Waterberging beter geregeld PZC PZC Terneuzenaar Van Opdorp blijft zich inzetten zonder blauwe pet op Axels jeugdcentrum wil vaker open Gemeente moet toch verzoek doen voor winkel in Sluiskil Philippine heeft eigen wandelclub 13 PvdA wil oplossing parkeren Oostburg fassageule heeft nu natuurvriendelijke oevers lorpsraad letranchement TOERKOOP 1EUBELHUIS VEN KIJKEN 9JIDZANDE I Buurtbus door O-Z-Vlaanderen Klachten over parkeren in Clinge Duidelijkheid voor campings nodig Winkeldief moet vier weken zitten Taakstraf voor verduistering zaterdag 24 januari 2004 joorRené_y OOSTBURG - De raadsfractie nu de PvdA in Sluis wil dat het college van B en W een oplossing joekt voor de parkeerproble- oen bij het Antoniusziekenhuis «sportcomplex De Eenhoorn jnOostburg. Het is de partij op vallen dat er sinds enige tijd jen aanzienlijk tekort aan par- keerplaatsen is op de parkeer terreinen aan respectievelijk de Pastoor van Genklaan en de Baljuw Veltersweg. „Gelukkig neemt de zorg in het betreffende ziekenhuis toe. Dit is uiteraard een positieve ont wikkeling. Hiermee neemt ech ter ook de behoefte aan par keerplaatsen toe. Daarom verzoeken wij u in contact te treden met de Stichting Zorg- saam Zeeuws-Vlaanderen om te bewerkstelligen dat er een uit breiding van parkeerplaatsen kan plaatsvinden op het terrein van het Antoniusziekenhuis", schrijft de fractie aan B en W. Hetzelfde probleem speelt bij De Eenhoorn. Ook hier merkt de PvdA dat het sportcomplex veelvuldig wordt gebruikt, maar dat de gebruikers hun au to's niet op de juiste wijze par keren doordat een duidelijke belijning van de parkeervakken ontbreekt. De partij stelt verder vast dat de capaciteit vooral in het week einde onvoldoende is, omdat er dan ter plaatse meerdere sport evenementen op dezelfde tijd worden gehouden (voetbal, zwemmen). „Wij verzoeken u dan ook nader te bekijken op welke wijze het tekort aan par keerplaatsen opgelost kan wor den. Verder verzoeken wij u ac tie te ondernemen zodat op zijn minste sprake is van duidelijk belijnde parkeervakken op het onderhavige parkeerterrein", aldus de PvdA. torCees Maas OOSTBURG - West-Zeeuws- llaanderen is beter voorbereid jp de enorme watermassa's die ijdenabije toekomst met de kli maatverandering worden ver sacht. Afgelopen week is een ambitieus project opgeleverd saarbij er veertig kilometer na tuurvriendelijke oevers bijkomt ade regio. En de waterberging ian die oevers is groot. Ophet eerste gezicht zijn de na- -jiirvriendelijke afgeschuinde «vers van de waterloop Passa- sule, want daar gaat het om, jïecieswat het woord zegt: na- nrvriendelijk. 3eflauw aflopende kunstmatig smaakte taluds zijn begroeid st allerlei plantjes en zien er Slijk uit, in vergelijking met je vroegere kale en afgekalfde ïverkanten. fear los van het belang voor de lioemetjes en de bijtjes, het mes aijdtaan twee kanten, funge- sndeze oevers als waterbuffer a waterberging. Omdat de oe ps breder zijn dan de oude oe- srs, is er domweg meer ruimte Mr water. Bij zware regenval Bnhetsysteem veel meer water n, zonder dat land- uwgronden overstromen. is net wat de regio nodig jeft met het oog op de klimaat- wandering. Project hlangs werd het project, dat pjfweg 2,8 miljoen euro heeft jaost en waarvan de voorbe ding al in 1995 begon, opgele id tijdens een bijeenkomst in leEuregio-tuin in Oostburg. Set Waterschap Zeeuws- uanderen kreeg bij die gele- MANCHEMENT - De srpsraad van Retranchement Bidt vrijdag 30 januari zijn arlijkse algemene ledenver- adenng. bijeenkomst wordt gehou- siinded'Ouwe Schoole en be ttoni 19.30 uur. Advertentie REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN 'Mlem Alexanderlaan 45 ostbus 145 :530AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Eax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Connyvan Gremberghe toef) J'outBareman HI Raymond de Frel René Hoonhorst