De hoofdklasse als ideale etalage PZC Kloetinge speelt 100e uitwedstrijd in hoogste klasse Vico Schoute Zuiderbaan wil toch naar Athene naakt promotie Bruse Boys IOC schorst vice-voorzitter Kim Un-yong 19 talentvolle allrounder Erik-Jan Naudts wil via Terneuzen het liefst nog hogerop uitslagen eeemk Fenijn trainer Schoondijke zaterdag 24 januari 2004 frflrRauke Boersma IEKNEUZEN - Hij mocht er al efnseen jaar aan ruiken. Bij de <ugd van NAC Breda. En de lr van het milieu beviel hem ingoed, dat Erik-Jan Naudts (fOrentree in een professionele rtdbalomgeving nog steeds niet uit zijn hoofd heeft gezet. Promotie naar de hoofdklasse net Terneuzen, dat morgenmid- jag bij koploper Geldrop móet jiünen om de titelaspiraties le- und te houden, zou die droom ris dichterbij kunnen brengen. Als Terneuzen uiteindelijk ^ijn eindstation blijkt, heb ik laar geen probleem mee, hoor", gdt de twintigjarige Erik-Jan jiaudts, onderwijl lurkend aan iea kopje koffie in het Temeu- jaise café De Graanbeurs. Jlaar zolang daarvan nog geen sprake is, blijf ik hopen dat ik •ög een stuk hogerop kan." Jaarvoormoet hij uiteraard wel shet oog springen bij de scouts tan één of meerdere clubs in het xtaalde voetbal. ,,En dat valt s Zeeland, vooral in Zeeuws- flaanderen, om de drommel retmee", weet Naudts. „Ik heb if indruk dat het toch een beetje sn vergeten gebied is. Alleen SAC Breda wil hier nog wel snskomen kijken. Maar verder njn het toch vooral Belgische dubsdiezich hier oriënteren." i-functionee) ia dan heeft Naudts nog geluk bt hij voor een eersteklasser irtief is. Zodat de inwoner van at Jansteen tweewekelijks tot ver buiten de Zeeuwse ffinzen, vooral in Brabant, op 9 voetbalveld te bewonderen ÜMaar de hoofdklasse? Tja, dat de ideale etalage zijn voor kmulti-functionele speler Saudts: „Als je op dat niveau jieelt, val je toch veel meer op. jnnogmaar te zwijgen van het lat er in de hoofdklasse een stuk beter gevoetbald lordtdanin de eerste klasse, op it niveau wordt veel meer van gevraagd. Ik hoop echt dat we set Terneuzen promoveren. Het kist via het kampioenschap wil de ploeg van trainer Erik-Jan Naudts: „Ik ben nog een echte liefhebber." Paul Telussa daarvoor nog in aanmerking komen, dan móet er morgen worden gewonnen bij koploper Geldrop. „Verliezen we, dan kunnen we de titel ver geten en alleen hopen op de na- competitie, da's duidelijk", rea liseert Naudts zich. „Bij een ge lijkspel mogen we nog een beet je hoop koesteren, maar niet meer dan dat. Maar als we win nen, is de spanning in de compe titie terug. Dan staan we twee verliespunten achter Geldrop en dat is best te overbruggen." De missie in Brabant is bepaald geen onmogelijke, stelt Naudts. „Geldrop is sterk, maar echt niet onklopbaar. En wij zijn heel gretig, iedereen beseft dat we vreselijk aan de bak moeten. Normaal gesproken willen we het liefste mooi voetbal laten zien, maar dat is tegen Geldrop niet relevant. Effectiviteit, daar gaat het nu om. Als we niet goed spelen, maar via een mazzeltje met 1-0 winnen, zul je daar echt niemand