Druk op Vergouwen te groot Schaken blijft Breukelmans hobby irainer heeft alle steun gekregen nmm 19 Hjtalleider Johan le Conté schrijft spelers Kloetinge een brief Schikking SVVK en sponsors De Wilde tweede op NK langlaufen Willems bezorgt Apollo derde zege Vier zwemmedailles Zilverentant Van Gilst/Hogeweg beste kartteam Sluis wacht gelijk straf ide KNVB uitslagen Terneuzen heeft aan kwartier genoeg voor zege Bombarda en Landzaat naar nieuwe clubs wb woensdag 21 januari 2004 -ngS - Karl Vergouwen is bij Kloetinge ten onder gegaan aan ^menselijke druk. Dat stelt orma|ig elftalleider Johan le 1 tg_ Hij vindt dat spelers, «immige bestuursleden, spon den kaderleden de Vlissingse ach veel te veel stress hebben Drgd. „Hierdoor heeft hij m kwaliteiten nooit kunnen 'fn", meent Le Conté. ,,Karl kranaf het begin beziggeweest ianenbrandjes te blussen." Johan le Conté doet dat uit de doeken in een brief die hij afge lopen week aan alle spelers van de eerste selectie van Kloetinge heeft gestuurd. Daarnaast legt hij uit waarom hij na zes jaar is gestopt als elftalleider van Kloetinge. Hij kon zich niet lan ger verenigen met mensen die zeggen een groenwit hart te hebben, maar in zijn ogen alleen maar bezig zijn geweest om de boel af te breken. „Ik ben niet gefrustreerd, maar ik ben de afgelopen maanden «vuJan Dagevos CflES- Volgens Joost Folmer jjnde opmerkingen van Johan IfConté nergens op gebaseerd, [(voormalig technisch mana- KivanKloetinge zegt in een re- ïiie dat hij de toenmalige infdtrainer Karl Vergouwen ilisteun heeft verleend. „Zelfs ïfliikal opgestapt was, heb ik iainogeen analyse van de ko lde tegenstander (ASWH) gespeeld." jj neb er destijds héél veel tergie in gestoken", zegt Fol- ..Karl en ik hadden één tot irskeer per dag contact. Er is rtfidurend overleg geweest, extra overleg. Daar kun- ganderemensen, zoals Anton irainen(keeperstrainer), over Bepraten. En als er klachten aren, had ik dat toch wel van [irlgehoord?Ik heb nadien ook aiand beïnvloed. Ik heb de jeraltijd beschermd." Èner: „Ik vind het heel verve- fcddat ik hier in word betrok- ,Dt heb part noch deel gehad hetontslag. Ik was toen niet rindienst van Kloetinge. Ik altijd veel respect gehad rdewerkwijze van Le Conté deze reactie had ik dan ook ivanhenx verwacht. Ik vind ookniet bij hem passen." biseur Piet Koster zegt: „Ik ben na het ontslag van Vergou wen anderhalf uur bij Le Conté thuis geweest. Ik heb toen een uiterste poging gedaan hem te behouden voor Kloetinge. Dat was een prettig gesprek, op ba sis van wederzijds respect. Daarom ben ik verbaasd over dit verhaal." „Ik begrijp deze reactie niet", zegt ook Kees Kleppe. „Het geeft een bepaald niveau aan en het geeft ook aan dat Kloetinge de juiste beslissing nam. Meer wil ik er niet over zeggen." Leo Slabbekoorn: „Ik heb met Karl in de kantine wel eens gefi losofeerd over de prestaties. Ik heb hem toen verteld dat ik het allemaal niet goed vond en daar word ik nu dus op afgerekend. Ik ben bijna veertig jaar lid van Kloetinge, maar kennelijk mag ik niet open en eerlijk mijn me ning geven. Wat de afgelopen maanden is gebeurd, is heel jammer voor de club, de spelers, de sponsors en de trainer, maar dat is gebeurd. Laat