'ZC IVonderbandjes zijn wit gekleurd Turnsters staan meteen op scherp SAR kan draai nog niet vinden Chantal de Rooy voltooit hattrick 19 fanning onder veldrijders loopt week voor het WK hoog op itsma wil snel ider het mes Meerkerk :eft superdag b'er Kardolus Jean Paul van Acker maakt rentree Van der Spil puntloos in Moskou Goverse derde op 1500 meter Ollefers blijft bij Stormvogels Goud Marlon Dek op NK indoor Springruiter Wim Schroder wint kilo goud maandag 26 januari 2004 (OGSTRATEN - Het wereld- gpioenschap veldrijden er aan. Dat was gisteren BiUes te merken in Hoogstra- iwaar de zesde manche van jsiperprestige-competitie op '?rogranima stond. De won- Lidjes. die de kansen op het K zouden kunnen verhogen. in trek. Precies één week de mondiale titelstrijd Bart Wellens de zege aan [ploeggenoot Erwin Vervec- j Dat kan van pas komen r.sprak de titelverdedigend 'ad. èJEN'VEEN - Rintje Ritsma ta de voor hem desastreus iqien skate-off zo snel ino- kworden geopereerd. de oud-wereldkampioen nog een ijzeren pin worden ijderd. sinds hij vooraf gaan het huidige schaats en bij het kite-surfen zijn ibeen net boven de enkel „Binnen nu en drie we- schatte Ritsma de termijn de ingreep „Natuurlijk i die nog even uitgesteld me voor de wereldtitel- in Hamar had geplaatst, zat er helaas niet in. Ik ver at vervolgens een dag of ien nodig te hebben om de Itelaten herstellen." seizoen op de schaats is ram nog niet voorbij. De Her: „In maart wil ik weer njden. Het is nog te vroeg idan de zomertraining al op ikken. Afhankelijk van hoe pat rijd ik misschien nog wedstrijdje, mogelijk de re- wedstrijden in Calgary. Ik dat nog. Maar je moet iffiblijven houden." Postma denkt nog zeker een tmet schaatsen door te gaan d-wereldkampioen ver zijn contract met DPA Knkort te verlengen. „Als nijnintentie is, komen we er jitwijfeld uit", sprak hij za- lagmiddag. ANP ITS HEUVEL - Tijdens het ptraat-toernooi van EJK tsheuvel hebben de judo van het Goese Capital svijfmaal goud, tweemaal •endrie keer brons binnen- de prestatie van Pim van rkerk in de klasse tot 42 ki- mbi] de jongens tot 15 jaar iopmerkelijk. In de finale '.iejudoka uit Kloetinge van iHeister uit Klunclert. Voor srst in zijn carrière stond Heerkerk op de hoogste tre- 21 het podium. ïaser goud voor zus Tessa Heerkerk in de klasse tot 44 rim(1994-93). Carlijn van rjitGoes in de klasse tot 28 (1995-1996). Machiel -:;rin de klasse tot tot 3 7kg M994). Met gevarieerd ju- •eraBart van Tngt uit Goes 2 klasse tot 34kg (1993- Weterechte kampioen het internationale judo- 'i in Groesbeek zetten de Bgse judoka's Randy van rek en Sam van 't Westen- beste beentje voor. De ssindienst van Sport In- K De Korte uit Hoogvliet onet naast het goud bij de as tot 15 jaar. Van 't Wes- !*erd in de voorrondes in fesetot 38 kilogram verrast ■«t overname na een inge- 'tüworp. Na twee gewon - tertijen in de herkansingen Sjhet brons. Randy van de behaalde in de klasse tot «>gram zilver. Al zijn par- de voorrondes won de ®ger overtuigend. Defina- ï^an de Broek ook te win- 'Ot tien seconde voor tijd de lichtgewicht met een •ssultaat (koka) voor. Zijn «he tegenstander eiste fniet een yuko alsnog het - Schermer Arwin heeft bij dc wereldbe- ^trijden in Tallinn op het degen zilver gehaald, "ferlander verloor in de fi- •®de viervoudige wereld en Pavel Kolobkov uit (15-11). Met zijn pres tonde hij vormbehoud ^Olympische Spelen van Statie m Estland verze- fardolus echter nog niet *dname in Athene. Om