Kerken verwerpen terugkeerplan Met een klucht zit je altijd goed PZC 60% KORTING I PZC Restauratie Villa Veldzigt begonnen Reparatiesetje voor ontspoorde leerlingen wil mes voor maatschappelijke onrust door wegsturen asielzoekers uziekavond Westkapelle ranje-avond Zoutelande iospelkoor bij ienst Hoeksteen agenda Inbreker krijgt anderhalf jaar Celstraf voor cocaïnedealer Brandje bij Bleijko Beton Middelburgers praten over stad Controle brommers en fietsen Bejaarde gewond bij ongeluk Winterkwis (29 - 30 - 31 januari) RESTANTEN WINTER COLLECTIE I «ww FIRM FASHION N mMAW woensdag 28 januari 2004 TglEdith Ramakers fljSSIN'GEN - De Raden van j{rken van Vlissingen en Mid- ïlburg maken zich zorgen over g plannen van minister Ver wik van Vreemdelingenzaken in drie jaar tijd 26.000 asiel- xkers terug te sturen naar hun Bd van herkomst. De raden «rzien dat het terugkeerplan grtist veroorzaakt in de sa- ileving. !tRaad van Kerken Vlissingen gekent dat meer dan twintig jse families met de te- gkeerregehng te maken krij- p. ..Dat zijn mensen die al ja- hier wonen Sommige Han zocht larmte bij le politie BDDELBURG - De Middel- igse politierechter heeft gis- aeen 53-jarige Rotterdam voor het negeren van een fltiebevel een voorwaardelij- iboete van 250 euro opgelegd, eman ging op 3 december vo- g jaar tegen de verwarming gen op het politiebureau van neuzen en weigerde het bu- te verlaten. „Ik was ge ld. Er reden geen bussen en het was ijzig koud." STKAPELLE - De Oranje- Itniging Westkapelle houdt Itrdag 31 januari een muzi- avond. ter gelegenheid van de ver- tdag van koningin Beatrix, evenement zal plaatsvinden dorpshuis Westkapelle Her- De band De Meissen en het Het Veerse Scheepstuig idea tijdens de feestavond op. epauze wordt een loterij ge lden. De opbrengst hiervan dt gebruikt voor de activi sten op koninginnedag. ÏDACTIE «ALCHEREN uitenruststraat 18 TBtbus 8070 S30 EB MIDDELBURG 0118-493000 j»0118-493009 wnail: redwalch@pzc.nl 'bvan der Sluis (chef) *wdia Berkelder h th Ramakers fcfem van den Broek Magnée de Vries (sport) ttNTRALE REDACTIE Stationspark 28 hstbus3l <<60 AA GOES (0113) 315500 (0113) 315669 «wil: redactie@pzc.nl nternet J^.pzc.nl ■■'nail: web@pzc.nl jklachten: *000231231 ■t maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden, *8fdagstot 12.00 uur kinderen zijn hier in Nederland geboren." De Raad van Kerken verwacht dat deze ingreep ook zijn weerslag heeft op diegenen die in Nederland achterblijven. Oude groep Het kabinet wil dat binnen drie jaar de zogenoemde oude groep asielzoekers terugkeren naar hun eigen land. De minister maakte eerder bekend dat er 2334 vluchtelingen in aanmer king komen voor een verblijfs vergunning. Het merendeel daarvan verblijft ten minste vijf jaar in Nederland, zit nog in de eerste asielprocedure en is van onbesproken gedrag. 220 vluch telingen hebben een verblijfs vergunning gekregen omdat ze in de categorie 'schrijnende ge vallen' vielen. De Raad van Ker ken vinden dat het beleid van de Nederlandse regering jarenlang tekort heeft geschoten en dat de reparatie die Verdonk voorstelt, onvoldoende is. Een kwetsbare groep in de samenleving wordt geraakt. „Om humanitaire re denen moeten deze mensen ge holpen worden." De Middelburgse raad vindt dat het gebaar van Verdonk gene reuzer had moeten zijn „Ze heeft een beetje met haar hand over haar hart gestreken", zegt H. Luijk van Middelburg. De Raad van Kerken Vlissingen roept de Vlissingse raadsfrac ties op. deze week in de gemeen teraadsvergadering de gevolgen van de plannen te bespreken en aan te dringen op een ruimere pardonregeling Hun Middel burgse collega's laten deze week een soortgelijke brief uitgaan. In de raadsvergadering komt in elk geval ook de motie van GroenLinks Vlissingen ter spra ke. De politieke partij wil dat alles in het werk gesteld