Risico's Stationspark acceptabel Veiligheid speerpunt voor jongerenraad Tholen HALVE PRIJS binnenstad Overeenkomst ondertekend 5 DOLLE DWAZE DAGEN Gehele 20% Gimbrêre Gehele inter Inspraakronde plan woningen Geersdijk Vervuilde grond in Westkapelle aangepakt Nieuw zorgcentrum in Sint-Annaland volgend jaar klaar ZONDAG 25 JANUARI OP DE GEHELE WINTERCOLLECTIE j»\ De Pantalon WINTERCOLLECTIE EXTRA WINTERCOLLECTIE WOENSDAG 21 JANUARI T/M zeeuwse almanak Onder de Zeeuwen ïweente Goes bekijkt maatregelen om kans op ramp te beperken iiorwaardelijke ilraf wegens loodsbedreiging Irankrijder is ijbewijs kwijt O AutoTrack.nl BEVELANDEN-THOLEN woensdag 21 januari 2004 Nieuw Moscou KASSAKORTING OP DE REEDS AFGEPRIJSDE PRIJS! LANGE DELF 16 MIDDELBURG OP DE REEDS AFGEPRIJSDE PRIJS! WALSTRAAT 199 VLISSINGEN iff/ St. Jacobspassage 26 r Vlissingen randag 25 januari open van 13.00 -17.00 uur door Rolf Bosboom GEERSDIJK - De gemeente Noord-Beveland brengt de plan nen voor woningbouw op de Redivo-locatie in Geersdijk in de inspraak. Het is de bedoeling er vijf huizen te bouwen. Redivo fabriceerde en verhan delde kattenbakkorrels. Het be drijf was omstreden omdat het stof dat bij de fabricage vrij komt, zou stinken en schadelijk zou zijn voor de volksgezond heid. Omwonenden die bezwaar maakten tegen de milieuvergun ning, werden uiteindelijk in het gelijk gesteld door de Raad van State. Redivo was daarom al bezig een nieuwe locatie te vinden in het' Sloegebied. De plannen om uit Geersdijk te vertrekken werden versneld toen vorig jaar oktober de loods van het bedrijf door brand werd verwoest. De gemeente Noord-Beveland is bereid mee te werken aan het plan van eigenaar A. Remijn van Redivo om op de locatie vijf woningen neer te zetten. Daar voor is het wel noodzakelijk dat het bestemmingsplan wordt ge wijzigd. Het plan ligt daarom van 26 ja nuari tot 23 februari ter inzage in het gemeentehuis in Wissen- kerke. Belanghebbenden kun nen tijdens die termijn een schriftelijke zienswijze indie nen. Daarnaast wordt er dinsdag 10 februari een informatieavond ge houden, Deze bijeenkomst is in het Drenthehuis aan de Burge meester P. Wissestraat in Geers dijk en begint om 19.30 uur. door Ab van der Sluis WESTKAPELLE - De vervuilde grond ter hoogte van de Jacob Brasserstraat in Westkapelle wordt nog dit jaar schoonge maakt. Lukt het niet om voor 1 april te beginnen, dan vervalt de bijdrage van de Stichting Uit voering Bodemsanering Amove- ring Tankstations (SUBAT). Die bedraagt bijna 140.000 euro. Op de locatie Jacob Brasser straat was het garagebedrijf Faasse gevestigd, dat ook benzi ne verkocht. Medio 1996 meldde de ondernemer zich aan bij de stichting SUBAT. Aanmelding bij die stichting betekent stop pen met de verkoop van brand stoffen. De verontreiniging ver oorzaakt door benzine wordt dan op kosten van de stichting schoongemaakt. Na een lange, juridische procedure heeft de rechtbank bepaald dat de SU BAT de grond alsnog moet sane ren. Vorig jaar mei werd in opdracht van de stichting een nieuw on derzoek ingesteld naar de mate van verontreiniging. Daaruit bleek dat de grond viezer is dan verwacht. De verontreiniging is niet alleen veroorzaakt door de brandstoffen, maar ook door de Tweede Wereldoorlog en de inundatie in 1944. De onderne mer kan daarvoor niet verant woordelijk worden gesteld. Het is zogeheten 'historische' veront reiniging, waarvoor de gemeen te Veere financieel verantwoor delijk is. Omdat de SUBAT van af medio september geen nieu we saneringen meer aanpakt, is de kwestie overgedragen aan de provincie. Het schoonmaken kost ruwweg een half miljoen euro. De kosten worden gezamenlijk gedragen door Faasse, de provincie, de ge meente en de SUBAT. door Rolf Bosboom wacht de nieuwbouw in de zo mer van 2005 in gebruik te kun- SINT-ANNALAND - De nieuw- nen nemen, bouw van zorgcentrum De Het nieuwe zorgcentrum krijgt Schutse in Sint-Annaland moet 56 plaatsen, plus twee tijdelijke, medio volgend jaar klaar zijn. voor verzorgingshuiszorg. Daar- De sloop van het oude complex naast biedt het twintig plaatsen begint binnenkort. verpleeghuiszorg, waarvoor wordt samengewerkt met ver- De Schutse is hard toe aan nieu- pleeghuis Ten Anker in Tholen, we huisvesting. Het huidige ge- dat onder de Stichting Voor Re- bouw aan de F.M. Boogaardweg gionale Zorgverlening (SVRZ) is sterk verouderd. De kamers valt, zijn bovendien te klein om nog te kunnen voldoen aan de huidi- oOSpiCC ge wensen en maatstaven. 