PZC Plek voor zwemmers Dol-Fijn Tienjarige wint rebus wedstrijd strakkere regels bij 11 Conflict Stichting WerkSaam breidt zich uit verlenen vergunning voor evenementen Raad van Toezicht ziekenhuis probeert schorsing te ontlopen Activiteiten kunnen overgeheveld worden naar had Zierikzee 20% KORTING erneuzen wil brug ijn tussen eigen nwoners en Georgië ING Bank Bedrijfsinbraak Topmerk keukens tegen afbraakprijzen. SieMatic Oog waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844- 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND zaterdag 24 januari 2004 (hnr Al i Pankow ZIERIKZEE - Alle zwemactivi- lyten die nu in zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk plaats- linden, kunnen worden inge- isl in het programma van „tembad Onderdak in Zierik- iee, zonder dat daar extra kos- ;!n tegenover staan. Dat is de conclusie van het onderzoek dat tel dagelijks gemeentebestuur teelt laten doen met betrekking ot de voorgenomen sluiting van el zwembad in Nieuwerkerk perl september 2005. Tooral de conclusie dat de inpas- budgettair neutraal kan ge- leuren, acht wethouder G. van vrSalm belangrijk. „Inpassing i zin hebben als we op Dol-Fijn 80.000 euro zouden be- -uren, maar dat geld weer aan j-ierdak kwijt zouden zijn", de wethouder. Volgens het aderzoek vergt de overheve- van activiteiten van Dol-Fijn een uitbreiding van de formatie bij Onderdak met 1,4 dtijdsbaan. De kosten daar- kunnen uit de extra inkom sten worden opgevangen, j het onderzoek wordt voor el- doelgroep apart aangegeven k die kan worden ingepast, ij het samenstellen van de acht ütijden voor het schoolzwem- renwordt zoveel mogelijk reke- jg gehouden met het busver- ner.Om aan de vraag naar par- jculier leszwemmen te kunnen doen zullen extra lestijden woensdagmiddag en zater- i-gochtend gecreëerd worden. deelnemers aan de aquafit- Dol-Fijn kunnen in de staande zes groepen van On- ïïdak meedraaien en voor het arapiezwemmen wordt op de aandagavond extra mogelijk- iéd geboden. Verder is de nep van Meer Bewegen voor kieren op dinsdag tussen 11,(10 en 12.30 uur welkom in Dcderdak. Bedrijfsleider IReedijk stelt in het onder zoek voor een bus in te zetten voor deze deelnemers. Op basis van de technische installatie en de altijd als voldoende beoor deelde waterrapporten, is Reed ijk van mening dat de bezoeker saantallen vanuit Dol-Fijn ade quaat verwerkt kunnen worden in Onderdak, Als kanttekening geldt wel dat het nog maar de vraag is of alle zwemmers van Dol-Fijn ook gebruik wensen te maken van Onderdak. Afhaken Van der Salm erkent dat er onge twijfeld mensen zullen afhaken, maar dat kan voor hem geen re den zijn dan toch maar twee ge subsidieerde zwembaden in stand te houden. Volgens hem is de gemeente daar echt te klein voor. „We hebben ook maar één atletiekbaan, één kunstgrasveld en één korfbalvereniging in de gemeente. Het gaat er mij om dat de activiteiten blijven be staan. Maar ik begrijp de emo ties wel. Als ik zo'n zwembad naast mijn deur zou hebben en het ging weg, zou ik ook zeggen 'verdorie'. Maar 80.000 euro op jaarbasis - wat het op den duur toch wordt - is gewoon te duur voor een gemeente van deze om vang. Het is natuurlijk extra te leurstellend omdat de inwoners zo hun best voor Dol-Fijn heb ben gedaan", concludeert de wethouder. Wat doet Van der Salm met een klacht van het Cliëntenplatform voor mensen met een functiebe perking over het gebrek aan pri vacy in Onderdak? De wethou der zucht: „Ik geloof best dat de schemerlampjes in Dol-Fijn mis schien gezelliger zijn, maar die details kan ik niet laten meewe gen." Wie in Nieuwerkerk woont heeft nu nog een zwembad om de hoek. foto Marijke Folkertsma door Ah Pankow ZIERIKZEE - De conflicten bin nen de Stichting WerkSaam Schouwen-Duiveland breiden zich uit. De deur van de Vrijwil- ligerscentrale blijft al enkele we ken gesloten als gevolg van een arbeidsconflict met coördinatri ce M. Overdevest. Nu blijken er ook problemen te zijn gerezen bij WelWerk, de organisatie voor sociale activering binnen de Stichting WerkSaam. Ook bij WelWerk is er sprake van een conflict tussen de coör dinatrice en het bestuur. Coördi