vertrekt aan jind seizoen bij Hoek Een vijand in de eigen gelederen Vier crosstitels te verdelen Dauwendaele uit beker geknikkerd Zorgen Koeman stapelen zich op 2 17 foofdklasser laat doelman na drie jaar gaan ovaal in halve nale beker gen Waterland rrow plaatst ch voor finale istrictsbeker cilia weg bij leland Sport Marokko nipt langs Nigeria Roque Junior terug naar Serie A Honkballers oefenen op Curasao Waterpoloërs verliezen opnieuw Dure verbouwing stadion Dublin uitslagen woensdag 28 januari 2004 Fr its Bakker )EK- Aan het eind van dit sei nt raakt Hoek zijn vaste tper van de laatste drie jaar lijt. De 31-jarige Jürgen Bel- ire heeft een akkoord bereikt de Belgische club Blanken- ge, die in de eerste provincia- fclasse speelt. vertrek van de ex-prof- jyer is versneld door een ge- rék dat hij met Hoek-mana- rPatrick Naudts heeft gehad, [ij gaf me de indruk dat Hoek jjfels heeft over mij", zei Bel gisteren voor de training. heeft me verbaasd, omdat laan een goed seizoen bezig Ik heb Naudts gezegd: het Baag of niet. Ik had een paar Biedingen, waarvan Blan- Sberge het dichtst bij mijn Belpaire kwam drie jaar naar Hoek na een perio- tegenslagen. De dubbele (breuk aan beide be- i), toen hij nog bij RBC keep- kostte hem uiteindelijk zijn rière n het profvoetbal. Bij 4 groeide Belpaire na een jzichtige start langzaam srnaar zijn oude niveau. ..Ik i nog wel eens een terugslag DES - De Goese rugbyclub To ll is in de halve finale van het idelijke bekertoernooi gekop- ld aan Waterland. is op 7 maart in Purme- d. Waterland bezet momen- de vierde plaats in de twee klasse noord. Tovaal is koplo- :inde tweede klasse zuid SEL - In de strijd om de euws-Vlaamse futsalbeker rft Arrow zich als eerste ge- itst voor de finale. Op 10 irt komt het in de eindstrijd tegen de winnaar van Max Hing Cassandria, een duel 123 februari in Axel wordt ge leld. Ive finale ik/Du Puy-Arrow 3-9: Arrow ft zijn zinnen gezet op het van de regionale futsal- fer. De formatie van coach teel Verdurmen kwam in de- halve finale in de Hontenisse- in Kloosterzande dan ook d voor de dag. Voor Serge rekx was een hoofdrol wegge- LHij maakte vijf van de win de negen treffers. Wouter de js, Michel van den Bosch en nnis de Block (2x) maakten serie vol. Christian Palm en van Damme (2x) scoorden te- kiste finales Boys-Cassandria 3-7: De eg uit Oostburg won dik ver- ra Axa Boys kon niet impo- Cn. „We zijn matig bezig", teamleider Pascal de Letter, scoorde voor zijn team, even- Carlos Saey en Mhedy Sab- Voor Cassandria schoten Basting. Angelo Martilé .Patrick Vercouteren (2x), i-Pierre Vercouteren en Gui- tijnhard raak. lershuis-Max Korting 0-6: In rthal De Veerhoek in Oost- li kwam Max Korting geen tent in gevaar. Bij de doel- eling was de kloof geslagen, ma hield de formatie van Zwegers nog slechts de deur slot. Dennis Rietjens (3x), iPicavet'en Ed van Bellen zorgden voor de doelpun- ISSINGEN - De Vlissingse &g-vierdeklasser Zeeland 1 neemt aan het einde van voetbalseizoen afscheid van BcrPiëtro Sicilia. Zenmeester nam aan het be- van deze voetbaljaargang toer over van Abdoe ben tdda iand Sport en Sicilia hebben besloten het eenjarige con- niet te verlengen, waar toe club op zoek moet naar nieuwe hoofdtrainer. gehad, maar dit jaar heb ik ein delijk