Koek zet extra slot op de deur PZC PZC De tijd gaat dringen voor Kloetinge Duel Arnemuiden-Nieuwdorp gestaakt Kapelle kansrijk voor de tweede periodetitel Topdag voor clubs in derde klasse B 15 Speelstijl tegen ASWH degelijk en goed voor winst: 1-0 m Titelkansen Oostkapelle verkeken Nederlaag koploper Smerdiek Vierde plaats Bart de Wilde Rillandia laat het liggen Swennen langer uitgeschakeld maandag 26 januari 2004 grjan Dagevos HIEMUIDEN - Het duel tus- m Amemuiden en Nieuwdorp de tweede klasse heeft zater- j,het einde niet gehaald. ^idsrechter Berendsen uit fekendam besloot de ontmoe- pgin de 61e minuut te staken, gjat de leider van Arnemuiden Ogende taal nchting de ar- i:èrhad geuit. De stand was op moment 0-0. 't commotie ontstond op een (©ent dat arbiter Berendsen een penalty toekende aan Nieuwdorp en de overtreder aan Amemuiden-zijde met rood wil de bestraffen. De thuisclub vocht de beslissing aan. „Omdat Cor Jan Marijs op een correcte manier de bal bemachtigde", zei Amemuiden-trainer Wim David- se later. De arbiter was echter resoluut. Berendsen- „Die speler van Ar nemuiden pakte die speler van Nieuwdorp licht vast en ook al was het licht, hij ontnam hem een scoringkans en dus was het rood." Door alle hectiek wist de scheidsrechter hierna niet meer goed wie hij de rode kaart nu moest geven. Eerst leek de rode prent te gaan naar Remy Meer man, daarna naar Jack de Smit. ,,In alle alle commotie heb ik de verkeerde aangewezen", gaf Be rendsen nadien toe. „Ik wist het even niet meer, daar ben ik eer lijk in." De gemoederen liepen daarna zo hoog op dat de scheidsrech ter besloot de wedstrijd voorlo pig stil te leggen. Er volgde koortsachtig overleg, waarbij Amemuiden-trainer Wim Davidse de scheidsrechter uiteindelijk de naam van de overtreder (Cor Jan Marijs) ver strekte. „Dat leek me op dat mo ment het verstandigst", aldus trainer Davidse. „Als ik dat niet zou hebben gedaan, dan zou de wedstrijd niet meer hervat wor den." De oefenmeester spoedde zich hierna met de spelers naar het veld, maar het duel werd niet meer hervat. Arbiter Berendsen besloot het duel definitief te sta ken, omdat hij zich bedreigd voelde door de leider van Arne muiden. „Hij stond me op te wachten toen ik de kleedkamer weer uitkwam", aldus Berend sen. „Hij begon te vloeken, te tieren en te schelden. Het was vijandig gedrag. Nu heb ik een gladde rug, maar dit vond ik te ver gaan. Zo wilde ik niet verder. Het emmertje was vol. Voor mij onbegrijpelijk hoor, want voor het overige was het een leuke en sportieve wedstrijd." De KNVB zal zich binnenkort moeten buigen over de kwestie. LFrits Bakker JOEK - De routinier Jürgen Bel- iiirf had er intern al vaker over ilaagd. „We krijgen te veel ak tegen, omdat we achterin neel ruimte weggeven", vindt vroegere profkeeper van *k. sspelers uit de selectie stap an de winterstop naar de trai- en vroegen om de speelstijl te passen. De trainer ging ioord Het wordt na de win- ler mooi in Hoek, maar «degelijker, zo bleek ook uit magere 1-O-overwinning op ge*, belangrijkste van van- uf. zei trainer Johan Balie- te, „is dat we uit de twee wed den tegen ASWH nu zes ::en hebben gewonnen. Dan (ft het voetbal van mij zo mimet te zijn." Jürgen Belpai- „We hadden voor de winter- jp21 goals tegen, waarvan ze- rzestien uit situaties van één {en één, dus spelers die alleen er de goal kwamen." Dat eft aan, vindt de doelman, dat nek niet de spelers heeft