Verder kijken dan de Deestraat voor bouw PZC 0* DAGEN 60% KORTING I I Bouw theater blijft binnen budget Yes, yes, yes, 't is echt waar, yeah, yeah, yeah Verlichting komt in dertig jaar op orde Goes bouwt liever goedkoop dan veilig in Stationspark II kommissie: Breed zoeken in 's-Heer Arendskerke OR is bestuurscrisis in ziekenhuis meer dan zat "elstraf voor ocaïnedealer Winterkwis (29 - 30 - 31 januari) RESTANTEN WINTER COLLECTIE I Inbreker krijgt anderhalf jaar Brandje bij Bleijko Beton Aansluitingen N675 afgesloten Middelburgers praten over stad agenda woensdag 28 januari 2004 ftirRolf Bosboom s-HEER ARENDSKERKE - An- Xre bouwlocaties in 's-Heer ytndskerke dan alleen de om wring van de Deestraat mogen jjet bij voorbaat worden uitge ven. Die boodschap geeft de joese raadscommissie grondge- jflj mee aan het gemeentebe- 's-Heer Arendskerke is al ve rjaren geen woningbouw moge- rt Om toch te kunnen voldoen a de vraag naar huizen heeft gemeente de afgelopen tijd al- denkbare locaties bekeken, itemdelijk lijken er alleen se- Bize mogelijkheden te zijn in (t gebied tussen de Raadhuis- raat, de Deestraat en de Oude ijksweg. Daar is ruimte voor jcdmaal twintig woningen [indewegen legemeenteraad wil andere mo- «ijkheden nog niet vergeten, 'ileek maandagavond in de ïommissie grondgebied, i zijn maar twintig wonin- zegt R. van den Boorn mLinks). Hij ziet ook kan voor projecten in Eindewe- „Die optie zou ik nog niet jen afschrijven." CDA is weinig optimistisch de mogelijkheden van het jëd Deestraat. „Ik vrees dat allemaal heel lang gaat du- zegt C. van den Boom- Zijn partij heeft nog al- een voorkeur voor het ge- ten noorden van de Oude •eg fChristenUnie wil nog eens kijken naar de plek aan de Kant van het dorp, bij de jtrsedijk. ,,Ik ben er niet [overtuigd dat het daar niet tnen." is wethouder M. 't Hart ruimtelijke ordening) DDDELBURG - Een 28-jarige woner van Zierikzee is giste- n in Middelburg voor dealen cocaïne veroordeeld tot een ir celstraf. erechtbank vond bewezen dat inwoner van Zierikzee vorig een aantal maanden had ge- mdeld harddrugs cocaïne werd er bij de in zijn woning ook t-pillen en softdrugs aange ven, trechter legde met alleen cel- al op. De inwoner van Zierik- tmoet ook nog eens 3640 euro de Nederlandse staat beta is het bedrag dat hij volgens rechtbank met het dealen sft verdiend. zijn de locaties om verschillen de redenen niet haalbaar. Wo ningen ten noorden van de Oude Rijksweg zouden 'bij benade ring niet te exploiteren' zijn, al dus 't Hart. Ook in Eindewege valt een bouwplan volgens hem finan cieel niet rond te krijgen. Moch ten zich kleinschaüge particulie re initiatieven aandienen, dan zou hij dat echter zeker toejui chen. „We willen niets uitslui ten." Het bouwen achter de dijk aan de westkant van het dorp vindt de gemeente planologisch niet geweest. De redenen daar voor worden nog nader onder bouwd. De wethouder acht het zinniger de energie te richten op de plek met de meeste kansen: Dee straat en omgeving. Daarnaast wordt ook het gebied bij de Landweg aan de zuidoostkant van het dorp nog niet afgeschre ven. Plannen voor een wijkje met een veertigtal huizen moesten eer der worden afgeschoten vanwe ge de hoge archeologische waar de van het gebied Nu wordt gekeken welke moge lijkheden er zijn om te bouwen binnen de archeologische beper kingen. GOES - De ondernemingsraad (OR) van de Oosterscheldezie- ken huizen wil snel helderheid over de voortdurende bestuurs crisis. Hij laat in een verklaring weten de situatie 'meer dan zat' te zijn. De OR zegt zich eraan te erge ren dat 'persoonlijke belangen en machtsstrijd momenteel bo ven de belangen van het zieken huis lijken te gaan' en houdt de Raad van Toezicht en Advies verantwoordelijk voor de nega tieve gevolgen en de schade die het imago van het ziekenhuis al zou hebben opgelopen De Raad van Toezicht wil het enige lid van de Raad van Be stuur. S. Schuitevoerder, ont slaan, vanwege een conflict over de procedure om een nieuwe be stuursvoorzitter te benoemen. Schuitevoerder is inmiddels op non-actief gesteld. De 'ware re denen' zijn voor de OR, die te gen het ontslag van Schuitevoer der is, nog altijd niet duidelijk De Raad voor Maatschappelijke Rekening en Verantwoording (RMRV) heeft vorige week beslo ten de Raad van Toezicht te schorsen. Tot uitvoering van dat besluit is het nog niet gekomen, omdat