Heeste klachten Veere verholpen PZC Buren verhuizen met echtpaar mee Goes vindt risico's Stationspark acceptabel 11 w ineenteraad buigt zich nog over strooibeleid 'agenda Maand cel voor huiselijk geweld Werkstraf voor stelen blikjes bier Vlissingers bestraft voor diefstal tv Rijverbod voor automobilist lezers schrijven Bastion III Boete voor bezit alarmpistool Winterkwis Pipistrello lichtadvies KERKBALANS woensdag 21 januari 2004 flffiLANDE - Burgemeester l wethouders van Veere zien Lpiggeen kans een beperkt „tal kleine ergernissen op te poot de bevolking was Jg meer gevraagd om bij ifcid ie strooien in woonwij- Daarmee, aldus het college, Ml geld gemoeid. De gerncen- jnd moet daarover dit voor tong beslissen. viemeente Veere begon vorig irmet het project kleine erger- SB. Voorbeelden daarvan e vemieiingen, fout gepar- ide auto's, zwerfvuil en ge- jdsoverlast. In de laatste eva- j! concludeerde het college (bijna alle ergernissen tot te genheid zijn opgelost. Negen den bleven over, een aantal ervan vergt (veel) meer tijd. li ging om verkrotting van neen en verval van monumen- kgebouwen. ('Dorpsraad Serooskerke éniehet probleem aan van re elater in bushokjes. Door Ondernemers en peente Goes inappen stad op JOES Papier verandert in ste un, Jaren van praten over de tkomst van het Goese stads- irl werden gisteren afgesloten Kt de ondertekening van de in- nlieovereenkomst voor het lislerplan Binnenstad. (gemeenteraad stemde vorige adinmet de plannen, inclu- de heffing van baatbelas- ig voor de betrokkenen in de üastad. Dat betekent dat de ronde drie jaar het winkelge- >d opnieuw wordt ingericht, totaal wordt er ruim twintig iin het centrum geïnves- (rd De ondernemers leggen in tal 4,75 miljoen euro op ta- MEKACTIVITEITEN REDACTIE WALCHEREN iRöitenruststraat 18 J® EB MIDDELBURG jh': 0118-493000 hx: 0118-493009 E-mail; redwalch pzc. n Aivan der Sluis (chef) RtOia Berkelder Nh Ramakers |Mifiam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie S'ationspark 28 bstbus 31 AA goes Tel' '0113)315500 ^•(0113)315669 E-mail: redactie pzc. n I •nterimet "^•pzc.nl ^ail: web@pzC.n| ^oogklachten: p423l 231 ^maandag t/m vrijdag ge lede openingstijden; peraags tot 12.00.uur een volgens de dorpsraad foute constructie loopt het water de abri's in. Het college merkt op dat nage noeg alle bushokjes in de ge meente van een standaardmodel zijn, dat in veel plaatsen in ons land wordt gebruikt. De hokjes in de gemeente Veere zijn twee jaar geleden geplaatst en moe ten nog lang mee. De afdeling Beheer en Onder houd stelt dat het model van de bushokjes zich kenmerkt door de open ruimte tussen de wan den, de vloer en het dak. Daar door kan wind en regen naar binnen komen. Op de meeste lo caties leidt dat niet tot proble men. In Serooskerke zijn er wel klachten, waarschijnlijk vanwe ge de lokale omstandigheden. Met een eenvoudige oplossing (het dichtmaken van de open ruimte aan de kant waar de meeste wind doorheen komt) is het probleem opgelost. Het colle ge is niet van plan alle hokjes dicht te maken, maar ze bij klachten per geval te bekijken. De Dorpsraad Zoutelande had gevraagd om de bankjes en de af valbakken op de boulevard te la ten staan in de wintermaanden. Nu worden ze elk jaar wegge haald. Volgens de afdeling Be heer en Onderhoud zijn er diver se redenen om het kleinmeubi- lair weg te halen. De eerste is een hele praktische. Als de bank jes en afvalbakken blijven staan, is het onmogelijk om met een machine het opgestoven zand weg te halen. Met de hand de banken en de bakken schoon maken kan wel, maar dat is geen goede en tegelijkertijd tijd rovende oplossing. Een andere reden voor het weg halen in de wintermaanden is dat de bankjes en afvalbakken veel langer meegaan als ze wor den opgeslagen. In de winterpe riode worden ze onderhouden. Als het kleinmeubilair buiten zou blijven staan, zou de levens duur behoorlijk korter worden. De afdeling wijst er ook op dat de bankjes in de winter veel min der vaak gebruikt wprden. Een mogelijkheid is om ze op de kruin van de zeewering te zet ten, maar het college heeft beslo ten ze gewoon elke winter weg te halen. Over uitbreiding van de strooi- routes naar de woonstraten doen B en W voorlopig geen uit spraak. Het college stelt dat er hoge kosten