Hulst mist banktoeristen niet Raadsleden Terneuzen wachten liever af tot college voorstel doet Terneuzen On Ice komt geld tekort Brugman Bakkers Terneuzen blijven dicht op zondag vSV 11 fiscale amnestie niet de hoofdreden voor terugloop toerisme ING Bank erneuzen ragt inwoners contact iet Georgië Topmerk keukens tegen afbraakprijzen. SieMatic 20% KORTING Werk aan knooppunt Hulst begint in februari TlCoJjifofofS zeeuwse almanak Oog PZC ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 24 januari 2004 LrSheila van Doorsselaer IJLST - De terugloop van het jkersaantal aan Hulst ïrdt ten onrechte toegeschre- de teloorgang van het „toerisme. Omzetderving de middenstand en schom- ...'en in het horecabestand jslechts voor een klein deel te rijten aan het wegblijven van iche coupon-verzilve- tzeggen de Hulster wethou- P. Weemaes en H. Beaart, orzitter van de Hulster afde- van Koninklijke Horeca erland. Nieuwe wetgeving akt het voor Belgen niet meer antrekkelijk in Nederland te inkieren. De Belastingdienst eft vanaf volgend jaar aan dgiëdoor hoeveel zijn onder- aenop Nederlandse rekenin- nhebben staan. Voor de Bel- spaarders verdwijnt een aardig belasting- Dordeel. Zij hevelen hun geld over naar rekeningen in ei land. Verzwijgen ze toch intekening, dan komt dat hen staan op een forse boete, amen met het belastingvoor- el,verdwijnt ook de Belgische Advertentie M r STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS Goes feliciteert net de nieuwe vestiging in de Stadspoort VOELING ECONOMISCHE ZAKEN 0113 249617 JorRené Hoonhorst banktoerist uit Hulst. De vesti ging van Van Lanschot Bankiers en de KBC-bank in Hulst zijn al dicht omdat zij het voor een groot deel van deze bijzondere klantenkring moest hebben. Dezelfde ontwikkeling deed zich voor in Sluis. Ook Sluis is zeer in trek bij Belgische (bank)toeristen. In Hulst werd gevreesd dat de fiscale amnestie ook een aanzienlijke wissel zou trekken op de horeca en mid denstand, waar de banktoeris ten hun geïnde rente kwam uit geven. ,,Er is inderdaad een terugloop merkbaar, maar dat is echt niet meer dan 10 procent", zegt Wee maes. Beaart beaamt dat. ,,Dat het in Hulst niet meer zo druk is als vroeger, is echt niet helemaal te wijten aan het wegblijven van de banktoerist. Het verdwijnen van de veerverbinding, en de nog niet uitgevoerde plannen van de gemeente om de binnen stad aantrekkelijker te maken, zijn daar veel meer debet aan." De Sluisse middenstandsvoor zitter C. Langenberg zegt dat Sluis het gemis aan de banktoe rist niet voelt. ,,De winkels en de sfeer blijven de grootste trek pleister," Ook Weemaes zegt dat Hulst niet afhankelijk is van de banktoeristen. Middenstanders zeggen dat Hulst veel meer te bieden heeft dan banken alleen. Weemaes: „Wij zetten ons niet voor niets in om het verblijfs- toerisme in Hulst uit te breiden en te promoten. We missen de banktoerist niet." Van horen zeggen Weemaes en Beaart hebben zich enorm gestoord aan uitspraken van de plaatselijke horeca-on- dememer F. de Vreede van ta veerne De Gentsche Poort. Zijn stelling dat door het wegblijven van de banktoeristen vijftien horecapanden in Hulst te koop staan, werd opgepikt door de landelijke en de Belgische pers en uitgelegd als zou Hulst daar door de ondergang tegemoet gaan. Navraag leert dat er lang geen vijftien horecapanden te koop staan. De Vreede geeft nu toe dat hem het cijfer ter ore was gekomen via 'van horen zeggen'. Beaart beaamt dat er veel bewe ging zit in de Hulster horeca, maar dat dit echt niet te wijten is aan de fiscale amnestierege- ÏNEUZEN - De gemeente neuzen wil fungeren als in- nnediair voor burgers en be kijven die iets voor de inwoners fflGeorgië willen doen. irieoud-Terneuzense Sandra dofs presidentsvrouwe is - :man Michail Saakashvili «dtmorgen officieel geïnstal- willen velen het land van voormalig stadsgenote hel- s, had G. van Boom van de '(Temeuzense Onafhanke- •lePartij)vernomen. Hij vroeg ;sns de rondvraag van de ^vergadering dan ook wat gemeente kan doen om de 1 ter bestemder plekke te «gen. ïgemeester J. Lonink meldde het gemeentebestuur e- fiil-contact met Georgië heeft i&amaast contact heeft ge- Al met