knévan Stee mts Bakker (sport) kudeloo 16 ^A8 HULST 'el: (0114) 372776 (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Ebeila van Doorsselaer centrale REDACTIE ^t'onspark 28 l*|mstbus31 ^0 AA GOES (0113) 315500 Is*: (0113) 315669 "tail: redactie@pzc.nl fftRNET 1 pzc.nl J "tail: web@pzc.nl ^0'gklachten: -6000231231 ■'maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; ^'dags tot 12.00 uur genheid veel complimenten van de provinciebestuurder Thijs Kramer (gedeputeerde water beheer). „U loopt voor op wat we hebben afgesproken in Zeeland, dit wa terschap doet veel meer dan het zegt", loofde Kramer. En zijn gehoor dat vrijwel geheel uit mensen van het waterschap be stond, zat te glimmen in de zaal. „Het vele water waarop we moeten rekenen in de toekomst kunnen we perfect kwijt in deze schuine oevers", ging Kramer verder. De provincie Zeeland, legde hij uit, wil de komende 15 jaar in heel de provincie maar liefst 500 kilometer natuurvriendelijke schuine oevers aanleggen. Dat zou voldoende moeten zijn om eventuele wateroverlast in het Zeeuwse polderland in de na bije toekomst het hoofd te bie den. Het project Passageule helpt behoorlijk mee in dat be leid. In heel West-Zeeuws- Vlaanderen ligt nu 125 kilome ter natuurvriendelijke wateroe ver. Dijkgraaf Wiebe de Graaf van het waterschap noemde de Passageule een 'voorbeeldpro ject'. „We zijn hier heel trots op, heel trots," aldus de dijkgraaf. De jongste kinderen van het jeugdcentrum in Axel knutselen een olifant. foto Peter Nico la i door Gino van den Broecke AXEL - Het jeugdcentrum aan de Axelse Walstraat probeert zich steeds meer te profileren als centrale plek voor de Axelse jongeren. Basisschoolkinderen, tieners en jongeren hebben de mogelijkheid om in het centrum activiteiten te doen of gewoon gezellig met elkaar samen te zijn. Het jeugdcentrum wil va ker open, maar kan hiervoor niet voldoende vrijwilligers krijgen. Het jeugdcentrum opende in maart 2001 zijn deuren en sinds dien bezoeken gemiddeld zo'n honderdvijftig Axelse kinderen en jongeren per week het sfeer vol ingerichte gebouw. Aan de muren hangen posters van popartiesten zoals Eminem. Er staat een tafeltennistafel, een tafelvoetbalspel en een poolbiljart. De beheerster van het jeugdplek is Ellen van Helsland. Ze werkt via de Stichting Welzijn Terneu- zen voor de gemeente en is in Axel belast met jongerenwerk. In het centrum komen kinderen van vier tot twaalf jaar, tieners van twaalf tot zestien jaar en jongeren van zestien tot vijfen twintig jaar. „De doelgroep is erg breed en we hebben voor ie dereen dan ook aparte activitei ten, er is voor elk wat wils." Zo zijn er voor de kinderen ver schillende activiteiten zoals kinderkookactiviteiten, knut- selactiviteiten en ook de speel- weekactiviteiten organiseren wij. Voor tieners en jongeren zijn er de open inloopactivitei ten, waarbij ze kunnen genieten van de muziek die er gedraaid word door dj's of die ze zelf draaien. Er staan verschillende bankstellen waarop ze met el kaar kunnen gezellig kletsen. „Het doel van het jeugdcentrum is om de jeugd een eigen plek te geven waar ze zichzelf kunnen ontplooien en anderen kunnen ontmoeten. Daarnaast biedt de ruimte voldoende mogelijkhe den voor ontspanning en dat is wat ze zelf ook willen. Het centrum is op dit moment nog niet alle dagen geopend. Op woensdag is het 's middags en 's avonds open, donderdags is er 's avonds een kinderkookactivi- teit. Op vrijdag is er 's avonds open inloop en op zaterdag is het eens in de twee weken open. „Het kan niet vaker open, om dat er gewoonweg niet voldoen de vrijwilligers zijn op dit mo ment. De jongeren zelf vragen er ook naar, want ook zij hebben behoefte aan een eigen plek. Ze worden overal weggestuurd, omdat ze voor overlast zouden zorgen. Het zijn echter altijd een paar 'rotte appels'die het helaas verzieken voor de anderen