Doek valt voor noodslachterij PZC PZC Veroorzaker ongeval met letsel krijgt boete Sandro wint wedstrijd kinderpostzegels BEZORGERS Verplaatsen Kruinings bedrijf voor eigenaar te duur :14 Wijk- en dorpsraden gemeente Hulst krijgen geld voor plannen Jeugd brengt Omroep Sluiskil op de planken LPF wil tijdige filemelding in tunnel Help de mensen in Irak! Giro 800 800 In deze regio zoeken wij zaterdag 24 januari 2004 door Ingrid Huibers KRUININGEN - Voor eigenaar D. Nieuwenhuijse van de gelijk namige slachterij even buiten Kruiningen was de maat vol. Hij weigert mee te betalen aan een onderzoek naar de verplaatsing van zijn bedrijf. Dat was de re den waarom hij vorige week een punt zette achter de planologi sche procedure die de uitbrei ding van de noodslachterij op zijn bedrijf mogelijk moest ma ken. Zeeuwse boeren die een ziek dier willen laten slachten, moeten dat voortaan naar Zoe- termeer brengen. Nieuwenhuijse is bijna vier jaar bezig geweest om de uitbreiding van zijn bedrijf met een tweede slachtlokaal en een aparte stal ling voor zieke dieren voor el kaar te krijgen. Alleen zo kan hij voldoen aan de verscherpte re gels van de Europese Unie voor noodslachterijen. Het bedrijf vond de gemeente en de provincie aan zijn zijde, maar werd door de inspectie van het ministerie van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Vrom) gedwarsboomd, omdat onvoldoende was aange toond dat een verplaatsing van de slachterij naar een bedrijfs terrein financieel onhaalbaar is De slachterij mag als niet-agra- risch bedrijf in het buitengebied op de huidige locatie aan het Kaasgat maar heel beperkt uit breiden. Om de noodslachterij vopr Zeeland te behouden, was uiteindelijk met het ministerie overeengekomen dat door Price Waterhouse Coopers onderzoek zou worden gedaan naar de haalbaarheid van een bedrijfs- verplaatsing. De kosten voor dat onderzoek, twintigduizend euro, zouden door de provincie en Vrom worden betaald. Onderzoek Nieuwenhuijse wilde graag ook een voor hem bekend bureau, OAZ uit Goes, aan het onder zoek laten meewerken. Dat kostte nog eens vijfduizend eu ro. Nieuwenhuijse wilde dat de gemeente Reimerswaal dat be drag voor haar rekening zou ne D. Nieuwenhuijse gaat verder met reguliere slachtingen. men, maar dat deden burge meester en wethouders niet. Zij wilden wel de helft betalen. Voor Nieuwenhuijse bleef zo doende een rekening van 2500 euro over. „Voor mij was het toen einde verhaal", zegt Nieuwenhuijse. „Ik heb al zo'n vijftigduizend euro betaald aan de architect, de bouwtekeningen en het bo demonderzoek. Nu vind ik het mooi geweest. Het verplaatsen van mijn bedrijf is toch veel te duur. Iedereen weet al bij voor baat wat de uitkomst van een nieuw onderzoek zal zijn." Gedeputeerde H. van Waveren vindt het jammer dat Nieuwen huijse zo 'radicaal de stekker er uit getrokken' heeft. „We zijn al zo lang bezig en het enige wat nog ontbrak was een cijfermati ge onderbouwing van de nood zaak om op de huidige locatie verder te gaan", zegt hij. „Had den we die noodzaak kunnen aantonen, dan ben ik ervan overtuigd dat het ministerie mee had moeten werken." Nieuwenhuijse verdenkt Vrom ervan dat hij opzettelijk wordt gedwarsboomd. Een oude vete tussen de Vrom-inspectie en de gemeente Reimerswaal zou daaraan ten grondslag liggen. De ondernemer doelt daarmee op het verscherpt toezicht waaraan de Vrom-inspectie de gemeente eind 1999 onder wierp. Dat gebeurde omdat de gemeente onrechtmatig bouw vergunningen verleende. Ook Nieuwenhuijse kreeg op die ma nier met spoed een bouwver gunning voor een overdekte wasplaats bij zijn bedrijf. „Dat verscherpte toezicht, wat overi gens allang weer is opgeheven, heeft met de uitbreiding van de noodslachterij nu niets te ma ken", zegt woordvoerder J. van Wallenburg van de Vrom-in spectie zuid-west. „Deze me neer zit met een niet-agrarisch bedrijf in het buitengebied en dan mag je maar heel beperkt uitbreiden." Hij voegt daaraan overigens toe dat de Vrom-in spectie samen met de provincie bezig is geweest om wat meer lijn te krijgen in het 