Breskens blijft ver onder niveau Kuren Tramona verrassen Burgs niet Investering De Koeijer betaalt zich uit tijdens triatlon in Eede Steen gaat zwaar onderuit bij Patrijzen Hulsterloo stap dichter bij titel Graauw verrast met ruime overwinning 17 lode en gele kaarten ontsieren duel met Zierikzee (1-2) ubilarissen ïor in het ionnetje gezet rsijn is darten Dg niet verleerd AZVV 2 kansloos tegen ASWH 2 Ruime zege voor Terneuzen Al Overwinning voor HVV'24 Al Opnieuw nederlaag Terneuzen BI BC Terneuzen sluit competitie met een zege af maandag 26 januari 2004 ^nnnze sportredactie ,HEERENHOEK - Patrijzen jfijft meedoen om het kampioen- ^ap in de derde klasse A. De jloeg ud 's-Heerenhoek voegde ioor een 6-1-zege op Steen drie «langrijke punten aan het to nal toe. Seen moet nu genoegen nemen met een plaats in de midden moot, want veel meer zit er niet in voor het team van Ardian Le- kaj Het duel met Patrijzen maakte dat duidelijk. Voor rust kwam de thuisclub na twintig minuten op 1-0 door een doelpunt van Peter de Jong. Na een halfuur spelen werd het 2-0, toen Arjan Verburg met een afstandsschot doelman Danny Oppeneer volledig kansloos liet. Na rust kwam Steen nog wel te rug tot 2-1 door Eddv van den Bosch, die een strafschop benut te na een overtreding van Jof- frey Geldof. Tien minuten later mocht Peter de Jong, geveld door Eddy van den Bosch, op zijn beurt van elf meter aanleggen voor een straf schop. Die tik kwam Steen niet meer te boven. Hubèr Rentmeester maakte er met een zuivere hat trick vervolgens nog 6-1 van. Steen: Danny Oppeneer, Danny van Dalen (70. Johnny Bogaert), Eddy van den Bosch, Gino van de Broecke (60. Peter Lemout), Mar co Otjens, Michel Vink, Michel van den Bosch, Rudi Govaert (75. Tom Lemout), Serge Merckx, Wer ner Bisschop, Wouter de Neijs mrWim de Vos IESKENS - De wedstrijd tus- Breskens en Zierikzee ging y het laatste fluitsignaal nog ijg door. De trainers hadden yt verbaal met elkaar aan de spelers zochten elkaar op s de assistent-scheidsrechter Zierikzee werd belaagd. De jjogoplopende emoties pasten pheel in het beeld van de wed- cijd. waarin vier rode en zes ge- «kaarten verdeeld werden over ieide ploegen. Met de doelpun- was dat anders. Zierikzee iverdiend met 1-2. ikzee-trainer John de Frel, jeaan het einde van het sei- naar Halsteren vertrekt, temde zijn collega Rinus Ze- ps van Breskens een slechte «üezer. „Hij komt naar mij en zegt dat wij een stelletje .oppers zijn. Natuurlijk zijn zware en vooral onnodige rcrtredmgen gemaakt, maar Kwas over en weer. Dat blijkt re! uit hoe de kaarten verdeeld ja. Het kwam echt niet van akant." iter ontkende Zegers dat hij eopmerking gemaakt had. „Ik «alleen gezegd dat de laatste sertreding die Zierikzee maak- erg gemene was. Dat De iel zich daar zo druk om maak- kan ik nog steeds niet begrij- a", aldus Zegers, toen de ge lederen ver na de wedstrijd gesust waren, telkens tegen Zierikzee mocht ilet op de rangschikking op pa- een topper genoemd wor- 3i. Voetballend werd het duel looit een topper, want daarvoor ltS VAN GENT - Twee jubila- :n van de turn- en gymnas- ikvereniging Thor uit Sas van zijn zaterdag in de schijn- erpers gezet. Mede in het ka- van het 115-jarige bestaan ïld de vereniging het kam- nschap van de regio l-West-Nederland van de XGU. )at vond Thor een fraai