joes wil een mooie woontoren Wijkbelangen niet helemaal tevreden met aanpassingen Industrie kan niet weg uit Burenpolder KORTI PZC Tholen hecht aan zijn rust maar wil wel toeristen ommissie steunt uitbreiding Stationspark ondanks kritiek rouw krijgt ontzegging Deel bezuiniging welzijn uitgesteld LPF vraagt om klaarheid rond ongeval tunnel WINTERCOLLECTIE VAN DE PRIJS zeeuwse almanak Licht belegen zc BEVELANDEN-THOLEN dinsdag 27 januari 2004 Rnlf Bosboom De gemeente Goes twij- niet aan de komst van een joren in het kantorenge- Stationspark. Wel wordt Jnugeving van de toren, 22 diepingen en tachtig meter nauwlettend in de gaten die conclusie kwam de jscommissie grondgebied gis- nond. Het is de bedoeling he: bestemmingsplan voor Étbreiding van het Stations waar de woontoren deel uitmaakt, binnenkort aan pneenteraad wordt voorge- aarmakers hadden gis- de gelegenheid hun on- i mondeling toe te lich- [TAkkerman deed dat na- de 107 particulieren die gelijkluidend bezwaar- ifthebben ingediend, man kwam met een stort- aan kritiek. Hij verweet gneente onder meer noncha- het verstrekken van on- en onvolledige informatie, lerkamertjespolitiek en het idrukken van een 'prestige- Het bestuur van deze idoetmaar wat." voornaamste bezwaar is de toren de weidsheid van landschap aantast, terwijl uit het oogpunt van ruimte ordening nauwelijks is on- bouwd. Hij steunde dan ook wp van gedeputeerde H. iWaveren, vorige week vrij- om een brede discussie [dergelijke hoogbouw. deputeerde igens commissielid S. Heij- (WD) is het daarvoor nu te omdat er al geruime tijd •de woontoren wordt gespro- Ook de provincie is daar nschoots in gekend. De uit dien van Van Waveren ko- ook op een verkeerd sent, zei hij, „Ik vind dat IDELBURG - Een 34-jarige mobiliste uit Koudekerke gisteren voor de rechtbank Middelburg veroordeeld tot maanden rijontzegging, m drie maanden voor- udelijk. ffldien kreeg ze twee weken iwaardelijke gevangenis- en 600 euro boete wegens met ruim vier keer zo veel tol op als toegestaan. «dachte was op 30 oktober jaar in haar woonplaats auto in de sloot be nadat ze vantevoren de no- wijn en port had gedron- Haar rijbewijs werd na het 'meteen ingenomen. een gedeputeerde zo niet moet werken." Alleen GroenLinks sprak zich te gen de woontoren uit. A. van Oosten zei 'een verarming van het beeld van Goes' te verwach ten. De rest van de commissie hield het bij de afspraak dat de uitein delijk vormgeving van de toren op de voet wordt gevolgd. „We stellen het publiek in de gelegen heid om daarop toe te zien en haar wensen kenbaar te ma ken", vatte commissievoorzitter S de Putter samen. GroenLinks had daarnaast pro blemen met de veiligheid. Ook nieuw onderzoek, naar aanlei ding van kritiek van de VROM-inspectie, heeft aange toond dat het zogeheten groeps- risico (de kans op een ramp met veel slachtoffers) de landelijke norm overschrijdt Wettelijk ge zien hoeft dat geen probleem te zijn, mits de gemeente dat maar goed onderbouwd. Van Oosten vond dat Goes hoe dan ook moet proberen aan de norm te voldoen. Hij wees erop dat in de discussie rond bijvoor beeld de Westerschelde Contai ner Terminal de gemeente de normen wel strikt hanteert. „Het is een zwaktebod om toe te geven nu de nonnen ons niet goed uitkomen Wethouder S. van 't Westeinde gaf aan dat de overschrijding ge ring is, 'een factor 2,5'. „In de Randstad is een factor 100 heel normaal." Zij verwacht boven dien dat als de jongste gegevens over het toekomstige vervoer over het spoor mogen worden ge bruikt, de overschrijding nog ge ringer wordt of zelfs wegge werkt is. Of de VROM-inspectie nu wel akkoord gaat met de uitbreiding van het Stationspark. is nog on duidelijk. Over twee weken zit ten de partijen opnieuw rond de tafel door Rolf Bosboom GOES - Een deel van de voorge nomen bezuinigingen op het Goese welzijnswerk is voorlopig uitgesteld. Zolang de personeels bezetting het toelaat, worden de werkzaamheden voortgezet. Het welzijnswerk in Goes is sinds eind 2001 gebundeld en als aparte tak ondergebracht