Spaanstaligen op het tweede plan ioverse wacht een loodzware kruising Huwelijksreis doet Patty Schnyder goed Rijborz en Gouka favorieten in libre z2l ■err ero naar halve finales Australian OpenNalbandian verliest van Federer wart Wit'28 competitie ek oefent en GPC uitslagen Milan koploper Eerste zege waterpoloërs Van de Pol en Dek halen goud op NK indoor voor studenten donderdag 29 januari 2004 |n van Beeten r^Martiji fLBOURNE - Ze zijn steen- pj, maar het is net of het nie- Ijiidiets kan schelen. De Span- rdJuan Carlos Ferrero en de sentijn David Nalbandian uitgegroeid tot vaste waar in de wereldtop van het pnentennis. Alleen laat zo'n ttje iedereen die geen Spaans [tekt de twee links liggen. [tero stond gisteren in zijn artfinale-partij tegen de Ma- iaan Hicham Arazi pas voor tweede keer dit toernooi in Hod Laver Arena, het hoofd ton van de Australian Open. ii wat vreemd voor een man vorig jaar Roland Garros in de finale stond van de Open en acht weken lang de aner één van de wereld was. id inderdaad wel wat va- dit stadion willen staan", Ferrero bescheiden na zijn jwinning in drie sets 6-1, ?en 7-6. verhaal van Nalbandian, gisteren in vier sets (7-5, 5-7 en 6-3) verloor van Ro- rFederer, is eender. De Argen- stond in 2002 in de finale Wimbledon en de tennis- i vroegen zich af of hij soms dwaald was. De zon scheen hele toernooi, het gras was tard en daarom kon deze ba- ner de finale halen, was de klaring van de critici. Nalbandian kansloos ver van Lleyton Hewitt, hielp ook al niet. Net als zijn af- st. Het Argentijnse tennis it bekend om een behoorlijk ilal dopingzondaars en om ta len die een jaar lang goed steren en dan tijden in de inimiteit verdwijnen voor al de volgers die ibandian niet serieus namen, iddels is hij de nummer acht de wereld. Vorig jaar op de Open haalde de 22-jarige ïuit Cordoba de halve fina- ,waarin hij verloor van de la- winnaar Andy Roddick. Na matchpoint te hebben ver- !T - De KNVB heeft beslo- jde Rotterdamse amateurver- pg Zwart Wit '28 uit de petitie te halen. club heeft een betalingsach- rnd bij de bond en verschei- schuldeisers hebben even bedragen tegoed van de balclub. ktober stonden alle teams al weekeinde buitenspel, om- Zwart Wit geld was ver- ldigd aan de gemeente Rot- m. it de club enkele dagen la- aan zijn verplichtingen had in, hief de voetbalbond jeelverbod op sr deze nieuwe maatregel de KNVB worden alle elftal van Zwart Wit uit de compe- stand geschrapt. De bond adt zich deze week over de nlgen van de uitsluiting. speeld. In Melbourne verloor Nalbandian tot de kwartfinales slechts 29 games, minder dan wie ook. Federer was angstig voor de wedstrijd tegen de Ar gentijn, want in zes voorgaande duels had de Zwitser slechts een maal gewonnen Bovendien bleef Nalbandian de Wimble- don-winnaar van vorig jaar in hun juniorentijd al tweemaal de baas. Federer had gisteren enke le kunststukjes nodig, vier aces op rij bijvoorbeeld, om uit de problemen te komen. Nalbandian en Ferrero, ze lig gen nauwelijks wakker van het gebrek aan aandacht. De twee zijn harde werkers, geen pra ters. Bovendien is hun Engels te matig om met scherpe uitspra ken te komen. De persconferen tie in het Engels van Nalban dian duurde gisteren zelfs nog geen twee minuten. Dat is iets waar de spelersvakbond ATP aan zou moeten werken. De top pers moeten zich immers profile ren, zeker in een sport die veel