Alle hens aan dek The 'OZBACK EXPLORER' PZC Fikkie viert vakantie in vijfsterrenhotel Oudjes doen het nog goed m www.sterprodukties.nl 073-5 999 969 zaterdag 24 januari 2004 Cape Holland heet het nautische attractiepark, dat dit voorjaar opent in Den Helder. Oude schepen, de VOC en de marine voeren je boventoon. Alle hens aan dek! goor ALICE PLEKKENPOL Piraat, zeeman of kapitein. Voor die misschien wel moeilij ke keuze worden kinderen straks gesteld, als ze het nieu we Treasure Park Cape Holland binnen stappen. De jonge bezoekers mogen zich in een passend kostuum hijsen, waarna ze de wereld van de VOC bin nenstappen. Via attracties en spelele menten, waaronder een speelschip, vaarsimulator en midgetgolfbaan, ma len de gasten kennis met het werk op de werf, het timmeren van een schip, liet gieten van kanonnen en het naaien van zeilen. Tenslotte monsteren ze aan opde Prins Willem, een replica van het vlaggenschip van de VOC. Cape Holland in Den Helder opent in de tweede helft van april. De voormali ge werf van de Koninklijke Marine, de cade rijkswerf Willemsoord in het hart tan de stad, wordt momenteel ver bouwd tot een grote toeristische attrac tie. Water en scheepvaart spelen uiter aard de hoofdrol, en dan specifiek de Gouden Eeuw en Verenigde Oost-Indi- sche Compagnie. Het complex bestaat uitdiverse onderdelen die afzonderlijk te bezoeken zijn, waaronder het Treasure Park, het reddingsbotenmu- seum, het marinemuseum, diverse ho recagelegenheden en winkels, de groot ste bioscoop van Noord-Holland, een computerspelletjeshal (Game King- dom) en een overdekte speeltuin (Ca- ler's Nest). De meeste van deze attrac ties zijn inmiddels in gebruik geno men. Trefwoorden voor Cape Holland wor- den cultuur, educatie en fun,' zegt woordvoerder Goof Lukken van Libé- ma, dat Cape Holland ontwikkelt. 'We mikken vooral op gezinnen met kinde- ;i?n tot twaalf jaar, en dan zowel uit heel Nederland als uit het buitenland. Voor Den Helder zelf is het meegeno men dat er een aantal nieuwe voorzie ningen komt, zoals de bioscoop en ho reca.' Hij legt uit dat een aantal elemen ten reeds aanwezig was, maar in het ■ark geïntegreerd worden, zoals de Wee musea. 'Het marinemuseum De Prins Willem onderweg van Japan naar Nederland. Foto's PETER VAN AALST/BUREAU VOOR SCHEEPSBOUW IR. P.H DE GROOT B.V. In de winter is Otterloo een geliefde bestem ming voor hond en baas. Foto ROBERT-jan VENNIK Een vijfsterren de luxe hotel in Versailles, waar onder anderen vooraanstaande konink lijke en politieke gasten verbleven. En waar de roomservicekaart speciaal door de chefkok samengestelde gerechten omvat, zoals gepo cheerde biefstuk, vis, verse groenten, magere yoghurt en vegetarische menu's. Zelfs de meest verwende gast zal hier spontaan van gaan kwispelen en kwijlen. Ja, u leest het goed, de beschreven vakantie is namelijk be doeld voor honden. Vakantiemerk Arke komt dit seizoen met een liefst 76 pagina's tellende reisbrochure 'Sa men met je hond op vakantie'. Helemaal nieuw is het idee niet, want al enige tijd bie den andere organisatie op kleinere schaal ar rangementen als kamperen met de hond en wintersport met de hond aan. Maar Arke on derscheidt zich wel door de grootse aanpak. Niks geen primitief gedoe in een tent of pen sion, maar volop keuze uit luxe bungalows en hotels. En met roomservice, oppas, uitlaatser- vice, cursussen en toegang tot het sportter rein, alles voor de hond uiteraard. Er is keuze uit vele tientallen