>zc Beplanting is niet af te dwingen rovincie akkoord met Jamuitbouw Bruinisse PZC Kruispunt op de schop 0" DAGEN 60% KORTING I Tijdelijke overlevingskans voor Brogum in de maak GroenLinks wil voorrang geven aan woningbouw 11 dorpsraad Sirjansland moet het doen met goede bedoelingen Bejaarde gewond bij ongeluk Borsele maakt verlichting in orde Brandje bij Bleijko Beton Middelburgers praten over stad agenda S (29 - 30 - 31 januari) RESTANTEN WINTER COLLECTIE f mÊ woensdag 28 januari 2004 wr Ali Pankow BJANSLANI) - Wethouder Geluk-Poortvliet heeft er alle jtrouwen in dat het goed _jt met de landschappelijke passing van de glastuinbouw Sirjansland. Juridisch valt er baf te dwingen, maar de wet- aider vertrouwt op de goede idoelingen van de kassenhou- gs, Volgens haar neemt ook de [ipsraad daar voorlopig genoe- amee. teg najaar toonde het bestuur e de dorpsraad zich nog zeer jbolgen over het feit dat de isen in de polder van Sirjans- aiernog steeds open en bloot jiggen. zonder enige beplan- grondom. Met name door Ge- fcs voorganger toenmalig wet- wder C. Veerhoek was des- p beloofd dat de glastuin- (iv fraai landschappelijk zou den ingepastAchteraf sk echter dat de glastuinbou- js daartoe niet gedwongen innen worden. (verleg ethouder Geluk tracht nu via sd overleg met de kassenhou- deze zaak geregeld te krij- Zij heeft daartoe meerdere rekingen gevoerd met de ïeigenaren en later ook nog het bestuur van de dorps- Tijdens dat overleg heb- de glastuinbouwers aange- en dat er verschillende rede zijn waarom de groenstro- nog niet zijn ingeplant, is een aantal percelen nog verkocht en zal inplanting pas na verkoop en bouw van lissen kunnen plaatsvinden, doordat het volledige kas- ex nog niet is voltooid, srniet ingeplant. De bouwma- ialen moeten immers over de- strook worden aangevoerd. grondeigenaren zijn niet infronteerd met het verzoek groenbeplanting, omdat zij al gevestigd waren voordat sprake was een concentra- bied voor glastuinbouw. De kassen in Sirjansland liggen er nog open en bloot bij, maar moeten op termijn met groenstroken worden omgeven. Een andere zaak die meespeelt, is het feit dat in dit gebied nog riolering moet worden aange legd. De grondeigenaren vrezen dat daardoor een deel van reeds ingeplante stroken afgegraven zou moeten worden. In hun over weging voorlopig te wachten met landschappelijke inpassing spelen ook de plannen van het Waterschap Zeeuwse Eilanden mee. Het waterschap wil nog dit jaar beginnen met de aanleg van een fietspad langs de Bredeweg. Ook overweegt het waterschap de Noord Hogeweg te gaan ver breden. Al deze zaken hebben in vloed op de termijn waarop de inplanting definitief kan wor den aangelegd. De dorpsraad heeft volgens de toelichting in de raadsbrief aangegeven genoe gen de nemen met de intentie die de grondeigenaren hebben foto Marijke Folkertsma uitgesproken. Wel zal de dorps raad een vinger aan de pols hou den en wederom aan de bel trek ken als er over een aantal jaren nog geen groenstroken rond de kassen zijn aangelegd. MIDDELBURG - Een 73-jarige Middelburger is gister middag rond de klok van twaalf uur op de kruising Toren- weg en de Spinhuisweg in Middelburg gewondgeraakt. De man fietste over het fietspad toen een 67-jarige auto mobilist, afkomstig uit de Spinhuisweg, hem geen voor rang verleende. De fietser is met verwondingen aan hoofd en been naar het ziekenhuis in Vlissingen overgebracht. HEINKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele be spreekt donderdag 5 februari een plan om de openbare verlichting in de hele gemeente in orde te maken. Op som mige plaatsen is te weinig verlichting, op andere plaatsen staan verkeerde palen