iédereennu gewoon in zijn waarde. Ik hoop uit de grond van mijn hart dat Karl straks zijn draai weer vindt bij Oostkapelle." Over het akkefietje met de broer van de oefenmeester, zegt Slab bekoorn: „Dat is helaas geësca leerd en valt niet goed te praten. Er waren twee mensen gewoon even te driftig." wel van een heleboel mensen ge schrokken", zegt Le Conté in een toelichting. „Het ging niet om het clubbelang, nee, de trai ner moest er uitgewerkt wor den. Voordat er ook maar een bal gerold had, was er al span ning. Er zijn mensen die een du bieuze rol hebben gespeeld." Stemmingmakerij De Middelburger doelt hierbij onder anderen op Leo Slabbe koorn (sponsor), Kees Kleppe (hij was tijdelijk bestuurslid technische zaken), extern advi seur Piet Koster en Joost Fol mer, die tot medio oktober tech nisch manager was. Ze hebben zich in zijn ogen bezondigd aan stemmingmakerij. „Ze hebben de trainer nooit gesteund", meent Le Conté. „Van alle deskundigen was er bijna niemand die mijn mening heeft gevraagdterwijl ik toch al zes jaar lang elftalleider was. Piet Koster heeft ooit vijf minu ten met me gesproken, maar dat was het dan ook. Ik heb op een gegeven moment zelf Kees Kleppe maar gebeld. Na een kwartier wist ik genoeg en heb ik hem op de man af gevraagd of hij wel een voorstander van Karl Vergouwen was. Dat was hij dus niet. Nou, dat kan je dus niet maken. In zo'n functie moet je onpartijdig zijn." Kwaad daglicht „Leo Slabbekoorn heeft tijdens een feestavond van de eerste se lectie de broer van de trainer fy siek aangevallen. De toon was daarmee gezet. Slabbekoorn is naderhand alleen maar bezig geweest om de trainer in een kwaad daglicht te stellen. Hij voegde alleen maar stress toe, de trainer en de groep hadden hier last van. Later heeft hij een spe ler zover gekregen dat die het disfunctioneren van de trainer op papier heeft gezet. Veel spe lers waren niet op de hoogte van deze actie. Vervolgens heeft Slabbekoorn die brief aan het bestuur doorgespeeld. Later heb ik begrepen dat die brief de balans in negatieve zin heeft doen doorslaan voor de trainer. In de ogen van Le Conté was Joost Folmer vanaf het begin geen voorstander van de aan stelling van Vergouwen. „Dat kon ik aan alles merken. Hij had een heel andere werkhouding dan voorheen, toen Hiensch nog trainer was. Ik miste de sponta niteit. En Karl had steun nodig, maar die heeft hij nooit gekre gen van Joost. Daarna is hij als technisch manager opgestapt en heeft hij de groep in de kou laten staan. Hij prefereerde een persoonlijk belang boven het clubbelang. Daarna is hij de trainer meerdere keren afgeval len. Spelers hebben me vexTeld dat hij zijn boekje te buiten ging. Hij vond de trainer eigen wijs en niet capabel. Ook na het opstappen hield hij contact met verschillende spelers. Naast tactische zaken werd in die ge sprekken ook het functioneren van Vergouwen besproken. Dat vind ik zeer kwalijk." „De situatie heeft zich op den duur als een olievlek uitgebreid. Er kwam steeds meer oppositie, ook van spelers ja. Vind je het gek? Als je maar vaak genoeg benadrukt dat de trainer slecht is, ga je het op den duur nog ge loven ook. Door al die stress was goed functioneren