Tholen nu ook tegen salaris Delta PZC PZC Bewoners Tholen mogen meedenken over plannen Raad N-Beveland balt van leegstand )ej aarden woningen G RATI S t.w.v. 92,- 13 Waterschap druk met pekel en sneeuwschuivers Vergoeding commissarissen komt volgens fractie neer op jaarloon van 185.000 euro agenda ta Spoorzoeken )uwéoeravend Huisartsenpraktijk in Goese polder Klaarovers op Van Hogendorplaan Elektriciteit speelwei Kattendijke Sloopvergunning voor winkelpand Man beledigt agenten Teveel op achter het stuur weekenddiensten Winterkwis Piel V<yska*nfv f vrijdag 30 januari 2004 door Mieke van der Jagt GOES - Het waterschap Zeeuw se Eilanden heeft gisteren en eergisteren op 400 van de 2.200 kilometer plattelandswegen die het schap in beheer heeft, pekel gestrooid. Ook is het schap op verschillen de plaatsen op Zuid-Beveland met de sneeuwschuiver aan de gang gegaan Op Walcheren en Noord-Beve land is woensdagavond een paar keer gestrooid en gisteren ochtend nog een keer. Op Zuid-Beveland sneeuwde het meer en bleef de sneeuw langer, papperig liggen. Daar strooiden de gemeenten op som- mge plaatsen nadat het water schap voorbereidingen had ge troffen met de sneeuwschuiver. Ook op Tholen viel veel sneeuw. De strooiers begonnen daar al aan het werk op het ein de van de woensdagmiddag en bleven de hele donderdag be zig. Het waterschap strooit niet alle plattelandswegen omdat dat veel te duur zou worden en een te grote zoutbelasting in het mi lieu teweeg brengt. De wegbeheerders: water schap, gemeenten, provincie en Rijkswaterstaat, hebben goede afspraken met elkaar gemaakt over welke wegen het eerst wor den gestrooid. Doorgaande we gen. wegen waarover het open baar vervoer rijdt en routes voor gevaarlijke stoffen, zijn bij sneeuw en ijzel het eerste aan de beurt. Het strooiregime is erop ge richt dat soort routes tussen 7.00 en 22.00 uur goed begaan baar te houden. Het strooien van fietsroutes en overige plat telandswegen gebeurt vervol gens tussen die twee tijdstip pen. ioor Rolf Bosboom ilST-MAARTENSDUK - De Lmeente Tholen heeft zich aan sloten bij de partijen die de srse salarisverhoging voor de jelta-commissarissen willen te- ngdraaien. De gemeenteraad cdersteunde gisteravond vrij- iel unaniem een motie met die (rekking. •utiatiefnemer was H. Geluk SGP), in samenspraak met de [acties van PvdA en CDA. Ge- ak zei dat een salarisverhoging an 35 procent voor de commis- srissen van het energiebedrijf deze tijden van loonmatiging ai verkeerd signaal afgeeft. Hs een stijging rechtvaardig is, w die in elk geval in stappen neten worden doorgevoerd. hristenUnie en Algemeen Be ing Tholen (ABT) schaarden ;ch ook achter de motie. l Piet (Christenunie) rekende oor dat de nieuwe commissaris- ergoeding niet in verhouding laat tot het tijdsbeslag van een alve dag per week, dat hem al verdreven leek. FVD fcrtaald naar een volledige [aan zou het neerkomen op IS5.000 euro per jaar. „Als ze sj ervoor vragen, ben ik ook "beschikbaar." WD vond de motie 'te ir' en stemde daarom tegen, iral de verwijzing naar de lissie-Tabaksblat en de me- larissen van bijvoorbeeld Ahold gaan volgens de fractie niet op. D66 had daarentegen de motie nog wel wat scherper wil len zien. „Deze salarisverhoging kan gewoon niet", aldus J. van den Donker. „Dit is echt fout." Het college van B en W, dat eer der deze maand de Delta-hono rering nog als 'alleszins redelijk' omschreef, nam de motie over. Tholen nam in december geen deel aan de besluitvorming over de salarisstijging in de aandeel houdersvergadering van Delta. De Thoolse gemeenteraad rond de gisteravond verder, na tien jaar voorbereiding, eindelijk de wijziging van het bestemmings plan buitengebied af. J Bout (CDA) deed nog een poging om mogelijkheden te scheppen om vervallen panden in het buiten gebied weer een woonbestem ming te geven. Aanleiding daar voor is een situatie bij Stavenis- se. Hij kreeg, behalve van D66, geen bijval.A Wethouder K Heij- boer wees Bout