media-aandacht trekt. De kans bestaat zelfs dat Ferre ro na de Australian Open weer de nummer één van de wereld is. Dan moet hij morgen Federer verslaan in de halve finales en daarna het toernooi winnen. Bij elk ander scenario is de Zwitser de nieuwe tenniskoning Wat er ook gebeurt, Nalbandian en Ferrero halen de stelling on deruit dat Spanjaarden en Zuid-Amerikanen alleen kun nen presteren op gravel. Ferrero leerde het tennis op hardcourt, op een tennisschool in Villena, in de buurt van Valencia. Daar ligt nu zelfs kunstgras, om voor een goede voorbereiding op Wimbledon te zorgen. Op tempo Nalbandian heeft al net zo wei nig moeite met aanvallend ten nis. Federer werd gisteren ver scheidene keren op tempo afge troefd Het is dat de Argentijn op beslissende momenten niet thuis gaf, anders had Federer te gen hem weer een heet avondje beleefd. De sportiviteitsprijs was wel voor Nalbandian In de derde set sloeg Federer een bal binnen de lijnen, maar gaf een lijnrech ter de bal uit. De Argentijn, die kort daarvoor zijn servicegame door een dubieuze beslissing had ingeleverd, gaf het punt aan de Zwitser. In eigen land krijgen de twee Spaanstaligen in elk geval wel de waardering die ze verdienen. Toen Argentinië vorig jaar voor de Davis Cup speelde tegen titel verdediger Rusland, gebeurde dat in het voetbalstadion van Ri ver Plate. Nalbandian is een gro te fan van die club. Dat roem in eigen land ook een straf kan zijn. heeft de Argen tijn al ervaren. Vorig jaar augus tus werden zijn ouders constant bewaakt door de politie, omdat een ontvoering ophanden zou zijn. Zelfs de datum, zo werd ge zegd. was al bekend. Het is een probleem van veel beroemde sporters in Zuid-Amerika. Dan kan de luwte van Melbour ne ook een weldaad zijn. GPD Patty Schnyder kan het bijna niet geloven. Voor het eerst in haar carrière heeft ze de halve finale in een Grand Slam gehaald. van onze sportredactie MELBOURNE - Ondanks een opspelen de enkelblessure hobbelde Kim Clus ters gisteren naar de halve finales op de Australian Open. De als tweede ge plaatste speelster uit het Vlaamse Bree versloeg de Russin Anastasia Miskina in twee sets, 6-2 7-6 (11-9). In de halve eindstrijd staat ze tegenover Patty Schnyder die in Melbourne haar wittebroodsweken doorbrengt. De Zwit serse bereikte voor de eerste keer in haar loopbaan de laatste vier op een grand slam. Ze versloeg de Amerikaan se veterane Lisa Raymond in twee sets, 7-6(7-2)6-3. Schnyder is een buitenbeentje in het vrouwentennis. De getalenteerde links- hander ging begin 1999 in zee met de Duitse gebedsgenezer Rainer Har- decker. Haar ouders beschuldigden de Duitser van indoctrinatie en sloten de deur van het ouderlijk huis. Ze huurden een privé-detective in die de wandelgangen van Hardecker moest nagaan. In december '99 verbrak de ten nisspeelster de banden met Hardecker. Ze was verliefd geworden op de speur neus. Eind vorig jaar trouwde ze, zeer tegen de zin van haar ouders, met de detecti ve. De huwelijksreis leidde naar Mel bourne, naar de Australian Open. Daar presteert ze beter dan ooit. Op haar achtste Australian Open haalde ze voor de eerste keer de laatste vier Haar bes te prestaties op de grand slams waren foto Tim Wimborne/Reuters de kwartfinales op Roland Garros en US Open in 1998. Tegen Raymond kwam ze zelden in ge vaar De 30-jarige Amerikaanse hielp haar opponente door 44 afzwaaiers te