PZC mogen bij vliegveld landen Tafel show Kloetinger hoort nu beter wat een drummer doet PZC Seniorenraad Goes »aat adviseren op ille beleidsterreinen Boeren mogen hun borden weer plaatsen CSW houdt reünie 13 gemeente Middelburg wijst plek aan ten noorden van Calandweg Jonge verslaggevers gaan filmen Bestelauto botst op vrachtwagen Auto glijdt van de dijk Bromfietsster onderuit Bekeuringen bij verkeerscontrole Damfinale tussen schoolgenoten Aanrijding in Terneuzen Diverse modellen, afmetingen en houtsoorten mogelijk Diefstal uit winkelwagen r agenda donderdag 29 januari 2004 hnrNadia Berkelder IBNEMUIDEN - Parachutisten lijgen vermoedelijk vanaf dit oorjaar een landingsplaats jakbij Zeeland Airport. De ge Middelburg wil het be- lemmingsplan aanpassen om mogelijk te maken. nieuwe landingsplaats moet naast het vliegveld komen, B noorden van de Calandweg. ja ambtelijke werkgroep die Bgelijke landingsplaatsen on- iszocht, concludeerde dat er zo icht mogelijk bij het vliegveld worden gesprongen, om ge- te beperken. landbouwgrond Paracentrum Zeeland heeft nieuwe lokatie zelf aangedra- B- brachutisten van het Paracen- jim Zeeland landden tot nu «altijd op stukken landbouw fond. Bewoners van Sinouts- eke op Zuid-Beveland stapten ón een jaar geleden naar de Echter, omdat ze vonden dat de in strijd wa- met het bestemmingsplan, kregen gelijk van de recht- inken de Raad van State. groep bewoners van Arne- drong er vervolgens, et een beroep op de gerechtelij- e uitspraak, bij de gemeente Eddelburg op aan om ook in öemuiden het bestemmings- bn te handhaven. Mogen gemeente besloot vorig jaar springen nog een seizoen te Er werden vier stuk- 0i land aangewezen waarop tijdelijk toegestaan was te met een parachute. Intus- s ging een werkgroep, met Ebtenaren van de provincie en p aantal gemeenten, op zoek iareen nieuwe definitieve lan- logsplaats. ]silandingsplaats dicht bij het is niet alleen gunstig wr het beperken van de ge- Ook voor het paracentrum zelf rachutisten met busjes ophalen Directeur J.B. Rienks wilde gis- Er zijn nog veel meer partijen in definitieve beslissing nemen is een locatie in de buurt van en terugbrengen naar het vlieg- teren niet reageren op de beslis- het spel. Ik wil nog niet op de za- over de landingsplaats voor de het vliegveld handig. Tot nu toe veld voor er een nieuwe sprong sing van de gemeente. ken vooruit lopen." Paras. Het springseizoen begint moest het bedrijf de gelande pa- kon worden gemaakt. „Er is nog helemaal niets rond. De gemeenteraad moet nog een in april. De volgende keer maken de kinderen ook een videofilm, met een gloednieuwe camera. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De jonge jour nalisten uit de Middelburgse Ma- gistraatwijk gaan voor de televi sie werken. Tot nu toe maakte het kinderpersbureau alleen maar kranten. In juni moet de eerste film klaar zijn. Het kinderpersburo is een pro ject van de brede school in Mid delburg-Zuid. In twaalf weken maken kinderen een krant over de school, de buurt en alles wat ze bezighoudt. Gisteren werd al weer de zevende krant gepresen teerd. De volgende keer maken de kin deren ook een videofilm, met een gloednieuwe camera. De ca mera is gekocht met geld dat het kinderpersbureau kreeg van de gemeente. Marissa van het persbureau ziet wel voordelen in filmen. „Het is leuker dan schrijven, want je kan wel lelijk schrijven, maar het is moeilijk om lelijk te fil men." De kinderen hebben nog niet na gedacht over onderwerpen voor hun videofilm. Zze zijn te druk bezig geweest met het maken van de krant. Voor Marissa was dat de eerste keer. Ze heeft een verhaal ge maakt over de collega-kranten makers van Kidsweek en ze heeft een interview gemaakt met Laura, die ook bij het kin derpersbureau werkt. Of Marissa later ook journalist wil worden, weet ze nog niet. foto Lex de Meester „Je moet heel veel schrijven en zorgen dat alles op tijd klaar komt. Dat is niet zo leuk. Aan de andere kant