Van Aerde speelt speciaal duel De Bruijn en Uitdewillegen afhankeli jk van anderen Marcel de Nijs is niet tevreden over resultaten Robur Westdorp is outsider op NK driebanden Yoetballer van Goes ontmoet zijn nieuwe ploeg Zierikzee agenda uitslagen um mm Damploeg Aris de Heer promoveert door Ron de Waal GOES - Over de eerste seizoens helft van zondag-vijfdeklasser Robur was trainer Marcel de Nijs allerminst tevreden. Daar naast achtte de ambitieuze oe- fenmeester het hoogst twijfel achtig of hij er nog een derde jaar aan vast zou plakken bij de Bevelandse ploeg. Gisteravond bereikte hij niettemin overeen stemming met de Goese club. Ronduit teleurstellend vond Marcel de Nijs (41) de verrichtin gen van zijn ploeg in de eerste helft van de competitie. „.We hebben wel wat laten liggen, ja", klinkt het ietwat verbitterd. „We hadden in mijn ogen bij de eerste drie moeten staan, maar hebben slordig punten ver speeld. Het gemis aan routine laat zich vaak gelden, terwijl ook de discipline niet altijd even optimaal is", vervolgt De Nijs kritisch. Op koploper Luctor'88 en num mer twee Jong Ambon is de ach terstand van zijn ploeg inmid dels zover opgelopen, dat De Nijs niets anders rest dan alle pijlen te richten op het binnen halen van de derde periodetitel. „Dat is de enige optie, meer is er gewoon niet meer mogelijk", stelt De Nijs. Slaagt Robur erin om via de nacompetitie nog een gooi naar promotie te doen, dan zou het seizoen volgens De Nijs alsnog geslaagd zijn. „We heb ben natuurlijk een jonge groep, die nog te wisselvallig is om voor de titel mee te strijden." Marcel de Nijs en Robur vonden elkaar gisteravond in een ak koord voor een derde jaar. Daar zag het aan het begin van de week nog niet naar uit. Mijn ambities rijken veel ho ger, maar ik besef ook dat je daarbij wat geluk moet hebben. Ik train inmiddels al tien jaar en zou heel graag willen kijken of ik mezelf bijvoorbeeld in een tweede klasse staande zou kun nen houden." GOES - Jan Westdorp van ALM uit Goes neemt vanaf vandaag tot en met zondag als outsider deel aan het Nederlands kam pioenschap driebanden groot derde klasse. De Goesenaar hoopt het beter te doen dan twee jaar geleden, toen hij in het driebanden klein eerste klas se een vijfde plaats veroverde. „Alles is anders dan twee jaar geleden", aldus de biljarter uit Goes. „Toen dacht ik vooraf aan het kampioenschap 'Nu moet het gebeuren. Als ik ooit hoog wil eindigen op een nationaal kampioenschap, dan nu. Dit maak ik op mijn leeftijd (West dorp was toen 67) nooit meer mee.' Het gevolg was dat ik veel te gespannen aan de wedstrijd begon en geen moment in mijn spel kon komen. Daar heb ik van geleerd. Ik krijg nu een her kansing waarop ik nooit had ge rekend. Ook al zal het zeker de laatste keer zijn dat ik zo ver kom, ik ga er nu totaal anders naar toe. Ik ben een stuk rusti ger. Natuurlijk wil ik op het po dium komen, maar ik wil ook ge nieten. Ik ga nu niet meer voor af zitten rekenen hoeveel pun ten ik na de eerste dag moet heb ben en tegen wie ik op welke ma nier moet spelen. Ik ben goed voorbereid, zit goed in mijn vel en daar doe ik het dan mee." Westdorp kan vandaag vanaf 13.00 uur in Utrecht laten zien dat de goede voornemens be waarheid worden. De finale is zondag omstreeks 15.00 uur. vrijdag 30 januari 2004 Lor Ron de Waal jOES - Het lijkt één van de ve- ïinteressante wedstrijden te torden. maar bij het treffen tus- <n de zondag-derdeklassers (oes en Zierikzee is