erop dat het Streekplan van de provincie zich daar ook tegen verzet, even als de eisen van het waterschap. Evenmin zijn er nu ruimere mo gelijkheden om appartementen toe te staan in vrijkomende schu ren, zoals J. Boulogne (ABT) be pleitte. Heijboer toonde zich wel bereid dat bij de provincie onder de aandacht te brengen. M. van der Linde (PvdA) zei be nieuwd te zijn naar wat de her ziening van het bestemmings plan, waar heel veel tijd in is gaan zitten, de gemeente uitein delijk heeft gekost aan inzet van vooral menskracht. Dat kan waardevolle informatie zijn bij het opstellen van andere grote plannen, verklaarde hij. Wethouder Heijboer zei daar niet direct antwoord op te kun nen geven, maar zegde toe daar navraag naar te doen „Wat wel duidelijk is, is dat de kosten voor de gemeente enorm zijn." Die kosten zijn echter onvermij delijk, zo voegde hij er gelijk aan toe, omdat de gemeente ver plicht is bestemmingsplannen regelmatig te herzien. 10ES - Leger des Heils, Leliestraat 24, IÖO-12.00 uur: Verkoop kleding en meu- elen tbv maatschappelijke dienstverle- Inline ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart tor ouderen, buurtwerk Goese Polder; ANSWEERT - Kaj Munk, 13 00 uur teorensoos; iHEER ABTSKERKE Dorpshuis Ver let. 20.00 uur: Opvoering door toneel- ïeniging Schrabbekercke: KPELLE - De Vroone, 13.30 uur: So- feit; Lhteeltmuseum, 13.00-1700 uur: bomtoppers, op dè fiets of te voet |»r de bomen het bos zien en de top tien om je heen; - Ons Dorpshuis, 13.00- (OO uur: Biljartclub senioren; Sport- (I, 19.30-20.30 uur: Conditietraining (Omni-Sport Reimerswaal; IPit bij het gemeentehuis, 19.00 uur: irtrek Lampionoptocht; IlLAIMD - Voormalige brandweerka- fne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- Irc. groep 2; Vliedberg, 14 00 uur: Bin tvoor ouderen; MELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: bdèteit; SCHUDDEBEURS - Wat moet je hier, op de Schouwse- dijk bij Schuddebeurs, nu geloven? De pittoreske route dwars door de polders is strikt genomen alleen toegan kelijk voor voetgangers, fietsers en andersoortige twee- wielers. Bij iedere opgang tussen Zierikzee en Brouwers haven maakt het bekende roodomrande verbodsbord on tegenzeggelijk duidelijk dat auto's hier niet gewenst zijn. Toch houdt niet iedereen zich daar altijd aan. Op een doorsnee doordeweekse dag zal die burgelijke onge hoorzaamheid nauwelijks opvallen. Maar het dunne laagje sneeuw dat donderdagnacht viel, spreekt boekde len. Misschien was de bewuste automobilist in verwarring door het warme 'hoi' in het witte vlak en voelde hij zich oor Mieke van der Jagt 1SSENKERKE - De gemeente- lad van Noord-Beveland vindt It er rap iets moet gebeuren in de bejaardenwoningen in iats. De eigenaar, de Stichting loonzorg, laat die verouderde uninkjes gewoon leegstaan en trpauperen en ziet geen kans i nieuwe seniorenwoningen wr in de plaats te zetten. L poging om de Regionale Wo- Pgbouwvereniging Samenwer- pg (RWS) voor de ontwikke- fg te porren, lijkt ook al te fanden. De raad is dat beu en wethouder, A. van der Maas, minder. Hij beloofde gister- opnieuw met Woonzorg igaan praten. „Ik kan me niet HEERENHOEK - In café de loon in 's-Heerenhoek wordt ivrijdag 6 februari de jaarlijk- Ouwéoeravend gehouden. fdens de bijeenkomst strijden i deelnemers om de Vergulde en de titel: Grootste (Wéoer van het Paerehat. ideelnemers gaan in hun bij- in op wat er zich het afge- jaar in 's-Heerenhoek en iken heeft afgespeeld jury beoordeelt wie er met titel naar huis gaat. De begint om 20.30uur. voorstellen dat een organisatie als Woonzorg, toch niet een klei ne speler in het veld, geen plan netje zou kunnen ontwikkelen. Zeker niet als er blijkbaar wel geld is om huizen zomaar te la ten leegstaan." Bij verschillende fracties in de raad leeft het ver moeden dat Woonzorg specu leert met de grond. De raad besloot verder een brief te sturen naar GroenLinks en naar de aandeelhouders van Del ta om aan te dringen