het gevoel dat ik een con stant seizoen kan draaien. Daar om was ik verbaasd over de reac tie van Naudts. Het is ook vreemd dat hij zei: we hebben nog twijfels. Zeg dan gewoon: we willen niet dat je blijft." Het vertrek van de keeper naar Blankenberge is een logische keus. „Mijn oudste zoontje speelt er in de jeugd en de jong ste gaat er volgend jaar ook spe len. Bovendien heb ik een goed gesprek gehad met de club. Daar twijfelen ze kennelijk niet aan me." Karakter Trainer Johan Ballegeer, die maandagavond op de hoogte werd gebracht van het besluit, hoeft overigens niet te twijfelen aan de inzet van zijn doelman. „Ik ga me voor honderd procent inzetten om het seizoen voor Hoek zo goed mogelijk af te ma ken. Dat zit in mijn karakter." „Ik ben met mijn hoofd nu al leen bij Hoek en volgend jaar pas bij Blankenberge", verze kert Belpaire. „Het is wel een la ger niveau, maar het hoeft nog geen eindstation te zijn in mijn carrière. Ik kan normaal gespro ken nog lang mee. En bij Blan kenberge heb ik de afspraak: als ik hogerop kan, dan ben ik ver trokken." door Eugene de Kok OUDENBOSCH - I)e futsal- lers van het Middelburgse Dauwendaele zijn er niet in geslaagd de halve finale te be reiken van de districtsbekcr. Als laatste Zeeuwse ploeg werd Dauwendaele in de kwartfinale uitgeschakeld door Bristol/Moriaan uit Wouw: 9-1. De Middelburgers reisden met een gehavende ploeg af naar Oudenbosch. De Wal- cherse eersteklasser speelde met maar dne vaste krachten Raymond Gerrits, normaal veldspeler, moest als keeper optreden. Bristol, ook in de competitie tegenstander van Dauwendaele, zette de Zeeuw en vanaf het begin onder druk en creëerde veel kansen. Door twee afstandsschoten en een eigen goal stond het binnen een kwartier al 3-0. Maurice Steketee scoorde na een solo de 3-1. Bristol bleef daarna aanvallen en scoorde voor rust nog drie keer. In de tweede helft was Dauwendae le gevaarlijker, voornamelijk uit de tweede lijn. Bristol pro fiteerde via de counter van de geboden ruimte en scoorde nog drie maal. Mario de Clercq, hier actief in Hoogerheide, is niet bepaald geliefd bij zijn collega's. foto Ed Oudenaarden Belgische veldrijders hekelen akelige maniertjes van Mario de Clercq Twee jaar geleden hadden de Vlaamse veldrijders voor het we reldkampioenschap in Zolder tenminste nog één 'volksvijand' om zich gezamenlijk tegen af te zetten: Richard Groenendaal. Sinds ook de laatste buitenland se concurrent minder is gaan presteren, huist de vijand in ei gen gelederen: Mario de Clercq. Zondag op het WK in het Franse Pont-Chateau (Bretagne) mag de bijna 38-jarige intrigant, cq sluwe vos een cordon sanitaire verwachten. door Ad Pertijs PONT-CHATEAU - Waar Ma rio de Clercq verschijnt, ont staat onrust. Vraag het aan Bart Wellens, Sven Nys, Erwin Ver- vecken en Ben Berden, zijn ploegmaats zondag op het WK. Allemaal kunnen ze meepraten over de irritante maniertjes van de wereldkampioen van 1998, 1999 en 2002. Nadat hij na het rijden van zijn afscheidswed- strijd in oktober besloot om toch weer door te gaan, zijn de tegenstellingen helemaal ver hard. „Je kunt wel stellen dat Mario onze gemeenschappelijke vijand is geworden", zegt Erwin Ver- vecken zonder dralen. Ver- vecken zal nooit vergeten hoe De Clercq hem in 1999 in