Ondernemers voelen zich beperkt PZC PZC Esmoreit speelt Franse komedie Cruciale maanden Hulst-Noord lecron-lid noemt rood voor groen-principe te duur 11 an drie ter bekeurd velt twee oude beuken Flitspaal N61 weer vernield Straf voor dronken bromfietser Werkstraf voor autokraak Vrouw gewond na aanrijding Vrouw breekt sleutelbeen agenda liepte tunnel kanaal jent-Terneuzen jrootste discussiepunt KERK BALANS Winterkwis Pipistrello cT\ Reuzenzwam woensdag 21 januari 2004 HUIS - Het rood voor groen- Lipevoorrecreatieonderne- tosdwarsboomt veel onderne em in de toekomst hunbe- g uit te breiden. Dat stelde In-lid J- Basting van cam- LjDeLangeStrink in Retran- Jient tijdens een opmiëren- Hiscussiebijeenkomst voor gleden en inw oners van de eeente Sluis over het Ont- L Gebiedsplan West- ^s-Vlaanderen 'Natuur gaaf. braadsleden en inwoners kre- p-nbetSluisse Belfort de mo- gheid om vragen te stellen a het plan, dat de aanzet Xl zijn voor een enorme kwa- sisslag in West-Zeeuws- underen. J. Basting maakte ot aanvang van de discussie .persoonlijke titel gebruik te het inspreekrecht en riep jzijntoespraak heel wat vra- i'op .Bet rood voor groen- yjpe - voor iedere hectare icêlding met bebouwing ie! een recreatieondernemer cagen aan de inrichting van b hectare natuurgebied gat ons 34.000 euro voor g hectare natuur te betalen, êèrsoortige bedrijven hoe- idit met. Een vorm van dis- ^rnatie? Bovendien mogen één hectare uitbreiding éts dertig plaatsen worden gebracht, terwijl vijftig utsen het gemiddelde is. En [dertig plaatsen moeten dan 4 nog 34.000 euro opbren- DiGSTDIJK - Een 33-jarige Exnobilist uit de gemeente Kuzen is afgelopen maan- svond drie keer bekeurd in Norbertijnenstraat in «stdijk. jfeekmet in het bezit te zijn isengeldig rij bewijs, zijn au- ï5S met APK-gekeurd en voertuig had een gladde Cijfers zeggen meer dan woor den en dus hield Basting de aanwezigen een paar rekensom metjes voor. „De recreatieon dernemer mist dus de opbrengst van twintig plaatsen. De Recron (belangenvereniging voor re creatieondernemers) gaat uit van 300.000 euro kapitaalsbe hoefte om één hectare uitbrei ding in te richten en dat is reëel. Berekening op basis van deze cijfers leert dat per plaats een verlies wordt geleden van ne genhonderd euro." Ook berekeningen met minder groen en meer standplaatsen blijken volgens Basting niet rendabel. ,,De pijngrens is over schreden. Een ondernemer zal met kennis van deze gegevens niet snel meer uitbreiden. Dit biedt alleen perspectief voor de zeer grote bedrijven, terwijl juist deze bedrijven vaak wor den verkocht." Vreemd Dit persoonlijke standpunt van het Recron-lid bevreemdde een aantal raadsleden. De Recron is immers één van de participan ten in de Gebiedscommissie, die in het leven is geroepen om de grootschalige veranderingen in West-Zeeuws-Vlaanderen in gang te zetten. ,,Zij zeiden dat de lat hoog lag, maar het zou toch moeten kun nen", aldus C. Bolijn (D&T). ,,Ik denk wel dat het voor de kleine bedrijven een 'hell of a job' is om aan kwaliteitsverbetering te werken en aan het rood voor groen-principe te vol doen." Recron-voorzitter A. Boomert laat desgevraagd weten dat de andere leden van de belangen vereniging een andere mening zijn toegedaan dan Basting. „Dit plan geeft ons ruimte om 165 hectare uit te breiden, dat biedt dus kansen. Een paar jaar geleden zeiden we via de toe komstvisie Kust in Kleuren vol mondig 'ja' tegen de plannen, maar nu de rekening wordt ge presenteerd gaan we