wordt om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan. 1UTELANDE - De Oranje- nniging Zoutelande houdt Itrdag 31 januari, de verjaar- van koningin Beatrix, een Btavond in Zaal Middendorp Zoutelande. (Schelde Loodsen Koor ver at medewerking aan het eve- aent. Aan de feestavond is verbonden waarmee ijzen te winnen zijn. De zaal it open om 19.15 uur, het Stbegmt om 19.45 uur DDELBURG - In de Hoek in Middelburg vindt op 1 ruari een dienst plaats met tthema 'Van wie ben je er een? )e dienst wordt geleid door linee Vogel. Het combo van iPieke en het gospelkoor Or- in uit Terneuzen werken Kaan de dienst, die om 19 00 rbegint. Het oude buitenhuis Villa Veldzigt wacht al jaren op een bestemmingen raakt intussen steeds verder in verval. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De restauratie van Vil la Veldzigt in Middelburg is begonnen. Het oude buitenhuis staat al jaren leeg en wacht nog steeds op een bestemming. Om verder verval tegen te gaan, wordt de buitenkant opgeknapt. Het pand is eigendom van bouwbedrijf Aan de Stegge uit Roosendaal. Die wilde aanvankelijk vier appartementen in de villa maken. Hoewel ze nog steeds op in ternet staan (verkoopprijzen tussen 275.000 en 420.000 euro), is dat plan van de baan. De appartementen bleken niet te verkopen voor die prijs. „Het is een heel mooi, klassiek pand", zegt R. Kuzee van makelaarskantoor Meeüs. „Maar kandidaat-kopers verwachten een om geving die daar bij aansluit," Volgens A. Jakobs van Aan de Stegge houdt het pand in ieder geval wel een woonbestem ming. „Eventueel met een praktijkruim te aan huis." De eerste gegadigden zou den zich al hebben gemeldEr is nog geen definitief plan, de restauratie die nu plaatsvindt is bedoeld om verder verval tegen te gaan „We hebben gezegd dat het tijd werd dat ze begonnen", zegt H. Schild van de gemeente Middelburg. De gemeente verkocht het pand met een restauratieverplichting. De buitenkant van de villa blij ft voor 95 procent hetzelf de, verzekert Jakobs. Het Roosendaalse bedrijf kocht het pand drie jaar geleden foto Lex de Meester van projectontwikkelaar IBC. Die nam de oude kwekerij van Werkplaatsen Wal cheren die in 1996 sloot, weer over van de gemeente. De villa is gebouwd in 1820 en was lange tijd in gebruik als kantoor ruimte, kantine en opslagplaats. Nu staat het pand inmiddels al weer acht jaar leeg. Rond de villa en op de kwekerij werd een nieuwbouwwijk gebouwd. De woonwijk Veldzigt is al jaren klaar, mo menteel wordt nog druk gebouwd aan de rij kantoren langs de Schroeweg. door Ab van derSluis VEERE - Een klucht of een blij spel gaat nooit vervelen, weet secretaris Anneke Koole van de Veerse toneelvereniging 'Tot Leringhe ende Vermaeek'. „We spelen veel in dorpen", zegt ze. „Eigenlijk mag ik het niet zeggen, maar de mensen ver wachten toch een beetje onder- broekenlol van je met veel ver kleedpartijen. Daar komen de meeste mensen toch voor." Komende zaterdag speelt de vereniging de try-out van Het begon met Eva voor de ouderen- soos in Colijnsplaat Gister avond werden tijdens de gene rale repetitie in Veere de laatste puntjes op de i gezet. De ama teurtoneelvereniging studeert ieder jaar een vrolijk stuk in. Drie personen, die samen de leescommissie vormen, lezen een handjevol blijspelen of kluchten. Onderling wordt ver volgens overlegd welk stuk het beste bij de vereniging past om vervolgens het eindoordeel over te laten aan regisseur Dick Ver meulen. De keuze wordt, bena drukt Anneke Koole, in goede harmonie genomen met de spe lers. „Het is best moeilijk om een goed, passend stuk te vinden." De moeilijkheidsgraad wordt voor een deel bepaald door het feit dat de toneelvereniging weinig aanwas heeft van jong bloed. Van de vijftien spelers zijn er twaalf boven de vijftig jaar oud. Sommigen spelen al meer dan een kwart eeuw to