Tjoba heeft een wondertje nodig Mannen Mor res blijven reuzendoders PZC 8 Schletterer wint, maar hoeft titel niet Sp of Goes onderuit bij Grenswachters: 1-0 Vlissingen vaart wel bij gelijkspel Domburg en Ria W Ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen loopt tegen achtste nederlaag aan Jan Breukelman pakt titel met ruim verschil oranjezo' Zwemmers in Luxemburg Derde titel voor Tommy Berden maandag 26 januari 2004 door Jan Roovers GOES - Het gaat niet goed met het Zeeuwse korfbal. Wat heet: alleen door een wonder kunnen overgangsklasser Tjoba uit 's-IIeer Hendrikskinderen en eersteklasser Swift uit Middel burg nog aan degradatie ont snappen. Beide ploegen verlo ren afgelopen zaterdag op nieuw. Tweedeklasser TOP uit Arnemuiden kan zich mogelijk nog wel handhaven, aangezien er in de finale van het zaalsei zoen een aantal vierpuntenwed strijden op het programma staat. Fortis-KVS 16-19: Fortis speel de bevlogener dan in de uitwed strijd tegen de Scheveningers (18-10-nederlaag), maar verloor wel weer. Tot 14-14 bleef het overgangsklasseteam van Ralph Gillissen bij. Daarna zette KVS aan een liep het uit naar 14-17 en 16-19. Fortis-KVS 16-19: Jouri van de Broeke en Chaïm Koole 4, Hagar Hoogwerf en Rob Sanderse 3, Re- mi van de Broeke 2. Vriendenschaar H-Tjoba 21-11: Eersteklasser Tjoba verloor de wedstrijd in het middengedeel te. Na een vrijwel gelijkopgaand eerste kwart (6-4 na achttien mi nuten) kwam de thuisploeg met een tussensprint. Bij rust leidde het achttal uit Har- dinxveld-Giessendam met 10-6. Vlak na de onderbreking keek Tjoba tegen een nog grotere ach terstand (15-6) aan. Daarna mocht de ploeg van Wilko Fok- ke wat terugdoen, zonder overi gens nog in de buurt van de te genstander te komen. Fokke tel de zijn handicaps: „Marcel de Dreu en Chandra Goedegebure zijn al lang geblesseerd, Robert van Schaik is daar nu bij geko men. En Astrid Koole is op win tersport. Dan schiet het niet op", wist Fokke. Scores Tjoba: Wilfred van der Meer 5, Gerben van Boven 3, Niels Westmaas 2, Marleen Balenburg 1 Merwcde-Swift 16-14: Tegen GOES - Terneuzenaar Jan Breu kelman heeft afgelopen zater dag de titel voor het persoonlijk kampioenschap schaken voor de jeugd binnengehaald. Breukel man eindigde met drieënhalve punt uit vier duels ruim als eer ste. Tweede werd Matthieu Freeke voor Joey Grochal. Voor het ingaan van de laatste ronde was Goesenaar Joey Gro chal de enige speler die nrfg een bedreiging kon vormen voor Jan Breukelman. Grochal speelde te gen Freeke uit Terneuzen. Grochal had een unieke kans in deze partij om te winnen, maar zag jammerlijk een simpele ma noeuvre met stukwinst over het hoofd Freeke kwam met de schrik vrij en pakte niet echt ver dient het punt. Door het verlies van Grochal hoefde Breukelman eigenlijk niet meer in actie te komen. De middagpartij tussen Breukel man en Grochal was dan ook een formaliteit, maar werd wel gewonnen door de Terneuze naar. In de B-groep was Simon Pro voost duidelijk de sterkste. Erik van Nassau van Schaakklub Souburg werd met kunst en vliegwerk tweede. De C-groep werd een prooi voor Sou burg-speler Roland Kars, de D-groep voor Quinten Ducar- mon. een fanatiek gestart Merwede moest Swift al vroeg in de wed strijd (bij een 5-1-achterstand) vol aan de bak. „We werden in de eerste minuten volkomen overrompeld", zei coach Marian ne Marinissen. Maar na een ster ke inhaalrace, waarin de ploeg veerkracht en een goede menta le instelling toonde, stond het kort na de pauze zelfs 10-11. Daarna ging het echter fout. „Merwede voerde de druk op en wij konden niet omgaan