1 Verder wordt er een afdeling ge- Een half jaar geleden zijn de 75 ,bouwd met tien plaatsen voor bewoners al verhuisd naar een dagverzorging. Ook het hospice, tijdelijk onderkomen, in dezelf- dat De Schutse vorig jaar is be de straat. Dat betekende op zich gonnen, krijgt een plaats in de al een vooruitgang, zowel wat nieuwbouw. In het hospice kun- ruimte als de staat van het ge- nen terminale patiënten de laat- bouw betreft. ste fase van hun leven doorbren- Inmiddels staat niets de nieuw- gen. De nieuwbouw krijgt, via bouw nog in de weg. Het karwei een doorgang op de begane is vorige week aanbesteed, waar- grond, ook een directe verbin- bij aannemingbedrijf Fraanje ding met het naastgelegen com- uit Lewedorp als goedkoopste plex Vroonhof uit de bus kwam. Wolter Dros In tegenstelling tot sommige an- uit Goes en de Verkerk Groep dere zorgcentra behoudt De uit Zwijndrecht mogen als laag- Schutse een eigen keuken. Zo- ste inschrijvers respectievelijk wel het koken voor de bewoners het werktuigkundige en elektro- als de bezorgdienst voor warme technische deel van het werk maaltijden gebeurt volledig in doen. eigen beheer. Het huidige gebouw kan binnen- Voordat de nieuwbouw begint, kort tegen de vlakte. Alleen de wordt er nog een informatiebij- kelder blijft behouden, omdat eenkomst gehouden voor de die onderdeel wordt van het buurtbewoners. Een datum nieuwe complex. De Schutse ver- daarvoor is nog niet bekend. in tijd stukken dichter bij el kander komen liggen. Hij was echt blij, opgelaten zelfs, tot-ie terugmoest van i Temeuzen naar zijn woon- j plaats. Incidentje in de tunnel, rook- 1 pluimpje gesignaleerd en bei- de rijkokers afgesloten. Uren j duurde het voor hij zijn auto j voor de deur van zijn woning kon parkeren. Zo lang was-ie nog nooit onderweg geweest t van werk naar woonstee. De tweede dag begon-ie wat min der blij als Zeeuw onder de Zeeuwen. Hij was zo blij, die verslagge ver, die eindelijk weer Zeeuw onder de Zeeuwen mocht zijn. Verlost was-ie van die dagelijks rit tussen Kapelle en het verre Breda en terug, verlost van die Brabo's, die er in zijn ogen toch een andere I kijk op het leven op nahou- I den. Nee, de overplaatsing naar Zeeuws-Vlaanderen deed 'm echt goed. Het was per slot j van rekening tegenwoordig - dankzij de Westerscheldetun- nel - maar even tikken. De overkanten in Zeeland waren gflolfBosboom n[S Hoewel de veiligheids- L, worden overschreden, gemeente Goes de uitbrei- van het Stationspark door. |,1 worden allerlei maatrege- hekeken om de kans op een „met dodelijke slachoffers (Baamogelijk te houden. (janeente is, tot haar erger- BDDELBURG - Een 50-jarige oner van Dinteloord gaf gis pin Middelburg toe drie jon- jianncn te hebben bedreigd ikledigd. (I!1an woonde begin novem- j vorig jaar in Borssele toen jde drie jongeren begon uit te lelden en twee van hen met Jood bedreigde door met zijn Êger een snijdende beweging zijn keel te maken. „Ze Jbenhet zelf uitgelokt", ver arde hij op de zitting, gcier van justitie G. Ooster- id eiste zestig uur werkstraf, ar politierechter G. Nomes ld rekening met de omstan- gieden en legde de verdachte imaand voorwaardelijke ge- Egemsstraf op. De man voel- Ezich verstoten door de ge nschap van Borssele. „Ik sals een parasiet behandeld, bn onze hond niet meer uitla- i We werden op die manier jcrkt in onze bewegingsvrij- De spanningen liepen der- shoog op dat hij zich met fgezin gedwongen voelde om «huizen naar Brabant. „We Pen daar een nieuwe start ge- ikt",zei hij. De man is inmid- ianderhalf jaar voor psychi- klachten onder behande- jbij Emergis in Kloetinge. nis, in een discussie gewikkeld met de inspectiedienst van het ministerie van Volksgezond heid, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Vrom). Die had vraagtekens gezet bij het be stemmingsplan dat de volgende fase van het Stationspark