'rommelige' buitengebied van de gemeente Reimerswaal. „Er was sprake van een solitaire ontwikkeling van bedrijfster reinen. Daar hebben we de ge meente op aangesproken. Die heeft toen een heldere nota ge schreven waarin de ontwikke ling van de verschillende be drijfsterreinen duidelijk is ge structureerd", zegt hij. „Maar dan is het wel jammer dat bij het eerste geval in het buitengebied dat zich vervolgens aandient, foto Willem Mieras weer van het eigen beleid wordt afgeweken." Verantwoordelijk wethouder M. van Overloop van de ge meente Reimerswaal trekt zich van die kritiek weinig aan. „Er was een heel gegronde reden om in dit geval een uitzondering te makenDat vond ook de provin cie. Nu heeft Zeeland geen noodslachterij meer en dat is betreurenswaardig. Nieuwenhuijse gaat wel verder met de reguliere slachtingen op zijn bedrijf. Hij vreest dat het verdwij nen van de noodslachte rij het illegale slachten in de hand zal werken. door Frank van Cooten HULST - Om aanspraak te ma ken op tienduizend euro voor het oplossen van kleine proble men, moeten de wijk- en dorps raden in de gemeente Hulst seri euze plannen indienen. De meerderheid van de gemeente raad nam eind vorig jaar een amendement aan van A. Spon- selee (CDA) om dit jaar eenma lig twee ton uit te trekken voor het oplossen van knelpunten in de gemeente Hulst. Achterlig gende gedachte is de inwoners iets terug te geven voor de geste gen gemeentelijke belastingen. Bij dit amendement zat een wensenlijstje voor de besteding van dit geld. Het college ging hiermee aan de slag en kwam al snel tot de conclusie dat niet alle wensen voor die twee ton inge willigd kunnen worden. „De portemonnee is te klein voor het boodschappenlijstje", zei bur gemeester J.F. Mulder tijdens de vergadering van de raadscom missie Algemene Bestuurlijke Zaken. Gekozen is daarom voor de wijk- en dorpsraden. Per wijk en dorpsraad is tienduizend eu ro beschikbaar. De besturen moeten voor 1 juni voorstellen indienen. Het college bekijkt welke voorstellen reëel zijn. Volgens Mulder gaat de ge meente overigens niet zo streng om met deze deadline. WD, Algemeen Belang en Pro gressief Hulst steunden het amendement eind vorig jaar niet. L. Reijns (WD) bleef afge lopen week bij dit standpunt. „Natuurlijk geen slechte zaak de wijk- en dorpsraden te hel pen, maar de wijze van financie ring deugt niet. Het gaat mij te ver het geld te plukken uit de verwachte overschotten in 2007." Deze woorden waren A. Hegger (Progressief Hulst) uit het hart gegrepen. „Daarnaast krijgt de binnenstad van Hulst geen geld, omdat daar geen wijkraad is. Hoe gaat de gemeente daar mee om?" Volgens Mulder is er onder de binnenstadbewoners wel licht nu juist een prikkel zich in een wijkraad te organiseren. Hegger betwijfelt dit. J Vinke (Algemeen Belang) was on. danks de financiering wel blii met het voorstel. Ook R. de Kort (PvdA) staat vol- ledig achter het voorstel, maar volgens hem moet het gemeen tebestuur juist oog hebben voor die dorpen met de grootste pm. blemen. „Er zijn immers dorpen in onze gemeente waar het ge- lukkig goed gaat. Daaromzouik toch meer de nadruk op grotere problemen willen leggen." A. Sponselee (CDA) beseft ter- dege dat het wensenlijstje te groot is voor die twee ton. „Het charmante van dit voorstel is dat de wijk- en dorpsraden wor den ingeschakeld. Ik denk dat we veel inwoners blij maken." Volgens fractiegenoot J. Steij- aert zal het bedrag de mensen van de dorps- en wijkradennog meer stimuleren zich voor de wijken en dorpen in te zetten. SLUISKIL - CaberetgroepHet Talent in Sluiskil geeft vandaag en morgen twee voorstellingen indorpscentrum Het Meulcn- gat. In het programma 'Omroep Sluiskil, ook voor u' wordt met liedjes, dansjes en toneelhetrei len en zeilen van een omroep vereniging verbeeld. Het Talent bestaat uit jongeren van zes tot zestien jaar en heeft momenteel zo'n dertig leden. Het nieuwe programma kwam op tafel nadat de Vlaamse Om- roep AVS vorig j aar van Het Ta lent een reportage had gemaakt; Regisseur Gert Jansen. „Zo is het idee 'Omroep Sluiskil'gebo