daadwerkelijk te komen, raiin detopvier van de we- ~r-glijst komen. Voor het in Tallinn stond Kard- «tste. ANP De aanloop naar het WK gaat vaak gepaard met breed belich te pijntjes. Wellens was afgelo pen week een beetje 'ziekjes'. Sven Nys verstapte zich afgelo pen woensdag in Italië bij een 'gymnastische' oefening. Sinds dien rijdt hij met een stevig in gepakte enkel rond Mario de Clercq liet zich helemaal niet zien in Hoogstraten. Hem hangt nog een laatste verhoor in de zaak rond de van dopinghandel verdachte veearts Landuyt bo ven het hoofd Justitie wil daarmee wachten tot na het WK. Ondertussen ver blijft De Clercq liever nu al in Frankrijk. Ver weg van het ru moer. De Clercq is een torenhoge favoriet voor het WK. „Maar de man die ik het meest vrees, heet Richard Groenendaal", zei Wel lens voor de start. „Vorige week reed ik in Nommay in zijn wiel en wat ik toen zag, maakte in druk op me." Sterk Groenendaal reed gisteren een halfuurtje sterk in de rondte. Toen viel hij en was het direct gedaan met de scherpte en de motivatie „Zoiets doe je niet bewust. Want geloof me: in dat laatste halfuur zag ik evenveel af als in de pe riode dat ik voorin reed. Maar het is net of na zo'n val ergens in je hoofd de schakelaar automa tisch op 'cruise-control' wordt gezet De Nederlander weet de val aan een tactische inschattingsfout op het moment dat hij met Ver- vecken, Vanthourenhout en Berden een kopgroep vormde. „In plaats van vol door te rijden, ging ik het tempo drukken." De concentratie verslapte, met de val als gevolg. Wellens, Vervecken en Vannop pen maakten daarna de dienst uit. Vannoppen is met geselec teerd voor het WK en wilde de bondscoach laten zien dat hij dat beter wel had kunnen doen. Hij was de beste man in koers, maar in de finale moest hij bui gen voor het ploegenspel van SpaarSelect. In Vlaanderen loopt de spanning voor het WK al hoog op Het was een drukte van jewelste rond de recreatie- plas van De Mosten. Druk was het ook bij het vrachtwagentje van Dugast-fabrikant Richard Nieuwhuis. Traditioneel komt hij ieder jaar met een speciale WK-band. Iedereen wil ze heb ben. Van hoog tot laag. In het verleden gingen de wildste ge ruchten over zijn wondertubes. Nu legt hij het geheim van de nieuwe witte tubes geduldig uit „Ik bestudeer het WK-parkoers en ontwerp er de band bij. TVpe- rend voor Pontchateau zijn de vele situaties waarbij je vanuit praktisch nul moet optrekken Dat vraagt een band die amper rekt in de lengterichting. Om di rect grip te hebben Op de lange stukken moet hij dan weer rus tig rijden." Daartoe ontdeed hij de tubes van hun roetdeeltjes. „En dan worden ze wit." Geld De een na de ander telde grif 440 euro neer voor een setje van acht witte banden. Wellens reed er al op gisteren. Groenendaal be keek het WK-ritueel met enige scepsis „Een nieuw type band is alleen interessant als niemand anders hem heeft." Hij gelooft niet zo in het verhaal achter de witte won dertubes. GPD door Ron de Waal SAS VAN GENT - Hoewel het traject naar de landelijke finale nog lang is, hebben ve le Zeeuwse turnsters de eer ste hindernis met succes ge nomen. Tijdens de regiokam pioenschappen Zuid-West Nederland in Sas van Gent plaatsten een flink aantal turnsters zich voor de achtste finale. Verschillende turn sters behaalden een podium plaats. Er was ruim twaalf uur voor nodig, maar uiteindelijk luk te het THOR Sas van Gent toch om afgelopen zaterdag alle turnsters hun wedstrijd te laten afwerken. Een kleine