de Raad van Toezicht met een compromisvoorstel is ge komen. dat volgende week in de RMRV wordt besproken. De OR dringt er bij de RMRV op aan 'zijn verantwoordelijkheid in dezen te nemen en zo spoedig mogelijk zijn standpunten ken baar te maken'. Daar gaan ze. foto Dirk-Jan Gjeltema door Freek Janssen 's-GRAVENPOLDER - De 125 leerlingen van openbare basisschool De Linden in 's-Gravenpolder staan op het school plein, allemaal de ballon nog stevig in de hand. Op de gezichtjes valt de spanning af te lezen: ze kunnen haast niet wachten tot ze hem mogen oplaten. Eerst klinkt nog de ingestudeerde yell, in tweevoud: "Yes, yes, yes, 't is echt waar, onze school 30 jaar. Yeah! Yeah! Yeah!" Op twee kinderen na heeft iedereen de he- liumballon bij zich weten te houden. De overige 123 exemplaren worden losgela ten op het fluitsignaal van locatieleider G. Verburg. Die is blij dat het weer mee speelt: „We waren bang dat het net zo'n slecht weer zou worden als vorige week.'' Maar het is nog volstrekt helder, zodat je het bonte kluitje ballonnen nog lang na kan kijken. Zelfs de wind staat in de goe de richting: de ballonnen waaien in de richting van de toekomstige plek van de brede school 's-Gravenpolder Basis school De Linden gaat daar volgend jaar deel van uitmaken. Het is misschien wel daarom, dat het der tigjarige bestaan van het schoolgebouw zo uitgebreid gevierd wordt. De ballon wedstrijd gisterochtend was het start sein van een reeks festiviteiten, die duurt tot de zomervakantie. Hoogtepunten zijn een grote feestdag in mei en als afsluiter het 'bijzonder buiten- gebeuren' in juni, met onder meer een markt en een speurtocht voor de leerlin gen. Cadeau De leerlingen van De Linden kregen een cadeau ter gelegenheid van het jubileum De ouderraad kocht samen met de school een ontdekkasteel Dat is een technisch project, ontwikkeld door het Technocen trum Zeeland, waarmee leerlingen aller lei technische dingen maken en leren. Zo kunnen ze spelen met lego. of een heuse ophaalbrug bouwen. Ook zijn er voor el ke groep speciale opdrachtjes. Kleuters uit groep 1 kunnen bijvoorbeeld ontdek ken dat een kurk op water blijft dnjven en een knikker niet. Leerlingen uit groep 8 leren zelf tandpasta maken, Naar verwachting is de brede school 's-Gravenpolder eind 2005 klaar. De Lin den wordt dan samengevoegd met basis school De Rank, in een nieuw gebouw bij sporthal De Zwake. RED ACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 5cstbus31 -60 AA goes 'el: 0113-315670 0113-315669 t-mail: redgoes@pzc.nl totf Bosboom |rid Huibers eke van der Jagt "eek Janssen toiPaardekam Vries (sport) centrale redactie totionspark 28 bstbus 31 AA goes el: (0113)315500 (0113)315669 bnail: redactie@pzc.nl UTERNET '.pzc.nl t-mail: web@pzc.nl feorgklachten: *00-0231231 ^maandag t/m vrijdag-ge iende de openingstijden; ifdagstot 12.00 uur door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het nieuwe theater in Middelburg kan toch binnen het budget worden ge bouwd. Ook de kosten voor het archeologisch onderzoek in de bouwput kunnen betaald wor den uit het bedrag dat voor de houw is begroot. De bouwcombi natie Sprangers/Burgers Ergon mag hel nieuwe theater bou wen. Het college van B en W heeft gis teren het besluit genomen om het werk aan Sprangers/ Burgers Ergon te gunnen. Voor de aanbesteding van het werk waren criteria vastgesteld waar aan de aanbieding moest vol doen Er is niet geselecteerd op de laagste prijs, maar op prijs-kwaliteitverhouding „We hebben van te voren aangegeven waarop we gingen selecteren", zegt A. van 't Westeinde. „Dat door Mieke van der Jagt HE IN KEN SZ AND - De gemeen teraad van Borsele bespreekt donderdag 5 februari een plan om de openbare verlichting in de hele gemeente in orde te ma ken. Op sommige plaatsen is te weinig verlichting, op andere plaatsen staan verkeerde palen en een groot deel van de verlich ting is gaar of slurpt veel te veel energie. Vorig jaar kwam al een plan op tafel om gedurende 21 jaar de hele zaak voor een bedrag van bijna drie miljoen euro in een be hoorlijke conditie te brengen. De raad vond dat wel wat prij zig. Wethouder M. Vermue-Ver- mue komt nu met een plan waar de gemeente dertig jaar over kan doen. Het bedrag dat ervoor moet worden uitgetrokken, be draagt 2, 7 miljoen. In aanmer king genomen dat de gemeente wel een potje heeft voor de open bare