over horen." Zelfs de recente berichten over de precaire financiële positie van en de bestuurlijke strubbe lingen bij Terneuzen hebben de selectie niet uit balans kunnen brengen, bezweert Naudts. „We hebben er even over gesproken, maar dat boek ook weer heel snel dichtgeslagen. Wij willen promoveren. We zitten in een cruciale fase van de competitie en willen helemaal nergens door worden afgeleid." De spelersgroep heeft volgens de twintigjarige linkerverdedi ger ook niet direct te lijden on der de vermeende financiële malheur bij de club. „Tenmin ste, ik heb zelf nog geen pro bleem gehad met de vergoedin gen." Liefhebber Maar al was dat wel zo, dan zou Naudts daarvan niet hebben wakker gelegen. „Best leuk meegenomen, die vergoedingen. Maar voor het geld voetbal ik dus niet. Niemand bij ons in de groep trouwens. Ik ben nog een echte liefhebber, wil zo vaak en zo hoog mogelijk voetballen." Momenteel is dat dus de eerste klasse voorde jongeling, die aan foto Peter Nicolai het begin van dit seizoen naar Terneuzen kwam en zich vlot een basisplaats verwierf. „Ik had gedacht dat het me meer moeite zou gaan kosten", erkent Naudts, die van derdeklasser Steen kwam. „Vooral toen ik bij de start van de competitie op de bank begon, had ik niet durven denken dat ik veel aan voetbal len toe zou komen. Niet erg, want met elke week een inval beurt was ik in mijn eerste jaar ook heel blij geweest." Basiskracht Maar vanaf de vierde wedstrijd is Erik-Jan Naudts een erkende basiskracht. „Vanwege ziekte van een ploeggenoot mocht ik in de basis beginnen. En ik ben er daarna niet meer uitgeweest." Want de van nature rechtsbeni- ge Naudts voldoet simpelweg als linkerverdediger „Ach, ik heb altijd en overal op alle mo gelijke posities gespeeld, ben behoorlijk allround. Dat is een voordeel, zo speel je namelijk bijna altijd. Maar inderdaad, je krijgt ook nooit de kans je op een bepaalde plek te specialiseren. Het liefst zou ik laatste man of achter de spitsen spelen. Maar als ik voor de wedstrijd tegen Geldrop de opstelling mocht maken, zou ik mezelf gewoon linksback zetten. Ik speel daar nu al een tijdje, ben gewend aan de mensen om me heen en het loopt best wel lekker." Ook al is Naudts eigenlijk maar een klein menneke en ontmoet hij niet zelden tegenstanders die minstens een kop groter zijn. „Maar die kloppen mij echt niet in de lucht, hoor. Ik heb een heel redelijk inzicht en op het fysieke vlak ben ik ook vrij goed. Dat is een erfenis van de vijf jaar dat ik als jeugdspeler bij Sint Niklaas in België zat. Daar is het voetbal heel fysiek, maar technisch stelt het niet zo veel voor." Aanklampen Dat merkte Naudts vooral toen hij van Sint Niklaas overstapte naar NAC Breda. „Goh, wat konden die jongens voetballen, zeg. Zo technisch, zo'n hoog tempo ook. Als ik meedeed in de regionale C-jeugd sprong ik er nog wel bovenuit. Maar speelde ik in het landelijke team, dan moest ik enorm mijn best doen om aan te klampen. Was ik blij als ik de wedstrijd volmaakte." De jongensdroom strandde uit eindelijk op de