driehonderd turnsters had den zich aangemeld voor de regiokampioenschappen. „Een heidens karwei", ver zuchte voorzitter Ben Ver- mandel van het jubilerende THOR. „In samenwerking met de regio zijn we een klei ne drie maanden bezig ge weest met de voorbereiding. Doordat wij in een grote regio zitten, waren er zoveel in schrijvingen, die we maar net in één wedstrijd hebben kun nen proppen." Er stond voor de deelneem sters veel op het spel. „Je moet gelijk scherp turnen, omdat er per categorie toch een aantal afvalt", vertelde trainer Koos Hamels van Turnschool Zeeland. Voor de laatste maal moesten de turnsters zich volgens het huidige systeem zien te plaatsen voor de diverse toe stelfinales en de achtste fina le. ,,De huidige opzet met het LOS, de NWS en de Top sportsectie gaat na dit sei zoen veranderen", aldus Ha mels. „Vanaf volgend seizoen wordt er een levelsysteem in gesteld, waarbij de verschil lende klassen nog beter op el kaar afgestemd worden. Ik denk dat dit een groot voor deel is, omdat het nieuwe sys teem meer toegang biedt voor turnsters", aldus Hamels, voor wie er op een ander vlak nog meer veranderingen aan zitten te komen. De Turnschool Zeeland, mo menteel nog gebruik makend van het voormalige Schelde- kwartier in Vlissingen, zal volgens Hamels binnen niet al te lange tijd op zoek moe ten naar een nieuwe trai ningsaccommodatie. „Ik hoop er nog twee seizoenen gebruik van te kunnen ma ken, maar daama zal het toch tegen de vlakte gaanInmid dels is de Turnschool Zeeland zich met verschillende partij - en aan het oriënteren om eventueel op Vrijburg een nieuwe tumhal te laten neer zetten. Van die op handen zijnde ver anderingen leken de turn sters zich zaterdag in Sas van Gent bitter weinig aan te trekken. Bij de instapcatego- rie NWS plaatsten de meeste Zeeuwse turnsters zich voor de volgende ronde. Esmee Vleugel van TSZ/WIK We- meldinge maakte met een vierde plaats grote indruk. In de klasse pupil 1 was Dani- que Thielen van TSZ/VTV de beste Zeeuwse met een derde plaats. Laura Jeras van TSZ/VTV viel in de klasse pupil 2 met een vierde plaats net buiten het podium. Zilveren medaille Michelle Hollestelle van TC- ZWN/Atlas Heinkenszand kwam in de jeugdcategorie NWS 1 als beste uit de bus. Naast Hollestelle, die als vijf de eindigde, haalden ook Kelly du Pon en Moniek de Bruine van Turnschool Zee land de achtste finale. Jolijn Vermue van Atlas Heinkens zand behaalde bij de jeugd- tumsters in de klasse NWS 2 een zilveren medaille. Bij de junioren in de klasse NWS 2 werd Sharona van Peenen re giokampioene. De turnster van TSZ/VTV kwam als eni ge in haar categorie boven de dertig punten uit. In de klasse NWS 1 maakte juniore Ramona Hibels van TSZ/VTV indruk met een tweede plaats. Met een ge middelde van ruim acht pun ten per toestel moest Hibels alleen Janine de Regt van Animo Roosendaal voor la ten gaan. Naast Ramona Hi bels gingen ook Charita Jan sen van TSZ/VTV en Lesley Huyzen van TSZ/Forza Gymnastica door naar de achtste finale. Seniore Wendy de Meulmees- ter van TSZ/VTV vocht in de categorie NWS 1 een verbe ten strijd uit met Brenda van Beek van Animo Roosendaal Op de onderdelen sprong en vloer hield De Meulmeester de Brabantse achter zich, maar op brug en balk toonde van Beek zich de meerdere Uiteindelijk trok Wendy de Meulmeester met een nipt verschil van tweetiende punt toch de regiotitel naar zich toe. Tessa Lammens van THOR is bezig met haar vloeroefening bij de regiokampioenschappen