met de spanning en begonnen fouten te maken. Die werden door de thuisploeg afgestraft." Scores Swift: Ivo de Hond 4, Roel Klootwijk 3, Sjoerd Sanderse en Paul van de Berg 2, Mabel van de Velde, Eefje van de Berg en Lenn- art Oosterling 1. TOP-Bolnes 9-15: De thuisploeg miste de geblesseerde Ria de Ridder, bood de koploper aan vankelijk wel aardig partij, maar verzuimde uit de kleine kansen te scoren en had kwalita tief ook minder te bieden dan de bezoekers. „We moeten de pun ten tegen andere ploegep ha len", zei coach Blaas de Ridder. Hij doelde op de slotfase van de competitie, waarin de Arne- muidse ploeg tegenstanders ont moet die ook nog voor lijfsbe houd strijden. Na 3-8 bleef het gat van vijf doelpunten verschil staan. Met Petra de Ridder (in de basis gestart), Carla Meul- meester en Nelleke van Belzen als wissels gaf De Ridder een aantal junioren speelminuten. Scores TOP: Leon Kloet 4, Niels Wattel en Ad Bezemen 2, Marco Kamstra 1. Ondo-Togo 13-10: Over een ding waren beide coaches van de derdeklassers het na afloop wel eens: 'Geen hoogstaand duel', luidde het gezamenlijke oordeel. Maar waar Wim Voor- neveld (Togo) nog vond dat zijn ploeg aardig mee had gedaan en dat het verschil gemaakt werd door het beter benutten van de scoringskansen, had Edwin Cop- poolse (Ondo) dat toch even an ders gezien. „We zetten zoveel druk op hun schot dat ze daar amper aan toe kwamen. Na 11-6 verzuimden we het echter af te maken", wist Coppoolse ook. To go kwam zodoende terug tot 11-9, maar de overwinning kwam volgens Coppoolse niet in gevaar. Scores Ondo: Ilja Mostert 5, Wim Allaart 4, Bas de Pagter 2, Sandra van der Broek en Marlijn Walra- venl. Scores Togo: Roel Schipper 4, Mar cel Joziasse 3, Yvonne Joziasse, Es ther Lobbezoo en Johanneke Vleu gel 1, DSO-Stormvogels 14-8: Tot 4-4 hield Stormvogels gelijke tred met de thuisploeg, moest daarna wel 8-5 toestaan. Bij rust stond het alweer 8-7. „Op het punt van aansluiten vielen we aanval lend stil, een kwartier lang werd er niet gescoord", keek coach Richard Ollefers terug op die periode. Toen dat wel ge beurde, kwam 9-7 op het score bord en brak er iets bij de bezoe kers, die in een handvol minu ten naar 14-7 werden gespeeld. Gevreesd moet worden dat Stormvogels het niet redt en de gradeert. Scores Stormvogels: Sabine Domi- nicus en Sander Koole 2, Loura Kleinepier, JanTheune, Arno San derse en Arjen Schoe 1. 'r-'v&Mk A M uianp' foto Wim Kooyman Theo Rabout( links), de latere nummer drie, en Sebastièn Schletterer, de latere winnaar, lopen gezamenlijk aan kop in de Braakmancross. Middelburger concentreert zich op 800 meter op Nederlands indoorkampioenschap van onze sportredactie HOEK - Moedig of overmoedig? Natuurlijk, het was het probe ren waard, maar uiteindelijk be taalde Theo Rahout zaterdag in Hoek tijdens de Braakmancross de tol voor wat een onverant woord avontuur bleek. Te snel weg, te snel leeg. Daarmee ein digde de vijfde wedstrijd om de Zeeuwse crosscup voor hem in een teleurstelling. Al finishte hij nog als derde. Sebastièn Schletterer overzag de situatie, schatte die juist in, nestelde zich vlak achter Ra- bout en liet hem halverwege de wedstrijd achter toen de eerste tekenen van verzwakking zicht baar werden bij de Zeeuws-Vla ming De Middelburger kreeg vervolgens het gezelschap van een tweede locomotief, Arjan Be- ije, die hij tot de finishstreep to lereerde. In de spurt won hij ech ter gemakkelijk. Daarmee pakte hij, na Kruiningen en Hulst, zijn derde ovrewinning in de cross cup. Toch zal Schletterer op 14 fe bruari in Vlissingen niet als Zeeuws