Belgen blijven doorregeren (oJ® ver Zeeuwse spelers durven niet naar Hoek PZC Mean machine Grootse daden van het klein mannetje Rinus van de Ven Ockenburgh pakt slechts twee punten 21 Britse crosser Owen Delaney haakt af met breuk in voet Ken de Dijcker overtuigende winnaar van indoorcross in Goes Supersnel ijzers wisselen RUGNUMMER Stripclub Loeb pakt weer titel in Monaco maandag 26 januari 2004 GOES - Fit was hij aller minst toen hij aan de in doorcross in Goes begon. Owen Delaney kwam al over uit Engeland met twee gebroken ribben en een ge broken neus, maar hij wil de de mooiste wedstrijd van het jaar absoluut niet missen. Het bleef echter maar bij één dagje crossen, want Owen Delaney moest zaterdag met een gebroken botje in de rechtervoet noodgedwongen vanaf de tribune toekijken. De nieuwe blessure liep hij vrijdag tijdens de series op. Delaney kwam ten val in de bocht en voelde vervol gens een aantal concurren ten over zich heen rijden. „Het was mijn eigen schuld", zei de crosser uit Malvern. „De sprong was me al de hele week gelukt, maar nu kwam ik verkeerd neer. Ik heb die serie niet uitgereden, maar in de her kansing ben ik nog wel ge start. Ik won, maar 's nachts kon ik bijna niet slapen. Twee, drie uurtjes, langer zal het niet zijn ge weest." Zijn rechtervoet was zaterdagochtend flink opgezwollen en daarom bracht hij toch maar een be zoek aan de dokter. Dela ney: „Vorig jaar heb ik hier mijn duim gebroken en nu dit weer. Terwijl ik het echt niet kon gebruiken. Ik zat nog maar op vijftig pro cent, maar nu ben ik weer terug op nul." De Britse jongeling volgde de verrichtingen van zijn concurrenten nu vanaf de tribune. Eén ding wist hij al zeker: volgend jaar staat hij gewoon weer aan de start van de indoorcross. „Want dit is de beste wed strijd van het jaar. Ik zou ook het liefst naar Neder land verhuizen, om hier lek ker te crossen." De indoorcross in Goes staat ie der jaar weer garant voor spek takel. Het publiek onderkent dat, want zaterdag waren de Zeelandhallen opnieuw gevuld met zo'n 2750 toeschouwers. Die werden op hun wenken be diend door onder meer de Belg Ken de Dijcker, publiekslieve ling Marco Stallmann en de im ponerend rijdende Ri7ius van de Ven. door Barry van der Hooft GOES - Nummer 181? Het is even na 23.00 uur als Marco Stallmann het hoogste gedeelte van het parcours betreedt. De crosser uit Yerseke verloot één van zijn helmen, maar de win naar meldt zich niet en dus gaat de helm met een ferme worp het publiek in. Stallmann maakt plaats, want voor de huldiging komt hij niet in aanmerking. Winnaar Ken de Dijcker neemt enkele minuten later de bloe men, beker en champagne in ont vangst en maakt zich vervolgens snel uit de voeten. Het is een beetje een flets einde van een flitsende avond. De twaalfde editie van de indoor cross in Goes krijgt in De Dijcker een verdiende winnaar in het Open Nederlands kam pioenschap supercross en daar mee wordt een traditie voorge zet. Een blik op de erelijst in Goes leert namelijk dat de 125cc al jaren beheerst wordt door vooral Belgische crossers. De Dijcker is de vijfde Belg in de laatste zes jaar die de eerste plaats voor zich opeist. Het rij tje wordt slechts onderbroken door Stefan Ludwig, de Duitse winnaar in 2000. „Ik hik er nu al heel lang tegen aan, maar het is geen obsessie voor me", zegt Marco Stallmann na de finale. De import-Zeeuw is zojuist