en een groot deel van do verlich ting is kapot of slurpt veel te veel energie. Vorig jaar kwam al een plan op tafel om gedurende 21 jaar de hele zaak voor een bedrag van bijna drie miljoen euro in een behoorlijke conditie te brengen. De raad vond dat wel wat prijzig. Wethouder M. Vermue-Vermue komt nu met een plan waar de gemeente dertig jaar over kan doen. Het bedrag dat ervoor moet worden uitgetrokken, bedraagt 2.7miljoen. In aanmerking genomen dat de ge meente wel een potje heeft voor de openbare verlichting, komt Vermue voor het plan per jaar bijna 45.000 euro te kort. Zij vraagt de raad die te zoeken bij de behandeling van de kademota, het meerjarenhuishoudboekje van de gemeente. WALSOORDEN - Een klein brandje gisteren bij Bleijko Beton in Walsoorden heeft de brandweer een paar uur be zig gehouden. Bij werkzaamheden bij een productielijn in een van de hallen ontstond gistermorgen brand Een paar medewer kers probeerden het brandje te blussen, maar dat lukte niet. De brandweer van Kloosterzande werd ingescha keld De twee medewerkers die hadden geprobeerd de brand te blussen, hadden ademhalingsproblemen. De me dewerkers werden onderzocht maar hoefden niet naar het ziekenhuis. Ondertussen was het brandje geblust maar de brandweer vertrouwde het niet. Het bleef immers tussen het isolatiemateriaal smeulen en roken. De ladderwagen van het korps Hulst werd ingeschakeld. Met de ladder ver kende de brandweer het dak. Na onderzoek bleek dat de rook tussen de wanden zat Toen dat werd geconstateerd, werd dit probleem vrij snel verholpen. Het schadebedrag was gisteren nog niet be kend. MIDDELBURG - Welzijnsorganisatie Scoop houdt vanaf 4 maart vijf donderdagen discussieavonden met bewoners van Middelburg. De paneldiscussies vinden plaats in het kader van 'Bewoners in beeld', een onderzoek dat Scoop uitvoert onder Middelburgers. Elke avond wordt gediscus sieerd over een ander thema. De avonden worden gehou den in het gebouw van Scoop, naast het politiebureau aan Achter de Houttuinen. De discussies duren van 19.00 tot 20.00 uur. Radiozender Cool FM doet elke week verslag. lorAli Pankow 1UINISSE - Gedeputeerde iten verlenen goedkeuring de aanleg van de damuit- w bij Bruinisse. Die uitbouw nodig om een hinderlijk knel- mtvoor het verkeer te verhel- ia. Dat gebeurt door de aanleg E - Bibliotheek De Stolpe, C-11.00 uur: Voorleesuurtje voor örs, in verband met de Nationale Mesdagen, redactie SCHOUWEN-DUIVELAND o/achtweg 23a rostbus 80 ^300 AB ZiERIKZEE '51:0111-454647 óx: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Varcel Modde (chef) fetKleemans Pankow óme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie fotionspark 28 óstbus 31 «50 AA goes fa (0113)315500 (0113)315669 wiail: redactie@pzc.nl «ternet •'•vw.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl «orgklachten: 800-0231231 *>maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; ®erdagstot 12.00 uur van zogeheten bypass met een tweede brug op het terrein van de Grevelingcnsluis, zoals ook bij Terneuzen en de Zandkreek- dam is toegepast. De havendam van de sluis vormt een verband met de Gre- velingendam. Dat is een primai re waterkering. Derhalve is goedkeuring nodig van de pro vincie voor wijziging van de af meting van deze primaire water kering. Het plan betreft uitbouw van het damlichaam aan de noord oostzijde van het sluizencom- plex. Die aanpassing is noodza kelijk om ruimte te maken voor de aanleg van de bypass en een brugkuip voor de aan te leggen rolbrug. De bypass bestaat uit de parallelweg en de hoofdweg die over de aan te leggen tweede brug worden geleid. Besluit Ook op gemeentelijk niveau werd gisteren een