Aanpak kruisingen Patijnweg PZC Nieuw kantoor ING Stadspoort Waterschap stelt regels op voor integer handelen Begin verkoop van landgoederen Tholen Tienjarige uit Goes wint rebus wedstrijd Raad vindt inspraak college veel te slap 13 Goes bestemt geld voor verbeteren beruchte knelpunten Souburger krijgt taakstraf voor erduistering j Palladium Terneuzen slaat brug voor hulp aan Georgië PvdA vindt tafeltje-dek-je te duur Winkeldief moet vier weken zitten Ritthemers klagen over zichzelf Waterschap stopt kap meidoorns Inbraak bij autobedrijf Probleem met dak school was niet te voorzien irMiftke van derJagt ^.MAARTENSDIJK - De •aneente Tholen, DLV-make- 'aardij en Bosch en Slabbers landschapsarchitecten, teke- 0 maandag een overeenkomst om de Muijepolder bij Sint- llaartensdijk te ontwikkelen tot njf landgoederen. Tegelijk be- jjnt de verkoop van de vijf inilens.Tholen is de eerste ïemeente in Zeeland waar zaterdag 24 januari 2004 daadwerkelijk het beleid van nieuwe landgoederen wordt in gezet. In het kader van plattelandsont wikkeling maakt het streekplan van de provincie de ontwikke ling van nieuwe landgoederen mogelijk onder bepaalde voor waarden. Op een stuk grond van ten minste zes hectare mogen huizen van allure worden ge bouw, mits het grootste deel, 90 procent, van de grond voor het publiek toegankelijk is. DLV Makelaardij en Bosch en Slabbers hebben een inrichtings plan gemaakt dat De Pluimpot heet. Het oostelijk deel van het plan krijgt het karakter van een En gels landschapspark. De drie huizen komen op een open plek in het bos op privékavels van 6000 vierkante meter. Een open baar toegankelijke lindenlaan geèft toegang tot het park en fungeert tevens als oprijlaan voor de drie bewoners. Het westelijk deel, aan de ande re kant van de Kastelijnsweg, krijgt een meer open karakter. De twee huizen zijn geörienteerd op de Oosterschel- de. De ruimte tussen de privéka vels, ook weer 6000 vierkante meter, en de Oosterscheldedijk, wordt ingericht als karrenvel- den. Ook dit nieuwe natuurge bied is voor 90 procent toeganke lijk. Het project begint met de verkoop van de landgoederen, waarna de daadwerkelijke aan leg kan beginnen. Oude structu ren in de Muijepolder blijven ge handhaafd en nieuwe elementen worden toegevoegd, zoals een slingerende waterpartij in het aan te leggen bos. wRolf Bosboom GOES - Het ziet ernaar uit dat ie kruisingen van de Patijnweg nel zowel de Buys Ballotstraat 'ils de Oranjeweg in Goes bin- afzienbare termijn worden angepakt. Het gemeentebe- ituur heeft er inmiddels voldoen- jegeld voor bij elkaar. Betwee kruisingen zijn belang de schakels in het Goese ver- iiersnet. Vooral bij de Buys Bal- hoopt het verkeer zich echter dagelijks op. Be gemeenteraad besloot al in er 2001 beide kruisin- m te verbeteren. Bij de Oranje- segwas een rotonde voorzien bij de Buys Ballotstraat zou verkeerslichteninstallatie ïorden vervangen en het kruis lint zo gereconstrueerd dat het sekeer sneller kan doorstro- til uitvoering kwam het echter at, onder meer omdat de plan- na niet op alle punten even jxddoordacht waren. Om de si- istie afdoende te verbeteren pier veel meer geld nodig zijn ia de 1,3 miljoen euro die de gneenteraad ervoor had uitge ven. vendien liep inmiddels, voor inaar aanleiding van de moge- ie aanleg van de Westerschei- Container Terminal, een on- ferzoek naar het spoorwegkrui- "d verkeer in de stad. Beslo- werd de uitkomsten van dat adercoek, uitgevoerd door het areauDHV, af te wachten HDDELBUIIG - De Middel- togse politierechter B. Doo- itwaard Boekhout heeft giste- ra een 31-jarige man uit tel-Souburg voor verduiste- ig honderd uur taakstraf opge- t Souburger had medio 2002 'lissingen als penningmees- van de Stichting Palla- ■a 