er wel dege- jjK meer aan de hand. Romeo En Aerde, nu nog spelend voor Does, moet de ploeg zien te klop- jen waar hij volgend seizoen ainer is. „Van twee kanten een jzondere situatie", zegt Van erde. er, speciale wedstrijd, maar >k niet meer dan dat volgens gneo van Aerde. „Het is na- orlijk wel leuk, maar ik kan wel van me afzetten", zegt 36-jarige ex-prof op voor- nd. Waar Van Aerde wel be- Euwd naar is, is de manier arop zijn nieuwe ploeg het iel van zondagmiddag bena- rt, „Maar even afwachten hoe daar mee omgaan", zegt Van rde. „Ik hoop alleen niet dat zichzelf even willen gaan armaken. Reken er trouwens lar op dat degene die mij een nke schop geeft, het natuur- s wel kan vergeten voor vol- nd jaar", voegt hij er lachend itoe. idit seizoen gaat Romeo van rde zich volledig concentre- a op zijn trainersloopbaan, jmenteel combineert hij het den bij Goes nog steeds met i trainerschap bij zater- sg-derdeklasser Tholense bvs, iets wat Van Aerde niet klit is meegevallen. „Ik heb het ""rheel erg druk mee. Als ik dit lemaal vooraf had geweten, mi weet ik niet of ik er wel aan gonnen was. Maar ja, het ple- ;r js toch de grote drijfveer ge- sken", stelt Van Aerde. Het zier in het spelen bij Goes is weken na de winterstop da- g op de proef gesteld. „Voor winterstop was het goed, ar we zijn er erg slecht uitge- nen Als je tweemaal verliest ide ondersten, dan doe je je bioensaspiraties geen eer Kijk alleen maar eens naar zondagploeg gaan trainen, om dat ik daar het niveau toch wat hoger inschat. Daarnaast heeft Zierikzee een jonge ploeg die be kend staat om het spelen van verzorgd voetbal. Prettige bij komstigheid is ook dat het van uit mijn woonplaats 's-Graven- polder goed aan te rijden is." Plezier Een bepaalde planning als trai ner heeft Romeo van Aerde nog niet. „Eerst eens inschatten of ik geschikt ben en of het leuk blijft. Het plezier moet te allen tijde voorop blijven staan, en daarbij is het niveau van onder geschikt belang." Een eventuele rentree in het betaald voetbal is dan ook nog lang niet aan de or de. „Absoluut geen must", klinkt het resoluut. „Anders was ik wel ingegaan op het aan bod om bij FC Dordrecht een technische functie te gaan bekle den. Deze ambitie heb ik nu ze ker niet," Het niveau dat voor de nieuwe club van Van Aerde momenteel binnen handbereik ligt, is ook precies het niveau waarvoor hij als trainer gediplo meerd is. „Ik heb TC2 in mijn be zit, dus tot en met de tweede klasse mag ik een club onder mijn hoede hebben. Verder ben ik nog niet met een andere oplei ding bezig, ook al omdat ik sinds kort bij de Taxicentrale Middelburg werkzaam ben, en mijn tijd wat dat betreft dus be perkt is." Terugkijken op zijn loopbaan als speler doet Van Aerde zon der dat hij ergens spijt van heeft gehad. „Vier jaar Dordrecht, acht jaar RKC. Ik heb altijd ge zegd dat ik zo weer hetzelfde zou doen, als ik de kans zou krij gen." Vooralsnog hoopt Van Aerde het seizoen met Goes op een waardige manier af te sluiten „Ik wil na mijn eigen wedstrijd altijd meteen weten wat Zierik zee heeft gedaan, maar zondag middag wil ik met Goes toch nog graag een keer van ze win nen", besluit hij lachend. Roosendaal, dat nog maar negen punten heeft. Maar daarvan heb ben ze er wel zes tegen ons ge pakt." Romeo van Aerde durft dan ook met geen mogelijkheid een voorspelling te doen wie er met de titel vandoor gaat. „Een knotsgekke competitie, waar in mijn ogen de huidige topzes mee doet voor het