PZC lat voor kopen an KSG-terrein CSW klaar met verbouwingen 11 Druk jaar voor reddingstations Patientënraad vraagt om vertrek leden Raad van Toezicht Eis anderhalf jaar cel voor dealen coke Hersenvliesontsteking bij leerling ROC Zeeland lerendeel raad Vlissingen stemt in Toezichthouders willen blijven Schepen stranden in zwaar weer Ervaar het verschil 30 - 70% KORTING BOUWMAN érkeer heeft einig hinder an gladheid WALCHEREN vrijdag 30 januari 2004 irEdith Ramakers USSINGEN - Een leerling van het OC-Zeeland. locatie Verlengde Bone- jkestraat in Vlissingen, is met ver- iijnselen van virale meningitis opge- nen in het ziekenhuis. Het is een va- nt die volgens de GGD geen bijzon gevaar voor de volksgezondheid op pert. De jongen ligt op de intensive ca- M. Nelen, directeur educatie van het ROC Zeeland, deelt mee dat personeel, betrokken leerlingen en ouders op de hoogte zijn gebracht Volgens de directeur was de school niet verplicht om te melden dat een leerling meningitis had, omdat het om de lichte re variant van de besmettelijke ziekte gaat. „Maar we hoorden dat een ouder van een leerling bij de GGD informatie had ingewonnen over de ziekte. Om ge ruchten te voorkomen en om volledig te zijn, hebben we besloten om zelf een uitgebreide informatiebrief over de ziekte te verspreiden." Hersenvliesontsteking veroorzaakt door virusinfecties komt regelmatig voor. Het betreft niet de ziekte die be kend staat als nekkramp. Dat is hersen vliesontsteking die door de bactene me- ningokok wordt verspreid. Volgens de GGD kan besmetting optre den door te dicht bij een besmet per soon te staan die niest of hoest. Ook kan na toiletgebruik het virus via de toiletrand, spoelknop. kraan of deur knop overgebracht worden. Niet ieder een wordt na besmetting ziek. De vira le meningitis heeft griepachtige ver schijnselen. zoals koorts, spierpijn, darmklachten en hoesten. Na een paar dagen ontstaan onder andere klachten als hoofdpijn, braken en nekpijn. Jonge kinderen en jongvolwassenen lopen de grootste kans om ziek te worden. door Rolf Bosboom GOES - De Raad van Toezicht en Advies van de Oosterschelde- ziekenhuizen moet binnen enke le maanden in zijn geheel zijn vertrokken. Daarop dringt de Patiëntenraad aan. In een brief aan de Raad van Toezicht doet de Patiëntenraad een dringend beroep op de leden om hun consequenties te trek ken uit de ontstane bestuurscri sis. De Raad van Toezicht zou de cri sis alleen maar hebben ver sterkt, met als gevolg onrust en spanningen onder de medewer kers. Daardoor is ook de zorg voor de patiënten in gevaar gebracht, stelt de Patiëntenraad nadrukke lijk. Ondenkbaar Hij vindt het 'ondenkbaar dat een zo ernstig disfunctioneren de Raad van Toezicht zijn be voegdheden blijft uitoefenen'. Daarom zouden alle zes leden binnen een tijdsbestek van twee tot drie maanden moeten opstap pen. Drie leden zouden daarin het voortouw dienen te nemen, meent de Patiëntenraad voorzit ter E. Geluk, vice-voorzitter R Dreesman en G. de Bruijn, afge vaardigde namens de Patiënten raad. Die drie waren namelijk aanwezig bij het overleg op 18 december tussen alle betrokken organisaties in het ziekenhuis. In die vergadering escaleerde het conflict. De andere drie leden (de Goese wethouder S. van 't Westeinde. B. Bouwmeester en W de Bruij- ne-Wiskerke) zouden eventueel nog enige tijd kunnen aanblij ven, mits zij 'hun motieven daar toe wereldkundig maken'. De Patiëntenraad wijst tevens de benoeming van crisismana ger R. van der Meulen als inte rim-bestuurder bij het zieken huis van de hand. Van der Meu len is naar voren geschoven door de Raad van Toezicht, na dat die het enige lid van de Raad van Bestuur, S. Schuite voerder, op non-actief had ge steld VLISSINGEN - In zwaar weer zijn gisterochtend twee schepen in Zeeuwse wateren vastgelopen. Rond zeven uur liep ter hoogte van Stavenisse het 110 meter lange container schip de Immaculata in de Oosterschelde vast. Het voer over twee boeien, die in de schroef terechtkwa men, waarna het schip strandde. Een sleepboot van Multra ship uit Temeuzen, de Zep- hvrus. heeft het vlotgetrok- ken. De sleper slaagde daar even voor hoog water in en sleepte het schip vervol gens naar de Krammerslui zen. De Immaculata kon zijn reis na inspectie naar Duits land vervolgen. Ook op het Veerse Meer strandde gisterochtend een schip. Het zicht was slecht, waardoor het uit koers raakte en vastliep op een bank. Het gebeurde ter hoogte van Kamperland. De sleep boot Spirit uit Middelburg heeft in opdracht van Mul traship het binnenvaart schip vlotgetrokken. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Zeeuwse reddingstations van de Konink lijke Nederlandse Reddingmaat schappij (KNRM) hebben het vo rig jaar drukker gehad dan an ders. Dat is tegen de landelijke trend in. Landelijk bleef het aan tal reddingen constant, op de Waddenzee daalde het aantal reddingen zelfs. K. Groeneveld van de KNRM wijt de toename aan het mooie weer van afgelopen zomer. Veel meer mensen zochten verkoe ling op het water. Waarom de KNRM juist in Zeeland vaker re creanten te hulp moest schieten, kan Groeneveld met verklaren Vanaf het station Noordland op Neeltje Jans voer de KNRM in totaal 112 keer uit, het jaar er voor was dat nog 98 keer De reddingboot Koopmansdank, die actief is op de Noordzee, voer 79 keer uit. De Harder, die op de Oosterschelde vaart, 33 keer. Vissers raakten het vaakst in de problemen (veertig keer), gevolgd door de de pleziervaart (25 zeilboten en tien motorbo ten). In vergelijking met voorgaande jaren werd er vaker uitgerukt voor watersporters. Opvallend is dat veel van de acties plaats vonden bij mooi weer. De be langrijkste redenen voor de hulpverlening waren motor- pech, strandingen, ongevallen, ziekte en onervarenheid van de bemanning. De reddingsploeg rukte een paar keer uit omdat ie mand aan boord van een schip met spoed naar het ziekenhuis moest. Ook op het Veerse Meer was het drukker dan anders. De red dingsboot van het station Veere voer 34 keer uit, in 2002 was dat nog 25 keer. De Veerse ploeg had het druk met omgeslagen zeilboten, jachten met motor- pech en ^opvarenden die door slecht weer de weg kwijt waren. In BreskeAs had de KNRM ook een topjaar, het station Westka- pelle was het enige Zeeuwse sta tion waar het aantal hulpverle ningen gelijk bleef aan voor gaande jaren Het aantal acties op het strand zelf steeg wel. De KNRM heeft bijvoorbeeld een paar keer gewonde mensen van het strand gehaald met de uni- mog, een speciale vrachtwagen. In de helft van de gevallen ging dat om ruiters die van hun paard waren gevallen Het reddingstation in Westka- pelle moet de komende jaren ver moedelijk vaker uitvaren dan tot nu toe het geval was. De ploeg heeft een nieuwe boot met een grotere actieradius. Daarom zal de hulp van het station ook bij ongelukken op grotere af stand worden ingeroepen. zeeuwse almanak Zappen Het echtpaar is inmiddels aan zienlijk op leeftijd geraakt, maar staat desondanks nog midden in het leven. Het mag graag vertier biedende bijeen - komstjes in het plaatselijke dorpshuis bezoeken. En hoe wel de spieren niet meer zo elastisch zijn als in jeugdiger jaren, doet het paar per rij wiel regelmatig een rondje rond het dorp, óf het maakt indien de weersomstandighe den daartoe noden - een kilo meterslange wandeling door de polder Maar dat de jaren gaan tel len, beginnen zelfs deze echte lieden te bemerken. Daarover - en vooral over de bijkomen de ongemakken - hadden ze het, toen ze samen op de bank voor de televisie zaten en het ene programma na het andere over het scherm flitste. ..Weetje", sprak zij bij het be zien van al die beelden die in duizelingwekkend tempo aan elkaar werden geregen, „het moet tegenwoordig allemaal zó snel, ik kan geen touw meer aan die televisiepro gramma's vastknopen." Hij knikte begrijpend. En zap te, met de afstandsbediening nog steeds buiten haar ge zichtsveld, grijnzend door naar wéér een ander net. De nieuwe mediatheek van CSW aan de Churchilllaan. foto Ruben Oreel einde. ..Als je alle bedragen op een rijtje zet, heeft het twintig miljoen euro gekost. Voor dat geld bouw je ook een theater, als je de parkeergarage niet mee rekent." Nu de CSW onder dak is, wacht nog één grote klus in de reeks: de verbouwing van Nehalennia aan de Kruisweg. De havo- en vwo-leerlingen van Nehalennia verhuisden deze zomer al naar de Breeweg. De afdelingen havo en vwo van de CSW blijven ge woon aan de Elzenlaan (Advertentie) MAGAZIJN OPRUIMING 1E VERDIEPING Markt 73 Middelburg or Edith Ramakers USSINGEN - Een overgrote