afstand tussen zuidwest-Brabant en Zeeuws- Vlaanderen. „NAC deed nog wel pogingen om me te houden, maar je kon pas in een internaat terecht als je ouder was En een paar keer per week op en neer werd echt te gek. School leed er onder en dat wilden mijn ouders niet. Achteraf kan ik ze daar al leen maar groot gelijk in geven Wie weet krijgt Naudts ooit nog een herkansing. De hoofdklasse zou daarvoor in elk geval een ideale etalage zijn. door Jan Dagevos KLOETINGE - Kloetinge speelt vandaag zijn honderdste uit wedstrijd op het hoogste ni veau. De Bevelandse hoofdklas ser gaat op bezoek bij Excelsior Maassluis. Van de 99 uitduels die Kloetinge tot dusverre in de hoogste klas sen van het zaterdagvoetbal af werkte, werden er 31 gewonnen De Bevelandse ploeg speelde verder 26 keer gelijk en verloor 42 maal. In 99 wedstrijden wer den 168 doelpunten gemaakt en werden 197 tegentreffers geïn casseerd. Als het aan trainer Dolf Roks ligt, wordt het jubileumduel met Excelsior Maassluis in een zege omgezet. „We gaan heus geen open huis houden, maar we gaan wel voor de winst", stelt de oefenmeester. „We zijn alleen gebaat met drie punten, aan een gelijkspel hebben we eigenlijk niet zo veel." Kloetinge moet het vandaag stellen zonder Merlijn Swennen (hij is afgelopen week aan zijn knie geopereerd), Emiel Dorst (hamstringblessure) en Pim Bruins (geschorst). Gerben de Kievit is de vervanger van doel man Swennen. Als tweede doel man fungeert Maarten Wille men. Hij is nog A-junior, maar doet dit seizoen regelmatig in het tweede elftal mee. Vandaag is hij met Kloetinge 2 eerst actief in de uitwedstrijd tegen Rijs- oord, waarna hij doorreist naar Maassluis, Daan Esser is inmid dels bij de selectie gevoegd. Dolf Roks, die afgelopen week vader werd van een dochter, maakt vandaag pas zijn opstel ling bekend. Hoek Hoek speelt vandaag voor de twaalfde keer tegen ASWH. De ploeg uit Hendrik Ido Ambacht blijkt de Zeeuws-Vlamingen wel te liggen. Hoek verloor tot dusverre slechts tweemaal In eigen huis werd nog nooit verlo ren. „Dat zijn goede voorteke nen", zegt oefenmeester Johan Ballegeer van Hoek. De trainer moet het vandaag doen zonder Djamel Buijse en Pascal Smes- saert. Beiden zijn voor één duel geschorst. Verder verblijven Anthony Annicaert, Dennis Wondergem en Thijs Binnerts nog in de ziekenboeg. .Ik hoop dat de wedstrijd nu wel doorgaat", zegt Ballegeer. „Ik moet oppassen dat ik op den duur niet voor een zeur word versleten, maar ik heb me vorige week toch wel verbaasd over de gang van zaken. We waren al bij Dordrecht toen het duel met Katwijk alsnog werd afgelast. Ik had de bespreking al gehou den, de spelers stonden op scherp." Modder „De voorzitter zegt dat ik me bij dat soort dingen moet neerleg gen, maar ik vind dat moeilijk. In België dienen de velden voor al om te voetballen. Dat gaat soms wel eens te ver hoor, dan wordt er in de modder gevoet bald, maar ik heb de indruk dat het in Nederland net andersom is Daar zijn de velden vooral bedoeld om ernaar te kijken." Twee keer goud Nadine de Wilde