SKNWK verliest de aansluiting Duiveland na rust warmgedraaid Sterk staaltje van tiental ZSC'62 Bruse Boys verzilvert mogelijkheden niet DFS zwemt tussen plaats één en drie 17 Sieuw erkerkers kijken door verlies tegen vijf punten achterstand aan Weer verlies A-jeugd Zierikzee Kwiek freewheelt naar zege Vc Lob neemt de leiding Jan Heikamp verlengt contract fevo verliest an Chrislandia m maandag 26 januari 2004 flEÜWERKERK - SKNVVK de achtervolging op kop- Jper De Meeuwen. Tegen GPC Ifcsingen slaagden de Nieuwer- jfrkers er in de derde klasse A r niet in om het net te vin- Besluiteloosheid bij de Dui- aanvallers en een blun- lt: achterin verklaarden de eindstand in het voordeel de bezoekers. „De 0-1 was jepalend voor het verdere ver iep van de wedstrijd", oordeel- SKNWK-trainer Cees Wil le kentering in de wedstrijd *1 in de veertigste minuut te ihouwen. GPC-aanvoerder goen van Ommen loste, nadat iadsrechter Bruynes prima iroordeelregel toepaste na een fenreding op Jesse Vermeer, ennme afstand een zondags- op goal. Het trof geheel on zachts doel. „Het was ge- r.r.een fout van mij. Dat mag ioit gebeuren Ik zag de bal inkomen, maar ik kwam niet i* Ik gleed weg. Maar heb je veld daar gezien?", beklaag- SKNWK-doelman Léon iji zich over het modderige KpersgebiedFeit was dat KNWK op knullige wijze op 1-0-achterstand kwam. }:k „Na de goal vond ik het n niet leuk meer. We willen ttdoen om de prijzen, maar de ned zakte me in de schoenen, is rust begonnen we goed, aar ik vind dat we niet on ver teld hebben verloren. GPC is »oon een rotploeg voor ons." sder dit seizoen stal SKNWK n punt in Vlissingen en dat it GPC nog behoorlijk dwars, bezoekers, die twee spelers listen wegens een schorsing, be lonen sterk aan het duel en aden de eerste twintig minu- ngrip op de wedstrijd. „Wij artten heel goed. Ik vond het Bk typerend dat die laatste an van SKNWK (Leon de Brui- K)steeds 'duel, duel' riep. Wij aren feller", aldus GPC-trai- SKNWK-speler Sytze Stins zit Jimmy Pinas op de huid. ner Carlos de Jonge, De Jonge wilde per se winnen met zijn ploeg om zo goede vooruitzich ten te blijven houden op de na- competitie. „Wij moesten wel", vond ook aanvoerder Van Om men. „Vanaf het begin hadden wij zoiets van 'erop of eronder.' Maar we zijn ook wel een aantal keer goed weggekomen", biecht te de captain eerlijk op. Na de eerste fase hervond SKNWK, dat tegen de wind in speelde, zich. Centrale midden velder Gert-Jan Tierie werd meer en meer in het spel betrok ken en dat leverde een aantal mogelijkheden op. „We kwamen steeds goed door tot aan de zes tienmeter, maar dan waren het steeds losse flodders. We had den het een aantal maal beter uit moeten spelen", bekritiseer de Willemse zijn spelers. De trainer had gelijk. Nadat GPC-speler Björn Ronde al dicht bij een treffer was ge weest, liet SKNWK een aantal goede mogelijkheden onbenut. Christian van Vossen vond van af de linkerflank de imposante verschijning van GPC-doelman Hénry Guingo op zijn weg. Kor te tijd later weerhield de boom lange Guingo ook Ronald van Vossen van een treffer. foto Marijke Folkertsma Een aantal keer was Jacky de Bruine in een sconngspositie, maar keer op keer legde De Brui ne af op een medespeler waar door een doelrijpe kans verloren ging. Vooral De Bruine was te besluiteloos in zijn acties. Rechtsback Sytze Stins, die te gen Jimmy Pinas een meer dan behoorlijke wedstrijd speelde, kreeg in de 34e minuut ook een mogelijkheid. Op snelheid ging Stins op rechts door. Een fraaie solo werd ook al door Guingo om zeep geholpen. Het was een fase waarin SKNWK goed ge bruik maakte van de ruimte die er op de as van het veld lag. Keihard Doordat SKNWK zo aandrong, kwam de