RrAV I p7p Jeans Inn Grondkoop KSG vergt offers CSW houdt reünie voor oud-leerlingen Nieuwe landingsplek voor parachutisten Louise de Colignyschool herrijst uit stofwolken mmar f We hebben een gezegend leven 11 GEHELE WINTERCOLLECTIE HALVE PRIJS!! RESTANTEN JEANS WINTERJACKS 70% KORTING (m.u.v. leer) zeeuwse almanak Berusting 20% KORTING Jiegadeal slaat gat in gemeentelijk budget voor grote projecten in Vlissingen WALCHEREN donderdag 29 januari 2004 door Jeroen Boer MIDDELBURG - De Christelij ke Scholengemeenschap Wal cheren (CSW) in Middelburg houdt zaterdag een reünie ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum. In 2002 begon de werkgroep met de voorbereiding. Vanwege eerdere ervaringen is gekozen voor een beperkt pro gramma. ,.Tien jaar geleden hadden we ook een reünie. Toen begonnen we met een cabaretoptreden. De oud-leerlingen hadden er wei nig aandacht voor. Die bleken vooral voor elkaar te komen", vertelt voorzitter van de werk groep reünie B. Hamans Deze keer heeft de CSW daarom gekozen voor een programma dat vooral om bijpraten draait Wel is er een tentoonstelling on der de titel 'Het ruikt hier nog net als vroeger' te bezichtigen. Die is samengesteld door een aparte werkgroep. „Docenten die hier al jaren les gevenzagen foto's die ze nog nooit gezien hadden." Parallel aan het ontmoetings programma worden optredens gegeven door bands van oud leerlingen 's Avonds is het tijd voor een feest. Geïnteresseer den kunnen een aantal lessen volgen die gegeven worden door oud-leraren. De werkgroep heeft er dit keer voor gekozen niet actief op zoek te gaan naar ex-CSW'ers Tien jaar geleden is dat wel gebeurd. Toen heeft de school iedereen aangeschreven. Voor de aanko mende reünie zijn in diverse bladen advertenties geplaatst. Bij toeval bleek dat niet iedere geïnteresseerde die gezien had. ..Een lid van de werkgroep heeft een buurman die ook op de CSW heeft gezeten. Hij vertelde laatst aan zijn buurman over de reünie. De buurman had er nog niets over gehoord." Toch heeft de school genoeg aanmeldingen gehad: ruim 2000. Meer is vol gens Hamans ook niet prak tisch. ..Ons gebouw is bedoeld voor 1200 leerlingen. Daarom heb ben we een tent gehuurd waar door de totale capaciteit op on geveer 2000 mensen komt. Als er nog meer leerlingen zouden komen, moeten we uitwijken naar een andere locatie. Het is juist een van de aardigste din gen om weer eens op school rond te lopen." door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - Parachutis ten krijgen vermoedelijk vanaf dit voorjaar een landingsplaats vlakbij Zeeland Airport. De ge meente Middelburg wil het be stemmingsplan aanpassen om dat mogelijk te maken. De nieuwe landingsplaats moet vlak naast het vliegveld komen, ten noorden van de Calandweg. Een ambtelijke werkgroep die mogelijke landingsplaatsen on derzocht, concludeerde dat er zo dicht mogelijk bij het vlieg veld moet worden gesprongen, om geluidhinder te beperken Het Paracentrum Zeeland heeft de nieuwe locatie zelf aange dragen. Parachutisten van het Paracen trum Zeeland landden tot nu toe altijd op stukken landbouw grond. Bewoners van Sinouts- kerke op Zuid-Beveland stap ten ruim een jaar geleden naar de rechter, omdat ze vonden dat de springactiviteiten in strijd waren met het bestemmings plan. Ze kregen gelijk van de rechtbank en de Raad van State. Een groep bewoners van Arne- muiden drong er vervolgens, met een beroep op de gerechte lijke uitspraak, bij de gemeente Middelburg op aan om ook in Arnemuiden het bestemmings plan te handhaven. De gemeente besloot