Reorganisatie Kapelle moeilijk PZC Netwerk voor jeugdzorg in Kapelle snel van start Fusie versterkt positie vismijnen Plan voor route ringwalburgen ,11 Heer doelmatigheid levert geen arbeidsplaatsen op Vogel telling Maand cel voor huiselijk geweld Vlissingers bestraft voor diefstal tv Spanner van jacht gestolen Nieuwe directeur Ecoscope agenda Uitvoering Bijeenkomst ziekenhuis uitgesteld Winterkwis Pipistrello G\%r\ lichtadvies Taakstraf voor Goese fietsendief KERK BALANS woensdag 21 januari 2004 UoE De gemeentesecre- Ln Kapelle. W. A. Unk, inm Kinnpn ppn j/i geen kans om binnen een formatieplaatsen beschik- L te krijgen door verbetering Je efficiency in het gemeen ds van Kapelle. De raad had min of meer op baar aantreden in september Ljaar, had de gemeenteraad i Kapelle net een onderzoek en doen naar de bestaande Juatie in het gemeentehuis, ia de knelpunten en de be ften. Dat gebeurde naar aan- Üingvan een uitbreiding van ambtenaren die door werd. Daar- ehing ook de kwestie samen tel gemeentehuis moest wor- i uitgebreid en met hoeveel ®te. jonderzoek van de raad con- aeerde dat het wel meeviel enkele knelpunten wel ft met tijdelijke krachten kon- worden opgelost. Om de .we secretaris de ruimte te Bi, werd ook dat deel van de teiding, dat structureel 6t worden, met een tijdelij- kracht opgevuld. Unk zou een jaar met de ruimte Enen schuiven. dat er niet in. Bij de afdelin- sociale zaken en ruimtelijke ging en volkshuisvesting, den urgente capaciteitspro- men worden opgelost. Unk ft niet willen wachten om •problemen onder te brengen har plan van aanpak, secretaris heeft de hele orga- stie bekeken en komt tot de Ésie dat er flink wordt sgewerkt in het gemeente- wan Kapelle. De werkcul- •isgoed en niemand is te be- i om langer te blijven, zo- lel werk af komt. Ook decla- n de ambtenaren lang niet (extra tijd die ze in hun baan ai. Unk gaat nog wel bekij ken waar te veel overwerk kan worden voorkomen. Hoewel de relatie tussen het Ma nagement Team en de werkvloer in korte tijd is verbeterd, zullen andere organisatiemodellen nog tegen het licht worden gehou den. Unk heeft de raad laten we ten dat een meer doelmatige aan pak niet binnen een jaar de ruimte zal opleveren om met per soneel te kunnen schuiven. Even min zal samenwerking met ande re gemeenten snel extra lucht ge ven. Unk heeft ook opdracht ge kregen te bezien wat uitbeste ding kan opleveren. Volgens de secretaris kost uitbesteding mis schien wel minder tijd van eigen mensen, maar zeker niet altijd minder geld. De Kapelse secretaris krijgt haar plannen wel binnen een jaar af maar wil met urgente problemen meteen naar de raad komen. Doordat ambtenaren de lat soms zelf lager leggen om het werk aan te kunnen, loopt de ge meente het risico dat de organi satie zichzelf gaat besturen. Op sommige afdelingen is de werk druk te hoog en op andere plaat sen moeten de ambtenaren leren meer samen te werken met el kaar en met andere afdelingen. Tijdens een informele raadsver gadering op dinsdag 27 januari wordt de notitie van Unk be sproken. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis in Kapelle. Aanvang 19.30 uur GOES - Milieu Educatie Cen trum De Bevelanden houdt woensdagmiddag een wintervo geltelling in de omgeving van het MEC aan de Kattendijkse- dijk in Goes. Een deskundige legt uit waaraan bepaalde soor ten zijn te herkennen. De waar nemingen worden opgestuurd naar de Nationale Wintervogel telling. De activiteit is bedoeld voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. In Breskens wordt vis aangevoerd. foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf VLISSINGEN - De vismijnen van Vlissin- gen en Breskens gaan 1 januari 2005 fuse ren. De Vlissingse wethouder P. van der Ma den en zijn collega R. Leentfaar van Sluis hebben dit gisteren bekendgemaakt. Visse rijbestuurder J. Fenijn uit Breskens juicht de fusie toe. „Anders slokt Urk ons op." De afslagen in Breskens en Vlissingen blij ven bestaan, maar komen onder één be stuur. Vlissingen blijft zich richten op de groothandel. De Vlissingse vismijn draait al leen vrijdag, als de grote kotters na vier da gen van zee terugkeren. In Breskens wordt ook door de week aangevoerd voor de kleinhandel, onder meer garnalen. Op termijn wacht Breskens nieuwbouw. De gemeente Sluis wil het havengebied van Breskens herinrichten. „De plek waar wij zijn gevestigd, is goud waard", stelde F. Lo- kerse, directeur van de Zeeuwse Visveiling Breskens. „Voor een jachthaven zitten we op een A-locatie." De nieuwe afslag zou op het haventerrein moeten blijven. De vismijn van Vlissingen blijft in elk geval op de bestaande locatie aan de binnenha vens. „Vissers zijn erg tevreden over die plek", aldus wethouder Van der Maden. „Omdat er geen getijbeweging is, hoeven ze in het weekeinde geen wacht te houden op de schepen. Dat zou anders worden, als we de vismijn naar Vlissingen-Oost zouden ver plaatsen. Dat willen we per se niet." Het personeelsbestand van beide vismijnen blijft gelijk; vijf formatieplaatsen in Bres kens en 6,5 in Vlissingen. Van der Maden en Leentfaar verwachten dat er doelmatiger kan worden gewerkt, waardoor tijd vrij komt voor nieuwe taken als promotie en marketing. Volgens de twee bestuurders is de fusie belangrijk om een sterke vismijn combinatie in het zuidwesten van Neder land te krijgen, zeker in het licht van de ge daalde visquota. Dit jaar gaan de gemeente Vlissingen en de Zeeuwse Visveiling Breskens gebruiken om de fusie voor te bereiden.Visserijbestuurder Fenijn is ronduit vóór fusie. Die is volgens hem nodig om een visafslag in Zeeland te houden. „Vroeger werd gedacht dat de fruit veiling in Kapelle sterk was, maar die is toch ook verdwenen." Fenijn vreest dat het zelfde in de vissector gebeurt, als de afsla gen in Zeeland niet een vuist maken. "Urk slokt ons anders op." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. No- mes heeft gisteren een 38-jarige man zonder vaste woon - of verblijfplaats voor poging tot zware mishandeling en bedreiging veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. De verdachte had op 16 november vorig jaar in Vlissingen een vrouw meermalen in haar gezicht gestompt en gesla gen. Toen het slachtoffer begon te schreeuwen had de man geroepen: ,,Als je doorgaat, dan vermoord ik je." Volgens officier van justitie G. Oosterveld, die eenzelfde straf had geeist, had de vrouw door de vuistslagen een ge broken neus opgelopen. Raadsman E. Smit verwees in dat verband naar de aanvul lende informatie van de arts, die niet over een gebroken neus repte. De strafpleiter vond dat het incident in een bepaalde con text dient te worden geplaatst. „Het slachtoffer ging flip pen. Het zijn twee gehavende mensen die niet in staat zijn hun relatie vorm te geven. Smit vroeg zijn cliënt een zo beperkt mogelijke gevange nisstraf op te leggen. De politierechter vond een maand cel passend. MIDDELBURG - Een 28-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren in Middelburg voor verduistering veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. De Vlissinger had op 14 oktober vorig jaar in Middelburg bij zijn werkgever een televisie achterovergedrukt. Een 26-jarige man uit Vlissingen, die de tv voor 