Pop rad de wereldtitel afpakte. Een renner die in de finale achter een landgenoot aan gaat, tegen alle teamorders in, werd toen nog als not done beschouwd. „Ik heb het hem inmiddels ver geven, maar het zit nog heel diep bij mij", zegt Vervecken. „En zo heeft iedereen inmiddels wel een aanvaring met Mario ge had," Sven Nys leerde de echte Mario de Clercq kennen na af loop van het door Richard Groe nendaal gewonnen WK in Sint-Michielsgestel (2000). Na afloop huilde De Clercq tranen met tuiten en wees hij Nys aan als de grote landverrader. „Ma rio wist perfect waar de came ra's stonden", zegt Nys nu. „Hij verweet me niet mee te werken in de achtervolging op Richard, maar hij wist voor de koers dat ik dat niet zou doen. Het mooist van al is dat hij speelde of ik daar dé kans op de wereldtitel had laten liggen. Vergeet het maar. Hij baalde maar van één ding: dat hij zelf niet had gewon nen." Nieuw realisme Het kwam nooit meer goed tus sen de twee. „De jaren erop werd het alleen maar erger", zegt Nys. In 2002 had inmiddels al wel het nieuwe realisme toege slagen binnen de Vlaamse WK-selectie. De bondscoach eis te nog wel op luide toon een vorm van saamhorigheid. „Maar dat was uiteraard onmo gelijk. We hadden zes jongens die allemaal wereldkampioen konden worden. Die zijn dan dus allemaal met zichzelf bezig. Niet met de ploeg", aldus Nys. De sfeer veranderde. Tom Van noppen: „Sven kan daar het slechtst van ons allen tegen." Vervecken. „Ik weet niet of Ma rio het bewust doet, maar hij doet dingen, waar anderen ner veus van worden. Sven voorop. Hij heeft maniertjes die anderen uit hun doen halen." De lange Kempenaar geeft als voorbeeld het constant hardop dubben over materiaal en bandenkeuze. „Of neem de manier waarop hij traint op het parkoers altijd in het wiel van een ander. Kijken hoe iemand rijdt, maar nooit zichzelf in de kaart laten kij ken." Bart Wellens, de huidige wereld kampioen, zei na afloop van het Belgische kampioenschap dat hij 'dit jaar' nooit zo diep was gegaan om een zege veilig te stel len. 'Anders had Mario gewon nen.' Er klonk iets in door van: dat nooit. Wellens lacht. „Dat we Mario met graag zagen terugkeren heeft vooral te maken met het feit dat hij een grote concurrent is voor de titel Zo iemand heb je er liever niet bij." Hij begrijpt dat de ontstane onrust ook ande re oorzaken heeft. „Ik ken de maniertjes van Mario. Sven kan er niet tegen. Ik wel. Dat wil zeg gen: ik trek me er niets van aan." Tom Vannoppen mag dit jaar niet mee naar het WK. Fei telijk is hij het slachtoffer ge worden van de rentree van Su per Mario. Toch staat hij vier kant achter De Clercq. „Ik denk dat Mario niks verkeerd gedaan heeft Dat er onrust ontstaan is, is normaal. Hij is de man van de kampioenschappen. Ze zijn bang voor hem." Vannoppen was de man die De Clercq in 2002 slaafs aan de ti tel hielp. In de laatste duizend meter liet hij zich na een demar rage terug schreeuwen door de oude rot. Anders was Vannop pen wereldkampioen geworden. „Dat besef zal misschien nog ko men. Ik heb en had gewoon heel veel respect voor die kerel. Maar misschien was ik toen wel iets te braaf." Hij ziet het ook bij de anderen. „Ze schijten in hun broek voor hem. Dat is zijn kracht. Iedere keer weer laat hij ze er in