gemoeid zijn met de uitbreiding van de gladheidsbe- strijding. In de Voorjaarsnota wordt het beleid geëvalueerd en beslist de raad of er geld voor vrijgemaakt wordt. Het Stationspark in Goes wordt verder uitgebreid, ondanks dat veiligheidsnormen worden overschreden. GGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, Cö 12.00 uur: Tossen. Inschrijving 8.45 - 9.00 uur; UPSKERKE - Hel Dorpshuis, 14.00 :tesballen en biljarten; ÜSKERKE-Ons Huis, 13.30 uur: Bil- in bejaardensoos; IDELBURG - Trefpunt, Nassaulaan, too uur: Inloopochtend, (012,00, wijkinternetpunt; Molstraat 0: Sjoelclub Stichting Welzijn sTtge Werf, Rijnstraat, 14.00 uur: Ksbal; SI-SOUBURG - Wijkcentrum De inboog, 9.30 - 11.30 uur: Kleding uur: Koffiecontact, uur: Kaarten maken voor fesn, #•21.30: Kleding maken; ROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur: wbal,biljarten en kaarten; ISSINGEN- Wijkcentrum Open Hof, Soosmiddag voor 50-plus- 15-21.45 uur: Hatha Yoga; inUiiloophuis, Van Goghlaan 241a, 3516.00uur: Sociaal spreekuur; fÉPopeye, 22.30 uur: Optreden Copy- door Rolf Bosboom GOES - Hoewel de veiligheids normen worden overschreden, zet de gemeente Goes de uitbrei ding van het Stationspark door. Wel worden allerlei maatrege len bekeken om de kans op een ramp met dodelijke slachoffers zo klein mogelijk te houden. De gemeente is, tot haar erger nis, in een discussie gewikkeld met de inspectiedienst van het ministerie van Volksgezond heid, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Vrom). Die had vraagtekens gezet bij het be stemmingsplan dat de volgende fase van het Stationspark moge lijk moet maken. De risico's van het vervoer van gevaarlijke stof fen per spoor, dat vlak langs het kantorengebied loopt, zouden zijn berekend volgens een onge schikte, achterhaalde methode. De opstelling van de Vrom-in- spectie dwong de gemeente een nieuw onderzoek te laten doen. Dat is uitgevoerd door het Goe se ingenieursbureau F. Koch. De uitkomsten daarvan zijn in middels bekend. Uit het onderzoek blijkt dat het 'groepsrisico', de kans op een ramp met dodelijke slachtof fers, de norm overtreedt. Vooral ongevallen met veel slachtof fers, meer dan honderd, hebben 'een hogere dan acceptabele kans op voorkomen', aldus het bureau. De overschrijding wordt vooral veroorzaakt door de plannen voor een woontoren en een school (De Vliedberg) in het gebied. Met het zogeheten plaatsgebon den risico is niets mis. Op basis van de verwachte aantallen transporten mogen in een strook van dertig tot veertig meter van af het spoor geen kwetsbare be stemmingen, zoals woningen, worden gerealiseerd. Daar zijn ook geen plannen voor. De normen liggen niet wettelijk vast. Gemeenten mogen er dan ook van afwijken, als ze daar voor tenminste goede redenen aangeven. Het gemeentebestuur van Goes is dat van plan. In een voorstel aan de gemeenteraad belooft het 'al het rederlijkerwijs moge lijke te doen, voor zover dit bin nen onze bevoegdheid ligt, om de kans op slachtoffers en scha de te minimaliseren'. Daarvoor zijn er diverse ideeën. In elk geval worden toekomstige bewoners en gebruikers van pan den in het gebied geïnformeerd over de risico's, moeten de ge bouwen aan bepaalde veilig heidsvoorschriften voldoen en wordt het gemeentelijke ram penplan specifiek uitgewerkt voor het Stationspark. Maximumsnelheid Daarnaast wil de gemeente pro beren het gevaar van de treinen met gevaarlijke stoffen zo veel mogelijk te beperken. Daarbij kan worden gedacht aan het in stellen van een maximumsnel heid van veertig kilometer per uur (eventueel alleen 's avonds en 's nachts), gevaarlijke trans porten meer 's nachts laten rij den, een speciale behandeling van het lpg-vervoer en mogelijk zelfs het weren van lpg-vervoer door Goes. Andere zaken die worden ge noemd zijn het realiseren van door Edith Ramakers OOST-SOUBURG - Ze hadden nooit gedacht nog eens uit hun woning aan de Poortugaalstraat in Oost-Souburg te vertrekken. Het echtpaar Marie en Klaas Wal woont er al meer dan vijftig jaar met veel plezier. „Maar toen Klaas deze woning zag, vond hij het toch een goed idee om te verhuizen. We krijgen een mooi uitzicht, de woning is groot genoeg en we zitten vlak bij ons vertrouwde buurtje. Nu we nog goed zijn, kunnen we zelf verhuizen en zelf