besluit geno men ten behoeve van de oplos sing van dit verkeersknelpunt. De nieuwe weg komt relatief dicht langs de bestaande wonin gen op het havenplateau in Brui nisse te lopen. Hierdoor komt de geluidsbelasting van de wonin gen net uit boven de daarvoor gestelde norm. De wetgever heeft echter de gemeenteraad de mogelijkheid geboden in een be paalde situatie van deze norm af te wijken. Rijkswaterstaat heeft de gemeente Schou- wen-Duiveland derhalve ver zocht de norm inderdaad iets te verhogen. In eerste instantie moest echter worden gekeken of er voorzie ningen te treffen zijn die de ge luidsbelasting naar beneden kunnen brengen. Uit het akoes tisch onderzoek dat inmiddels is gedaan, bleek dat die mogelijk heden er wel zijn, maar dat er goede redenen zijn om deze toch niet toe te passen. Het gaat hier om het gebruik van speciaal as falt (ZOAB) en het plaatsen van een geluidswal. ZOAB (zeer open asfalt beton) heeft een open structuur waardoor de weg het geluid met terugkaatst maar meer absorbeert. Hierdoor komt er minder geluid vrij bij passerende auto's. Volgens Rijkswaterstaat werkt dat maar tijdelijk en verdwijnt het geluid dempend effect als het asfalt na verloop van tijd verstopt raakt met zand en dergelijke. Een ge luidswal wordt met het oog op de verkeersveiligheid en de be perkte ruimte tussen weg en wo ningen afgewezen en een ge luidsscherm zou volgens Rijks waterstaat te kostbaar worden. De gemeenteraad wordt ge vraagd in te stemmen met de ver hoging van de norm voor de ge luidsbelasting. Het voorstel komt aan de orde in de vergade ring op donderdag 26 febuari. ZIERIKZEE - Er wordt druk ge werkt aan het kruispunt van Ha- ringvlietstraat en Grevelingen- straat in de Zierikzeese buiten wijk Poortambacht. Om een ro tonde op die plaats aan te kun nen leggen, wordt een gemaal verplaatst. Dat is nodig om voldoende ruim te te creëren op het kruispunt Eerder werden negentien bo men vlakbij het kruispunt uitge graven en elders herplant. Het is de bedoeling dat de daadwer kelijk aanleg van de rotonde bin nen enkele maanden begint. Daarmee gaat een lang gekoes terde wens van zowel de buurt bewoners als bestuurders van de Pieter Zeeman-school in ver vulling. Het kruispunt in kwes tie wordt druk gebruikt Het ver keer van en naar het bedrijfster rein aan de Boerenweg kruist hier met de auto's die de woon wijk in- en uitrijden. Basis schoolleerlingen en leerlingen van de nabijgelegen locatie Pie- door Ali Pankow ZIERIKZEE - Hel Nationaal Pop Instituut (NPI) heeft Broguni in Zierikzee voor 2004 weer aangemerkt als kernpo dium. Verder werkt wethouder G. van der Salm aan een raads voorstel dit Zierikzeese poppo dium te laten overleven tot de popcultuur in het nieuwe zalen complex Mondragon kan wor den ondergebracht. De gemeen teraad moet in maart een oor deel vellen over dat overlevings- voorstel. Het kan echter nog ettelijke ja ren aanlopen voor het nieuwe Mondragon gerealiseerd is en tot zolang zal Brogum toch hoofdzakelijk het aanzien van die popcultuur op Schou wen-Duiveland moeten bepa len, Hel NPI vindt dat Brogum dat goed doet en honoreert dat met het predikaat 'kernpo dium'. In Nederland hebben mo menteel 46 poppodia die status. In Zeeland kan naast Brogum ook podium 't Beest in Goes er op bogen. Kernpodia kunnen bij het Popin stituut subsidie aanvragen voor het programmeren van Neder landse bands, soloartiesten en dj's. De betreffende poppodia moeten aan enkele voorwaarden voldoen op het gebied van pro grammering. management, faci liteiten, organisatie, administra tie en publieksbereik. Voorzitter F. Kruijf is uiterst te rughoudend met uitspraken over de nabije toekomst van