trappen." Wanhoop De Clercq is een rappe finisher. Daar ligt een deel van het ver haal. Vannoppen: „Ook als hij vijf of tien procent minder is dan de rest, weet je dat hij je zal kloppen." Vervecken: „Mario hoeft het niet op eigen kracht te doen. Hij klampt aan en wacht tot de eindspurt." Het WK van vorig jaar in Mono poli dreigde vooraf in een soap te ontaarden. In het hotel van de Belgen leek de De Clercq zijn landgenoten tot wanhoop te drij ven. Sven Nys overwoog zelfs de nacht door te brengen in zijn bij het hotel geparkeerde camper. Vannoppen: „Eigenlijk gebeur- PONT-CHATEAU - Het wereldkampioenschap veldrijden omvat vier titelcrossen. De junioren en beloften rijden op zaterdag. De vrouwen en eli te-renners strijden op zondag om de medailles. Nederland verdedigt twee titels. Die van Daphny van den Brand en Lars Boom. Laatstgenoemde werd vorig jaar wereldkampoen bij de junioren. Hij rijdt nu bij de beloften. Programma Zaterdag 31 januari. 11.00- 11 40 uur: WK junioren. Voor Nederland rijden Thijs van Amerongen, Rikke Dijkxhoom, Ricardo van der Velde, Jan Verhaegh en Rik van IJzendoorn 15.00-15.50 uur: WK beloften (-23 jaar). Voor Ne derland rijden Lars Boom, Koen de Kort, Eddy van Uzendoorn, Sebastiaan Langeveld en Bart Dirkx. Zondag 1 februari. 11.00-11 40 uur: WK vrouwen. Voor Nederland rij den Daphny van den Brand, Reza Ravenstijn. Ma rianne Vos en Corine Dorland. 15.00-16.00 uur: WK mannen. Voor Nederland njden: Richard Groenendaal. Wilant van Gils. Maarten Nijland, Gerben de Knegt en Camiel van den Bergh. MONASTIR - Het nationale voetbalteam van Nigeria heeft gisteren in de Africa Cup met 1-0 verloren van Ma rokko. In de 77e minuut passeerde invaller Youssef Hadji de Nigeriaanse keeper Vincent Enyeama met een schot uit de draai. Nigeria was de gedoodverfde winnaar, maar wist de relatief onervaren Marokkanen niet te stoppen RBC'er Pius Ikedia verving in de 72e minuut oud-Ajacied Kanu. In de andere wedstrijd in groep D versloeg Zuid-Afrika Benin met 2-0. Nomvete scoorde na rust tweemaal, voor de pauze had hij nog een strafschop gemist. ANP/RTR SIENA - AC Milan verhuurt de Braziliaanse voetballer Roque Junior (27) tot het einde van dit seizoen aan AC Siena. De Britse club Leeds United, waar hij de eerste helft van het seizoen op huurbasis speelde, kan de interna tional niet meer betalen. Roque Junior, die in de Engelse Premier League niet verder kwam dan vijf duels, keert daarmee per direct terug in de Italiaanse Serie A. ANP/S1D NIEUWEGEIN - Het Nederlandse honkbalteam houdt in de voorbereiding op de Olympische Spelen een oefenstage op Curasao. Het team vertrekt op 30 januari naar het ei land en zal op 8 februari terugkeren in Nederland. Bondscoach Robert Eenhoorn neemt een ruime selectie mee naar Curasao, die bestaat uit tien pitchers, drie catchers en dertien veldspelers. Tijdens het verblijf op Cu rasao staan oefenwedstrijden, trainingen en enkele cli nics op het programma. ANP RIO DE JANEIRO - Het Nederlands mannenwaterpolo- team heeft ook het tweede duel in het olympisch kwalifi catietoernooi in Rio de Janeiro verloren. Slowakije was met 7-6 net te sterk voor Oranje, dat maandag al verloor van Rusland. Nederland speelt in de resterende poulewedstrijden tegen Argentinië en Brazilië, teams die