op NK langlaufen RAMSAU - Twee dagen na het behalen van het zilver op het NK langlaufen in de dicipline skate heeft Nadine de Wilde uit Goes twee Nederlandse titels binnengehaald. In het Oostenrijkse Ramsau pakte ze de titel op de combina tie van 3 kilometer klassiek langlaufen en 3 kilometer ska ten. Daarna was het onderdeel 10 kilometer klassiek goed voor de tweede gouden plak bij de ju nioren en de vierde plaats over all. Vader Rien de Wilde behaal de bij de veteranen de derde plaats op de 6 kilometer combi natie en werd vijfde op de 15 km klassiek. »rKlaas Verspoor ll'lNISSE - Voetbalvereni- Bruse Boys heeft Nico stoute vastgelegd als hoofd- ninervoor het seizoen 2004- W5, Schoute volgt interim- linerSicco Zoer op die na het «trek van Olaf Filius tot het óJvan dit seizoen aan het roer üat bij de derdeklasser uit rainisse. Zierikzee woonachtige b Schoute is op dit moment werkzaam bij Bruse Boys als wier van de tweede selectie, to is nu zo'n anderhalf jaar lens en functioneert naar vol- tevredenheid", zet Bruse fes-voorzitter Henk Groene- toiteen. Het bestuur en trai- kwamen donderdagavond (overeenstemming. „Donder hond hebben we Nico ook worgesteld als nieuwe trai- s aldus Groenevelcl nee Boys is na het gedwongen ftekvan Olaf Filius niet met ®re kandidaten in gesprek ^eest. Groeneveld: „We zijn Nico afgestapt. Na het ver- van Olaf heeft Sicco Zoer ^overgenomen en we zijn ^tevreden over. Wij zien in «een juiste opvolger." Het Krek van Filius heeft er overi- onder meer toe geleid dat ■joAvdic (was gestopt) weer toggekeerd bij Bruse Boys. 'de 56-jarige Nico Schoute m het allemaal als een ver- ng „Na Olafs vertrek hoor- 'Hijn naam wel in de wan- ongen, maar zelf rekende ik plecht op. Je hoort het maar "on dat een tweede trainer ^chuift. Al hoorde ik later [set bij Bruse Boys al vaker is Schoute ligt goed bij Bruse Het tweede trainen be- goed. Ik ben vorig jaar gekomen. Je moet jezelf n, maar de groep moet aanpassen. De sfeer is geval heel leuk en er dit seizoen leuk gevoet- Volgend jaar wacht hem de hoofdmacht uit Bruinis- Boys is na Zierikzee, eeen Mevo de vierde club Schoute werkzaam is. ys wordt, na Mevo, pas toeede club waar Schoute trainer wordt, hoopt dat hij volgend Nico Schoute seizoen een derdeklasser traint. „Bruse Boys zit nu een beetje in een impasse. Het bestuur zou ook graag zien dat Bruse Boys in de derde klasse blijft. En ik hoop natuurlijk dat het lukt. Dan kunnen we volgend jaar van daaruit gaan bouwen, Een groot deel van de spelersgroep is nog vrij jong. Een aantal spelers heeft de A-junioren overgesla gen. Op zich duurt het dan lan ger om je volledig aan te passen aan het seniorenvoetbal." Schoute heeft nu al zin in zijn nieuwe uitdaging. „Het is voor mezelf en ook voor de jongens weer een nieuwe uitdaging Maar de spelersgroep moet nu al beseffen dat ze er hard voor zul len moeten knokken om in de derde klasse te blijven." GOES - Wim Fenijn uit IJzen- dijke wordt met ingang van het voetbalseizoen 2004/2005 trai ner van zondag-vijfdeklasser