om in verdediging één op één te spe- iohan Mücher is de enige spe- achterin die snel is en een kan dichtlopen", geeft Bel de aan. Dat vraagt om een ctische aanpassing. Het ge- ïk tussen de technische staf lemises voor lammers INHEM - In de halve finale het Nederlands damkam- ichap hebben de twee vse deelnemers het afgelo- weekend twee keer remise ld. Provoost kon vrijdaga- sd tegen Wim Kalis uit Har- Kveld-Giessendam geen pot- breken Zaterdag beleefde [dspeler uit Aagtekerke isüge momenten tegen de wrmalige NK-finalist Cor van sseldorp, maar uiteindelijk hij een remisegaatje. Na ronden deelt Provoost de plaats in zijn poule; de nners een en twee plaatsen voor de finale van het Ne- iands kampioenschap. Kousemaker speelde zater- goede partij tegen Arjen Mooij uit Rijnsburg. In de boodfase verzuimde de Goe- een winnende voortzet te nemen Gisteren had de vse kampioen het lastiger Peter van der Stap uit iluis. Nadat zijn tegenstan- 'tea omsingeling sterk had te- -peeld moest Kousemaker njn tellen passen, maar het -;pel bevatte niet meer remise. «RTREDACTIE fonspark 28 tbus31 QAA GOES 0113-315640 :0113-315669 ■flail: sport@pzc.nl Dagevos (chef) Ts Bakker flördinator zuid) de Vries «kdinator midden) sórdinator noord) *en Remijnsen '*!and van Vliet Krvvan der Hooft SNTRALE redactie fonspark 28 hbus 31 ^AAGOES Ml 13)315500 •"10113)315669 'Aail: redactie@pzc.nl •iïERNET ■pzc.nl •flail' web@pzc.nl en de spelers resulteerde erin dat Hoek één verdediger op het middenveld meer gaat opstellen dan in de speelstijl van voor de winter. „We houden", zei Belpai- re, „verdedigend nu één speler over om te corrigeren." Hoek beseft dat het de race om de titel met clubs als Quick Boys, Ter Leede en FC Lisse al leen kan volhouden als het de tactiek aanpast. De cultuur van de Belgisch getinte selectie is nu eenmaal anders dan van de con currenten in de topvijf van de hoofdklasse. Uitgesloten Johan Ballegeer zou zijn elftal in zijn hart misschien ook liever zien winnen zoals Quick Boys het zaterdag tegen Rijnsburgse Boys deed (6-4), maar het is bijna uitgesloten dat Hoek dit jaar zes keer scoort in één wed strijd of vier goals tegenkrijgt In kansen gemeten had het zater dag tegen ASWH hooguit 2-1 kunnen worden. De omzetting die de trainer heeft gedaan is eigenlijk simpel. Wesley de Smet moet samen met Pauclair Youda op het mid denveld tegenstanders opvan gen, ballen veroveren en gaten dichtlopen. Dat betekent in het systeem met twee spitsen (Arjan Human en Leon van den Ouden) en één schaduwspits (Steven de Croock) dat er nog maar één spe ler over is om één van de twee vleugels te bemannen Marc Minnaert deed dat het grootste gedeelte van de wed strijd tegen ASWH op rechts. Ar jan Human speelde wel dikwijls vanaf links, maar met druk naar voren. „Het lijkt daardoor dat de linkerkant open ligt", gaf Bal- legeer aan „Dat komt omdat we op rechts spelers hebben die meer meters maken dan op links." Gevaarlijke spitsen Die onbalans neemt Ballegeer voor lief. Hoek onderscheidde zich voor de rust tegen ASWH door een sterke, goed georgani seerde opbouw en maakte de twee gevaarlijke spitsen Louis van Kleef en John Verbaan on schadelijk. Het meeste werk kwam op de schouders van Günther de Meij er en Johan Mücher, maar als het nodig was verleenden de middenvelders assistentie. Bij de eerste dreigende aanval van de thuisclub viel gelijk ook de enige goal van de wedstrijd Leon van den