op het te rugdraaien van de exorbitante verhoging van de vergoedingen voor leden van de Raad van Commissarissen. Het college was aanvankelijk van plan een dergelijke brief te sturen, maar ook de raad hechtte eraan ge volg te geven aan de vraag van GroenLinks. A. Oudhoorn claimde de pri meur te hebben gehad wat be treft de verontwaardiging over de verhoging. Hij trok daarover in december al aan de bel en kreeg toen al instemming van burgemeester C. van Liere. De hele raad schaarde zich nu ach ter een motie van Noord Beve- lands Belang. Overigens vindt de Noord-Bevelandse raad een verhoging van de vergoedingen wel op z'n plaats, maar niet met meer dan eenderde, zoals nu be slist is. Ook voor een normale verhoging moeten in ieder geval argumenten worden aange voerd. Die heeft de raad nu niet gehoord. THOLEN - De gemeente Tholen pakt de ontwikkeling van de woonomgeving voortaan anders aan. Mensen krijgen geen kant-en-klare plannetjes meer voorgeschoteld, waarop ze kun nen inspreken. Vanaf nu maken de burgers de herinrichtings plannen zelf. De gemeente Tho len schetst alleen nog de rand voorwaarden. De Hoogaarsstraat in Tholen heeft de primeur voor de nieuwe werkwijze. De straat moet no dig opnieuw worden ingericht en dat kan direct gebeuren als de woningbouwvereniging Cast- ria de renovatie van de huizen gereed heeft. Het pleintje in de Hoogaars straat is nu bestraat met stoepte gels. Die liggen zo beroerd dat spelende kinderen het pleintje nauwelijks gebruiken. Omwonenden parkeren er hun auto's en het verband tussen de verschillende stukjes openbaar groen is helemaal zoek De Hoogaarsstraat maakt daardoor een verpauperde indruk en dat moet, vinden bewoners, Castria en Tholen, nu maar eens veran deren. Tijdens een bijeenkomst in De Meulvliet in Tholen heeft Leny Jansen, die het herinrichtings project vanuit de gemeente Tho len begeleidt, uit de doeken ge daan aan welke eisen het herin richtingsplan moet voldoen. Twintig bewoners van de Hoogaarsstraat, twaalf direct omwonenden van het pleintje en mensen die er recht op kijken, kregen informatie over de rand voorwaarden. Dat is om te beginnen het be schikbare bedrag: 62.000 euro voor het hele plannetje. De be woners moeten in elk geval ten minste vijftien parkeerplaatsen maken, waarvan enkele wat rui mer voor invaliden. Voor groen moet tussen 100 en 170 vierkan te meter worden bestemd. Nu is officieel 170 meter met groen ingericht, maar dat is in sterk verwaarloosde staat. De breedte van de rijbaan is aan mi nimale afmetingen gebonden, die afhangen van de manier waarop de parkeerplaatsen wor den gemaakt. Ook trottoirs van ten minste anderhalve meter zijn een absolute voorwaarde. Groepjes De bewoners kregen deze week lijstjes met richtbedragen per vierkante meter rijbaan, par- GOES - Er komt een nieuwe huisartsenpraktijk in de Goe se Polder. Burgemeester en wethouders van de gemeente Goes hebben besloten een verzoek te honoreren om de be gane grond van een woning aan de Hammerskjöldstede als huisartsenpraktijk in te richten. GOES - Klaarovers moeten ervoor gaan zorgen dat school gaande kinderen veilig de Van Hogendorplaan in Goes kunnen oversteken. De scholen hadden om een oversteek plaats met verkeerslichten gevraagd, maar dat zien burge meester en wethouders niet zo zitten. Zij zijn wel bereid om materialen aan te schaffen en klaarovers op te leiden. De scholen moeten zelf voor voldoende vrijwilligers zor gen. GOES - Burgemeester en wethouders van de gemeente Goes stellen drieduizend euro beschikbaar voor het aanle gen van een deugdelijke elektriciteitsvoorziening in speel tuin Zuidweide in Kattendijke. Allevier de wethouders en de burgemeester leveren op hun begroting zeshonderd eu ro in. „De twee dames (D. van Ewijk en S. van 't Westein de red.) hadden een deal gesloten. Toen ik riep dat 'ik ook wel mee wilden doen', vonden de twee andere heren (M. 