im om Jo Verplanken en e Verschelden te huldigen. Verplanken kreeg de bonds- tki van de KNGU voor zijn ■;arige lidmaatschap. Hij akte al op zesjarige leeftijd eerste gymnastische caprio- bij Thor en vervulde daarna van functies. Zo was hij lid de jeugdraad, secretaris, crzitter van Thor en voorzit- van de regio Zeeland Ook -og is hij op diverse fronten binnen de Sasse verem- t Als blijk van waardering ri hij destijds bij zijn af- tot erevoorzitter be- Verschelden kreeg de Ksspeld voor zijn 25-jarig aatschap. Hij begon bij 'als jeugdlid, behaalde in iverband verschillende Bwse titels en fungeerde vele 5 als jeugdleider. Momen is Verschelden trainer van ®nngploeg, waarmee hij ver dijk presteerde. Nog al- il hij regelmatig betrokken organisatie van verschil- evenementen ®DE\BURG - Remy Persijn zaterdag de eerste editie ■k Open Aardenburgse. In Me rekende de darter met 'TVandendriessche af: 4-2. 3 Uzendijke woonachtige ajn speelt dit seizoen geen jpehtie, maar was ooit één bedrijvende krachten ach- ■*t toen nog in IJzendijke ®de Red Lions. Hij heeft l5pelletje echter nog niet ver- ^zo bleek in Aardenburg Open Aardenburgse' was ïitiatief van Les Amies-spe lls Paridaen. Persijn-Vandriessche kreeg tornooi een droomfinale. In toine finale haalde Zoran het met 3-0 van Atilla ®n. Safradin gooide vier Jeen 180'er en won dat klas- lil. misten beide ploegen teveel spe lers Vooral laatste man Arno Zwegers (geblesseerd) werd be hoorlijk gemist bij Breskens Serge Nöthen miste het organi satievermogen om leiding te ge ven aan de defensie, waardoor er al vroeg in de wedstrijd kan sen kwamen voor Zierikzee. „Ik vond niet dat het daar aan lag", zei Rinus Zegers later. „Er waren verschillende spelers die vast in de basis staan, die hun normale niveau niet haalden. Dat was de belangrijkste reden van ons falen. We hebben het zelf weggegeven en moeten het zeker niet op de arbitrage ste ken. De rode kaarten waren ge woon terecht." Breskens zag in de eerste helft Serge Nöthen rood krijgen en in de slotfase van de wedstrijd kreeg doelman Roy den Dunnen eveneens rood. Zierikzee zag in die fase eerst Lee Mol en later Rutger Koom- an vroegtijdig vertrekken na een zware overtreding. Meer inzet Zierikzee had overigens het bes te van het spel. Niet alleen toon de het meer inzet, maar ook het veldspel was beter verzorgd. Op het middenveld heersten Lee Mol en Elmar Verhage, waar bij Breskens Esad Osmanovski zijn dag niet had. De gasten waren dan ook meer aan de bal, maar hadden moeite om tot scoren te komen. In de openingsfase kre gen Erwin Nelissen, Rutger Koo- man en Patrick Roggeband fraaie mogelijkheden, maar scoorden niet. De voorsprong voor Zierikzee kwam er toch, toen een voorzet van Serge Ber- revoets over doelman Den Dun nen via de paal in het doel be landde. Door een benutte straf schop van Elmar Verhage werd het daarna 0-2 en namens Bres kens zorgde Angelo Comelis voor de eindstand. De thuisclub was overigens nog dicht bij de gelijkmaker, maar de inzet van Dwight van Hulle spatte op de paal uiteen. „We hebben het ons in de slotfa se onnodig moeilijk gemaakt Steeds hadden we het beste van het spel, maar dat konden we dus niet vast houden. Dat laat ste neem ik voojal mijn spelers kwalijk", stelde John de Frel. Breskens-Zierikzee 1-2 (0-1). 