bij de Stichting Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio (SM- WO). Vorig jaar werd duidelijk dat de organisatie te veel hooi op haar vork had genomen: er werden meer activiteiten en pro jecten opgezet dan het budget dat de gemeente verstrekte toe liet. Het gevolg was dat de ge meente ingreep en de gehele or ganisatie heeft doorgelicht. Om de kosten binnen de perken te houden moest onder meer een deel van de activiteiten worden geschrapt. De klappen dreigden vooral te vallen bij het jeugd- en het ouderenwerk. Dat leidde tot protesten van onder meer de ouderenbonden. Het gemeentebestuur heeft vori ge week ingestemd met het over zicht van de activiteiten die SM- WO-Welzijn dit jaar wel en niet gaat doen. Mede naar aanlei ding van de protesten is beslo ten een aantal projecten te laten doorlopen zolang daar mens kracht voor beschikbaar is. De organisatie moet, als onder deel van de plannen, geleidelijk inkrimpen Dat gebeurt door het instellen van eerr vacatures top. Zeker in de beginperiode is er waarschijnlijk nog voldoende personeel om de bedreigde pro jecten te kunnen voortzetten. Dat geldt bjvoorbeeld voor de ondersteuning van de telefoon cirkels voor ouderen. Die gaat voorlopig door. Er wordt ge streefd naar verzelfstandiging van het project. De ouderenad- viescommissie en de werkgroep oudereneducatie kunnen voorlo pig eveneens op ondersteuning rekenen. De Zilveren Gids, een gids met allerlei informatie voor oude ren, wordt ook dit jaar nog uitge geven. Daarna wordt gekeken naar alternatieven. Bij het pro ject Technica 10 wordt eveneens toegewerkt naar verzelfstandi ging- Evaluatie SMWO blijft de allochtone orga nisaties begeleiden Eind dit jaar volgt een evaluatie. Er komt verder een 'bezinning' op de toekomst het totale opbouw werk. De organisatie heeft, naast de lo pende projecten, volop plannen voor nieuwe initiatieven. De na druk ligt dit jaar vooral op de brede scholen, jongerencentrum Colours, het Steunpunt Vrijwilli- door Salva de Nooijer GOES - Werkgroep Wijkbelan gen is niet helemaal tevreden over het aangepaste plan voor het woonzorgcentrum aan de Beukenstraat in Goes. Dit meldt de Stichting Buurtwerk Goes-Zuid in een brief aan de gemeente. De werkgroep vreest dat het gebouw in de hoek van de Lijsterbesstraat te kolossaal wordt. Het plan van zorgcentrum Ter Weel en Marsaki. ontwikkelings maatschappij van de woning bouwvereniging in de regio, moet 64 appartementen opleve ren. De woonzorgvoorziening moet op de plaats komen waar nu tien bejaardenwoninkjes staan. De hoogte van de bebouwing is al vaker ter sprake gekomen. Zo zou het speelterrein van het me disch kleuterdagverblijf na de bouw grotendeels in schaduw van het gebouw liggen en is het ook gedaan met de privacy van de bewoners van de Lijsterbes straat. Ook zijn er bezwaren ingediend tegen het kappen van de bomen rond de bouwlocatie. Naar aanleiding van de bezwa ren is het bouwplan aangepast. Zo is de poot aan de noord-west zijde bij de Lijsterbesstraat al weggehaald, de oude bijzondere bomen blijven staan en er wor den nieuwe snelgroeiende bo men aangeplant. De aanpassingen zijn niet vol doende vindt Werkgroep Wijk belangen. Zij denken dat de Lijs terbesstraat nog steeds last zal ondervinden van het woonzorg centrum. Ze stellen voor de bouw in de hoek van die straat met één laag te verminderen en ook in de Beukenstraat met ho ger te gaan dan drie woonlagen. Ter compensatie zou er volgens hen een uitbouw kunnen wor den gemaakt aan de zijde van het Laantje van Westdorp Het woonzorgcomplex heeft name lijk een bepaald aantal apparte menten nodig om draaiende te TERNEUZEN - De Terneuzense LPF-fractie vraagt burgemees ter en wethouders opheldering over het ongeval vorige week in de Westerscheldetunnel. Daar bij zorgde een vrachtauto met pech voor de nodige opschud- ding. De fractie wil weten wat er pre cies is misgegaan bij de uitvoe ring van het calamiteitenplan na het ongeval. Volgens raadslid C. Freeke heeft zijn fractie van diverse zijden vernomen