mag je ook lange reizen maken." Marissa heeft er varing met een deadline. „Bij het kinderpersbureau werken we twee uur per week. Toen we begonnen dacht ik dat ik nooit alles op tijd af zou krijgen. Maar dat is toch gelukt." OOSTERLAND - Bij een aanrijding op het kruispunt van de Rijksweg N59 met de Oud Heiligeweg bij Oosterland zijn gisterochtend woensdag een bestelauto en een vracht wagen beschadigd geraakt. De botsing ontstond toen de 25-jarige bestuurder van een bestelauto geen voorrang verleende aan de voor hem van links komende vrachtwa gen van een 43-jarige man. ook afkomstig uit de gemeen te Schouwen-Duiveland. Beiden bleven ongedeerd. HULST - Een 44-jarige vrouw uit de gemeente Hulst is woensdag omstreeks 9.45 uur van de Zaaidijk in Axel ge reden. De vrouw reed over de Zaaidijk vanuit de Capel- lestraat. Ze gleed door de gladheid van de dijk af en kwam op de zijkant in een naastgelegen weiland terecht. De automobiliste kon zonder verwondingen met behulp van omstanders uit de auto klimmen. AARDENBURG - Op de kruising Bootstraat Eedeweg in Aardenburg is woensdag omstreeks 09.25 uur een 22-ja- rige vrouw uit de gemeente Sluis door de gladheid onder uit gegaan. Hierdoor had zij last van haar nek, hoofd en been. VLISSINGEN - De politie heeft gistermorgen bij een ver keerscontrole op de Koudekerkseweg in Vlissingen tien bekeuringen uitgeschreven. Vijf automobilisten kregen een boete omdat ze geen gordel droegen. Eén bestuurder reed met de mistlamp aan. Eén automobilist werd be keurd omdat zijn nummerbord niet goed zichtbaar was. De overige boetes waren voor het niet kunnen tonen van een keurings- of kentekenbewijs. VLISSINGEN - Het eerste team van de Theo Thijsen-Pau- wenburgschool uit Vlissingen heeft gisteren het school- damtoernooi gewonnen. Aan het toernooi deden achttien teams van vier spelers mee. Alle dammers zitten in groep zes van de basisschool. De Theo Thijsen-Pauwenburg- school was erg succesvol. Het tweede team werd in de fi nale door hun schoolgenoten verslagen. De Sint Jozef school haalde de derde plaats. TERNEUZEN - Op de Oude vaart in Terneuzen vond gis termiddag rond half een aanrijding plaats tussen een bromfietseren een voetgangster. Een 77-jarige vrouw uit Terneuzen liep met haar fiets aan de hand over het fiets pad aan de Oude Vaart. Ze liep op de weghelft bestemd voor tegemoet komend verkeer, in de richting van de Alva- rezlaan. Doordat de haar tegemoetkomende zestienjarige bromfietser uit Terneuzen niet uiterst rechts hield, botste die op de vrouw. Er was alleen materiële schade. van derJagt OES - Vanaf volgende week «ft ook de gemeente Goes een uorenraad. Dinsdag 3 februa- iinstalleert wethouder D. van frijk een raad van zeven perso- p. die het gemeentebestuur adviseren over alles wat te maken heeft. De zich bemoeien met wo- met zorg, verkeer, open- vervoer, welzijn, veiligheid sport en cultuur. college van burgemeester en phouders en de gemeenteraad kunnen de seniorenraad om ad vies vragen. Maar de raad kan ook uit zichzelf met beleidsvoor stellen en advies komen. Door een seniorenraad te installeren laat het gemeentebestuur weten waarde te hechten aan het oor deel van ouderen. Onder ouderen werd een senio renraad in Goes tot nu toe ge mist. Bij het lanceren van het idee, bleken tal van Goese oude ren interesse te hebben. Bij de eerste informatie-avond zat de zaal stampvol, meer dan hon derd man. Veertig van hen ble ken bereid in de raad zitting te nemen. "Vier van de zeven leden zijn voorgedragen door de gezamen lijke ouderenbonden in Goes Het zijn de heren M. de Jonge uit Kloetinge, L de Leeuw, J. van der Pas en L. de Wit uit Goes. Ook uit Goes komt verder P. Bouman. B. van de Schelde is weer een Kloetinger De enige vrouw in het gezelschap is A. Weststrate uit Goes. Het is de bedoeling dat de senio renraad een werkplan opstelt waarin wordt vastgelegd over welke onderwerpen een advies moet worden opgesteld. Het gemeentebestuur