Voorzitter ziekenhuis treedt terug We weten niet waar we aan toe zijn PZC PvdA peilt reacties op woontoren 11 Kijk, daar nog een Een gezegend leven Thoolse jeugd in de rol van burgemeester <jK-topman Emergis moet bestuurscrisis bij Goese instelling bezweren 20% KORTING Winterkwis GEHELE WINTERCOLLECTIE HALVE PRIJS!! RESTANTEN JEANS WINTERJACKS 70% KORTING I Jeans Inn zeeuwse almanak Berusting BEVELANDEN-THOLEN M)f|nqrid Huibers INT-MAARTKNSÜ1JK ]0olse kinderen uit de hoogste oep van het basisonderwijs en tweede klas van het voortge- t onderwijs gaan onveilige ekken in de gemeente in kaart Ogen. et project dat dinsdag 3 fe- donderdag 29 januari 2004 bruari officieel van start gaat, is een samenwerking van de ge meente Tholen en het bureau HALT. Het is de bedoeling dat kinde ren foto's gaan maken van plek ken waar zij zich niet veilig voe len. Vervolgens zullen de leerlin gen moeten aangeven wat zij zouden doen om de situatie ter plekke te verbeteren. Het project heeft de titel 'Als ik burgemeester was dan...' meege kregen. De gemeente hoopt door middel van het project een repre sentatief beeld te krijgen van de gevoelens van (on)veiligheid bi j de jeugd. Het project maakt on derdeel uit van het Integraal Vei ligheidsprogramma Tholen. In het kader van dat programma zijn afgelopen zomer ruim dui zend volwassen bewoners van Tholen en Sint Philipsland on dervraagd over wat zij onveilig vinden op hun eilanden Daar kwam onder meer uit dat de Thoolse burgers het meeste vrezen voor een nucleaire ramp, een ongeluk of brand in de nabij gelegen chemische industrie of een hele zware storm. Die onderzoeksresultaten vor men samen met de uitkomsten van het jongerenproject de basis voor het Integraal Veiligheids plan dat de gemeente dit jaar hoopt af te ronden. Mr Rolf Bosboom )ES - E. Geluk is bereid tijde- k terug te treden als voorzit- rvan de Raad van Toezicht en dries van de Oosterscheldezie- mhuizen. M. Bierens krijgt ver- een centrale rol in het tzweren van de bestuurscrisis jihet ziekenhuis. it blijkt uit het vertrouwelijke «rstel dat maandag 2 februari tafel komt in de Raad voor aatschappelijke Rekening en rantwoording (RMRV). Deze sad ziet toe op het functione- b van de Raad van Toezicht, top zijn beurt de Raad van Be- uur controleert. de Raad van Toezicht en ïRaad van Bestuur is een diep- and conflict ontstaan naar inleiding van de procedure om d nieuwe bestuursvoorzitter vinden. Vrijwel de gehele zie- Bihuisorganisatie acht het eni- huidige lid van de Raad van fctuur, S. Schuitevoerder, arvoor geschikt. werkbaar iRaad van Toezicht vindt dat chter niet. De strubbelingen sarover hebben tot een onwerk- ire situatie geleid, waardoor chuitevoerder uiteindelijk op m-actief is gesteld en hem ont- agis aangezegd, zaak is voorgelegd aan de MRV, die vorige week dinsdag grote meerderheid besloot de jad van Toezicht voor maxi mal drie maanden te schorsen, lordat die beslissing publiek Advertentie op onze gastronomische brunches (op 8, 15 en 22 feb., 7 en 21 mrt.) Nu voor 16.50 p.p. (kinderen speciaal tarief) Met Valentijn (15 feb.) een roos voor de dames! Golden Tulip •ESTOUIN KOUDEKERKE'VIISSINGEN Westduin 1 4371 PE Koudekerke (Dishoek) feU 0118-552510 Fax:0118-552776 westduin@zeelandnet.nl (advertentie) zou worden gemaakt, drong de Raad van Toezicht in allerijl aan op informeel overleg met een delegatie van de RMRV Dat vond donderdag plaats. Sinds dien heerst er binnen de organi satie grote onduidelijkheid over de stand van zaken, doordat de betrokken partijen in alle talen zwijgen. De RMRV komt maandag op nieuw bijeen. Dan moeten de le den beslissen of zij het besluit van 