4340 euro achteroverge- ïkt. verdachte gaf de verduiste- gtoe en zei uit geldnood tot daad te zijn gekomen. Het iadebedrag heeft hij inmid- 3' terugbetaald aan de Stich- REDACTIE bevelanden/tholen Siationspark 28 Postbus3l «60 AA GOES ld:0l13-315670 bx: 0113-315669 bnail: redgoes@pzc.nl "elf Bosboom fyridHuibers "iekevan der Jagt "sek Janssen ?o&Paardekam 'ten de Vries (sport) ttntrale redactie Sïationspark 28 hstbus 31 «60 AA goes (0113)315500 [a: (0113)315669 tredactie@pzc.nl Ternet •''"W.pzc.nl tal: web@pzc.nl targklacl ichten: fi8°°-023l23l baandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden, ««dags tot 12.00 uur Daaruit is inmiddels gebleken gebleken dat ook zonder spoor lijn het verkeer in Goes de ko mende jaren verder vast dreigt te lopen. Een combinatie van maatregelen is daarom noodza kelijk. Reden voor het college van B en W om in elk geval de kruisingen van de Patijnweg snel aan te pakken. Om dat financieel rond te krijgen, wordt de 100.000 eu ro per jaar ingezet die in het col legeprogramma is opgenomen om de bereikbaarheid van Goes-Zuid te verbeteren. De oorspronkelijke plannen wor den wel enigszins aangepast. De rotonde bij de Oranjeweg wordt een wat grotere variant, zodat die meer verkeer tegelijk kan verwerken. Daarnaast wordt be keken hoe de capaciteit van de spoorwegovergang in de Buys Ballotstraat kan worden ver groot. Het streven is het werk in één keer en op zo kort mogelijke ter mijn uit te voeren. Wanneer dat gebeurt, hangt vooral af van het overleg dat nog met spoorwegbe heerder Prorail moet worden ge voerd. Inprikker In het DHV-rapport is ook de ge dachte van de 'zuidelijke inprik ker' genoemd. Dat is een nieuwe ontsluitingsweg die vanaf de Nansenbaan in noordelijke rich ting loopt en aansluit op de Van Hertumweg. Verkeerskundig ge zien zou dat een ideale oplos sing zijn, maar de gevolgen, bij voorbeeld op stedenbouwkun dig gebied, zijn nogal ingrij pend. Het college wil het idee daarom binnenkort verder bespreken met de gemeenteraad. Prijswinnaar van de rebuswedstrijd van de Stichting Kinderpostzegels Sandro Parsowa met zijn broer Rishi en zus Sherdella. door Salva de Nooijer GOES - Tienjarige Sandro Parsowa uit Goes heeft de eerste prijs van de lande lijke rebus wedstrijd van Stichting Kin derpostzegels gewonnen. Hij is daarmee de jongste deelnemer die met de hoofd prijs aan de haal gaat. Voor 3400 euro mag hij twee weken naar Amerika. Sandro is uit ruim 50.000 inzendingen als winnaar getrokken. De reis wordt verzorgd door gegevens- en communica tiebedrijf Cendris uit Rijswijk. Ad Kui pers van Cendris en Gemma Stam en Susanne Schoenmacker van de Stich ting Kinderpostzegels kwamen de prijs persoonlijk overhandigen bij de familie Parsowa thuis. Naast een lijst met de prijs ontving Sandro bloemen en een boekje over Amerika met ruimte om aantekeningen te maken. Sandro mag zelf kiezen waar hij heen gaat, wanneer en met wie. Als het maar in Amerika is. Dat laatste is nog een twistpuntje. Volgens Kuipers is het ge bruikelijk dat de prijswinnaar naar de Verenigde Staten gaat, maar de familie Parsowa wilde liever naar Zuid-Ameri- ka. Stichting Kinderpostzegels Nederland organiseert jaarlijks een rebuswed strijd. Iedereen die in het najaar kinder postzegels bestelt krijgt een wedstrijd kaart. Deelnemers vullen de rebus in en plakken een velletje kinderpostzegels (of 3,48 euro aan gewone zegels) op de kaart. De opbrengst van de overfranke- ring komt ten goede aan kinderen in bin nen- en buitenland die in moeilijke om standigheden verkeren. Sandro had zelf een handje in zijn over winning. Hij kreeg de wedstrijdkaart van zijn opa, nadat deze bij hem kinder postzegels had gekocht. Opmerkelijk, foto Willem Mieras merkt Schoenmacker