verlichting, komt Vermue voor het plan per jaar bijna 45.000 euro tekort. Zij vraagt de raad die te zoeken bij de behan deling van de kademota, het meerjarenhuishoudboekje van de gemeente. In principe wil de gemeente het verlichtingsplan als het gaat om vervanging, straat voor straat aanpakken. Veel verlichtings- punten zijn er echter zo slecht aan toe dat ze meteen moeten worden vervangen. Ze vormen een bedreiging voor de veilig heid ze kunnen omvallen. waren zaken als de periode van bouwen, het plan van aanpak en hoe de bouwer omgaat met vei ligheid en de inrichting van de bouwplaats." De combinatie SprangersBurgers Ergon werd op basis van die criteria geko zen Bovendien had de combina tie ingeschreven voor de laagste prijs. Plein Het theater kan binnen het bud get van 32 miljoen euro worden gebouwd. Ook de kosten voor het archeologisch onderzoek, zeshonderdduizend euro, kun nen uit dat potje worden be taald. „Ik ben hier erg gelukkig mee", aldus Van 't Westeinde. Alleen voor de inrichting van het plein voor het theater is extra geld nodig. Om welk be drag dat gaat, is nog niet be kend. Van 't Westeinde vraagt de gemeenteraad in februari om honderdduizend euro beschik baar te stellen. Met dat geld moet een aantal varianten voor de inrichting van het plein wor den uitgewerkt. Daarover wordt later een beslissing genomen. De selectiecommissie heeft be wust gekozen voor een combina tie van bedrijven, zegt Van 't Westeinde. „Meestal kiest een aannemer zelf een onderaanne mer, op deze manier houden we dat meer in de hand." Spran gei's wordt verantwoordelijk voor de daadwerkelijke bouw, het bedrijf bouwde ook al het Scheldetheater in Terneuzen. De aannemer begint in mei met de bouw van de parkeergarage en de nieuwe schouwburg. Naar verwachting is het theater begin 2006 klaar. De deuren van het theater gaan dan in het najaar open. (Advertentie) mnt.FËRM FASHION», Koopzondagen geopend Oude Markt in Vlissingen MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 34-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofd stad voor woninginbraken en diefstallen tot anderhalf jaar gevangenisstraf. De man nam vorig jaar eind april en in juni goederen weg uit woningen in Vlissingen en Oost-Souburg. Ook stal hij in die periode een damesfiets en kleding bij een kledingzaak in Vlissingen. De Middelburger is al ja ren verslaafd aan harddrugs en daardoor een vaste klant van justitie. De man moet verder aan de Nederlandse Staat 1.578 euro betalen. WALSOORDEN - Een klein brandje gisteren bij Bleijko Beton in Walsoorden heeft de brandweer een paar uur be zig gehouden. Bij werkzaamheden bij een productielijn in een van de hallen ontstond gistermorgen brand. De brand weer van Kloosterzande werd ingeschakeld. De twee me dewerkers die hadden geprobeerd de brand te blussen, hadden ademhalingsproblemen. De medewerkers werden onderzocht maar hoefden niet naar het ziekenhuis. Onder tussen was het brandje geblust maar de brandweer ver trouwde het niet. Het bleef immers tussen het isolatiema teriaal smeulen en roken. De ladderwagen van het korps Hulst werd ingeschakeld. Met de ladder verkende de brandweer het dak. Na onderzoek bleek dat de rook tus sen de wanden zat Toen dat werd geconstateerd, werd dit probleem vrij snel verholpen. Het schadebedrag was gisteren nog niet bekend. SLUIS - De aansluiting Hoenderweg op het weggedeelte Groede-Nieuwvliet (N675) wordt verboden terrein voor openbaar verkeer. Datzelfde geldt voor de aansluitingen van de Akkerweg en de aansluiting Molenweg. Knokkert- weg. Ambachtsdijk. Kokersweg en Vierhonderdpolderdijk op het weggedeelte Nieuw- vliet-Potjes (N675). Gedeputeerde Staten stelden in okto ber vorig jaar het ontwerpbesluit over de onttrekking aan het openbaar verkeer op bovengenoemde wegen vast. Daarop kwamen drie zienswijzen binnen Deze zijn meegenomen in het besluit van Gedeputeerde Staten. Voorwaarde voor de onttrekking aan het open baar verkeer is wel dat er via de parallelwegen vervangen de routes voor de bereikbaarheid beschikbaar zijn. De weggedeeltes op de provinciale weg MIDDELBURG - Welzijnsorganisatie Scoop houdt vanaf 4 maart vijf donderdagen discussieavonden met bewoners van Middelburg. De paneldiscussies vinden plaats in het kader van Bewoners in beeld', een onderzoek dat Scoop uitvoert onder Middelburgers. Elke avond wordt gediscussieerd