kampioenschap. Aan de ene kant is het wel leuk dat het tot aan het einde toe zo onvoorspelbaar blijft", vindt Van Aerde, die voor zichzelf als speler na de winterstop een knop moest omzetten. „Ik was vanaf het begin qua coaching zeer nadrukkelijk aan wezig. Ik moest daar even mee oppassen, want ik merkte toch dat de manier waarop ik dat deed door de buitenwacht met altijd geaccepteerd werd. Niet dat ik vanuit de groep die gelui den al opgevangen heb, maar dit zou best te maken kunnen hebben met de mentaliteit die er bij een amateurclub heerst. Ik kan dus rustig stellen dat ik rus tiger ben geworden, minder na drukkelijk aanwezig ben, maar daar tegelijkertijd wel veel moei te mee heb." Oogstjaar Na twee jaar nadert ook het af scheid als trainer van Tholense Boys, de club die koploper Olym- pia'60 nog goed in het vizier heeft. De vraag lijkt dan ook ge rechtvaardigd of hij bij de zater dagclub zijn afscheid niet te vroeg heeft aangekondigd. Van Aerde: „Twee of drie jaar als trainer bij dezelfde club is ge noeg. Als ik gebleven zou zijn wilde ik gaan oogsten. Maar juist daarvoor waren de vooruit zichten niet optimaal. Jan Groe- newegen stopt als spits, en ook het aanblijven van laatste man Johan Schot is zeer twijfelach tig. Dan lever je natuurlijk wel wat in Het is geen goede zaak om zulke mutaties toe te moeten passen, als dat je oogstjaar zou moeten worden." Toch lijkt Ro meo van Aerde het Thoolse avon tuur met een goed gevoel af te sluiten. „We zijn door veel pro blemen het eerste jaar gedegra deerd. maar dit seizoen begint de mix van jeugd en routine toch zijn vruchten af te werpen. Ik heb de jongens weieens ver weten dat ze er te weinig mee be zig zijn, maar ik moet de groep nu toch wel een compliment ma ken. Ze hebben het goed opge pakt, met als gevolg dat er nu toch een aardig team staat", al dus Van Aerde Waarom hij nu juist voor Zierikzee kiest, is een voudig te verklaren. ..Nadat be kend werd dat ik bij Tholense Boys zou stoppen, was Zierikzee er als de kippen bij om contact op te nemen. Die snelheid van handelen sprak me aan Ik wil de bovendien toch graag een Romeo van Aerde, hier met zijn zoons Moreno en Jermaine (links): „Ik wil na mijn eigen wedstrijd altijd meteen weten wat Zierikzee heeft gedaan, maar zondagmiddag wil ik met Goes toch nog graag een keer van ze winnen." foto Willem Mieras .vrijdag Basketbal luwen. Eerste klasse: BV Souburg Vnamo'70 (19.30 uur), Marathon- iwaarts (19.45 uur) wen Eerste klasse BC Vlissingen kheldesport (20 15 uur), Smokkel- et-Eastwood Tigers (21 30 uur), «ede klasse: Mevo'80 2-Dynamo'70 iOOuur), Voorwaarts-Marathon 30 uur), BV Souburg 3-Scheldesport 21.00 uur) Biljarten itionaal kampioenschap drieban- m groot derde klasse. Zeeuwse elnemer: Jan Westdorp, Goes. Loca- Alfa Romeo Centre, Uden. Aanvang: 100 uur. westelijk kampioenschap libre inde klasse. Organisatie' BV De «del. Locatie: Sporthal De Staver, mmelsdijk. Aanvang: 19.00 uur. bre toernooi Grote Prijs Spuit- «sterspecialist J.H. Mathia. 