Schoondijke. Fenijn, die zijn voetballoop baan in Breskens begon is bezig met de cursus oefenmeester 3. Schoondijke wordt zijn eerste grote klus. Hij volgt Theo de Buck op die wegens studie en werk met meer genoeg tijd kan vrij maken voor het trainer- schap. door Koen de Vries AMSTERDAM - Zeilster Klaar- tje Zuiderbaan gaat alsnog pro beren een tickei te bemachtigen voor de Olympische Spelen in Athene. De 31-jarige Terneu- zense heeft een plaats gekregen op de boot van Janneke Hin en Hanneke Buis, die uitkomt in de Yngling-klasse. Tijdens de we reldkampioenschappen in mei in Santander (Spanje) moet het trio deelname voor Athene af dwingen. Zuiderbaan liet eerder de moge lijkheid lopen om met de boot van Hin en Buis te varen. Na de tien maanden durende Volvo Ocean Race (2001-2002), een zeilwedstrijd die bijna alle con tinenten aandoet, koos de Zeeuws-Vlaamse voor een maatschappelijke carrière. Ze ging als ingenieur weg- en wa terbouw voor Rijkswaterstaat aan de slag bij de aanleg van de HSL, Vorige maand werd ze gevraagd om een wedstrijd in Palamos (Spanje) mee te varen, als ver vangster van de zieke Margriet Samama. „Voor mij was het een soort vakantie, maar het beviel zo goed, dat Janneke Hin me vroeg of ik niet vast in het team wilde komen. Eerst zag ik het niet zo zitten, maar een paar dagen later wist ik dat ik de uit daging niet zou kunnen weer staan." Zodoende zegde Zuiderbaan veertien dagen geleden haar werk met enige pijn in het hart op en stapt ze weer als full-timer de zeilwereld binnen. Op de Yngling-boot wordt Zui derbaan herenigd met Janneke Hin, met wie ze in 2000 Euro pees kampioen matchracen werd. Deze klasse staat echter niet op het olympische pro gramma. Destijds was Zuider- Klaartje Zuiderbaan heeft haar baan opgezegd en wil alsnog naar de Olympische Spelen. „Eerst zag ik het niet zo zitten, maar een paar dagen later wist ik dat ik de uitdaging niet zou kunnen weerstaan." foto Peter Nicolai baan stuurvrouw en verrichtte Hin de overige diensten. Nu is dat andersom. Zuiderbaan: „Ik ben van nature stuurvrouw, maar stap met mijn volle ver stand in deze boot. Het zal af en toe moeilijk zijn dat ik op een andere positie zit, dat ik niet kan doen wat ik heel goed kan. Maar Janneke is ook een heel goede stuurvrouw." Voordat het trio Hin-Buis-Zui- derbaan naar Athene mag afreizen, moet het aan twee voorwaarden voldoen' goed presteren op het WK én het team Annemiele Bes-Petronella de Jong-Annelies Thies achter zich houden. Klaartje Zuiderbaan: „Volgens mij zijn we aan elkaar gewaagd. In eerdere wedstrij den was het steeds om en om. Al leen eindigde het andere team tijdens de Spa Regatta twee plaatsen voor ons. Zij verdien den daardoor een olympische nominatie. Die achterstand moeten we op het WK goedma ken. Ik weet zeker dat dat kan. Anders had ik mijn baan na tuurlijk nooit opgegeven." De komende weken begint het team op de Braassemmermeer met de eerste voorbereidingen. Daarna vertrekt het richting Zuid-Europa voor wedstrijden op de olympische baan van Athene, bij Barcelona