c PSV nog niet op de proef gesteld F eyenoord passeert AZ na winst op NEC De Bruijn laat kansjes tegen Jaspers liggen Gaumont doet nog eens een boekje open 19 Romario: ik krijg nog 10.000 dollar van Koeman indhovenaren winnen eenvoudig van FC Zwolle: 5-1 ijax en Roda JC laken lange tis voor niets s. 'V- "V. 'V - "~';vV Ferguson verlengd contract Veron drie maanden uitgeschakeld MVV en Van Deinsen uit elkaar Barcelona leent ruim 150 miljoen Huizebosch wint marathon Davis Cupteam Canada bekend Rob Baan zegt nee tegen ADO Rutten wil best bij PSV blijven donderdag 29 januari 2004 0 HAAG - Ronald Koeman jat al bijna tien jaar in het jijt bij Romario. De kleine ve- jiteuon op het WK van 1994 i.OÖO dollar van de Ajax-trai- r.maar beurde tot op heden pn cent. zo vertelde Romario {tBraziliaanse weekblad Veja. jmario is openhartig in het po- ijaire magazine. De intervie- wer vraagt Romario - vandaag wordt hij alweer 38 - het hemd van het lijf en de ster geeft vrij moedig antwoord. Of seks voor de wedstrijd nou wel of niet goed is voor een voetballer die moet presteren. „Goed", ant woordt hij spontaan. „Als het zou kunnen, ging ik meteen van het bed naar de wedstrijd. Daar zou ik geen probleem mee heb ben. Ik word juist lichter van seks. Ach, men praat veel over mijn levensstijl, maar het mees te is niet waar. Ik kan gemakke lijk een vrouw krijgen, maar dat soort acties zijn niet meer zo in teressant als vroeger." Romario staat volgens zijn eigen teller op 890 goals. Hij rekent daarbij ook alle oefen- en vriendschappelijke wedstrijden mee. Eigenlijk scoorde hi] 458 'officiële' doelpunten. Zijn stre ven is de duizend te halen „Daarom blijf ik spelen. Ik had in 2003 een van mijn slechtste ja ren, had problemen binnen en buiten het veld, was met alles een beetje slordig. Ik wilde stop pen. maar nu ik me beter voel, ga ik door. Ik kan geen spekta kel meer maken, droom niet meer van de nationale selectie, dus wil ik alleen nog goals ma ken. Dat is het mooiste van de sport. Niks is te vergelijken met de emotie van het scoren." Romano geeft verder toe dat het wedden om geldbedragen een van zijn hobby's is. „Maar ik zal niet iemand vermoorden als ik nog wat moet hebben. Op het WK in '94 ging ik een wedden schap aan om 30.000 dollar met mijn collega's Stoitsjkov, Sali nas en Ronald Koeman, die elk voor een ander land speelden. Wie kampioen zou worden, kreeg van de andere drie per per soon 10.000 dollar. Ik won de weddenschap, maar het geld heb ik nooit gekregen." GPD pHenk van Weert NDHOVEN - Na een half uur- t«oed voetbal tegen FC Zwol- rekende PSV zich gisteravond recht al •eer drie punten rij- r, In die fase voor de rust inde e ploeg van Guus Hid- ik zich in een speeltuin. FC lolle had in het geheel niets in krengen: 5-1. i eerste tegenstanders na de Eterstop waren voor PSV-be- ppen onder de maat FC Gro en gisteravond FC Zwol- tonden nog geen kinder- Bistje maken tegen de lands- ipioen. Dat geeft mogelijk vertekend beeld van de it van PSV. Pas tegen ploe- als Heerenveen en Ajax zal komende maand blijken of '.elftal wel zo geolied draait het op grond van de eerste üewedstrijden lijkt. aaimachientje als zondag in Groningen arde PSV voor de rust als een eimachientje. PSV gaat altijd ivan goed positiespel. In de af lopen twee wedstrijden lukte prima, in fases zelfs alsof ttrainingspartijtjes betrof. :us Hiddink liet zijn ploeg op zelfde wijze spelen als in Gro- igen: met Johann Vogel als re- Ineef vlak voor