produceren. Raymond was geen schim van de agres sieve speelster die in de derde ronde voor de grootste verrassing in het vrou wentoernooi tekende door Venus Willi ams naar huis te sturen. ..Ik heb het ver knald", treurde ze. „Ik sloeg teveel fou ten." ANP/RTR teuwse deelnemer aan NK schaatsen neo-senioren moet moeilijke keuze maken rBauke Boersma FELLE - Hij zal komend ieinde in Alkmaar heel wat seis maken. Immers, Patrick is net als vorig jaar pre- op het NK voor neo-senio- Maar de zwaarste kruising de Kapellenaar de komen- tijd. Als de schaatser de min ;r definitieve richting van loopbaan moet bepalen. 'baan of marathon? Heel )el gesteld is dat straks het ma voor Patrick Goverse Beide schaatsonderdelen öneren, zoals de Kapelle- Hoofdklasser Hoek be- |ie vrije zaterdag om tegen Vlissingse GPC een oefen- ilaf te werken. naar nu nog doet, zit er volgend seizoen niet meer in. Of toch? „Nou", vertelt Goverse aan de keukentafel in zijn ouderlijk huis, ..er is sprake van dat de KNSB (schaatsbond) de periode dat je neo-senior mag zijn, met twee jaar verlengt. Dat zou bete kenen dat ik nog twee jaar door kan. In dat geval is een combina tie nog wel degelijk een optie." Zo niet, dan is Goverse volgend seizoen senior. En hij ontbeert de kwaliteit om zich in het all roundcircuit van de grote jon gens te mengen. Vanwege die vermaledijde 500 meter. Het luk te de mbo-student elektrotech niek nog nooit die afstand bin nen veertig seconden te rijden. Pech „En wil ik mee kunnen doen in het algemeen klassement, dan zal de 500 meter toch echt in 39 laag moeten", weet Goverse, wiens tijden op de 1500, 3000 en 5000 meter van een heel behoor lijk niveau zijn. „Dat het dit sei zoen nog met lukte, is een kwes tie van pech." Want Goverse werd afgelopen zomer voor het eerst in zijn loop baan met ernstig blessureleed geconfronteerd. „Daardoor heb ik in de zomermaanden maar op 80 procent kunnen trainen. Eerst had ik last van mijn rug, toen van mijn knie en vervol gens van mijn scheenbeen Heel frusterend. Mijn geest wilde er zo graag vol tegenaan, maar mijn lichaam liet dat" niet toe. Dat is ook de reden dat ik dit sei zoen geen progressie boekte. Al mijn persoonlijke records date ren nog van het afgelopen jaar." De fysieke malheur was een erfe nis van vorig seizoen, weet de Kapellenaar. „Toen heb ik te veel, te fanatiek gereden Ik wil de overal vlammen. Met als ge volg dat ik er aan het eind van het seizoen mentaal en fysiek he lemaal doorheen zat. Daarvan heb ik geleerd. Ik rijd nog steeds veel wedstrijden, maar in een aantal neem ik gas terug." B-marathons Hoe dan ook, slechts als de plan nen van de KNSB doorgaan, krijgt de allroundloopbaan van De 500 meter van Patrick Goverse is te zwak om een goede allround schaatser te kunnen worden. foto Willem Mieras Goverse wellicht een vervolg Maar helemaal zeker is dat dan ook weer niet Immers, er is spra ke van dat de Kapellenaar zijn opwachting mag maken in het landelijke B-circuit der mara thonrijders De SSPWN (Stich ting Schaatspromotie West Ne derland) heeft namelijk een oog je op het Zeeuwse talent. „De SSPWN heeft twee teams in het B-circuit. Mijn naam is daar ge vallen. maar in een verder sta dium is de interesse nog niet. Maar als ze mij willen, heb ik daar zeker wel oren naar." Een derde optie is als individue le rijder het B-circuit te bestor men. En daarnaast als eenmans- team deelname aan