onmogelijk, ook voor de spelers en het kader. Ik neem mezelf kwalijk dat ik dat niet genoeg onderkend heb. Ik was te veel afwezig. Wat dat betreft steek ik de hand in eigen boezem, eigenlijk zouden meer mensen dat eens moeten doen." GOES - De stichting sponsorbelangen voetbalvereniging Kloetinge (SWK) en een groep van veertien sponsors zijn gis teravond in goede harmonie uit elkaar gegaan. De sponsox-s waren ontvreden over het ontslag van trainer Karl Vergou wen en de behartiging van hun belangen.. Ze eisten hun af drachten van dit seizoen terug. Volgens Rob Vergouwen, één van de veertien sponsors en de broer van de ontslagen trainer, is een schikking getroffen tus sen beide partijen. „Wij zijn tevreden en de SWK is dat ook. Wat we wilden, hebben we gekregen. We zijn in een goede ver standhouding uit elkaar gegaan." Het betekent dat de sponsorstichting geen juridische acties van de sponsors, bijna allemaal afkomstig uit de binnen scheep vaax*t, hoeft te vrezen. Of de sponsorgroep het totale bedrag van naar schatting 20.000 euro heeft teruggekregen, wilde Vergouwen niet zeggen. „We hebben afgesproken dat we daar geen mededelingen over zouden doen." RAMSAU - Nadine de Wilde uit Goes is in het Oostenrijkse Ramsau tweede geworden op het NK langlaufen in de disci pline 10 kilometer skaten. In de overalluitslag vond De Wilde zichzelf terug op de zesde plaats. Rien de Wilde, vader van Nadine, deed mee op de 10 kilometer bij de mannen vetex*anen en behaalde daaxin de achtste plaats. GOES - De futsallers van Apollo/Snackbar De Grote Mai'kt hebben door een 4-2-zege op Deo Volente weer wat lucht in de eerste klasse A. Michel Willems scoorde twee keer. Apollo kwam met 0-1 achter, maar Willems tx-ok de stand gelijk via een afstandschot. In de slotminuut van de eerste helft scoorde Randy de Dreu de 2-1 na een messcherpe counter. In de tweede helft zag Deo Volente elke kans gesmoord door de uitblinkende Apollo-doelman Danny van 't Westeinde. Een prachtige goal van Lennard Verwei zorgde voor 3-1. Even werd het nog spannend door de 3-2, maar in de laatste secon den stelde Willems de derde zege van Apollo veilig: 4-2. DEVENTER - Op het jaarlijkse Double Dutch Open, een in ternationaal toernooi voor sporters met en zonder bepex'king, deed Jax'k Zilverentant uit Goes goede zaken. De zwemmer van De Stoxanvogel uit Vlissingen, deed in het Deventer zwembad De Scheg een aax'dige graai in de zak met medailles. Op de 100 meter vlindex'slag en 400 meter vrije slag won hij met tij den van respectievelijk 1.22,75 en 5.22,90. Bronzen me dailles won hij op de 50 en 100 meter vrije slag waar hij res pectievelijk 0.30,33 en 1.08,84 voor nodig had. MIDDELBURG - Het team van Van Gilst/Hogeweg heeft de achtste race van het Zeeuws Indoor Kaxikampioenschap (ZIKK) gewonnen. Na de wedstrijd in Middelburg gaat RBK Verhuur aan de leiding in het algemeen klassement. Direct na de stax*t reden Van Gilst/Hogeweg en Veei'sedam Ra cing weg bij de achtervolgers. Auto Sturm en RBK Verhuur, die door een matige kwalificatietijd achter in het veld start ten, waren gedwongen tot een inhaalrace. Dat deden ze zo goed, dat de spanning in het laatste kwartier van de wedstrijd volledig