klap in de veertigste minuut keihard aan. De blunder van Quik kwam SKNWK niet meer te boven. De enige kans die de Nieuwerkerkers na rust nog kregen, kwam in de 55e mi nuut. Na een voorzet van Chris tian van Vossen kopte Ronald van Vossen de bal naast. GPC kwam in de 58e minuut zelfs op 0-2 en daarmee was het duel be slist. Emiel Kuijten verloor op rechts een duel om de bal van Danny Bomer. De nummer acht leverde een voorzet op maat af op de inkomende Wesley Leyer, die boven zijn tegenstander uit torende en koppend scoorde. Doelman Quik voorkwam in de 67e minuut nog een derde Vlis- singse treffer door met de voet redding te brengen op een inzet van Bomer. SKNWK kon de kracht niet meer opbrengen om de hechte defensie van GPC uit elkaar te spelen. Cees Willemse was te leurgesteld: „Behoudens het eer ste halfuur vond ik dat GPC niet gevaarlijk is geweest. Zij be nutten de kansen echter wel. GPC zat er doorheen en ze haal den alles uit de kast om tijd te rekken. Na de 0-2 heb ik nog van alles geprobeerd maar het was vandaag allemaal net niet." SKNWK - GPC Vlissingen 0-2 (0-1). 40 Jeroen van Ommen 0-1, 58. Wesley Leyer 0-2. Scheidsrech ter: M.P Bruynes (Bruinisse). Aan tal toeschouwers: 80. SKNVVK: Léon Quik. Sytze Stins, Leon de Bruine, Johan Padmos en Robbert van de Zande; Emiel Kuij ten, Maarten Padmos, Gert-Jan Tierie en Ronald van Vossen (72. Leon Goedegebure); Christian van Vossen (81. Martijn Neele) en Jac ky de Bruine (64. Jan-Jaap Pad mos). HULST - In de hoofdklas van het A-juniorenvoetbal wa ren er wederom geen punten voor Zierikzee Al. De ploeg van trainer Leen Koster verloor in Hulst met 2-1 van HW'24. „Het was nipt maar het was wel heel jammer", vond Koster. Hij zag dat Weslev Goud in de openingsfase tot tweemaal toe alleen voor de HVV-doelman verscheen. Beide keren leverde het geen treffer op. Koster: „De eerste keer schoot hij over en de tweede keer naast." Een minuut voor rust kwam HVV'24 op 1-0. Zie- rikzee-speler Freek Torensma timede verkeerd en een aan valler profiteerde optimaal. De tweede helft was amper twee minuten oud, toen HW'24 opnieuw scoorde. Martijn van Grunsven veroor zaakte net buiten het strafschopgebied een vrije trap De ingeschoten bal werd door Torensma nog wel van de doel lijn getrapt, maar in de rebound scoorde de thuisploeg als nog. Zierikzee bleef knokken en dat leverde tien minuten voor tijd de 2-1 op toen Leon Sinke uit een voorzet van Denny Snijders scoorde „Daarna hebben we zelf geen kansen meer gekregen. Doordat we één op één gingen spelen hebben we alleen maar kansen weggegeven." RHOON - De volleyballers van Kwiek maakten in de eer ste klasse A opnieuw een sterke indruk. De koploper won in Rhoon met 4-0 (25-18, 25-16. 25-15. 25-19) van Yum. Kwiek kon het zich tegen de laag geklasseerde opponent veroorloven om iedereen speeltijd te geven. De Zeeuwen kwamen vanuit een degelijke pass aanvallend goed uit de verf en hadden voortdurend het initiatief. Dat leidde tot een spel van kat en muis, waarin Yum het Kwiek geen mo ment lastig kon maken. ZIERIKZEE - De volleyballers van vc Lob hebben de lei ding genomen in de recreatieve competitie van Zierikzee. Door twee 3-0-overwinningen (tegen Duiveland Vastgoed/Kwiek H4 en Café De Stulp) sloeg de kampioen van 2002 een gat met de concurrentie. Titelverdediger Zeelandia moest tegen Wea/Mevo'80 een belangrijke veer laten (3-0-nederlaag) Wea/Mevo'80, Big Boss en Café De Stulp staan gezamenlijk op de tweede plaats op vier pun ten van vc Lob. In de B-poule sloten vier ploegen aan in de achtervolging op leider Profile Tyrecenter Rinus Roon, die niet in actie kwam. In poule C boekte Marleco/Cluzona 2 zijn vierde opeenvolgende