en Mal- lorca, voor trainingen in de buurt van Santander en voor het WK. Een groot obstakel vormen nog de financiën. Zuiderbaan en haar teamgenoten krijgen slechts geringe ondersteuning van de watersportbond. Verder moet het team zelf op zoek naar middelen. „We zijn nog op zoek naar grote sponsors. En we heb ben een zogenaamd kilometer plan waarbij particulieren ons kunnen steunen We hebben uit gerekend dat elke kilometer richting Athene ons ongeveer twintig euro kost. Met dat be drag of een veelvoud daarvan kunnen mensen ons steunen." van onze sportredactie LONDEN - Het dagelijks bestuur van bet Internationale Olympische Comité heeft gisteren vice-voorzitter Kim Un-yong ge schorst omdat de Zuid-Koreaan in zijn ei gen land verwikkeld is in een corruptie zaak. De Zuid-Koreaanse justitie onderzoekt of Kim steekpenningen heeft aangenomen van voormalige medewerkers van het Zuid-Ko reaanse Olympische Comité en geld van taekwondo-organisaties heeft verduisterd. Ook wil justitie de herkomst weten van 1,5 miljoen dollar aan vreemde valuta die vori ge maand bij een huiszoeking bij Kim wer den gevonden. Kim (72) gaf toe dat hij 'soms achteloos' is geweest en 'dingen verkeerd' heeft gedaan en trad 9 januari af als lid van het Zuid-Ko reaanse parlement en hoofd van de taek- wondobond. Vier dagen later stortte hij in en belandde hij in het ziekenhuis. Volgens de Zuid-Koreaanse pers laat justitie hem daar voorlopig met rust. IOC-voorzitter Jacques Rogge heeft twee weken geleden de ethiekcommissie van het IOC verzocht het financiële schandaal waarin Kim verwikkeld was te onderzoe ken. Volgens de statuten van het IOC kan een lid door het bestuur geroyeerd worden als het de gedragsregels overtreedt of de be langen van het IOC schaadt. Voor een roy ement is goedkeuring nodig van tweederde van het voltallige, honderd leden tellende IOC. In 1999 ontsnapte Kim aan het nipper tje aan een royement in verband met het om koopschandaal rond de toewijzing van de Winterspelen van 2002 aan Salt Lake City. Bij de verkiezing van een opvolger voor Juan Antonio Samaranch als IOC-voorzit- ter in 2001 zou Kim IOC-leden geld hebben geboden als zij hem hun stem gaven; hij ein digde bij de stemming op ruime afstand van Rogge op de tweede plaats. AP Bangkok. Thailand Open Vrouwen, kwart finales YaoJie (Ned) -Cheng (Tai) 11-711-2, Jun (ZKo/1) - De Wit (Ned) 119 11-3 Man nen, kwartfinales. Palyama (Ned) - Susilo (Sin/3) 15-615-2. Sportprijsvragen Lillehammer. Wereldbeker, vrouwen. Tweezitter, eindstand na 2 manches: 1Pro- koff/Wiacker (Dui) 1.49,41 (54,45/54,96), 2 Jurg/Karenbeld (Ned) 1.49,49 (54,54/54,95), 3. Racine/Flowers (VSt) 1.49,80 (54,52/55,28 4.Rohbock/Fleming (VSt) 1.49,86. Stand wereldbeker 1. Prokoff 196 punten, 2. Erd mann 177,3. Jurg 150. Renesse Woensdagleague Juwelier J P Staal-Schildersbedrijf de Meij 3-1, Over beeke Verhuur Bungalow-Verhuur de Kam 1-3, Maatschap van Damme-Rest.de Steen bok 3-1, V.O.F.de Keijzer-Simar2 1-3. Donderdagleague: Bakkerij de Jonge-Pizze ria La Piazza 4 0. Casa Salsa-Simar 4-0, Al- prokon-Rest.de Zeelandbrug 1 -3, Top Cara vans-B.en B Centrum Renesse 3-1. CHBEZaHHBH Goes. Indoorcross Puurse Banden Centrale 1e manche, kleine wielen 85cc 1 Mark Boot, Burgh-Haamsede (Yamaha), 2. Petar Petrov, Bulgarije (Kawasaki), 3. Jeffrey Her lings (Kawasaki). 