natrice Ph. op 't Hof wil daar zelf in dit stadium niks over kwijt, maar verwijst naar voor zitter H. Top of naar de nieuwe secretaris J. van der Boon. Top erkent dat er nu ook bij Wel Werk problemen zijn, maar acht het 'niet verstandig' en 'niet zorgvuldig' daar nu iets over naar buiten te brengen. „Er zijn allerlei interne processen gaan de en die moeten we even hun gang laten gaan", weert de voor zitter verdere vragen af. Conflicten Wethouder G. van der Salm geeft aan zeker niet gelukkig te zijn met de conflicten zowel bij de Vrijwilligerscentrale als bij WelWerk. Hij acht in eerste in stantie het bestuur verantwoor delijk voor de gang van zaken. „Wij hebben subsidie en presta tieafspraken met elkaar en ik heb het bestuur van de Stich ting WerkSaam wel gewaar schuwd dat wij als gemeente niet opdraaien voor de finan ciële gevolgen van beslissingen ten aanzien van het personeels beleid", aldus de wethouder. Volgens hem is er sprake van een vrij gecompliceerde subsi dierelatie, omdat niet alleen de gemeente maar ook het rijk mee betaalt in het functioneren van WerkSaam. Het overheidsgeld is bedoeld voor prestaties op het gebied van ondersteuning aan vrijwilligers en sociale active ring van mensen die niet of nau welijks bemiddelbaar zijn op de arbeidsmarkt. De wethouder vreest dat de hui dige conflicten binnen Werk Saam ook remmend kunnen wer ken op de vorming van het Wel zijnshuis waarin de grotere wel zijnsorganisaties in de gemeente samengaan. Coördinatrice Overdevest van de Vrijwilligerscentrale laat des gevraagd weten inmiddels een oproep te hebben gekregen voor een zitting van de kantonrech ter op dinsdag 10 februari. „Ik verzet mij tegen ontslag op staande voet zonder opgaaf van reden door de Stichting Werk Saam", zegt Overdevest. IAdvertentie op onze gastronomische brunches (op 25 jan., 8, 15 en 22 feb., 7 en 21 mrt.) Nu voor 16.50 p.p. (kinderen speciaal tarief) Met Valentijn (15 feb.) een roos voor de dames! Golden Tulip WESTDUIN KOUDEKERKE/VLISSINGEN Westduin 1 4371 PE Koudekerke (Dishoek) Tel.: 0118-552510 Fax:0118-552776 westduin@zeelandnet.nl torRené Hoonhorst ERNEUZEN - De gemeente tmeuzen wil fungeren als in- fimcdiair voor burgers en be- lijven die iets voor de inwo- Evan Georgië willen doen. ide oud-Terneuzense Sandra slofs presidentsvrouwe is - iar man Michail Saakashvili ordt morgen officieel geïnstal- rd - willen velen het land van voormalig stadsgenote hel- i. had G. van Boom van de 3P(Temeuzense Onafhankelij- Partij)vernomen. Hij vroeg jiens de rondvraag van de isidsvergadering dan ook wat gemeente kan doen om de <lp ter bestemder plekke te wigen. Bgemeester J.Lonink meldde het gemeentebestuur Mil-contact met Georgië sft en daarnaast contact heeft At met de ouders van Roe- (Advertentie) stmtëgische keus van «owe ondernemers Soes feliciteert Wde nieuwe vestiging in de Stadspoort ^deling economische zaken 0113 249617 lofs. „De vader van Sandra gaat binnenkort naar Georgië en zal daar inventariseren aan welke zaken het meest behoefte is. Wij brengen bedrijven of particulie ren vervolgens met hem in con tact of zorgen voor de adresgege vens van charitatieve doelen", legde Lonink na de raadsverga dering uit. De burgemeester benadrukte dat Terneuzen alleen bemiddelt voor humanitaire en charitatie ve doelen. Het gemeentebestuur zal geen politieke betrekkingen aankno pen met het Georgische bewind. „We willen als gemeente inwo ners die iets willen doen in Georgë of voor de Georgiërs de weg wijzen, maar we houden ons verre van politieke ontwik kelingen in het land." VLISSINGEN - Onbekenden hebben tussen donderdagavond en gisterochtend ingebroken in een autobedrijf aan de Gilde- weg in Vlissingen. Uit het be drijf verdwenen computer- en beeldapparatuur een mobiele te lefoon. Het totale schadebedrag is onbekend. door Salva de Nooijer GOES - Tienjarige Sandro Par- sowa uit Goes heeft de eerste prijs van de landelijke rebus wedstrijd van Stichting Kinder postzegels gewonnen. Hij is daarmee de jongste deelnemer die met de hoofdprijs aan de haal gaat. Voor 3400 euro mag hij twee weken naar Amerika. Sandro is uit ruim 50.000 inzen