hondvriendelijke vakanties in liefst acht Europese landen. Wie niet kan wachten tot de zomer begint, kan al in maart een meerdaagse reis maken naar de Belgische Ardennen. De organisatie Edogation van Robert-Jan Vennink zoekt dan voor het eerst met zo'n twintig honden en ba zen de sneeuw op. Edogation bestaat inmid dels vijfjaar en heeft al tientallen wandeltrekt ochten opgezet voor honden en bazen. Meer informatie: Edogation Sports, tel. 0575-56 52 72, www.edoqation.com ALICE PLEKKENPOL wordt door de marine geëxploiteerd, het reddingsbotenmuseum (Life Boat Museum) is vorig jaar grondig gereno veerd en aantrekkelijker gemaakt voor een breder publiek. Bezoekers kunnen het voormalige werfcomplex gratis bezoeken, maar voor diverse attracties moet apart be taald worden. Dit betekent dat de klant zelf bepaalt voor welke onderdelen van Cape Holland hij de knip trekt. Groot ste trekpleister zijn het Cape Holland Treasure Park, waar bezoekers de bouw volgen van het vlaggenschip Prins Willem, en de ernaast gelegen re plica van het schip zelf. VOC-schip trekpleister De replica van de Prins Willem keerde öePrins Willem arriveert in Den Helder, 8 december terug uit Japan. Daar lag het in Makkum gebouwde schip sedert 1985 in het Nagasaki Holland Village. Lukken: 'Holland Village ging failliet, en zo konden wij de Prins Willem ko pen. Het schip blijft hier dus liggen.' Het vaartuig is tevens het meest impo sante van de drie VOC-replica's in ons land. De overige twee zijn de Batavia in Lelystad en de Amsterdam bij het hoofdstedelijke Scheepvaartmuseum. De Prins Willem ligt in een uit 1860 stammend droogdok, één van de oudste gemetselde droogdokken ter wereld. De komende maanden wordt het schip weer teruggebracht in de au thentieke stijl. Voor het transport over zee werden namelijk verschillende on derdelen gedemonteerd. Bovendien wordt het schip gereno veerd en geschikt ge maakt voor intensief ge bruik. De originele Prins Willem is in 1649-1651 gebouwd in Middelburg en was met een lengte van 68 meter, een breedte van 14 meter en een hoogte van de hoofdmasten van ruim 54 meter het grootste schip dat de VOC in de zeventien de eeuw liet bouwen. De Prins Willem maakte diver se retourvaarten naar Bata via, vocht met extra kanon nen aan boord mee in de Eerste Engelse Oorlog, en verging tenslotte in een storm in 1662 voor de kust van Madagascar. Meer informatie: www.capeholland.nl. Uitkun je leren l°orwie altijd dacht dat voor het echte camavalsgevoel je wieg er- beneden de Moerdijk heeft moeten staan, gloort er hoop. In -t Duitse Keulen is men er van overtuigd datje leut kunt leren. ^nTourismus nodigt carnaval-leken uit de hele wereld uit zich :de Domstad aan de Rijn te laten inwijden in de vele camavalge- ;ömen, zoals de betekenis van de kreet 'Drei Mal Kölle Alaafde alvan een 'Garde-Offizier en die van een 'Tanzmariechen'. Alle pndbeginselen van het carnaval zullen vrijdag 20 februari vanaf '5>11 uur - onder het genot van versgetapt bier - zowel in het als in het Engels uit de doeken worden gedaan. Na deze ^dcursus carnaval vieren in Keulen kun je je met een gerust storten in de narrenfeesten in Oeteldonk of Kielegat. Meer in ktte: tel. 0049- 221 221 30400, S£stadtkoeln.de/koelntourismus. foi echte Ier ontmoeten nooit een echte Ier in levende lijve aanschouwt? Ga dan eens ^de Ierland Vakantiebeurs op zondag 8 februari. Weg met het ^ntiesurfen op internet, vindt de organisatie Ierland Toerisme, 