neel. „Je kunt iemand van bo ven de vijftig moeilijk een jong meisje laten spelen", zegt de se cretaris. „Soms geven we dan wel een draai aan het verhaal, maar we proberen toch zoveel mogelijk de verhaallijn vast te houden." Tot Leringhe ende Vermaeek prijst zich gelukkig met het feit dat zaterdag een jong lid, Charlotte van de Vijver uit Vrouwenpolder, haar de buut maakt. Het begon met Eva speelt zich af Toneelvereniging Tot Leringhe ende Vermaeek uit Veere repeteert voor Het Begon met Eva. in pension Zedekoek, dat plot seling wordt overvallen door de komst van de beroemde filmre gisseur Albrecht Hitskop. De pensiongasten en de gasten van de naastgelegen camping raken in rep en roer. In de krant is na melijk te lezen dat de regisseur nog op zoek is naar hoofdrol speelsters. Alle dames zetten hun beste beentje voor en er ont staat een heftige concurrentie strijd. Hitskop heeft behoorlijk wat verrassingen in petto. Hier door verloopt alles net even an ders dan de gasten hadden ver wacht Tot voor kort probeerde de vereniging alle leden een rol te geven in het te spelen stuk. Daarvan is men inmiddels afge stapt. „Nu kijken we meer naar wat we leuk vinden." Aan Het begon met Eva doen tien spelers en speelsters mee. De laatste uitvoering wordt traditiege trouw gespeeld in het vereni gingsgebouw van Veere. Hoewel STREEKACTIVITEITEN 1 BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9 00 uur; GRIJPSKERKE Het Dorpshuis, 14.00 uur: Koersballen en biljarten; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart en bejaardensoos, MIDDELBURG Trefpunt, Nassaulaan, 9 00-12.00 uur: Inloopochtend, 10 00 12.00, wijkinternetpunt; Molstraat 13,9.30-11.30: Sjoelclub Stich ting Welzijn Ouderen, Woelige Werf, Rijnstraat. 14.00 uur: Koersbal; OOST-SOUBURG Wijkcentrum De Re genboog, 9.30-11.30 uur: Kleding ma ken, 9 30 11.30 uur: Koffiecontact, 14.00 16.00 uur: Kaarten maken voor kinderen 19.30-21 30: Kleding maken; SEROOSKERKE - Zandput, 13,30 uur Koersbal. biljarten en kaarten. VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag voor 50 plussers en 20.15 21.45 uur: Hatha Yoga, In en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13 30-16.00 uur: Sociaal spreekuur; 't Spui, 14.00-15.00 uur: Voorleesmiddag voor kinderen van vier tot en met negen jaar; MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeelde gisteren een 34-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor woninginbraken en diefstallen tot anderhalf jaar gevan genisstraf. De man nam vorig jaar eind april en in juni goede ren weg uit woningen in Vlissingen en Oost-Souburg. Ook stal hij in die periode een damesfiets en kleding bij een kleding zaak in Vlissingen. De Middelburger is al jaren verslaafd aan harddrugs en daardoor een vaste klant van justitie. De man moet verder aan de Nederlandse Staat 1.578 euro betalen MIDDELBURG - Een 28-jarige inwoner van Zierikzee is gis teren in Middelburg voor dealen in cocaïne veroordeeld tot een jaar cel De rechtbank vond bewezen dat de man vorig jaar een aantal maanden had gehandeld in harddrugs. Naast cocaïne werd er bij de dealer ook xtc-pillen en softdrugs aan getroffen. Aan de staat moet hij 3640 euro betalen: het bedrag dat hij volgens de rechtbank met het dealen heeft verdiend. WALSOORDEN - Een brandje gisteren bij Bleijko Beton in Walsoorden heeft de brandweer een paar uur beziggehouden. De brand ontstond bij werkzaamheden bij een productielijn in een van de hallen. Een paar medewerkers probeerden het brandje te blussen, maar dat lukte niet. De twee medewerkers die hadden geprobeerd de brand te blussen, hadden ademha lingsproblemen maar hoefden niet naar het ziekenhuis. Na dat de brandweer van Kloosterzande de vlammen gesmoord had, bleef het roken. Met de ladderwagen van het korps Hulst werd het dak verkend. De rook bleek van