pas naden ken. Wij hebben maandagavond een vergadering gehad. Daarin hebben we de oneffenheden over rood voor groen uitgedis cussieerd. Er is voor de Recron dus geen aanleiding om onze re actie aan de Gebiedscommissie te wijzigen." Boomert wenste de berekenin gen van Basting niet via de krant met andere cijfers te weerleggen. „Want dan gaat het om bedrijfscijfers. Maar op de een toerist over tien jaar. En die lange termijn betaalt rood voor stelt recreatienatuur wellicht groen zich zeker uit. Je moet na- meer op prijs dan achttien kilo- denken over de verlangens van meter strand." door Sheila van Doorsselaer LAMSWAARDE - De twee stokoude beuken bij de Heilige Cornelius kerk in de Jacobus de Waalstraat in Lams- waarde zijn zo ziek dat ze over enkele maanden worden gekapt. Ze laten staan kan een gevaar opleveren, om dat ze tijdens een storm kunnen om waaien. De beuken zijn niet stabiel meer. Boosdoener is de reuzenzwam, die aan de stamvoet van de bomen is ge constateerd. De reuzenzwam is een schimmel die witrot veroorzaakt en die wortels en hoofdwortelaanzetten laat afsterven. Hierdoor staan de gro te bomen niet meer vast in de grond. Als een boom eenmaal is aangetast door de schimmel is het proces van af sterven onomkeerbaar. De gemeente Hulst zegt het erg jam mer te vinden dat de markante beu ken moeten verdwijnen, maar met het oog op de veiligheid is toch besloten de bomen te kappen. De leegte in de Jacobus de Waalstraat wordt opge vuld met twee grote platanen die op dezelfde plaats worden teruggeplant. De platanen hebben een stamomtrek van ongeveer anderhalve meter en zijn afkomstig v^n het Stationsplein in Hulst. De platanen moeten daar wijken omdat het Stationsplein wordt heringericht ten behoeve van het project het Scharnier. Voor de twee beuken in Lamswaarde kunnen wnrden gekapt, moet wel een kap vergunning worden verleend. De aanvraag voor deze vergunning ligt vanaf vrijdag 23 januari tot en met vrijdag 5 maart ter inzage op het stadskantoor. De beuken in de Jacobus de Waal straat in Lamswaarde zijn niet stabiel meer. foto Peter Nicolai HOEK - De flitspaal op de N61 ter hoogte van de Braakman is afgelopen weekeinde andermaal vernield. Het apparaat is haast letterlijk 'geknakt'. Afgelopen weekeinde werden twee mannen van 55 en 19 jaar uit de gemeente Borssele aangehou den, omdat zij ervan worden verdacht in de nacht van vrijdag op zaterdag om tien voor half één de paal te hebben vernield. Anderhalf jaar geleden was de flitspaal ook al doelwit van een vandaal. Toen stonden automobilisten die met een te hoge snelheid reden er gekleurd op, omdat het apparaat met blau we verf was 'behandeld'. De paal werd toen versierd met een vriendelijk lachend gezicht op het kastje en een gespoten tekst, die waarschijnlijk het woord 'dombo's' moet voorstel len. De flitspaal bij de Braakman was één van de eerste in Zeeuws-Vlaanderen. Toen het apparaat er nog maar enkele dagen stond, zaagde een onbekende de paal af. MIDDELBURG - Een 21-jange inwoner van Biervliet is gis teren in Middelburg voor dronken rijden op een bromfiets veroordeeld tot dertig uur werkstraf en twee maanden voor waardelijke rijontzegging. Politierechter G. Nomes vond ook bewezen dat de man tijdens een rijontzegging had gereden. De Biervlietenaar kreeg op 14 juni vorig jaar in IJzendijke door de politie een rijverbod opgelegd, nadat hij op zijn brom mer was aangehouden terwijl hij ruim twee keer teveel had gedronken. De verdachte negeerde het rijverbod door een stukje op zijn brommer te rijden. Dat werd door de verbali santen gezien. De man is al eerder veroordeeld voor dronken rijden. Ook een 39-jarige man uit Terneuzen reed 8 juni vorig jaar in zijn woonplaats dronken op zijn bromfiets. De Terneu- zenaar werd bestraft met een boete van 315 euro. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. Nomes heeft gisteren een 45-jarige man uit Terneuzen voor het ple gen van een autokraak 56 uur werkstraf opgelegd. Officier van Justitie G. Oostervelde eiste vier weken gevangenisstraf. De verdachte werd op 15 oktober vorig jaar in Terneuzen be trapt bij de autokraak toen hij probeerde een autoradio uit het dashboard te trekken. TERNEUZEN - Een 36-jarige vrouw uit de gemeente Terneu zen is gisterochtend gewond geraakt aan haar heup en borst na een aanrijding met de 34-jarige bestuurder van een be drijfsauto uit dezelfde gemeente. Het ongeval vond plaats op de Reuzehoeksedijk in Terneuzen. De bestuurder van de be drijfsauto reed in de richting van Terneuzen. De 36-jarige vrouw naderde hem uit tegenovergestelde richting. Door on bekende oorzaak kwam de vrouw in de berm terecht. Toen zij terug de weg opstuurde, verloor ze de controle over haar auto en botste tegen de bedrijfsauto. De vrouw is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis, de man had een wondje aan zijn hoofd. TERNEUZEN - Een 44-jarige vrouw uit Terneuzen heeft maandagavond haar sleutelbeen gebroken nadat ze op de kruising van de Axelsestraat met de Kerkhoflaan in haar woonplaats op de brommer in aanrijding was gekomen met een 28-jarige fietser uit dezelfde plaats. De vrouw gaf geen voorrang. De vrouw is overgebracht naar het ziekenhuis. yEugène Verstraeten ITSKIL - Niet de vraag of er itunnel moet komen, of waar itracé moet lopen, maar de pte waarop de toekomstige onder het kanaal Gent- Kuzen komt te liggen. Dat lm de aanloop naar de aanleg ideze tunnel het belangrijk- i&cussiepunt worden. voorspelde A. Hekman, tjectleider planprocedure saaikruising Sluiskil, giste- ttijdens een inloopavond in liskil. Belangstellenden kon daar kennisnemen van de benzoals die tot nu tot ont- tkeldzijn. Een team van des- tdigen vanuit de provincie, waterstaat en de N. V. Wes- scheldetunnel stond klaar ragen van bezoekers te be- irden. De drie instanties SDACTIE EUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 3ostbus 145 '530 AC TERNEUZEN lil: (0115) 645769 hx: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe Ichef) foutBareman Viondde Frel kté Hoonhorst wie van Stee Bakker (sport) feudeloo 16 ;55ÖAB HULST '0114) 372776 ^10114)372771 redhulst@pzc.nl Sftlavan Doorsselaer 2NTRALE REDACTIE 'K!bus31 :6G AA GOES lel: (0113) 315500 ;ax:(0H3)3l5669 ^ail: redactie@pzc.nl WERNET ww.pzc.nl -■nail: web@pzc.nl ^klachten: «0-0231231 ge ïnde de openingstijden; ""Wgstot 12.00 uur gaan samen de kanaalkruising realiseren. Een jaar geleden was er al een inspraakronde, toen de startnotitie werd gepresen teerd. Die wordt nu gevolgd door een Trajectnota/MER, die het bedrijf Arcadis tegen de zo mer gereed hoopt te hebben. De belangrijkste alternatieven die worden onderzocht zijn de aanleg van een tweede brug ter hoogte van Zandstraat en de aanleg van een tunnelnet ten zuiden van de huidige brug blij Sluiskil. Eigenlijk staat de uit komst al vast en er zal gekozen worden voor een tunnel. Op dit moment heeft het kanaal een doorvaardiepte van 13,5 meter. België heeft al laten we ten dat de tunnel in zijn