350 euro (een kwart van de winkelwaarde) had gekocht, kreeg voor he ling vier weken cel opgelegd. De verdachte heeft een fors strafblad. De 28-jarige man had eerder verklaard de tv te hebben verduisterd, omdat hij nog drugsschulden had. De Vlissinger is in 2002 ook voor verduistering in dienstbetrekking veroordeeld. De politierechter nam het hem kwalijk dat hij misbruik had gemaakt van het vertrouwen van zijn werkgever. De televisie is terug naar de rechtmatige eigenaar. De ver dachten waren gisteren niet aanwezig op de zitting van de politierechter. BRUINISSE - Van een jacht aan de Jachthavenweg in Bruinisse is een achterstagspanner gestolen met een waar de van meer dan duizend euro. RENESSE - Natuuractiviteitencentrum Ecoscope in Ren- esse heeft een nieuwe directeur. De 35-jarige Vlaax'dingse Karen Struijs volgt per 1 februari William van der Hulle op die in dienst is getreden bij Staatsbosbeheer als opzich ter Grevelingen. Struijs was tot voor kort werkzaam bij Port Greve. zij heeft ervaring in zowel de horeca als de dierenverzorging. Struijs werkte als vrijwillig dierenverzorgster bij dier gaarde Blijdorp in Rotterdam en binnen de horeca was zij actief als (chef)kok en gastvrouw. Zij heeft opleiding ge volgd op het gebied van natuur- en milieueducatie, fauna beheer en natuurwetenschappen. MEKACTIVITEITEN K-Ambachtscentrum van de Hol- ÈKheHoeve, 13,00 uur: Demonstra- Mieambachten; wijkgebouw De Spinne, achter itM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se- ié ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart ^ouderen, buurtwerk Goese Polder; Si, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De iompetitie; 14.00 uur: Uiteenlopen- ffiviteiten voor alle WAO'ers; infowinkel Goese Polder, 10.00 - Suur:Inloopspreekuur voor vragen Wies over voeding en gezondheid; fctek, 14.00 uur: Voorlezen voor van 4-8 jaar; IkSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Steitsoos; IPELLE- Fruitteeltmuseum, 17,00 uur: Boomtoppers, op de tof te voet Door de bomen het bos indetopbomen om je heen; gebouw Molenvate, 13.30 uur: raai; De Vroone, 09.30 uur Hout- wb; 13.30 uur Sociëteit, damesso- .sjoelen; 14.00 uur: tokoor; 13,30 uur: Koersbal (gym- HTGENE - Gymzaal in de Bern- teaat, 10.45 uur: Hatha Yoga; ABBENDIJKE - Meiboom, 14.00 REDACTIE eevelanden/tholen fEOAAGOES iö: 0113-315670 bx: 0113-315669 Email; redgoes@pzc.nl tynd Huibers ttekevan der Jagt Janssen RfbPaardekam foende Vries (sport) CENTRALE redactie Stationspark 28 postbus 31 AA goes ''l: 10113)315500 [5X: (0113)315669 Nl: redactie@pzc.nl (nternet *w«.pzc,ni bail: web@pzc.nl ^orgklachten: *00-0231231 ^maandag t/m vrijdag ge- Jfendede openingstijden; «erdagstot 12.00 uur uur: Bingo voor ouderen van Reimers- waal; Skeelerbaan, 19.00-21.00 uur: Skeele ren IJs-skeelervereniging; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO' ers en vijftigplussers; 14.00 uur: Koers bal voor vijftigplussers; Voetbalkantine, 14.00-16.00 uur: Bingo voor de jeugd van 5 t/m 8 jaar; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen Anbo; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; SINT-MAARTENSDIJK Gemeente huis, 19.30 uur: Vergadering Commis sie middelen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WAARDE - Dorpshuis, 14.30 uur: Oude- renmiddag; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 9.30 uur: Digitaal lokaal, Computer ochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; YERSEKE - De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor vijftigplussers; Gymnastiekzaal, 20.00-21.00 uur: Gym nastiekvereniging VZOS. 