de NK af standen op de 5000 meter probe ren af te dwingen. „Maar alles alleen doen, heeft niet mijn voor keur", neemt Goverse een voor schot op de nabije toekomst. „Je zult maar in Assen moeten schaatsen. Moet ik eerst drie uur alleen daarheen, maar ook weer drie uur terug. Nee, daar zit ik niet echt op te wachten." Maar hopen dus voor Goverse dat er straks iets te kiezen valt. Want voor hetzelfde geld gaan de KNSB-plannen niet door en verdwijnt de interesse van de SSPWN ook nog eens als sneeuw voor de zon. door Joop van den Oudenhoven SOMMELSD1JK - Sporthal de Staver in Sommelsdijk vormt vanaf morgen tot en met zondag het centrum van het gewestelijk kampioenschap libre tweede klasse. Als de voortekenen niet bedriegen wordt het een eind strijd op hoog niveau. Voor dat veelbelovende affiche zorgen met name de twee lijst aanvoerders die worden afge vaardigd door het district Walcheren/de Bevelanden. Peter Rijborz en Cor Gouka, bei de van VEGABV uit Oost Sou burg. Al in de districtskampioen schappen toonden zij aan over groot vermogen te beschikken Met moyennes die ver uitrezen boven het niveau van deze klas se werden zij onbedreigd eerste en tweede en verdedigen die po sities komend weekeinde in de gewestelijk eindstrijd Met 5 50 voor Rijborz en 5.09 voor Gouka torenen zij hoog boven de con currentie uit. Rijborz heeft nog nooit een ge westelijke eindstrijd bereikt en ziet er naar uit. „Ik zie het als een uitdaging. In eigen district ken je iedereen en weet je wat je te wachten staat. Nu is alles on bekend en moet je het allemaal afwachten Dat trekt me juist wel aan. Ik heb er zin in." Rijborz is aan de tafel de rust zelf, in tegenstelling tot Gouka die meer weg heeft van een vaat je buskruit. „Ik moet zorgen mijn rust te bewaren Als dat lukt, geloof ik in mijn kansen. Maar ik speel vaak meer tegen mezelf dat tegen een tegenstan der. Ik ga proberen er met een leeg hoofd aan te beginnen." Gouka was als jeugdspeler een talent dat in de lichting van Peter Vos, Peter de Bree, Paul de Kraker en Pascal Back zijn plekje had. Op zijn achttiende moest er ge kozen worden tussen basketbal bij BVS of biljarten, het werd het eerste. Pas sinds vorig sei zoen is hij terug. Wat de concur rentie betreft moet rekening worden gehouden met een vier tal Brabanders. Daarnaast is An ton Ista D'Eule uit Oosterland van het district Schouwen-Dui- veland een outsider van de eer ste orde. Zoals hij zelf zegt „Ik moet mijn eigen spel spelen niet mee gaan met de tegenstander. Elk punt dat is te rapen moet ik pak ken. De serie pak ik wel als de gelegenheid zich voordoet. Niks cadeau geven is het parool." De andere Zeeuwse vertegen woordiger is Eddy Jansen uit Vo gelwaarde van De Kastanje. Als laatste geplaatst maar niet van plan daar ook te eindigen. Een man met een grote supporters- schare. Morgen wordt begonnen om 19.00 uur en zaterdag om 12.00 uur. Zondag wordt de strijd voortgezet vanaf 11 00 uur De finale begint om ongeveer 15.30 uur. Veghel Masters driebanden Poule A Van de Ven-Weijenburg 3-0 (15-13 15-12 15-13 1,071/0,905), Van Kuijk-Van Beers 3-2 <15-3 11-15 3-15 15-9 15-5 1,638/1,305). Poule D: Valentijn-Arn outs 3-0 (15-12 15-14 15-6 1,022/0,761), Tijssens-De Kleine 3-1 (6-15 15-8 15-8 15-131,040/0,897). Techendorf. Criterium. Mannen: 1. Huizebosch (Gramsbergen), 2 Ruiten berg (Wezep), 3. Van der Veen (Joure), 4. Van Hest (Apeldoorn), 