Broers Pauwels sociaal bewogen B-junior grijpt zijn kans 15 Ioorzitter Hontenisse en vice-voorzitter Steen lijken in alles op elkaar wemmers verpulveren leerdere Zeeuwse records ligt vierde klasse geheel open topscorer Ook vrouwen van De Schelde gaan onderuit Kees van de Sluis tekent bij Constancia blijft toch hij AA Gent Krappen niet te stuiten in Goes Goud Romkes op open NK uitslagen Koplopers lopen uit EVEN KIJKEN i \m i dinsdag 27 januari 2004 I UMIJUUy i-l jUIIUUM LUU-T LrJack Begijn [1ST - Ze lijken als twee jppels water op elkaar. Ze - een schoolvoorbeeld van Keen eeneiige tweeling eruit jrtzien. Ze hebben bovendien- ülfde interesses en de levens- van hen beide loopt volle- rparallel aan elkaar. Ze delen *.Ben (voorzitter van Honte- sst) en George Pauwels (vi- ^aorzitter van Steen) zijn l verenigingsmensen. „We q het als een plicht om iets de vereniging of gemeen- kpover te hebben." serdan toch iets is waarin de sveis' verschillen, dan is het vrije tijd. George kon bij de ::anisatie van DOW in Ter gen via een goede regeling 55-jarige leeftijd uit het ar- asproces stappen. Ben is nog ais druk doende. Als wethou- r uj de nieuwe gemeente is; heeft hij een druk be un. De afspraak loopt dan tnaar de agenda van Ben. stsvan afspraak: de werkka- rvan de wethouder, ïfge en Ben lepelen de ene êdote na de andere op. Als jo- g speelden ze onder eikaars an bij de jeugd van Hontenis- Memand die iets in de gaten iiMaar ook bij de meisjes in iage wisselden ze ooit wel s van persoonlijkheid. Ai rbij hun huidige vrouw zijn aooit 'vreemd' gegaan. In mi- lire dienst namen ze eikaars ïhtover. Maar het opmerke- siewas wel de verwisseling een receptie van de voetbal- niging Vogelwaarde. Ge- j,Ik liep de tent uit en i voormalig burgemeester »n tegen. Ik zei hem dat taak erop zat, dat ik had ge ilt. Kessen zag mij schijn- aan voor Ben, want hij [geen pz-aatje meer gehou- Hij dacht namelijk dat zijn iuder namens de gemeente woord had gevoerd." land is het allemaal niet, et toen de twee geboren wa- Ben (links) en George Pauwels maakten vroeger dankbaar gebruik van hun uiterlijke overeenkomsten. ren, kon de trotse vader de bur gerlijke stand niet melden wie er als eerste het levenslicht had gezien. De dienstdoende ambte naar schreef daarom voor beide koters dezelfde tijd van geboor te neer in de gemeentelijke admi nistratie. Later zou dat meerde re keren gevolgen hebben. Bij de dienstplicht bijvoorbeeld was niet duidelijk wie er nu broederdienst kon hebben. „We zijn er ondertussen mee ver groeid", weet Ben „Ons leven is altijd gelijk opgegaan. Onze inte resses zijn hetzelfde. Eigenlijk kunnen we niet zonder elkaar. Onze twee families kunnen ge lukkig ook heel goed met elkaar overweg en we gaan samen op vakantie." Ben en George speel den verder ook samen in de jeugd en enkele jaren in het eer ste van Hontenisse. Toen George op zijn drieëntwin tigste trouwde en naar Sint Jan steen verhuisde, kwam er een scheiding in het doen en laten van de twee. George. „Dat ik bij Hontenisse wegging, werd mij niet in dank afgenomen. Op de receptie van mijn trouwfeest liep het hoog op tussen de voor- zitters van Hontenisse en Steen. De keuze voor Steen maakte ik, omdat ik snel wilde integreren in de Steense gemeenschap." Binders