zwakker worden inge schat De derde plaats in de poule geeft nog recht op een vervolg in het toernooi waar drie olympische tickets te verdienen zijn. ANP DUBLIN - De Ierse regering heeft ingestemd met het plan het beroemde stadion Landsdowne Road in Dublin voor ruim 250 miljoen euro te verbouwen. In die enigszins krakkemikkige voetbaltempel werd Oranje in de zomer van 2001 uitgeschakeld voor het wereldkampioenschap in Japan en Zuid-Korea. De Ierse regering draagt 167 miljoen euro bij in de kosten van de verbouwing. De rest wordt opgebracht door de Footbal Association of Ireland (FAI) en de Ierse Rugby Footbal Union (IRFU). Het stadion krijgt 50.000 zitplaat sen en moet in 2008 worden opgeleverd. ANP/AFP de er niets. Het was puur de angst die Mario opriep." Nys: „Stel je voor: wij zitten daar bij een met louter concurrenten. Hoe kijk je die in de ogen? Groe nendaal heeft het gemakkelij ker. Die zit in zijn hotel met alle maal mensen die voor hem wil len werkenIeder zijn hotel. Nys: „Dat lijkt beter, maar het kan niet. De UCI eist dat je bij elkaar zit. Vanwege de bloedcon- troles op de dag van de koers." Wellens: „Laat het duidelijk zijn dat wij nog onmogelijk als ploeg kunnen rijden. In het veldrijden is dat sowieso moei lijk. Laat ik het zo zeggen: ik rijd zondag voor mijn land. Maar niet voor mijn landgeno ten in de koers." Mario de Cler cq deed de afgelopen jaren niet anders. De zoon van een crosser brak pas na een mislukte weg- carrière door in het veldrijden. Hij bracht iets binnen, waar de noeste crosswereld kennelijk moeilijk aan kan wennen. Ver vecken: „Hij is gewoon slim en sluw." Zucht Toen De Clercq stopte leek er een zucht van verlichting te gaan door het crosspelotonne- tje. Zijn rentree werd bepaald niet met gejuich ontvangen. De renners kregen het zelfs voor el kaar dat de ijzersterk terugge keerde oud-wereldkampioen buiten de wereldbekerwedstrij den, cq- selecties werd gehou den. „Omdat het een competitie betrof. Iedereen had daarin in middels zijn belangen te verdedi gen", aldus Wellens. Maar er was meer. Vervecken: „Zonder Mario was de sfeer plots heel anders aan tafel. Er werd weer gelachen." Sven Nys heeft zich heilig voorgenomen dit keer aan diezelfde tafel niets meer aan te trekken van de 'emo ties' van De Clercq. „Wat hij de komende dagen ook vertelt. Ik geloof het gewoon niet meer." New York. NBA. Portland Trailbalzers - Washington Wi zards 94-83. Cleveland Cavaliers - Orlan do Magic 99-98, Miami Heat - Houston Rockets 95-81, Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs 93-92, Minnesota Tim- berwolves - Denver Nuggets 97-95, Utah Jazz - LA Clippers 98-93. Celje/Ljubljana. EK handbal, man nen. Groep 1: Zwitserland - Spanje 24-26 (13-13), Zweden - Kroatië 26-28 (11-16). Groep 2: Hongarije Frankrijk 21-29 (8-14), Tsjechië - Duitsland 27-37 (12-19). Melbourne Australian Open, 11,8 miljoen euro. Mannen, enkelspel, kwartfinales: Safin (Rus) - Roddick (VSt/1> 2-6 6-3 7-5 6-7 6-4, Agassi (VSt/4) - Grosjean (Fra/9) 6-2 2-0 (opgave Grosjean). Vrouwen, enkelspel, kwartfinale: Henin-Hardenne (Bel/1) - Davenport (VSt/5) 7-5 6-3. Zuluaga (Col) - Maure- smo (Fra.4) walkover. Jongens, enkelspel, eerste ronde: Weber (Dut) - Van Keulen (Ned) 6-2 5-7 6-2. Sfax (Tun). Afrika Cup. Groep D: Nigeria - Marokko 0-1 (0-0), Zuid-Afrika - Benin 2-0 (0-0) Stand: 1. Zuid-Afrika 1-3 (2-0), 2. Marokko 1-3 (1-0), 3. Nigeria 1-0 (0-1). 