5e "8a plaats. A- en B-groep. Locatie: 8De Kroon, Wissenkerke. Aanvang: »uur Dammen BB-clubcompetitie. Hoofdklas- #WG s-Gravenpolder 4-BDV Aan- V 19.30 uur. Paardensport muur LR PC De Schouwse Rui- 19.00 uur: paarden klasse Z1 en Locatie: manege Hofstede Grol, aa- Stoofweg 10 te Renesse. Tafeltennis innen. Hoofdklasse: SAR imash'76 (Kloosterzande, 20.00), 't tf-Belcrum 3 (Middelburg, 19.30). Voetbal «ndschappelijk: Vogelwaarde- 24 2. Aanvang 19.30 uur. zaterdag Dammen KNDB-clubcompetitie. Hoofdklas se: PWG s-Gravenpolder-Troesoe. Lo catie Ons Dorpsleven Tweede klasse E: PWG s-Gravenpolder 2-Den Haag, Middelburg-De Variant. Locatie. Wijk centrum Sint-Laurens Aanvang: 12 00 Judo Clinic Dennis van der Geest. Organi satie: Sportschool Geelhoed. Locatie: Koopmansvoetpad in Oost-Souburg. Aanvang: 11.00 uur. Zeeuws-Vlaams Judotoernooi. Orga nisatie: Sportschool Frans de Boevere. Locatie: Sporthal De Eenhoorn in Oost burg. Aanvang: geboortejaren tot 1995: 13:00 uur. Tot 1992:14:30 uur. 1992 of eerder: 15:30 uur. Paardensport Atletiek ■thoveloop. Aanvang 15 00 uur, ttnden: 3 km, 9 km en 14 km. In lijven: Restaurant Zeeuws Biolo- thMuseum, Duinvlietweg 6, tussen Hkapelle en Domburg. Basketbal uwen. Hoofdklasse: Yellow BC Jink, Barons 2-Dunatos, Den igk-High Five, OBC-SVH, Waldric-BV iburg Overgangsklasse: BC Vlis- m 2-Condor (18.45 uur), lensjunioren. Hoofdklasse: BC ingen-Black Eagles (20.30 uur). Biljarten npioenschap vierde klasse band- ïZeeuws-Vlaamse Biljart- Locatie. café De Instuif in Hoek. ■vang: 14.00 uur tonaal Kampioenschap drieban- 1 groot derde klasse Zeeuws deel- tot Jan Westdorp. Goes. Locatie: 'Romeo Centre, Uden. Aanvang: Buur westelijk kampioenschap libre Hde klasse. Organisatie: BV De Wel. Locatie. Sporthal De Staver, imelsdijk. Aanvang: 12 00 uur. "oonlijk kampioenschap Band- ton vierde klasse district ren/de Bevelanden. Organisa- 8V OBK. Locatie: Bar Walk Inn, 's Wnhoek. Aanvang: 12.00 uur. [«toernooi Grote Prijs Spuit- «terspecialist J.H. Mathia 1e ^plaats Locatie: HCR De Kroon, «enkerke Aanvang B-groep finale: Buur A-groep 14.00 uur: Finale 16 30 uur. Finale A-groep uur. JUNIOREN VOETBAL A-junioren, derde divisie D: Voab-Pa- pendrecht. Beker. A-junioren, poule 103: Ter neuzen-HW 24 (14.30), Domburg-RCS (12.30), 's-Heer Arendskerke-Kwaden- damme (11.15). VROUWENVOETBAL Eerste klasse A: Rijsoord-RCL, Ter Leede 2-KRV, Reiger Boys-Pancratius, Wartburgia 2-Lisse; Tweede klasse A: Jodan Boys-Tricht, Zwart Wit 28-De Meeuwen (14.30), Kloetinge-Smerdiek (14.30»; Derde klasse: Sleeuwijk-Rijs- oord 2, Dauwendaele-Peursum (12.45), GJS-Papendrecht. Vriendschappelijk: Hoek-GPC Vlissin gen, Arnemuiden-SKNWK. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. ■BS Volleybal Zeeuws kampioenschap dressuur Stichting Hippische Sportcentrum Heikant. 9.00 uur: pony's klasse L2. 10 15 uur: pony's klasse LI. 12.15 uur. finale pony's klasse L2.13.00 uur: paar den klasse L2.15.45 uur: paarden klas se L118.00 uur finale paarden L2. Loca tie. Manege Heikant, aan de Vylainlaan 30 te Heikant Dressuur LR PC De Schouwse Rui ters. 9.00 uur pony's klasse Ml. 9.15 uur: paarden klasse Ml. 11uur: pony's klasse M2.12.30 uur: paarden klasse L2. Uur: pony's klasse Ml. 16.45 uur: pony 's klasse L 1 17.52 uur: klasse B Locatie manege Hofstede Grol, aan de Stoofweg 10 te Renesse Schaken KNSB-competitie, vijfde ronde- Meesterklasse: BIS-HWP Sas van Gent. Klasse 2C: VastNed Rotterdam 2-Middelburg, De Pion-HWP Sas van Gent 2 Klasse 3F: Terneuzen-DSC Delft 2, Souburg-Bergen op Zoom, Lan dau Axel-Overschie, Dordrecht-HWP Sas van Gent 3. ZSB-competitie, vijf de ronde. Hoofdklasse: Terneuzen 2-De Zwarte Dame. Souburg 2-Zierik- zee. Landau 2-Goes, Vlissingen-Middel- burg 2, SVWZV-Denk en Zet Tafeltennis Vrouwen. Eerste divisie: Hoon- horst-SAR/Rabobank (Hoonhorst) Tweede divisie: Red Stars 2-SAR 2 (Venray). Mannen. Tweede divisie: SAR/ Rabo- bank-TTCV/Herwaarden 2 (Kloosterzan de, 17.30 uur) Derde divisie: Arnemui- den-Noad (Arnemuiden, 15.00 uur) Jongens landelijk B: Arnemuiden-lre- ne (Arnemuiden, 15.00 uur) Landelijk C: Dordrecht 2-MZ, Reynaert-Alblasser dam (Hulst, 12.00 uur) Mannen. Hoofdklasse: Tios-'t Zand 2 (Tilburg) Turnen Regionaal kampioenschap Acro- gym. Locatie: sporthal De Halve Maan in Oostkapelle. Organisatie: Werkgroep Acrogym ZWN. m Voetbal ZATERDAGVOETBAL Hoofdklasse A: ARC-Capelle, Noord wijk-Quick Boys, ASWH-Excelsior M., Achilles Veen-Rijnsburgse Boys (15.00), Katwijk-Schevemngen Eerste klasse C: WGZ-Woudrichem (15.00), Alte- na-Oostkapelle. Tweede klasse E: Groote Lindt-Zaamslag, Noad'67-Kogel- vangers (15.00), 's-Heer Arendsker- ke-AZVV. Derde klasse B: FSV-Krmnin gen Vierde klasse A: Nieuwland-Wolf- aartsdijk, Krabbendijke-Colijnsplaatse Boys. Bevelanders-Cadzand, Wissenker- ke-Spui, Wemeldinge-Apollo 69. Vier de klasse B: Brouwershaven-Klundert, SC Stavemsse-SPS. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur Vrouwen. Tweede divisie C: Morres/Hulst-Dimplex/Ekspalvo (Hulst, Den Dullaert, 17.00 uur). Jeans Center/ ER-Sarto, Mikro Electro/Roosendaal 2-WC 3. Capelle-Rijnmond 2, Satur- nus-Volley/Meerkerk'95. Derde divisie: DVO-Alcazar/Erasmus, Rijnmond 3-Wik Univè, De Burgst-Benevia. Kwiek-MW- VC (Bruinisse. De Vanger. 17.45 uur), Fusion-Odulphus, VOY-Spivo Promo tieklasse B: Smash 75-Timmers' Vol ley Zuid 2, Smash'75 2-WS'92. Sic Pugno-Jola/Olympus, Mikro-Electro/ Roosendaal 3-SSS. Savok-Zuvo (Sas van Gent, De Vlaanderen, 15.00 uur), Volley Voorne 2-Dunamis. Eerste klas se D: Morres/Hulst 2-Dynamo'70. Ardi- to-Rowi, De Sterre-Cometo, Bok-Groe- ne Ster Tweede klasse A: Kwiek 2-Timmers/Volley Zuid 5. Tweede klas se E: Morres/Hulst 3-YVC 2. Mylilus-Ar- dito 2, Diomedon-CVC, Savok 2-Zuvo 3, WR-YVC. Derde klasse A: Kwiek 3-Slied- recht Sport 7. Derde klasse E: WR 2-Mikro Electro/Roosendaal 8. Wea/Mevo 80-WS 92 3, BOK 2-WS 92 2 Derde klasse F: Zuvo 5-AVC87. Mannen. Tweede divisie C: Visade/Voorburg 2-Mikro Electro/Roosendaal, Morres/Hulst-Woer- den (Hulst, Den Dullaert, 17.00 uur), Taurus-Spivo, Sliedrecht Sport 2-Shot, Nesselande 2-Fikszo/Krimpen, Rijn mond 3-Nivoc'68 Derde divisie: Fu- sion-Mikro Electro/Roosendaal 2, My- tilus-Ekspalvo 2 (Goes, Sportpunt Zee land, 19.00 uur) VOY-Jola/Olympus, Ca- pelle 3-Goirle, Capelle 2-Vollido, Scho- vocomca-Atak'55. Promotieklasse B: Udenhout-MWVC, Sic Pugno-Gepidae, Rijnmond 4-Rowi, Foranto-Hercules, De Burgst-Voko/Finenzo 2 Eerste klasse A: Kwiek 2-Houtboetiek/A Eerste klas se D: Morres/Hulst 2-Mikro Electro/Roosendaal 4, Mytilus 2-Come- to, De Sterre-Olympia'69, AVC-87-De Zebra's, Morres/Hulst 3-YVC Tweede klasse E: Kwiek 2-Dynamo'70. De Kik- kers-Ardito, Ardito 2-Gavok, Voor- waarts-VVS'92 2. AVC'87 2-Benevia 5 Derde klasse F. Wea/Mevo 80-SDC 3. Derde klasse G: AVC'87 3-WS 92 3. Mikro Electro/Roosendaal 7-BOK, Savok-Zuvo 2 Vierde klasse G: Voor waarts 2-SBO, Mytilus 3-Gavok 4. Waterpolo Mannen. Bond, tweede klasse: Schelde-Njord (Terneuzen, 19.30 uur). Derde klasse: Stormvogel-EZZ (Vlis singen. 17 45 uur) District, eerste klas se: Stormvogel 2-Vennen (Vlissingen, 17.00 uur Derde klasse. Schelde 2-Treffers 2 (Terneuzen, 18.45 uur), Bruinvis-TRB-RES 3 (Terneuzen. 20.30 uur Vierde klasse: Dokkelaers 2-Gan ze (Tilburg. 19 00 uur) Mannenjeugd DIO-Schelde (Terneuzen. 