zijn verdedi- ig.Mark van Bommel en John Jong schuin voor hem en met ra Lucius als behoudende spe- :op rechts. Het vaste midden- idblok Vogel-Van Bommel, EN HAAG - Hevige sneeuw- 1 heeft gisteravond de acht- ide speelronde in de Holland Eredivisie ontregeld. De idstrijden Heerenveen-Ajax ADO Den Haag-Roda JC wer- avlak voor aanvang nog afge- t en het duel tussen NAC en Groningen werd na een lartier gestaakt. Die wed- ijd zal in zijn geheel worden ogespeeld. velden in het Abe Lens- wtadion in Heerenveen en tZuiderpark in Den Haag wa- door een fors pak sneeuw cr het aanvangstijdstip al on deelbaar geworden. Hoewel '■i JC een flinke reis vanuit aburg naar Den Haag had ge- fikt, sputterde Roda-trainer Ijan Vloet niet tegen, elftallen van Ajax en Heeren- b waren al aan een war- ig-up bezig en de meeste toe- ouwers hadden hun plek in- omen. toen scheidsrechter Dijk de trainers Ronald oian en Foppe de Haan bij i riep Tijdens het overleg men de drie al snel tot de dusie dat het veld onbespeel- was. De lijnen van het dveld waren niet zichtbaar bovendien leverde de be- tuwde grasmat gevaar op f de spelers, meende Van „Het is onverantwoord." man sloot zich daar bij aan. s je eenmaal aan je war- ?"Up bezig bent wil je liever ispelen, maar dat is hier on- Helemaal ontevreden er niet mee, ook gezien de die we hebben ja." meende arbiter Tem- K na overleg met NAC en tóngen dat er in ieder geval kon worden gemaakt tóe wedstrijd. Hij negeerde barre weersvoorspellingen f de rest van de avond. Maar nim een kwartier zag Tem- er geen heil meer in. De kwam met bakken tege- hemel. „De keepers za- 'de hoge ballen niet door de <uw. De spelers gleden weg de onderlaag van het zacht werd, waardoor ze actie meer durfden te ma- [De sneeuw bleef ook aan de plakken. De spelers zelf zei- tóat ze wilden stoppen en i leek me ook het verstan- R' Beter direct stoppen dan 'achten totdat er drie man $n brancard worden afge- tó En het stond nog 0-0, dus *asook mooi."GPD dat op de eerste plaats behou dend diende te spelen bestaat in dit concept niet meer. Die taak van Lucius doet den ken aan de manier waarop Pe- trovic en Stinga destijds de rech terkant bespeelden. Hun rol was vooral een dienende. Zo fun geert Lucius nu ook voor Van Bommel. Hij gaat wel eens zelf op avontuur, maar Lucius houdt altijd zicht op Van Bommel. Het komt het spel van de aanvoer der zeer ten goede. Van Bommel mag weer ouderwets penetreren in de defensie van de tegenstan der, hoeft zich ook minder om balverlies te bekommeren dan hij gewend was te doen. Zo wor den Van Bommel en Vogel bij uitstek benut. Vogel was ook gis teravond altijd aanspeelbaar. Na de rust, toen de sneeuw bezit had genomen van het veld, nam Remco van der Schaaf het van Vogel over. Binnen het half uur stond PSV met 3-0 voor. De angst van de Zwolse defensie kwam in de 16e minuut perfect tot uiting. Verde diger Jurgen Colin rukte vanaf eigen helft op met de bal aan de voet. Hij stoomde lekker door naar het strafschopgebied en schoot raak: 1-0. De Jong (23e minuut) en Vennegoor of Hesse- link (26e) maakten er 3-0 van. De Ridder scoorde in de 29e mi nuut met een afstandsschot: 3-1. Vennegoor of Hesselmk maakte na de rust PSV's vierde. Johan Vonlanthen trof in de 87e mi nuut voor het eerst in dienst van PSV doel: 5-1. Ondershirt Na de rust daalde het peil van de wedstrijd en het niveau van PSV aanzienlijk De gestaag val lende sneeuw maakte het veld steeds slechter bespeelbaar, PSV kon de bal