20 januari (schorsen van de Raad van Toezicht) intrekken Intrekken betekent dat wordt in gestemd met het compromis voorstel dat uit het informele overleg van vorige week donder dag is gekomen. Volgens dat voorstel treedt voor zitter Geluk van de Raad van Toezicht, die een nadrukkelijke hoofdrol speelt in het conflict, tijdelijk terug. Er wordt een nieuwe, tijdelijke voorzitter be noemd Een naam daarvoor is nog niet bekend. Verder wordt de vacature die sinds oktober binnen de Raad van Toezicht bestaat, opgevuld door de benoeming van M. Bie rens. Hij was tot vorig jaar juni bestuursvoorzitter van Emergis, het centrum voor geestelijke ge zondheidszorg in Kloetinge Bierens wordt in elk geval met de tijdelijke voorzitter van de Raad van Toezicht. Hij krijgt in het voorgestelde scenario de op dracht de procedure voor de wening en selectie van een nieu we voorzitter van de Raad van Bestuur te leiden. Daarbij over legt hij met alle vertegenwoordi gende organen in het zieken huis, zoals de ondernemings raad, de patiëntenraad en staf De Raad van Toezicht gaat zich, als het voorstel maandag wordt aangenomen, ondertussen 'bera den over haar samenstelling' Verder wordt crisismanager R. van der Meulen zo snel mogelijk officieel benoemd als inte rim-bestuurder. Van der Meulen had, nadat Schuitevoerder op non-actief was gesteld, van de Raad van Toezicht al de opdracht gekre gen de dagelijkse gang van za ken waar te nemen. Hij is inmiddels aan de slag ge gaan, hoewel zijn benoeming nog geen feit is. TL yf&J VsflT HF3C GOES - Enthousiast gingen gisteren éénentwintig kin deren recreatiegebied de Hollandsche Hoeve in om vo gels te tellen. Milieu Educatie Centrum De Bevelanden hield een wintervogeltelling in de omgeving van de Kat- tendijksedijk in Goes. I)c deelnemers, variërend in leef tijd van acht tot twaalf jaar, gingen gewapend met een verrekijker op zoek naar wintervogels. Onder begelei ding zochten ze de vogels uit die in de wintermaanden in het gebied verblijven zoals de kauw, het roodborstje en de winterkoninkje. Vooraf werd de deelnemers uitge legd waaraan ze bepaalde vogelsoorten konden herken nen. Zo moesten ze letten op bijvoorbeeld grootte 'gro ter of kleiner dan een spreeuw', de vorm van de snavel, de kleur en het geluid. Ook werd besproken wat de kin deren al wisten van vogels. Welke vogels ze al kenden en of ze wel eens vaker buiten vogels gingen kijken. De waarnemingen die de kinderen hebben gedaan, worden opgestuurd naar de Nationale Wintervogeltelling, een onderzoek naar wintervogels in tuinen van Nederland. Het onderzoek is ingesteld door de KNNV vereniging voor veidbiologie en SOVON vogelonderzoek Neder land om inzicht te krijgen in de vogelpopulatie in de tuin. De Nationale Wintervogeltelling duurt nog tot 1 maart. foto Willem Mieras [Brasseriemenul aardappel-truflfelsocp en bietstuk of quiche (vegetarisch) en fram- bozenbavarois 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) 13.00-17.00 uur (Koopzondag) met kinderboeken op de vrije zondagmiddag 13.00 uur Lurv op zondag Annerick van Hcugtcn 14.00 uur presentatie nieuwe boek iMarco Kunstl bekijk ook onze website door Freek Janssen GOES - Ze zijn opgelucht, maar ook ongerust. Er zijn meer vra gen bijgekomen dan dat er ant woorden zijn gegeven. Wat is de gemeente op lange termijn van plan met de kavel-Pik? Wat be tekent dat voor de huizenprijs? Heeft het nog wel zin om investe ringen te doen in hun wonin gen? Omwonenden van het braaklig gende stukje grond langs de Piet Heinstraat in Goes zijn niet on verdeeld enthousiast over nieuw ste ontwikkelingen. Dinsdag maakte de gemeente bij monde van wethouder M. 