de ouders van Roe- ader •rader van Sandra gaat bin- ^ort naar Georgië en zal ^inventariseren aan welke het meest behoefte is. Wij -genbedrijven of particulie- vervolgens met hem in tectofzorgen voorde adres- jtvens van charitatieve doe- _ie Lonink na de raads- fgadering uit. burgemeester benadrukte Ihrneuzen alleen bemiddelt 'humanitaire en charitatie- Wen. Het gemeentebestuur een politieke betrekkingen nopen met het Georgische ind. tóllen als gemeente inwo- ndieiets willen doen in Ge- pof voor de Georgiërs de weg maar we houden ons van politieke ontwikke- "minhet land." Dorine (1) en Necla van bakkerij Tellier in Terneuzen willen ook op zondag brood verkopen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De uitbaters van Bakker Bart en bakkerij Tellier zijn teleurgesteld dat de Terneuzense gemeenteraad de verordening winkeltijdenwet nog niet heeft aangepast. De Terneuzense bakkerswinkels mogen - in tegenstelling tot die in Philippine, Sas en Koewacht - op zondagmorgen hun deuren niet openen. Advertentie Reizen De Cauwer Nv Zondag 08 februari 2004 WD'er W. Broekhuysen wilde een eind aan die 'rechtsonge lijkheid' maken en diende een initiatiefvoorstel in voor de har monisatie verordening winkel tijdenwet. Hij kreeg bijval van enkele raadsleden, maar de kleine christelijke partijen lie ten direct weten niets voor het voorstel te voelen. De opmerking van Broekhuysen dat de klanten van de bakkers de zondagsrust van kerkgan gers niet meer verstoren, omdat er geen erediensten meer wor den gehouden in de Grote Kerk in de Noordstraat, kon de con fessionelen niet over de streep trekken. SGP'er C. van Burg: „Er moet rekening worden gehouden met de eigenheid van kernen. Overleg met de ker ken is een voorwaarde en ver volgens moet het college met een goed onderbouwd voorstel komen." De Temeuzense bakkers balen er een beetje van dat ze weer langer moeten wachten voor ze hun klanten ook op zondagmor gen van dienst kunnen zijn. Do rine Tellier heeft al geprobeerd burgemeester J. Lonink, die re gelmatig in de zaak in Philippi ne een broodje koopt, voor haar karretje te spannen. „De burgemeester kan echter niet meer doen dan onze wensen doorgeven. Het is jammer dat we na anderhalf jaar in Terneu zen nog steeds niet op zondag morgen open kunnen, want on ze klanten vragen er wel om. We kunnen niet meer doen dan de beslissing afwachten", zegt Tel lier een beetje lijdzaam. Aanvulling Uitbater Patrick van der Hoeff van Bakker Bart is wat strijd baarder. Hij schrijft de gemeen teraad binnenkort een brief, waarin hij de problemen van een startende ondernemer uit- Anders dan Anders INFORMATIEDAG Hotel Serwir in Sint-Niklaas Anders dan Anders is dé specialist in Nederlandstalig begeleide rondreizen 09u30 - NIEUW-ZEELAND 11u00- INDONESIË 12u30 - KENIA TANZANIA 14U00 - VIETNAM 16u00 - ZUID-AFRIKA 18u00 - GUATEMALA deelname is gratis De wereld onder één dak Reizen De Cauwer Nv Grote Markt 72 - 9100 St-Niklaas 00323780 76 00 www.reizendecauwer.be door René Hoonhorst TERNEUZEN - De meeste ge meenteraadsleden van Terneu zen weten nog steeds niet hoe ze moeten omgaan met het duale stelsel. Verschillende fracties wachten liever af tot burge meester en wethouders een voorstel doen in plaats van zelf opdrachten te formuleren. W. Broekhuysen (WD) kon af gelopen week zijn teleurstelling niet verbergen. Het voorstel om de meest kwetsbaren, minst draagkrachtigen optimaal en Advertentie 111 afbraakprijzen' past eigenlijk niet bij zo'n befaamd keukenmerk, maar voor een keer verkopen wij enkele ie|e SieMatic keukens voor 'afbraakprijzen'. Omdat deze showroomkeukens plaats moeten maken voor de aller gie SieMatic modellen. De opruimkeukens worden compleet op maat geleverd. Op is op. Kom snel langs bij 'an onze SieMatic adviseurs. Kijk voor dealeradressen in de Gouden Gids of bel 0800 - 0042 of kijk op siematic-showroomkeukens.nl. U bespaart duizenden euro's. '^SieMatic Keukenstudio Van Vliet Nieuwendijk 89 onder dak bij Pot Woninginrichting -SPheger B.V. (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 MIDDELBURG Woonstudio Middelburg •neterrein Arnestein Grenadierweg 17a TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 'siematic-showroomkeukens.nl individueel tegemoet te komen door een aanvullende collectie ve ziektekostenverzekering te regelen, kon toch geen partij la ten liggen. Weliswaar had zijn eigen WD er dan misschien wel voor gezorgd dat die kwetsbare groepering in problemen is ge komen (zoals GroenLinkser P. Clijsen fijntjes liet weten), maar de liberalen doen er nou toch alles aan om oude fouten te repareren. Het CDA en de SGP 'prikkel den' liever het college om met een goed voorstel te komen. Wethouder J. van Schaik be loofde wel zijn uiterste best te doen, maar dat kon Broekhuy sen niet echt troosten. ,Ik begrijp werkelijk niet waar om we op een voorstel van het college moeten wachten. Wij, de raadsleden, stellen de kaders vast." Meerderheid De overgrote meerderheid was het overigens met Broekhuysen eens, zodat vaststaat dat alle in woners die volgens de huidige regels tussen wal en schip vallen alsnog een redelijke ziek tekostenregeling wordt gebo den. Andere pogingen om op duale wijze beleid te maken, leden tij dens de laatste raadsvergade ring ook geheel of gedeeltelijk schipbreuk. Voor de harmonisa tie van de verordening winkel- Advertentie op onze gastronomische brunches (op 25 jan., 8,15 en 22 feb., 7 en 21 mrt.) Nu voor 16.50 p.p. (kinderen speciaal tarief) Met Valentijn (15 feb.) een roos voor de dames! Golden Tulip WESTDUIN KOUOEKERKE/VUSSINGEN Westduin 1 4371 PE Koudekerke (Dishoek) Tel.: 0118-552510 Fax: 0118-552776 westduin@zeelandnet.nl ling. „Een aantal cafés is on langs verwisseld van eigenaar. Dat is een goed teken, want de nieuwe uitbaters zien er duide lijk brood in. Daarnaast wacht een aantal horeca-ondernemers zowel in de binnenstad als daar buiten op de uitvoering van her inrichtingsplannen. Hun zaken vallen binnen het plangebied. Als zij voor een goede prijs wor den opgekocht, zullen ze dat misschien wel doen. Trouwens, als er maar genoeg wordt gebo den, verkoopt iedere onderne mer zijn zaak. Dat is gewoon door Marco Hamelink TERNEUZEN - De stichting Terneuzen On Ice heeft een te kort van tussen de acht en negenduizend euro op de begro ting. Het bestuur van de stich ting gaat een beroep doen op de garantiesubsidie die de ge meente op de valreep beschik baar stelde. Dit jaar trok de ijsbaan op de Terneuzense Markt bijna zes duizend bezoekers. In tegen stelling tot voorgaande jaren werd er dit jaar een kleine ver goeding gevraagd om van de baan gebruik te mogen maken. Terneuzen On Ice zag zich hier toe genoodzaakt omdat ge meentelijke subsidie ontbrak. Het verzoek hiertoe werd te laat ingediend door de stichting. Een raadsmeerderheid besloot daarop om een maximale ga rantiesubsidie van tienduizend euro te verlenen. De stichting blijkt deze subsidie nu hard nodig te hebben. De te genvallende resultaten zijn ge deeltelijk ontstaan doordat de ijspret dit jaar maar langzaam op gang kwam. Door het slechte weer ging de baan pas op 14 de cember, een dag later dan ge pland, open. Ook de daarop vol gende dagen bleef het weer spel breker. Penningmeester J. Dieleman van Terneuzen On Ice wil zo snel mogelijk met de gemeente om tafel gaan zitten om te kijken of Terneuzen in de toekomst nog in de ijsbaan wil participeren. „We denken dan aan een struc turele subsidie. De ijsbaan is in middels uitgegroeid tot een gro te happening binnen de ge meente, Een dergelijk evene ment kost behoorlijk wat geld. Die onderhandelingen zie ik echter met vertrouwen tege moet want zowel in de raad als het college is er veel sympathie voor het initiatief", aldus Diele man. In de Terneuzense gemeente raad gingen eerder al stemmen op om de schooljeugd een mid dag gratis te laten schaatsen. Dieleman vindt dat daar wel iets tegenover moet staan. „Als wij zulke dingen cadeau moeten geven, mogen we daar van de zijde van het college best iets voor terug verwachten. Als het over de brug komt met een leuk bedrag willen we best aan dergelijke voorstellen mee werken", zegt de penningmees ter. Vooralsnog is er geen reden om te veronderstellen dat de ijs baan volgend jaar niet naar Ter neuzen komt. „Of de gemeente moet ons hele maal niet meer financieel tege moet