Prominente VVD'ers willen socialere partij Nu nog die andere dertien in Thailand 1 PZC Verzet tegen aanstaand verbod op hoofddoekjes J (oorzitterVan Zanen blij met uitspraak Schultz [wee doden bij rontale botsing Moordenaar Sybine legt bekentenis af Actie huisartsen afgekeurd NOG DAG Verdachte steekpartij voorgeleid Eerste militairen dit voorjaar naar de politie Filmprijs voor Figuranten Meerderheid tegen islamscholen Schijndelnaar op straat ontvoerd Dronken man overleden 26 januari 1954 maandag 26 januari 2004 t\'HAAG - De discussie over iikoers van de VVD kan begin- als het aan partijvoorzitter ja van Zanen ligt. jttrdagzei staatssecretaris Me- gie Schultz dat de VVD een so- gal liberale partij moet wor dvaar delen van de PvdA en 5 in passen. WD-minister sap nam direct afstand van istelling. pit is de inbreng die we nodig èben", aldus Van Zanen. jfijn wens is dat de VVD een is-en debatpartij wordt. Laat s mensen zich maar uitspre id. De VVD moet oren en ogen gouden voor wat er ge ar! in de maatschappij. We niet bang zijn dat men siets vinden." Ireed Üdoelvan de debatten is dui- üjk voor Van Zanen. „We een zo breed mogelijke sale beginselpartij worden." >t geeft het debat de gaan mensen zich in de kij kspelen. talenten krijgen zo een ge- Staatssecretaris Schultz gklaarde eerder in een inter nnet de Gemeenschappelij- Persdienst, waarbij ook de JCis aangesloten, dat de WD te veel profileert op de pun- financiële degelijkheid en righeid. Bovendien weet de ••tij de burgers onvoldoende a te spreken. «we partij isteunt daarmee een andere ©-staatssecretaris, Mark Rut bewindslieden opper- rde mogelijkheid een nieuwe rdj te beginnen als. de VVD (verandert. isZanen wil geen inhoudelijk SERENVEEN - Bij een ver- esongeval met een spookrij- op de A3 2 bij Heerenveen p gistermiddag twee mensen diet leven gekomen. Het onge- lgebeurde doordat een spook- «ier frontaal op een tegenlig- rreed. De doden zijn de spook- per en de bestuurder van de jsnoetkomende personen- to. ANP oordeel geven over de plannen van Schultz, Dat deed wel minister Henk Kamp van Defensie. „We hebben al een sociale WD. We zijn geen linkse partij, dus geen samengaan met de PvdA. Ik heb geen behoefte aan een nieuwe partijlijn", zei Kamp gis teren in het tv-programma Bui tenhof. Ook voor WD-kamerlid Gert- jan Oplaat is de discussie over bodig. „Ik beschouw het als hobbyisme van Schultz. De WD is een con servatieve partij en die koers moeten we blijven varen, dus niet linksaf. Er is geen plaats voor reserveliberalen in de WD." GPD UTRECHT - De man, die ver oordeeld is voor de moord op de Maarnse scholiere Sybine Jansons heeft een bekentenis afgelegd. Dat maakte het Openbaar Mi nisterie in Utrecht dit week einde bekend. De voormalige busschauffeur uit Nieuwgein kreeg in 2001 een gevangenisstraf van 17,5 jaar en tbs opgelegd vanwege de moord op het dertienjarige meisje in 1999 en vanwege de verkrachting van twee andere vrouwen. Hij had echter nooit bekend Volgens justitie is het onder zoek in de zaak daarmee defi nitief afgerond. Sybine Jansons verdween in januari 1999 toen ze op weg was van school in Doorn naar huis in Maarn. Weken latei- werd ze dood teruggevonden in een vaart bij Breukelen. ANP De betogers, onder wie een groep Sikhs, waren uit het hele land naar Den Haag gekomen uit verzet tegen het verbod op hoofddoekjes. (Advertentie) van onze redactie binnenland DEN HAAG - Een groep van tweehonderd mensen demon streerde zaterdagmiddag in Den Haag tegen het aanstaande ver bod op het dragen van hoofd doekjes in Frankrijk. De betogers, mannen, vrouwen met hoofddoek, kinderen en een groep Sikhs, waren uit het hele land naar Den Haag gekomen. Ze verzamelden zich in de voor