niet meer strak laten rondgaan en FC Zwolle herstelde zich enigszins. Het leu ke was er vanaf. Twintig minu ten voor tijd kwam Maleja Kez- man het veld op: op nieuwe blau we muiltjes en pas nadat een ver zorger zijn favoriete ondershirt met orthodox Jezushoofd uit de kleedkamer had gehaald. Hij was het vergeten aan te trekken. De eerste aanval was overigens voor de harde kern van de PSV-supporters. Vlak voor het begin van de wedstrijd ontrol den zij een groot spandoek met de tekst 'Bogarde nooit wel kom'. Meteen nadat het nieuws over de mogelijke komst van Winston Bogarde naar PSV be kend werd ronkte het in Eindho ven van de aversie tegen de ver dediger van Chelsea, ex-Ajacied en dus daarom al niet geliefd in Eindhoven. Gisteravond was nog niets naders bekend over de komst van Bogarde of een ande re nieuwe verdediger. Vreemd genoeg werd het span doek verwijderd door de orde dienst. alsof in het Philips Sta dion ineens geen vrijheid van meningsuiting meer bestond. Het spandoek was kritisch, maar niet kwetsend. De harde kern heroverde het dundoek, maar rolde het later zelf maar op. De boodschap was overgeko men. GPD V v- v*. v ff A* v v - V - V. - Feyenoorder Chung-gug-Song (links) probeert de bal, die gisteren oranje was, te raken, maar wordt tegengehouden door Jarda Simr van NEC foto Robert Vos/ANP van onze sportredactie NIJMEGEN - Al in de tweede wedstrijd na de winterstop herstelde Fe.venoord gis teravond de traditionele topdrie van de Nederlandse competitie in ere. Op be zoek bij het alleen in de eerste helft dap per strijdende NEC profiteerden de Rot terdammers optimaal van het 0-0-gelijke spel van concurrent AZ tegen Willem II. Dank/ij de uiteindelijk verdiende zege (1-2) in Nijmegen mag de ploeg zich weer de voornaamste belager van de aloude ri valen Ajax en PSV noemen. Trainer Van Marwijk koos gisteren voor dezelfde basisformatie als drie dagen eer der tegen FC Utrecht. Tot onvrede van de meegereisde supporters moest Lazo- vic, zondag nog goed voor twee treffers, weer op de bank plaatsnemen. De Ser viër mocht toekijken hoe zijn voornaam ste concurrent voor de positie van cen trumspits aanvankelijk opnieuw een wei- nig gelukkige indruk maakte. Kuijt werk te als vanouds hard. maar leed veel bal verlies. Net als de overige spelers op het veld had de oud-speler van FC Utrecht een geldig excuus voor zijn soms knullig ogende ac ties. De grasmat van de Goffert was dooi de sneeuwval vooral in de eerste helft moeilijk bespeelbaar. Bij aanvang van het duel was er nog weinig aan de hand Na het eerste fluitsignaal van scheids rechter Jol begon het echter hard te sneeuwen. NEC kwam in de 22e minuut terecht op voorsprong De thuisclub speelde feller en won de meeste duels. Doelpuntenma ker was de in de winterstop overgeko men Niedzielan. De snelle Pool reageer de attent op een slim getrapt balletje van Schuurman en liet de uitlopende doel man Lodewijks met een lobje kansloos. Op dreef Feyenoord raakte pas op dreef nadat het tijdens de rust was opgehouden met sneeuwen. De Rotterdammers maakten binnen twaalf minuten de opgelopen ach terstand ongedaan. Kuijt compenseerde zijn mindere optreden van voor rust in de 47e minuut met de gelijkmaker. Hij kreeg een voet tegen de uitstekende voor zet van Van Persie (1-1). Tien minuten la- door Frits Bakker VEGIIEL - Wie kan Dick Jas pers in het elfde toernooi om de Masters in Veghel van zijn twaalfde nationale titel afhou den? De Hulstenaar Jean Paul de Bruijn