't Hart bekend dat het braak liggende stuk grond wordt ge kocht van de familie Pik. Voorlo pig wordt er een parkeerplaats aangelegd. Wat er op lange ter- (Advertentie) €69 €79 €99 €89 €29 €49 mijn gaat gebeuren, is nog on duidelijk. Misschien komen er ooit kantoren of woningen Het verlengen van de rondweg be hoort ook tot de mogelijkheden Hoe dan ook: voor alle scena rio's is het heel goed denkbaar dat een aantal woningen aan de Trompstraat moet worden ge sloopt. De kavel is te smal en langgerekt van vorm om er iets op te kunnen bouwen. Maar de wethouder liet gisteren al met een weten dat de bewoners zich niet rijk hoeven te rekenen De bewoners zelf zijn juist bang voor het tegenovergestelde. M. Capello is lid van de werk groep Trompstraat e.o., die na mens de bewoners contact voert met de gemeente. „Ons is be loofd dat onteigenen van de wo ningen voorlopig nog met aan de orde is. Maar je weet niet wat er gaat gebeuren als duidelijk wordt dat die huizen gesloopt moeten worden Nu kun je hier nog lekker goedkoop wonen, dichtbij het centrum. Als we straks eventueel worden ontei gend. krijgen we misschien te weinig geld terug om zo te blij ven wonen." Cv-ketel H. Goedee woont er pas ruim een jaar. En ze wil er graag blij ven wonen: „Het is hier hartstik ke mooi Een stukje écht Goes. Het probleem is. dat we niet we ten waar we aan toe zijn. Ik ben bijvoorbeeld aan een nieuwe cv-ketel toe. Heeft het nog zin om die te kopen? Het gevoel heerst dat als je verkoopt, je te weinig voor je huis terugkrijgt. Alleen huisjesmelkers zijn nog geïnteresseerd in een huis op de Trompstraat", vertelt ze. Volgens wethouder 't Hart zal het allemaal zo'n vaart niet lo pen „Er is nog helemaal geen sprake van het opkopen van hui zen. Eerst wordt die parkeer plaats aangelegd. Op de toe komst oriënteren we ons nu. Mocht het inderdaad zo zijn, dat de gemeente gaat onteige nen, dan worden die huizen ge woon gekocht voor wat ze waard zijn. Dus als de bewoners willen opknappen, dan moeten ze dat vooral doen." (advertentie) Goes-Heinkenszand-Vlissingen-MickJeiburg-O-Souburg Spijkerhard de beste van Zeeland Het diamanten paar De Nooijer-Mculmeester. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - „I)e zee laat ons niet in de steek." Dat is de overtuiging van Lein de Nooijer (80) en hij kan het weten als vis ser in hart en nieren. Het echt paar De Nooijer-Meulmcester vierde gisteren in Vlissingen zijn zestigjarige huwelijk. „We hebben een gezegend leven", zegt de 79-jarige Clasina Meul- meester. Lein is de grondlegger van de re derij, die bestaat uit de kotters de Vli25, Vli26 en VH27. Hun twee zoons hebben er nu de lei ding over. „Toen ik aan wal ging, heb ik een klein bootje ge nomen, een soort speelbootje, de VÜ24. Die kon ik pakken als ik zin had om een luchtje te schep pen of om garnaaltjes te van gen." Ze hebben een druk leven gehad en Lein was vaak een week van huis. Soms twee weken achter el kaar, bij nacht en ontij. Als hij na zwaar weer aanlegde aan de kade, dankte hij 'die heer van daarboven dat hij weer heel huids was aangekomen'. Clasi na was de veilige thuishaven en stond borg voor de opvoeding van de kinderen. „We hebben vijf kinderen gekregen. Een dochter is overleden toen ze ze ventien jaar was. Dat is een zwarte bladzijde in ons leven." Clasina stond nog een tijd sa men met Maatje van Belzen ach ter het viskraampje, vlakbij de jachthaven. De visverkoopster viel op in haar klederdracht. Ze loopt vanaf haar vierde jaar in klederdracht. Het is de Ame- muidse vissersdracht „Ik zou niet meer weten hoe ik me an ders moet kleden." In Arnemuiden heeft het feest vierende echtpaar