2e manche. 1. Stefan Ha ge, Borsele (Kawasaki), 2. Petar Petrov, 3. Maikel Verkade, Leersum (Kawasaki), 4, Mark Boot. 3e manche: 1 Mark Boot, 2 Petar Petrov. 3. Stefan Hage. Eindstand 1 Petar Petrov. 2 Mark Boot. 3 Stefan Hage. Ie manche grote wielen 85cc. 1 Caerl Kils. Kaatsheuvel (Yamaha), 2. Kevin Hamer linck, Belgie (Honda), 3. Mike van de Bo- gaert. Den Bosch (Yamaha). 2e manche: 1 L. Oldekamp (Kawasaki), 2. Nico Boeren, Berg- schenhoek (Suzuki), 3 Axel Alletrui, (F) (Ka wasaki) Finale: 1 Nico Boeren, 2. Gino Rea (GB), 3 Menno Aussems, Maastricht- Regioklasse, 1e manche: 1. Peter de Backer, Belgie(Honda),2.RonBos,Goes(Honda),3. Jacco de Korte, Meliskerke (KTM). 2e man che. 1. Dave Verrijt, Zaventem, 2 Marlon Merison, Biggekerke (Honda), 3. Jan Willem Cornelisse,Yerseke(Honda) Finale- I.Dave Verrijt, 2 Marlon Merison, 3. Jos Steketee, Oostdijk (Honda). Super regioklasse, 1e manche: 1 Rmusvan de Ven, Vlissingen (KTM), 2. Patrick Delmot- te. Sint Willebrord (Honda), 3. Kevin Raets, Belgie (Honda) 2e manche 1. Dion Ver hulst. Sluiskil (Honda), 2. Adriaan de Visser, Westkapelle (KTM). 3. Kris Fleerackers. Bel gië (Yamaha). Wijk aan Zee 66e Corustoernooi. Groot- meestergroep A, elfde ronde: Anand Una) Timman (Ned) 1-0, Svidler(Rus) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Barejev (Rus) Sokolov (Ned) 1-0, Bologan (Mol) Adams (Eng) 1/2-1/2, Sjirov (Spa) - Akopian (Arm) 1/2-1/2, Zhong (Chnl Leko (Hon) 0 1, Kramnik (Rusl - Topalov (Bui) 1/2-1/2. Stand: 1. Anand 8, 2. Leko 7,3. Adams, 6.5,4. Kramnik 6,5/10. Van Wely, Topalov. Svidler, Bologan, Sjirov, Ak opian 5,5, 11. Barejev 5, 12/ 13. Timman, Zhong 4,14. Sokolov 3,5. Grootmeestergroep B, elfde ronde: Steil wagen (Ned) Fressinet (Fra) 10. Van der Wiel (Ned) Bruzon iCub) 0-1. Hamdouchi (Mar) - Tiviakov (Nedl 0-1, Naiditsch (Dui) - Nijboer (Ned) 1-0, Zu Chen (Chn) Domin- guez (Cub) 1/2-1/2, Nakamura (VSt) - Stefa nova (Bul) 1/2-1/2, Lobron (Dui) - GrandaZu mga (Per) 0-1 Stand' 1. Fressinet 7,5. 2/3. Bruzon, Dominguez 7, 4/5. Granda Zuniga, Naiditsch 6,5,6. Nakamura 6.7. Stellwagen 5,5, 8. Tiviakov 5,9/12. Van der Wiel, Stefa- nova, Zu Chen, Lobron 4,5,13 Nijboer 4. Grootmeestergroep C, elfde ronde: Barend se (Ned) - Carlsen (Noo) 0-1. Ernst (Ned) Smeets(Ned) 1-0, Etmans (Ned) - Peng (Ned 1/2-1/2, Werle (Ned) - Popov (Rus) 1-0, Janssen (Nedl Lahno (Oekl 1/2-1/2, Ga goenasjvili (Geo) - Lanchava (Ned) 1/2-1/2, Pavasovic (Slo) - Pavlovic (SMo) 1 0 Stand: 1/2. Ernst, Carlsen 9, 3. Smeets 7.5. 4 Ga goenasjvili 7, 5/6. Werle. Pavasovic 6.5,7/9. Lanchava, Lahno, Pavlovic 6,10. Janssen 5, Lucky Day 1 3 31-34-36-38-41 43 44-47-49 52-54 58-64-69 71 72-77-79 (onder voorbe houd van typefouten) Toto, winnende rijtje. 