overwinning en leidt soeverein. In de vrou wenpoule liepen de dames van Wea/Mevo'80 door een 3-0-zege een punt uit op DRV accountants/Wik 2. OOSTERLAND - Trainer Jan Heikamp van SV Duive land zal ook komende seizoen als oefenmeester van de Duivelandse vierdeklasser optreden. Door deze contractverlenging zal Jan Heikamp volgend seizoen aan zijn tweede jaar bij de koploper uit de vierde klasse B beginnen. Eerder was Heikamp trainer bij het Zierikzeese Mevo. »f Klaas Verspoor ÏÏARENDIJKE - ZSC'62 be its zichzelf in de derde klasse goede dienst. De thuiswed- Djd tegen Dauvvendaele werd «4-2 gewonnen en dat terwijl ploeg van trainer Kees Kom- ge tijd met tien man telde. John van der Have ffd kort voor rust, na twee ge- kaarten, van het veld ge ard. s eerste gele kaart kreeg Van Have wegens praten, de de vanwege een overtre- „Ik vond het geen overtre- keek Kommer terug op istuatie in de 41e minuut. An- «Schaalje opende na een ver- OlIKZEE - In de vierde klas- 8 maakte de topdrie geen Duiveland versloeg Halste- 1 roet 2-0 en ZPR'84 won met •bij Vrederust. summer twee van de rang- Chrislandia was met 1-3 "eik voor Mevo Smerdiek *'.e\VIK'57 in een Zeeuws on- ronsje met 2-1. Chrislandia 1-3: Door '«effer van Peter Agterden- ■di kwamen de bezoekers op H-O-voorsprong. Na een half- spelen was het Kim van - die Mevo op gelijke hoogte «h Vijf minuten later kwam Mandia door een doelpunt 'Marco Polak opnieuw aan leiding. In de tweede helft "Chrislandia veruit de bete- ?!<*g. Mevo-doelman Arno ^Pper stond een aantal tref- de weg, maar kon toch !ïoorkomen dat Comé Jonge- kort voor tijd de 1-3 het «ekenen. *diek - WIK'57 2-1: Lange 1 hadden de bezoekers uit werve uitzicht op de over ig. Richard Verhage scoor- 'ï0°r rust als enige en dat be- fctdeeen 1-0-ruststand :;hveede helft tapte Smer- *uit een ander vaatje. Nadat Hage een strafschop ge- Khad, was het William de 'die voor 1-1 zorgde. Tien mi- v°or tijd scoorde Jelle Rin- JOor Smerdiek de winnende Cer. dedigingsfout op de linkerflank van ZSC de score. De thuisploeg ging niet bij de pakken neerzit ten en kwam uit een penalty op gelijke hoogte. Na een voorzet van Michiel van den Hoek werd Niels van de Moezel onderuit ge werkt Vanaf elfmeter maakte Martin Kiesenberg geen fout. Amper vijf minuten na de 1-1 kwam ZSC'62 op voorsprong Jo hn van der Have was net eerder bij de bal dan de doelman van Dauwendaele en de routinier zorgde voor de 2-1. Een kwar tier later kon Van der Have ver trekken Blessure Kommer verwachtte, ook mede omdat Niels van de Moezel kort voor rust geblesseerd naar de kant moest, een zware tweede helft „We hebben geluk gehad, want we scoorden op een goed moment." Al na vier minuten was het Wouter Fioole die onver wachts voor 3-1 zorgde en ZSC'62 enige lucht bezorgde Dauwendaele speelde met veel spelers voor de bal en dat bood Martin Kiesenberg de gelegen heid om van zijn snelheid te pro fiteren In de zeventigste mi nuut leidde dat zelfs tot de 4-1 Netjes Dat Jordi van Bunderen kort voor tijd nog voor 4-2 zorgde deed niets meer af aan de zege van ZSC'62. „Wij hebben met tien man een knappe prestatie geleverd. De tweede helft heb ben we op de counter gespeeld en dat hebben we netjes gedaan We hebben nu weer wat lucht", besloot een uiterst tevreden Kees Kommer met een blik op de ranglijst. ZSC'62 - Dauwendaele 4-2 (2-1). 13 Angelo Schaalje 0-1, 21 Mar tin Kiesenberg (strafschop) 1-1, 26. John van der Have 2-1, 4'J. Wouter Fioole 3-1 70 Martin Kiesenberg 4-1. 