op, want door gaans worden de kinderpostzegels al leen door de groepen 7 en 8 verkocht. Doordat er nog veel kinderpostzegels over waren, mocht groep 6, waar Sandro in zit, ook mee verkopen. Ook zijn broer Rishi en zusje Shudella deden aan de wedstrijd mee. Zij vielen niet in de prijzen. In totaal waren er 97 prijswinnaars. De andere prijzen vari eerden van een wasdroogcombinatie tot kinderboeken. De oplossing van de rebus luidde: "Een Kinderpostzegel is een echte miniatuur, op een klein ontwerp zoveel cultuur". TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wil fungeren als in termediair voor burgers en be drijven die iets voor de inwo ners van Georgië willen doen. Nu de oud-Temeuzense Sandra Roelofs presidentsvrouwe is - haar man Michail Saakashvili wordt morgen officieel geïnstal leerd - willen velen het land van de voormalig stadsgenote hel pen. Burgemeester J.Lonink meldde dat het gemeentebestuur email-contact met Georgië heeft en daarnaast contact heeft ge zocht met de ouders van Roe lofs. „Wij brengen bedrijven of particulieren vervolgens met hem in contact of zorgen voor de adresgegevens van charitatie ve doelen." De burgemeester be nadrukte dat Terneuzen alleen bemiddelt voor humanitaire en charitatieve doelen. Het gemeentebestuur zal geen politieke betrekkingen aankno pen met het Georgische bewind. „We willen als gemeente inwo ners die iets willen doen in Georgë of voor de Georgiërs de weg wijzen, maar we houden ons verre van politieke ontwik kelingen in het land." door Rob Paardekam KRUININGEN - De partijen in de gemeenteraad van Reimers- waal zijn unaniem van mening dat de inspraakreactie van het college op de ontwikkelings- schets voor het Sehelde-estua- rium nogal slap is. Een motie van hel CDA, met veel hardere bewoordingen, werd donderdag door iedereen gesteund. In de motie stelt de raad nog eens dat een verdere verdieping van de Westerschelde wat Rei- merswaal betreft onaanvaard- baar en dus onbespreekbaar is. De raadsleden zien liever dat er een onderzoek naar alternatie ven komt. Uitbouw van de Zee haven van Zeebrugge bijvoor beeld. Ook ontpoldering als na tuurcompensatie voor verdere verdieping vindt de hele gemeen teraad onaanvaardbaar. In Rei- merswaal wordt met name de Zimmermanpolder bij Rilland genoemd als te ontpolderen ge bied. Het gaat om 220 hectare. Overschelde De motie stelt verder dat het on derzoek naar een overschelde, een duizend meter breed kanaal door de hals van Zuid-Beve land, beter stopgezet kan wor den, De overschelde zou te veel negatieve gevolgen hebben. Het college had in zijn brief nog ge pleit voor een degelijk onder zoek naar die gevolgen. De raad draagt het college op om de donderdag geformuleerde standpunten duidelijk over te brengen aan de betrokken in stanties. „Reimerswaal is hier mee de eerste gemeente die zich zo nadrukkelijk uitspreekt te gen verdere verdieping en ont poldering", aldus CD A-raadslid H. Eversdijk. Hij is blij dat de raad het besluit unaniem heeft genomen. door Jeffrey Kutterink GOES - De ING-bank heeft gis teren officieel zijn nieuwe vesti ging geopend in de Stadspoort in Goes. Daarmee is het bedrij- vengedeelte van het complex voor iets meer dan de helft ge vuld. De ontwikkelaar verwacht binnen een maand het contract te tekenen voor de verhuur van de resterende vierkante meters. Met ING, accountantskantoor WEA, en Fort is zijn drie grote bedrijven in de De Stadspoort gevestigd. Verder hebben het reïntegratie- bedrijf Kuijper Van Dreumel en Arcus projectontwikkeling in het complex hun onderdak ge vonden. De ontwikkelaar zegt in gesprek te zijn met een vierde grote huurder, maar wil de naam daarvan nog niet bekend maken. In het complex is nog cir ca 4000 van de 9000 