51 Serge Berrevoets 0-1, 65. Elmar Verhage 0-2, 90. Angelo Comelis 1-2. Scheidsrechter: F. van Lee- uwe (Etten-Leur). Rode kaart: 35 Serge Nothen, 85. Roy den Dunnen (Breskens), 77 Lee Mol, 88 Rutger Kooman (Zierikzee). Gele kaart: Bjom den Hamer, Dwight van Hul le, Michel Cocquyt (Breskens), Er- win Nelissen, Michel Winkels, Jar- no Vermeulen (Zienkzee). Aantal toeschouwers 200 Breskens: Roy den Dunnen, John ny den Besten (68. Johnny de Jae ger), Serge Nöthen, Gerben Schram, Michel Cocquyt (85. Mark van Kouteren): Björn den Hamer, Dwight van Hulle, Esad Osmano vski, Niels Pielaat (78. Mikel Ver- schorreAngelo Cornells, Mario de Fouw. Breskens-aanvaller Angelo Cornelis duelleert met Lee Mol (rechts) en Jarno Vermeulen van Zierikzee. foto Peter Nicolai door Lucien Roelandt ZAAMSLAG - Rachel Bergs liet zich ook tijdens de dressuurwed- strijd van het Zaamslagse Luc- tor et Emergo niet kisten door haar viervoeter Tramona. Wild steigerend probeerde de schim mel weer maar eens om zijn ama zone uit het zadel te gooien. Met de overwinning in beide proe ven van de klasse M2 besliste de amazone uit Sint Jansteen het gevecht met de Eros Platiere-af- stammeling op overtuigende wij ze in haar voordeel. Voor Rachel Bergs zijn de kuren van Tramona al lang geen ver rassing meer. Daardoor is ze er op berekend en laat ze zich niet uit het zadel slaan. „Tramona ken ik al vanaf dat hij een veu len was. Hij is gefokt door mijn opa en ik heb hem zelf opgeleid. Hij was nooit de gemakkelijk ste, maar echte problemen wa ren er niet. De opleiding verliep eigenlijk vrij vlot. Tot vorig jaar februari. Tijdens een training be gon hij ineens te bokken. Ik werd daardoor verrast, viel er af en brak mijn been." Daardoor was Bergs lange tijd uitgeschakeld en sinds ze weer met Tramona begonnen is probeert hij haar telkens uit. „Meestal geeft hij zich bij het losrijden al gewonnen", zegt Bergs. „Maar het gebeurt ook. net als vandaag, dat Tramona bij binnenkomst in de nng zijn kuren vertoont Leuk voor het publiek, maar niet voor mij. Want je loopt de kans dat je niet meer met je proef mag begin nen, als het te lang duurt." De streken van Tramona zijn voor Rachel Bergs geen reden om ermee te stoppen. „Ik ben toen wel erg geschrokken. Maar aan stoppen met paardrijden, nee, daar heb ik nooit aan ge dacht. Ik ben ook niet bang, maar sindsdien wel heel voor zichtig. En Tramona verkopen? Waarom zou ik? Ik vind het nog steeds een goed paard. Zo goed als Bonfire wordt hij nooit, maar hij zit nog lang niet aan zijn top Het is voor mij een uit daging om met hem de top van de basis te halen." Dat Tramona daarvoor over vol doende capaciteiten beschikt bleek zaterdag uit de scores van respectievelijk 164 en 163 pun ten, waarmee Rachel Bergs de overwinningen in de wacht sleepte. Het bracht haar winst puntentotaal op vijf en dat biedt perspectief voor het doel dat Rachel Bergs voor ogen staat. In de klasse Ml kende Tjitske Kuyt een uitstekende rentree. Na een afwezigheid van zes maanden stuurde de amazone uit Hulst de ruin Ocardo in de eerste proef van de klasse Ml met 148 punten naar de tweede plaats in de eerste proef en eiste ze met 159 punten in de tweede proef de zege op. Wedstrijdritme „In de eerste proef kon je duide lijk merken dat Ocardo nog wat wedstrijdritme mist" zei Kuyt. „In de tweede proef