en dat is jammer", zegt Van Hels land. Het Axelse centrum heeft ook een eigen pasjessysteem. Jonge ren en kinderen die een pasje hebben met daarop een pasfoto, leeftijd, naam en adres mogen ten allen tijde gratis binnen. De andere jongeren moeten een kleine vergoeding betalen. „We hebben nu 125 jongeren inge schreven staan en er ligt nog een hele stapel te wachten op een pasfoto, dus dat loopt aardig." In het jeugdcentrum wordt op dit moment géén alcohol ge schonken aan de jongeren, hoe wel daar af en toe wel vraag naar is. „In Koewacht doen ze het ook na een bepaalde tijd en vanaf zestien jaar. Daarover ben ik nu met een gemeentemede werker welzijn in gesprek. Die pasjes kunnen dan uitstekend dienst doen als controlemiddel, omdat ze per leeftijd van kleur verschillen." Om het centrum dagelijks open te laten zijn moeten er volgens door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Na 41 dienstja ren hangt inspecteur Han van Opdorp (60) uit Terneuzen volgende week de politiepet de finitief aan de kapstok. De oor spronkelijk uit IJzendijke af komstige Van Opdorp kijkt te vreden terug op zijn loopbaan. „Afscheid nemen is een beetje sterven", vertaalt Van Opdorp de bekende regel uit een gedicht van de Franse dichter Harau- court, om aan te geven dat hij toch een bijzonder gevoel heeft bij zijn nakende pensionering. Niet verwonderlijk natuurlijk, als je in ogenschouw neemt dat hij zo lang dezelfde broodheer heeft gediend. De kiem voor Van Opdorps car rière bij de politie werd tijdens zijn militaire diensttijd gelegd. „In 1963 moest ik in militaire dienst. Vanuit IJzendijke, als oudste zoon uit een arbeiders gezin, naar Apeldoorn. Het was mijn allereerste treinreis en ik was nog nooit zover weg ge weest. Ze verstonden me daar amper", herinnert hij zich nog. De jonge IJzendijkenaar was een voetballer in hart en nieren, een meer dan verdienstelijk aanvaller zelfs, want hij bracht het tot aanvoerder van het Ne derlands politie-elftal. „We speelden daarmee ook inter lands. Zo heb ik een keer een wedstrijd gespeeld in Craven Cottage, het stadion van Ful- ham, de Engelse club uit de Pre mier League waar nu Edwin van der Sar onder de lat staat." Kort na die wedstrijd was het Inspecteur Han van Opdorp hangt volgende week de politiepet de finitief aan de kapstok. foto Peter Nicolai echter gedaan met de voetbal carrière van Van Opdorp. In een vriendschappelijk partijtje liep hij een zware knie- en boven beenblessure op. Na zijn mili taire dienst, waar hij drie jaar bijtekende als vrijwilliger, en een tijdje bij de marechaussee in Apeldoorn, ging Van Opdorp in 1969 aan de slag in zijn geboor testreek Zeeuws-Vlaanderen. „Tot 1993 bij de gemeentepoli tie in Terneuzen als wijkagent, bij de Vreemdelingendienst, als wachtcommandant, bij de in lichtingendienst, het narcotica- team en uiteindelijk in de rang van adjudant", somt hij op. Be kendheid bij een groter publiek kreeghij pas de laatste jaren van zijn loopbaan. Van Opdorp is nu hoofd van het Verkeershandha- vingsteam, waar hij voor die tijd enkele jaren als woordvoerder het gezicht voor de buitenwe reld van was. Ruiterlijk geeft hij toe, dat ver keer niet altijd het aandachts gebied binnen het politiewerk is geweest, waarnaar zijn warme aandacht uitging. „Na de fusie werden er drie teamchefs in Zeeuws-Vlaande ren aangesteld, waarvan ik er een was De toenmalige dis trictschef vroeg ons de taakvel den openbare orde, milieu en veiligheid onderling te verde len. Zelf had ik geen voorkeur, de andere twee collega's wel en zo bleef verkeer voor mij over", schetst hij. Eenmaal actief in de rol van ver- keersverantwoordelijke bij de Zeeuws-Vlaamse politie groei de zijn affiniteit met dat werk. Ervaringen in de privésfeer speelden onmiskenbaar een rol. „Iedere Zeeuws-Vlaming heeft wel een verkeersslachtoffer op zijn netvlies", zegt hij. „Een vriendin van mijn ene dochter en een schoolmaat van de ander zijn allebei weggevallen in het verkeer. Ook door die gebeurte nissen is er in mijn beleving iets veranderd. Daarnaast bezoek ik al zo'n jaar of tien de herden kingsbijeenkomsten van nabe staanden van dodelijke ver keersslachtoffers.