vorig jaar het springen nog een seizoen te gedogen. Er werden vier stuk ken land aangewezen waarop het tijdelijk toegestaan was te landen met een parachute. In tussen ging een werkgroep, met ambtenaren van de provincie en een aantal gemeenten, op zoek naar een nieuwe, definitieve landingsplaats. Busje Een landingsplaats dicht bij het vliegveld is niet alleen gunstig voor het beperken van de ge luidshinder. Ook voor het para centrum zelf is een locatie in de buurt van het vliegveld handig. Tot nu toe moest het bedrijf de gelande parachutisten met bus jes ophalen en terugbrengen naar het vliegveld voor er een nieuwe sprong kon worden ge maakt. Directeur J. Rienks wilde giste ren niet reageren op de beslis sing van de gemeente „Er is nog helemaal niets rond. Er zijn nog veel meer partijen in het spel. Ik wil nog niet op de zaken vooruit lopen." De gemeenteraad moet nog een definitieve beslissing nemen over de landingsplaats. Het springseizoen begint in april. Advertentu €69 €79 €89 €9$ 29 €49 g Goes-Heinkens?ar>d Vhssmgen-Middolburg O-Souburg Spijkerhard de beste van Zeeland h^RuucWar^listelrooij 15 Pavel Nedved Haar bekkie staat, zolang ze in wakende toestand ver keert, niet stil. Zodra de dag is begonnen, begint ze kwis tig te strooien met het zilver van haar spreken en tot het slapen gaan volhardt ze in die gulheid. Haar man, een zwijgzame, te Vlissingen gevestigde Bra bander, is in de loop der jaren gewend geraakt aan de con stante woordenstroom. Jaren geleden had hij er soms wel wat moeite mee. maar on langs bleek dat hij in het fe nomeen heeft leren berusten. Tegenover een collega vatte hij de situatie waarin hij al zo lang verkeert handzaam sa men: „Mijn vrouw zal haar laatste woorden pas spreken na haa r overlijden en de uitvaart. vanavond l|Brasseriemenu| J .lardappcl-truffelsocp en bierstuk of quiche ik (vegetarisch) en fram- bozenbavarois 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zondag 1 februari 13.00-17.00 uur Na anderhalf jaar op drie locaties weer onderdak in gerenoveerd gebouw door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Louise de Colignyschool in Vlissingen heeft een huzarenstukje ver richt. Dat zei burgemeester A. van Dok-van Weele van Vlis singen bij de heropening van de basisschool in de Vlissingse wijk Paauwenhurg. De verbou wing heeft anderhalf jaar ge duurd. We zijn weer een geheel gewor- Met tromgeroffel werd de her opening van de school gevierd. den", vervolgde directeur H. Zielstra. „Een tijd lang heb ben we lesgegeven vanuit drie locaties. Nu zijn we weer een school, met tochtvrije, mooie lichte ruimtes. De onderbouw en bovenbouw zitten vlakbij el kaar, maar toch in een eigen ge bouw", merkt Zielstra op. De school was toe aan een gron dige opknapbeurt. De kozijnen waren vermolmd en de verwar mingsplaten dreigden van de muur te vallen. „Onze energie rekening was hoog." Er werd even aan nieuwbouw gedacht, maar toen de Theo Thijssenschool en de Paauwen- burgschool besloten te fuseren, kwam er vlakbij een schoolge bouw vrij. „Onze buren verhuis den, waardoor het voor ons ge makkelijker werd te kiezen voor renovatie. Het is een goede keu ze geweest", vindt Zielstra. Niet alleen moest het gebouw hoognodig worden opgeknapt, ook groeide de protestants- christelijke basisschool uit zijn jasje. Op dit moment zitten er 345 leerlingen op school en kun nen ze van dertien lokalen ge bruik maken. „Als er ouders op bezoek kwamen, zei ik telkens: we gaan binnenkort uitbreiden en verbouwen. We zaten veel te krap. Ik schaamde me er een beetje voor." Maar