Ouden werd in de zestiende minuut net buiten het strafschopgebied gevloerd door Robert Visser Gunther de Me ijer schoot de bal in de muur, de rebound tegen de keeper en daarna kon Arjan Human van dichtbij intikken: 1-0 Hoek had optisch een overwicht in die fase en had na twintig mi nuten verder uit kunnen lopen. Human passte met veel gevoel over de hele breedte van het veld naar Minnaert De voorzet van rechts daalde op het hoofd van Leon van den Ouden, die de onderkant van de lat raakte. Op het slechter wordende veld („een schande dat we hierop moeten spelen", vond manager Patrick Naudts) waren de acties na de rust nog slordiger, de pas ses slechter en de vloeiende com binaties hoogst zeldzaam Hoek kreeg nog wel de beste kansen. Mare Minnaert maakte eerst hands op twee meter van de goal en koos even later alleen voor de keeper voor de verkeer de hoek. Uit een van de spaarzame uitval len was ASWH zowaar ook nog gevaarlijk. Onno Doeland, inge vallen na een goed uur spelen, kwam net een centimeter tekort om een voorzet van rechts in de lege goal te glijden. Hoek-AS WH 1-0 (1-0). 16 Arjan Human 1-0. Scheidsrechter C. van Ewijk (Utrecht) Gele kaart: Pau clair Youda, Thomas Ragut (Hoek), Ferry van Lare (ASWH) Aantal toeschouwers: 600. Hoek: Jürgen Belpaire, Thomas Ra- gut, Günther de Meijer, Johan Mücher, Franky StandaertMare Minnaert (71. Ramazan Yuruk), Pauclair Youda, Wesley de Smet Steven de Croock (50. Bart Pop- pe), Leon van den Ouden (82. Fer- di Kabal), Arjan Human. Marc Minnaaert (15) kopt op het doel van ASWH. Geert van den Ouden (links) en Arjan Human (10) kijken toe. foto Wim Kooyman door Jan Dagevos MAASSLUIS - Degradatie. Ze willen er bij Kloetinge liever nog niet aan denken, maar de club doet er toch goed aan zo langzamerhand met een stapje terug rekening te houden. Het draadje waaraan de Bevelandse hoofdklasser bungelt is na zater dag weer wat dunner. In de strijd om lijfsbehoud bleek con current Excelsior Maassluis te sterk: 2-0. De tijd gaat dringen voor Kloe tinge. De ploeg van trainer Dolf Roks, die voorlaatste staat, heeft nog maar negen wedstrij den om het vege lijf te redden in de hoofdklasse A van het zater dagvoetbal Om rechtstreekse degradatie te ontlopen, moet Kloetinge mini maal op de elfde plaats eindi gen. Na zaterdag bedraagt het gat met die positie zeven punten en dan heeft Kloetinge ook nog eens verreweg de meeste wed strijden van alle concurrenten gespeeld. Misschien doet de Bevelandse formatie er beter aan zich voor lopig te richten op de twaalfde plek, die recht geeft op een pro- motie-/degradatieduel. Toch be draagt de achterstand op de ploeg die die positie nu inneemt (Excelsior Maassluis) ook al vier punten. ,Het wordt een moeilijk verhaal", erkende Dolf Roks za terdag, „maar ik geef niet eer der op dan dat het zover is We moeten vanaf nu thuis gewoon alles winnen en uit proberen een puntje te pakken." Dat is makkelijker gezegd dan gedaan. En als het optreden van afgelopen zaterdag nu enig hou vast had geboden, maar dat was niet het geval Kloetinge dwong in 90 minuten niets af. Het ont brak aan overtuiging, creativi teit en slagkracht, Veelzeggend was dat Kloetinge na rust on danks een offensief niet meer dan een halve kans creëerde. „Op de instelling viel niets aan te merken", vond Roks, „maar we speelden onnauwkeurig en maakten voortdurend verkeerde of slechte keuzes." Geen vuist Kloetinge kon aanvallend geen