5 Kobayashi (Japan). Vrouwen: 1 Bekkering (Den Ham), 2. Grimbergen (Nijbeets), 3 Ver douw (Oudewater). „Ervan uitgaand dat ik straks iets te kiezen heb, wordt het hoe dan ook een zware beslissing", zegt Goverse. „Veel zal afhan gen van de voorwaarden die bij beide opties horen. Neem nu de SSPWN Als die mij willen om te knechten voor een andere schaatser in de ploeg, dan weet ik nog zo net niet of ik dat wel wil. Als ik voor de marathon kies, wil ik door kunnen groeien naar het A-circuit. Maar als je moet knechten, is de kans daar op klein Kortom, als zich straks meerdere opties aandienen, zal ik veel zaken tegen elkaar moe ten afwegen." Twaalfde plek Zo moeilijk als het de komende maanden voor Goverse vermoe delijk wordt, zo simpel laat zich de afloop van het komende NK voor neo-senioren raden. Al thans, wat de eindklassering van Goverse in Alkmaar betreft. „De twaalfde plek", voorspelt de Kapellenaar. „Net als vorig jaar. „Er mogen twaalf rijders meedoen aan de slotafstand, de 5000 meter. En daar zal ik op basis van mijn 3000 meter op zaterdag vermoe delijk wel bij zijn. Maar die 500 meter, hè. Die is te zwak om ho ger te eindigen." Lucky Day 28 01.2004 1 -6-9-15-17-20-21 -25-33-34-43-46-54-55- 60-66-68-73-74-76. Melbourne. Australian Open, 11,8 miljoen euro. Mannen, kwartfina les: Ferrero (Spa/3) - Arazi (Mar) 6-1 7-6 7-6, Federer (Zwi/2) - Nalbandian (Arg/8) 7-5 6-4 5-7 6-3 Vrouwen, kwartfinales: Clijsters (Bel/2) - Miskina (Rus/6) 6-2 7-6, Schny der (Zwi/22) - Raymond (VSt/25) 7-6 6-3. Vrouwen dubbel, halve finales. Ruano Pacual/Suarez (Spa/Arg/1)- Huber/Sugiyama (ZAf/Jap/3) 6-4 7-6, Koetsnetsova/Likhovtseva (Rus/4)- Ani/Prusova (Est/Tsj) 6-2 6-4 Heilbronn. Challenger, 100.000 eu ro. Dubbel, eerste ronde: Fyrtsenberg/Matkowski (Pol)— Haarhuis/Van Lottum (Ned) 5-7 6-3 6-4. Bijzonderheid: rentree Haarhuis. PSV - FC Zwolle 5-1 (3-1). 16. Colin 1-0, 22 De Jong 2-0, 25. Vennegoor of Hesselink 3-0. 28. De Ridder 3-1, 74. Ven negoor of Hesselink 4-1, 86 Vonlanthen 5-1. Scheidsrechter: Van Dongen. Toe schouwers: 28.600. Gele kaart: Mauro da Silva (FC Zwolle). NEC - Feyenoord 1-2 (I-O). 22. Nied zielan 1-0. 47. Kuijt 1-1, 57. Buffel 1-2. Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 12 500. Gele kaart: Simr (NEC), Pardo, Buffel (Feyenoord). AZ - Willem II O-O. Scheidsrechter: Ha verkort. Toeschouwers: 7065 Gele kaart: De Cler, Landzaat (AZ). Van Nieuwstadt (Willem II) FC Twente - Vitesse O-O. Scheidsrech ter: Wegereef Toeschouwers 13 000. Gele kaart: Pothuizen. Polak.Gakhokid- ze (FC Twente). Rink, Dingsdag (Vites se). Volendam - RKC Waalwijk 0-4 (O-O). 48. Cornelisse 0-1, 55. Boutahar 0-2, 87 Fuchs 0-3, 90. Redan 0-4. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 3500. FC Utrecht - RBC Roosendaal 0-1 (O-O). 83 Molenaar 0-1. Scheidsrechter Oskam. Toeschouwers: 15.000.Gele kaart: Tanghe iFC Utrecht), Youssouf. Daelemans Tininho (RBC Roosendaal) Bizerte (Tun). Afrika Cup. Groep A: Rwanda - Guinee 1-1 (0-0), Tunesie De mocratische Republiek Congo 3 0 (O-O) Stand: 1 Tunesië 2-6 (5-1), 2. Guinee 2-4 (3-2), 3. Rwanda 2-1 <2-3). 