goed onder wijs zit niet per definitie in een goed gebouw ..Goed onderwijs wordt vooral bepaald door de sfeer op school. Goede huisves ting helpt wel." Ouders en kin deren zijn bij het bouwproces betrokken. ..De kinderen zagen de vrachtwagens af en aanrij den. Zij wilden ook weten water gebeurde. We hebben een paar keer een rondleiding gegeven en één keer in de twee weken heb ben we een nieuwsbrief uitge bracht, met daarin renovatie- nieuws." Advertentie Hamrollade per kilo &49 Omo wasmiddel hoofdwas 1350 gram, tabs 30 stuks, capsules 28 stuks of liquigel 1500 ml 5^3/^49 door Edith Ramakers VLISSINGEN - „De zee laat ons niet in de steek." Dat is de overtuiging van Lein de Nooij- er (80) en hij kan het weten als visser in hart en nieren. Het echtpaar De Nooijer-Meul- meester vierde gisteren in Vlis singen zijn zestigjarige huwe lijk. „We hebben een gezegend leven", zegt de 79-jarige Clasi- na Meulmeester. Het echtpaar De Nooijer- Meulmeester kijkt vanuit de woonkamer op de Vlissingse jachthaven. „Een mooier plek je kan ik me niet voorstellen, Het is hier misschien wel mooi er wonen dan op de boulevard. We zien het leven aan ons voor bij komen en ook nog de sche pen op de Westerschelde." Op die manier blijven de De Nooijers 'voeling houden met de zee'. Lein is de grondlegger van de rederij, die bestaat uit de kotters de Vli25, Vli26 en VH27 Hun twee zoons hebben er nu de leiding over. „Toen ik aan wal ging, heb ik een klein bootje genomen, een soort speelbootje, de Vli24 Die kon ik pakken als ik zin had om een luchtje te scheppen of om gar naaltjes te vangen. Maaralleen als ik mocht van mijn vrouw." Ze hebben een druk leven ge had en Lein was vaak een week van huis. Soms twee weken achter elkaar, bij nacht en on tij. Als hij na zwaar weer aan legde aan de kade, dankte hij 'die heer van daarboven dat hij weer heelhuids was aangeko men'. „Het kon zo spoken, dan voelde je jezelf nietig in die kleine schepen." Clasina was de veilige thuisha ven en stond borg voor de op voeding van de kinderen. „We hebben vijf kinderen gekregen. Een dochter is overleden toen ze zeventien jaar was. Dat is een zwarte bladzijde in ons le ven." Rijkdom Clasina vindt dat je juist bij dit soort feestdagen denkt aan de dierbaren, die er niet meer zijn. „Maar daar word je niet beter van Je moet kijken naar wat je wel hebt en dat is heel veel. We zijn rijk." Ze hebben negen kleinkinderen en negentien achterkleinkinderen. Clasina stond nog een tijd samen met Maatje van Belzen achter het viskraampje, vlakbij de jacht haven. De visverkoopster viel op in haar klederdracht. „Mensen kennen mij beter dan ik de mensen." Ze loopt vanaf haar vierde jaar in klederdracht. Het is de Ar- nemuidse vissersdracht. „Ik zou niet meer weten hoe ik me anders moet kleden. In deze buurt ben ik de enige die in kle derdracht loopt." In Arnemuiden heeft het feest - foto Ruben Oreel sen. Maar nu stellen ze vanach ter hun bureaus allerlei regels op. Vissers hebben beter in de gaten hoe er met het leven in de zee moet worden omgegaan." Toen de zeilboten door de mo torboten werden vervangen, zei iedereen dat het snel voor bij zou zijn met de vis. „Maar dat is dus niet waar. De zee vis je niet zomaar leég." Het echtpaar De Nooijer-Meulmeester vierde gisteren zijn diamanten huwelijksfeest. vierende echtpaar elkaar voor de eerste keer ontmoet. „Mijn vrouw is Amemuidse. ik ben geboren en getogen in Vlissin gen", zegt Lein. „Maar in de oorlog is het huis van mijn ou ders in Vlissingen kapotge schoten. Ons gezin is toen naar Arnemuiden