ging het al een stuk beter. Ik ben dan ook best tevreden. De punten zijn nog niet om over naar huis te schrijven. Maar het blessureleed lijkt gelukkig voorbij. Het komt er nu op aan weer het oude rit me te pakken te krijgen. Ik wil dit absoluut niet forceren, want dan loop je de kans dat de ellen de weer van voren af aan be gint." In de klasse L2 was Annabel Pardon spekkoper. Met Roma Guchi schreef zij. met respectie- door Peter Snelders EEDE - De investering werd duhhel en dik uitbetaald. De uurtjes en de proefpartijtjes die Piet de Koeijer vooraf speelde inet Louis Dallinga op het bil jart in Het Meulengat in Sluis kil bleken niet tevergeefs. Giste ren werd De Koeijer overtui gend kampioen triatlon van de Zeeuws-Vlaamse biljartbond. Alle aandacht was bij aanvang van de triatlon gericht op klep pers als Louis Dallinga, Robert van Stevendaal en Kurt Ver- straete. Eigenlijk hield niemand serieus rekening met De Koe ijer. Het libre, kaderen bandsto ten liggen hem wel, maar in de breedte worden hem toch minde re kwaliteiten toegedicht dan het eerder genoemde drietal. De start van Piet de Koeijer in Eede was hoopgevend. Hij be gon met winst op de in eigen huis spelende Kurt Verstraete, die tot één van de kanshebbers gerekend werd. De 100 carambo les libre werden door beide spe lers in één beurt voltooid. Daar na won hij van Hessel van Deu- tekom en de vooraf getipte kans hebbers Robert van Stevendaal en Louis Dallinga. Toen lag de weg wagenwijd open naar de ti tel. Hij stond bij aanvang van de slotronde twee wedstnjdpunten voor op naaste achtervolgers Ro bert van Stevendaal, Louis Dal linga en Kurt Verstraete Alleen als De Koeijer van Geirland zou verliezen kwam de titel in ge vaar. Met die ontknoping hield eigenlijk niemand rekening En terecht. De Koeijer won met maximale cijfers (6-0) van Geir land en werd afgetekend kam pioen Hij kon terugblikken op een sterk kampioenschap. In het libre scoorde hij een moyenne van 26,31, in het kader 11,09 en in het bandstoten 5,00 De hoog ste moyennes in het libre en ka der waren voor Louis Dallinga met respectievelijk 35,69 en 14,36. De kortste wedstrijd werd ge speeld door Kurt Verstraete. In vijftien beurten voltooide hij 100 caramboles libre, 75 caram boles kader 38/2 en 50 carambo les bandstoten. AXEL - De reserves van AZW slaagden er zaterdag niet in om ASWH 2 te verrassen. Op eigen veld werden de Zeeuws-Vlamingen door de koploper naar een afgeteken de 0-4-nederlaag gespeeld. De bezoekers openden de sco re in de zeventiende minuut en kwamen amper drie minu ten later al op 0-2. Halverwege de tweede helft werd de marge verder opgevoerd. Na een uur spelen werd het 0-3 en niet veel later 0-4. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen hadden za terdag geen enkele moeite met hekkensluiter GJS Al In Terneuzen werd het na een 4-0-ruststand 8-0. De ploeg van trainer Dennis Sanches was van meet af aan heer en meester en liet de bezoekers geen moment enige illusie op een goed resultaat Al vroeg in de wedstrijd opende Tim Bogaart de score en daarna troffen ook Maarten Kolijn (tweemaal) en Timon van der Hooft doel. In de tweede helft werd de marge ver volgens verdubbeld door treffers van Tim Bogaart, doel man Benjamin Wolfert (uit een strafschop) en Tim Faas- sen (tweemaal). De score had nog