George en Ben Pauwels staan be kend als aimabele mannen. „Ei genlijk zijn wij altijd binders en verbinders geweest", zegt Ben. „In de voetballerij waren wij aanspreekpunten. Niet voor niets waren wij de aanvoerders van onze ploeg." Een foto uit de oude doos doet terugdenken aan de tijden van weleer. Als captains geven ze el kaar de hand onder het toeziend oog van scheidsrechter Wim Broekhoven en grensrechter Wies Kerckhoven. Strak in de voetbalbroekjes en met lange manen. Na de actieve voetbal- carrière in het eez-ste (George verdedigde de kleuren van de hoofdmacht tot zijn drieënder tigste en Ben tot zijn tweeënder tigste) gingen beiden het trai nersvak in om na een jaar of tien later af te bouwen in de la gere elftallen. Rond hun vijftig ste hingen ze de kicksen aan de wilgen. Nu zijn de twee nog re- foto Peter Nicolai gel matig als oefenmeester actief bij de jeugd. Daarnaast zijn ze bestuurlijk druk in de weer en hebben ze hun sporen in het gemeen- schaps- en verenigingsleven meer dan verdiend Ben: „Wat we allemaal doen of gedaan heb ben, is te veel om op te noemen. Met veel plezier denk ik terug aan mijn voorzitterschap van de buurtvereniging van Groenen dijk. Tijdens het carnaval werd ik prins van Groenendijk. Daar naast ben ik lid van het kerkbe stuur. was ik 26 jaar voorzitter/ secretaris van de vakbond. Ik ben voetbaltrainer geweest en ben nu voor het zevende jaar voorzitter van Hontenisse." Maar ook George heeft nooit stil gezeten. Ook hij noemt er slechts enkele: bondswerk, lid van de sportraad van de gemeen te en afgevaardigde naar de pro vincie. trainer, lid van de carna vals-. tennis- en wielervereni ging. actief bij de organisatie van de Steense feesten en drie periodes bestuurslid van Steen. Tegenwoordig bekleedt hij de functie van vice-voorzitter. ..Het verenigingsleven is samen iets doen", weet Ben. „De presta ties zijn belangrijk, maar mogen nooit ten koste van alles gaan Vrijwilligers moet je op handen dragen. Betalingen kunnen bin nen een vereniging veel kapot maken. Als het die kant uitgaat, dan moeten ze een andere voor zitter zoeken." Overheid Zowel Ben als George steekt de vinger op als het gaat om de in vloed van de overheid op het ver enigingsleven. „Als de overheid zo doorgaat met regels op te stel len, dan is het voorzitterschap straks alleen nog maar een be taalde functie in het bedrijf dat voetbal heet. Het is echt abnor maal wat er allemaal op een ver eniging afkomt." De jeugd heeft de toekomst. Dat weten ook George en Ben Pauw els. Maar nonnen vervagen. Ook in de voetbal. „Ouders spelen een belangrijke rol. Wij lijken als voetbalvereni ging wel een opvoedkundig bu reau. Maar we willen geen crèche zijn. Ouders zouden meer waardering moeten hebben voor het werk van trainers en leiders. Men wordt steeds mondiger. Een vereniging is een weerspie geling van de samenleving. Le ren winnen is voor de kleintjes leuk. Leren verliezen is leer zaam." Dan komt nog een vergeelde fo to boven tafel. De broers pose ren tijdens de Elfstedentocht. Ben reed er drie, George twee. Nog steeds zijn ze actief in de sport: schaatsen, skiën, tennis sen en fietsen, „Als je iets graag doet, heb je altijd.tijd", beslui ten ze. ^Jeroen Dellebeke - De vierde wed- fcjd in de Zeeuwse