16.15 uur). As piranten: Zuidwesthoek-Stormvogel (Hoogerheide, 19.15 uur Pupillen: Stormvogel A-Hieronymus A (Vlissin gen, 16.30 uur); Warande A-Schelde A (Oosterhout, 16.30 uur); Nuenen A-Schelde B (Nuenen, 15.00 uur). Vrouwen, tweede klasse: Schel de-Njord (Terneuzen, 18.00 uur). Derde klasse: Nuenen-Ganze (Eindhoven, 16.45 uur). ■H Zaalkorfbal Tweede klasse G: Snel-ADO. Olympia S-Sagitta Derde klasse A: Good Luck-Togo (18.40), Stormvogels-Oranje Zwart (14.10), DSO-Ondo (17 10), Kor- batjo-DVS Derde klasse B: De Voltref fers-Oranje Nassau, NIO-BKC (17.10), Vriendenschaar B-AII Ready (16 50). Korbis-Gemint Vierde klasse A: KVK-Reeuwijk (18.40). SKV-Nikantes. Zaamslag-Blauw Wit (16 35 Vierde klasse B: Thor-Scheldevogels. Spi Jean Paul de Bruijn moet na het verlies tegen Clemie van Wanrooij vandaag winnen van Goesenaar Ro land Uitdewillegen. foto Camile Schelstraete door Joop van den Oudenhoven VEGHEL - Na de teleurstellen de nederlaag gisteren tegen Cle mie van Wanrooij hangt verdere deelname van Jean Paul de Bruijn aan de Jumbo Masters aan een zijden draadje. Na twee gewonnen sets (15-7 en 15-8) zag Van Wanrooij plotse ling het licht, zoals hij het zelf uitdrukte, en doofde het vuur bij de Hulstenaar. In respectieve lijk vijf en acht beurten liet Van Wanrooij De Bruijn volstrekt kansloos. In de vijfde en beslis sende set werd verdedigen tot kunst verheven, hetgeen het spelpeil niet bevorderde. Van Wanrooij kwam als sterkste uit de strijd en pakte beide punten (15-13 na 12 beurten). Dick Jaspers kwam opnieuw uit stekend voor de dag. Roland Uit dewillegen moest met 3-0 in sets zijn meerdere erkennen in Jas pers. De eerste set was de tegen stand nog van belang (15-11), maar daarna geloofde Goese naar Uitdewillegen het wel. Morgen staan Uitdewillegen en De Bruijn tegenover elkaar De Bruijn moet met minimaal 3-1 winnen om verder te kunnen. Hij is dan echter nog afhanke lijk van het resultaat van Van Wanrooij in zijn partij tegen de al geplaatste Jaspers. Uitdewil legen kan bij verlies van Van Wanrooij genoeg hebben aan een 3-2-zege op De Bruijn. rit-Seolto (18.20) Res 4A: Olympia W-Fortis 5 (16.05), Volharding-Seolto 2 (15.05) Zwemlopen Spado-zwemloop. Eerste wedstrijd zwemloopcircuit. Programma: 16 00 uur: 1 km zwemmen/10 km lopen, 16.30 uur: 1 km zwemmen/10 km lopen en 0.5 km zwemmen/5 km lopen, 17.00 uur: 0.5 km zwemmen/5 km lopen. 17.20 uur: jeugd 250 m zwemmen/2.5 km lo pen. Locatie; zwembad De Schelp. Bin nenschelde te Bergen op Zoom-Zuid -zondag i Atletiek Midwintermarathon. Aanvang 11.30 uur Afstanden: 21 km, 5 km Inschrij ven tot 11.00 uur in de Sporthal te Cad- zand-Bad. Basketbal Vrouwen Promotiedivisie: BC Vlis- smgen-Akrides (15 15 uur). JRC Box tel Jugglers, Baros-Probuild Lions. WSC-Rotterdam Mannen. Hoofdklas- sa: SVH-BC Vlissingen. H Biljarten Kampioenschap vierde klasse band stoten Zeeuws-Vlaamse Biljart bond. Locatie café De Instuif in Hoek, Aanvang 14.00 uur. Finale, omstreeks 17.00 uur. Nationaal kampioenschap drieban den groot derde klasse. Zeeuwse deelnemer: Jan Westdorp. Goes Loca tie. Alfa Romeo Centre, Uden. Aanvang: 11.00 uur Finale omstreeks 15.30 uur. Gewestelijk kampioenschap libre tweede klasse. Organisatie: BV De Poedel. Locatie: Sporthal De Staver, Sommelsdijk. Aanvang: 11.00 uur. Fina le omstreeks 15.30 uur Persoonlijk kampioenschap band stoten vierde klasse district Waicheren/De Bevelanden Organisa tie: BV OBK. Locatie: Bar Walk Inn, 's-Heerenhoek. Aanvang: 12.00 uur. Fi nale omstreeks 15.30 uur. Rugby Tweede klasse zuid- Tovaal-Oemoe- menoe. Aanvang: 13.00 uur. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes Vriendschappelijk: Tovaal 2-Oemoe- menoe 2. Aanvang: 14.30 uur. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes Voetbal ZONDAGVOETBAL Eerste klasse C: Unitas-Terneuzen (14.00 uur), WSC-Voab, Inter- nos-OSS'20, Halsteren-RKDVC Derde klasse A: Goes-Zierikzee Vierde klas se A: Corn Boys-De Noormannen, IJ zendijke-Oostburg, Zeeland Sport-Sluis- kil. Vierde klasse B: Schijf-Hansweert- se Boys, Steenbergen-FC Bergen Vijf de klasse A: Axel-Graauw Vijfde klasse B: Luctor'88-Nieuw Borgvliet. Vriendschappelijk: Steen HW 24 2, HVV 24 RIA W. Domburg Zeelandia Middelburg. Aanvang: 14.30 uur. Zaalhandbal Mannen. Regioklasse C: DES 72 2-EMM Eerste klasse: LifeDesign/Delta Sport-Hellas 3. Loca tie. Onderdak Zierikzee. Aanvang: 13 00 uur Tweede klasse: GSC-Roda'71 2. Locatie Sportpunt Zeeland Goes. Aan vang: 12.00 uur. Hollandiaan-Olympus. Vijfde klasse: EMM 2-WIK 3. Locatie Nassaulaan Middelburg. Aanvang: 14.30 uur Zesde klasse: LifeDesign/Delta Sport 2-Walburg 75 3 Locatie. Onderdak Zierikzee Aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Eerste klasse: EMM-Ventu- ra 2. Locatie: Nassaulaan Middelburg. Aanvang 13.00 uur Tweedeklasse: EMM 2 Walburg 75. Locatie: Nassau laan Middelburg. Aanvang. 11.45 uur. Derde klasse: Savosa 2-Olympus Veghel. Masters driebanden. Poule A: Weijenburg - Van Beers 3-2 (15-11 11-15 15-8 14-15 15-10 1.0446/0.8807), Van Kuijk - Van de Ven 3-2(11-15 15-12 15-3 8-15 15-14 1,0497/0,9836). Stand. 1 Van Kuijk 2-4 (6-4). 2. Van de Ven 2-2 (5-3), 3. Weijenburg 2-2 (3-5). 4. Van Beers 2-0 (4-6). Poule B: Jaspers - Uytdewillegen 3-0 (15-10 15-1 15-4 1,956/0,681), Van Wan rooij - De Bruijn 3 2 (7-15 8-15 15-3 15-5 15-13 1,153/1,000). Stand: 1. Jaspers 2-4 (6-1), 2 Van Wanrooij 2-2 (4-5). 3 Uytdewillegen 2-2 (3-4). 4. De Bruijn 2-0 (3-6). Poule C Burgman - Van Erp 3-1 (10-15 15-9 15-9 15-11 1.896/1,571), Habraken Havermans 3-2 (15-10 15-8 13-15 10-15 15-3 1,283/0,980 Stand: 1. Burgman 2-4 (6-3), 2. Van Erp 2-2 (4-4), 3. Habra ken 2-2 (4-5), 4. Havermans 2-0 (4-6) Poulde D: De Kleine Arnouts 3-0 (15-11 15-13 15-13 1,451/1,275), Valen- tijn - Tijssens 3-2 (15-2 15-4 6-15 14-15 15-5 1,710/1,078). Stand: 1. Valentijn 2-4 (6-2), 2. Tijssens 2-2 (5-4). 3. De Klei ne 2 2 (4-3). 4 Arnouts 2-0 (0-6). PZDB-clubcompetitie Hoofdklas se, zesde ronde: Middelburg-GZC 9-7, Aagtekerke-BDV 5-11. PWG s-Graven polder 3-Lammerenburg 12-4, PWG s-Gravenpolder 4-Tholen/DSVF 10-6, Stand: 1 PWG s Gravenpolder 3 12 punten; 2. Middelburg 10, 3 Lammeren- burg 7; 4. BDV en GZC 6. 6. Aagtekerke 5; 7. PWG s-Gravenpolder 4 2; 8 Tholen/DSVF 0. Eerste klasse, vijfde ronde: Lammerenburg/Souburg 2-Gapinge 10-6, Souburg-PWG 's-Gravenpolder 5 10-6. Stand: 1. Souburg 8 punten: 2. PWG s-Gravenpolder 5 5. 3. Lammerenburg/Souburg 2 4; 4 Gapin- ge 3 Tweede klasse: GZC 2-BDV 2 5-3. BDV 2-Oostkapelle 5-3 Stand: 1 GZC 2 6-9; 2. BDV 2 6-6; 3 Middelharms 5-5; 4. Aagtekerke 2 5-4; 5. Oostkapelle 6-4. Amsterdam Jumping Amsterdam. Springen. Tabel 1,40 m: 1. Hoorn (Ned) Hascal 0-69.58. 2. Goosen (GBr) Stuart 0-70.83. 3. Thijssen (Ned) Izaura 0-73,67, 6 Stenfert/Hera Claess 4-62.47, 8. Greve/Cashflow 4-64.99. 9 Kuipers/ Leemhoeve s Juska 4-66.81 Springen, tabel A 1,45: 1. Greve (Ned) Payton 0-31,43, 2. Thijssen (Ned) Gasaya la Pomme 0-36,12, 3 Guerra (Mex) Royal Beach Cupid 0-36,15. 5 Geerink/Norit Joint Venture 0-37,00, 6. Houtackers/Granni 0-37,23, 7. Tacken/Minka's Diamond 0-37,56, 8. Mathijs van Asten/Kwintanta van do Laarseheide 0-38,14. 