maakt ook per jaar een lijstje met za ken waarover een advies wordt verlangd. Buiten lijstjes en werk plannen om kan de senioren raad ook zelf de trom roeren. In andere gemeenten gebeurt het niet zelden dat veranderend Rijksbeleid seniorenraden aan de bel doet trekken vanwege de desastreuze gevolgen die juist voor ouderen worden verwacht. Na de installatie, die om 19.30 uur in het stadhuis op de Grote Markt begint, houdt de raad de eerste vergadering. De vergade ringen zijn in principe open baar. Twee keer per jaar verga dert de seniorenraad met het vol tallige college van b en w. ZIERIKZEE - Een 58-jarige vrouw uit Lekkerkerk is giste ren bestolen in een supermarkt in Zierikzee. De vrouw had haar portemonnee in een tas in de winkelwagen. In een onbewaakt ogenblik is die weggenomen. bed actie sevelanden/tholen Stationspark 28 ?ostbus31 -60 AA goes W 0113-315670 «r 0113-315669 knail: redgoes@pzc.nl Bolf Bosboom ngrid Huibers Weke van der Jagt ■feek Janssen 'obPaardekam 'oen de Vries (sport) centrale redactie Sütionspark 28 tostbus 31 "60 AA goes 'el: (0113)315500 fa (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl •ternet ■ww.pzc.nl ■mail: web@pzc.nl lezorgklachten: #04)231231 (■maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; Berdags tot 12.00 uur (Advertentie) antiek interieu door René Hoonhorst TERNEUZEN - Agrariërs die waren willen aanprijzen op re clameborden op hun land krij gen daar weer wat meer moge lijkheden voor. Gedeputeerde Staten willen op verzoek van een aantal Statenfracties de Landschapsverordening Zee land speciaal voor boeren iets versoepelen. Boeren die zich enkele jaren ge leden tegen het verbod op recla me langs de weg verzetten, hin gen gisteren 'de vlag al bijna bui ten'. Eind jaren negentig zette de pro vincie een offensief in om alle ontsierende reclameborden langs doorgaande wegen in Zee land te laten verwijderen. Ook de landbouwers moesten er aan geloven, ondanks felle protesten van een aantal van hen. De boe ren mochten nog slechts twee verkoopborden op eigen erf plaatsen Reclameborden die buiten het bouwblok waren ge plaatst - meestal aankondigin gen dat bij de boerderij 200 of 300 meter verderop zuivel, fruit of groente te koop is - werden vanaf 2002 niet langer getole reerd. Vorig najaar kwamen enkele partijen op dat beleid terug. Ze vonden het verbod op reclame borden voor seizoensproducten slecht voor de leefbaarheid op het platteland. Niet verplicht Temeer daar de ANWB geen bordjes plaatst voor seizoensge bonden huisverkoop, waar de or ganisatie geen toeristisch be lang ziet De meeste Zeeuwse partijen vinden verkoop bij de boer juist ook interessant voor toeristen en passend in het stre ven naar een Vitaal Platteland. Het dagelijks bestuur van de provincie bekeert zich nu ook tot die zienswijze. GS willen boeren de gelegenheid geven om, naast de borden op het erf, één extra reclamebord te gebrui ken. Het moet goed onderhou den zijn, mag niet worden ver licht en mag niet verder dan een kilometer vanaf het verkoop punt staan. Een beleidsmedewerker van de afdeling Landelijk Gebied en Water laat weten dat het voorne men van GS nog moet worden uitgewerkt. Hij durft daarom niet te voorspellen hoe hard de voorwaarde voor één extra bord is. door Jeroen Boer MIDDELBURG - De Christelij ke Scholengemeenschap Walche ren (CSW) in Middelburg houdt aanstaande zaterdag een reünie ter gelegenheid van het vijftigja rig jubileum. „De reünisten ko men met name om bij te kletsen. Daar hebben we bij het organise ren van de dag rekening mee ge houden", vertelt voorzitter van de werkgroep reünie B. Ha- mans. De werkgroep heeft er dit keer STREEKACTIVITEITEN GOES - Wijkinfowinkel Goese Polder. 10 00-12.00 uur: Inloopspreekuur voor vragen en advies over voeding en ge zondheid; Groen College, 19.30 uur Le zing Groen en Bloei over kamerplanten door de heer Grinswis; HANSWEERT - Kaj Munk. 13.00 uur Seniorensoos. KAPELLE Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur. Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur; Bewegen voor carapatiënten; voor gekozen niet actief op zoek te gaan naar ex-CSW'ers. Toch heeft de school genoeg aanmel dingen gehad: ruim 2000. Meer is volgens Hamans ook niet praktisch. „Ons gebouw is be doeld voor 1200 leerlingen. Daarom hebben we een tent ge huurd waardoor de totale capa citeit op ongeveer 2000 mensen komt. Als er nog meer leerlin gen zouden komen, moeten we uitwijken naar een andere loca tie. Het is juist een van de aar digste dingen om weer eens op school rond te lopen." Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Boomtoppers, op de fiets of te voet Door de bomen het bos zien en de top- bomen om je heen; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio ren; SINT-MAARTENSDIJK - Gemeentehuis 19.30 uur: Vergadering commissie alge meen bestuur; WEMELDINGE Dorpshuis De Wemel. 13.00 uur. Sociëteit en sjoelen; YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Ooster- schelde. door Freek Janssen Dam 61 4341 GH Middelburg tel. 0118-616638 www.willemswinkel.nl KLOETINGE - Driek Stevens uit Kloetinge was één van de ze ven eerste afgestudeerden aan de Rockacademie in Tilburg. Nu, bijna een half jaar later, tim mert hij flink aan de weg. „Dat diploma komt nu goed van pas. Ik merk wel dat mensen dat inte ressant vinden." In de zomer van 1999 begon hij, samen met 41 andere leerlingen, aan de Rockacademie - een soort conservatorium voor pop muziek. Aanvankelijk werd de opleiding niet door de overheid erkend. „Destijds betaalden we dus nog zo'n 3000 euro aan colle gegeld. We kregen studiefinan ciering noch OV-jaarkaart. Ik had toen nog geen kamer in Til burg, dus pendelde ik elke dag op en neer met de trein. Ik heb toen veel bij moeten werken om rond te komen." Rudeboy Dat was het allemaal wel waard: „Voordat ik begon wist ik nog helemaal niks van mu ziektheorie. Ik kon geen noot le zen. Inmiddels heb ik geleerd hoe je muziek moet analyseren. Dat is best wel handig. Nu hoor ik bijvoorbeeld veel beter wat een drummer doet." De rockstudenten kregen af en toe les van bekende musici, zo als de gitarist van de Belgische band K's Choice en Rudeboy, de voorman van Urban Dance Driek Stevens: „Ik herinner me dat ik na die zomervakantie Krezipzangeres Jacqueline Govaert tegen kwam en besefte dat ze nu een bekende Nederlander was. Dat was trouwens wel goed voor de Rockaca demie, het gaf een zeker cachet aan de school." foto Willem Mieras Squad. Maar ook onder de me destudenten bevonden zich be kende figuren, zoals Roger van Intwine en de bandleden van Krezip „Krezip speelde in 2000 op Pinkpop en waren nog rede lijk onbekend. Hun liedje 'I would stay' weid door de radio opgepikt en werd een grote hit. Ik herinner me dat ik na die zo mervakantie Krezipzangeres Jacqueline Govaert tegenkwam en besefte dat ze nu een beken de Nederlander was. Dat was trouwens wel goed voor de Rock academie, het gaf een zeker ca chet aan de school." Toen de zeven eerste studenten afstudeerden was er veel aan dacht van de media. Driek speel de op de afstudecravond met zijn band Holy Roller en het op treden haalde de televisie. „We zagen onszelf 's nachts terug bij de herhalingen van het jour naal. Dat was echt heel gaaf." Ilij is zanger, gitarist en tekst schrijver van de band. Ze willen dolgraag doorbreken, maar daarvoor moeten ze veel demo's opsturen en vooral optreden: „Maar niet alleen in Zeeland. Hier is alleen in de zomer veel te doen, met al die festivals. We tre den ook veel op in Brabant en zelfs daarbuiten." Voorlopig kan hij niet van de muziek leven. Maar dat hoeft ook nog niet zo, want hij woont weer bij zijn ouders in huis. Als het niet lukt met de band, gaat hij het proberen als producer. Of zijn eigen studio opzetten. Maar zijn eerstvolgende nieuwe project is gitaarles geven. 18 Van Meegeren 16 Var, Gogh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33