in Sas van Gent. foto Wim Kooyman door Alex Krappen GOES - De tafeltennisvrouwen van SAR/Rabobank kennen een stroeve competitiestart. Na de magere 6-4-zege op Branders- stad 2 werd nu tegen de andere promovendus, SVE, gelijk ge speeld. De mannen van SAR de den wél wat gedaan moest wor den. Ze wonnen met 6-4 van Falco. Positief bij SVE-SAR was het goede spel van Simone de Klerk De benjamin (13) van het team behaalde twee zeges en com penseerde daarmee de slechte dag van haar teamgenotes Nao mi Schelfhout en Kim 't Hooft, die beiden één zege boekten. Het dubbelspel van 't Hooft en Schelfhout leverde wel weer winst op. SAR staat nu gedeeld tweede met SVE, de achter stand op koploper Red Stars is opgelopen tot vier punten. Ook de vrouwen van SAR 2 boekten een matig resultaat. Weliswaar werd met 6-4 ge wonnen van VDN-Salaman- ders, maar dat team is gepromo veerd uit de derde divisie, dus zou in deze klasse een speeltje voor de poes moeten zijn. Stefa- nie Fassaert bleef ongeslagen. De andere SAR-punten kwa men op naam van Audrey Koole (2x) en Lindsey Boerdam. Winst De SAR-mannen zetten een tweede stap naar behoud in de tweede divisie door de wedstrijd tegen beoogd degradant Falco met 6-4 te winnen. Dennis Ver dunnen en Pascal Neve wonnen beiden twee wedstrijden, Wim 't Hooft won er één. De bliksem- start van de Zeeuws-Vlamingen heeft tot gevolg dat zij de kop positie delen met VDN/Sala- manders. De mannen van Amemuiden boekten een 9-1-zege op ge doodverfd degradant Smash. Leon van Boven en Mare Hac- kenberg bleven ongeslagen, Jan Steijn verloor één wedstrijd Eén en ander heeft tot gevolg dat Arnemuiden tweede staat, de achterstand op Vice Versa be draagt vijf punten. Dat team heeft echter al tegen de zwakke re broeders, Smash en Belcrum 2, gespeeld. In de hoofdklasse deed SAR 2 goede zaken. De Kloosterzand- se reserves lieten niets heel van OdT: 10-0. Ze namen daardoor de koppositie over van 't Zand, dat niet in actie kwam. De wed strijd tegen Smash'76 werd uit gesteld In de andere poule won het an dermaal gehavende 't Zand 2 met 6-4 van Hotak 2. Thomas Groenewoud kende geen noe menswaardige tegenstand en won alles gemakkelijk. Reserve Arjan Louwerse won éénmaal, invaller Michel Sperling twee keer. Met tien punten uit twee wedstrijden bezet 't Zand 2 een plaats in de middenmoot. Jeugd In de meisjes A-klasse herstelde SAR/Rabobank zich knap van de dikke nederlaag van vorige week. Tegen Rijnsoever werd een mooie 7-3-zege geboekt. Chantal Remorie won drie par tijen, haar zus Amka won er twee. Nieuwkomer Astrid Ja cobs won één partijen ook sloe gen de tegenstandsters zich stuk op het defensief ingestelde Zeeuws-Vlaamse dubbel. In de C-klasse achterhaalde MZ koploper FvT door met 6-4 van Avanti 1,e winnen. Wouter van der Mark bleef voor de tweede maal op rij ongeslagen, Sörende Witte en Marco Louisse wonnen beiden één partij. FvT beleefde een off-day. door met 6-4 van Vriendenschaar te verliezen, het team waar MZ vorige week nog met 8-2 van won. In een andere C-klassepoule kreeg Reynaert opnieuw een zware nederlaag te slikken. Het werd 10-0 voor titelpretendent Brandersstad. Van tafel gesla gen werden de jongens uit Hulst echter geenszins, veel partijen werden pas in de vijfde game be slist, en veel games gingen met twee punten verschil verloren. GOES - De IJzendijkse darter Jean Paul van Acker maakt tij dens de Dutch Open in Veldhoven, begin februari, zijn rentree als internationale dartspeler In de