vuist maken. Spits Wilco de Valk had voortdurend twee man om zich heen. terwijl de buiten spelers Ronald Zuijdwegt en Ferry Alfons ver van het vijande lijke doel werden afgehouden. John Bentschap Knook fungeer de bij afwezigheid van Emiel Dorst nu als aanvallende mid denvelder, maar ook hij kon geen stempel op het duel druk ken. Dat was overigens niet afleen hem te verwijten. De aanvoer van achteruit was wel heel be labberd. De passing was zwak en daarnaast ontbrak het aan vernuft. Zo werd Wilco de Valk in de eerste helft bijna voortdu rend op keelhoogte aange speeld, terwijl hij over de grond veel meer kan uitrichten Excelsior Maassluis, dat achter in een soort dubbele dekking toepaste en de ruimtes klein hield, bleef makkelijk overeind en loerde op de counter. Na 22 minuten betaalde die tac tiek zich uit. Fabian Keerveld pikte op het middenveld de bal op en stoomde op. Toen noch Jef frey Frijters noch Erwin van der Woerdt ingrepen, besloot hij uit te halen De bal verdween laag in de hoek, langs invaller-doel man Gerben de Kievit. 1-0. Der tien minuten later kwam Excel sior Maassluis voor de tweede keer gevaarlijk opzetten en was het weer raak. Uit de eerste cor ner werd de bal getoucheerd, waarna verdediger Victor Vijf- vinkel van dichtbij kon inkop pen 2-0. Na de pauze bleef Ferry Alfons in de kleedkamer achter, werd invaller Pieter de Graaff de diep ste spits en mocht Wilco de Valk het vanaf rechts proberen. Het haalde allemaal niets uit. De opbouw bleef onnauwkeurig en fantasieloos, terwijl bij de spitsen de inventiviteit en vorm ontbraken om via een indivi duele actie voor gevaar te zor gen. Ook toen Jeffrey Frijters nog na drukkelijker dan voorheen voor zijn defensie ging spelen en Jo hn Bentschap Knook nog dieper ging spelen, veranderde er niets. Kloetinge bleef machteloos. Zelfs een serie vrije trappen en een reeks aan corners waren niet aan de Zeeuwen besteed. Ze bereikten onthutsend genoeg nimmer de plaats van bestem ming. Excelsior Maassluis, dat toch ook bepaald geen hoogvlie ger is in deze klasse, boekte hier door eindelijk weer eens een ze ge. De laatste overwinning (1-2) dateerde van 13 september 2003, op de derde speeldag van de competitie. Ook toen was Kloetinge trouwens de oppo nent. Excelsior Maassluis-Kioetinge 2-0 (2-0). 22. Fabian Keerveld 1-0, 35. Victor Vijfvinkel 2-0. Scheidsrech ter M Harskamp (Lexmond). Ge le kaart: Bob van der Gaag, Step- han van de Velde, Fabian Keerveld (allen Excelsior Maassluis), Erwin van der Woerdt (Kloetinge). Aan tal toeschouwers: 750 Kloetinge: Gerben de Kievit; Pie ter de Munntk, Jeffrey Fnjters, Er win van der Woerdt, Arno Me iaar d; Johan de Goederen, John Bentschap Knook (80 Daan Es- ser), Wouter LabrujèreFerry Alf ons (46. Pieter de Graaff), Wilco de Valk en Ronald Zuijdwegt. GOES - Kapelle heeft in de tweede klasse van het zaterdag voetbal de leiding in de strijd om de tweede periodetitel over genomen van Terneuzense Boys. Kapelle versloeg Dinteloord met 1-0, terwijl Terneuzense Boys met 3-1 bij koploper Groote Lindt verloor. Seolto-Zaamslag 2-2: Het veel sterkere Zaamslag opende via Erik Tissink de score. Maarten de Groene tekende elf minuten na rust voor de 0-2. Via Hubert van de Hemel werd het direct daarna 0-3, maar die treffer werd door de arbiter om ondui delijke redenen afgekeurd. Zaamslag was prompt van slag, waardoor Seolto nog langszij kon komen. Na afloop waren en- GOES - De