loodje, tfjan villa's kwamen er - ook veel discussie - voor in de fiaats. over Noorderpolder is heel wat discussie geweest, fractievoorzitter van Leefbaar Ichouwen-Duiveland (LSD) IBerrevoets-Ringelberg werd jan ook zo'n beetje gekielhaald Den zij een poging waagde om |an toch minstens enkele heike- i punten - zoals de maximale louwhoogte - voor het voetlicht ^brengen. hoofdlijnen A-vertegenwoordiger W. lenden vroeg minzaam of me- irouw Berrevoets toch alle ver tijdens welke Noor- op de agenda prijkte, rel had bijgewoond. IVD-raadslid H. Coomans sloot ich aan bij de kritiek van Ren te richting Berrevoets dat het ei tijd is de hand aan de ploeg eslaan en niet om de gevoerde bcussies nog eens dunnetjes per te doen. „Het is allemaal Éér uitvoerig besproken." Dat jas ook de repliek van wethou- teG. van de Velde-de Wilde op ^vragen van Berrevoets. Bij- uorbeeld zaken als de maxima- 1 bouwhoogte zijn in het mas- TERNEUZEN - Aan de Schoollaan in Terneuzen is gister avond rond kwart over negen een 55-jarige automobilist uit Terneuzen aangehouden wegens rijden onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de man ruim tweeënhalf maal te veel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van zes uur. MIDDELBURG - Donderdagmiddag tussen 13.30 uur en 14.30 uur is een 33-jarige vrouw uit Middelburg aan de Pottenbakkerssingel in haar woonplaats door een zakken roller bestolen van haar portemonnee. In de portemonnee zaten waardepapieren en enkele tientallen euro's. BORSSELE - Een automobilist uit Terneuzen is gisteroch tend op het Tolplein in Borssele tegen een betonnen weg- afscheiding gereden. De man reed de Westerscheldetun- nel uit en stuurde zijn auto in de richting van de kassa's, maar de auto reed door de gladheid gewoon rechtdoor. De auto raakte flink beschadigd gor Piet Kleemans QERIKZEE - Als een speer pan bouwen. Dat is de bood schap die het dagelijks bestuur ran de gemeente Schouwen-Dui- idand gisteren tijdens de ge meenteraadsvergadering kreeg ran de politieke fracties. De raad schaarde zich unaniem ach- ler het kwaliteitshandboek voor nieuwbouwwijk Noorderpolder Zierikzee. terplan al vastgelegd." De wet houder voegde daar meteen aan toe dat meer op detailniveau nog van alles mogelijk is. „Maar de grote lijnen liggen vast." Uiteindelijk liet een wat gepi keerde Berrevoets weten dat haar fractie - net als de andere fracties - akkoord gaat met het kwaliteitshandboek, maar dan wel de kritische opmerkingen van haar partij luid en duidelijk in de notulen van de raadsverga dering terug wil vinden Vanuit verschillende fracties werd aangedrongen op goed con tact met de omwonenden van Noorderpolder. „Blijf met hen praten", was de raad van J van den Berge van de ChristenUnie aan het adres van de wethouder. Andere fracties lieten zich in soortgelijke bewoordingen uit. PvdA-voorman Renden ging nog een stapje verder: ..Ik had graag gezien dat over dit kwali teitshandboek voor Noorderpol der al in december vorig jaar een besluit was genomen. Wij hopen dat er nu de vaart in komt en blijft en dat snel de schop in de grond kan." De uit gangspunten van het kwaliteits handboek worden vastgelegd in het bestemmingsplan. Het hand boek wordt onderdeel van de be stemmingsplanprocedure en wordt tegelijkertijd met het ont- werp-bestemmingsplan ter visie gelegd. Het parkje dat de Groen Groep wil aanpakken, heeft zo zijn sterke punten, maar er kan ook nog veel beter. Dat geldt in bredere zin overigens voor al het groen, vindt de groep. foto Marijke Folkertsma DREISCHOR - Met een herin richting van