vierkante meter ruimte beschikbaar. „We zijn in gesprek met een gro te kandidaat en een aantal klei nere", zegt D. van Ulsen. „Ik kan nog geen namen noemen. De kantorenmarkt is de afgelo pen tijd niet heel gunstig ge weest. Al merken we dat de markt weer aantrekt." Van Ulsen denkt dat binnen een maand meer duidelijkheid volgt over de verhuur van de rest van het complex. Hij zegt dat de geïnteresseerde bedrijven in elk geval goed aansluiten bij de al gevestigde bedrijven. De Stads poort lijkt namelijk uit te groeien tot het financieel cen trum van Goes. De ING-bank is 24 november al overgeaan naar het nieuwe bedrijvencomplex. Rayondirecteur C. Cornet noemt als voordeel van het nieu we pand dat alles onder één dak is gehuisvesd. „Voorheen waren diverse afdelingen verspreid over twee locaties. Nu iedereen dicht bij elkaar zit, kan er effi ciënter worden gewerkt. Voor deel voor klanten is dat we ze be ter van dienst kunnen zijn." Het nieuwe kantoor van de ING wordt volgens hem gekenmerkt door een moderne uitstraling en een grote balie. Verder zijn er spreekkamers en staat er een computer in het kantoor waar klanten kunnen internetbankie- ren of informatie over de pro ducten van de bank kunnen op vragen. Cornet noemt ook de on dergelegen parkeergarage een voordeel van de nieuwe locatie. „Mensen kunnen er gemakke lijk hun auto parkeren." KRUININGEN - De PvdA in Reimerswaal vindt het onac ceptabel dat burgemeester en wethouders hebben beslo ten om de prijs van een maaltijd bij tafeltje-dek-je met 60 cent te verhogen naar 4,80 euro, een stijging van ruim veertien procent. Een simpele rekensom leert dat een ouder echtpaar dat dagelijks gebruik maakt van de maal tijdservice in 2004 op die manier 436 euro meer betaalt dan vorig jaar. De PvdA stelt dat vooral ouderen en ge handicapten gebruik maken van tafeltje dekje. Net deze twee groepen worden volgens de partij al zo zwaar getrof fen door het kabinetsbeleid. De sociaal-democraten die nen dinsdag tijdens de raadsvergadering een motie in die het college opdraagt de verhoging ongedaan te maken. En kel de inflatie zou verrekend mogen worden. MIDDELBURG - Officier van justitie J. Groen eiste giste ren in Middelburg tegen een. twintigjarige winkeldief uit Arnhem vier weken cel. „Deze man is hard op weg een veelpleger te worden." De politierechter was het met de officier eens en vonniste verdachte conform de eis. De Arnhemmer werd 16 juni vorig jaar in Middelburg be trapt toen hij uit een kledingzaak blouses wegnam. RITTHEM - De verkeersproblemen in Ritthem worden voornamelijk veroorzaakt door de inwoners zelf. Dat blijkt uit de verkeersmetingen die het Dorpscomité Rit them onlangs hield. Het comité roept de inwoners van Rit them in een deze week verspreide brief op tot verant woord verkeersgedrag. De snelheidsmetingen zijn gehou den naar aanleiding van zorgen en klachten die de bewo ners van Ritthem in november vorig jaar in een vergade ring uitten. „Op het verzoek van de bewoners hebben we in samenwerking met 3VO en het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland op verschillende locaties in Rit them snelheidsmetingen gedaan", vertelt secretaris A. van de Grift van het Dorpscomité. „Daaruit blijkt dat over de totale linie te hard wordt gereden." Opmerkelijk is dat de hardrijders voornamelijk inwoners van het dorp zelf zijn. „Er moet dan ook een stukje zelfcorrectie bij de bewoners zelf plaatsvinden", stelt Van de Grift. MIDDELBURG - De Stichting Tuin van Zeeland heeft het voor elkaar. Tot april kapt het waterschap Zeeuwse Eilanden geen meidooms meer. Het waterschap gaat het eigen beleid, onder druk van de provincie, tegen het licht houden. Valerie Schepers van de stichting is blij. „We heb ben een grote