als zesde geëindigd, maar heeft daar een aanwijsba re reden voor. Na de fatale val van vorig jaar is het nu een ka potte ontsteking die een topnote- De Belgische motorcrosser Ken de Dijcker (rechtsvoor, met nummer 24) was oppermachtig in Goes. ring in de weg staat. Stallmann: „Ik houd er niet van om de mo tor de schuld te geven, want dat klinkt heel slap. Maar voor de race startte de motor niet en heb ben we snel de bougie vervan gen. Toen startte hij meteen, maar al in de tweede ronde merkte ik dat de motor niet goed liep. Door die kapotte ont steking ontbrak het aan trek kracht. Ik was best goed weg, maar moest daarna gewoon los sen. Of ik dan vierde, vijfde of zesde word, maakt me niet uit." De snelheid van De Dijcker en zijn Engelse achtervolgers Le wis Gregory, Richard Fitch en Adam Chatfield is Stallmann dus te machtig. Gregory neemt na de start de leiding, maar moet die na vijf ronden afstaan aan De Dijcker. „In die eerste vijf ronden liep het nog niet goed", vertelt de negentienjari ge Leuvenaar. „Ik had kramp in mijn armen, maar dat ging ge lukkig snel over." De Dijcker loopt iedere ronde iets verder uit en is al snel zeker van de ze ge. „Vier, vijf ronden voor het einde wist ik dat de overwin ning binnen was. Het gat was ge slagen en ik had niet het gevoel dat Lewis Gregory nog dichter bij zou komen." De Dijcker maakt na afloop een nuchtere indruk en heeft zijn toekomst al in gedachten. „Ik ga niet naar school en werk ook niet", zegt de winnaar. „Ik krijg bijna iedere dag fysieke training foto Willem Mieras en motortraining van Johan Boo- nen en hoop maar één ding: dat ik prof word." Of hij zijn titel volgend jaar kan verdedigen in Goes, durft De Dijcker niet te zeggen. „In december hoop ik voor drie maanden naar Ameri ka te vertrekken om daar te cros sen. Normaal gesproken zal ik er volgend jaar dus niet bij zijn Maar deze keer hebben ze ook twee Amerikanen overgevlogen, dus kunnen ze dat met mij wel licht ook doen." door Frits Bakker Patrick Naudts is al zo dikwijls te gen een muur gelopen, dat hij de moed al beeft opgegeven. Iloek zou de selectie voor volgend seizoen maar wat graag uitbreiden met Zeeuwse voetballers. „Maarde drempel naar de hoofdklasse is te l)Hog", stelt de ma nager vast. „De Zeeuwse voetballers durven niet naar Hoek." Voor de derde keer in drie jaar heeft Naudts bijvoorbeeld Wilco de Valk ge beld om hem tot een overgang naar Hoek te verleiden. „Het lukt gewoon niet en dat heeft niets met Kloetinge te maken", denkt de Belg. „Hij zei zelfs dat hij de druk van de hoofdklas se niet meer aankan en vermoedelijk teruggaat naar zijn vroegere clubje." De aanleg van de tunnel is voor Hoek ook geen uitkomst gebleken. „Het heeft de afstanden kleiner gemaakt en toch krijgen we jonge spelers niet naar Hoek", zegt Naudts. „Wij willen best tien Nederlandse spelers in de se lectie, alleen moeten we ze dan van heel ver gaan halen. En als ze uit Rot terdam of nog verder komen, is het niet meer aantrekkelijk. Dan zijn we op België aangewezen om te zoeken." Twee Belgen hebben inmiddels hun komst aangekondigd. Christophe de Wispelaere, een spits, was al rond met Hoek, sinds zaterdag is het ook zeker dat David de Storme volgend jaar komt, Naudts: „Hij is een 24-jarige middenvelder, die al een paar jaar wordt begeerd door Belgische clubs." Met Arjan Human is vorige week ook gesproken. Naudts: „Hij