2-3-2-2-1-2-1-3-1-3-2- 1 -2 (onder voorbehoud van typefouten). Melbourne. Australian Open, 11,8 miljoen euro. Mannen, enkelspel, derde ronde: Schalken (Ned/16) - Melzer (Oos) 7-6 6-46-1, Srichaphan (Tha/131 - Kuerten (Bra/19)6-37- 56-4, Safin (Rus) - Martin (VSt)7-51-64-66-0 7-5, Blake (VSt) - Patience (Fra) 6-1 6-3 6-2. Ginepri (VSt/32) Escudé (Fra) 6-2 6-3 6-4, Agassi (VSt/4) - Enqvist (Zwe) 6-0 6-3 6-3. Grosjean (Fra/9) - Hrbaty (Slw) 2-6 6 4 6-1 6 3, Roddick (VSt/1Dent VSt/27) 6-2 6-0 6-2, Roddick in vierde ronde tegen Schalken. Vrouiven enkelspel, derde ronde, Henin Hardenne (Bel/1) Kuznetsova (Rus/30) 6-2 7-5, DJvenport(VSt/5) - Granville (VSt) 6-4 6 0, Kapros (Hon) - Mandula (Hon) 3-6 6-3 12- 10, Mauresmo (Fra/4) - Medina Garrigues (Spa) 6-1 6-2. Molik (Aus) - Schaul (Lux) 6-7 6-1 6-2, Zvonareva (Rus/11) - Pratt (Aus) 7-5 2-6 6-1, Zuluaga (Col/32) Craybas (VSt) 7-6 4-6 6-2, Santangelo (Ita) - Daniilidou (Gri/19) 6-4 5-7 6-3. Eredivisie. AZ - ADO Den Haag 0-1 (0-0). 59. Kromkamp 0-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Wiede- meijer. Gele kaart: Landzaat (AZ), Van der Leegte, Bodde. El Akchaoui (ADO Den Haag Aantal toeschouwers: 7069. AZ: Timmer, Kromkamp, Fortes Rodriguez, Opdam (46. Nelisse) en De Cler; Landzaat en Buskermolen, Elkhattabi, Huysegems, Van Galen (81. Dibilen Perez ADO Den Haag: De Vries; Rijaard, Saavedra. Bodde en El Akchaoui; Van der Leegte, Stroeve en Oulida: Castelen, Platvoet (73. Simons) en Van der Gun. AZ Feyenoord Willem II Heerenveen FC Twente 16 FC Utrecht 16 RodaJC 16 RBC 16 Groningen 16 NEC 16 NAC 16 RKC 16 Vitesse 16 Volendam 16 ADO Den Haag 17 FC Zwolle 16 13 16 11 17 10 16 8 16 8 2 40 41-17 1 37 44-13 5 32 34-18 4 28 30-21 5 27 26-24 6 26 20-19 7 25 31 28 5 25 21-18 5 21 27 21 5 21 5 6 20 1 9 19 3 8 18 5 7 17 7 7 13 4 9 13 4 10 13 4 11 16-18 22-25 19-27 25-25 19-22 23-30 17-44 13-35 9-32 Turkije, competitie: Diyarbakir Galata sarayO-0. Stand aan kop: Besiktas 17 43, Fenerbahce 17-35, Trabzon 17-34, Deniz li 17-30, Galatasaray 18-30. Victor Harbor. Tour Down Under. Vierde etappe, Unley - Hahndorf: 1. McEwen (Aus) 141 km in 3.18.51, 2. Clerc (Zwi), 3. Cooke (Aus), 4. Davis (Aus), 5. McKenzie (Aus), 6 Patsep (Est), 9. Kernna, 14. Vierhouten. 22 Van de Ven, 29 Pronk, 54, Van Katwijkz.t„ 59 Ten Dam 0.09,73. Van Dalmen 0.52, 74. En gels z.t., 75. Smink 1.10 Algemeen klasse ment: 1 Jonker (Aus) 11.33.05, 2. McEwen 1.38,3. Gilbert (Bel) 1.39,19. Pronk 4.08,24. Vierhout z.t., 41. Van Katwijk 33.48,48. Ten Dam 35 50, 57 Kemna 1.02 46. 60 Van de Ven 1.02 49,78. Van Dalmen 1.03.40,79. En gels z.t., 80. Smink 1.03.59. H'HIlT'Tfl.T Eindhoven. EK zaal. vrouwen Groep B: Ne derland Litouwen 7-1, Frankrijk Rusland 6- 0, Nederland - Frankrijk 5-4, Litouwen - Rus land 4 2. Stand: 1 Nederland 2-6, 2. Frank rijk 2-3.3. Litouwen 2 3.4. Rusland 2-0. Groep A: Oostenrijk Tsjechië4 3, Duitsland Wit-Rusland 4 4, Duitsland Tsjechië 9-1. Wit Rusland Oostenrijk 7 2 Stand: 1. Duitsland 2 4,2. Wit Rusland 2-4,3. Oosten rijk 2-3,4. Tsjechië 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 63