4 Demo cratische Republiek Congo 2-0 (1-51 Bevobo-competitie Temeuzen. Eer ste klasse A: Rest t Oud Sas Delta 3-0 (25-16 25-13 25-18), Zaman Sport-Dow 1-2 (24-26 25-19 21-25), BN/De Stem Ja cobs Tuin (25-19 25-13 25-22) Stand Dow 4-10, Rest t Oud Sas 3-7, Zaman Sport 3-5. BN/De Stem 3-4, Dees Sport 2-3, Jacobs Tuin 3-3, Delta 4-1 Eerste klasse B: Scheldesport-Wim de Waal 3-0, De Pooter-PSOVZ 3-1, Rabo- bank-BN'De Stem 2 1-3 Stand Schelde sport 3-9, PSOVZ 4-8, De Pooter 3-6, BN/De Stem 2 3-4. Rabobank 3-4. NHI Terneuzen 2-3, Wim de Waal 4-3 Twee de klasse A: URS-Dees Sport 2 1-2. Te VoRe-Dow 2 1-2 Stand Dees Sport 2 3-7. Dow 2 3-7, Echo Audio 2-6, Delta 2 3-3, TeVoRe 3-3. De Hoop 3-2. URS 3-2 Tweede klasse B: El.Van Fraeyenho- ve-WBAZ 2-1, NHI Terneuzen 2-Schelde sport 2 2-1, Gemeente-Dow 3 0-3. Stand: WBAZ 4 8. Dow 3 3-6, El. Van Fraeyenhove 3-6, NHI Terneuzen 2 4-6. Gemeente 3 4. Garage Vervaet 2-2, Scheldesport 2 3-1. Derde klasse A: Visser Smit Hanab-Yildiz 3-0, Henno Cysouw-V&K/Cl000 Hoek 0-3. Stand Visser Smit Hanab 3-9, V&K/C1000 Hoek 3-9, BN/De Stem 4 3-7, Interpolis Philippine 3-3, Henno Cysouw 3-2, Zee land Seaports 2-0. Yildiz 3-0 Derde klasse B: V&K/C1000 Hoek 2 PSOVZ 3 2-1, Yildiz 2 BN/De Stem 3 2-1, PSOVZ 2-Hydro IS Partner 1-2 Stand Yildiz 2 4-8, PSOVZ 2 3-7. PSOVZ 3 3-6, BN/De Stem 3 4-5, V&K/C1000 Hoek 2 4-5, Hy dro IS Partner 4-2. Rio de Janeiro. Olympisch kwalifi catietoernooi, mannen. Groep B: Ne derland - Argentinië 15-3 (4-1 4-1 4-0 Brazilië Slowakije 0-3. Stand l Rus land 3-6, 2 Slowakije 4-6, 3. Nederland 3-2, 4. Brazilië 3-2, 5. Argentinië 3-0. Groep A: Duitsland - Canada 8-3, Kroa tië - Polen 8-2, Roemenië - Puerto Rico 14-1. Stand 1Kroatië 4-8 (30-13), 2 Roeme nie 4-5 (30-13), 3 Duitsland 4-5 (25-11), 4. Canada 4-4 (24-29), 5. Polen 4-2 (13-27), 6.Puerto Rico 4-0 (11-40). Berlijn. Zesdaagse. Eindstand: 1. Bartko/Fulst (Dui) 264 punten, op één ronde: 2. Villa/Marvulli (Ita/Z wi) 285, 3. Kappes/Beikirch (Dui) 273, 4. Stam/Slippens (Ned) 240, op 3 ronden: 5. Gilmore/Nothstein (Bel/VSt) 208. MILAAN - Dank zij een 2-1-ze ge op Siena heeft AC Milan gis teravond de koppositie in de Ita liaanse Serie A overgenomen van AS Roma. De Milanezen hebben na het ge wonnen inhaalduel twee punten meer dan Roma. Voor de thuis ploeg, met Clarence Seedorf in de basis, scoorden de Braziliaan Kaka en oud-Feyenoorder To- masson ANP/RTR RIO DE,JANEIRO - Het Neder lands waterpoloteam heeft op het olympisch kwalificatietoer nooi haar eerste zege geboekt. Door de 15-3 zege op Argentinië behoudt de ploeg van honds- coach Ron de Vogel nog kans op deelname aan de Spelen van Athene. Vandaag zal dan allereerst ge wonnen moeten worden van het door vele fans gesteunde gast land. Brazilië zal ongetwijfeld meer tegenstand bieden. „We hebben gedaan wat we moesten doen", aldus international Bas de Jong. „Onze overtalsituaties waren echter nog te onzuiver, maar daarentegen hebben we niets willen forceren met het oog op de belangrijke duels die nog komen," keek de speler van Polar Bears vooruit naar de al- lesbeslissende groepsfase. GPD MÜNSTER - Dorien Dek uit Goes heeft op het NK indoor voor studenten in het Duitse Munster goud behaald op de 200 meter. Met haar tijd (25.57 seconden) verbeterde ze het kampioensschapsrecord. Op de 60 meter was er zilver voor Dek, die met een tijd van 7.99 seconden alleen Tamara Ai- passa uit Maastricht voor moest laten gaan. Dek pakte haar twee de goud op de 4 x 200 meter esta fette. Voor Esther van de Pol, even eens afkomstig uit Goes, was er goud bij het hinkstapspringen (11.42 meter) en het verspringen (5.42 meter).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47