crosskampioen worden gehuldigd. Twee weken geleden stapte de 31-jarige atleet uit Middelburg uit in Westenschou- wen. En toen ook liet hij weten dat de Zeeuwse crosscup niet op zijn verlanglijstje staat. Voor hem staat het NK indoor, dat op 21 februari in de Gentse Topsporthal wordt gelopen, im mers centraal. „Daar ga ik voor een medaille op de 800 meter, ondanks een moordende concur rentie. Ik moet daar opboksen te gen jongens die zich in warmere oorden hebben voorbereid, maar ik pak de handschoen op. Daarom ook heb ik deze wed strijd gelopen; om hardheid op te doen. Mijn conditie is, door een griepje rond de jaarwisse ling, nog niet optimaal. Die ben ik nu weer aan het opvijzelen. In Middelharnis (7 februari) loop ik nog de korte cross. In Vlissingen, een week voor het NK, doe ik niet mee. Het is niet goed om een week voor zo'n wed strijd nog door het zand van het Nollestrand te ploeteren." Strijd De strijd om de Zeeuwse titel zal dus gaan tussen Theo Ra- bout, die op de Braakman derde werd en leider bleef in de Cross cup, en Arjan Beije. Rabout zei na afloop dat hij zich verbaasd had over de start. „Het was helemaal niet mijn be doeling dat ik gelijk met Schlet terer in de spits zou lopen, maar Beije miste toen nog de aanslui ting. Toen ik omkeek, zag ik een gaatje. Doorgaan of wachten? Ik heb voor het eerste gekozen. Fout dus. Dat voelde ik al vlug. Ik draaide 'vierkant'. Gelukkig kon ik me in de slotfase nog enigszins herstellen." Beije hoorde het verweer van Ra- bout nonchalant aan. Hij, als fa voriet begonnen aan de cross cup, was achter Schletterer im mers de grote winnaar Al jaren jaagt Bije op de Zeeuwse titel, maar steeds weer kwam er wel wat tussen. „We zien het wel. Ik train nu op schema's van Jan de Wilde en dat bevalt me goed. We trainen wat meer op snel heid. Tweehonderd metertjes, dat werkt. De wedstrijd in Mid- door Peter van Kouteren GOES - De eerste competitie helft ging gepaard met soms on nodig puntverlies tegen lager in geschatte teams, maar zo langza merhand zijn de volleyballers van Morres/IIulst in de tweede divisie uitgegroeid tot een reu- zendoder. De Zeeuws-Vlamin gen haalden na bet op de derde plaats geklasseerde Nivoc'68 za terdag het op de tweede plaats gerangschikte Mikro Electro in Roosendaal met 1-3 onderuit. Mikro Electro/Roosendaal- Morrcs/Hulst 1-3 (21-25 25-19 19-25 19-25): Met lef spelend kwam Morres/Hulst prima uit de startblokken. Dat resulteer de na een korte periode van ge wenning aan het centrecourt in een sterke wedstrijd. Morres be stookte de thuisploeg met een lastige opslag, die wisselend lang diagonaal en kort op de po sities twee en drie werd gesla gen. De bezoekers namen daar door het initiatief. Alleen in de tweede set werd er iets te gefor ceerd gespeeld, waardoor de winst naar de Roosendaalse ploeg ging. Verder werd de aan de buiten kanten gecreëerde ruimte uitste kend benut. „Daar werd goed ge scoord", zei trainer Guido de Beule. Omdat Morres bovendien blokkerend en in het achterveld op dreef was, groeide het team collectief naar grote hoogte. Mikro Electro/Roosendaal 2-My- tilus 1-3 (25-20 15-25 20-25 19-25): Een belangrijke overwin ning voor de Goese formatie, die in een rechtstreeks duel afreken de met een degradatiekandidaat en de jacht op aansluiting met de middenmoot voortzette. My- tilus nam na verlies in de eerste set het voortouw. De Zeeuwen haalden met een goede service de angel uit de Brabantse aan val, scoorden in verdedigend op zicht een ruime voldoende en waren zelf trefzeker. Dat leidde in de resterende sets tot een vroeg verkregen