Terneuzen zonder kleerscheuren PZC Kloetinge ten onder in slijtageslag Favorieten verliezen in de derde klasse 15 Jan Kolijn uit bestuur Terneuzen gestapt leeuws-Vlaamse eersteklasser wint opwarmertje voor topper met Geldrop Goverse tweede in Van Vliet Cup Van der Spil terug van stage Rillandia strikt Wim van Nijnatten Zwart Wit '28 op sterven na dood Snelle tijden Zeeuwse schaatsers maandag 19 januari 2004 flfljsElZEN - Jan Kolijn maakt geen jjflmeer uit van het bestuur van voet- kiclub Temeuzen. De Terneuzenaar, portefeuille Technische Zaken in r had. is vorige week naar eigen ^en op verzoek van toenmalig inte- rim-voorzitter Anton Hermus afgetre den. Elf dagen geleden trad Eddy Dobbeleir af als voorzitter van Terneuzen, omdat er binnen het bestuur verschil van in zicht was ontstaan over de toekomst van de zondagclub. Zijn taken werden vervolgens waargenomen door Anton Hermus. ..Vorige week zondag kwam hij bij mij langs", vertelde Jan Kolijn gisteravond. „Hij verzocht mij terug te treden om de voorzitter (Dobbeleir) te rug te laten komen." Aan dat verzoek gaf Kolijn gehoor. „Op deze manier hoor je niet te hande len. Het gaat volgens mij niet om perso nen, maar om het beleid bij de club." Jan Kolijn wilde niet inhoudelijk op de affaire ingaan. Voorzitter Dobbeleir wilde gisteren rond de wedstrijd Ter- neuzen-Halsteren (3-0) in het geheel niet reageren op het aftreden van Ko lijn. DEN HAAG - De finalewedstrijd om de Peter van Vliet Marathon cup kende op de ijsvloer van de Haagse Uithof een verrassende ont knoping. In de eerste plaats won Bart van der Valk uit Pijnacker de laatste marathon om de Peter van Vliet Cup. Hij reed in de finale weg bij zijn medevluchters, onder wie Patrick Goverse uit Kapelle,1 en kwam alleen over de finish. De sprint om de tweede plaats werd' gewonnen door Martijn Storm uit Monster, vierde werd Patrick' Goverse. Door deze klasseringen verloor Goverse zijn leidende posi tie in het klassement en werd met een half punt verschil tweede ach ter Martijn Storms Bij de veteranen eindigde Fop Fonteyne uit Haamstede op een knap pe vierde plaats. In het eindklassment was de zesde plaats voor hem weggelegd. j GRONINGEN - De Goese judoka Jessica van der Spil heeft afgelo pen week met de Nederlandse kernploeg deelgenomen aan het trai-' ningskamp in Mittersill. Deze loodzware stage wordt jaarlijks in de ze Oostenrijkse wintersportplaats door de Europese Judo Unie georganiseerd. Dagelijks werden de circa 500 topjudoka's uit heel Europa door de Oostenrijkse bondscoach met vrije gevechtstrainin- gen (randorïs) geconfronteerd. Van der Spil ziet deze winterstage als een ideale voorbereiding op de vier A-toernooien die de komende periode op het programma' staan. In Moskou, Sofia, Parijs en Leonding moet de zwaargewicht deelname aan vier andere A-toernooien afdwingen. Ze kan dan ook de concurrentie aangaan met Francoise Harteveld voor een Olympi sche ticket. Harteveld, die in de finale van het Nederlandse Kam-' pioenschap nog het hoofd moest buigen voor Van der Spil, staatho- ger op de huidige Europese ranglijst en is nu al verzekerd van deel name aan alle acht A-toernooien. Van der Spil schrikt hier niet van: terug, Ik vóel me sterker dan ooit!" RILLAND - Wim van Nijnatten is met ingang van volgend voetbal seizoen de nieuwe trainer van Rillandia. De Roosendaalse oefen- meester heeft een contract van een jaar getekend. Hij is de opvolger' van Paul van Buuren. Van Nijnatten heeft op dit moment geen club onder zijn hoede. Hij heeft voor een