ogen ze ker 18 meter diep moet worden, om een doorvaart van grote schepen te kunnen garanderen. Dan zou overigens ook de huidi ge tunnel bij Zelzate moeten verdwijnen. Wat de verwerving van de grond betreft is een in ventarisatie van wat de ver schillende grondeigenaren en gebruikers willen achter de rug. Daarbij konden betrokkenen hun voorkeur aangeven voor kavelruil of verkoop. „In de meeste gevallen zal het verkoop worden", zegt J. Hubregtse, die belast is met het aankopen en taxeren van de grond. „Omdat het precieze tracé nog niet be kend is willen we vrij breed aan kopen. Alles bij elkaar gaat het om zo'n 120 hectare." Na de zomervakantie volgt er een voorlichting en inspraak over het Tïajectnota/MER. Vol gend jaar juli stellen de minis ters van Verkeer en Waterstaat en VROM een voorlopig tracé vast. Na een nieuwe voorlich- tings- en inspraakronde volgt dan de definitieve vaststelling omstreeks januari 2006. Inmid dels is dan al begonnen met de voorbereidingen voor de bouw. 'Mijn bedgenoot' wordt opgevoerd in De Kaaie in Philipinne. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr PHILIPPINE - 'Mijn bedge noot' is de titel van de Franse komedie die de toneelvereni ging Esmoreit uit Philippine vrijdag 6 en zaterdag 7 februari op de planken brengt in De Kaaie in het dorp. Het stuk draait om een echtpaar en een vreemde man met auto pech die plotseling in hun leven opduikt. De echtgenoot is een kleurloze, saaie man. Zijn vrouw had zich veel meer voor gesteld van het huwelijk. Ze troost zich nu met een minnaar in een buitenhuisje. De minnaar is haar eigenlijk zat en zoekt al lerlei uitvluchten om niet te ver schijnen. Hierdoor lijdt ze aan slapeloosheid en om niet wan hopig te worden, neemt ze zo nu en dan een slaapdrankje. Het drankje heeft ze voor de helft opgedronken als er een vreemde man binnenkomt, die naar de garage wil bellen omdat hij met autopech staat Hij ziet het glas. Advertentie door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst, de provincie en Rijkswaterstaat moeten nog voor de zomer een intentieovereenkomst onderte kenen over de ontwikkeling van Hulst-Noord, het voormalige project Kloosterzande aan Zee. De drie partijen spraken eerder over het maken van een derge lijke overeenkomst, maar tot een concrete intentieverklaring met handtekeningen is het nog niet gekomen. Als er binnen een half jaar geen intentieovereenkomst is. moe ten we met het hele project stop pen", zegt wethouder B. Pau wels. „Dat geldt ook voor de ontwikkelingen in de binnen stad. Deze maanden zijn cruci aal." De gemeente heeft de werknaam Kloosterzande aan Zee losgelaten, omdat deze naam nog te veel herinnert aan de voormalige gemeente Honte- nisse. De drie partijen in de ont wikkeling van Hulst-Noord hebben diverse belangen. Hulst wil graag recreatie, woning bouw. een jachthaven en een ka naal. De provincie zet in op bin- STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur' Bridge en koersbal; De Halle, 14 00 uur: Kaarten en biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; Jeugdcentrum, 19.00 uur; Doe avond voor jeugd vanaf 10 jaar. Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur. Kaarten; Bibliotheek, 18 30 uur Schrijfavond Am nesty International; CLINGE Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO soos, kaarten, sjoelen en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur KBO handwerken, 14.45 uur Gym nastiek; HEIKANT t Heike. 