's-HEERENHOEK - Fanfare St. Caecilia en Missicanto geeft op zaterdag 31 januari een muzie kuitvoering in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Na afloop is er een bal en een loterij. De avond begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De informatiebij eenkomst die vanavond zou wor den gehouden in het Zweeds Ro de Kruisziekenhuis in Zierikzee gaat niet door. De bijeenkomst stond in het te ken van de plannen en het be leid van de Stichting Ooster- scheldeziekenhuizen en was met name bedoeld voor de bevolking van Schouwen-Duiveland en de Bevelanden. Volgens secretaris C. de Jong van de Raad van Bestuur is be sloten de avond uit te stellen tot 18 februari, omdat er de afgelo pen weken onvoldoende tijd is geweest de materie voor te berei den. Het besluit staat, zo zegt De Jong, 'in feite los' van het inter ne conflict rond de positie van waarnemend voorzitter van de Raad van Bestuur S. Schuite voerder. Anderzijds erkent de se cretaris dat de problemen de re den zijn van het tijdgebrek. (Advertentie) van 750,- voor 550,- f— (zolang de voorraad strekt) voor een passend H FREDDY l/ï BOGAARD Nieuwstraat 21, 4524 EB SLUIS Tel. 0117-461853 - www.bogaardlights.nl In 2002 werd voor de jeugd in Kapelle een skatebaan geopend. foto Willem Mieras 10. Bob de Bouwer 11Frans Bauer door Mieke van der Jagt KAPELLE - Als nu eens alles meezit, kan in Kapelle dit voor jaar een onderwijsnetwerk ope rationeel worden, waarin met extra aandacht wordt gekeken naar de psychosociale problema tiek onder kinderen en jonge ren. De invoering daarvan is tel kens uitgesteld. In de evaluatie van het lokale ge zondheidsbeleid vanaf 2000 tot nu toe, voert de gemeente Kapel le het netwerk nog maar weer eens op. Bij de start van het ge zondheidsbeleid werd al een doelstelling geformuleerd om de toename van de problematiek onder jeugdigen tegen te gaan. Een ander spoor waarlangs Ka pelle de gezondheid van jeugdi gen wilde bevorderen, liep wat minder stroef. Om sport en be weging onder de Kapelse jeugd te stimuleren, werd de breedte sport omarmd. Voor de jeugd kwam dat vooral neer op het scheppen van ruimte voor vrij blijvende buitensportactivitei ten. In dat kader kwam er ook een skatetoestel in Kapelle Doordat ontwikkelingen in de jeugdzorg en de jeugdgezond heidszorg lange tijd voor ondui delijkheid hebben gezorgd, zijn de beoogde participanten van het onderwijsnetwerk nog steeds niet aan netwerken toege komen. Dat zou er dit voorjaar van moeten komen. Het netwerk moet erop gericht zijn, naast vroege signalering, kinderen, ouders en andere bege leiders in een vroeg stadium te helpen door het maken van con crete afspraken tussen de deelne mende partijen. Op die manier kan worden voorkomen dat pro blemen doorzieken tot ze maar heel moeilijk meer zijn op te los sen. Opvoeding Van een budget voor opvoedings ondersteuning, vrijgemaakt bij het begin van het lokale gezond heidsplan, hebben Kapelse ouders geen gebruik gemaakt. Wel is bekend dat verschillende ouders hun licht hebben opgesto ken in Goes. Een aspect van de jeugdzorg dat redelijk van de grond is geko men, ook uitgevoerd door een netwerk, is de preventie van het gebruik van verslavende midde len. Scholen, het bureau HALT, de politie, GGD en de Stichting Jeugdwerk Kapelle hebben een voorlichtingsdag over drugs en alcohol gehouden. Die partijen hebben ook apart in meer of mindere mate preventieve activi teiten ontplooid. De gemeente Kapelle is van plan in het lokale gezondheids beleid te blijven focussen op breedtesport, ouderen, jeugd en jongeren, wonen, zorg en wel zijn. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een achttienjarige inwoner van Goes wegens diefstal van een fiets conform de eis dertig uur taakstraf opgelegd. De Goesenaar stal op 15 novem ber vorig jaar in zijn woon plaats een fiets. Hij zei dat het initiatief van een ander was uit gegaan. „Ik had niet gedacht dat ik de fiets zou meenemen. Ik had dit niet moeten doen", zei de verdachte. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Van Burgh tot in Noord-Frankrijk zijn in de ne gende eeuw ringwalburgen aan gelegd. Daarmee is wellicht, met inzet van Euregiogelden, iets te doen. Gedacht wordt aan het uitzetten van een ringwal- burgroute ofwel Karolingische Linie. Gisteren werden de eerste contacten tussen het Platform Musea Schouwen-Duiveland en collega's uit Vlaanderen gelegd. Zo'n dertig museummedewer kers uit de Vlaamse regio's Waasland en Meetjesland sta ken hun licht op bij het Schou- wen-Duivelandse samenwer kingsverband. In beide streken is het de bedoeling tot museale samenwerking te komen, vertelt erfgoedconsulent Bram Ghyoot uit Oost-Vlaanderen. Enthou siast gemaakt door een artikel in een museummagazine over de situatie op Schouwen-Duive land werd een werkbezoek - met rondrit langs de musea in Zierikzee, Bruinisse, Ouwer- kerk en Dreischor - belegd. De uitwisseling smaakt naar meer, zegt platformvoorzitter Lukkie Zijlstra na afloop van het tref fen. Zo was er herkenning in de behoefte aan een eilandelij k (of regionaal) depot en kan er op dat vlak dus wederzijds van el kaar geleerd worden. Groot'ver schil tussen de aanpak in het Waasland en het Meetjesland enerzijds en Schouwen-Duive land anderzijds is de opzet per afzonderlijk museum. Zijn de Vlaamse musea veel van hetzelf de, de musea hier kenmerken zich vooral door specialisme. Waardoor elk museum op Schou wen-Duiveland herkenbaar is. Op langer termijn biedt het wer ken in euregionaal verband wel licht ook inhoudelijk perspec tief, schetste voorzitter A. Dam man van de museum Burghse Schoole. De ringwalburgen die in de negende eeuw zijn aange legd als bescherming tegen de Vikingen vormen een lange - tot in Noord-Frankrijk doorlopen de - lijn. Paradepaardje is de goeddeels onbebouwd gebleven Karolingische burg in Burgh, waarvoor Staatsbosbeheer en de Rijksdienst voor Oudheidkun dig Bodemonderzoek al plannen in ontwikkeling hebben. Ge dacht wordt aan het - deels - herstellen van de wal en moge- x lijk van de gracht die daarom heen heeft gelegen. Ook op ande- 4 re plaatseh, waar je de burg van weleer terugziet in bijvoorbeeld stratenplan, is er wellicht iets met de ringwalburgrestanten te doen. Al is het maar door de plaatsing van informatiepane len, aldus Damman. Collectiebeheer Vooralsnog zijn de pijlen echter op doelen dichter bij huis ge richt. Zo is aanpak van de eigen Karolingische burg in Burgh prioriteit. En het Platform Mu sea Schouwen-Duiveland heeft nog veel werk te verrichten om het eigen collectiebeheer op po ten te krijgen. Daarnaast wordt nog altijd smachtend gewacht op de harmonisatie van subsidie door de gemeente. In Meetjes land en Waasland wordt voorals nog gebroed op de totstandko ming van een museumplatform, zoals ook in deze regio is ge beurd. Met alle voordelen van dien, zoals gezamenlijke fol ders, website, collecties en passe partout. Ghyoot meent dan ook dat uit een dergelijke samenwer king veel winst is te putten. „Een grotere slagkracht en sterkere profilering, waardoor ook toeristen makkelijker te trekken zijn." (Advertentie) Voor meer informatie kunt u onze site www.kerkbalans.nl bezoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29