het plaatselijke parkje dingt de Ecologisch Groen Groep Dreischor mee naar de 'groenprijsvraag' van de gemeente. Het streven is echter breder. Zo mikt ze op betrokken heid bij jong en oud. De groep overweegt een enquête te houden onder inwoners van Dreischor om hun visie op het openbaar groen in hun directe buurt in beeld te krijgen. Een an der idee is om één keer in de maand met jongeren van de ba sisschool zwerfvuil te gaan ra pen. Ook wordt nog nagedacht over het betrekken van jongeren bij de doelstelling van duur zaam groen. Het park kent een paar sterke punten, meent de Groen Groep. Aan bestrating, gazon en groen strook langs het park moet ech ter het nodige worden gedaan. VLISSINGEN - In zwaar weer zijn gisterochtend twee schepen in Zeeuwse wateren vastgelopen. Rond zeven uur liep ter hoogte van Stavenisse het 110 me ter lange containerschip de Immaculata in de Oosterschel- de vast. Het voer over twee boeien, die in de schroef te rechtkwamen, waarna het schip strandde. Een sleepboot van Multraship uit Terneuzen, de Zephyrus, heeft het vlot- getrokken. De sleper slaagde daar even voor hoog water in en sleepte het schip vervolgens naar de Krammerslui zen. De Immaculata kon zijn reis na inspectie naar Duits land vervolgen. Ook op het Veerse meer strandde gisterochtend een schip. Het zicht was slecht, waardoor het uit koers raakte en vastliep op een bank. Dat gebeurde ter hoogte van Kam perland De sleepboot Spirit uit Middelburg heeft het bin nenvaartschip vlotgetrokken. PorNadia Berkelder DDDELBURG - De Zeeuwse iddingstations van de Konink- jke Nederlandse Reddingmaat- Éappij (KNRM) hebben het vo lg jaar drukker gehad dan an- irs. Dat resultaat is precies het gcnovergestelde van wat de indelijke trend laat zien. Lan- elijk bleef het aantal reddin- in constant, op de Waddenzee lalde het aantal reddingen Groeneveld van de KNRM de toename aan het mooie van afgelopen zomer. Veel mensen zochten verkoe- REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 (Fax:0111-454657 E mail: redzzee@pzc.nl jMarcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman (Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE jStationspark 28 Postbus 31 4160 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 l-mail: redactie@pzc.nl WTERNET kww.pzc.nl P-mail: web@pzc.nl :orgklachten: 0-0231231 'P maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden, aterdags tot 12.00 uur ling op het water. Waarom de KNRM juist in Zeeland vaker re creanten te hulp moest schieten, kan Groeneveld niet verklaren. Vanaf het station Noordland op Neeltje Jans voer de KNRM in totaal 112 keer uit, het jaar er voor was dat nog 98 keer. De reddingboot Koopmansdank, die actief is op de Noordzee, voer 79 keer uit. De Harder, die op de Oosterschelde vaart, 33 keer. Vissers raakten het vaakst in de problemen (veertig keer), gevolgd door de de pleziervaart (25 zeilboten en tien motorbo ten). Mooi weer In vergelijking met voorgaande jaren werd er vaker uitgerukt voor watersporters. Opvallend is dat veel van de acties plaats vonden bij mooi weer. De be langrijkste redenen voor de hulpverlening waren motor- pech, strandingen, ongevallen, ziekte en onervarenheid van de bemanning. De reddingsploeg rukte een paar keer uit omdat ie mand aan boord van een schip met spoed naar het ziekenhuis moest. Ook op het Veerse Meer was het drukker dan anders. De red dingsboot van het station Veere voer 34 keer uit, in 2002 was dat nog 25 keer. De Veerse ploeg had het druk met omgeslagen zeilboten, jachten met motor- pech en opvarenden die in