't Hart en C. Linssen red.) dat ze niet achter konden blij ven", aldus burgemeester D. van der Zaag. GOES - Het ontsierende winkelpand aan de Zaagmolen straat 1 in Goes gaat tegen de vlakte. De gemeente Goes, eigenaar van het pand waar voorheen onder meer Micro Elektro gevestigd was, heeft zichzelf een sloopvergunning verstrekt. Het terrein zal voorlopig worden beplant. Wat er uiteindelijk met de grond gaat gebeuren, is nog niet bekend. De vrijstaande woning naast het winkelpand (Zaagmolenstraat 3), ook eigendom van de gemeente, wordt gespaard. MIDDELBURG - Gisteravond rond zes uur is een 33-jari ge man uit Middelburg op het politiebureau in Middel burg aangehouden wegens belediging. De man bevond zich in het politiebureau en weigerde weg te gaan toen hem dat opgedragen werd. Toen hij uiteindelijk toch het bureau verliet, beledigde hij agenten. Hij kreeg een bekeu ring. TERNEUZEN - Een 55-jarige man uit Terneuzen is gister avond betrapt op rijden onder invloed in de Schoollaan in zijn woonplaats. Uit de blaastest bleek dat hij ruim tweeënhalf maal teveel had gedronken. De man kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van juist aangenaam welkom op zijn rit tussen de besuiker de akkers. Het achterstaande bord dat het begin van een zestig-kilometerzone markeert, zal in ieder geval niet verhelderend hebben gewerkt. Knappe fietser die dat maximum weet te overschrijden. Of zou dat toch gel den voor de eenzaam toerende motorrijder? foto Marijke Folkertsma zaterdag 31 januari en zondag 1 februari 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Noord- en Zuid Beveland Huisartsenpost De Bevelanden s Gravenpolderseweg 114b. Goes. tel. 0900-1785 (geopend ma t/mvr van 18.00 tot 8 00 uur. in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten huisartsenpraktijk J. A. Fortel en C.T. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand, tel. 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland J. M. Chilla, Burg. Elenbaasstraat 1a, Kruiningen, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster. Wimmers en de Wit tel. (0113) 220034. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek. Stationspark 35. tel. (0113) 270620 Dierenartsen Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke: B. J. Boer. tel.(0113)313050. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: P.C Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren. L Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113- 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging Allevo Voor geheel Noord-en Zuid-Beveland, Schouwen-Duive- land, Tholen en St. Philipsland via tel (0113)249111 Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113) 229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20 00 uur: M. Verschelling, tel. 0113-224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118-414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom. Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: Spreekuur zat en zon. 17.00-17.30 uur. J van Dort, Npordpoort 9, St. Maartens dijk. tel. 0166-663963. Dierenartsen Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. 8.30-9.00 uur en in Tholen 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg Tholen en St. Philipsland Tel. (0113) 249111 (Advertentie) bij aankoop van een mountainbike: Door de vele geparkeerde auto's maakt de Hoogaarsstraat nu een rommelige indruk. Bewoners mogen meepraten over de herinrichting. foto Willem Mieras keerplaats, trottoir en groen. Het is de bedoeling dat de bewo ners in groepjes of in een grote re groep een of meer plannen maken die binnen de gestelde kaders passen. Op 31 maart komt de hele club weer bij elkaar in De Meulvliet om er in gezamenlijkheid het beste plan uit te zoeken. Pas als Castria klaar is met de renovatie, zal de uitvoering be ginnen. Het pleintje kan in zijn huidige staat als bouwwerf die nen. Gazelle MIDDELBURG - BREEWEG 17 TELEFOON 0118 - 613187 www.pietvoskamp.nl door Mieke van der Jagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27