middag op het Malieveld en trokken later naar de ambassa de van Frankrijk om hun onge noegen te uiten over het hoofd doekjesverbod. De aanwezigen droegen spandoeken met zich mee met teksten als 'De ware vrijheid is een vrijheid van keu ze'. De actiegroep voor vrijheid van religie en expressie heeft de betoging georganiseerd. Een woordvoerdster van de organisa tie is erg tevreden over het ver loop van de betoging. „We hebben de Franse regering opmerkzaam gemaakt over onze onvrede over het hoofddoekjes- besluit. Hiermee hebben we on ze doelstelling behaald." Volgens de actiegroep waren vijfhonderd mensen op de beto ging afgekomen. „Het is jammer dat er niet meer diversiteit aan betogers was. Er waren voorna melijk mensen met een is- lam-achtergrond. We hadden ook gerekend op mensen met een christelijke achtergrond." Volgens de woordvoerster had de joodse gemeenschap wel haar foto Juan Vrijdag/ANP steun betuigd aan de actie, maar kon die vanwege de sab bat niet aanwezig zijn. De actiegroep voor vrijheid van religie en expressie vindt dat Frankrijk de verkeerde midde len kiest om de secularisatie te waarborgen. Het nieuwe wets voorstel tast volgens de initia tiefnemers de essentie van de de mocratie aan. ANP trekking 27 Januari (taatsloterij door Jan Vriend SCHIPHOL - „Hij is niets veran derd! Gelukkig is hij nog altijd de vertrouwde Pedro!" Jube lend stond Brigitte Laan zater dagochtend in de aankomsthal van Schiphol. In een afgeschermde ruimte van het vliegveld had ze koffie ge dronken met haar jeugdvriend Pedro Ruyzing en diens moeder uit Enkhuizen. Ruyzing arriveerde gistermor gen met het vliegtuig uit Bang kok waar hij bijna tien jaar ge vangen heeft gezeten wegens he roïnesmokkel. „Het weerzien met zijn moeder was heel emotioneel", zei Brigit te Laan, Zij is een ex-schoonzus van Pedro Ruyzing en heeft nog AMSTERDAM - De toestand van de 59-jarige medewerker van de Mgr. Hermusschool in Amsterdam, die vrijdagmiddag werd neergestoken, is onvermin derd zorgwekkend. „Hij leeft in ieder geval nog en daar putten we een sprankje hoop uit", aldus regiodirecteur D. van der Bijl van de Effatha Guyot Groep, waartoe de school behoort. De 35-jarige man die wordt ver dacht van het steekinclicent wordt vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Er be staat nog geen duidelijkheid over het motief van de verdach te die een oud-leerling is van de school. De medewerker werd neergesto ken in een afgesloten ruimte van de school voor kinderen met spraak- en hoorproblemen. Het slachtoffer geeft zelf geen les, maar begeleidt docenten en kin deren op scholen die te maken hebben met spraak- en hoorpro blemen. De 59-jarige man onder ging vrijdagmiddag een spoed operatie en ligt sindsdien op de intensive care. GPD een sterke band met de familie. Vanuit die achtergrond stuurde ze brieven en pakjes naar Thai land en hield ze druk op de ke tel bij de politiek om de 45-jari- ge taxichauffeur vrij te krijgen. Vader Ruyzing is ziek en kon daarom niet naar Schiphol ko men. Zijn moeder en zijn broer- waren er wel. Buiten de gebruikelijke route voor passagiers om verlieten zij direct na aankomst de luchtha ven. „Ze hebben nu geen behoef te aan aandacht", vertelde Bri gitte Laan aan de cameraploe gen die Ruyzing stonden op te wachten. „Ze gaan eerst naar zijn vader. Die zit op hem te wachten." „Met Pedro gaat het naar om standigheden heel goed. Het voelde alsof ik hem vorige week nog heb gesproken. Alsof er geen tien jaar tussen heeft geze ten. Alleen moet hij even naai de kapper. Hij lachte alsof hij al le ellende die hij de afgelopen ja ren heeft doorgemaakt voor de ze ontmoeting even van zich af heeft gezet." Namens Ruyzing (Advertentie) Record