jaart rust gekozen. In het verleden was hij onder meer actief bij VES, BSC en Oosterhout (zondag). ROTTERDAM - Voetbalvereniging Zwart Wit '28 houdt mogelijk aan het eind van deze maand al op te bestaan. De roemruchte Rot-| terdamse amateurclub zou na dit seizoen samengaan met TOGR. maar die fusie wordt door de gemeente Rotterdam op advies van de KNVB en de dienst sport en recreatie niet (financieel) ondersteund. De torenhoge schuld - volgens zegslieden bij Zwart Wit '28 vier ton - is hiervan de belangrijkste oorzaak. Het bestuur van Zwart Wit '28 zalvandaag surséance van betaling aanvragen. Het hoopt op die manier het voortbestaan van de vereniging te rekken. Een curatoi moet vervolgens beslissen of het faillissement wordt aangevraagd De spelers van de Rotterdamse vereniging kunnen in ieder geval de ze maand nog gewoon voetballen. Op 31 januari moet echter de: huur van de velden aan de gemeente en de contributie aan de voet balbond worden overgemaakt Blijft Zwart Wit '28, waarvan de hoofdmacht in de zaterdag-hoofdklasse uitkomt, in gebreke dan worden alle ploegen uit de competitie genomen GPD. fc verbeterde de zeventienjari- JïRinus Wisse, onder andere be- pd in het Zeeuwse skeelercir- pit, twee persoonlijke records: *257 op de 500 meter en 1.28.99 spde 1000 meter. Uo Janse uit Yerseke verbeter en zijn persoonlijk record op de '500 meter. De Bevelander finishte bijna Tee seconden sneller dan ooit: U3.53. fcder had Janse al deelgeno- *n aan het Masters circuit in Heerenveen. In deze landelijke lügebaan wedstrijden voor ve- 'sanen reed hij twee persoonlij erecords. Ipde 500 meter reed hij 44.20 ®op de 3000 meter 4.42.65, wat ®er dan zestien seconden snel- was dan zijn oude persoonlij erecord. sportredactie - Stationspark 28 I Postbus 31 4460 AA goes lel: 0113-315640 Fax:0113-315669 j E-mail; sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) (coördinator noord) Roeland van Vliet Sarryvan der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel (0113)315500 ^10113)315669 F-mail: redactie@pzc.nl 'nternet ^■pzc.nl Chinedu Chukwugbo scoort de derde treffer van Terneuzen. foto Peter Nicolai door Jan Dagevos KLOETINGE - Acht minuten voor het einde van de slijtage slag met Quick Boys brak het lijntje alsnog. Kloetinge kon de druk van de gedoodverfde kam pioen niet langer weerstaan. De Bevelandse hoofdklasser kwam in ademnood, kraakte en ver speelde in de slotfase een kost baar punt. In plaats van 1-1 werd het 1-2. Wie later in alle rust de wed strijd nog eens de revue liet pas seren, kon niet anders conclude ren dan dat er zaterdag weinig op de zege van de Katwijkers af te dingen was. Kloetinge mocht dan een meer dan behoorlijke eerste helft afleveren en dapper hebben gestreden voor elke me ter, Quick Boys bleek over 90 mi nuten toch over meer inhoud te beschikken. Dat kwam nog het best tot uiting in de tweede helft toen de gasten het tempo op schroefden, al hun fysieke kracht in de strijd gooiden en het surplus aan routine en indi viduele klasse knap uitbuitten. Invaller Derek van der Plas zorg de in de 66e minuut met een prachtige passeeractie voor 1-1 (Wilco de Valk had Kloetinge in de eerste helft aan de leiding ge bracht) en in de 82e minuut schoot verdediger Richard Hoek na slecht wegwerken de bal in het dak van het doel. „Ik hoopte in de tweede helft nog stiekem op een puntje", zei Kloetin- ge-trainer Dolf Roks nader hand, „maar de tegenstander had meer power en was net iets leper." De opvolger van Karl Vergou wen keek later met gemengde