vertrokken." Lein herinnert zich dat Clasina in het begin niet veel van hem moest hebben. „Het eerste wat ze me vroeg was of ik naar de kerk ging Het was ook een voordeel dat ik visser en er een tje van De Nooijer was. Daarna ging het wat vlotter. Ze trouwden in de oorlog en verhuisden naar Vlissingen, dicht bij de plaats waar de vis- kotters aanlegden. Vissen, vindt de Nooijer, betekende vroeger vrijheid en de kans om jezelf als visser te onderschei den „Al die regeltjes van te genwoordig. Quota hier, quota daar. Dat is niets meer voor mij." Hij vervolgt: „Begrijp me goed. We moeten bewust vissen. Dat betekent dus dat we niet alle kleintjes dood moeten slaan, dan komen er nooit grote vis- •ISTDUIN KOUDEKERKE'VUSSINGEN Westduin 1 4371 PE Koudekerke (Dishoek) ft: 0118-552510 Fax:0118-552776 westduin@zeelandnet.nl Advertentie op onze gastronomische brunches (op 8, 15 en 22 feb., 7 en 21 mrt.) Nu voor 16.50 p.p. (kinderen speciaal tarief) Met Valentijn (15 feb.) een roos voor de dames! Golden Tulip horEdith Ramakers lUSSINGEN - De koop van ld terrein van de Koninklijke ((helde Groep (KSG) drukt zo jtaar op de Vlissingse begro- jg. dat de uitvoering van an- hre megaprojecten in gevaar jjmt. Het viakke-vloertheater an de dupe worden van de me- jdeal van ruim 34 miljoen euro aorbet 34 hectare grote KSG- iBrein. De Vlissingse gemeen- iraad beslist vanavond over de L Ijfraadsfracties drongen er bij t, college van B en W op aan voor de raadsvergadering jp vanavond (aanvang 19.30 ■j. Arsenaaltheater) een fi- fcieel overzicht van de Vlis- bgse megaprojecten te krij- Zij wilden meer inzicht in [financiële situatie van de ge rente krijgen, om een keuze te »ben. )e raad wil bovendien b inschatting kunnen maken tin het risico dat de gemeente jipt wanneer het KSG-terrein rjrdt gekocht legemeente is van plan om op «KSG terrein 1100 woningen tff te zetten Ook wordt er een (langrijke verkeersweg aan- 4egd die de verkeersdrukte in [Vlissingse binnenstad met me in het hoogseizoen terug bet dringen. taamaast werd over de bouw lontwikkeling van enkele ste- dijke voorzieningen gespro- a. tater Isar hoorde ook het vlakke- jertheater bij Enige tijd gele- nwees het Vlissingse college KSG-terrein aan als de ge jukte locatie voor een vlakke- bertheater in combinatie met nculturele vrijplaats het financieel overzicht fcjkt nu dat er voor de realise- fcg van het theater nog geen is gereserveerd. Bovendien moet worden mee- igen dat het theater in be- >1 geen opbrengsten ople- t,maar juist kosten met zich Advertentie meebrengt", staat in de notitie van B en W. Voor andere projec ten. zoals de renovatie van het stadhuis en herstructurering van het Middengebied is al geld gereserveerd. Die zijn 'veiligge steld'. Dat kan niet gezegd worden van de ontwikkeling van de Wal- straat-Zuid. De gemeente en AW Beheer sloten in maart 2002 een samenwerkingsover eenkomst voor de opknapbeurt. De twee partners zijn aan de sloop begonnen. De huizen zijn van binnen gestript, van de mo numentale waarde is een in schatting gemaakt, maar ze staan nu al weer enkele maan den leeg. Aan het opbouwwerk, dat zou moeten leiden tot zo'n tien ap partementen en enkele winkels, is niet begonnen. Uit deze notitie blijkt dat het college een nieuw plan wil ma ken voor de Walstraat-Zuid, want de gemeente moet meer bijpassen dan 1,6 miljoen euro, zoals was voorzien. „De aan vankelijke uitgangspunten voor de herontwikkeling van de Wal- straat-Zuid moeten heroverwo gen worden", staat er in de noti tie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11