kiezen wat we willen", zegt Marie Wal. Klaas en Marie Wal staan aan de vooravond van hun verhui zing naar woonzorgcentrum Nieuw Bachtenpoorte toch een beetje onwennig in hun toekom stige woning, Familieleden sjou wen de laatste spullen naar bin nen. Alles ruikt nieuw. „We ho pen hier morgen voor de eerste keer te slapen. Het is een vreemd gevoel. Op je zesentach- tigste jaar nog een keer wennen aan een nieuwe omgeving. Maar ik geloof wel dat we het hier naar onze zin zullen krijgen", verwacht Klaas. Ze zijn een van de eerste nieuwe bewoners van het gloednieuwe centrum aan het Oranjeplein in Oost-Souburg, waarvoor medio maart 2002 de eerste paal werd geslagen. Voor de architectuur van het gebouw is EGM-archi- tecten uit Dordrecht verant woordelijk. Het woonzorgcen trum maakt onderdeel uit van de totale opknapbeurt van het hart van Oost-Souburg. Het Oranjeplein zal een metamorfo se ondergaan. Het is nog niet bekend wanneer de officiële opening van Nieuw Bachtenpoorte is. „De bewoners moeten zich eerst maar thuis gaan voelen", reageert Ed Palar, directeur van Woningstichting Walcheren uit Koudekerke. De woningstichting gaat Nieuw Bachtenpoorte beheren, de stich ting Werkt voor Ouderen ver zorgt de zorg. Van de 73 wonin gen is iets meer dan de helft in gericht als een speciale zorgwo- ning. De familie Wal kon niet alle meubels meenemen. „Ons vori ge huis was veel ruimer. We had den een grote tuin, maar dat viel niet mee om die bij te houden. Je wordt ouder en Klaas heeft niet meer zo'n goede ogen." Ze zullen vaker met weemoed te rugdenken aan de Poortugaal straat. „Het was een leuke straat. Een echt buurtje, we maakten een praatje met die en die en deelden ^allerlei dingen met elkaar. Maar ja, ook daar verandert het. De laatste maan den zijn er vier mensen komen wonen. De sfeer wordt vanzelf anders in die straat." Jongeren De ouderen vertrekken, maken plaats voor de jongeren. „En hier komen we elkaar weer te gen." Want ook de buren, fami lie Van den Dorpel, waar fami lie Wal al veertig jaar naast woont, besloten te verhuizen naar Nieuw Bachtenpoorte. Van den Dorpel kwam het nieuws een tijdje geleden vertellen, hij zei: „Waar jullie gaan, gaan wij. We kunnen elkaar niet meer mis sen." Maar helaas was er geen woning meer vrij direct naast fa milie Wal. „Ze gaan hier voorbij de hoek wonen, maar dat is nog vlakbij." Het gewone leventje wordt elders hervat. „We kun nen straks hier weer 'samen le zen'. We delen de krant al ja ren", merkt Marie op. „En van hier uit kan ik gemakkelijk het dorp in." Huiskamer Klaas kijkt er een beetje tegen op dat hij 'straks alleen tussen ouderen zit'. „In een straat of buurt kom je gemakkelijker MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. No- mes veroordeelde gisteren een 38-jarige man zonder vaste woon - of verblijfplaats voor poging tot zware mishande ling en bedreiging conform de eis tot een maand gevange nisstraf. De verdachte had op 16 november vorig jaar in Vlissingen een vrouw meermalen in haar gezicht ge stompt en geslagen. Toen het slachtoffer begon te schreeu wen had de man geroepen: „Als je doorgaat, dan ver moord ik je." Volgens officier van justitie, G. Oosterveld, had de vrouw door de vuistslagen een gebroken neus opge lopen. Raadsman E. Smit verwees in dat verband naar de aanvullende informatie van de arts, die niet over een ge broken neus repte. De strafpleiter vond dat het incident in een bepaalde context dient te worden geplaatst. „Het slachtoffer flipte. Het zijn twee gehavende mensen die niet in staat zijn hun relatie vorm te geven." Smit vroeg de rechter zijn cliënt een zo beperkt mogelijke gevangenis straf op te leggen. De politierechter vond de eis van de of ficier, een maand cel, passend. MIDDELBURG - Voor het stelen van drie blikjes bier is gisteren een 32-jarige inwoner uit Middelburg veroor deeld tot dertig uur werkstraf. De Middelburgse politie rechter, G. Nomes, hield er in de strafmaat rekening mee dat de man nog niet zo lang geleden twee keer eerder voor winkeldiefstallen is veroordeeld. De Middelburger zei drank te stelen, omdat hij een alcoholprobleem heeft. De blikjes bier nam hij op 19 november vorig jaar weg bij een supermarkt in Middelburg. De verdachte vertelde voor zijn alcoholverslaving onder