dingen als winnaar getrokken. De reis wordt verzorgd door ge gevens- en communicatiebedrijf Cendris uit Rijswijk. Ad Kui pers van Cendris en Gemma Stam en Susanne Schoen- macker van de Stichting Kinder postzegels kwamen de prijs per soonlijk overhandigen bij de fa milie Parsowa thuis. Naast een lijst met de prijs ontving Sandro bloemen en een boekje over Amerika met ruimte om aanteke ningen te maken. Zuid-Amerika Sandro mag zelf kiezen waar hij heen gaat, wanneer en met wie. Als het maar in Amerika is. Dat laatste is nog een twistpuntje. Volgens Kuipers is het gebruike lijk dat de prijswinnaar naar de Verenigde Staten gaat, maar de familie Parsowa wilde liever naar Zuid-Amerika. Stichting Kinderpostzegels Ne Prijswinnaar van de rebuswedstrijd van de Stichting Kinderpostzegels Sandro Parsowa met zijn broer Rishi en zus Sherdella. foto Willem Mieras derland organiseert jaarlijks een rebuswedstrijd. Iedereen die in het najaar kinderpostze gels bestelt krijgt een wedstrijd kaart. Sandro had zelf een hand je in zijn overwinning. Hij kreeg de wedstrijdkaart van zijn opa nadat deze bij hem kinderpostze gels had gekocht. Opmerkelijk, merkt Schoenmacker op, want doorgaans worden de kinder postzegels alleen door de groe pen 7 en 8 verkocht. Doordat er nog veel kinderpostzegels over waren, mocht groep 6, waar Sandro in zit, ook mee verko pen. De oplossing van de rebus luid de: „Een Kinderpostzegel is een echte miniatuur, op een klein ontwerp zoveel cultuur." (advertentie) STERK IN PRIJS KWALITEIT Telefoon: 0118-591900 www. restaurantvrouwenpolder, nl Alleen maandag gesloten (m.u.v. juli-augustus) advertentie '-mi 'afbraakprijzen' past eigenlijk niet bij zo'n befaamd keukenmerk, maar voor een keer verkopen wij enkele 3 iele SieMatic keukens voor 'afbraakprijzen'. Omdat deze showroomkeukens plaats moeten maken voor de aller- •yste SieMatic modellen. De opruimkeukens worden compleet op maat geleverd. Op is op. Kom snel langs bij 'an onze SieMatic adviseurs. Kijk voor dealeradressen in de Gouden Gids of bel 0800 - 0042 of kijk op siematic-showroomkeukens.nl. U bespaart duizenden euro's. SieMatic Keukenstudio Van Vliet Nieuwendijk 89 onder dak bij Pot Woninginrichting Plieger B.V. (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 MIDDELBURG Woonstudio Middelburg :'Strieterrein Arnestein Grenadierweg 17a TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 lV" siematic-showroomkeukens.nl door Rolf Bosboom GOES - De Raad van Toezicht van de Oosterscheldeziekenhui- zen hangt een schorsing boven het hoofd. De raad probeert daar met een compromisvoor stel alsnog onderuit te komen. De bestuurscrisis in de zieken huizen is ontstaan naar aanlei ding van het voornemen van de Raad van Toezicht om S. Schui tevoerder, het enige lid van de Raad van Bestuur, te ontslaan De kwestie werd dinsdagavond besproken in de Raad voor Maat schappelijke Rekening en Ver antwoording (RMRV), die de Raad van Toezicht ter verant woording kan roepen. De RMRV heeft besloten, na zo wel Schuitevoerder als de Raad van Toezicht te hebben gehoord, de Raad van Toezicht te schor sen. Die uitkomst zou pas don derdag aan alle partijen worden meegedeeld. Dat gebeurde niet woensdag, in verband met de be grafenis van een van de mede werkers van het ziekenhuis. Het oordeel van de RMRV werd echter ook donderdag niet open baar gemaakt. De Raad van Toe zicht, geschrokken van de drei gende schorsing, drong aan op nieuw overleg, dat in allerijl werd georganiseerd. Daaruit is in de loop van donderdag een 'compromis' gekomen, dat eerst formeel aan de RMRV moet wor den voorgelegd. Die beslist maandag 2 februari of hij terug komt op het, overigens nog niet uitgevoerde, besluit tot schor sing. Over de inhoud van het compromisvoorstel zwijgen alle partijen. Een van de problemen waar de RMRV mee kampt is het voorkomen van een machts vacuüm. Sinds Schuitevoerder op non-actief is gezet, fungeert voorzitter E. Geluk van de Raad van Toezicht tijdelijk als Raad van Bestuur. Als de Raad van Toezicht wordt geschorst, zou de organisatie helemaal stuur loos worden. De Raad van Toezicht heeft R. van der Meulen aangetrok