slecht weer de weg kwijt ge raakt waren, Unimog In Breskens had de KNRM ook een topjaar, het station Westka- pelle was het enige Zeeuwse sta tion waar het aantal hulpverle ningen gelijk bleef aan voor gaande jaren. Het aantal acties op het strand zelf steeg wel. De KNRM heeft bijvoorbeeld een paar keer gewonde mensen van het strand gehaald met de uni mog, een speciale vrachtwagen. In de helft van de gevallen ging dat om ruiters die van hun paard waren gevallen. Het reddingstation in Westka- pelle zal de komende jaren ver moedelijk vaker uit moeten va ren dan tot nu toe het geval is ge weest. De ploeg heeft een nieu we boot met een grotere actiera dius. Daarom zal de hulp van het station ook bij ongelukken op grotere afstand worden inge roepen. door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - Het zal misschien iets sneller gaan dan de doorsnee wandelaar die er flink de pas in zet, maar té grote stappen leiden gegaran deerd tot problemen met de kui ten, zegt Ben van Leeuwen. Op 26 mei bindt hij zijn stelten on der voor een vierdaagse sponsor- tocht vanuit zijn woonplaats Dordrecht naar Haamstede, ten bate van de kankerbestrijding. Steltlopen begint zo onderhand een dagelijkse bezigheid te wor den voor de 42-jarige vrachtwa genchauffeur. Sinds een aantal jaar ontvangt hij in passend kos tuum de gasten van het Dordtse Wintercircus Royal en wordt hij regelmatig ingehuurd om evene menten op te luisteren. Ook ver tolkte Van Leeuwen een rol in de televisieserie Abeltje, die vijf jaar geleden werd uitgezonden. Zijn plan om op de anderhalve meter lange 'uitschuivers' naar Haamstede te wandelen, ont stond vorig jaar toen iemand hem uitdaagde verder te lopen dan de gemiddelde dertien kilo meter bij de Sinterklaasintocht. Van Leeuwens binding met de Schouwse badplaats ligt gewor teld in de stacaravan die zijn ouders daar meer dan een kwart eeuw hebben gehad. Hij verloor zijn vader in 1996 aan kanker, zijn moeder over leed een jaar later aan dezelfde ziekte. Met die achtergrond kop pelde Van Leeuwen zijn bijzon dere wandeling direct aan een goed doel. Aankomst „Die honderdtwintig kilometer is een mooie afstand om te lo pen. Zo'n vijf tot zes uur per dag, 30 tot 35 kilometer. Dan hou ik voor de laatste etappe een beetje puf over voor een fees telijke finish. Want dat moet het Ben van Leeuwen gaat zijn onderneming sowieso volbrengen: „Ik ga die honderdtwintig kilometer hoe dan ook halen, al moeten ze met een sneeuwschuiver voor me uit rijden! hoe dan ook gaan worden! Al zullen er bij mijn aankomst wel wat traantjes in het verschiet lig gen, denk ik. Misschien dat ik hiermee voor mezelf eindelijk een vervelend hoofdstuk uit mijn leven kan afsluiten. Je moet het ook beetje zien als een persoonlijke verwerking van emoties." Geld „Maar bovenal wil ik hiermee gewoon een heleboel geld opha len (minimaal vijfduizend euro), zodat meer mensen geholpen kunnen worden die vreselijke ziekte te bestrijden Iedereen die een bijdrage wil leveren, kan dat doen via gironummer 26000 ten name van KWF Kan kerbestrijding, onder vermel ding van de actie. Van Leeuwen traint dagelijks in een sportcentrum zijn kuit been- en rugspieren. „Dat is heel belangrijk, wil je niet op eens naar voren klappen." Zo dra het weer wat beter wordt komt daar een wandeling van zo'n vijf kilometer langs de Dordtse paden en wegen bij. ..Ik ga die honderdtwintig kilome ter hoe dan ook halen, al moeten ze met een sneeuwschuiver voor me uit rijden! Daarmee ben ik gelijk goed voor het Guinness Book of Records, maar dat is voor mij een