blijft bij Hoek als er volgend seizoen een sterk elftal staat. En ik heb hem verzekerd dat wij daar voor zullen zorgen." In minder dan tien seconden was het gebeurd. Marathonschaatser Jan Maarten Heideman wisselde zaterdag tijdens de wedstrijd op de Weissensee van ijzers. Met succes. „Dit ging su per." Bij de verzorgingspost van DSB langs het ijs stond een grote blauwe koel box. Met daarop twee glimmende, nieuwe schaatsijzers. Het peloton raas de voorbij, Heideman ging in de rem men en plofte neer. Hij klikte het ijzer eraf, schoof er een nieuw exemplaar onder en weg was de slimme mara thonschaatser, De volgende ronde kwam hij weer, nu voor zijn rechter- schaats. De Willy Wortel van het schaatspelo ton durfde het als enige aan om er za terdag tijdens het Open Nederlands Kampioenschap mee te rijden. „Spor ters zijn toch altijd huiverig voor ver nieuwingen", weet bedenker van het systeem Gert Ruitenberg. „Materiaal is heel belangrijk en als iets goed gaat, veranderen ze niet zo snel. Dat was met de klapschaats hetzelfde", zegt de broer van marathonschaatsers Henri en René. De materiaalman van DSB kwam vo rig jaar op het idee toen hij Heideman zag stuntelen tijdens de alternatieve elfstedentocht in Finland. Tot twee maal toe moest Heideman een nieuwe schaats aantrekken omdat hij kapotte ijzers had. Het beschermkapje van een scheermesje bracht Ruitenberg op het idee. „Dat moeten we ook met schaat sen doen." Een paar testfases en prototypes ver der is er door Ruitenberg samen met StouwdamSport in Oldebroek een wis selset ontwikkeld die onder elk merk schaats past. Schaatsfabrikant Viking gaal de wisselset binnenkort op de rparkt brengen. GPD Andre Agassi speelde giste ren op de Australian Open- tegen Paradom Srichapan zijn 250e Grand Slam-wedstrijd. De Amerikaanse tennisser is pas de derde speler die die mijl paal bereikt. Alleen Jimmy Connors (281) en Ivan Lendl (271) speelden er meer. Zijn meeste wedstrijden speelde Agassi op de US Open (83), zijn minste op de Australian Open (46). Van de 250 wedstrij den won hij er 205 en verloor er 45. De bezoekers van de indoorcross in Goes waanden zich zaterdaga vond rond de klok van halftien plotse ling in een heuse stripclub. De pauze die na de tweede herkansing van de 125cc was ingelast, werd ingevuld door een schaars geklede Belgische madame. Even geen geronk van moto ren, maar sensuele danspasjes van een vrouw die aan haar derde jeugd bezig leek. Eén van de deelnemende motorcros sers mocht plaatsnemen op een stoel en werd op de tonen van DJ Tiësto hartstochtelijk bereden en inge smeerd met olie. De ogen van de tal rijk aanwezige kinderen hoefden net niet te worden gesloten, want de vrouw hield voldoende kledingstuk ken aan. En dat kon het gros van het mannelijke publiek nu net weer niet waarderen. „Broek uit, broek uil!", klonk het door de Zeelandhallen. Dat verzoek werd niet gehonoreerd, waar door de enigszins genante vertoning in stijl werd afgesloten. door Barry van der Hooft GOES - Pats, boem en weg was-ie! Kort nadat het starthek in de finale van de 125cc nation- alen was gevallen, waren de te genstanders van Rinus van de Ven al kansloos voor de eindze ge. De vijftienjarige Vlissinger was zaterdagavond acht ronden lang oppermachtig. Tijdens het officiële debuut van Van de Ven in de 125cc droop de souplesse en klasse er vanaf, De sprongen, de bochten, het was