ken als interim-bestuurder. Hoe wel hij al belast is met de dage lijkse gang van zaken, moet de officiële benoeming nog plaats vinden. Onduidelijkheid Binnen de ziekenhuisorganisa tie, inclusief de medische staf, heerst ondertussen grote ondui delijkheid over de stand van za ken, doordat de Raad van Toe zicht en de RMRV voorlopig wei geren inhoudelijke mededelin gen te doen. De patiëntenraad heeft de afgelopen dagen even min iets vernomen. Schuitevoerder raakte in con flict met de Raad van Toezicht over de opvolging van J. Broer tjes als voorzitter van de Raad van Bestuur. Schuitevoerder, over wiens functioneren binnen de organisatie tevredenheid be stond, vond dat eerst intern moest worden gekeken naar een mogelijke opvolger. De Raad van Toezicht wilde echter direct een externe procedure, waaraan Schuitevoerder vervolgens wei gerde mee te doen. Uiteindelijk ontstond er een onwerkbare si tuatie. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Vooruitlopend op het evenementenbeleid dat ont wikkeld wordt, heeft de gemeen te Schouwen-Duiveland een aantal veranderingen in de ver gunningverlening doorgevoerd. Doel is lot een professioneler en veiliger gang van zaken te ko men. Nieuw is onder meer dat aanvra gen voor een evenement - dat kan variëren van rommelmark ten tot concerten - uiterlijk acht weken voor het tijdstip dat ze ge pland staan bij de gemeente moeten liggen. Voorheen gold een termijn van drie weken. Die tijd was echter te kort om tot een goed draaiboek en een goe de afstemming tussen betrokke nen te komen, licht R. Lievense van de gemeente Schouwen-Dui veland toe. Jaarlijks worden op Schou wen-Duiveland zo'n 150 vergun ningen afgegeven voor grote en kleine evenementen. Het evene mentenbeleid dat het gemeente bestuur voor ogen heeft, moet bijdragen aan een betere afstem ming tussen aantal en soorten evenementen. Ook moet duide lijk zijn welke (veiligheids-)ei- sen worden gesteld. Bij grote evenementen gaat de gemeente bijvoorbeeld te rade bij deskun digen van het GHOR (Genees kundige Hulp bij Ongevallen en Rampen). Via een checklist kan de gemeen te aan de hand van bijvoorbeeld bezoekersaantallen en soort eve nement controleren wat er gere geld moet worden op het gebied van medische hulpverlening, zo als de aanwezigheid van EHBO' ers of ambulance. Door in een vroeg stadium zicht te hebben op activiteiten, kun nen hulpverlenende instanties als politie en brandweer de eve nementen bovendien opnemen in hun planning. Met het oog daarop zijn alle vergunningaan vragers over de afgelopen drie jaar schriftelijk benaderd met een nieuw vastgesteld aanvraag formulier. Zij dienden die voor 1 januari in te leveren. Het stre ven 'is deze aanvragers medio april hun vergunning te verle nen, waardoor ze in een vroeg stadium weten waar ze aan toe zijn. Voor de gemeente heeft deze werkwijze als voordeel dat de werkzaamheden rondom de ver gunningverlening kunnen wor den geconcentreerd. De meeste organisaties hebben gebruik gemaakt van deze moge lijkheid. Andere evenementenor ganisaties kunnen tot de gestel de termijn van acht weken hun aanvraag alsnog indienen, zodat er ook ruimte blijft voor 'sponta ne' festiviteiten. De regel wordt strict gehanteerd, ook richting evenementen die sinds jaar en dag in de regio worden gehou den. Avondmarkten Voor Burgh-Haamstede is nog een aparte maatregel van kracht. Voor deze kern, zeer ge wild bij organisatoren van bra derieën, is het aantal avond- markten dat per maand mag worden gehouden op twee ge steld, om te grote belasting te voorkomen. De tarieven voor kleine evenementen zijn, als ge volg een gemeenteraadsbesluit, verlaagd. Moest voorheen bijna 35 euro worden betaald voor rommelmarkten en festiviteiten als feesten en muziek, nu geldt een tarief van 8,95 euro. zeeuwse almanak Guido's moeder liep de laat ste dagen wat moeilijk. „Ik heb last van een ekste roog", antwoordde ze de klei ne man toen hij vroeg hoe dat zo kwam. Toen hij 's middags uit school kwam, wilde Guido meteen weten hoe het met moeder ge steld was. „En, doet je extra oog nog zo'n pijn?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 57