i t Integreren doe je samen Q een nieuwe keuken én een nieuwe hypotheek Grote verhui zing? n niet om aan te zien Keukemarket s r Ga spierziekte Sluit je ogen niet. Geef. Giro 999 PZC Laat u koopzondag 1 februari informeren in onze showroom een keuken plus... en mogelijk... Horen vluchtelingen bij onze samenleving? Ja! 'S Hé verplegende... Zin in een werkvakantie? _b 14 AeLeSe te lijfe Giro 100 000 vrijdag 30-januari 2004 Bent u bezig met een nieuwe eigen woning? Of overweegt u met de overwaarde van uw woning een nieuwe keuken aan te schaffen? Kijk dan eerst bij Keukenmarket naar een nieuwe keuken, want ook voor uw hypotheek kunnen wij u een zeer aantrekkelijk voorstel doen. Neem zondag 1 februari de tijd om u eens uitgebreid te laten informeren. leveringsgarantie geen aanbetaling gratis kookklare installatie 10 jaar garantie op keuken, apparatuur en werkblad 10 jaar lang jaarlijks onderhoud de laagste rente van Nederland arbeidsongeschiktheidsverzekering waardedaling van uw woning verzekerd verzekering tegen onvrijwillige werkloosheid na 10 jaar gratis nieuwe keukenapparatuur Voor mensen met een huurwoning bieden wij deze voordelen in een leaseplan met vaste lage maandlasten 1 0 JAAR ZEKERHEID www.keukenmarket.nl T 0165 - 510 600 Roosendaal Noord - A17 - afslag 21, Openingstijden ma t/m vr 9.30 tot 18.00, vrijdag koopavond, za 10.00 tot 17 00 Elke eerste zondag (september t/m mei) van de maand geopend van 11.00 tot 17.00. ATAG. partners Keukenmarket loopt voorop in service kwaliteit Nog niet zo Hang geleden kenden we vluchtelingen vooral van de televisie. Op de vlucht voor honger en ge weld, ergens in een ver land. Of wachtend in een asielzoe kerscentrum, ergens in Ne derland. Maar de tijden zijn veranderd. Vluchtelingen zijn nu steeds vaker de nieuwe buren in onze straat, de nieu we leden van onze (sport) club, nieuwe collega's. Over al in Nederland wonen nu vluchtelingen die hier een le ven opbouwen. Zij vormen een blijvend deel van onze samenleving. Laten wij hen een echte kans geven en we derzijdse vooroordelen op ruimen. Vluchtelingenwerk Nederland wil de integratie bevorderen. Daarom doen wij een beroep op alle Neder landers om daar ook zelf een steentje aan bij te dragen. Want integreren? Dat doe je samen. Wordt het langs elkaar heen leven of... samen leven? Vluchtelingenwerk Neder land wil twee werelden bij el kaar brengen: die van de vluchteling en die van de Ne derlander. Dat gaat niet zo maar. Vluchtelingen zijn me demensen met een bijzonder levensverhaal, een andere qultuur en vaak met gruwe- Jijke, onvoorstelbare ervarin gen. Een kijkje in die andere leefwereld en cultuur is een ervaring die je leven kan ver rijken. En... het is het begin van integratie. Natuurlijk bestaan er nog heel wat mis verstanden. Voor vluchtelin gen is het niet gemakkelijk om in ons land regels en gewoonten te leren kennen. En Nederlanders staan soms wat afwachtend tegenover deze nieuwkomers. Toch is succesvolle integratie van enorm belang. Juist op alle daags niveau. Het bepaalt of we ons in onze eigen omge ving thuis voelen. Gaan we langs elkaar heen leven of juist sémen leven? Elkaar beter leren kennen is voor Nederlanders en vluchtelin gen dé uitdaging ih de ko mende jaren. Wat doet Vluchtelingen- Werk Nederland? Vluchtelingenwerk Nederland werkt al 25 jaar aan de integra tie van vluchtelingen. In bijna elke gemeente is een Vluchte- lingenWerkgroep actief. Daar begeleiden onze medewerkers vluchtelingen tijdens hun eer ste periode in hun nieuwe woonplaats. Ze helpen hen bij het vinden van woonruimte. Ze organiseren conversatielessen en bijeenkomsten waar vluch telingen andere mensen ont moeten. Vluchtelingenwerk helpt hen de Nederlandse sa menleving en de Nederlanders beter te leren kennen. Wat kunt u doen? Dat vraagt ook wat van u. Bij voorbeeld: een open houding hebben. Belangstelling tonen. De ontmoeting opzoeken Vluchtelingenwerk Neder land informeert u graag over de VluchtelingenWerkgroep in uw gemeente en over de (ontmoetings)activiteiten die zij organiseren. Kijk eens op www.vluchtelingenwerk.nl. Uw bijdrage aan integratie is broodnodig. Vraag informatie! Postbus 2894 1000 CW Amsterdam Tel. 020 - 346 72 00 campagne@vluchtelingenwerk.nl www.vluchtelingenwerk.nl Giro 123488 Vluchtelingenwerk Nederland Uw spulletjes op internet én in de krant Maak er een Kleintje van. Kleintjes Wil jij de Zonnebloem helpen om 6750 langdurig zieken er (zwaar) lichamelijk gehandicaplen een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons team van 7000 vrijwilligers. Meer informatie? de Zonnebloem NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE L.n.v. Centrum-Amsterdam itvsamenwerking met het Prinses Beatrix Fonds ",...en ze sloegen heel hard. Mijn vader en moeder waren bang. Wij ooki. Mijn broertje kon niet ophouden met hui len. Daarom schoten ze hem dood. "...en ze sneden de keel door van mijn zoon en zijn vrouw. De ingewanden werden opgehan gen als een waslijn. Ik moest er onder door kruipen..." "...ze vermoordden mijn ouders. Met mijn kleine zusje ben ik het bos ingelopen. Ik liep heel veel dagen met mijn zusje op mijn rug. Ik moest de hele tijd huilen..." "...mijn dochter en haar man zijn toen vermoord. Nu zit ik met hun baby. Hoe moet ik die in leven houden? We hebben al twee dagen niks gegeten..." "...en toen zeiden ze tegen mijn vader dat hij bij ons op schoot moest liggen. Ze sneden zijn hoofd eraf. We zijn drie dagen blijven zitten met dat hoofd..." Tineke Ceelen, Stichting Vluchteling "Ik bespaar u de foto s van deze mensen. Hun gezichten spoken wel de hele dag door mijn hoofd. Mijn hart springt zowat van woede. We kunnen wat doen. U ook." STICHTING VLUCHTELING Stichting Vluchteling, Den Haag WORD VRIEND VAN EEN VLUCHTELING www.vluchteling.org

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 28