vrouwen van Oostkapelle zijn na de 2-0-thuis- nederlaag tegen kampioenskandidaat KRV uit Katwijk meteen zelf kandidaat af. De veel betere bezoeksters kwamen vlak voor rust via een fraaie vrije trap op voorsprong. De thuisploeg slaagde er niet in ook maar één kans te creëren en het was slechts aan doelvrouwe Lenny Jacobse te danken dat de thuisclub pas in blessuretijd definitief werd geklopt. GOES - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal ver loor leider Smerdiek met 2-1 van het failliete Zwart Wit'28 en Meeuwen verloor met 4-1 van Jodan Boys. Kloe tinge kwam niet opdagen voor de wedstrijd tegen RK- DEO. Zwart Wit'28-Smerdiek 4-1: De laatste wedstrijd van de thuisploeg was best aardig, maar de eigen scheidsrechter was toch wel erg begaan met de Rotterdamse formatie. Via twee gemakkelijk gegeven strafschoppen was het bij rust 2-0 Tina Dujacovic maakte er een kwartier voor tijd 2-1 van, maar het slotoffensief van Smerdiek leverde al leen nog twee treffers op van de thuisploeg. Jodan Boys-Meeuwen 4-1: Na een openingsfase, waarin Meeuwen het beste van het spel had, leidde de Goudse for matie bij rust met 2-0. Halverwege de tweede helft werd het eerst 3-0, voordat Marion Richard voor de 3-1 kon zor gen. Het aandringende Meeuwen werd vervolgens nog een keer weggecounterd: 4-1. DEN BRIEL - Bart de Wilde uit Sint Maartensdijk is door een mislukte oefening op de brug een podiumplaats bij een wedstrijd in Den Briel misgelopen In de klasse Jeugd C scoorde hij op de vloer 8.30 punten, op voltige 6.60. op ringen 7.60, op sprong 7.40, op brug 6.30 en op rek 6.85. Hij kwam uit op een totaal van 43.05 punten. ARKEL - Rillandia ging zaterdag in Arkel na rust vol in de aanval om de 1-0-achterstand recht te trekken. Na een afgeslagen aanval van de Zeeuwen viel tien minuten voor tijd het doek. Invaller Adjeh schoot bij zijn eerste balbe roering de 2-0 binnen. De Zeeuwen konden het daarna schudden, terwijl ze in het half uur durend offensief zo dicht bij de 1-1 waren ge weest. Rickey Hermans schoot daarbij op de paal, terwijl de inzet van Peter Kepers nog net van de lijn werd ge werkt. KLOETINGE - De blessure van Merlijn Swennen is ern stiger dan gedacht. De doelman van Kloetinge blijkt zijn kruisband in de rechterknie geheel te hebben afge scheurd. Hierdoor staat de doelman zes tot acht weken buitenspel. Swennen liep de blessure vorige week op in het duel met Quick Boys. Gerben de Kievit is de vervan ger van Merlijn Swennen. kele schermutselingen, waarbij Menno den Dekker klappen kreeg van de grensrechter van Seolto. Kapelle-Dinteloord 1-0: Tot aan de treffer van Peter Willemse in de tiende minuut na rust was het een gelijkopgaande wed strijd De bezoekers creëerden daarna een overwicht, maar met kunst- en vliegwerk bleef de thuisclub overeind. Groote Lindt-Terneuzense Boys 3-1: Terneuzense Boys begon aardig, maar kwam er na het openingsdoelpunt (Robert de Heer) van de thuisclub in de 15e minuut niet meer aan te pas. Via Peter de Hoog (60e) en Walter Ferreira (80e) werd het 3-0. Tim Louwiesse bepaalde vijf minu ten voor tijd de eindstand. door Wim Broekhoven GOES - Koploper de Meeuwen omzeilde in de derde klasse A een lastige klip door VCK met 2-1 te verslaan. In de strijd om de tweede periodetitel sloeg ZSC een goede slag dankzij een 4-2- zege op Dauwendaele en ne derlagen van concurrenten. SKNWK liet dure punten lig gen. In eigen huis verloor de