Brogum. „We zijn in onderhan deling met de gemeente, maar als ik daar te veel over zeg, breekt misschien zo weer de oor log uit op het gemeentehuis", stelt Kruijf. Programmering Volgens hem loopt de program mering bij Brogum overigens nog steeds uitstekend en trek ken de optredens als vanouds be hoorlijk wat bezoekers. Dat het poppodium ondanks financiële zorgen en alle mankementen aan de huisvesting nog steeds draait, schrijft hij onder meer toe aan de nimmer aflatende in zet van enkele vrijwilligers. Pro fessioneel coördinator Ton van de Reepe is al geruime tijd met ziekteverlof. Met name Gilles Apeldoorn en Johan Keijser heb ben zich de afgelopen maanden enorm ingespannen om diens ta ken te vervullen. „Wij zijn nu bij de Stichting Scoop te rade ge gaan hoe wij op langere termijn weer aan een coördinator kun nen komen", zegt Kruijff. Wethouder Van der Salm erkent in overleg te zijn met het Brogumbestuur over de wijze waarop het Zierikzeese poppo dium de komende maanden kan overleven. Bij het besluit de pop cultuur op termijn onder te brengen in het nieuwe Mondra gon gaf de meerderheid van de ter Zeeman van de Pontes scho- lengroep moeten zich met hun fietsen door dat verkeer - waar onder ook Connexxion-bussen - wurmen. In april vorig jaar besloot de ge meente Schouwen-Duiveland bijna drie ton uit te trekken voor aanpak van het kruispunt. Uiteindelijk is gekozen voor aan leg van een bescheiden 'stadsro- tonde' met een doorsnede van zo'n zesenhalve meter. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - GroenLinks maakt zich grote zorgen over het stagneren van de woning bouw op Schouwen-Duiveland. De fractie wil van het college van B en W weten of het moge lijk is de komende tijd absolute voorrang te geven aan nieuvv- bouwplannen in Zierikzee. GroenLinks concludeert onder meer op basis van een gesprek met de directeur van woningcor poratie Zeeuwland dat de ge meente Schouwen-Duiveland volkomen op slot zit. Die impasse geldt niet alleen voor de woningbouw, maar ook voor het weiwen van nieuwe be drijven. „Het heeft geen zin be drijven te werven als er geen passende woningen kunnen wor den aangeboden", stelt fractie voorzitter H. de Vries in schrifte lijke vragen aan het dagelijks ge meentebestuur. GroenLinks pleit er op basis van de woning nood voor alle plannen op het ge bied van ruimtelijke ordening te laten rusten en prioriteit te ge ven aan de werkzaamheden ten behoeve van de woningbouw in de wijken Poortambacht 11 en Noorderpolder. Volgens de fractie verdient het wellichtvoorkeur de nieuwe wij ken in gedeelten te bouwen. GroenLinks denkt dat daarmee de druk op de afdeling ruimtelij ke ordening wordt beperkt. Te vens verwacht de fractie dat met een gefaseerde uitvoering wordt voorkomen dat de bezwa ren tegen de bestaande nieuw- bouwplannen in Noorderpolder het project onnodig lang op houdt. GroenLinks hoopt in de raadsvergadering van donder dag 29 januari antwoord te krij gen op deze vragen. (Advertentie) raad al aan dat Brogum die tus sentijd wel moet kunnen over bruggen. Daar komt echter het een cn ander voor kijken zowel in financieel als in organisato risch opzicht. Probleem Een bijkomend probleem is het verdwijnen van de zogeheten ge subsidieerde ID-banen. Coördi nator Van de Reepe was in die hoedanigheid aangesteld. Van der Salm wil ook dat punt rege len in het overlevingsvoorstel. Hij verwacht de zaak eind fe bruari aan de commissie samen leving en bestuur te kunnen voorleggen zodat de gemeente raad er in maart een besluit over kan nemen. «ww FIRM FASHIONMy. Koopzondagen geopend Oude Markt in Vlissingen i 12 Van Wanten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35