9. Hoorn/VDLM Oranta 0-38,25,10. De Borst/Febo's Idal- co 0-38,51. Lucky Day 3315. 6 10-11-12 13-14-20 21 -23-28-36-39 40-43-44-46-56-59-62-69 (onder voorbehoud). Melbourne. Australian Open, 11.8 miljoen euro. Vrouwen, halve fina les: Hemn-Hardenne (Bel/1) - Zuluaga (Col/32) 6-2 6-2. Clijsters (Bel/2) - Schny- der (Zwi/22| 6-2 7-6. Mannen, halve finales: Safin (Rus) - Agassi (VSt/4) 7-6 7-6 5-7 1-6 6-3 Dubbelspel, halve finales: Llodra Santoro (Fra/5) - Etlis/Rodriguez (Arg/9) 6-2 7-5, Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/D BjorkmarVWoodbridge (Zwe/Aus'3) 6-1 6? Gemengddubbel, kwartfinale: Rodriguez/Grande (Arg/lta) - Sargsian/ Dementieva (Arm/Rus) walk-over. Heilbronn. Challenger. Tweede ron de: Van Scheppingen (Ned) - Johans son (Zwe) 7-5 3-6 6-3, Berrer (Dui) - Van Lottum (Ned/6) 4-6 7-6 6-4. Sousse (Tun). Afrika Cup. Groep C Algerije - Egypte 2-1 (1-1), Kameroen - Zimbabwe 5-3 (3-1). Stand: 1 Kame roen 2-4 (6-4), 2. Algerije 2-4 (3-2), 3. Egypte 2-3 (3-3), 4. Zimbabwe 2-0 (4-7). 1.IU-I..MI.M Rio de Janeiro. Olympisch kwalifi catietoernooi. mannen. Groep A: Ca nada - Roemenië 5-8, Polen Duitsland 2-9. Kroatië - Puerto Rico 18-1 Eind stand: 1 Kroatië 5-10 (48-14), 2 Duits land 5-7 (34-13), 3. Roemenië 5-7 (38-18). 4. Canada 5 4 (29-37), 5. Polen 5-2 (15-36). 6. Puerto Rico 5-0 112 58). Groep B: Nederland - Brazilië 8-5 (4-1 1-1 3-2 0-1). Doelpunten Nederland: Uri 2, Silvis 2. De Jong. Kramer. Booij, Kjeil Boom.. Rusland - Argentinië 17-3. Eind stand: l. Rusland 4-8 (45-17), 2. Slowa kije 4-6 (37-19), 3 Nederland 4-4 (33-25), 4. Brazilië 4-2 (17-20), 5. Argenti nië 4-0 (10-61). Bijzonderheid: Kroatië en Rusland ge plaatst voor halve finales. Om een plaats in de halve finale- Duitsland - Ne derland, Roemenië - Slowakije. Celje/Ljubljana (Slv). EK mannen. Groep 1: Zwitserland Denemarken 20-34 (9-1 m. Zweden - Spanje 29-28 (10-12), Rusland - Kroatië 24-24 (13-12) Eindstand: t1 Kroatië 5-9 (138-131). 2 Denemarken 5-8 (153-125), 3 Rusland 5-7 (149-137). 4 Zweden 5-4 (145-144), 5. Spanje 5-2 (133-143), 6. Zwitserland 5-01115-153). Groep 2: Tsjechie Servie'Monienegro 30-37 (16-21), Hongarije - Duitsland 23-28 (12-16). Sloveme Frankrijk 27-22 (12-9). Eindstand: 1. Duitsland 5-7 (151-131), 2. Slovenië 5-7 (144-135), 3. Frankrijk 5-5 (134-129), 4. Servié/Montennegro 5 5 (134-135). 5. Hongarije 5-4 (132 140), 6. Tsjechië 5-2 (147-172).Halve finales: Duitsland - De nemarken, Kroatië - Slovenië. MIDDELBURG - Het eerste achttal van damvereniging Aris de Heer uit Oost-Souburg is Zeeuws kampioen geworden in de eerste klasse. Dankzij winstpartijen van Rini Brasser, Erik Frederiks en Bhoe- lai won het team met 10-6 van PWG 's-Gravenpolder en verze kerde zich daardoor één ronde voor het einde van promotie naar de hoofdklasse. Koploper PWG 's-Gravenpolder 3 maakte in de zesde ronde van de hoofdklasse geen fouten. Het Vlissingse Lammerenburg werd met grote cijfers verslagen: 12-4. Nummer twee Middelburg won met het kleinst mogelijke verschil van GZC. BDV klom naar een gedeelde vierde plaats via een overtuigende 11-5-over- winning op Aagtekerke. Voor Tholen/DVSF is degradatie on afwendbaar na een 10-6- neder laag tegen PWG 's-Gravenpol der 4 In de tweede klasse blijft GZC 2 koploper na een 5-3-overwin- ning op BDV 2. Met dezelfde cij fers won BDV 2 van Oostkapel le.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19