terderheid van de Vlissingse meenteraad is gisteravond ak- lord gegaan met de deal van eeuw, zoals de aanschaf voor I miljoen euro van het terrein u de Koninklijke Schelde foep (KSG) werd genoemd, füssingen krijgt haar hart te- f, zei wethouder C. de Keij- r. waarna applaus vanaf de edbezette publieke tribune ak. Alleen het CDA stemde sen. de theaterzaal van het Arse- a! gingen de raadsfracties nog as in op de koop van 31 hecta- grond. Wat koopt de gemeen- Vlissingen voor 34 miljoen eu- vroeg A. Achterhuis van de iD zich af: 31 hectare sterk rgiftigde grond. Maar dat is Leen lap waarmee Vlissingen een keer dynamiek in de stad abrengen en een ontsluitings- (krijgt. was niet alleen de overtui- 4 van de WD; ook veel ande raadsfracties bleken er op die mier over te denken. isico aankoop is risicovol, want sweet hoeveel bommen er in grond zitten, hoe slecht het gesteld is met de kademuren en hoe ingrijpend de sloop van de gebouwen zal zijn. „Maar zo'n kans krijg je maar een keer in je leven", vond W. Hirdes van de Lokale Partij Vlissingen. Het was opvallend dat het CDA, als coalitiepartij, de partij was die zich de grootste zorgen maakte over de megadeal en de ze ook liet blijken in de vorm van een amendement. Het CDA wilde uitstel van de onderteke ning. Het steekt de fractie dat de be groting 2004 met dekkend is en de meerjarenraming 2005-2007 evenmin C. Seijbel, CDA, zei dat het college eerst aan moest geven hoe die tekorten zullen worden weggewerkt, voordat een volgende stap wordt geno men. Het was voor de christen-demo craten verder van cruciaal be lang dat de brief van het ministe rie van Vrom nog niet binnen was, waarin vermeld zou zijn dat de risicocontour naar de vloedlijn verschoven wordt. De risicocontour loopt momen teel over een deel van het KSG-terrein. Daardoor is er maar beperkte woningbouw op dat terrein mogelijk. En Vlissin gen wil, om snel geld terug te verdienen, zo'n 1100 woningen bouwen. Wethouder L. Poppe-de Looff (CDA) verklaarde dat de brief binnenkort op de mat valt. „Er is op het hoogste niveau tussen Vlaanderen en Nederland over eenstemming bereikt over de verplaatsing van de risicocon tour. Er zullen nautische maatre gelen getroffen worden om de scheepvaart veiliger te maken, waardoor het risico om in dit ge bied te wonen afneemt." Begroting Voor het CDA was dat niet vol doende. Wel nam het genoegen met de opmerking van wethou der P. van der Maden dat Vlis singen bij de voorjaarsnota een sluitende begroting zal presente ren. „We zullen u als raad daarvoor keuzes voorleggen, welke projec ten of andere ontwikkelingen niet door kunnen gaan." Tot ongenoegen van het wethou der Poppe-de Looff handhaafde het CDA het besluit om pas ak koord te gaan met de aankoop wanneer de brief van het minis terie binnen is. „Ik heb alles op alles gezet, om de laatste informatie te geven. Het valt me zeker van het CDA, nota bene een coalitiepartij, te gen dat er niet op vertrouwd wordt dat het voor elkaar komt." DDELBURG - Het winterse heeft gisteren geen grote trlast voor het verkeer opgele id. De politie maakte melding Iwee slippartijen op Walche- Daarbij vielen geen gewon de Vrouwenpolderseweg bij uuwenpolder is door de glad- id gistermorgen tegen zes uur vrachtwagen met oplegger «haard. combinatie belandde tegen vangrail. De bestuurder, een ;arige man uit Rotterdam, Veel toezichthouders woonden gisteravond de raadsvergadering bij, waar gepleit werd voor instand houding van hun banen. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Tegen een 48-jarige inwoner van Vlissin gen is gisteren anderhalf jaar ge vangenisstraf geëist voor dealen in harddrugs. De man moet vol gens de officier van Justitie ook 3.629 euro aan de staat terugbe talen. Dat bedrag is de vermeen de drugswinst. De Vlissinger is al 32 jaar ver slaafd aan harddrugs en pro beert met dealen in zijn versla ving te voorzien. Hij was 10 februari vorig jaar nog maar net uit de cel of hij zou zich opnieuw hebben bezig (krijgen, voorkant van de vrachtwa- :en de vangrail raakten be ëdigd. 