Ziekenhuisraad wil compromis Tienjarige wint rebus wedstrijd Waterschap stelt regels op voor integer handelen Inwoners Ritthem klagen over zichzelf 13 kad van Toezicht tracht met voorstel schorsing te ontlopen iregor Bak treedt op in Middelburg Brugbediening vanuit een kleurige driehoek in het water Mannen gepakt in gestolen auto PvdA vindt tafeltje-dek-je te duur Inbraak in autobedrijf Vlissingen Tholen buigt zich over brandweer Kapelle heeft nieuw college Begin verkoop van vijf landgoederen in Tholen zaterdag 24 januari 2004 frnrJeroen Boer glTTHEM - De verkeersproble- gen in Ritthem worden voorna melijk veroorzaakt door de in woners zelf. Dat blijkt uit de ver smetingen die het Dorpsco mité Ritthem onlangs hield. Het comité roept de inwoners van jillhem in een deze week ver beide brief op tot verant- oord verkeersgedrag. De snelheidsmetingen zijn ge- houden naar aanleiding van zor gen en klachten die de bewoners van Ritthem in november vorig jaar in een vergadering uitten. „Op het verzoek van de bewo ners hebben we in samenwer king met 3VO en het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land op verschillende locaties in Ritthem snelheidsmetingen ge daan", vertelt secretaris A. van de Grift van het Dorpscomité. „Daaruit blijkt dat over de tota le linie te hard wordt gereden." Zelfcorrectie Opmerkelijk is dat de hardrij ders voornamelijk inwoners van het dorp zelf zijn, „Er moet dan ook een stukje zelfcorrectie bij de bewoners zelf plaatsvinden", stelt Van de Grift, Het Dorpscomité vraagt extra aandacht voor de in hun ogen ge vaarlijke situatie op de Ritthem- sestraat. „Bij de Zandweg moet het verkeer afremmen om naar Ritthem te gaan en daardoor ontstaan gevaarlijke situaties. Het comité stelt voor om de toe gestane snelheid op dat deel te rug te brengen van tachtig naar vijftig kilometer per uur. De provincie doet er niets aan omdat de weg volgens hen niet gevaarlijk is. Wij willen niet wachten tot er wel ongelukken gebeuren", aldus Van de Grift. Ritthem is gelukkig wel verlost van het voor overlast zorgende vrachtverkeer dat, in plaats van in Vlissingen-Oost, in het dorpje terechtkwam. „De industrieën staan in het te lefoonboek onder Ritthem. We vermoeden dat de chauffeurs Ritthem als bestemming in hun navigatiesysteem invoerden en zo in ons dorp kwamen. De eer dere aandacht hiervoor in de krant heeft vermoedelijk ge zorgd voor de oplossing. Het komt nauwelijks meer voor", meldt Van de Grift. Rolf Bosboom QOES - De Raad van Toezicht ian de Oosterscheldeziekenhui- kd hangt een schorsing boven M hoofd. De raad probeert jaar met een compromisvoor stel alsnog onderuit te komen. 3e bestuurscrisis in de zieken- ontstaan naar aanlei- Ifltj van het voornemen van de laadvan Toezicht om S. Schui- kvoerder, het enige lid van de jead van Bestuur, te ontslaan. De kwestie werd dinsdagavond 'sproken in de Raad voor Maat- rdappelijke Rekening en Ver- atwoording (RMRV), die de Saad van Toezicht ter verant- ïoording kan roepen. Ie RMRV heeft besloten, na zo- tel Schuitevoerder als de Raad nnToezicht te hebben gehoord, ia Raad van Toezicht te schor- b. Die uitkomst zou pas don- aan alle partijen worden Dat gebeurde niet in verband met de be zems van een van de mede- nrkers van het ziekenhuis. Weel Hoordeel van de RMRV werd Éerook donderdag niet open- kgemaakt. De Raad van Toe- iét, geschrokken van de drei gde schorsing, drong aan op overleg, dat in allerijl rri georganiseerd. Daaruit is de loop van donderdag een 'wmpromis' gekomen, dat eerst bieel aan de RMRV moet wor- BDDELBURG - De NCRV-pre- alator Gregor Bak komt naar Kddelburg. Hij gaat geen pro presenteren, maar zijn (ozakkcnkoor dirigeren en pia- spelen, ^concert vindt plaats op vrij- 6 februari in de Gasthuis skin Middelburg. Het Kozak- bkoor uit Den Haag brengt li- feesche Byzantijnse gezangen ilolkloristische Russische Ko- Mxenliederen. Gregor Bak diri- het Kozakkenkoor en fónt daarnaast plaats achter ïpiano. I concert begint om 20.00 tr.de kerk is vanaf 19.15 uur Kaarten zijn aan de zaal redactie walcheren Ruitenruststraat 18 Postbus 8070 1 MIDDELBURG id: 0118-493000 hx: 0118-493009 r-mail: redwalch@pzc.nl tovan der Sluis (chef) 'udia Berkelder «'th Ramakers "iriam van den Broek •^nMagnée Nde Vries (sport) CeNTRALE redactie ^tionspark 28 :*tbus 31 ^aagoes '0113)315500 10113)315669 redactie@pzc.nl "ternet .'