Goliath verslagen."De directe aanleiding voor de oprichting van de stichting was het kapbeleid van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Het conflict tussen het waterschap en de stichting bereikte een hoogtepunt toen het waterschap besloot dat alle meidoorns op Wal cheren op minder dan vijfhonderd meter afstand van een fruitteler of boomkwekerij, gekapt moesten worden. De meidoorn zou de veroorzaker zijn van de ziekte peren- vuur. door Mieke van der Jagt GOES - Het waterschap Zeeuw se Eilanden gaat een leidraad vaststellen voor integer hande len binnen en buiten de organi satie. In navolging van andere overheden en op advies van de Unie van Waterschappen, legt ook Zeeuwse Eilanden in een no titie neer wat kan en wat niet kan in de bedrijfsvoering. Het is evident dat ambtenaren en bestuurders van waterschap pen zich net als ieder ander moe ten houden aan wetten en regels en moeten handelen in de geest en bedoelingen daarvan. In de meeste overheidsorganisaties zijn de normen achter wetten en regels duidelijk vastgesteld. Behalve een uitvoerige verhan deling over integriteit in de ad ministratieve organisatie, in het aanbestedingsbeleid op het ge bied van nevenfuncties en ge schenken, stelt het bestuur van het waterschap een soort hand leiding vast. De richtlijnen gaan over samen werken, vertrouwelijke gege vens van personeel en bedrijf, over geschenken en attenties van leveranciers en over de om gang met middelen en goederen van het waterschap. Het schap heeft geen reden om aan te nemen dat er rare praktij ken bestaan onder werknemers en bestuur en stelt daarom geen controlesysteem voor. Algemene en periodieke controles moeten volstaan. Overigens is bij Zeeuwse Eilan den al een klokkenluidersrege- ling van kracht en functioneert een vertrouwenspersoon om on- VLISSINGEN - Onbekenden hebben tussen donderdagavond half tien en gisterochtend kwart voor negen ingebroken in een au tobedrijf aan de Gildeweg in Vlissingen. Uit het bedrijf verdwenen com puter- en beeldapparatuur een mobiele telefoon. Het totale schadebedrag is tot op heden on bekend. gewenste omgangsvormen tegen te gaan. Het omgaan met email en inter net binnen de organisatie van het waterschap zal in een aparte regeling aan strenge regels wor den gebonden. De leidraad komt aan de orde tij dens de algemene vergadering van het waterschap die dinsdag 10 februari wordt gehouden in hotel Arneville in Middelburg. De bijeenkomst begint om 19.30 POORTVLIET - Burgemeester en wethouders van Tholen zeg gen dat er geen enkel signaal was dat wees op problemen met de dakconstructie van basis school Eevliet in Poortvliet. Al gemeen Belang Tholen had vra gen over de kwestie gesteld. De kleuters van die school kre gen de afgelopen maand les in het dorpshuis, nadat bij het ver vangen van de gevelkozijnen ge constateerd werd dat er sprake was van abnormale doorbuiging van het dak. Direct instortings gevaar was er niet, maar uit voorzorg werden de lokalen toch ontruimd. Het college benadrukt dat alle schoolgebouwen jaarlijks wor den geïnspecteerd. De meerja ren onderhoudsplanning dient daarbij als leidraad. Gekeken wordt of deze nog actueel is of dat zaken misschien naar voren gehaald moeten worden. Dit jaar is zelfs een aanvullende inspectie uitgevoerd naar de da ken. Aanleiding daarvoor was het incident bij evenementencen trum Leysdream in Roosendaal, waar het dak helemaal naar be neden kwam. Beide inspecties gaven volgens B&W geen aanleiding om de re cent ontstane problemen te ver wachten. Het college is dan ook niet van plan de werkwijze met betrekking tot de inspecties aan te passen. De problemen bij Ee vliet zouden geheel op zichzelf staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 53