moge lijk moet maken. De risico's van het vervoer van gevaarlijke stof fen per spoor, dat vlak langs het kantorengebied loopt, zouden zijn berekend volgens een onge schikte, achterhaalde methode. De opstelling van de Vrom-in- spectie dwong de gemeente een nieuw onderzoek te laten doen. Dat is uitgevoerd door het Goe- se ingenieursbureau F. Koch. De uitkomsten daarvan zijn in middels bekend. Uit het onderzoek blijkt dat het 'groepsrisico', de kans op een ramp met dodelijke slachtof fers, de norm overtreedt. Vooral ongevallen met veel slachtof fers, meer dan honderd, hebben 'een hogere dan acceptabele kans op voorkomen', aldus het bureau. De overschrijding wordt vooral veroorzaakt door de plannen voor een woontoren en een school (De Vliedberg) in het gebied. Met het zogeheten plaatsgebon den risico is niets mis. Op basis van de verwachte aantallen transporten mogen in een strook van dertig tot veertig meter van af het spoor geen kwetsbare be stemmingen, zoals woningen, worden gerealiseerd. Daar zijn ook geen plannen voor. De nor men liggen niet wettelijk vast. Gemeenten mogen er dan ook van afwijken, als ze daarvoor tenminste goede redenen aange ven. Het gemeentebestuur van Goes is dat van plan. Iri een voorstel aan de gemeenteraad belooft het 'al het rederlijker- wijs mogelijke te doen, voor zo ver dit binnen onze bevoegdheid ligt, om de kans op slachtoffers en schade te minimaliseren'. Voorschriften Daarvoor zijn er diverse ideeën. In elk geval worden toekomstige bewoners en gebruikers van pan den in het gebied geïnformeerd over de risico's, moeten de ge bouwen aan bepaalde veilig heidsvoorschriften voldoen en wordt het gemeentelijke ram penplan specifiek uitgewerkt voor het Stationspark. Daarnaast wil de gemeente pro beren het gevaar van de treinen met gevaarlijke stoffen zo veel mogelijke te beperken. Daarbij kan worden gedacht aan het in stellen van een maximumsnel heid van veertig kilometer per uur (eventueel alleen 's avonds en 's nachts), gevaarlijke trans porten meer 's nachts laten rij den, een speciale behandeling van het LPG-vervoer en moge lijk zelfs het weren van LPG-vervoer door Goes. Andere zaken die worden ge noemd zijn het realiseren van een ongelijkvloerse kruising bij de Van Hertumweg en het sane ren van wissels in het gebied, zo dat de kans op 'conflictpun- ten' zo klein mogelijk wordt ge houden. De raadscommissie grondgebied houdt maandag 26 januari een hoorzitting over het bestemmingsplan. Bezwaarma kers kunnen hun ongenoegen dan toelichten. De bijeenkomst wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Behalve de Vrom-inspectie hebben de Zeeuwse Milieufederatie en een grote groep particulieren pro test aangetekend. Zij hebben vooral problemen met de hoogte van de woontoren (22 verdiepin gen). Het college van B en W liet al eerder weten die bezwaren niet te delen. DDELBURG - Een 38-jarige toire drankrijder uit Tilburg psteren in Middelburg veroor- M tot 142 uur werkstraf en Het Stationspark in Goes wordt verder uitgebreid, ondanks dat veiligheidsnormen worden overschreden. foto Willem Mieras jaar rijontzegging. De man ituurde op 18 juni vorig jaar !oes dronken zijn auto. Hij maal zoveel gedronken toegestaan. De verdachte is ier voor dronken rijden ver deeld. Hij vertelde nu te zijn Sopt met drinken. „Gezien btrafblad bent u een veelple- Maarik begrijp dat u er een hebt ondergezet", stelde erechter G. Nomes vast. aam de eis van de officier door Rolf Bosboom GOES - Papier verandert in ste nen. Jaren van praten over de toekomst van het Goese stads hart werden gisteren afgesloten met de ondertekening van de in tentieovereenkomst voor het Masterplan Binnenstad. (Advertentie) „Dit is een heel bijzonder mo ment", zei wethouder C. Lins- sen, voordat hij het convenant van zijn handtekening voorzag. Hij citeerde uit kranten van me dio jaren zeventig, om aan te ge ven 'hoe lang we al met die stad bezig zijn'. De gemeenteraad velde vorige maand, na uitvoerig debat, het finale oordeel. De partijen gin gen uiteindelijk, tot grote vol doening van de wethouder, una niem akkoord met de plannen, inclusief de heffing van baatbe lasting voor de