voorsprong, die niet meer uit handen werd gege ven. Herculcs-VVS'92 4-0 (25-22 25-16 25-19 25-22): Zonder Hans Oomes (gebroken pink) kampte het Vlissingse VVS'92 niet alleen met personele proble men, maar beschikte de ploeg evenmin over een coach. De Vlis- singers slaagden er niet in een goede start te verzilveren, om dat de aanval het aan het slot van de eerste set liet afweten. VVS'92 liep zich ook daarna stuk op een goed verdedigende thuisploeg en had geen moment uitzicht op winst. Vrouwen Volley Mccrkcrk-Morres/Hulst 3-2 (25-15 22-25 15-25 25-20 15-7): Morres/Hulst begon erg slecht, bleef vooral passend on der de maat en kon pas aan het slot van de eerste set een grote achterstand (20-7) een draaglij ker aanzien geven. Met behoor lijk spel werden de bakens in de tweede en derde set verzet. Daarna verzuimde Morres/ Hulst naar winst af te wikkelen. Toen onzekerheid in de Hulst-gelederen sloop en de kop jes omlaag gingen, rook de thuis ploeg zijn kans. Na een neder laag in de vierde set werd in de vijfde set met een 8-7-voor- sprong voor de thuisploeg gewis seld. Daarna bakte Morres/ Hulst er niets meer van. Benevia-Kwiek 3-1 (23-25 25-23 25-19 25-22): Het met veel overtuiging begonnen Kwiek zag aan het eind van de eerste set een 12-20-voorsprong danig slinken, maar sloot die set nog wel met winst af. Daarna ontstond een rommelig duel, waarin beide teams weinig voor elkaar onderdeden. De persoon lijke foutenlast liep daarbij aan Bruse kant te hoog op. Dat resul teerde in een gebrek aan zelfver trouwen, dat een verlammende uitwerking had op het spel van Kwiek. SSS-Savok 3-1 (25-14 25-18 20-25 25-21): SSS profiteerde van een off-day aan Sasse kant. Savok was nauwelijks vooruit te branden en kreeg daarvoor de In de vierde klasse A speelde KVK 12-12 bij Zaamslag. Een te rechte uitslag na een rommelige wedstrijd, waarin beide ploegen legio kansen misten, In de vierde klasse B zette Seol- to met de 19-11-overwinning in de streekderby tegen Atlas weer een stap op weg naar het kam pioenschap. Na de snelle 6-1 en 11-5 als ver- volgscore liep Seolto met goede invalster junior Ilse Stroo (voor Ellen Stroo) onbedreigd naar 19-11. „Volgende week moet het gebeu ren", stelde coach Harry van den Broeke. Dan speelt Seolto tegen Spirit in Vlaardingen. In zet is daar de titel. In de reserve vierde klasse A moest Volharding thuis de pun ten afstaan aan Tjoba 4: 9-12. delharnis over veertien dagen is heel erg belangrijk. Kan ik Ra- bout daar achter me houden, dan vrees ik het Nollestrand van Vlissingen niet. Ik heb daar altijd goed gepresteerd." Vrouwen In de overige categorieën is er al wat meer aftekening in de strijd gekomen. Wim Vos kan bij de mannen 40 nog nauwelijks ont gaan. Datzelfde geldt voor een weer verrassende Theo den Her der bij de mannen 50. Beiden wonnen ook op de Braakman waar de twee vrouwen senioren, Anjolie Wisse en Sandra de Block woord hielden en er hun wedstrijd tussen de jongens B af werkten. Wisse was zelfs het snelst van allemaal. Sjaan Maar- tense haalde de titel binnen bij de vrouwen veteranen. rekening gepresenteerd. Een op leving in de derde set leidde tot setwinst en hoop op meer. Aan gespoord door een fanatieke aan hang zette SSS in de vierde set echter de puntjes op de i. VVS'92-Mikro Electro/ Roosen daal 3 2-3 (25-15 19-25 25-22 20-25 13-15): De thuisploeg was behoorlijk op dreef, maar dat bleek voor de hekkensluiter net niet voldoende om tegen de num mer negen van de ranglijst tw winnen. Met een vlot verkregen 9-0-voorsprong werd in de eer ste set de basis gelegd voor een afgetekende zege. Daarna