«h pac.nl ftiail: web@pzc.nl "orgklachten: ^0231231 örnaandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; ®erdagstot 12.00 uur den voorgelegd. Die beslist maandag 2 februari of hij terug komt op het, overigens nog niet uitgevoerde, besluit tot schor sing. Over de inhoud van het compromisvoorstel zwijgen alle partijen. Een van de problemen waar de RMRV mee kampt is het voorko men van een machtsvacuüm. Sinds Schuitevoerder op non-ac tief is gezet, fungeert voorzitter E. Geluk van de Raad van Toe zicht tijdelijk als Raad van Be stuur. Als de Raad van Toezicht wordt geschorst, zou de organi satie helemaal stuurloos wor den. De Raad van Toezicht heeft R. van der Meulen aangetrokken als interim-bestuurder. Hoewel hij al belast is met de dagelijkse gang van zaken, moet de offi ciële benoeming nog plaatsvin den. Binnen de ziekenhuisorga nisatie, inclusief de medische staf, heerst ondertussen grote onduidelijkheid over de stand van zaken, doordat de Raad van Toezicht en de RMRV voorlopig weigeren inhoudelijke medede lingen te doen. De patiënten- raad heeft de afgelopen dagen evenmin iets vernomen. Schuitevoerder raakte in con flict met de Raad van Toezicht over de opvolging van J. Broer tjes als voorzitter van de Raad van Bestuur. Schuitevoerder, over wiens functioneren binnen de organisatie tevredenheid be stond, vond dat eerst intern moest worden gekeken naar een mogelijke opvolger. De Raad van Toezicht wilde echter direct een externe procedure, waaraan Schuitevoerder vervolgens wei gerde mee te doen. Uiteindelijk ontstond een onwerkbare situa tie. De voorbereidingen voor het seinhuisje dat bij de stationsbrug in Middelburg komt te liggen, zijn in volle gang. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Midden in het kanaal, bij de stationsbrug in Middelburg komt een glazen huisje dat van kleur verschiet. Vanuit het driehoekige gebouw tje kunnen de brug, de seinen voor het scheepvaartverkeer en de slagbomen worden bediend. De voet van het huisje staat al in het water. De buis waar alle leidingen door moeten, is vorig jaar al onder het kanaal gelegd. Het brugbedieningshuisje wordt verderop langs het Kanaal door Walcheren, aan het Klevers- kerks Jaagpad, gebouwd. Als het klaar is, wordt het naar zijn plaats gevaren en in één keer op de fundering gezet. Het was eerst de bedoeling dat het huisje van koper zou wor den, maar dat mocht niet van het waterschap omdat dat te schadelijk was voor het milieu. Er kwam een nieuw ontwerp, van glas, maar de driehoekige vorm bleef bestaan. Binnen ko men computers te staan en een bedieningspaneel. Normaal gesproken wordt de brug vanaf de sluis in Vlissin- gen bediend. Als de verbinding met de sluis in Vlissingen uit valt, kan de brugwachter vanuit het huisje ter plekke de brug in beweging zetten. In het gebouw komt een lichtkanon, dat het huisje iedere keer van kleur laat verschieten. Zo staat er binnen kort afwisselend een rode, groe ne of gele driehoek in het ka naal. Het oude brugbedieningshuisje, dat tegenover het station aan de Kanaalweg staat, wordt ge sloopt als het nieuwe klaar is. Dat huisje moet weg, omdat de gemeente een breed fiets- en voetpad langs het kanaal wil aanleggen, net als aan de andere kant van de stationsbrug. Tege lijkertijd worden de kademuren opgeknapt. Waarschijnlijk be ginnen die werkzaamheden na de bouwvak, komende zomer. Langs de Kanaalweg tussen het station en de Schroeweg komen foto Ruben Oreel kantoorgebouwen. De bedrijven die daar nu nog zitten, moeten weg. Op de plek van de antiekhal komt een zogenaamde 'kiss and ride', een plek waar automobilis ten passagiers van de trein kun nen op- en afhalen. Achter het station wordt dit voorjaar een overdekte fietsenstalling ge bouwd. Daarin is plaats voor driehonderd fietsen. De gemeen te hoopt dat de overlast van ge parkeerde fietsen op het plein voor het station dan voorbij is. doorSalva de Nooijer GOES - Tienjarige Sandro Par- sowa uit Goes heeft de