Jackpot bedankte mevrouw Laan de ko ningin en de diplomaten die de vrijlating van hem en een Neder landse medegevangene mogelijk hebben gemaakt. „Nu die andere jongens nog. Die moeten er ook door worden ge sleept. We gaan ze brieven stu ren als morele steun. En we blij ven bij de overheid op de deur kloppen om ze vrij te krijgen. Pe dro gaat daarbij helpen." Dominee J. Spoor, die al jaren gevangenen in buitenlandse ge vangenissen bezoekt en ook bij Ruyzing op bezoek is geweest, was ook naar Schiphol gekomen om hem te begroeten. De met veel publiciteit omgeven amnes- AMSTERDAM - De eerste 250 militairen gaan dit voorjaar naar de politie. Mogelijk volgen er in het najaar nog eens 250, zei minister Kamp (Defensie) gisteren in het televisieprogram ma Buitenhof. Kamp heeft hierover afspraken gemaakt met minister Remkes (Binnenlandse Zaken). Het is de bedoeling dat de militairen eerst een korte cursus krijgen voordat ze bij de politie aan de slag kunnen. Het gaat om defensiemedewer kers wier functie vervalt als ge volg van de bezuinigingen. Voor hen wordt eerst gekeken of er een baan is binnen de krijgs macht. Is dat niet het geval, dan krijgen zij het aanbod om naar de politie over te stappen. De po litie zit te springen om nieuw personeel. ANP Staatsloterij BEVERWIJK - Het voornemen van 52 huisartsen in de IJ- mond per 1 februari gefaseerd te stoppen met avond-, nacht- en weekenddiensten is niet acceptabel. Dit schrijft de Inspectie voor de Volksgezondheid in een brief aan de 52 artsen. De Inspectie dreigt met een dwang bevel als zij hun voornemen uitvoeren. De inspectie zegt begrip te hebben voor de bezorgdheid van de artsen over de dreigende kwaliteitsvermindering van de zorgverlening, maar schrijft dat de geplande acties vooral de patiënten treffen. ANP ROTTERDAM - Figuranten Jacob Haak (61) en Yvonne Schoen (43) hebben zaterdag op het Filmfestival Rotter dam de eerste Gouden Kop ontvangen, een nieuwe prijs voor Nederlandse figuranten. Haak verwierf de afgelopen tien jaar vooral faam als zwerver, joods-orthodoxe rabbi en kerstman (recent on der meer in de reclames van Dorito en de Krasloterij), Schoen vertolkte twintig jaar lang edelfigurantenrollen als verpleegster in series als GTST, Onderweg naar Mor gen, Medisch Centrum West en "Hartslag. ANP HILVERSUM - Een overgrote meerderheid van de Neder landers vindt islamitische scholen slecht voor de integra tie en is voor verplichte spreiding van leerlingen door de overheid. Dat bleek zaterdag uit een onderzoek van TNS/Nipo in opdracht van het EO-programma Knevel op Zaterdag. Verplichte spreiding is voor 69 procent van de 1068 onder vraagden een acceptabele oplossing, 84 procent vindt isla mitische scholen slecht voor de integratie. Bijna de helft vindt ook dat islamitische scholen aanzetten tot haat. Opvallend is dat ook bijna een op de drie vindt dat Chris tel ij k-orthodoxe scholen aanzetten tot haat. ANP SCHIJNDEL - Een 58-jarige man is zaterdagmorgen in Schijndel ontvoerd. Zijn 36-jarige vriendin uit Schijndel raakte daarbij gewond, maar kwam verder met de schrik vrij. De man liep samen met de vrouw rond elf uur over de Bo terbloemstraat toen er plotseling meerdere personen op het stel afkwamen. De man werd met geweld in een auto gesleurd, die er met grote snelheid vandoor ging. De vrouw werd tijdens de ontvoering mishandeld en liep daarbij enkele zwellingen op. Getuigen waarschuwden de politie. Het motief van de ontvoering is onbekend. ANP UTRECHT - Een 54-jarige man is zaterdag in zijn woon plaats Utrecht overleden, nadat de politie hem in zwaar beschonken toestand van de straat had gehaald. Op het politiebureau zagen agenten en een arts dat de toe stand van de man