13.15 uur: Biljarten, pieren en handwerken; 13.30 uur: Schie ting; 19.00en 20.00 uur: Damesgymclub, HENGSTDIJK - De Schuur, 9.30 uur Meer bewegen voor ouderen, HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur- Bridge drive; 13 30 uur Biljarten, kaarten en koersbal; 19.30 uur; Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Compute ren; 10.00 uur: Biljartles heren; 10.30 uur: Bibliotheek; 13.00 uur: Biljarten en com puteren; 13.30 uur: Bingo; 14.00 uur1 Zangkoor; 19,00 uur: Bijeenkomst ZKV; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; De Vlaschaard, 13.00 uur. Biljarten; 20 00 uur: Openbare vergadering dorpsraad, LAMSWAARDE - De Luifel, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 19 30 uur Bingo, De Kauter, 11.00 uur: Yoga voor ouderen; 13.30 uur Koersbal en kaarten; OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 13.00 - 17.00 uur: Soos voor tieners; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19 00 uur Country line dance voor beginners; 20.00 uur Country line dance voor gevorder den. Café de Snis, 19.30 en 21 45 uur: Free Country Dancers; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 10.00 uur: Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie beren, SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; De Speye, 9.30 - 10 00 uur: SAV aerobic voor 55+; 9 30 uur: Dansclub de Regen boog; 10.00- 11.00 uur SAV gymnastiek voor 55+; 15.30 uur: Grutmoole volks dansen voor kinderen, 19.00 uur: Dans club Lencor; 19.00 uur: N-train en scene ry modelbouw; De Roselaer, 10.00 uur: Speksteen; 18.30 uur Yoga; St Albert, 13.30 uur Biljarten en spel- middag; SLUISKIL - Het Meulengat. 10.00 uur. SWOS zwemmen; 13 30 uur: SWOS zangkoor, kaarten, canasta en biljarten competitie heren; 13.30 uur: Kaarten; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur Gymnastiek en biljartles; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur Biljarten. 13.30 uur: Prijskaarten; 13.30 en 15.00 uur: Kre- atieve Vorming Kinderatelier; TERHOLE - Dorpshuis, 13.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; 19.30 uur: Gezellige avond met zang en muziek, Scholengemeenschap de Rede, 14.00 16.30 uur en 19.00 21 30 uur: Open dag; 't Schelpenhoekje, 14.00 15 30 uur; Kin derclub voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar; VOGELWAARDE - Dorpscentrum, 14.30 uur: Meer bewegen voor ouderen gym nastiek; 15 45 uur: Meer bewegen voor ouderen volksdansen; WESTDORPE - Hippisch centrum, 19.30 uur- Clinic over hoefverzorging door Eric Am perse: ZAAMSLAG - Dorpshuis. 14 00 uur Koersbal, Advertentie denkt dat het water is en drinkt het verder leeg, waarna allerlei verwikkelingen volgen. Kaarten voor de voorstellingen zijn te koop aan de kassa van De Kaaie. De voorstellingen beginnen bei de avonden om acht uur. nendijkse natuurcompensatie terwijl Rijkswaterstaat graag buitendijkse natuurcompensa tie wil. Alle opties voor de ont wikkeling van Hulsf-Noord staan volgens Pauwels nog open. „De vraag is nu in hoever re je de mogelijkheden krijgt. Voorlichter E. de Feyter van Rijkswaterstaat zegt dat mo menteel wordt gewerkt aan de intentieovereekomst met de ge meente Hulst en de provincie. „Ons belang is natuurcompen satie. Wij willen graag van de veerhaven en het veerplein een natuurgebied maken. van 750,- voor €550,- l_ (zolang de voorraad strekt) I —i— voor een passend BOGAARD lichtadvies Nieuwstraat 21, 4524 EB SLUIS Tel. 0117-461853 - www.bogaardlights.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41