hoger kunnen uitvallen als Benjamin Wolfert een tweede strafschop niet in de handen van de doelman van GJS had geschoten HULST - De A-junioren van HW'24 handhaafden zich zaterdag op de derde plaats in de hoofdklasse door een 2-1-zege op Zierikzee Al. Halverwege dat duel was het 1-0 Kort voor de rust opende Evert van den Berg de score en 'vrijwel onmiddellijk na de hervatting was het Piet van Looy die voor 2-0 zorgde. Halverwege de tweede helft kwam Zierikzee terug tot 2-1, maar echt gevaarlijk wer den de bezoekers daarna slechts zelden. Het was dat HW'24 in het verdere verloop van de wedstrijd een aan tal opgelegde kansen onbenut liet, anders was de score on getwijfeld ruimer uitgevallen. Ook Terneuzense Boys Al had in zijn duel met FC Dau- wendaele Al moeite om de weg naar het vijandelijke doel te vinden De tegenstander speelde over het algemeen met negen man achter de bal en hield daarmee de ruime voor de thuisclub klein Kort voor de rust werd het bij een te genaanval zowaar 0-1, maar tien minuten na de rust bracht Ilyaz Yavuz de score weer in evenwicht Vijftien minuten voor tijd besliste Ali Eryuruk de wedstrijd als nog in het voordeel van Terneuzense Boys: 2-1. OOSTERHOUT- De B-junioren van Terneuzen konden za terdag in Oosterhout geen verandering brengen in hun precaire situatie in de derde divisie van het landelijk jeugdvoetbal. Hoewel de ploeg van trainer Niels-Jan Geel- hoedt drie minuten voor tijd nog met 0-1 leidde, werd het uiteindelijk 2-1. Terneuzen nam al vroeg in de wedstrijd een 0-1-voorsprong door Timo de Bruijn en verdedigde die daarna redelijk gemakkelijk. Een hoofdrol was daar bij weggelegd voor doelman Janos Vick die tot tweemaal toe een strafschop keerde. In de slotfase werd het echter toch nog 1-1 en in de blessuretijd zelfs nog 2-1 velijk 173 en 170 punten, beide proeven op haar naam. Voor de amazone uit Kapellebrug was het niet voldoende voor de hoog ste dagscore. Die eer werd op geëist door de Terneuzense Kar lijn Cappendijk, die zich met Ji ve met de droomscores van 179 en 177 punten tweemaal de bes te van de klasse LI toonde. TERNEUZEN - Het eerste team van de badmintonvereniging Terneuzen heeft de competitie in de tweede klasse van het dis trict Zuid-West eervol afgeslo ten. Terneuzen won het uitduel met Network met 5-3. Door die zege bezet Terneuzen momenteel de tweede plaats in de rangschikking. Omdat BC Zeeland nog enkele wedstrijden moet inhalen is de kans groot dat Terneuzen alsnog naar de derde plaats zakt. Tegen Network begon Terneu zen sterk door vrij simpel de en kelspelen bij de mannen te win nen. Voor de vrouwen was het een zwaardere opgave. Zowel het enkel- als het dubbelspel ging verloren. Winst in de gemengde dubbels en het mannendubbel zorgde er echter voor dat Terneuzen de winst mee naar huis nam. In de vierde klasse van de regio bleef koploper De Sjuttul probleem loos aan de leiding. Den Ossaert 1 werd met 7-1 ver slagen Het op de tweede plaats staande Den Ossaert 2 won zon der al te veel moeite met 2-6 van 't Pluumpje 1. door Jack Begijn NIEUW-NAMEN - Hulsterloo sloeg gistermiddag een beslissen de slag op weg naar het kam pioenschap in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. Waar Axel de kansen liet liggen, be nutte Hulsterloo die wel. De 3-1-overwinning was daarom geen afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Met acht punten voorsprong op de concur rentie kan Hulsterloo de titel bijna niet meer ontgaan. Axel acteerde in Nieuw-Namen helemaal niet slecht. Maar in de voetballerij gaat het nog steeds om het maken van doelpunten En dat lieten de Axelaars na Zelfs een penalty in blessuretijd wilde er niet in. Het was kenmer kend voor de aanvallende on macht van de bezoekers. Axel begon voortvarend en open de na twintig minuten de score via Richard de Vos. Vijf minu ten later had Kenneth Ockerley de nummer twee op zijn kruin, maar de donkere aanvaller zag zijn kopbal voorlangs gaan. Daarna gingen de Axelaars Siem Gans en Fonny Verstaeten jammerlijk in de fout, waardoor Jan Bosman, net een paar uur te rug van wintersportvakantie, tweemaal kon scoren Op slag van rust tekende Mark van Hecke met een fraaie actie num mer drie aan. Na de rust was het alleen maar Axel dat de klok sloeg. Siem Gans miste alleen voor doel. Joep*van den Broeke gaf de ver keerde richting aan een kopbal. Joran\ Scheele' poeierde een vrije trap op de kruising en nog maals Joep van den Broeke mis te een penalty en een open kans voor doel. Hulsterloo-Axel 3-1 (3-1). 20. Ri chard de Vos 0-1, 30. Jan Bosman 1-1, 42 Jan Bosman 2-1, 45 Mark van Hecke 3-1. Scheidsrechter: E. Keijzer (Clinge). Gele kaart Tom my Bleijenberg (Hulsterloo), Mike van den Bergen, Stefan de Ruijter en Carlo de Deckere (allen Axel). Aantal toeschouwers: 100. van onze sportredactie TERNEUZEN - Graauw zorgde voor een verrassing in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg versloeg met opvallend ruime cijfers Philippine: 4-0. Hoofdplaat won ietwat geluk kig de derby tegen Schoondijke (0-1) en bij de oostelijke derby SDO'63-Vogelwaarde bleef het 0-0. Biervliet was te sterk voor Terhole (5-1) en Sluis-Groede eindigde in 2-1. Graauw-I'hilippine 4-0 (2-0): In de twaalfde minuut opende Mar cel Vael de score voor Graauw. John de Vos zorgde in de 27e mi nuut voor 2-0, waarna Philippi ne er niet meer in geloofde. Door twee treffers van opnieuw Marcel Vael liep Graauw in de tweede helft uit naar 4-0. Schoondijke-Hoofdplaat 0-1 (0-0): Het enige doelpunt viel in de 55e minuut. Op aangeven van Eli Bolleman scoorde Pas cal Pijcke. Daarmee werd de meest gelukkige ploeg winnaar. SDO'63-Vogelwaarde 0-0: Bei de ploegen ontsnapten in de eer ste helft aan een achterstand. Na rust werd Vogelwaarde iets sterker. In de slotminuten be hoedde doelman Johnny de Bak ker met een fraaie redding zijn ploeg voor verlies. Arno Wau- ters kopte tegen de lat en uit de rebound trof Michel Nieuwelink de SDO'63-kecper op zijn weg Biervliet-Terhole 5-1 (2-0): Al in de eerste minuut nam de thuisploeg de leiding via Rens Gielleit Die overrompelende start kreeg een kwartier later een vervolg door een doelpunt van Edo Lucieer Toch keerde de spanning even terug, toen in valler William Freijzer in de 65e minuut met een vrije trap 2-1 liet aantekenen. Pas toen Jasper van Houcke een kwartier voor tijd 3-1 liet aantekenen was het gedaan met Terhole Rens Giel leit en Edo Lucieer bepaalden daarna de eindstand op 5-1 Sluis-Groede 2-1: Sluis boekte een krappe overwinning op Groede. De enige treffer van de bezoekers kwam op naam van Leon Simonse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41