bijzaak Overnachten doet de steltloper in een camper die in zijn gevolg meerijdt. Met politie en de ge meenten waar het bijzondere konvooi langskomt, wordt voor af contact opgenomen om te voorkomen dat Van Leeuwen te gen een bekeuring voor wild- kamperen aanloopt. De steltloper hoopt dat er op 29 mei zoveel mogelijk dweilorkes ten, fanfares of andersoortige muziekgezelschappen in Haam stede aan de finish staan. Meer informatie daarover kan wor den verkregen via de internetsi te www.kwfkankerbestrij- dinp.nl onder het hoofdstukje agenda. Via die pagina kan ook een bedrag worden overge maakt ten bate van het goede doel. door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - Swingende muziek met blues-, jazz- en soul- invloeden. Dat brengt de Schou- wen-Duivelandse band Kings of Cool morgen in café Bomme- nede in Zonnemaire. The Kings of Cool begonnen in 1998. Na het vertrek van oprich ter en gitarist Marco Rentier in 1999 trad Eric van Doorn toe tot het gezelschap. Het toetreden van saxofonist Hans Goemans bracht de band de nodige jazz-vitamines. Het effect is te beluisteren op de in 2003 uitge brachte cd Cool Swing. Tijdens live-optredens nemen de Kings of Cool hun toehoor ders mee op een muzikale reis van Noord naar Zuid, langs de Mississippi. Onder meer nummers van Son ny Boy Williamson (Rock this house)Texaan T-Bone Walker T-Bone shuffle) en bluesgroot heden als J. B. Lenoir Mojo Boo gie) en B. B. King passeren de re vue. Het optreden van de Kings of Cool in café Bommenede begint om 21.00 uur. zaterdag 31 januari en zondag 1 februari 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee. tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16 30 - 17.00 uur. tel. Apotheken Apotheek 'Zierikzee'. Dam 18, tel. (0111) 412906. geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12 30 uur en 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg Schouwen-Duiveland. Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. door Mieke van der Jagt GOES - Hot waterschap Zeeuw se Eilanden heeft gisteren en eer gisteren pekel gestrooid op 400 van de 2200 kilometer platte landswegen die het schap in be heer heelt. Ook is het schap op verschillende plaatsen op Zuid-Beveland met de sneeuw schuiver aan de gang gegaan. Op Walcheren en Noord-Beve land is woensdagavond een paar keer gestrooid en gisterochtend nog een keer. Op Zuid-Beveland sneeuwde het meer en bleef de sneeuw lan ger liggen, in papperige vorm. Daar strooiden de gemeenten op sommge plaatsen nadat het wa terschap voorbereidingen had getroffen met de sneeuwschui ver. Ook op Tholen viel veel sneeuw De strooiers begonnen daar al aan het werk op het einde van de woensdagmiddag en bleven de hele donderdag bezig. Het waterschap strooit niet alle plattelandswegen, omdat dat veel te duur zou worden en een te grote zoutbelasting in het mi lieu teweeg brengt. De wegbeheerders, waterschap, gemeenten, provincie en Rijks waterstaat, hebben goede af spraken met elkaar gemaakt over welke wegen het eerst wor den gestrooid. Doorgaande we gen, wegerf waarover het open baar vervoer rijdt qn routes voor gevaarlijke stoffen zijn bij sneeuw en ijzel het eerste aan de beurt.Het strooiregime is erop gericht dat soort routes tussen 7.00 en 22.00 uur goed begaan baar te houden. Het strooien van fietsroutes en overige plattelandswegen ge beurt vervolgens tussen die twee tijdstippen. (Advertentie) bij aankoop van een mountainbike: Gazelle middelburg - breeweg 17 SD TELEFOON 0118 - 613187 www.pietvoskamp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31