terug was. Maar Van Gilst/Hogeweg liet zich de dag zege niet meer afpakken. LUIS-Mocht hij nu wél of niet ^len? Dat is de vraag waarop lieren nog geen antwoord i. Voetballer Mario van Iriessche scoorde zondag drie (ivoor Sluis en leverde daar heen groot aandeel in de 5-2- «winning op Terhole. Maar is Van Driessche speelgerech- jÜ Zo niet, dan dreigt voor iseen straf van de KNVB. Wasser Sluis laadde in elk pi de verdenking op zich dat iels niet in orde was met de ^gerechtigheid van de Belg zondag voor het eerst uit- ram voor zijn nieuwe ploeg. stond immers niet op het sdstrijdformulier. Dat ge- de pas na het duel, en op ïdrang van de thuisclub. Sis nu de vraag of daaxmxee «geregeld is. Navraag bij de etbalbond in Breda leert dat oDriessche op 19 januari di- taal gemeld werd, een dag na wedstrijd tegen Terhole. Dat met alles te betekenen, arhet zou er op kunnen dui- üdatde speler pas aangemeld id nadat hij al een bindend dvoor Sluis speelde. In dat alzitdeclub fout en dreigen tpunten aftrek en een boete. Bogaard, waarnemend ®itter van Sluis, zegt dat er 'vuiltje aan de lucht is. „Of '»n Driessche nu zaterdag- ®d of zondagmorgen digi- tab aangemeld bij de B, weet ik niet meer. Maar ^welgebeurd. En je hoeft in 'gevalniet te wachten op een Wtelijke bevestiging vanuit lemeldt hem aan en even taijg je digitaal en auto- "antwoord of de aan bal dan niet is goedge- d-Ik heb die goedkeuring Gisteren heb ik ook het wstiummex] ontvangen. Er niets aan de hand." ('e bond over 19 januari '.vindt Bogaard niet op kijk. „Op zaterdag en zon den ze niet. Het lijkt me dat ze mijn aanmelding 'zaterdag of zondagochtend «maandag zagen. Het lijkt 101 storm in een glas watex-." «alsalles in orde is, waarom JAan Driessche dan niet ^wedstrijd °P het formu- •göet?Bogaard: „We wisten of hij er zou zijn omdat hij '^vrijdag bij de club is. tabben we de formulieren ta bond ingevuld. Het ^formulier werd zon nend ingevuld door men- goed op de hoogte v met de gang van za ken Lol hebben én nationale titel ultieme wensen talentvolle Terneuzenaar door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Hij speelt met zijn va der in de hoofdmacht van het Terneu- zens tiental, zijn opa schaakt en in de woonkamer staan vijf borden speel- klaar. Jan Breukelman (16) kreeg het schaken met de paplepel ingegoten en heeft zich in eigen streek opgewerkt tot een nauwelijks te kloppen jeugdspeler. Een gebrek aan serieuze concurrentie onder zijn leeftijdsgenoten ten spijt, beleeft de jonge Terneuzenaar nog steeds plezier aan het spelletje. „Maar het zal nooit mijn beroep worden." Het klinkt een beetje verontschuldi gend uit de mond van de talentvolle jongeling, die ondanks zijn leeftijd in diverse disciplines al aan ruim twintig nationale kampioenschappen meedeed en in een topbezetting vooral de laatste jaren uitstekend presteerde. Breukel man eindigde twee jaar terug tijdens het NK op een gedeelde eerste plaats en verspeelde vorig jaar in de allerlaatste ronde door een nederlaag de kopposi tie. „Schaken zal voor mij altijd een mooie hobby zijn"stelt hij vast„Ik wil verder in de diergeneeskunde." Die studie ligt komend najaar in het verschiet, als de Terneuzenaar als afge