87. Jordi van Bunderen 4-2. Scheidsrechter: C K van der Lin de (Wemeldinge). Rode kaart: 41 John van der Have ZSC'622x geel). Gele kaart. Niels van de Moe zel (ZSC'62). Aantal toeschou wers: 100. ZSC'62: Leon Weeda. Thomas Pet- tet (75. Sebastiaan Vaane), Barry Dorreman, Marco de Jonge en Jan-Willem Dorreman: Wouter Fi oole, Kasimier Snoek, Michiel van den Hoek (80. Arnold van der Ha ve) en Niels van de Moezel (41. Ger ard Verhoek); John van der Have en Martin Kiesenberg. Dennie le Comte van Duiveland komt net te laat bij de doelman van Halsteren, die de bal stijlvol bemachtigt, foto Marijke Folkertsma door Ko de Ridder OOSTERLAND - De grote vraag was of de doelpuntenma- chine van Duiveland ook na de winterstop op volle toeren zou draaien. In de vorige zeven thuiswedstrijden was de im mense productie tot 42 geste gen. Moeizaam konden er zater dag dankzij Dennie le Comte en Barry Steenpoorte twee aan worden toegevoegd. Dat was niettemin voldoende voor de volle winst op het bezoekende Halsteren. De eerlijkheid gebied te stellen dat het Halsteren was dat de wedstrijd het eerste halve uur bepaalde. In de zestiende mi nuut lag de bal na een vrije trap ineens achter de Duive- land-defensie, maar John Lam- bregts zag zijn schot op de rechterpaal afketsen Enige mi nuten later een tweede Halste- ren-kans, maar Bas Verschu- rens inzet verdween langs de verkeerde kant van de paal. Het was tijd voor Duiveland om de bakens te verzetten. In die fase diende zich echter ook het noodlot weer aan. Als ge volg van een blessure moest aanvoerder Lex Zwang zich la ten vervangen door Marcel de Bruine Kort hierna (41e mi nuut) showde Ronald Zwager een mooie individuele actie op links, maar zijn schot werd ge keerd door de Halsteren-doel- man Come Schuurbiers, die uitgroeide tot de beste man aan Halsteren-zijde. Maar er hing een doelpunt voor Duive land in de lucht. Goede indivi duele acties van wederom Ro nald Zwager en Barry Steen poorte zorgden daar voor de thee echter nog niet voor. Stagnatie Duiveland-trainer Jan Hei kamp had na de rust een omzet ting gedaan. Heikamp. „We za gen geen kans om op links van achteruit de aanval op te bou wen. Dan begint daar de stag natie en wordt het tempo te laag. Zo speel je precies in het straatje van de tegenstander die het spel niet hoeft te ma ken. Maar je kon zien dat het na de omzetting niet lang meer zou duren yoor de opening van de score. Hij kreeg het gelijk aan zijn zij- de.In de 53e minuut een voor zet van de linkerflank van Ro nald Zwager en de goed ge plaatste bal werd koppend door Dennie le Comte ver werkt tot de 1-0-voorsprong Halsteren kwam niet meer aan spelen toe. Toch duurde het nog tot de 71e minuut alvorens Duiveland de wedstrijd op slot deed. Een voorzet opnieuw vanaf de lin kerflank stelde Barry Steen poorte in staat het leder achter Corne Schuurbiers te schieten (2-0) en de wedstrijd was ge daan. Ronald Zwager en Barry Steen poorte bleven het nog probe ren, maar steeds zonder resul taat. Nog een mooie poging was die van Barry Steenpoorte die de bal over de uitgelopen doelman lobde, maar zijn kunststukje miste doel. Het was en bleef 2-0. In het kamp van Halsteren was men verbaasd over het niet zo briljante spel van de koploper. Het was een wedstrijd met wei nig glans, maar daar maakte men zich bij Duiveland minder druk om. Daar is alles erop ge richt om in de volgende wed strijd de tweede-periodetitel binnen te halen, om in ieder ge val al verzekerd te zijn van een handvat om zo snel mogelijk het verloren derdeklasser schap te heroveren. Dat is uit eindelijk de doelstelling van dit seizoen. Met een warmge- draaide doelpuntenmachine en een weer volledige selectie moet dat haalbaar zijn. Duiveland - Halsteren 2-0 (0-0). 