behandeling van een psychiater te zijn. MIDDELBURG - Een 28-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren in Middelburg voor verduistering veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. De Vlissinger had op 14 oktober vo rig jaar in Middelburg bij zijn werkgever een televisie ach terovergedrukt. Een 26-jarige man uit Vlissingen, die de tv voor 350 euro (een kwart van de winkelwaarde) had ge kocht, kreeg voor heling vier weken cel opgelegd. De ver dachte heeft een fors strafblad. De 28-jarige man had eer der verklaard de tv te hebben verduisterd, omdat hij nog drugsschulden had. De Vlissinger is in 2002 ook voor ver duistering in dienstbetrekking veroordeeld. De politie rechter nam het hem kwalijk dat hij misbruik had ge maakt van het vertrouwen van zijn werkgever. GAPINGE - Een 28-jarige automobilist uit de gemeente Veere heeft in de nacht van maandag op dinsdag een rij verbod gekregen van vier uur voor rijden onder invloed. De man werd rond half twee aangehouden op de Snouck Hurgronjeweg in Gapinge. De politie had de automobilist al eerder willen aanhouden, maar hij reed met een dusda nig' hoge snelheid de binnenstad van Middelburg uit, dat hij pas in Gapinge aangehouden kon worden. Uit een ade manalyse bleek dat de man tweemaal te veel had gedron ken. foto Willem Mieras een ongelijkvloerse kruising bij de Van Hertumweg en het sane ren van wissels in het gebied, zo dat de kans op 'conflictpun- ten' zo klein mogelijk wordt ge houden. De raadscommissie grondgebied houdt maandag 26 januari een hoorzitting over het bestem mingsplan. Bezwaarmakers kunnen hun on genoegen dan toelichten. De bij eenkomst wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Behalve de Vrom-inspectie heb ben de Zeeuwse Milieufederatie en een grote groep particulieren protest aangetekend. Zij hebben vooral problemen met de hoogte van de woontoren (22 verdiepin gen). Het college van B en W liet al eerder weten die bezwaren niet te delen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Wethouder A.de Vries wil een woonservicezone in de wijken, 'zodat de bewoners in hun wijk kunnen blijven'. Een woonservi cezone in de Olmenlaan kan heel goed dienst doen voor de Griffioenwijk. Indien er een groot gebrek is aan jongeren huisvesting, dan kan hij er ook voor kiezen op de locatie Olmen laan eenvoudige huisvesting voor jongeren te creëren. Het Bastion is een seniorencomplex - geen verzorgingscomplex - waar de bewoners met veel ple zier nog zelfstandig wonen. De wijkpost in Bastion is de centra le ontmoetingsplaats, waar ook ouderen uit de omgeving graag komen. Wat wil je nog meer! De bewonerscommissie vindt de wo ningen 'juist heel goed geschikt voor ouderen'. De Stichting Pro testantse Ouderenzorg op Wal cheren is op grond van haar identiteit verplicht om het wel zijn van de ouderen voorop te stellen. Het welzijn van de bewo ners van Bastion is er alles aan gelegen, dat zij er kunnen blij ven wonen.Conclusie: Bestuur van de SPOW en wethouder De Vries respecteer de zienswijze van de bewoners van Bastion. Dat bent u verplicht. J.Boone Veersesingel 186 4332 TE Middelburg MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 43-jarige inwoner van Vlissingen voor wapenbezit bij verstek veroordeeld tot 300 euro boete. Bij de Vlissinger werd op 16 november vorig jaar een start/alarmpistool en munitie aangetroffen. Advertentie Klaas en Marie Wal verhuizen morgen naar woonzorgcentrum Nieuw Bachtenpoorten. foto Ruben Oreel jong en oud tegen. Maar ik klaag niet. Heel vaak kom ik niet meer buiten. Hoe ouder je wordt, hoe belangrijker de huis kamer wordt. Ik moet het in huis naar mijn zin hebben." Over een tijdje zal hun uitzicht, aan de zijkant van Nieuw Bach tenpoorte, mooier zijn. De grond is omgeploegd. Super de Boer verhuist van de ene kant van het Oranjeplein naar het andere en trekt in, in een nog te bouwen nieuw complex. „Dan heb ik wat te kijken. Ik hou van wat beweging voor mijn deur." van 750,- voor 550,- (zolang de voorraad strekt) l/ï BOGAARD voor een passend Nieuwstraat 21. 4524 EB SLUIS Tel. 0117-461853 - www.bogaardlights.nl 10. Bob de Bc 11Frans Bauer Voor meer informatie kunt u onze site www.kerkbalans.nl bezoeken. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11