ren. In een twee uur durend pro gramma wisselen weerpraatjes. reclames, shownieuws, sensatie met Jimmy Springer, dansjesen muziek elkaar af. De première van Omroep Sluiskil is zaterdag om 20.00= uur. Zondagmiddag komt Omroep Sluiskil om 14.00 uur in dé ether. door Salva de Nooijer GOES - De tienjarige Sandro Parsowa uit Goes heeft de eerste prijs van de landelijke rebus- wedstrijd van Stichting Kin derpostzegels gewonnen. Hij is daarmee de jongste deelnemer die met de hoofdprijs aan de haal gaat. Voor 3400 euro mag hij twee weken naar Amerika. Sandro is uit ruim 50.00$ inzen dingen als winnaar getrokken. De reis wordt verzorgd door ge gevens- en communicatiebe drijf Cendris uit Rijswijk. Ad Kuipers van Cendris en Gemma Stam en Susanne Schoenmac- ker van de Stichting Kindei'- postzegels kwamen de prijs per soonlij k ovei'handigen bij de fa milie Pai'sowa thuis. Naast een lijst met de prijs ontving Sandro bloemen en een boekje over Amerika met ï'uimte om aante keningen te maken. Sandro mag zelf kiezen waar hij heen gaat, wanneer en met wie. Als het maar in Amei'ika is. Dat TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet bij de exploi tant van de Westerscheldetun- nel aandringen op tijdige file meldingen bij problemen in de tunnel. Dat stelde de LPF-fractie in de Terneuzense gemeenteraad. In schriftelijke vragen aan burge meester en wethouders. „Is het college bereid de tunnel exploitanten met klem te ver zoeken dat ongevallen in of na bij de tunnel vooitaan spoor slags gemeld worden bij de media", wil raadslid C. Freeke weten. „Opdat weggebruikers tijdig een andere route kunnen kiezen en dat bijgevolg ambulances en brandweerauto's minder hinder ondervinden om de plaats des onheils te bereiken?" Volgens de LPF-fractie liep re centelijk 'alles weer in het hon derd'. „Hieraan moet snel een einde komen", betoogt Freeke. „Blijkbaar is er iets mis met de signalisatie. Deze missers moe ten naar het oordeel van de LPF-fractie onvei-wijld worden verholpen. Economische schade doordat mensen en producten onnodig niet tijdig op de plaats van bestemming aankomen, moet te allen tijde worden voor komen." laatste is nog een twistpuntje. Volgens Kuipers is het gebrui kelijk dat de prijswinnaar naar de Verenigde Staten gaat, maar de familie Parsowa wil liever naar Zuid-Amerika. Stichting Kinderpostzegels Ne derland houdt jaarlijks een re buswedstrijd. iedereen die in het najaar Kinderpostzegels be stelt krijgt een wedstrijdkaart. Deelnemers vullen de rebus in en plakken een velletje kinder postzegels (of 3,48 euro aan ge wone zegels) op de kaart. De op brengst van de ovei'frankering komt ten goede aan kinderen in binnen- en buitenland die in moeilijke omstandigheden ver keren. Sandro had zelf een handje in zijn ovexwinning. Hij kx*eeg de wedstrijdkaart van zijn opa, na dat deze bij hem kinderpostze gels had gekocht. Opmerkelijk, merkt Schoenmacker op, want doorgaans worden de kinder postzegels alleen door de gi'oe- pen 7 en 8 verkocht. Doordat er nog veel kinderpostzegels over waren, mocht gi-oep 6, waar Sandro in zit, echter ook mee verkopen. Ook zijn bi'oer Rishi en zusje Shudella deden aan de wed strijd mee. Zij vielen niet in de prijzen. In totaal waren er 97 prijswinnaars. De andere prij zen varieerden van een was- droogcombinatie tot kinder boeken. De oplossing van de ï'ebus luid de: 'Een Kinderpostzegel is een echte miniatuur, op een klein ontwerp zoveel cultuur'. MENSEN IN NOOD. NEDERLANDSE De hulporganisaties zijn in actie Help nu en geef SH0 Den Haag Ruime keuze in zonwering, markiezen, rolluiken, raamdecoraties en garagedeuren Kunststof kozijnen Serres Snelle levenng. vakkundige montage Teba Nationaal Livingsloneweg 8, Goes, tel.: (0113) 22 22 31 www.tebazonwering.nl twBWH HIIIHKIMWlllHIMIIHIU t'M»'" KRANT VOOR ZEELAND Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 5111 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 15 jaar. M/V Sandro Parsowa met broer Rishi en zusje Shudella. foto Willem Mieras door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter B. Doore- waard Boekhout heeft gisteren een 51-jarige inwoner van Bier vliet conform de eis driehon derd euro boete opgelegd voor het veroorzaken van een ernstig verkeersongeval. De man verleende op 13 juni vo rig jaar met zijn ti'actor met aanhangwagen geen voorrang aan een auto op de ki-uising van de Bewester-Eede en de N58 in de gemeente Sluis. Een echt paar raakte gewond bij de bot sing en moest worden afgevoerd naar het ziekenhuis. De be stuurder liep fracturen op aan het rechterbovenbeen, zijn knie en voet. Zijn vrouw had nek- klachten. De vei'dachte was een goede kennis van het slachtoffer. Hij vertelde de auto door de onop vallende kleur en het lange gras niet te hebben gezien. Officier van Justitie J. Groen kon zich daar iets bij vooi'stellen, maar hij vond wel dat er bij het nade ren van de onovei'zichtelijke kruising de nodige voorzichtig heid is geboden. „Ik zeg niet dat u aanmerkelijk onoplettend en onvoorzichtig bent geweest, maar u had beter moeten kij ken." De officier zag in het on geval geen misdrijf, maar hij meende wel dat vei'dachte een voorrangsfout had gemaakt door de kruising op te rijden. „Dat staat buiten kijf." De officier volstond met een boete van driehondei'd euro. Strafpleitster C. Koole wees op een getuige, die had gezien dat haar cliënt nog voor de kruising had stilgestaan „Hij heeft er daaxma alles aan gedaan om een aanrijding te voorkomen door mee te draaien met de auto." Ze merkte op dat haar cliënt de slachtoffers regelmatig had op gezocht. De politierechter veronderstel de dat de Biervlietenaar puur op ï'outine de kruising was opgere den. „Hij heeft dat misschien al honderd keer gedaan. Hij heeft in een fractie van een seconde een verkeerde beslissing geno men. Maar laten we ook de slachtoffers niet vergeten. Zij zitten met de ellende." FULLSIZE EVENTS Sinds 1976 organiseert en produceert de Arjan ran Dijk. Groep spraakmakende evenementen, porvel voor kleine als grote geselschappen. Het is een fut/service evenementenorganisatie met als kernactiviteit totaalorganisatie van evenementen. Voor elk evenement sjjn we in staat alle ingrediënten Partycatering Service, Muziek-, Theater,- en Productiebureau, Sfeer en Decor en Zes karakteristieke locaties perfect op elkaar af te stemmen. Onsf missie is om de doelstellingen van opdrachtgevers te realiseren door een evenement te organiseren dat een ware belevenis is, de eigen signatuur van de opdrachtgever draagt en het verwachtingspatroon van de gasten overtreft. VOOR ONZE 6 VASTE LOCATIES ZIJN WIJ OP ZOEK NAAR EEN ENTHOUSIASTE ACCOUNTMANAGER Functie-inhoud: U bent medeverantwoordelijk voor het behalen van de omzet- en rendementsdoelsteilingen uit de klein en midöö zakelijke markt op alleen onze eigen locaties. U vertaalt de behoeften en wensen van onze opdrachtgevers optie concrete plannen voor evenementen. U bent commercieel verantwoordelijk voor uw evenementen. iptimail is Functie-profiel: Vanuit een commerciële houding en gevoel voor dc branche bent u in staat kansen te crccrcn, te signaleren cn om tc 'c"cr in successen. Als ambitieuze persoonlijkheid gaat u strategisch, klantgericht en zelfstandig te werk.Verder too"! inlevingsvermogen, overtuigingskracht en verantwoordelijkheidsgevoel cn bent flexibel ten aanzien van werktijden, bent niet jonger dan 25 jaar. Functic-eisen: U beschikt over een MBO+/HBO niveau. In de afgelopen jaren heeft u voldoende praktische en commerciële erw®1? opgebouwd in functie van accountmanager voor de zakelijke markt. Ervaring met het organiseren van evenementen een vereiste. Uiteraard bieden wij voor deze functie een passend salaris bij fulltime dienstverband, Uw sollicitatie: Spreekt deze vacature u aan cn herkent u zich in het door ons geschetste profiel, stuur dan binnen 10 dagen ee- sollicitatiebrief, voorzien van ccn curriculum vitae aan Personeelszaken, uur. mevr. V. van der Linden, tel: 0162-4 -. Arjan van Dijk Groep E Postbus 1b5. 49dd ad üosterhout. pz@arjanvandij v.arjanvanoljk'n Sandro Parsowa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 68