studeerd vwo'er naar Utrecht hoopt te verhuizen. Dat moet in sportief opzicht een zekex-e uitdaging zijn, omdat hij in de studentenstad bij uitstek op spelers van zijn niveau zal stuiten,Maar ik wil wel voor de schaakclub Texmeuzen blij ven spelen", blikt hij vooruit. „Dan kom ik ook nog eens thuis." Boterhammetjes Zoals de echte voetballer altijd een bal in de buurt heeft, zo was Breukelman op piepjonge leeftijd niet van het schaakbord weg te slaan. Hij stond er maar wat graag bij als zijn vader de stukken op het bord zette. Werkte zijn boterhammetjes netjes aan tafel naar binnen, maar met een schaakbord bin nen handbereik. Als ventje van vier gaf de Terneuzenaar al aanwijzingen tij dens schaakpartijen van volwassenen. En toen hij zes jaar was, tekende hij stellingen op een schaakbord, om er vervolgens bij te schrijven hoe een mat- stelling kon worden verkregen. Zijn intellectuele ontwikkeling bleef op de basisschool niet onopgemerkt. Breukelman mocht een jaar overslaan omdat hij zich in de klas verveelde en meldde zich als laat in het schooljaar geboren leerling op tienjarige leeftijd voor de brugklas. De eerste lessen van het stappenplan van de KNSB (schaak bond) waren eveneens niet meer dan verplichte kost. Amper zeven was hij, toen hij tijdens een schaaktoernooi voor basisscholieren voor het eerst de krachten mocht meten met kinderen uit Jan Breukelman heeft veel baat bij de bondstrainingen op Papendal: „Blunders? Die maak ik de laatste tijd gelukkig niet echt meer. Ik ben een stuk vaster gewor den." foto Peter Nicolai groep zeven en acht. Nadat hij al zijn partijen had gewonnen, lijfde schaak club Temeuzen hem snel in. „Ik vond het wel leuk, maar deed niks aan de les sen uit het stappenplan", bekent Breukelman. „Als er gezegd werd dat ik een diploma moest halen, deed ik exa- Toen Breukelman tien jaar was, debu teerde hij als invaller in het eerste team van de Terneuzense schaakclub aan het zevende bord. Met winst. „Dat is voor een tienjarige natuurlijk geweldig. Een schaker moet inzicht hebben. Je kunt dat in zekere zin ook wel verwerven, maar je moet het eigérxlijk van nature hebben. Je moet willen studeren en je moet goed kunnen doorrekenen." Onbezonnen Zijn aanvankelijk soms onbesuisde en onbezonnen spel maakte snel plaats voor meer doox'dacht schaken. „Ik was vroeger vooral met mijn eigen plannen bezig en lette minder nauwkeurig op wat de tegenstander deed. Blunders? Die maak ik de laatste tij d gelukkig niet echt meer. Ik ben een stuk vaster gewor den." Dat is mede een gevolg van de bonds trainingen op nationaal sportcentrum Papendal. „Daar is er echt op gehamerd dat ik niet onbesuisd mocht spelen. Ik val graag aan, maar niet roekeloos. Ik probeer altijd een degelijke stelling op het bord te brengen. Dat springerige heb ik wel afgeleerd. Je leert je stukken zinniger weg te zetten. Bovendien heb ik door die NK's toch al veel ervaring." „Ik denk dat mijn positiespel wel goed is", noemt hij een pluspunt. „Ik ken ook een heleboel openingen oppervlakkig, maar weet niet van elke opening de voortzettingen. Ik open met wit graag Schots, maar ik durf ook Siciliaans te spelen. Met zwart speel ik graag Fi*ans en als wit met d4 