zwemcom- piie hoofdklasse was er een i weinig spektakel. Hoogte- waren enkele gezwom- alimieten voor het NK Junio- iia Eindhoven, medio juni, jitherpte tijden op de 800 me- jmjeslag. hame op de lange afstanden de Zeeuwse records Broer en zus Ken Carmen de Ridder ver- beiden het record op |«0 meter wisselslag. Niek jé dat met een zeer scherpe jb'2. een tijd die tegenwoor- faiet meer in de Zeeuwse ba- I - De strijd in het kam- thap vierde klasse band van de Zeeuws-Vlaamse tbond ligt nog helemaal In café De Instuif in Hoek, de daar gevestigde vereni- DOS voor de organisatie staan na vier ronden ze- Jog zes deelnemers in kans- Wie. [belooft dan ook bijzonder te worden als wed- Silvia Zegers zater- pi januari en zondag 1 fe- Me wedstrijden om 14.00 start laat gaan. De bes- «gangspositie is momenteel 'frank de Kort en Bert van van De Kastanje uit inde. Zij voeren het it aan met zes wed den. De Kort heeft ech- een veel beter algemeen lelde dan Van Steven- De kortste partij tot nu toe Neergezet door Hubert de p. In zeventien beurten phij tegen Cees van Ha- MOcaramboles vol. «na vier ronden: 1. Frank de P'De Kastanje Kloosterzande) algemeen gemid- Fi.325, hoogste serie 9 caram- M' Bert van Stevendaal (De Ne) 6-1,151-6, 3. Aart Vos- 'pWSluis) 4-1,670-11, 4. Hu if Croock (Hof van Eede, Ee- IH329-8, 5. Jan den Hamer Terneuzen) 4-1,258-8, 6. M*opse/ ('i Bierwinkeltje Ter- 4-1,236-10, 7 Cees van I'm Hulst) 3-1,372-12, 8. Ge- l Boussen (JBH Hulst) pó-6. den wordt gezwommen. Carmen verbeterde het record bij de zes tienjarigen tot 5.20,27. Op de 800 meter vrije slag verpulver den Stormvogel-zwemmers Michiel Soolsma en Marinka Bil de records. Soolsma kwam met 9.16,09 uit het water, ruim twin tig seconden sneller dan het oude jaargangrecord Bil verbe terde met 34 seconden het re cord bij de zeventienjarigen. Ryan Verplanke verbeterde het Zeeuwse masterrecord 25+ op de 200 meter schoolslag tot 2.47,64. Ook voor de diverse Nederland se kampioenschappen verbeter de een aantal zwemmers hun tijd. Op de 100 meter vrije slag kwamen Josje van Houwelin- gen, Naomi Smits, Kevin Honds- merk, Robbert Jan Zwijnenberg en Robert van de Linden onder de limiet. Niek en Carmen de Ridder behaalden startbewijzen op de 400 meter wisselslag. Dat lukte ook Niek Kampman en Sander van Nieuwenhuyzen op de 100 meter rugslag. Rick Vis ser behaalde de sprintlimiet op de 50 meter vlinderslag. Shany- ra van Bambost mag op het NK in Amsterdam uitkomen op de 800 meter vrije slag. door Eugène de Kok THOLEN - De drie doelpunten die hij zaterdag tegen Zwaluwe maakte, waren voor Reinier de Groen (17) mooier dan de onge veer dertig die hij er eerder dit seizoen al inschoot. Het waren de eerste treffers van de pas ze ventienjarige B-junior in het eer ste elftal van zaterdag-der- de-klasser Tholense Boys. „Ik wist dat het een belangrijke wedstrijd was. Dat het zo goed gaat verwacht je niet, maar je droomt er van tevoren wel van", zegt de middenvelder die nor maal speelt in de B-junioren van Tholense Boys. ..Als het dan op deze manier uitpakt, is echt geweldig." De drie goals van De Groen vormden het leeuwendeel in de belangrijke overwinning (1-5) van de geel-zwarten op Zwalu we, de directe concurrent voor de tweede plaats in de derde klasse B van het