was gisteravond de eer ste speler die op de diepblauwe lakens van de Blauwe Kei de meester van het driebanden moest bestrijden. Het werd een thriller in vier sets, met op 2-1 achter twee gemiste setballen voor De Bruijn. Jaspers ontsnap te al was het met pijn en moeite. De anders zo stoïcijnse Braban der werd op het eind van de par tij uit zijn concentratie gehaald door toeterende supporters van de thuisspelende Jean van Erp „Ik legde net aan voor een stoot en schrok me wild", zei Jaspers na de partij. Door de misser kreeg Jean Paul de Bruijn nog twee kansen om de set te win nen en een beslissende twee keer. „Het zat tegen op beslis sende momenten", verzuchtte de Zeeuw, die tot een moyenne van ruim 1.250 kwam en met on tevreden was over de toernooi- start. „Ik heb wat meer pech ge had dan Jaspers, die een paar ge lukkige ballen op het eind van de set maakte. Dat maakt het verschil in zo'n partij." De Masters is het toernooi met de beste spelers van de nationa le ranglijst, die in een vijfdaagse marathon om de Nederlandse ti tel in het driebanden spelen. Dat doen ze de laatste elf jaar in Veghel. De zestien finalisten hebben zich moeten plaatsen in zes Grand Prix-toernooien. De koploper van de ranking is Dick Jaspers, de laatste die meeglipte naar het eindtoemooi was Jean Paul de Bruijn. Op basis van die stand troffen de twee spelers, die in hun jeugd jaren al samen les kregen van de Belgische bondstrainer Tonnie Schrauwen, elkaar al op de eer ste dag van de Masters. Ze zijn in Veghel allebei ingedeeld in een poule waarin Roland Uytde- willigen, die al jaren woonach tig is in Goes, en Clemie van Wanrooij de twee andere tegen standers zijn. De beste twee uit die poule gaan over naar de kwartfinale. Jean Paul de Bruijn presteerde de afgelopen jaren goed in de Masters. Twee keer haalde hij de finale, in 2000 en 2001, beide keren werd zijn opmars alleen door Dick Jaspers gestuit. Het zijn voor Hulster biljarter niette min parels op zijn palmares, waarop met gouden letters zijn drie Europese titels in het band stoten zijn bijgeschreven. Na vijf Master-zeges op rij sneu velde Jaspers vorig jaar in de kwartfinale tegen de latere kam pioen Raymond Burgman. Jaspers maakte er gisteren bij de start geen geheim van dat hij die titel terugwil. Zeker nadat hij twee weken geleden in een superfmale de Dutch Open ver speelde aan Torbjörn Blomdahl. Dat zit Jaspers zo hoog dat hij getergd en geladen aan de Mas ters is begonnen. Scoringsdrift Jean Paul de Bruijn dreigde even het slachtoffer te worden van de scoringsdrift van zijn op ponent. In de eerste set begon de Zeeuw met vier nullen op rij en was hem maar één carambole ge gund (15-1 in vijf beurten). Het evenwicht was één set later MANCHESTER - Manager Alex Ferguson van Manches ter United heeft genoegen genomen met een contractver lenging van één jaar in plaats van vier. De Engelse voet balclub bevestigde dat de 62-jarige sir Alex een overeen komst heeft getekend die ingaat op 30 juni 2005 en twaalf maanden later afloopt. Onder druk van enkele Ierse grootaandeelhouders heeft Ferguson niet het gewenste vierjarige contract gekregen dat hem tot 2007 aan United zou binden. In die overeenkomst zou de Schot, die al zes tien jaar de club leidt, nog eens 7 miljoen euro per jaar verdienen. ANP/AFP LONDEN - De Britse voetbalclub Chelsea kan drie maan den geen beroep doen op middenvelder Juan Sebastian Veron (27). De Argentijnse international werd onlangs ge opereerd