bord; hij nam ze stuk voor stuk op een professionele manier en kwam geen moment in de pro blemen. Het was dat de kleine crosser in de laatste ronde al vroegtijdig gas terugnam, want anders zou het gat met de ande re veertien crossers wel erg groot zijn geworden. Gregory de Nooijer finishte nu acht secon den achter Van de Ven, de rest van de deelnemers volgde nog veel later. Rinus van de Ven zit pas sinds twee maanden op de 125cc-mo- tor, maar daar was in Goes hele maal niets van te merken. „Heb je die rondetijden gezien?", zei vader Giel van de Ven na af loop. „Daarmee rijdt Rinus bij de internationalen bij de eerste drie, dat weet ik zeker." Maar waarom deed hij dan niet in die klasse mee? Giel van de Ven, met trillende handen: „Dat wil ik niet, want ik ken Rinus veel te goed. Dan wil hij meedoen met de grote mannen. Die gooien hun motor erin, maar dat doet Rinus in de volgende ronde dan ook gewoon. Het risico was iets te groot, maar hij heeft hier wel iedereen de mondjes ge snoerd." Het talent uit Vlissingen had ge noten van zijn triomftocht in de Zeelandhallen. „Al die mensen die voor je juichen, dat is prach tig. Iedereen is er, familie, vrien den, dan wil je er iets moois van maken." Volgende week gaat hij op trai- mngskamp naar Frankrijk d, op 28 februari volgt een we strijd in Heerde. „Als ik daar! de eerste vijf eindig mag ik] de profs meedoen. Het 'm een belangrijk jaar voor me J de overstap van de 85cc. Tot n toe gaat het super. Over demo tor ben ik heel tevreden, ik ba in vorm en het loopt tot nu toj allemaal lekker. Het echte werk gaat nu beginnen." Achter Van de Ven en Gregort de Nooijer eindigde Dion Vg. hulst uit Sluiskil op de zesde plaats. Jacco Sonke uit Yerseke werd achtste en de broers Twa en Joeri van Liere uit Kapei moesten genoegen nemen respectievelijk een twaalfde- dertiende plaats. De zege in de klasse 250cc nat- ionalen ging zoals verwac1' naar Kevin Raets. De Belghie_ zijn landgenoot Kris Fleer- ackers vrij gemakkelijk acitt zich en zag Pascal de Zeeuw ui Axel als derde eindigen. Mij Roelofs uit Meliskerke legde be slag op de vierde plaats, May rits Wouters uit Nieuw- en Sin Joosland werd vijfde. Mark Boot kende ook een bp debuut in de Zeelandhallen. D twaalfjarige crosser Burgh-Haamstedé won de ste twee manches in de kir 85cc kleine wielen en had een derde plaats in de derdes laatste manche genoeg om bt eindklassement op zijn naaml schrijven. Stefan Hage uit Boise le moest genoegen nemen een vierde plaats. MONTE CARLO - De Fraa coureur Sebastien Loeb b zijn titel bij de Rally van Mod Carlo geprolongeerd. Hij in de eerste race van het WKn de laatste proef een voorsprot van ruim één minuut over Markko Martin. ANP. FLORIDA - De boot Mean Machine, van de Nederlander Peter de Ridder, gaat aan de leiding in de Farr 40-1 de Terra Nova Trading Key West regatta in Key West, Florida. Hij won uiteindelijk ook. foto Andy f* door Joop van den Oudenhoven GOES - Het dubbelweekeinde voor de driebanders van Delta/Ockenburgh leverde niet meer dan een vijftig procent-sco re op. Zaterdag werd een gevoe lige 6-2-nederlaag geleden in het vierpuntenduel tegen René Degenkamp. Gisteren werd de schade enigszins teniet gedaan door een duidelijke 8-0-winst op GSA Schiphol. Voorafgaand aan het duel van zaterdag tegen René Degen- kamp werd er in beide kampen driftig gerekend. Teamleider Raymond Nicodem van Delta/Ockenburgh: „Als we dit weekeinde drie punten kunnen pakken, zijn we geheid zeker van de vierde plaats." Het pakte echter niet zo uit. Het team staat nu vijfde. Het begon zaterdag met Henk Habraken, die in een uiterst zwakke partij een nederlaag te gen Barry van Beers moest incas seren: 47-50 na 60 beurten. De Brabander mist momenteel ver trouwen en zoekt tevergeefs naar de vorm. Roland Forthom- me liet zien hoe het anders kan."