zomer van vorig jaar be sloot hij na sponsorperikkelen rondom het team van Ray mond van Barneveld. waarvan hij deel uitmaakte, zijn darts voorlopig op te bergen. Tijdens de Dutch Open zal hij zowel in het singel- alsmede het koppeltoemooi uitkomen. De Engels man Daryll Fitton zal aan de zijde van Van Acker gaan spelen Fitton was onlangs nog kwartfinalist tijdens de Lakeside World Darts Championships, voorheen bekend als de Embas sy Inmiddels heeft Jean Paul van Acker ook een mondeling akkoord met de Jong Intra Vakanties/Dartstravel.com dat hem minimaal een jaar de gelegenheid biedt om alle grote toernooien in Europa te spelen met als doel het afdwingen van kwalificatie van een Grand Slam toernooi in 2005. MOSKOU - Op het eerste A-toernooi van het jaar is het judo ka Jessica van der Spil met gelukt om punten te scoren voorde Europese ranking. De Goese judoka werd in de tweede ronde uitgeschakeld door de latere bronzen-medaillewinnares Kei Eguchi uit Japan De Nederlandse selectie stelde sowieso te leur. Mark Huizinga (tot 90 kilogram) en Elco van der Geest (tot 100 kilogram) waren de enige Nederlanders die het podi um mochten betreden. Beiden haalden brons. EINDHOVEN - Patrick Goverse is in Eindhoven op een derde plaats geëindigd op het gewestelijk afstandskampioenschap 1500 meter De schaatser uit Kapelle moest voorrang verlenen bij de wissel in de tweede ronde, zodat een tijd onder de twee minuten er niet inzat. Goverse finishte in een tijd van 2.02.09 minuten. Eelco Bakermans uit Eindhoven werd in een tijd van 1.58,82 minuten eerste. WESTKAPELLE - De korfbalvereniging Stormvogels uit Westkapelle heeft met hoofdtrainer Richard Ollefers over eenstemming bereikt over verlenging van zijn het contract. De oefenmeester is een nieuwe verbintenis van een jaar aan gegaan De korfbaltrainer uit Oost-Souburg is bezig aan zijn eerste seizoen bij de Walcherse club, die in de zaal in de lande lijke derde klasse speelt en na de eerste helft op het veld in de vierde klasse met Seolto uit Vlissingen kandidaat is voor het kampioenschap in 4A. GRONINGEN - Marlon Dek van het Goese AV'56 heeft in Groningen goud behaald tijdens de NK-indoor voor A-junio ren. Hoewel Dek nog thuishoort in de categorie B-meisjes was ze op het hinkstapsringen de sterkste met een afstand van 11 meter en 59 centimeter. Bij het verspringen meisjes A was er brons voor Marlon Dek met 5 meter en 39 centimeter. Hierbij moest ze clubgenote Marije Jansen, eveneens meisjes B, met een sprong van 5 meter en 54 centimeter voor laten gaan. Het tweede zilver was er voor Jansen op de 60 meter horden in 8.99 seconden. Jansen kon in de finale 60 meter geen potten breken. In de serie noteerde ze nog een winnende tijd van 8.18, maar in de finale moest ze met de laatste plaats genoegen ne men. Jisca Docters (Scheldesport) die haar serie 60 meter hor den won in 9.41 kon die goede prestatie niet herhalen in de fi nale en finishte op de zevende plaats in 10.22. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLANI) - Voor de derde keer op rij schreef Chantal de Rooy de klasse Z2 van de wintercompe titie van de ruiterclub Walche ren op haar naani. De amazone uit Yerseke stuurde de markante ruin Nairobi in de manege van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland naar een totaal van 193 punten. Chantal de Rooy blijft hiermee aan de leiding in het overall klassement van de Kluten tro fee Met de uitstekende score lijkt de Bevelandse combinatie ook klaar voor de strijd om het Zeeuws kampioenschap, dat voor de klasse zwaar over veer tien dagen in Renesse wordt ge houden. „Nairobi is in uitstekende vorm. Dat geeft mij ook een lekker ge voel bij het rijden. Maar om te zeggen dat hij klaar is voor het kampioenschap, gaat mij toch iets te ver. Daarvoor moeten in de komende weken de puntjes nog wel even op de i worden ge zet", stelt Chanthal de Rooy nuchter „Natuurlijk ben ik erg tevreden met dit resultaat. Maar het kan altijd beter Zo verliep de tra vers niet helemaal naar wens. En ook bij het rijden van de klei ne voltes maakte ik een paar foutjes. Op het kampioenschap kun je je dat beslist niet permit teren. De concurrentie is zo groot dat je het dan meteen kunt vergeten." Dat de concurrentie in Nieuw en Sint Joosland groot was, bleek duidelijk uit de geringe achterstand van de op de tweede plaats eindigende Mariska Boone met Kingston Slechts vijf puntjes bedroeg het ver schil. Een te verwaarlozen ach terstand op een proef die uit dertig onderdelen bestaat Enkele maanden geleden be sloot Eline van Belzen met haar E-pony (pony extra grote maat) Samantha de overstap naar de paarden te maken. De vijftien jarige Arnemuidse was aan een nieuwe uitdaging toe. Geen ge ringe opgave De combinatie uit het Walcherse vissersdorp dien de, gezien haar klassering bij de pony's, in de klasse Z1 te star ten. Maar inmiddels is ze hard op weg deze uitdaging met suc ces te bekronen. In de zes wedstrijden waarin ze van start ging, mocht ze zich tussen de prijswinnaars opstel len en ging het erelint telkens vergezeld met een winstpunt. Ook zaterdag was het raak. De 181 punten waren voldoende voor het zevende bonuspunt en de overwinning. Die overwin ning moest Eline van Belzen wel delen met Hannah Otte uit 's- Heer Hendriks Kinderen met Nadruta. „De overstap viel best mee. Maar dat het zó hard zou gaan. 'had ik beslist niet ver wacht" zegt Eline van Belzen. Het dressuurbloed zit Eline van Belzen in degenen. MoederTan- nie is eveneens een uitstekende dressuuramazone. Als trainster en begeleidster van haar doch ter draagt Tannie van Belzen dan ook ongetwijfeld haar steentje bij aan het succes. „Aan de lessen van mijn moeder heb ik natuurlijk veel te danken. Zij weet me precies te vertellen wat er mis gaat. Maar ja, je weet hoe het gaat. Van je moeder neem je niet altijd alles aan. Als zij iets zegt, sputter ik wel eens tegen Ik ga ook regelmatig trainen bij Annita Rekkers. Daar neem je het dan wel van aan. Vreemde ogen dwingen hè! En ik moet bekennen dat mijn moeder toch vaak gelijk heeft." Ondanks het succes schat Eline van Belzen haar kansen op de Zeeuwse titel niet al te hoog in. „Natuurlijk acht ik mij niet bij voorbaat kansloos. Dat zit niet in het karakter van een Ame- muidenaar", zegt ze lachend. „Maar ik ben realist genoeg om te beseffen dat dit op dit mo ment nog een stap te ver is. Ook vandaag zaten er nog best wel wat foutjes in, maar daar wordt aan gewerkt. En wie weet. Als de vorm van de dag er is, zit er misschien toch nog een verras sing voor mij in." LEIPZIG - Springruiter Wim Schroder heeft zaterdag het kampioenschap van Leipzig op zijn naam geschreven. Met de 11-jarige Montreal bleef hij in de barrage elf concurren ten voor. Schroder maakte de extra ronde foutloos af in 33,78 seconden. Schröder verdiende met zijn overwinning een kilo goud. „Ik weet nog niet wat ik er mee ga doen", zei hij na de zege. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19