aan zijn rug en zal daardoor zeker drie maanden niet in actie komen Veron werd afgelopen zomer voor 31,4 miljoen euro van Manchester United overgenomen, maar heeft slechts elf optredens voor Chelsea op zijn naam staan. ANP/DP A MAASTRICHT - Trainer Jan van Deinsen en de Maas trichtse voetbalclub MVV gaan na dit seizoen uit elkaar. Het eenjarige contract, dat op 30 juni 2004 afloopt, wordt daarmee niet verlengd. MVV wil een nieuwe structuur doorvoeren waarbij de technisch directeur tevens hoofd trainer wordt. ANP BARCELONA - De Spaanse voetbalclub Barcelona heeft gisteren een krediet van ruim 150 miljoen euro opgeno men. De club wil daarmee de aflossing van de eerder ge maakte 180 miljoen euro aan schulden over tien jaar sprei den. Tevens wil de club uit de Primera Division met het geld na het seizoen nieuwe spelers aantrekken ANP/EFE TECHENDORF - Erik Huizebosch heeft gisteren op de Oostenrijkse Weissensee een criterium gewonnen. Hij toonde zich na 40 kilometer de snelste in de massasprint. René Ruitenberg werd tweede, Bertjan van der Veen der de. De schaatsers hebben vandaag nog een criterium op het programma staan. Zaterdag volgt het klapstuk: de Al ternatieve Elfstedentocht over 200 kilometer. ANP AMERSFOORT - Captain Grant Connoll van het Canade se Davis Cupteam heeft zijn selectie bekendgemaakt voor het duel tegen Nederland, van 6 tot en met 8 februari in Maastricht. Connoll neemt Frank Dancevic, Simon Laro- se, Daniel Nestor en Frederic Niemeyer mee naar Lim burg, waar het duel uit de eerste ronde van de wereld- groep op gravel wordt gespeeld. ANP ter liet Buffel doelman Gentenaar op nieuw kansloos. De wedstrijd FC Utrecht - RBC Roosen daal (0-1) had meer weg van een sneeuw ballengevecht dan van een voetbalwed strijd. RBC paste zich het best aan de weersomstandigheden aan en won daar om uiteindelijk verdiend. Molenaar scoorde in de 83e minuut. RKC Waalwijk heeft zich gisteravond ten koste van Volendam wat verder van de degradatiezone gedistantieerd. De Brabanders zegevierden met 4-0. De ploeg van de scheidende trainer Jol, die een positie bij de eerste acht am bieert, kon niet echt overtuigen in Volen dam. De Waalwijkers kwamen vlak na rust op een geruststellende voorsprong (0-2). maar vervolgens nam de thuisploeg het initiatief over. Het schotloze Volen dam bleek echter machteloos in aanval lend opzicht. De wedstrijden AZ-Willem II. Fe Twente-Vitesse eindigden in een doelpuntloos gelijkspel. ANP weer hersteld. De Bruijn speel de in die fase van de partij tech nisch perfect en bereikte in ze ven beurten de eindstreep. De 15-5 voor Jaspers in de derde set deed de wedstrijd weer kan telen, maar daarna greep De Bruijn het initiatief weer. Hij kwam met 9-0 voor in de set, liet Jaspers twee beurten later terugkomen tot 9-9 en sleepte bij 14-12 twee dure setballen uit de strijd. Hij miste ze op een haar en gun de Jaspers zo een vrije doorgang naar zijn eerste winstpartij. De Bruijn krijgt dankzij het poule systeem nog wel twee kansen om zich bij de beste acht te spe len. „Ik wist vooraf dat verlie zen van Jaspers niet rampzalig is. Mijn twee volgende partijen- moet ik winnen. Ik heb er alle vertrouwen in dat ik die tegen standers aankan." door Henk Glimmerveen PARIJS - De Franse Cofi- dis-wielrenner Philippe Gau mont (30), die wordt beschul digd van dopinggebruik, heeft andermaal toegeslagen. Na eer der deze week via een plaatse lijk radiostation te hebben ver klaard dat „de meerderheid