willen komen. Dan zullen we serieus moeten overwegen of Terneuzen On Ice een veivolg krijgt. Het weer brengt altijd ri sico's met zich mee. Voor het zelfde geld heb je in deze perio de strenge vorst en ligt er overal natuurijs. Dan zie je natuurlijk niemand op de Markt. Voor ons is het puur een hobby en het is natuurlijk niet de bedoeling dat wij er geld op toe moeten leggen. Als we de steun van de gemeen teraad krijgen, gaan we echter met alle plezier door", aldus Di eleman. Advertentie STERK IN PRIJS KWALITEIT inden ^01 der Telefoon: 0118-591900 www.restaurantvrouwenpolder.nl Alleen maandag gesloten (m.u.v. juli-augustus) foto Wim Kooyman eenzet. „We kunnen tijdens de maandelijkse koopzondag maar van half twee tot vijf open zijn, terwijl het al drieënhalf uur kost om het productieproces op gang te brengen. Erg renda bel is dat natuurlijk niet. De zondagmorgen zou natuurlijk een welkome aanvulling zijn, een kans op een behoorlijke om- zetverhoging en zo'n kans moet je pakken als beginnend onder nemer. Bovendien moet je als bakker in de grensstreek, waar collega's over de grens en in an dere dorpen hun zaak ook ope nen, gewoon aan de vraag kun nen voldoen." door Frank van Cooten HULST - De reconstructie van het knooppunt (het Scharnier) Absdaalseweg, Stationsplein, Havenfort en Steensedijk in Hulst start be gin februari. Het werk wordt uitgevoerd in twee fasen. Eerst wordt het riool in de Absdaalseweg vervangen en wordt een re genwaterriool aangelegd in het gedeelte van deze weg vanaf Zaman Sport tot en met het Havenfort. Daarna wordt de nieuwe ver bindingsweg tussen de Absdaalseweg en het Haven- fort aangelegd. De tweede fase van het werk omvat de aanleg van een riool en een verbindingsweg tussen de Stationsweg en het Haven fort. Daarna worden de trot toirs, de aansluiting voor de Steensedijk en het parkeer terrein gerealiseerd. De eerste fase van deze klus zal tot en met april duren. De werkzaamheden in de twee de fase worden uitgevoerd in de periode tussen april en ju li. Tijdens de korte periode waarbij beide fasen elkaar overlappen, wordt het ver keer van en naar het het Ha venfort en het Stationsplein omgeleid via de Absdaalse weg en het terrein van de stadsschuur en het milieu- werk. De planning van de werk zaamheden is üiteraard af hankelijk van de weersom standigheden. Gezien de aard van het werk acht de gemeente enige overlast ter plaatse onver mijdelijk. In de planning van de werkzaamheden is zoveel als mogelijk rekening gehou den met de bereikbaarheid van woning en bedrijven. Het gemeentebestuur wil met de aanleg van het Schar nier het knooppunt veiliger en dus overzichtelijker ma ken. Advertentie tijdenwet wil een groot deel van de raad toch op een, pas in april te verwachten, voorstel van het college wachten. En het voorstel van PvdA'er Gvan den Berg over een onder zoek naar en invoering van een vrijwilligerspas, werd slechts gedeeltelijk gehonoreerd. Zo is geen raadslid tegen een onder zoek naar het aantal vrijwilli gers en de aard van het vrijwilli gerswerk. Sceptisch Maar de meeste gemeentebe stuurders kijken heel sceptisch aan tegen invoering van een pas waarmee bijvoorbeeld theater voorstellingen gratis kunnen worden bezocht en kortingen bij bedrijven kunnen worden ver kregen. Axelaars hebben al negatieve ervaringen opgedaan met een Stadspas in de voormalige ge meente Axel en ook anderen hebben weinig vertrouwen in een beloningssysteem voor vrij willigers. „Degenen die het hardst achter die kortingen aan zitten, doen het minst. De echte vrijwilligers houden zich niet met die flau wekul bezig", meldden ver schillende raadsleden na afloop van de vergadering. VAN 12.00 TOT 18.00 UUR KEUKENS» BADKAMERS Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 voor meer informatie bel gratis: 0800-02345Ó0, of kijk op www.brugman.nl Guido's moeder liep de laat ste dagen wal moeilijk. „Ik heb last van een ekster oog", antwoordde ze de klei ne man toen hij vroeg hoe dal zo kwam. Toen hij 's middags uit school kwam, wilde Guido meteen weten hoe het met moeder gesteld was. „En, doet je extra oog nog zo'n pijn?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 65