'wieren wil ontmoeten, de vakantie naar Ierland tot in de punt- ®wil voorbereiden of gewoon eens wil proeven van de Ierse ^ey moet naar Den Haag komen.' De Ierland Vakantiebeurs 'Drdt gehouden in het Nederlands Congres Centrum, en duurt 9.30-17.oo uur. Naast informatie van reisaanbieders is er een ^Programma met muziek en entertainment. De entree be- ^gt drie euro, maar kinderen mogen gratis naar binnen. Meer ftytoatie: www.ierland.nl. Bezitters en liefhebbers van klassieke auto's kunnen hun hart ophalen in het Autotron in Rosmalen. Daar heeft 7 en 8 februari de Internationale Voor- jaars Oldtimerbeurs plaats. Tal rijke 'heilige koeien" - uit een tijd dat autorijden nog avon tuurlijk was zonder airco en na vigatiesysteem - staan binnen en buiten te blinken. Eigena ren kunnen er wellicht dat ene onderdeel dat ze nog missen kopen; anderen kunnen eige naar worden want er worden ongeveer 250 classic cars te koop aangeboden, maar ge woon kijken mag ook. De beurs is geopend van 10.00-17.00 uur. Toegangsprijs is 8; kinderen tot twaalf beta len 5. Grandioze 23-daagse (hotel)treinreis Australië Nieuw, uniek en exclusief bij Sterprodukties! Een werkelijk grandioze 23-daagse rondreis door het verpletterend mooie Australië. En dat doen we per hoteltrein, de Ozback Explorer. Geen gewone reis, maar een volstrekt nieuwe manier van reizen door dit reusachtige land! Dit is pas sinds een jaar mogelijk, want na meer dan 100 jaar plan nen en gedeeltelijke aanleg is sinds begin 2002 hard gewerkt aan de voltooiing van het railtraject tussen Alice Springs en Darwin. Onze Australische partner was er als de kippen bij... Hij kocht een trein, verbouwde die tot een gezellig rijdend hotel, verkreeg de exploitatievergunning en nam contact op met Sterprodukties! Als gevolg daarvan kunnen wij u als eerste deze unieke aanbieding doen... Het is dé manier om Australië te ontdekken, want u reist 's nachts en bent (bijna) iedere morgen op een nieuwe plek om vandaar een boeiend excursieprogramma te maken. Dus in een minimum aan tijd bezoekt u een enorm groot deel van de vele bezienswaardigheden van dit immense land. U boekt deze prachtige 23-daagse (hotel)treinreis al vanaf slechts 3998! DE OZBACK EXPLORER De Ozback Explorer is een rijdende hoteltrein met plaats voor ruim 90 passagiers. U heeft keuze uit 3 cabinetypes: Rosella en Parakeet Class (bedden naast elkaar en 2 toiletten en 1 douche gezamenlijk met 3 andere cabines), de Kookaburra Class (2 comfortabele bedden boven elkaar en eigen douche en toilet) en de Pelican Class (2-persoonsbed en eigen dou che en toilet plus een kleine zitcomer met koelkast en video). Ons rijdende hotel beschikt over 2 lounges (met o.a. bar, lees hoek, kleine shop en videohoek), een gezellige restaurantwa gen en een treinstel waarop de eigen excursiebusjes worden meegevoerd. Deze staan iedere morgen gereed om de Onbe grepen) dagexcursies uit te voeren. De verzorging op de trein is op basis van logies met ontbijtbuffet Lunches (onderweg tijdens excursies) en diners (in de trein of in de plaatselijke restaurants) worden aangeboden voor ongeveer 12,50 (omgerekend) per maaltijd. Aan het begin en het einde van de reis verblijft u 2 tot 3 nachten in Sydney en Darwin in ten minste een 4-sterren hotel o.b.v. logies en ontbijt De overige dagen en nachten verblijft u op de trein (m.u.v. het Kakadu National Park waar u 1 nacht in een hotel verblijft). DE TREINROUTE De route gaat van Sydney naar Darwin (de zogenaamde Northbound Route), of in omgekeerde richting (de Southbound Route). De trein voert u via Sydney, Canberra, Melbourne, the Creat Ocean Road, Adelaide en Alice Springs naar Darwin. Onderweg heeft u dagelijks keuze uit 2 tot 3 excursies, welke in principe bij de reissom zijn inbe grepen. We gaan 'sightseeing" in de prachtige steden Sydney, Melbourne, Canberra, Adelaide, Alice Springs en Darwin. Vanzelfsprekend komen alle bekende historische en natuur lijke bezienswaardigheden ook uitgebreid aan bod! Zoals de Blue Mountains, het Tidbinbilla National Park, het Phillip Island Pinguïn Reservaat, de 12 Apostels, de Great Ocean Road, het Otway National Park, de fameuze Barossa Wijnroute, Kangaroo Island, Flinders ranges, de mijnen in Coober Pedy, het Ulura/Kata fjuta National Park (met de indrukwekkende Ayers Rock en de Olgas), Kings Canyon National Park, de East en West MacDonnel Ranges, het Nitmulik National Park en natuurlijk het Kakadu National Park. Naast het basisprogramma zijn er talloze extra moge lijkheden die u tijdens de reis kunt boeken (niet inbegre pen), variërend van kajaktochten over de Murray River, tot een spectaculaire ballonvaart over Ayers Rock. En van jeeps afari's tot een helikoptervlucht over de 12 apostelen en nog veel en veel meer! OZBACK EXPLORER Rail Cruises Australia Adelaide "Kangaroo Islam Great Ocean Road AUSTRALIË Tingcrs Range! Blue MtsJ CANBERRA (bourne Vertrekdata PZ 94.032 Klasse Rosella Kookaburra Pelican Parakeet l pers. comp. April Mei 16 (n) 3998 4350 5375 4350 3 (s) 4098 4350 5375 4350 juni 18 (n) 4098 4350 5375 4350 Juli 5 (S) 4695 4350 5475 4350 Aug. 20 (n) 4695 4450 5475 4450 Sept. 6 (s) 4695 4850 5475 4850 Okt. 15 (n) 4695 4850 5475 4850 Nov. 1 (s) 4795 4950 5575 4950 n Northbound Route (Sydney-Darwin) s - Southbound Route (Darwin-Sydney) Toeslagen per persoon: 1-persoonskamer Sydney en Darwin 250, 1-per soonscompartiment op treinklasse Kookaburra 1098 (op te tellen bij prijs 2-persoonscompartiment Kookaburra), luchthavenbelasting en reserverings- kosten 95. Inclusief: vliegreis Amsterdam-Sydney of Darwin, v.v. per Qantas (met overstap/tussenstop), transfers, dien sten Engelssprekende bemanning en reisleiding, 2 tot 3 nachten in een tenminste 4-sterren hotel o.b.v. logies en ontbijt in zowel Sydney als Darwin aan begin en einde van de reis, rondreis met the Ozback Explorer in het geboekte compartiment o.b.v. logies en ontbijt (m.u.v. het Kakadu National Park, waar u 1 nacht in een hotel verblijft), het uitgebreide basis dagtochtenprogramma. Exclusief: visum, entrees, extra en optionele (ter plaatste geboekte) excursies, fooien en koflergelden, lucht havenbelasting en reserveringskosten, reis- en annule ringsverzekering. Minimum aantal deelnemers: 25 (april en mei 35), uiterste annuleringstermijn bij onvoldoende deelname: 21 dagen voor vertrek. Van deze reis is een uitgebreide en gedetailleerde Engelstalige brochure beschikbaar, welke wij u gratis op verzoek toezen den. Reisnummer PZ 94.032 Informatie, reisbeschrijvingen en boekingen UITSLUITEND via nu t/m vr 08.50-20.50 uur, u: 09.50-15.50 uur, zo: 11.00-15.00 uur n reisbureaus van KRAS Stervakanties (ma t/m vr: 08.30-20.30 uur, za: 09.30-15.30 uur) in: Alkmaar. Alphen a/d Ri|n. Amersfoort, Ar n Haag, Eindhoven. Haarlem. Hcerenveen, Hengelo, Hoorn, [eeuwarden, Nijmegen, Rolterdam. Steenwijk, Tilburg, Utrecht. Venlo. Zwolle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41