trok ken de teams beurtelings set winst naar zich toe. Geschrok ken van de winst in de derde set, maakte angst zich van de Vlissingse vrouwen meester. Dat leidde tot de ommekeer in de wedstrijd. door Wim Broekhoven GOES - In de derde klasse wordt de strijd aan de top met de week spannender. Goes, tot gisteren de ploeg met de minste verliespunten, ging met 1-0 on deruit bij hekkensluiter Grens wachters. Zeelandia Middel burg profiteerde niet, want de Middelburgers kwamen tegen Walcheren niet verder dan 2-2. Breskens-Zierikzee eindigde in 1-2, waardoor de Schouwse ploeg nu de ranglijst aanvoert. Patrijzen is na de 6-1-winst op Steen meteen ook weer terug aan de top. Walcheren-Zeelandia Middel burg 2-2: De bezoekers kwamen halverwege de eerste helft bin nen twee minuten op 0-2. Eerst schoot Marcel Lourens een door de thuisclub aangevochten straf schop binnen en de minuut later mocht Daan Eikenhout ongehin derd een vrije trap binnenkop- pen. De thuisclub kwam nog voor rust op 1-2 door een treffer van Nigel Holmes. In de tweede helft drong Walcheren aan, maar de mooiste kansen waren voor de Middelburgers. Het was vooral aan doelman Peeters te danken dat de 1-2 toen op het scorebord bleef. Vijf minuten voor tijd werd het via opnieuw Holmes zelfs 2-2. Grenswachters-Goes 1-0: De keihard werkende thuisploeg had in doelman Van Oorschot een uitblinker. Een kwartier voor tijd maakte Lesley Snoey de winnende treffer. Diezelfde Snoey had vlak daarvoor ook al een bal via de onderkant van de lat terug in het veld zien stuiten. BCS-HVV'24 2-3 Na een blik- semstart van de thuisploeg (met in de vierde minuut een bal op de lat) namen de bezoekers het initiatief over. Vijf minuten na rust werd het 1-0 door Omar Boutasghout en een kwartier la ter tekende Michel Moutsadis voor de 2-0. Een vrije trap van Jorden Takiddine leverde direct daarna de 2-1, maar verder le ken de bezoekers niet te komen. In de slotminuut schoot Maar ten Scheerders echter toch ntó de gelijkmaker binnen enYn blessuretijd was het leed voor de thuisploeg helemaal con- pleet, toen Takiddine werd nee. gelegd en Scheerders vanaf el meter geen fout maakte, Breskens-Zierikzee 1-2; He; duel tussen de twee hooggeldas- seerde ploegen werd ontsierd door vier rode en zes gele kaar- ten. Serge Berrevoets zorgde na 51 minuten voor 0-1 en Elmar Verhage maakte er vijf minute voor tijd 0-2 van. In de sl nuut bepaalde Angelo Cornets de eindstand op 1-2, Rode kaar ten waren er voor Serge Nöthea en Roy den Dunnen van Bre- kens en Lee Mol en Rutger Koo- man van Zierikzee. Patrijzen-Steen 6-1 (2-0): Via Peter de Jong en Arjan Verburg leidde Patrijzen bij de rust reet 2-0. Via Eddy van den E (strafschop) kwam Steen terug tot 2-1, maar daarna nam de ploeg uit 's-Heerenheok het heft weer in handen. Via een straf schop van De Jong en een zuive re hattrick van Hubèr Rentmees ter werd het nog 6-1. Roosendaal-RCS 1-1: Roosen daal kwam halverwege de eerste helft verdiend op voorsprong door Hamelink. Na rust drong RCS aan, maar de gelijkmaker van de Souburgers was omstre den. Scheidsrechter Tempelaai kende een kwartier voor tijd van grote afstand een straf schop toe, die door 1 Schutte feilloos werd benut. De thuisclub verspeelde er n twee kostbare punten mee. LUXEMBURG - De Nederland se zwemmers hebben bij interna tionale wedstrijden in Luxem burg vier overwinningen be haald. Madeion Baans pakted( winst op de 50 (32,59) en 100 (1,11,00) meter schoolslag. Joris Keizer won de 50 vlinder (24,38 bij de mannen, Inge Dekker bi de vrouwen (27,69). ANP door Wim Broekhoven GOES - Leider in