zaterdagvoet bal. Het heeft alles weg van een droomdebuut van een junior. maar het was niet het eerste op treden van De Groen in het vlag genschip van de Thoolse club. ..Het waren wel de eerste goals die ik maakte voor het eerste elf tal. Vorig jaar ben ik wel eens mee geweest, maar toen heb ik maar tien minuten gespeeld. Vo rige week in het oefenduel met Yerseke mocht ik ook meedoen, maar toen heb ik niet gescoord." Na zijn optreden van zaterdag lijkt het logisch dat hij vaker ge selecteerd zal worden voor het eerste elftal. „Ik heb met Romeo (van Aerde) afgesproken dat ik het seizoen gewoon afmaak bij de B-junioren. Als hij spelers te- kortkomt, ga ik wel mee met het eerste „Dat is een afspraak die hier is gemaakt", zegt trainer Van Aer de. ..Ik kan met het hele junio renteam leeg plukken. Zaterdag had ik veel blessures waardoor ik wel moest." De Groen: „Ik ben blij dat Romeo me een kans heeft gegeven. Het is allemaal veel zwaarder bij de senioren, maar het is goed voor mijn ont wikkeling. Van de meer ervaren spelers kan ik veel leren. Van Jan Groenewegen bijvoorbeeld. Hij coacht veel en hij stuurt me. Vroeger keek ik tegen hem op. Ik vond het altijd een heel goede voetballer. Hij is ongeveer op de zelfde leeftijd als ik in het eerste gaan spelen en zit er nu nog steeds bij. Als ik bij Tholense Boys blijf, zie ik dat ook wel zit ten". zegt de jeugdige midden velder. „Volgend jaar hoop ik wel van het begin in het eerste te spelen, maar er komt een nieuwe trai ner (Gaby Niemantsverdriet). Ik hoop dat ik van hem dezelfde kansen krijg." Het zou een te genvaller zijn voor de havo-scho lier als hij nog een jaar voor de B-junioren zou moeten uitko men. „In eerste instantie had ik gehoopt dat ik dit seizoen al bij TERNEUZEN - Evenals de mannenploeg (6-4-verlies) gingen ook de vrouwen van De Schelde onderuit tegen Dokkelaers. De Terneuzen- se waterpolosters verloren met: 5-4. De waterpolosters van De Schelde speelden een mati ge wedstrijd, waarin ze te veel kansen misten. Dokke laers nam in de eerste perio de een 2-1-voorsprong. Ook de tweede penode was niet geweldig en Dokkelae rs liep uit naar 3-5. Pas toen ging De Schelde iets beter spelen, gaf weinig ruimte weg, maar kwam ook nu niet tot scoren. De Schelde scoorde in de laat ste periode één keer, maar verder dan 4-5 kwam de ploeg niet. Scores Schelde: Kowena Wit kamp 2, Jessica Koster en i4s- trid Segers beiden 1. 's-HEERENHOEK - Kees van de Sluis is ook volgend sei zoen actief als hoofdtrainer van voetbalvereniging Patrij zen. Het bestuur van de zondag-derdeklasser uit 's-Hee- renhoek is dermate tevreden over de oefenmeester dat het hem contractverlenging aanbood. Die nieuwe verbintenis geldt voor het seizoen 2004-2005. Daarnaast heeft Van de Sluis een optie gekregen op het daaropvolgende seizoen. Van de Sluis is momenteel aan zijn vijfde jaargang bezig bij Patrijzen. TERNEUZEN - Jonathan Constancia wordt door AA Gent toch niet verhuurd aan Maldegem. De zeventienjari ge aanvaller uit Terneuzen leek het seizoen af te gaan ma ken bij de Belgische derdeklasser, maar bleef bij nader in zien toch liever in Gent. Constancia doorliep de jeugdopleiding van AA Gent en maakte dit seizoen als invaller zijn officiële debuut in het eerste elftal Met