dat de uitvoering van het calamiteiten plan onvoldoende zou zijn ge weest. blijven. Met het voorstel komt het totaal aantal appartementen waarschijnlijk hoger uit dan in het huidige plan. Woningbouwvereniging RWS, die verantwoordelijk is voor de bouw, geeft aan dat er nog niet over uitbouw aan de kant van het Laantje van Westdorp is ge sproken. Niet alle klachten kun nen volgens hen worden gehono reerd omdat bouwen dan onmo gelijk wordt. Wel is de woning bouwvereniging in gesprek met het kleuterdagverblijf. Door het speelterrein te ver plaatsen naar de kant waar zich nu het parkeerterrein bevindt, krijgt de speelplaats wel vol doende zon. Naar verwachting zijn in maart of april alle procedures afge rond en kan er een bouwvergun ning verleend worden. (Advertentie) 1/3 door Rob Paardekam YERSEKE - Het is onmogelijk om de industrie uit de Burenpol der in Yerseke weg te halen. Dat zei wethouder M. van Overloop gisteren tijdens een informatie bijeenkomst in dorpshuis De Zaete. In plaats daarvan wil de gemeente de camping en de re creatiewoningen naar de Post weg verplaatsen. Momenteel zijn het industrieter rein en het recreatieterrein naast elkaar gevestigd in de Bu renpolder. Dat vindt de gemeen te een ongelukkige situatie. Het liefst zou ze de industrie zien vertrekken, omdat er aangren zend een woonwijk ligt. Dat is echter geen haalbare kaart. „Het uitkopen van de bedrijven in de Burenpolder is gewoon veel te duur", zei Burgemeester A. Verbree. Daarom moet het recreatieter rein worden verplaatst naar de noordkant van de Postweg. Vol gens C de Koster van project ontwikkelaar Arcus komen daar veel ruimere kavels. „Het huidi ge recreatieterrein is zo'n zes hectare groot Dat zal straks wel het dubbele zijn." Het nieu we terrein, als het er komt uiter aard, loopt tot aan de water gang Bij voorkeur komen de re creatiewoningen is het oostelij ke deel en de camping in het westelijke deel. „Een camping heeft een iets groener karakter dan woningen", verklaarde C. Kuiper van adviesbureau RBOI. Zodoende sluit een camping be ter aan op de naastgelegen boomgaarden. De ontsluiting voor het recrea tieterrein komt aan de Postweg, bij voorkeur op de nieuwe roton de waar straks ook de ontslui- tingsweg tussen de Postweg en de Steeweg op aansluit. Op het terrein in de Burenpolder dat vrijkomt als de camping is ver plaatst, kunnen nieuwe bedrij ven komen. De zwaarste in het noorden en de lichtere in het zui delijke deel. dat het dichtst bij de woonwijk ligt. De gemeente stelt dat ze op het verplaatsen van de camping een flink verlies zal leiden. Juist daarom is het project gekoppeld aan de plannen voor de apparte menten op de plek van dorps huis De Zaete en een woonwijk op het Veerplein in Kruiningen. Die projecten zijn wel winstge vend en moeten het verlies op de Burenpolder compenseren. Voor alle plannen wil het colle ge in zee gaan met Arcus. De ontwikkelaar maakte gisteren nog eens duidelijk dat ze ter compensatie van De Zaete, die gesloopt wordt, een nieuw dorps huis onder de appartementen wil bouwen. Dat wordt min stens zo groot, of misschien wel groter, dan het huidige dorps huis. Ook voor een museum en een bezoekerscentrum kan plaats worden gemaakt Die ruimte is er, omdat op de bega ne grond geen appartementen mogen komen in verband met de buitendijkse ligging van het terrein. De aanwezigheid van de oesterputten en de mosselbedrij- ven in de omgeving van het plan gebied hoeft volgens de initia tiefnemers geen problemen op te leveren. In maart of april zal de gemeen teraad van Reimerswaal moeten besluiten of ze in zee gaat met Arcus voor wat betreft de ver plaatsing van de camping, de ap partementen op het perceel van de Zaete en de woonwijk op het veerplein in Kruiningen. Die projecten zijn dus nadrukkelijk aan elkaar gekoppeld. SMWO heeft, naast de lopende projecten, volop plannen voor nieuwe initiatieven. Daarnaast wordt, net als de afgelopen jaren, de helpende hand geboden bij het festival Today Everyday. foto Dirk-Jan Gjeltema gerswerk