4 Benin 1-0 (0-2). Rio de Janeiro. Olympisch kwalifi catietoernooi, mannen. Groep B: Slowakije - Nederland 7-6 (1-1 3-2 2-1 1-2). Doelpunten Nederland: Uri, De Jong 2, B. Boom, Silvis 2. Berlijn. Zesdaagse. Stand na vijf nachten: 1. Villa Mar vulli (Ita/Zwi) 229, 2. Kappes.'Beikirch (Dui), Slippens/Stam (Ned) 215, 4 Bartko/Fulst (Dui) 208, 5 Gilmore/ Noth- stein (Bel/VSt) 181/op 3 ronden, 6. Hondo/Pollack (Dui) 157/3 ronden. door André Hoogeboom AMSTERDAM - Sinds de uit schakeling van Ajax in de Cham pions League maakt trainer Ro nald Koeman een frustrerende periode door. De uitschakeling bij Brugge was al een moker slag, maar sindsdien worden de Amsterdammers geplaagd door sportieve tegenslag en fysieke problemen. Voor de wedstrijd van vanavond tegen Heerenveen maakt Koe man een wat aangeslagen in druk. Het loopt niet meer zoals in het begin, de horizon wordt smaller nu alleen de landstitel nog op het spel staat en de lijst met afwezigen neemt onrustba rende vormen aan. Gisteren werd Sonck aan het rij tje Ibrahimovic, Pienaar, Litma- nen, Lobont, Grygera, Soetaers en Van Damme toegevoegd met een gekneusde, dan wel gebro ken teen. Voeg daarbij de lang durige afwezigheid van Trabei- si, die deelneemt aan het toer nooi om de Africa Cup en Max well, die net terug is uit Brazilië en vandaag waarschijnlijk te gen Heerenveen op de bank zal kunnen plaatsnemen, en de frus tratie van Koeman is snel ver klaard. „Ik zou graag willen werken aan een elftal dat steeds weer verbetert, dat je steeds meer kunt verfijnen. Maar dat lukt niet. Alles is gericht op de korte termijn." Het irriteert Koe man dan ook meer dan hij wil vertellen dat Ajax het zo lang moet stellen zonder Hatem Tra belsi De afwezigheid van de rechtsback woog zwaar aan het einde van de eerste helft van het seizoen, maar nu hij weer fit is. kan de Tunesiër wel spelen in de Africa Cup. Bovendien druppe len er steeds meer berichten door dat de hij aan het sollicite ren is bij een Europese topclub. Trabelsi was de Europese revela tie van Ajax' vorige Champions League-toemee en denkt moge lijk zo het grote geld binnen te kunnen halen. Aan het einde van dit seizoen is hij transfer vrij en tussen Ajax en de mana ger van de verdediger bestaat verschil van mening over de in terpretatie van de optie voor twee jaar. Volgens Trabelsi's zaakwaarnemer is die niet rechtsgeldig en kan zijn speler gewoon vertrekken. „Trabelsi moet nu maar eens zeggen wat hij wil. Als hij terug komt wil ik weten hoe hij er te genover staat bij Ajax te voet ballen." Dat Ajax zoveel spelers van buiten de EU heeft is ook een nadeel. Trabelsi zou het in Afrika tot half februari kunnen uitzingen, als Tunesië ver komt „Dit is nu eenmaal zo", zegt de trainer telkens weer, maar je hoort hem brommen. „Ergens ben ik wel blij dat Maxwell met Brazilië is uitgeschakeld. Niet voor hem hoor, maar voor Ajax. Anders waren we hem begin vol gend seizoen alweer enkele we ken kwijt geweest." Over het aantrekken van spelers van bui ten de EU, zo zei Koeman giste ren. moet Ajax zich maar eens ernstig beraden. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45