* Na een slechte start zijnerzijds en een bliksemvertrek van tegen stander Martin Horn, die in ze ven beurten naar 3-20 uitliep (mede dankzij een serie van 12), vocht Forthomme zich lang zaam maar zeker terug in de match. Horn voelde dat de greep op de partij hem ontglipte en werd steeds onzekerder. Bij 40-39 werd het gat definitief ge dicht en even later ging De Waal met een serie van vijf op en over zijn tegenstander. De Duitser gaf het op en de winst voor Forthomme was een feit: 50-46 na 33 beurten. Punten Martin Spoormans en Jean Paul de Bruijn mochten proberen de punten voor de thuisploeg veilig te stellen. Spoormans ging tot halverwege gelijk op met de Fransman die een superdag had. Daarna moest hem toen laten gaan. Met de respectabele pro ductie van 2, 4, 7, 1 en 9 werd de partij winnend afgesloten: 30-50 na 25 beurten. Jean Paul de Bruijn liep vrijwel de gehele partij achter de feiten aan tegen Christ van der Smis sen. Toen De Bruijn dacht met 10 punten in 3 beurten het ont stane gat (28-36) te kunnen dich ten was het antwoord van Brabander niet mis te verstaai Met 15 in 7 beurten werd dep tij na 32 hervattingen in zij voordeel beslist: 38-50. Gisteren volgde de ontmoetic met GSA Schiphol. Lange lij zag het daarin er naar uil i Habraken zijn dip nog altij niet te boven was. Hij liep deh le partij achter de feiten aa Pas bij 37-37 werd tegenstand Frans de Vries ingehaald. Toe Habraken in de twee en veelt ste beurt en bij 39-39 opl bord naar de tafel ging gebet de datgene waar het publiek de man zelf niet in het minsti hadden gewacht. Een oudera se explosie, een serie van elf e de partij was binnen. Onrust De Bruijn verging het aanvan lijk niet beter. Evenals gisles was de onrust aan zijn spel aft zien. Ook al was de starts eens slecht, rust kwamernie! zijn spel. Toen tegenstrever ny Daniëls met een fraaie sen van tien op gelijke hooj kwam, was de spanning bij thuisspeler te snijden. Na e paar slechte beurten ontsnap een zucht van zelfverwijt® lippen van de Bruijn. Zijn t< voeging: 'Ga nou eens biljart* sprak boekdelen over zijn moedstoestand. Toch werd de ommekeer in de partij. Na kele goed gespeelde patrt» hervond hij de rust en werd! partij naar zijn hand gezet. 3 50-38 na 37 beurten was winst binnen. Overwinning Martin Spoormans speelde I partij als Bitalis de dag ervo Alles lukte, elke stoot wasfl Hij zorgde met een fa 50-26-overwinning in 28 b# ten op Frans van Schaik voor zekere winst van zijn team- land Forthomme kreeg even mg greep op zijn spel in deaa loopfase als gisteren, moeizaam gevecht met DickJ Uum kwam hij op 41-48 aert Van Uum kreeg een simpele® hoek om het af te maken, liet dit na. Forthomme veen daardoor op en maakte er ven. Van Uum miste opnieuw? Forthomme maakte vervolgl de partij uit. i Door het verlies van Van *j rooij en Service Pack blij*®! play offs voor Ockenburgh tq nen handbereik. hoonder^h

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 22