27-jarige Vlissinger is in de it an woensdag op donder- i tegen een lichtmast op de eweg gebotst. man wilde afslaan richting sterzicht en raakte door de teuw op de weg in de slip. Hij naast de rijbaan terecht botste tegen de lichtmast. (advertentie) Raadsman A. Neels vroeg de Middelburgse rechtbank giste ren de straf aanzienlijk te mati gen, omdat er over een korte pe riode was gedeald Ook vond hij dat de ontnemings vordering moest worden afgewe zen. „De berekening klopt niet. Het was mijn cliënt er niet om te doen er zelf beter van te wor den. Hij hield alleen de kring van notoire verslaafden in stand." De rechtbank doet 11 februari uitspraak. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Walcherse bevolking wil haar stadstoezichthouders niet kwijt. Ze vergroten vooral het sociale veiligheidsgevoel, blijkt uit een enquête. Toezichthouders overhandigden gistera vond in de raadsvergadering ruim 8000 steunbe tuigingen en bijna 500 enquêteformulieren aan de Vlissingse raadsleden. De stadstoezichthouders van de stichting Vlissin gen Middelburg vrezen voor hun baan. Door de nieuwe Wet Werk en Bijstand (WWB) moet Vlis singen dertig procent bezuinigen op de gesubsidi eerde arbeidskrachten. Dat zijn in totaal tweehon derd WTW'ers en honderd ID'ers die in de zorg, welzijn of het onderwijs werken. Stadstoezicht is de grootste post. Vlissingen zoekt tot juli naar een mogelijkheid om de arbeidskrachten in een ande re vorm dan de Stichting Stadstoezicht onder te brengen. Wethouder E. Walrave zei dat er 'helaas een her schikking van geld moet komen'. Zij schetste het dilemma Als Vlissingen op deze voet verder gaat, vloeit jaarlijks ruim 5 miljoen euro naar deze cir ca 300 gesubsidieerde banen. „Dat betekent dat er uit de rijkspot reïntegratie nog 980 000 euro overblijft. Dat geld komt ten goede aan 1500 uit keringsgerechtigden, die we moeten begeleiden naar werk. Die opdracht heeft het rijk ons ge steld." De toezichthouders herhaalden dat een deel van de Vlissingse veiligheid door hen wordt bepaald. K. van de Beek, waarnemend directeur Stadstoezicht, zei: „Op toezichthouders wordt re gelmatig een beroep gedaan. Zij worden ingezet bij overlastbestrijding of bij beveiliging van objec ten of gebieden." Hij stelde dat het eenvoudiger is om aan te geven hoeveel bekeuringen er zijn uitge deeld dan om te vermelden hoeveel maal een over treding voorkomen is. De corrigerende werking die uitgaat van toezichthouders is slecht te meten t zelf zijn wagen weer op de gehouden met de verkoop van bolletjes cocaïne De man werd 30 september in Vlissingen aangehouden. Vol gens hem had de handel slechts drie weken geduurd. De verdachte kocht de bolletjes coke. Daarvoor werd er vaak geld ingezameld binnen de Vlis singse drugsscene. Van de bolletjes hield hij er één voor zichzelf. De overige bolletjes ver kocht hij aan drugsklanten. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De nieuwe lo catie van het vmbo van de Chris telijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) in Middel burg is gisteren officieel ge opend. Daarmee kwam voor de CSW een eind aan een lange pe riode van verbouwen en verhui zen. „We krijgen nieuwe ruimte, maar we laten ook ruimte ach ter", zei directeur A. de Munck. „Ruimten die betekenis hebben, waar je jarenlang met medewer kers en leerlingen opgetrokken bent." De leerlingen en docen ten van de nieuwe school aan de Churchilllaan zaten eerst in de Oranjelaan, de Olmenlaan en de Keetenstraat. Vlak voor de kerst vakantie waren de laatste lessen in de oude scholen. Toch went het snel, die nieuwe school, aldus De Munck. Dat komt vooral door de transforma tie die het gebouw het afgelopen half jaar heeft ondergaan. Het sombere, in zichzelf gekeerde ge bouw is licht en luchtig gewor den. De pleintjes op de verschil lende verdiepingen zorgen er voor dat de grote school toch kleinschalig aandoet. „Ik hoop dat het een gebouw wordt waar iedereen betekenis aan gaat ge ven", zei De Munck. Kostbaar De verhuizing van de CSW is on derdeel van de 'scholendans' in Middelburg, de wisseling van ge bouwen tussen de twee grote scholengemeenschappen. Het was een kostbaar dansje, memo reerde wethouder A. van 't West- Vlissingen I 21 Thailand ASUS M6000N Notebook Pentium M 1,4GHz 512MB DDR(256*2) 40GB HDD 8X DVD+CD-RW Combo 15.4" TFT LCD (SXGA+) ATI 9600 64MB AGP 4-weg ingebouwde speakers Gigabit LAN en WiFi ingebouwd j 4-tn-l Cardreader Windows XP Home Edition

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11