eerste prijs van de landelijke rebus wedstrijd van Stichting Kinder postzegels gewonnen. Hij is daarmee de jongste deelnemer die met de hoofdprijs aan de haal gaat. Voor 3400 euro mag hij twee weken naar Amerika. Sandro is uit ruim 50.000 inzen dingen als winnaar getrokken. De reis wordt verzorgd door ge gevens- en communicatiebedrijf Cendris uit Rijswijk. Ad Kui pers van Cendris en Gemma Stam en Susanne Schoen- macker van de Stichting Kinder postzegels kwamen de prijs per soonlijk overhandigen bij de fa milie Parsowa thuis. Naast een lijst met de prijs ontving Sandro bloemen en een boekje over Amerika met ruimte om aanteke ningen te maken. Amerika Sandro mag zelf kiezen waar hij heen gaat, wanneer en met wie. Als het maar in Amerika is. Dat laatste is nog een twistpuntje Volgens Kuipers is het gebruike lijk dat de prijswinnaar naar de Verenigde Staten gaat, maar de familie Parsowa wilde liever naar Zuid-Amerika. Stichting Kinderpostzegels Ne derland organiseert jaarlijks een rebus wedstrijd. Iedereen die in het najaar kinderpostze gels bestelt krijgt een wedstrijd kaart. Deelnemers vullen de re bus in en plakken een velletje kinderpostzegels (of 3,48 euro aan gewone zegels) op de kaart. De opbrengst van de overfranke- ring komt ten goede aan kinde ren in binnen- en buitenland die in moeilijke omstandigheden verkeren. Sandro had zelf een handje in zijn overwinning. Hij kreeg de wedstrijdkaart van zijn opa na dat deze bij hem kinderpostze gels had gekocht. Opmerkelijk, merkt Schoenmacker op, want doorgaans worden de kinder postzegels alleen door de groe pen 7 en 8 verkocht. Doordat er nog veel kinderpostzegels over waren, mocht groep 6, waar Sandro in zit, ook mee verko pen. Ook zijn broer Rishi en zus je Shudella deden aan de wed strijd mee. Zij vielen niet in de prijzen. In totaal waren er 97 prijswinnaars. De andere prij zen varieerden van een was- droogcombinatie tot kinderboe ken. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van donder dag op vrijdag twee mannen aangehouden die in een ge stolen auto door Vlissingen reden. Het betreft een 29-jari- ge man uit de gemeente Sluis en een 31-jarige Vlissinger. Agenten zagen de auto in de Sottegemstraat rijden. Hier op werden de mannen aangehouden en overgebracht naar het bureau. De 29-jarige man werd na verhoor in vrij gela ten, de 31-jarige zit nog vast wegens nader onderzoek. KRUININGEN - De PvdA in Reimerswaal vindt het onac ceptabel dat burgemeester en wethouders hebben beslo ten om de prijs van een maaltijd bij tafeltje-dek-je met 60 cent te verhogen naar 4,80 euro, een stijging van ruim veertien procent. Een ouder echtpaar dat dagelijks ge bruik maakt van de maaltijdservice in 2004 betaalt op die manier 436 euro meer dan vorig jaar. De PvdA dient dins dag tijdens de raadsvergadering een motie in die het colle ge opdraagt de verhoging ongedaan te maken. Enkel de in flatie zou verrekend mogen worden. VLISSINGEN - Onbekenden hebben tussen donderdaga vond half tien en gisterochtend kwart voor negen ingebro ken in een autobedrijf aan de Gildeweg in Vlissingen. Uit het bedrijf verdwenen computer- en beeldapparatuur en een mobiele telefoon. SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse politiek heeft be denkingen bij de forse investeringen die de komende ja ren in de brandweer moeten worden gedaan. De aandacht voor veiligheid schiet soms wel erg ver door, vinden diver se fracties. Uit een recent rapport blijkt dat het korps, naast de 85 vrijwilligers, veel meer beroepskrachten no dig heeft om het werk volgens de huidige normen te kun nen doen. Momenteel zijn er drie beroepskrachten, ter wijl op papier ruim tien volledige arbeidsplaatsen nodig zijn. Veel van het werk dat eigenlijk moet gebeuren, blijft daardoor liggen of wordt vertraagd. Ruim tien volledige beroepskrachten voor de Thoolse brandweer is echter zo goed als onbetaalbaar. Daarom wordt de komende tijd, in overleg met de politiek, naar een middenweg gezocht. KAPELLE - De gemeente Kapelle heeft een nieuw colle ge, al is nieuw niet helemaal de goede term. Dezelfde he ren die bij de voorlaatste raadsverkiezingen het college bevolkten, zitten er