53. Dennie le Comte 1-0, 71. Bar ry Steenpoorte 2-0. Scheidsrech ter. J. de Knk(Zwijndrecht). Gele kaart: Allvin Klaassen en Alwin de Nijs (beiden Halsteren). Aan tal toeschouwers 75. Duiveland: Rene Zwart, John Bol le, Bart van der Hulle, Erik Fie- rens. Mark lJzelenberg(75. Jasper van Almenkerk), Lex Zwang (40. Marcel de Bruine), Jan IJzelen- berg, Mamix van der Hulle, Dan ny le Comte, Barry Steenpoorte, Ronald Zwager. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Voor de acht ste keer bleef Bruse Boys in de derde klasse A dit seizoen met le ge handen achter. „Het was ab soluut niet verdiend", conclu deerde Bruse Boys-trainer Sicco Zoer. Hij zag zijn ploeg met 1-0 verliezen van het Middelburgse MZVC. Het schortte bij Bruse Boys voor al in de afwerking. „We hebben zeker een kans of tien verprutst Ik vond ons de betere ploeg", al dus Zoer. Collega Adri Francke van MZVC claimde daarentegen ook de overwinning. „Het was moeizaam, maar wel een terech te overwinning. Maar het was ze ker wel een paar keer met de bil len knijpen voor ons. Onze keeper, Wilco Hey, heeft de ploeg er op momenten doorheen gesleept." Voorsprong Bruse Boys. met Tonnie van den Berge en Ene Giljam in de ba sis, zag dat MZVC halverwege de eerste helft op voorsprong kwam MZVC kreeg een vrije trap. Routinier Arjen Jeras (41), die al drie jaar niet meer in het eerste speelde, maar door alle af wezigen bij MZVC werd opge roepen, schoot een vrije trap achter Bruse Boys-doelman Mark Giljam. Zoer: „De bal werd onderweg van richting ver anderd MZVC, dat speelde zonder spits Rink Basie. kreeg na de 1-0 wei nig mogelijkheden meer. In de tweede helft probeerde Bruse Boys de gelijkmaker te forceren. Vooral Erik Bleiji en George Ge luk kregen behoorlijke scorings kansen, maar hadden het geluk niet a^n hun zijde „Het was al een wereld van verschil dan het team dat er onder Olaf Filius stond We zijn aan het groeien maar het wrange is dat het je geen punten oplevert", aldus Sicco Zoer. Bij Bruse Boys maakte Mujo Av- dic na lange tijd zijn comeback. Hij verving in de 68e minuut Erik Bleiji in de spits. MZVC - Bruse Boys 1-0 (1-0). 23 Arjan Jeras 1-0 Gele kaart Ene Giljam (Bruse Boys). Scheidsrech ter .4. Sardjoe (Vlissingen) Aan tal toeschouwers: 85. Bruse Boys: Mark Giljam, Ralph van den Ouden, Wilko Hanzen, Alex Andeweg en Eric Giljam; Ru ben van den Berg (60 Marien Be nard). Arjan Stoutjesdijk, Tonnie van den Berge en Marco Ketting; Erik Bleiji (68 Mujo Avdicen Ge orge Geluk door Wim Broekhoven GOES - DFS blijft solo tussen de eerste en derde plaats zwem men in de vierde klasse A. De ploeg uit Burgh-Haamstede won met 2-0 van SVI) en heeft nog altijd zeven punten minder dan leider Spui en elf méér dan nummer drie Wolfaartsdijk. Wemeldinge - Spui 0-1: In een gelijk opgaande wedstrijd had de koploper het geluk aan zijn zijde. Halverwege de tweede helft leverde een door Johnny Timmermans van richting veran derd schot van Patrick Bogaart de enige treffer op. DFS - SVD 2-0: In een slechte wedstrijd ging de winst ver diend naar de thuisploeg. Twin tig minuten voor tijd tekende René Brussé voor de 1-0 en vijf minuten later was de wedstrijd na een treffer van Remco Rotte ook meteen beslist. Borsselc - Wissenkerke 3-1 (1-1). René de Jonge 1-0, Ronald de Win ter 1-1 (eigen doelpunt), Kees de Graaf 2-1, William Boone 3-1 Cad/.iind - Apollo'69 1-0 (0-0). An- p Martle 1-0 Colijnsplaatse Boys - Bevelanders 2-2 (1-0). Kees van de Weele 1-0, Robert Gast 2-0, Cherry Strating 2-1, Arie Jongejan 2-2. Krahhendijke - Hoedekenskerke 1-1 (1-0). Danny Weber 1-0, Ard-Jan Verburg 2-0, Danny We ber 3-0, Ard-Jan Verburg 4-0, Fred Velkers 4-1 Wolfaartsdijk - Nieuwland 1-1 (2-1). Leon Tavenier 1-0, Jan Kole 2-0, Richard Jacobs 2-1, Leon Tave nier 3-1, Jan Kole 4-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33