verslechterde. Hij werd daarop naar een ziekenhuis gebracht, waar hij later overleed. ANP BEVOLKING - Het aantal in woners van Zeeland is afgelo pen jaar met 1076 afgenomen van 275.199 tot 274.132. Dat is voor een groot deel te verklaren door de ramp, die bijna 900 slachtoffers eiste. Daarnaast zijn veel mensen met name van het platteland weggetrokken. STOOMBOOT - De Provincia le Stoombootdiensten (PSD) hebben het afgelopen jaar ruim 3,7 miljoen passagiers en 517.201 auto's vervoerd. Door het uitvallen van de lijn Kruiningen - Perkpolder na de watersnoodramp, is het ver voer op de lijnen Vlissingen - Breskens en Terneuzen - Hoe- dekenskerke vorig jaar fors toegenomen. BUSSTATION - Burgemeester en wethouders van Middel burg hebben bij de raad een voorstel ingediend om het Plein 1940 definitief in te rich ten als busstation. Een vorig jaar gehouden proef is ge slaagd verlopen, Er wordt onder meer een twee de verkeersheuvel aangelegd en er komt een viertal abri's. De kosten van de werkzaamhe den van de gemeente worden geschat op 4800 gulden. tie rond het staatsbezoek van de koningin bekijkt hij nuchter. „Of de vrijlating nou zo veel met het koninklijk bezoek te ma ken heeft, vraag ik me af. De meeste Nederlandse gevangenen komen na een jaar of tien, elf vrij. Voor Pedro Ruyzing was het gewoon zijn tijd." Voor de andere dertien Neder landers in Thaise gevangen schap is het verdrag tussen Ne derland en Thailand nu het be langrijkste, meent Spoor, Daarmee doelt hij op een inter nationale afspraak die de deur open zet om Nederlanders in Thaise gevangenschap de rest van hun straf in Nederland te la ten uitzitten. „Dat verdrag zit er nu zeer binnenkort aan te ko men." Omstanders op het vliegveld ke ken met gemengde gevoelens naar het legertje pers. „Jullie doen alsof de koningin arriveert", riep een reiziger. „Het gaat toch gewoon om crimi nelen die een ander met heroïne in de vernieling zouden hel pen?" GPD (Advertentie) Koop ze nu! Hoofdredactie: A. L Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationpark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Middelburg: Buitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax (0118)493009 E-mail: redwalch@pzc nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30 tot 17.00 uur Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen: 0800-0231231 (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag) per maand: 19,45 per kwartaal: 56,60 per jaar: €217.00 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. PZC, t.a.v. lezersservice. Postbus 314460 AA Goes Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag: 1,20 zaterdag: 1,70 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden uitgevoerd overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volgens de Regelen voor het Advertentiewezen. Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruron zondag, van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0113)315555 Fax. (0113)315549 Personeelsadvertenties: Tel: (0113)315540 Fax:(0113)315549 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel. (0113)315550 Fax. (0113)315549 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114)372770 Fax: (0114)372771 Internet: www.pzc.nl/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van hot Wegener-concetn De door u nan ons verstrekte gogovens hebben wi| opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor onze {abonnementen)administratie an om u te (latonl informeren ovor voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteer de derden Als u op deze informatie geen pnjs stelt dan kunt u dit schriftelijk molden bij PZC. le zersservice. Postbus 314460 AA Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 3