de komst van aanvaller Jurgen Cavens van Standard Luik werd de concurrentie echter steeds groter en daarom wilde AA Gent de snelle spits uitlenen aan Maldegem, waarmee de profclub onlangs een samen werkingsverband sloot. „Ze lieten de keuze aan mij. of ik verhuurd wilde worden of bij Maldegem wilde blijven", zei Constancia gisteren. „Ik weet dat het heel moeilijk zal worden om in het eerste team aan spelen toe te komen, maar ondanks dat blijf ik toch liever in Gent." GOES - Dartster Karin Krappen was was tijdens de zes de ranking van de Zeeuwse Darts Federatie in het Goese dartscentrum Yip Plaza niet te stuiten. Met de Embassy - vorm waarschijnlijk nog in haar arm, won ze overtuigend bij de vrouwen. Ook in het mannentoemooi deed ze mee en dat schreef ze eveneens op haar naam In de finale van het mannentoemooi kwam ze tegenover Pascal Swart te staan. Dit nadat ze in de halve eindstrijd en na het vrouwentoernooi, topfavoriet Wouter van Poel geest aan de kant had geschoven. Swart die in de halve eindstrijd Hendrik Rouwit had uitgeschakeld, verloor kansloos met 2-0. DRACHTEN - Zwemmers Peter Romkes (Luctor et Emer- go Middelburg) en André Schutte (Stormvogel Vlissin- gen) zijn met wisselende successen teruggekeerd van het open Nederlands kampioenschap Masters in Drachten. Romkes werd gediskwalificeerd op de 100 meter school slag, waarmee hij een gouden medaille misliep in de cate gorie 45-49 jaar. Op de halve afstand ging het wel goed en won hij de race met flinke voorsprong. Op de 200 meter schoolslag haalde de Middelburger de bronzen medaille. Schutte startte op de 100 meter rugslag, waarop hij als derde geplaatst stond. Eveneens door een technische fout werd hij gediskwalificeerd. Op do 200 meter wisselslag won hij echter wel een bronzen medaille in de categorie 40-44 jaar. Beide zwemmers hebben nu ook enkele limie ten staan voor het wereldkampioenschap Masters, dat in juni in het Italiaanse Riccione gehouden wordt. Marcel Lourens (hier op archieffoto aan zijn shirt getrokken) scoorde zondag opnieuw en voert samen met Chiel Maranus nog altijd het topscorersklassement aan. foto Lex de Meester de selectie zou zitten. Dat ging niet door omdat er veel te veel spelers waren. De jongste spe lers vielen af." Stap terug De Groen, die al vier jaar in de A's speelde, moest gaan voetbal len in de B's omdat er niet ge noeg spelers waren voor een A-elftal. ,,0p het eerste gezicht lijkt het een stap terug, maar het is een heel leuk team en de begeleiders zijn erg goed." Het niveau is niet bijster hoog, vol gens De Groen. „Met de A's speelden we eerste klasse, dat was veel moeilijker. Nu spelen we in de derde klasse. We staan bovenaan, maar het niveau is ei genlijk te laag." Het doelpunten- saldo spreekt boekdelen 68 voor, 14 tegen. Wat zijn aandeel in dat aantal is. weet De Groen niet precies. „Het zijn er in ie der geval veel. Er zijn er een paar die vaak scoren, maar ik ge loof dat ik topscorer ben. Vol gens mij zit ik rond de dertig." Al die doelpunten vallen in het niet bij de drie van zaterdag, weet ook Van Aerde sinds zater dag. „Hij zei tegen me dat scoren bij de senioren veel leuker was dan bij de B's." GOES - Marcel Lourens en Chiel Maranus gaven elkaar zon dag geen duimbreed toe. De kop lopers in het Zeeuws topscorers klassement scoorden allebei één keer en staan nu op achttien tref fers. Nummer drie Darvl Rawid- jan scoorde niet. De stand in het topscorersklasse- menl is als volgt: 1 Marcel Lou rens (Zeelandiu Middelburg) en Chiel Maranus (Domburg) beiden 18 doelpunten. 