-Dat grijpt je uiteraard aan." Zelfs nu zijn pensioen nabij is, laat de aandacht voor het ver keer hem niet los. „Ik heb iets met onderwijs en verkeer. Dat blijft zo, maar niet meer met die blauwe pet op. Ik ben voorzitter van het schoolbestuur van ne gen protestants-christelijke ba sisscholen in Terneuzen en sinds eind vorig jaar voorzitter van de 3VO-afdeling Sas van Gent/Axel." Behalve zijn inzet voor die organisaties, is de poli tieman vast van plan samen met zijn echtgenote wat vaker dan voorheen reizen te gaan maken. Van Opdorp neemt donderdag 29 januari officieel afscheid van collega's en relaties. OSSENISSE - Een buurtbus van Connexxion rijdt binnen kort door verschillende kernen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De provincie neemt anderhalf jaar de financiering op zich. De dorpsraden zullen met elkaar in gesprek gaan over belangrij ke zaken zoals de tijden, route en waar de haltes dienen te ko men op het te rijden traject. Dit voorjaar wordt vermoedelijk met het project gestart. CLINGE - Bij de gemeente Hulst zijn klachten binnengeko men over geparkeerde auto's in de 's-Gravenstraat in Clinge. De straat is voor honderdduizenden euro's heringericht, maar veel auto's worden op straat geparkeerd en niet in de parkeer havens. De gemeente gaat maatregelen treffen. Onderdeel van de re constructie van de 's-Gravenstraat was de aanleg van par keerhavens. Gebleken is nu dat veel auto's buiten de parkeer vakken worden gestald. Daarbij wordt het verkeer soms ge hinderd. De CDA-fractie van de gemeente Hulst heeft ver keerswethouder E. de Deckere gevraagd of er wat aan de klachten gedaan kan worden. De Deckere stelt dat het niet verplicht is auto's in parkeerhavens te stallen. Diegenen die hun wagen op straat parkeren, zijn dus niet strafbaar. Hulst wil een verkeersbesluit nemen wat betrekking heeft op de 's- Gravenstraat. Hierbij wordt het verboden te parkeren op de openbare weg. HULST - De eigenaren van camping 't Mussennist in Osse- nisse moeten snel duidelijkheid krijgen van de gemeente over de haalbaarheid van hun uitbreidingsplannen. R. de Kort (PvdA) brak deze week tijdens de vergadering van de raads commissie Algemene Bestuurlijke Zaken een lans voor die recreatieondememers, die al langgeleden plannen hebben in gediend maar nog steeds wachten op het verlossende ant woord van de gemeente. Als voorbeeld noemde De Kort 't Mussennist. De eigenaars willen hun camping uitbreiden en dienden in 1999 al een plan in bij de toenmalige gemeente Hontenisse. „Die mensen zijn al jaren bezig en nu lees ik dat het college het plan weer heeft aangehouden. Het wordt weer op de lange baan geschoven. Wanneer krijgen de ondernemers ruimte om zaken te ontwikkelen?" Burgemeester J F Mulder benadrukte dat geen sprake is van op de lange baan schuiven of aanhouden. ..De planontwikkeling van Hulst Noord wordt dit voorjaar afgerond. De plannen van ondernemers toetsen we aan deze ontwikkeling. De campings worden daar zeker in meegenomen." MIDDELBURG - Officier van Justitie J. Groen eiste gisteren in Middelburg tegen een twintigjarige winkeldief uit Arnhem vier weken cel. De politierechter was het met de officier eens en vonniste verdachte conform de eis. De Arnhemmer werd 16 juni vorig jaar in Middelburg betrapt toen hij uit een kleding zaak blouses wegnam. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Doore- waard Boekhout heeft gisteren een 31-jarige man uit Oost- Souburg voor verduistering honderd uur taakstraf opgelegd. De Souburger had medio 2002 in Vlissingen als penningmees ter van de Stichting Palladium 4340 euro achterovergedrukt. Van Helsland wel wat vrijwilli gers bijkomen. „Deze plek is ge woon ideaal voor de jeugd. Ze zitten midden in de stad, naast een basketbalveld en skate- baan. Die gasten willen niet er gens achteraf weggestopt wor den. Als je ze beter leert kennen, dan merk je vanzelf dat ze niet altijd een grote mond hebben, maar zie je ook de leuke dingen. Die worden vaak vergeten, maar zijn er gelukkig genoeg. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet alsnog bij de provincie toestemming vragen voor de bouw van een winkel aan de Leidinglaan/Ei landstraat in Sluiskil. Dat is de mening van de LPF-fractie in de Terneuzense gemeenteraad. Eigenaar A. van Minnen van de zaak in tweedehands spullen probeert al geruime tijd een bouwvergunning te krijgen, omdat de huidige locatie aan de Nieuwe Kerkstraat te klein is. Aanvankelijk zegde de gemeen te alle medewerking toe, maar kwam later met een andere lo catie op de proppen aan de Ha venstraat. Maar dat ziet de win keleigenaar niet zitten. LPF- raadslid C. Freeke stelde in no vember al vragen over de kwes tie, maar kreeg pas deze week antwoord in zijn postvakje. B en W wijzen erop dat de be wuste locatie momenteel de be stemming 'groenvoorzieningen' heeft. De gemeente heeft al voorzich tig bij de provincie gepolst, maar in Middelburg heeft men laten weten geen medewerking te zullen verlenen aan een even tueel verzoek om het bestem mingsplan te wijzigen. Nog afgezien van de late toezen ding van de reactie zegt Freeke de indruk te hebben dat het ge hele antwoord 'afgeraffeld' is. „Allereerst is het naar het in zicht van de LPF-fractie een bijzonder slechte methode vooraf een hogere overheidsin stantie te raadplegen ten einde 'in te schatten' hoe de kansen liggen bij een formeel verzoek," Dat B en W hebben begrepen dat de provincie geen medewerking zal verlenen, vindt Freeke een 'schijnargument'. „Omdat door u nimmer daadwerkelijk een formeel verzoek werd inge diend." Freeke wijst erop dat eerder in een commissievergadering al lerlei verwachtingen zijn ge wekt in de richting van de Sluiskilse ondernemer. „Een betrouwbare overheid komt haar toezeggingen na", stelt Freeke. „Zeker in die gevallen waarin de betrokken wethouder met stelligheid verklaart 'des noods procederen we tegen de provincie'." Hij doelt daarmee op uitspraken van wethouder Van Waes in oktober vorig jaar. Volgens Freeke verschuilt de wethouder zich nu ten onrechte achter de provincie. De LPF wil dat de gemeente alsnog een for meel verzoek bij de provincie indient door René Hoonhorst PHILIPPINE - Philippine heeft een eigen wandelvereniging. Het Nederlands-Belgisch Wan delcomité heeft zich omgedoopt tot wandelclub De Mosselstap pers. Als initiator en organisator van de Mosscltocht, wandeltochten van verschillende lengten van uit Philippine op de derde zater dag van maart, vond de nieuwe club het logisch om het mossel dorp als offipiële thuishaven te kiezen. Hoewel de vereniging de eerste paar jaar nog geen andere toch ten op de rol heeft staan, wilden de initiatiefnemers graag een echte club worden. Leden kunnen dan in de toe komst eventueel meerdere wan delingen organiseren en ook als club deelnemen aan tochten van andere verenigingen. De Mosselstappers hebben mo menteel tien leden, meldt pen ningmeester Mireille van der Veeken. „Als de club groeit, zul len we ons op nieuwe activitei ten beraden. Maar vooralsnog blijven we ons vooral richten op de Mosseltocht, die we dit jaar voor de negende keer houden. Volgend jaar willen we uitpak ken met een speciale editie van de tocht vanwege het tienjarig jubileum. We willen in 2005 de eerste provinciale wandeltocht houden." De Mosseltocht is dit jaar op 20 maart. Vertrek tussen 8.00 en 15.00 uur bij hotel Au Port.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 67