smeulend isolatie materiaal tussen de wanden te komen. Dat vuur werd in de kiem gesmoord. MIDDELBURG - Welzijnsorganisatie Scoop houdt vanaf 4 maart vijf donderdagen discussieavonden met bewoners van Middelburg. De paneldiscussies vinden plaats in het kader van 'Bewoners in beeld', een onderzoek dat Scoop uitvoert onder Middelburgers. Elke avond wordt gediscussieerd over een ander thema. De avonden worden gehouden in het ge bouw van Scoop, naast het politiebureau aan Achter de Hout tuinen. De discussies duren van 19.00 tot 20.00 uur. Radiozen der Cool FM doet elke week verslag. MIDDELBURG - De politie heeft gisterochtend 44 bekeurin gen uitgeschreven tijdens een verkeerscontrole op de Schroe- brug in Middelburg. De controle werd gehouden tussen 7.30 uur en 9.00 uur. De bekeuringen werden uitgeschreven voor onder andere fiets- en bromfietsverlichting en brommers met te veel vermogen. MIDDELBURG - Een 73-jarige Middelburger is gistermid dag rond de klok van twaalf uur op de kruising Torenweg en de Spinhuisweg in Middelburg gewond geraakt. De man fietste over het fietspad toen een 67-jarige automobilist, af komstig uit Spinhuisweg, hem geen voorrang verleende. De fietser is met verwondingen aan hoofd en been naar het zie kenhuis in Vlissingen overgebracht. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Van scholen en leerkrachten mag niet worden verwacht dat ze alle problemen van de samenleving oplossen. Dat schrijft burgemeester A. van Dok-van Weele van de gemeente Vlissingen in haar co lumn in het blad van de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten (VNG). Van Dok gaat in op de recente gewelddadige moord op conrec tor Hans van Wieren van het Terra College in Den Haag. Vaak liggen complexe proble men ten grondslag aan het af wijkende. soms zelfs geweldda dige gedrag van kinderen. „Daarom moeten we samen dit maatschappelijk probleem aan pakken." Ze haalt aan dat er in Vlissingen al zo'n half jaar wordt gespro ken overeen mentorenraad. Die raad zou moeten bestaan uit vertrouwenspersonen uit de ei gen doelgroep. „Deze interme diairs moeten vervolgens zowel de leerlingen, de school als de ouders bij problemen kunnen ondersteunen Ze roemt in dat verband ook het Loopbaantraject op Walcheren, dat in twee jaar tijd ongeveer honderdvijftig, meest allochto ne, jongeren weer tot leren heeft aangezet „In dit traject komen jongeren in een praktische werkomgeving terecht, die hen aanspreekt. Als het onderwijs niet voor iedereen geschikt is, moet je een reparatiesetje ma ken. Dat is dit Loopbaantra ject." Het achterliggende idee is dat er geaccepteerd moet wor den dat sommige leerlingen be ter leren buiten dan binnen de school. „Sommige kinderen zijn niet in staat om onderwijs op school te volgen." Voor de bur gemeester mag de structuur van het onderwijs worden gewij zigd. „Waarom maken we de heilloze afschaffing van het speciaal onderwijs niet onge daan en stichten we niet weer kleine scholen, waar leerlingen met leer- en gedragsproblemen tot hun recht komen?" Advertentie foto Lex de Meester inmiddels het grootste deel van de leden met meer in het stadje woont, blijft het in Veere toch min of meer spelen voor eigen publiek ..Dan gaan echt alle remmen los", lacht Anneke Koole. „Dan geven we nog wat extra's." Despeeldata zijn: 6 fe bruari in De Ame te Araemui- den (20.00 uur), 7 februari in ca fé Juliana te Biggekerke (20.00 uur), 14 februari in De Vroonete Kapelle (14.00 uur), 20 februari voor de wijkvereniging 't Zand in Middelburg (20.00 uur), 12 maart in het verenigingsge bouw in Gapinge (20.00 uur), 2 april in het verenigingsgebouw te Vrouwenpolder (19.45 uur) en 3 april in het verenigingsge bouw in Veere (19.45 uur) Koopzondagen geopend Oude Markt in Vlissingen 12 Van Wanten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11