betrokkenen in de binnenstad. Dat betekent dat de komende drie jaar het winkel gebied opnieuw wordt inge richt. Verder wordt de bouw van een parkeergarage aan het Bleekveld voorbereid. Op tafel In totaal wordt er ruim twintig miljoen in het centrum geïnves teerd. De ondernemers hebben zich bereid verklaard in totaal 4,75 miljoen euro, de helft van de kosten van de herinrichting van de winkelstraten, op tafel te leggen. Die toezegging is het belangrijk ste onderdeel van het convenant dat gisteren werd gesloten. Be halve Linssen tekenden voorzit ter R. Berks van de Onderne mers Organisatie Goes (OOG) en voorzitter D. van der Velde van de afdeling Goes van Ko ninklijk Horeca Nederland. „Het is af en toe spannend en emotioneel geweest", zei Lins sen over de onderhandelingen. Dat het toch is gelukt, is vol gens hem te danken aan de 'ge deelde doelstelling' die gemeen te en ondernemers hadden. „We hebben samen over elke vierkan te meter van de stad nagedacht. Het is onze gezamenlijke inspan ning die beloond is." OOG-voor zitter Berks kon dat alleen maar onderstrepen. Hij wees er wel op dat het vanaf komend voor jaar, als de Gasthuisstraat als eerste op de schop gaat met alle hinder van dien, het voor ieder een even doorbijten wordt. „Die overgangsfase is nodig om te be reiken wat we willen: een cen trum waar het goed toeven is en waar de ondernemer goed zijn boterham kan verdienen." lig voelen. Weinig verlichting op weg naar school bijvoorbeeld, en de problemen die drugs en al coholgebruik met zich meebren gen. Dat willen we veranderen." De jongerenraad gaat het colle ge van burgemeester en wethou ders gevraagd en ongevraagd in formeren en adviseren over za ken die jongeren raken. De raad vergadert minimaal acht keer per jaar. Deze bijeenkomsten zijn openbaar en er is inspraak van het publiek mogelijk. In de vergadering van gisteren (Advertentie) zijn de subsidies besproken. Het ging daarbij om zaken waar jon geren direct mee te maken krij gen, zoals een subsidieaanvraag van een sportvereniging voor een dartbord. De jongerenraad is voortgeko men uit de stappen die de ge meente Tholen heeft genomen om jeugdparticipatie te vergro ten. De gemeente is daarmee be gonnen in de winter van 2001/2002. Toen werd de activi teitencommissie Jongerenorga nisatie Tholen (Joth) opgericht. Door deze commissie een advise rende taak te geven, is de jonge renraad gevormd. Panelgesprek „De gemeente wilde weten wat jongeren graag in de gemeente zouden willen zien. Daarom zijn we toen uitgenodigd voor een pa nelgesprek. We hebben daar voorstellen gedaan voor dingen die verbeterd kunnen worden. Daar zat ook het voorstel een jeugdraad op te richten bij", ver telt Geluk. In de verordening waarin de rechten en plichten van de raad zijn vastgelegd, staat dat de raad uit vijftien leden mag be staan. De groep bestaat nu uit tien personen, vijf jongens en vijf meisjes, variërend in leeftijd van 13 tot 17 jaar. De jongeren raad probeert een zo goed moge lijke afspiegeling te zijn van de jeugd in Tholen. Zo komen vier leden uit Stavenisse, twee uit Sint-Philipsland en uit Sint-An naland, Scherpenisse, Oud-Vos- semeer en Tholen komt elk één lid. Geluk hoopt dat de groep zich snel uitbreidt. „We zijn nu rustig aan het opstarten, maar de raad moet uiteindelijk wel groter worden. Nu zijn niet alle kernen vertegenwoordigd. Dat merkje wel." Advertentie door Salva de Nooijer SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen heeft een jongerenraad. Burgemeester W. Nuis installeerde de Thoolse jeugdraad Joth gisteravond tij dens een vergadering in het ge meentehuis in Sint-Maartens dijk. Eerder hebben de leden van de raad al één vergadering gehad. Toen zijn de regels, func ties en taken van de jongeren raad besproken. (Advertentie) Ook voor occasions bij jou in de buurt kijk je op AutoTrack.nl De autosite roor heel Nederlond De jongerenraad gaat zich voor al hard maken voor de veilig heid van jongeren in Tholen, ver telt voorzitter van de raad Her men Geluk (16). „Tijdens eerde re gesprekken kwam al naar vo ren dat veel jongeren zich onvei- 9 Judy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27