opent, kom ik het liefst met het Konings-Indisch. Wit gaat dan helemaal over de damevleugel, terwijl zwart de koningsvleugel neemt. Mooi is dat, dat walsen met die pionnen. Wie het eerst komt, het eerst maalt." Avontuur Met een op degelijkheid gestoelde zucht naar avontuur heeft hij zich pri ma ontwikkeld. Bx-eukelman werd twee jaar geleden gedeeld eerste tijdens het NK en legde vorig seizoen na verlies in de laatste ronde beslag op de derde plaats. „Verbeterpunten? Ik heb nu een rating van 2044, dat moet nog wat om hoog. Het komt er vooral op neer dat ik de theorie nog meer moet bekijken. Ik volg op dit moment de ronden van het Corus-toernooi op internet en geef zelf les aan jongere talenten in de club. Dan moet ik zelf mijn openingen ook nog eens goed doornemen." „Sommige partijen 'skim' ik echt. Daar ben ik dus binnen twee minuten langs. Maar ik print ook wel eens partijen uit. Dan geef ik er commentaar bij. Die be studeer ik later nog eens op mijn ge mak. Mijn ultieme wens? Ik wil vooral lol hebben met schaken. En een keer al leen eerste worden op een NK lijkt me ook wel wat." HM Bangkok. Thailand Open. Eerste ronde, mannen: Palyama (Ned) - Vivatpatanakul (Tha) 15-5 15-11. Eerste ronde, vrouwen: Meuiendijks (Ned) - Ooi Yu Hang (Mal) 11-1 11-0, Jan Soo Young (Kor) - Beenhakker (Ned) 11-45-11 11-7, New York. NBA: NewYork Knicks -Toronto Raptors 90-79, Washington Wizards - Chica go Bulls 93-83, Atlanta Hawks - Indiana Pacers 97-100, Philadelphia 76-ers - Seattle Supersonics 81 -90, Detroit Pistons - San An tonio Spurs 85-77, Orlando Magic - Milwau kee Bucks 106-99, Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 100-125, Minnesota Tim- berwolves - New Orleans Hornets 97-90, Memphis Grizzlies - Houston Rockets 88-83, Golden State Warriors - Utah Jazz 101-85, Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 85-88. 1e klasse All: Apollo'69 1-Deo Volente 1 4-2. 2e klasse A21: Pubbles 1-Amigos de Post 3-2, SSV'65 2-FZV/ln Axtion 1 6-7, SSV'65 1-Biezentrappers 1 6-2, ZVV/CV de Flora-SSV'65 3 6-4. Stand: FM Sranang 213- t 39, SSV'65 1 14-36, FZV/ln Axtion 1 14-36, Amigos de Post 15-22, Biezentrappers 1 14- 21, Luctor'88 1 14-19, Pubbles 1 14-16, SSV'65 2 15-16, Matisse 1 14-11, SSV'65 3 14-10, ZVV/CV de Flora 15-4. Klasse A22: SSV'65 5-Biezentrappers 2 3-4, Pubbles 2- Kloetinge 1 3-7, FM Sranang 3-SSV'65 411- 3. Stand: Kloetinge 1 15-37, FM Sranang 3 16-36, Pubbles 2 16-31, SSV'65 4 15-14, Bie zentrappers 2 15-12, SSV'65 5 15-4, Middelburg. Zeeuws Indoor Kartkampioen- schap, race 8, A-poule: 1. Van Gilst/Hoge weg, 2, RBK Verhuur, 3, Auto Surm, 4. Veer- sedam Racing, 5, Midlife Racing, 6. C1000/ Klassenoten, 7. Risa Racing, 8. Maximaal TV. Stand: 1. RBK Verhuur 62 punten, 2. Au to Sturm 58,3, Klassenoten/ClOOO 39,4. Van Gilst/Hogeweg 36,5. Risa Racing 29,6. Veer- sedam 28,7. Midlife Racing 18,8. Maximaal TV 2. Wijk aan Zee. 66e Corustoernooi. Grootmeestergroep A, negende ronde: Van Wely (Ned) - Adams (Eng) 1 -0, Barejev (Rus) - Timman (Ned) 0-1, Sjirov (Spa) - Sokolov (Ned) 1-0, Kramnik (Rus) - Anand (Ina) 1/2- 1/2, Zhong (Chn) - Topalov (Bui) 1/2-1/2, Svidler (Rus) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Bologan (Mol) - Akopian (Arm) 1-0, Stand: 1. Anand 6,5, 2/3. Adams, Leko 5,5, 4/7. Van Wely, Svidler, Topalov, Kramnik 5, 8. Sjirov 4,5, 9/10. Bologan, Akopian 4, 11/12. Timman, GOES - Zondag-eersteklasser Terneuzen had gisteravond aan een kwartiertje voldoende om plaatsgenoot Terneuzense Boys te verslaan (0-3). De oefenwed strijd Hoek-Rillandia werd af gelast. Terneuzense Boys - Terneuzen 0-3: Een halfuurtje deed Ter neuzense Boys mee, maar toen demarreerde de buurman naar 0-3 via twee goals van de acht tienjarige Jarao Waebeke en één van de teruggekeerde Williams Benoit Moukoko. Terneuzen had ook in de tweede helft een overwicht, maar scoorde niet meer. Zhong 3,5,13/14. Sokolov, Barejev 3. Grootmeestergroep B, negende ronde: Stellwagen (Ned) - Tiviakov (Ned) 1-0, Van der Wiel (Ned) - Nijboer (Ned) 1-0, Stefano- va (Bul) - Fressinet (Fra) 1/2-1/2, Nakamura (VSt) - Bruzon (Cub) 1-0, Hamdouchi (Mar) - Granda Zuniga (Per) 1/2-1/2, Lobron (Dui) - Dominguez (Cub) 1/2-1/2, Naiditsch (Dui) - Zu Chen (Chn) 0-1 Stand: 1Fressinet 6,5,2. Dominguez 6, 3/4. Naiditsch, Bruzon 5, 5/8. Stellwagen, Van der Wiel, Nakamura, Gran da Zuniga 4,5,9/12, Tiviakov, Zu Chen, Ham douchi, Lobron 4,13. Nijboer 3,5,14. Stefa- nova 3. Grootmeestergroep C, negende ronde: Werle (Ned) - Peng (Ned) 1-0, Etmans (Ned) - Smeets (Ned) 0-1, Barendse (Ned) - Ernst (Ned) 0-1, Lanchava (Ned) - Lahno(Oek) 1/2- 1/2, Janssen (Ned)-Popov(Rus) 1/2-1/2, Ga- goenasjvili (Geo) - Pavlovic (Smo) 1/2-1/2, Pavasovic(Slo)-Carlsen(Noo) 1-0. Stand: 1. Ernst 7,5,2. Carlsen 7,3, Smeets 6,5,4/5. Ga- goenasjvili, Pavlovic 5,5, 6/7. Werle, Lahno 5,8/11. Lanchava, Janssen, Popov, Pavaso- vic 4,5,12. Peng 2,13/14. Barendse, Etmans 0,5. Lucky Day: 5-6-7-12-21-24-25-27-28-29-34- 39-48-51-52-58-64-65-73-78 (onder voorbe houd van typefouten) Oefenduel; Rheden-Vitesse 0-7 (0-3). Doel punten: Rink 3 (waarvan 1 strafschop), Hofs 2 (waarvan 1 strafschop), llic, Zongo. FC Utrecht - Schalke'04 0-0. Adelaide. Tour Down Under. Eerste etappe, start en finish in Adelaide: 1. McEwen (Aus) 50 km in 1,02.19, 2. Kemna (Ned), 3. Rens- haw (Aus), 4. Brown (Aus), 5. Vogondy (Fra), 6. Portal (Fra), 16. Van Katwijk, 19. Pronk,23. Smink, 24. Van der Ven, 26, Ten Dam, 33. Van Duimen, 68. Jonker, 70. Engels, 80. Vier houten. TILBURG - Denny Land zaat tekent vandaag een contract bij AZ. De club uit Alkmaar heeft met Willem II overeenstem ming bereikt over de af koopsom en hoeft alleen nog enkele formaliteiten af te handelen. De overgang is daarmee per direct een feit. Land zaat (27) had in Tilburg een doorlopend contract van anderhalf jaar. De vergoeding die AZ moet betalen aan Willem II, zal rond de zeshonderdui- zend euro liggen. Mariano Bombai'da is in verregaande onderhande ling met De Graafschap om daar het lopende voet balseizoen af te maken. De pinchhitter kwam dit seizoen nog maar drie keer in het veld en maakte daarbij één doelpunt. Vo rig seizoen kwam hij zes tien keer in actie waax-bij hij diie keer scoorde. GPD Johan le Conté stuurde afgelopen week alle spelers van Kloetinge een brief waarin hij zijn vertrek als elftalleider van de hoofdklasser toelicht. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19