nummer twee van GPC: 0-2. In 3B was het een prima dag voor de Zeeuwse clubs: Tholense Boys en WIIS wonnen, Kruinin- gen pakte een punt tegen koplo per Ölympia'60. Meeuwen-VCK 2-1: In een ge lijkopgaande, nerveuze wed strijd kwamen de bezoekers hal verwege de eerste helft door Erik Goudt op voorsprong. Vijf minuten na de thee schoot Mach- ïel Brouwer via de korte hoek de gelijkmaker binnen. Tien minu ten later kopte Patrick Koppe- jan de thuisploeg op voor sprong. In een spannende slotfase hield de Meeuwen de voorsprong vast, alhoewel VCK nog dicht bij de gelijkmaker kwam. Serooskerke-Yerseke 2-1: In een rommelige wedstrijd tekende Pa trick van de Putte na 27 minu ten voor 1-0 en Frank Allaart drie minuten later voor 2-0. Een kwartier na rust kwam Yerseke via Padden van de Water terug tot 2-1. De aandringen bezoe kers slaagden er vervolgens met tien man (Elco de Schipper kreeg twee keer geel) niet in op gelijke hoogte te komen. Veere-Heinkenszand 3-2: De thuisploeg kwam na vijf minu ten op voorsprong door een fraaie vrije trap van André van Maldegem, maar via twee tref fers van Joeri Westrate in de 26e en de 45e minuut leidden de hardwerkende bezoekers bij rust met 1-2. Jack Goudszwaard tekende vijf minuten na de thee voor de 2-2 en Theo van Taten- hove na een uur spel voor de 3-2. MZVC - Bruse Boys 1-0: In de eerste helft van het sportieve duel had de thuisploeg een licht veldoverwicht. Uit een vrije trap die van rich ting veranderd werd scoorde de 41-jarige Arjan Jeras 1-0. In de tweede helft drong Bruse Boys sterk aan. MZVC-doelman Wil co Heij sleepte zijn ploeg er met een aantal prima reddingen doorheen. SKNWK - GPC Vlissingen 0-2: Een blunder van doelman Léon Quik zorgde in de veertigste mi nuut voor de 0-1. Quik verkeek zich op een afstandschot van Jeroen van Ommen. Daarvoor had SKNWK een aantal moge lijkheden onbenut gelaten. Een kwartier na rust besliste GPC het d^iel. Uit een voorzet van Danny Bomer kopte Wesley Leyer de 0-2 binnen. ZSC'62 - Dauwendaele 4-2: An- gelo Schaalje bracht Dauwen daele aan de leiding, maar doel punten van Martin Kiezenberg (strafschop) en John van der Ha ve betekenden 2-1. Kort voor rust werd Van der Have van het veld gestuurd. Wouter Fioole zorgde vroeg in de tweede helft voor 3-1 en daarna counterde Kiezenberg zijn ploeg naar 4-1. Een paar minuten voor tijd be paalde Jordi van Bunderen de eindstand op 4-2. Derde klasse B Zwaluwe-Tholense Boys 1-5: Halverwege de eerste helft kwa men de Boys via Reinier de Groen tegen de verzwakte thuis ploeg op 0-1. Direct na rust werd het via opnieuw De Groen en Ben Houmoul 0-3. De Groen en Jan Groenewegen zorgden voor 0-5, waarna de thuisploeg via Hoevenaar de eer redde. WHS-The Gunners 6-1: Patrick Ketting opende na tien minuten de score maar de bezoekers na men daarna het initiatief en de gelijkmaker van Oomen was dan ook verdiend. De tweede helft was helemaal voor WHS. Patrick Ketting te kende voor 2-1, 3-1 (strafschop) en 4-1. Een verre voorzet van Matthijs Bruijnzeel viel tien mi nuten voor tijd gelukkig binnen voor de 5-1 en via Hans Leune werd het ook nog 6-1. Kruiningen-Olympia'60 0-0: De koploper was wel sterker, maar kon geen uitgespeelde kansen creëren De beste mogelijkheid was voor het verdedigend inge stelde Kruiningen, maar de po ging van Ewout Dek werd be kwaam onschadelijk gemaakt door de bezoekende doelman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39