3. Daryl Rawidjan (Hm W) 16, 4 Nieb Kole en Peter Willemse (Kapelle). Niels Paarde- kooper (Goes), Frank Allaari (Serooskerke) en Arno Verlinde (Ria W) allen 13, 9. Robbie van de Wijnckel (Breskens), Patrick Pro voost (Domburg), Chinedu Chuk- wugbo (Terneuzen), Jorden Takid- dine (HVV'24) en Patrick Ketting (WHS) allen 12, 14. Jorrit Schuur man (Dauwendaele), Wilco de Valk (Kloetinge), Rink Basie (MZVC) en Tim Louwiesse (Ter- neuzense Boys) allen 11, 18. Ron nie Tresonie (Aardenburg), Walter de Kok ('s-Heer Arendskerke), Ad- ri van Haneghem (lJzendijke), Mark Minderhoud (Noormannen) en Ko Brand (Domburg) allen 10. Kampioenschap Sas van Gent band stoten voor teams (eerstgenoemd team wint): Albert Gouw/Ben de Waal-Jan Berkhout/Erik Klasen 57-37. Eddy Ranschaert/Rudy Pollet-Rob Duitemeijer/Bertus van Tatenhove 37- 44, Robbie Ballegeer/Hans van Oos ten-Marcel Schelfaut/Francois Everaert 48-64 (remise). Carlo van Dam/Rien San- drini-Ballegeer/Van Oosten 72-46, Jur- gen Stracke/Arno Vermast-Gouw/De Waal 48-49, Adrie van der Hooft/Jens van Dam-Didier de Smet/Mick Broekho ven 53-20, Van der Hooft/Van Dam-Berkhout/Klasen 53-39, Van Dam/ Sandrini-Schelfaut/Everaert 72-58, Dui- temeijer/Van Tatenhove-Stracke/ Ver mast 48-47, Ranschaert/Pollet-De Smet/ Broekhoven 37-28. Stand: 1. Schelf- aut/Everaert 7-9, 2. Van der Hooft/Van Dam 7-9, 3. Gouw/De Waal 5-8, 4. Stracke/Vermast 7-7, 5. Ballegeer'Van Oosten 7-7, 6. Van Dam/Sandrini 5-6, 7 Berkhout/Klasen 7-6, 8. RanschaerV Pol let 7-6, 9. Duitemei|er/Van Tatenhove 5-4,10 De Smet/Broekhoven 5-0. Paardensport Nieuw- en Sint Joosland. Dressuur LR PC Walcheren. Paarden klasse Z2: 1 Chanthal de Rooy. Nairobi (Z-Bev.) 193; 2 Mariska Boone. Kingston (Weelr 188; 3. Rinus Jans sen. Haydn (Scheldestad) 180. Z1: 1 Hanna Otte, Nadruta (Weelren Eline van Belzen, Samantha (Gouwe Reyers) 181; 3. Jaannette van Gorsel. Inchalla (Vlaandertse R.) 165. M2: 1. Tony van de Hiele. Olivia (Sé-Ros) 164; 2 Jan Ton. Ophiet (Oranjezon) 158; 3. Mariska Roose. Miamai MR (Oranjezon) en Ma riska de Kroo, Matador K (Walcheren) 153 M1: 1 Annemarie Cevaal, Grover (Gouwe ReyersI 166; 2 Vincent Bol. Jumper K (Walcheren) 160; 3. Faisca Boone, Pride Grandaro (Weelr.) 152 L2: 1. Corine Wondergem, Parana (Oranjezon) 161 en Maaike Hamelink (Square Dimensie Allround) 161. 3. Jac quelina Walraven, Pearl (Oranjezon) 160. Li: 1. Arianne Francke, Silvano (Gouwe Reyers) 172. 2 llsanne van der Gouwe, Odyssey (Weelr.) 168, 3. Roos Mes, Djuck (Gouwe Reyers) 162. Pony's L1/L2 ca' DE: 1. Emily Wiskerke. Sharon (Z-Bev) 177. L1/L2 cat BC: 1. Jeanine Nieuwenhuis. TDN's Shadow (Gouwe Reyersi 162 M1/M2 cat. D; 1. Amy Zoutendijk. Lady Di (Scheldestad) 158. Z2 cat. D: 1 Patricia Verdonk. Li bert Surayah (Paardebloem) 159. □3JE3ÏÏ3ETTEBBBBI Lucky Day: 16 9 12 13-15-21-27-28- 31-38-48-52-54-56-66-68-73-74-77 (on der voorbehoud) Melbourne. Australian Open. 11,8 miljoen euro Mannen, enkelspel, vierde ronde: Ferrero (Spa/3) - Pavel (Roe) 6-4 