nu weer; G. Burger (CDA), J. Hersel- man (WD) en P. Ganseman (Gemeentebelang). VVD-frac- tievoorzitter G. van Gooi, die de laatste onderhandelin gen heeft geleid, kunnen bijzondere capaciteiten worden toegedicht. Voor het resultaat dat gisterenmiddag werd gepresenteerd, moesten verschillende scherpe strijdbijlen worden begraven. De drie partijen zeggen water bij de wijn te hebben gedaan op grond van de overtuiging dat Kapelle niet langer onbestuurd kan blijven. door Mieke van der Jaqt GOES - Het waterschap Zeeuw se Eilanden gaat een leidraad vaststellen voor integer hande len binnen en buiten de organi satie. In navolging van andere overheden en op advies van de Unie van Waterschappen, legt ook Zeeuwse Eilanden in een no titie neer wat kan en wat niet kan in de bedrijfsvoering. Het is evident dat ambtenaren en bestuurders van waterschap pen zich net als ieder ander moe ten houden aan wetten en regels en moeten handelen in de geest en bedoelingen van die wetten en regels. In de meeste over heidsorganisaties zijn inmiddels de normen achter wetten en re gels expliciet vastgelegd en inge bed in verschillende afdelingen van de organisatie. Naast een uitvoerige verhande ling over integriteit in de admi nistratieve organisatie, in het aanbestedingsbeleid op het ge bied van nevenfuncties en ge schenken, stelt het bestuur van het waterschap een soort hand leiding vast. De richtlijnen gaan over samenwerken, vertrouwelij ke gegevens van personeel en be drijf, over geschenken en atten ties ^an leveranciers en over de omgang met middelen en goede ren van het waterschap. Het schap heeft geen reden om aan te nemen dat er rare praktij ken bestaan onder werknemers en bestuur en stelt daarom geen rigide controlesysteem voor. Al gemene en periodieke controles moeten volstaan. Overigens is bij Zeeuwse Eilan den al een klokkenluiderrege ling van kracht en functioneert een vertrouwenspersoon om on gewenste omgangsvormen tegen te gaan. Het omgaan met e-mail en inter net binnen de organisatie van het Waterschap zal in een apar te regeling aan strenge regels worden gebonden. De leidraad komt aan de orde tij dens de algemene vergadering van het waterschap die dinsdag 10 februari wordt gehouden in het hotel Ameville in Middel burg. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Prijswinnaar van de rebuswedstrijd van de Stichting Kinderpostzegels Sandro Parsowa met zijn broer Rishi en zus Sherdella. foto Willem Mieras DLV Makelaardij en Bosch en Slabbers hebben een inrichtings plan gemaakt dat De Pluimpot heet. Het oostelijk deel van het plan krijgt het karakter van een Engels landschapspark. De drie huizen komen op een open plek in het bos op kavels van 6000 vierkante meter. Een openbaar toegankelijke lindenlaan geeft toegang tot het park en fungeert tevens als oprijlaan voor de drie bewoners. Het westelijk deel, aan de ande re kant van de Kastel ij nsweg, krijgt een opener karakter. De twee huizen zijn geörienteerd op de Oosterschelde. De ruimte tussen de kavels, ook weer 6000 vierkante meter, en de Ooster- scheldedijk, wordt ingericht als karrenvelden. Ook dit nieuwe natuurgebied is voor 90 procent toegankelijk. Het project begint met de verkoop van de landgoe deren, waarna de daadwerke lijke aanleg kan beginnen. door Mieke van der Jaqt SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen, DLV-make- laardij en Bosch en Slabbers Landschapsarchitecten, teke nen maandag een overeenkomst om de Muijepolder bij Sint-Maartensdijk te ontwikke len tot vijf landgoederen. Tege lijk begint de verkoop van de vijf buitens. Tholen is de eerste gemeente in Zeeland waar daadwerkelijk het beleid van nieuwe landgoe deren wordt ingezet. In het ka der van plattelandsontwikke ling maakt het streekplan van de provincie de ontwikkeling van nieuwe landgoederen moge lijk onder voorwaarden. Op een stuk grond van ten minste zes hectare mogen huizen van allu re worden gebouwd, 90 procent, van de grond voor het publiek toegankelijk is. Winnaar van de hoofdpiijs rebuswedstrijd kinderpostzegeiaetie 2003 Sandro Parsowa te Goes. unj.-ctcikl op S3 januari »oo4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13