over een ander thema. De avonden worden gehouden in het gebouw van Scoop, naast het politiebureau aan Achter de Houttuinen. De dis cussies duren van 19.00 tot 20 00 uur, Radiozender Cool FM doet elke week verslag. GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; Nieuwe wijkge- bouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Kantine ZLM, 13,30-16.30 uur- Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13 30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar, HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur Seniorensoos; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal, De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Sociëteit, damessociéteit, sjoelen, 14 00 uur: Ouderenkoor; 13,30 uur: Koersbal; Fruitteeltmuseum, 1300-17.00 uur: Boomtoppers, op de fiets of te voet Door de bomen het bos zien en de top bomen om je heen, KORTGENE Gymzaal in de Bern- hardstraat. 10.45 uur Hatha Yoga. KRABBENDIJKE Skeelerbaan. 19.00- 21.00 uur: Skeeleren IJs-skeelervereni- 9'n9; «RUIMINGEN Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAÓers en 50-plussers, 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; KWADENDAMME - Vlindertuin, Wan deltuinen met Orangerieplanten en wa terpartijen geopend voor publiek; OUD-VOSSEMEER Vossenkuil. 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis. 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14 00-16 00 uur Jeugdsoos, VLAKE Sequoiahof. 10 00-18 00 uur Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE Dorpscentrum De We mei, 09.30 uur. Digitaal lokaal. Compu terochtend, 13.00 uur: Sociëteit; 15 00 uur- Volksdansen; YERSEKE Centrum voor schelpdieren onderzoek. Korringaweg 5. 14.00-17.00 uur: Open huis ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan; Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur. rond vaart op de Oosterschelde, De Zaete. 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers; Gymnastiekzaal, 20 00-21.00 uur: Gym nastiekvereniging VZOS. door Freek Janssen GOES - Als de overheid goed koop woningen kan laten hou wen. wordt er niet zo nauw geke ken naar de veiligheid van de burgers. Het feit dat bij de bouw van de woontoren in het Stationspark in Goes de norm voor het groeps- risico (de kans op een ramp met veel slachtoffers) vrij gemakke lijk wordt overschreden, is dan ook puur een financiële overwe ging, stelt bouwkundige J. van Willegen uit Driewegen. Ook een aantal van zijn vakbroeders trekt de werkwijze van de ge meente Goes in twijfel. Afgelopen maandag stemde de raadscommissie grondgebied van de gemeente Goes in met de bouw van een 22 verdiepingen tellende woontoren in het kanto- rengebied Stationspark in Goes. Het tachtig meter hoge complex wordt vlakbij het spoor ge bouwd. Trillingen Desgevraagd zeggen bouwkun dig adviseurs dat het met de ge luidsoverlast wel zal meevallen. Met moderne bouwmaterialen en -technieken kun je bijna alle geluid van buitenaf tegenhou den. Ook eventuele trillingen van het spoor zijn goed op te vangen, door een stevige funde ring te leggen. Maar de gemeen te lijkt nogal makkelijk om te gaan met het risico dat de LPG-treinen op het nabijgele gen spoor met zich mee breng en, zegt Van Willegen. Volgens de VROM-inspectie overschrijdt het groepsrisico de landelijke norm. „Als de economische situatie vraagt om goedkope woningen, zul je altijd zien dat er wat min der gekeken wordt naar veilig heid en milieu. Op dit moment is de grondprijs heel hoog. Zo een woontoren is dan al snel ren dabel, omdat je meer mensen op een bepaald oppervlak kunt la ten wonen. En de overheid be paalt in dit geval het risico dat ze in deze zaak wil nemen. Het is dus puur een economische kwestie." Ook bouwadviseur T. Hoogvliet uit Yerseke heeft geen hoge pet op van de gang van zaken bij de gemeente. ,,De bouwwereld heeft veel te maken met binden de voorschriften. Het lijkt alsof die in dit geval al te gemakke lijk worden aangepast." Dat komt volgens collega A. van Steenbergen uit Kwadendam- me, omdat de woontoren een prestigeobject is van gemeente Goes. ,,Ik zal eerlijk toegeven dat ook ik blij ben als een be stemmingsplan in mijn voordeel wordt aangepast. Maar in mijn ogen moet de overheid altijd eerst kijken of de bouwplannen aan de veiligheidsnorm kunnen worden aangepast. En niet an dersom."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29