en de breedtesport. Daarnaast wordt onder meer de helpende hand geboden bij het festival Today Everyday en het kunstproject in de Goese Pol der SMWO-Welzijn gaat de activi teiten nu uitwerken in een jaar werkplan. Ook moet er een aan gepaste begroting worden opge steld. Verder komt er een lan- ge-termijnvisie, waarin alle pro jecten tegen elkaar worden afge wogen. Het onderwerp wordt vanavond besproken in de raadscommissie maatschappelijke ontwikkeling. Deze bijeenkomst wordt gehou den in het stadhuis aan de Grote Markt en begint om 19.30 uur. door Freek Janssen THOLEN - Als het om toerisme gaat zit Tholen in een spagaat. Rust en ruimte is het credo: daarvoor komen de toeristen naar het eiland. Maar er moet ook worden geïnvesteerd en uit gebreid, anders heeft het toeris me er nauwelijks toekomst. En dat zorgt weer voor kabaal. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de commissie gemeentelijke ontwikkeling van de gemeente Tholen Daar kre gen commissieleden de eerste ge legenheid om commentaar te ge ven op de beleidsnota recreatie en toerisme Uit die nota blijkt dat de typische toerist op Tho len oud en trouw is, en meestal lang blijft. Tevens concludeert de nota (mede uit een enquête onder vijfhonderd recreanten) dat de toeristische voorzienin gen moeten worden verbeterd en uitgebreid. Inhoud De commmissieleden waren best te spreken over de inhoud van het stuk. De belangrijkste kritiek werd het beste verwoord door raadslid J. Bout (CDA): „Als men rust verkoopt, houdt men heme over." Door zich vooral op oudere toeristen te richten, zou de gemeente haar ei gen ruiten ingooien: op een gege ven moment komen ouderen de deur niet meer uit. Dan moeten er nieuwe segmenten worden aangeboord, die vaak ook wat meer rumoer met zich meebren gen. Bout stelde voor om een golf baan op het eiland aan te leg gen: „De toeristen die daar op af komen, respecteren de rust en ruimte." Het idee om te proberen ook jon geren te trekken, leidde meteen tot grote weerstand. Toen bleek dat het ging om jonge gezinnen (eq niet om tieners) was er meer instemming onder de commissie leden. Wethouder van Kempen beloof de al het commentaar mee te ne men naar de ontwerpnota. De vergadering was een voort zetting van vorige week maan dagavond, toen de commissie bij eenkwam om de bezwaren op het ontwerp-bestemmingsplan buitengebied Tholen te bespre ken. Het bezwaar van een boer uit Scherpenisse om een verval len boerderij op te knappen, kon rekenen op bijval van de commissie Maar volgens wet houder K. Heijboer kan het ge bouwtje niet als woonruimte worden aangemerkt, omdat het al sinds 1959 in gebruik is als schuur. De commissie probeert donderdag in de raadsvergade ring toch de bestemming om te zetten in woonruimte, zodat het schuurtje alsnog kan worden op geknapt. Enkele inwoners van de Molen- vlietsedijk die hun woningen binnen de bebouwde kom wil den laten trekken, kregen de commissie aan hun zijde. Bin nen de bebouwde kom zijn er meer bouwmogelijkheden. Voor waarde is wel dat er met de be woners van één van de wonin gen wordt overlegd. Zij voeren een agrarisch bedrijf, dat nade len zou kunnen ondervinden van de plaatsing binnen de be bouwde kom. KLOKSTRAAT 9 4461 JK GOES NIEUWE BURG 33 4331 AG MIDDELBURG NOORDSTRAAT 23 4531 GB TERNEUZEN INTERNET WWW.BLIEKMODE.NL Deze krant meldde gisteren dat dieven 129 kazen hebben buitgemaakt bij een inbraak in een Middelburgse kaasboer derij. De kazen lagen te rijpen Dat gold in zeker opzicht ook voor het nieuws, want de dief stal bleek al twee weken gele den te zijn gebeurd. Hoe ver de kaas was genjpt, werd niet duidelijk. Het bericht was in elk geval licht belegen. (Advertentie) OP DE COMPLETE BRIL 3 Shebrenadze Advertentie Mededeling Wegens een technische storing is het niet mogeli]k geweest uw eindge- tal via 0909-0490464 door te geven Inmiddels is het probleem opgelost en kunt u uw eindgetal alsnog via bovenstaand nummer doorgeven excuses voor het ongemak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21