de vierde klas se A, Vlissingen, had een prima weekeinde. Zelf won de ploeg met 2-0 van IJzendijke en beide achtervolgers, Domburg en Ria W, verspeelden twee punten door tegen elkaar 3-3 te spelen. Van de degradatiekandidaten pakten alleen Aardenburg via een 2-1 zege op Noormannen punten. Corn Boys verloor met 1-0 van Oostburg en Zeeland Sport met 2-1 van Hontenisse. In 4B blijft Hansw Boys na de 1-0-nederlaag legen Clinge hek kensluiter. Vlissingen-IJzendijke 2-0: Tien minuten voor rust kwam de thuisploeg in een door de koplo per slordig gespeelde wedstrijd verdiend op voorsprong door Tim van de Vlies. De ploeg gaf geen kans weg aan, maar het duurde'toch tot negen minuten voor het einde eer de winst vei lig was. Jack 'Blijlevens schoot een strafschop (na een hands bal) onberispelijk binnen voor de 2-0. RIA W-Domburg 3-3: De thuisclub was de eerste helft de betere ploeg en de 3-0-voor- sprong na drie kwartier was niet eens geflatteerd. Dimitri Pluijm tekende na tien minuten voor de 1-0 en Arno Verlinde in de 25e en 30e minuut voor de 2-0 en 3-0. Domburg zette na rust aan en binnen drie minuten was het 3-2 door doelpunten van Rick van de Driest en Ko Brand (strafschop). Halverwege de tweede helft tekende Chiel Maranus voor de 3-3, waarna beide teams elkaar in evenwicht hielden. Hontenisse-Zeeland Sport 2-1: Al na twee minuten was het na prima storend werk van Michel van Bunderen 1-0 door Jeroen Verschure. De bezoekers had den daarna tot aan de rust wel overwicht, maar ze waren aan vallend nooit gevaarlijk. De tweede helft was gelijkopgaand Een kwartier voor tijd tekende de net ingevallen B-junior Tom de Rijk voor 2-0. Wilco de Zwart miste vijf minuten later een strafschop voor de thuis ploeg en pas vlak voor tijd werd het 2-1 door toedoen van Roel Schreurs. Corn Boys 1-0: De thuisploeg was tegen de verdedigend ingfr stelde bezoekers wel steeds de betere ploeg, maar pas twintig minuten voor tijd kon Domini que Verlinde na goed voorberg dend werk van Dennis de Kra ker voor 1-0 zorgen. In een span nende slotfase slaagde de thuis ploeg er daarna niet in nog meer afstand te nemen. Noormannen-Aardenburg l-l Joost Grootjans tekende viae® vlotte aanval na dertien minu ten voor de 1-0. De keihard wer kende bezoekers kwam vijf mi nuten voor rust door Martin van Vooren op gelijke hoog wedstrijd bleef ook in de tweede helft evenwichtig, maar in slotminuut counterde Aard burg zich via dezelfde Vooren wel naar een niet e® onverdiende 1-2 zege, Sluiskil-Koewacht 3-2: Een ge- lij kopgaande wedstrijd met e< iets gevaarlijker en slagvaardi ger Sluiskil. Op basis van datge geven was de zege niet onver diend. De thuisploeg liep u -naar 2-0 door doelpunten v: Fabian du Puy en de nieuwe aan winst, Kevin Sermijm Nadi Sander van Remortele voor 2- had gezorgd, bepaalde Keu Sermijn de marge opnieuw» twee doelpunten. Het duurde tot drie minuten voor tijd vooi dat Koewacht aansluiting kree door Harald Verschuren, Det'.j® was daarna tekort om nog langs zij te komen. H Clinge-Hansw Boys 1-0: Inees spijkerharde wedstrijd met ef hele reeks gele kaarten, tri Clinge de ploeg met de bes» kansen. Een kwartier voor tip leverde een dwarrelschot W Davy van Puyvelde de dikver diende 1-0 op. AMSTERDAM - De Nederland se squashtitels zijn gisteren» Amsterdam bij Tommy Ber® en Annelize Naude terechtgeko men. Berden versloeg in de mal nenfinale Laurens-Jan Afljeö in drie games. Bij de vrouw* had Annelize Naude geen blemen met Karen KronenteijS Voor Berden was het al zijn derde Nederlandse tit ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34