van het wielerpeloton" doping ge bruikt, heeft hij gisteren in de krant Le Parisien een frontale aanval geopend op de leiding van de wielerploegen. De renners staan volgens hem onder „enorme druk" Ploegen hebben er alles voor over om zich te plaatsen in de toptien van het UCI-klassement. „Dan heb je toegang tot de grote ron des", verklaart Gaumont. Zes jaar na het grote schandaal rond de Festina-ploeg is er vol gens de renner nog steeds mets veranderd. „De enige betrouw bare controles wordenuitge- voerd door justitie. We weten vandaag de dag dat EPO onge veer vijf dagen in het bloed aan wezig blijft. Maar op een mo ment dat het mij uitkomt zal ik vertellen hoe je bij de doping controle toch 'clean' kan zijn." Gaumont is niet van plan zich te laten slachtofferen: „Ik ben geen boef, ik ben geen dealer Het huis dat ik bezit en de auto DEN HAAG - Rob Baan wil lan ger de tijd nemen om zich te oriënteren op zijn toekomst. Dat heeft hij deze week laten weten aan ADO Den Haag, waar hij in beeld was als technisch direc teur. Baan wil eerst de wereld over reizen, voordat hij zich weer aan een voetbalclub ver bindt. De kans dat hij over bijvoor beeld een paar maanden wel voor ADO Den Haag kiest, acht hij overigens uitgesloten. „Ik heb ADO Den Haag geadviseerd om iemand anders voor de func tie van technisch directeur te be naderen", aldus Rob Baan, die net terug is uit Mexico. „Als ik weer ergens aan de slag ga, dan is de kans groot dat dit in het buitenland is. Maar voorlopig wil ik wat langer afstand van de voetballerij nemen." GPD waarin ik rijd, heb ik met fiet sen bijeengereden. Maar ik zweer dat als ik word aangeval len, ik me met alle middelen zal verdedigen. Ik ben nu elf jaar prof en ik weet een heleboel over wat er in het profmilieu aan de hand is." Volgens Le Pa risien hebben de Cofidis-ren- ners die door onderzoeksrechter Richard Pallain zijn onder vraagd, onder wie ook Gau mont, namen genoemd van 'per sonen' uit andere ploegen Er is volgehs een medewerker van Pallaio „nog een hoop werk te doen." Inclusief onderzoek naar het toedienen van bloeddoping, waarvan Gaumont zegt: „Ik ben er zeker van dat dit in het pelo ton wordt toegepast. Zelf heb ik nooit een transfusie toegediend gekregen, maar andere renners wel EINDHOVEN - Dat Guus Hid dink verder wil met hem. ver rast Fred Rutten niet. De hoofd coach van PSV zei eerder deze week dat hij zijn co-trainers Er- win Koeman en Fred Rutten wil behouden voor PSV. „Ik wist het al een beetje. Ik heb weliswaar geen officieel ge sprek gehad met Guus. maar tij dens een vluchtig gesprek liet hij al doorschemeren dat hij met ontevreden is", zegt Rutten Rutten zal echter moeten wach ten tot Hiddink zelf definitief met PSV rond is over zijn eigen dienstverband. „Als dat klaar is, is de technische staf aan de beurt." Rutten gaf eerder regelmatig te kennen ooit weer op eigen be nen te willen staan. Maar voor alsnog bevalt het hem goed bij PSV. „De mensen met wie ik werk en hoe we werken bevalt me, ik zit bij een topclub. Alle maal zaken die positief zijn. Ook de afstand Overdin- kel-Eindhoven staat me nog steeds niet tegen. Het is in de voetballerij moeilijk om je toe komst te voorspellen. Ik werk prettig nu." „Wanneer de tijd rijp is om weer zelfstandig als trainer verder te gaan? Dat weet niemand", zegt Rutten, die in de belangstelling staat van Hera cles Almelo. Hij heeft er nog geen gesprek gehad. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19