3-6 6-3 6-2. Nalbandian (Arg/8) - Canas (Arg) 6-4 6-2 6-1. Arazi (Mar) - Philippoussis IAus/10) 6-2 6-2 6-4, Federer (Zwi/2) - Hewitt (Aus/15) 4-6 6-3 6-0 6-4. Vrouwen, enkelspel, vierde ronde: Clijsters (Bel/2) - Fanna Elia (lta/20) 6-3 6-3. Miskina (Rus/6) - Rubin (VSt/9) 6-7 6-2 6-2. Schnyder (Zwi/22) - Dechy (Fra/9) 6-2 6-4. Raymond (VSt/25) - Go lovin (Fra) 6-2 6-0. Sas van Gent. Regiokampioen schap Zuid-West Nederland. Junior LOS 2:1Mireille Augustan (De Samen- sprong) 34.560, 2. Mandy Vernimmen (Voorwaarts Axel) 33,730, 3. Angelique van Dongen (Sv. De Zwaluwen) 33,330. Senior LOS 1:1. Hilda Bolkenbaas (At las) 32,580, 2. Hilde Hamelink (Voor waarts Axel) 31,930, 3. Inlona Nefs (De Samensprong) 31,540. Pupil 2 LOS 4: 1. Sanne Evers (De Samensprong) 35,170, 2. Ester Loeve (Delta Sport Zie rikzee) 34,550, 3. Annemiek Broeders (EOC Oosterhout) 34,270. Junior NWS 2: 1. Sharona van Peenen (TSZ/VTV) 30,116, 2. Kelly Hereijgers (Animo Roosendaal) 28,949, 3. Linda Torbijn (Animo Roosendaal) 28,850. Se nior NWS 2: 1 Selma Thill (De Samen sprong) 33,830, 2 Eva de Bont (EOC Oosterhout) 31,266, 3. Fleur Lameir (Ani mo Roosendaal) 30.512 Junior NWS 1: Janine de Regt (Animo Roosendaal) 33,982, 2. Ramona Hibels (TSZ/VTV) 32,499, 3. Manouk Somers (TcZWNDe Samensprong) 32,191. Senior NWS 1. 1 Wendy de Meulmeester (TSZ/VTV) 32,741, 2. Brenda van Beek (Animo Roosendaal) 32,540, 3. Annelies Kuster- mans (TcZWN/De Samensprong) 29,658. Jeugd NWS 1: 1. Amanda Ebert (Quickly Waspik) 33,249. 2. Eveli ne Demouge (Animo Roosendaal) 31,220, 3. Denise Turksma (TcZWN/De Samensprong) 31,099. Jeugd NWS 2: 1. Emmely Mulder (Quickly Waspik) 30,330, 2. Jolijn Vermue (Atlas) 28,632. 3. Anne Zijlmans (Quickly Waspik) 28,566. Tunesië. Afrika Cup. Groep B: Kenia Mali 1-2 (0-1), Sene gal - Burkina Faso 0-0. Rio de Janeiro. Mannen, Olympisch kwalificatietoernooi. Groep A. Kroatië Duitsland 3-2. Roe menié - Polen 9-3, Canada - Puerto Rico 9-5 Stand: 1. Canada 2-4 (17-9). 2. Kroatië 2-4 (10-7), 3. Duitsland 2-2 (15-6), 4. Roemenie 2-2 (14-10). 5 Polen 2-0 (7-17). 6. Puerto Rico 2-0 <8 22) Groep B: Nederland Rusland 4-10 (2-2 1-2 0-3 1-3), Slowakije Argentinië 20 2. Stand: 1 Rusland 2-4, 2. Brazilië 1-2, 3. Slowakije 2-2. 4 Nederland 1-0, 5 Ar gentinië 20. Berlijn Zesdaagse. Stand na vierde nacht: 1 VillaiMarvulli (Ita/Zwi) 186, 2. Bartko Fulst (Dui) 180. 3. Slippens-'Stam (Ned) 176, 4 Kappes Beikirch (Dui) 169. 5 Gilmore'Nothstem (Bel-VSt) 149,op 2 ronden, 6 Hondo/Pollack (Dui) 123/2 ronden. Terneuzen. Vierde wedstrijd Zeeuw se zwemcompetitie. Vrouwen. 100 m vrije slag 1 M Eggermont IZVS' 1.02,69. 400 m wisselslag: 1. C. de Rid der (ZCK) 5.20.27 100 m. rugslag 1 S. Wieland 111,98 50 m. vlinderslag 1R. Verplanke (ZVS) 30,50. 800 m vrije slag. 1 M. Bil (STV) 9.31.96 200 m. schoolslag: 1. R. Verplanke 2.47.64. 4x 50 m. wisselslag estafette: 1 Schelde- stroom 2.12,34 Mannen. 100 m. vrije Slag: 1 K Hondsmerk (SCH) 57.16 400 m. wisselslag: 1 N. de Ridder (ZCK) 4,58.92. 100 m rugslag: 1 N Kampman (SCH) 1 06,33 50 m. vlinderslag 1 R Visser (STV) 29,22. 800 m. vrije slag: 1 M Soolsma 9.16,09 200 m. schoolslag 1. T. den Hamer 2.42.50 4x 100 m vrije slag 1. De Stormvogel 3.57,70. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41