elkaar voor de eerste keer ontmoet. „Mijn vrouw is Arnemuidse, ik ben ge boren en getogen in Vlissingen", zegt Lein. Lein herinnert zich dat Clasina in het begin niet veel van hem moest hebben. „Het eerste wat ze me vroeg was of ik naar de kerk ging. Het was ook een voor deel dat ik visser ben en er een tje van De Nooijer was. Daarna ging het wat vlotter. Vissen, zegt hij, betekende vroe ger vrijheid en de kans om jezelf als visser te onderscheiden. „Al die regeltjes van tegenwoordig. Quota hier, quota daar. Dat is niets voor mij."Hij weet het heel zeker: „De zee vis je niet zomaar leeg." door Inqrid Huibers GOES - De Goese PvdA-fractie peilt de komende weken de reac ties van burgers op de plannen om nabij het NS-station een tachtig meter hoge woontoren te bouwen. Op de website van de partij kun nen mensen reageren op de stel ling: 'Een woontoren past in de stedelijke ontwikkeling van Goes'. Op de site zijn ook de verzamel de reacties in te zien. Geïnteres seerden zonder internetaanslui ting, kunnen een briefje sturen naar een speciaal voor dat doel ingesteld antwoordnummer. De peiling van de PvdA-fractie volgt op een oproep van gedepu teerde H. van Waveren. Die stel de afgelopen vrijdag in Rilland dat de bouw van een tachtig me ter hoge woontoren dusdanig beeldbepalend is dat er een breed publiek debat aan vooraf zou moeten gaan. Alle inwoners van de Bevelan den zouden volgens Van Wave- ren hun zegje moeten kunnen doen. De toren is straks vanuit bijvoorbeeld Kapelle of 's-Gra- vepolder goed te zien. Het virtuele discussieplatform van de PvdA-fractie levert voor alsnog vooral tegenstanders van de geplande hoogbouw op. De fractie zelf steunt het plan. 'Ik vind zo'n woontoren maar niks', schrijft G Heerebout. 'Van die afschuwelijke windmo lens (Willem Anna-polder!) kun je met wat goede wil nog zeggen dat ze er voor een goed doel staan. Maar stedelijke allure is geen goed doel.' Stedelijke allure krijg je volgens Heerebout bovendien niet met de bouw van een eenzame' woontoren. Die mehing is ookG. Baarda toe gedaan. 'Goes wordt met een woontoren nooit een wereld stad'. meldt die. Misser 'In het beeld van Goes is een woontoren van 85 meter een vol strekte misser', vindt L. de Leeuw. Hij maakt zich boven dien zorgen over de vooral dure koopappartementen die in de to ren zullen komen. Helaas wordt er in Goes nog uitsluitend ge bouwd in de duurdere koopsec tor. Is de toren dan bestemd voor de minder draagkrachtigen in Goes?' Het antwoord moge volgens de schrijver duidelijk zijn. Ook C. Bolle zou liever zien dat 'het geld' wordt besteed aan de bouw van betaalbare wonin gen. 'Zodat ook jonge mensen een perspectief hebben ooit een eigen huis te kunnen kopen zon der met zijn tweeën de rest van hun leven in de schuld te zitten'. De gemeenteraad neemt donder dag 19 februari een beslissing over de bouw van de toren. Den aanbiedingen tijn geldig van vrijdag 30 januari Um zondag 1 februari 2004 Haar bekkie staat, zolang ze in wakende toestand ver keert, niet stil. Zodra de dag is begonnen, begint ze kwistig te strooien met het zilver van haar spreken en lot het sla pen gaan volhardt ze in die gulheid. Haar man, een zwijgzame, te Vlissingen gevestigde Braban der, is in de loop der jaren ge wend geraakt aan de constan te ivoordenstroom. Jaren gele den had hij er soms wel wat moeite mee, maar onlangs bleek dat hij in het fenomeen heeft leren berusten. Tegenover een collega vatte hij de situatie waarin hij al zo lang verkeert handzaam sa men: „Mijn vrouw zal haar laatste woorden pas spreken na haar overlijden en de uit vaart."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31