ge voelens terug op het duel. In de eerste helft was hij redelijk te vreden over de veldbezetting en het spel van zijn ploeg. ,,We wil den alleen alles in de hoogste Johan de Goederen (links) vecht een vinnig duel uit met een speler van Quick Boys. foto Willem Mieras versnelling doen, waardoor we nogal eens slordig in de eind- pass waren", zei Roks. „Maar in die fase had ik wel het gevoel dat we punten zouden kunnen halen. Na rust zaten we er in het laatste halfuur doorheen en zat er veel te weinig rust in ons spel." Snelheid De nieuwe oefenmeester had in vergelijking met de bekeront moeting tegen Yerseke het team op één positie aangepast. John Bentschap Knook werd buiten de basis gelaten. Roks koos in het hart van de verdediging voor de snelheid van Jeffrey Frij- ters en Erwin van der Woerdt. Pi eter de Munnik en Arno Me- laard completeerden de verdedi ging. Geholpen door een sterk middenveld wist Kloetinge in het eerste halfuur de angels uit het spel van Quick Boys te ha len. De balvaardige Marnix van der Gun lag aan de ketting bij De Munnik, het duo Frijters/Van der Woerdt hield Remco Tor ken kort, Arno Me- laard was alert bij de acties van Peter Timmermans, terwijl Wou ter Labrujère en Johan de Goe deren de aanvoer vanaf het mid denveld afsneden. De omschakeling van verdedi ging naar aanval was hierbij goed, hetgeen Kloetinge moge lijkheden opleverde via Emiel Dorst en Ronald Zuijdwegt. In de 21e minuut kwam Kloetinge op voorsprong toen een lage voorzet slecht werd weggewerkt door de defensie van Quick Boys. De bal belandde in de voe ten van Wilco de Valk, die met links fraai afrondde: 1-0. Een keerpunt in de wedstrijd was het uitvallen van doelman Merlijn Swennen. Hij raakte in de 33e minuut aan zijn knie ge blesseerd, nadat hij de doorge broken Jan Schaap had getorpe deerd. Een actie die hem rood had kunnen opleveren, maar de goalie had geluk dat scheids rechter Van der Werff even daar voor buitenspel had geconsta teerd. De overtreding bleef nu onbestraft. Swennen probeerde het hierna nog wel even, maar moest vijf minuten later alsnog naar de kant en werd vervangen door Gerben de Kievit. Hoezeer De Kievit ook zijn best deed, de keeperswissel zorgde toch voor wat onrust in de ach terste gelederen. De vervanger van Swennen had een paar keer een slechte uittrap, trad bij een enkele hoge bal wat weifelend op en was in de coaching niet al tijd nadrukkelijk aanwezig. Wel voorkwam hij voor rust bij een inzet van Bak de gelijkmaker. Na de pauze draaide Quick Boys de thuisploeg de duim schroeven verder aan. Kloetinge bezweek uiteindelijk onder de druk Bij twee scrimmages voor de goal raakte Kloetinge in pa niek, met alle gevolgen van dien. „Het waren twee identieke goals", vond Roks. „Het heeft al lemaal met een gebrek aan ver trouwen te maken. Als je ver trouwen hebt, blijf je rustig en wordt die bal gewoon op een rus tige manier weggeroeid." De nederlaag deed pijn en maakt het karwei - Kloetinge heeft nog tien wedstrijden te gaan - er alleen maar lastiger op. Roks. We moeten conditio neel aan de slag en we moeten meer rust in ons spel zien te krij gen. Daar gaan we deze week aan werken, lekker drie keer trainen. Er is een hoop werk aan de winkel, maar de situatie is niet hopeloos. Ik wanhoop niet." Kloctinge-Quick Boys 1-2 (1-0) 21 Wilco de Valk 1-0, 66 Derek van der Plas 1-1, 82. Richard Hoek 1-2. Scheidsrechter. R. C. P van der Werff (Drunen). Gele kaarten: Marnix van der Gun, Maarten Bak, Hendrik van Beelen (allen Quick Boys) en Pim Bruins (Kloe tinge). Aantal toeschouwers 1000 Kloetinge: Merlijn Swennen (38 Gerben de Kievit); Pieter de Mun nik, Jeffrey Frijters, Erwin van der Woerdt, Arno MelaardJohan de Goederen, Emiel Dorst (60 Pim Brums), Wouter LabrujèreFerry Alfons (77. Pieter de Graaff), Wilco de Valk, Ronald Zuijdwegt. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de derde klas se A van het zondagvoetbal re vancheerde Breskens zich giste ren voor de 3-8-thuisnederlaag van eerder dit seizoen tegen Zee- landia Middelburg. Via een 6-3-zege in Middelburg steeg de ploeg van Rinus Zegers naar de tweede plaats op de ranglijst. Goes zou bij winst op Roosendaal de nieuwe koploper zijn geweest, maar verloor op ^i- gen veld met 0-3 van de nuny mer voorlaatst. HW'24 verzuimde eveneens om te profiteren van het verlies van de koploper; ook hier ging een laaggeklasseerde ploeg, Walche ren, er met de punten vandoor (1-2). Zierikzee steeg via een 4-2-zege op Grenswachters naar de derde plaats in deze klasse waar nog minstens zes ploegen als kampioenskandi daat kunnen worden bestem peld. RCS gaf ver in blessuretijd de overwinning op Patrijzen nog uit handen (1-1). Goes-Roosendaal 0-3: De thuis ploeg had meer balbezit maar wist hier weinig gevaar mee te stichten. Aan de andere kant bleek de snelle Richard Braat een echte handenbinder voor de Goese verdedigers; uit een voor zet van hem opende Bart Hame link na ruim een kwartier de sco re: 0-1. Na rust kreeg Goes enke le kansen, maar doelman Rob Barentsen stond bij Roosendaal steeds op de goede plaats. Twin tig minuten voor het einde viel de beslissing toen Jasper Reu vers een bal beheerst in de hoek plaatste: 0-2. In de 83e minuut bepaalde Jeroen van Beers met een fraaie lob van net over de middellijn de eindstand op 0-3 Zeelandia Middelburg-Bres- kens 3-6: Met name in het eerste kwartier kreeg de thuisploeg een flink aantal opgelegde kan sen, waardoor het duel eigenlijk al in korte tijd beslist had kun nen zijn. Omdat slechts Marcel Lourens na vijf minuten raak- schoot uit een vrije trap bleef de schade voor Breskens beperkt waarna Dwight van Hulle in de 37e minuut zijn ploeg langszij kon brengen. Daan Eikenhout kopte even later de 2-1 binnen, maar nog voor rust bracht Mi chel Cocquyt de bezoekers op nieuw langszij: 2-2. In de twee de helft nam Breskens het initia tief, wat via twee doelpunten van Angelo Cornelis leidde tol 2-4 in de 65e minuut. Marcel Lourens bracht uit een straf-1 schop nog even de spanning te-' rug (3-4), maar in de slotfase lie-1 pen de bezoekers verder uit via' treffers van Esad Osmanovski (strafschop) en Björn de Hamer.1 RCS-Patrijzen 1-1: In een mati ge en rommelige eerste helft vie! slechts één schot van de thuis ploeg op het doel van Patrijzer' te noteren, 0-0 halverwege Na- rust pakten beide ploegen de za ken anders aan, waarbij RCS een ov.erwicht wist te creëren In de 75e minuut leidde dit tol de openingstreffer van Regillic' Pinas op aangeven van Jiddo La-' walata: 1-0 Martin Janse ver zuimde in de laatste minuut var de reguliere speeltijd uit een op gelegde kans de wedstrijd te be slissen. Hierdoor kon Peter dc Jong met een rake kopbal uil' een voorzet van invaller Wilfrec van den Dries ver in blessure tijd nog gelijkmaken: 1-1. Zierikzee-Grenswachters 4-2 Zierikzee deed goede zaken' maar speelde een slechte wed strijd. De start was hoopvol. A.' in de 4e minuut scoorde Erwir mogelijk 1-0. In de 27e minuul werd het 1-1 via een fraaie kop. Even later herstelde de thuis ploeg de orde, via een straf schop van Elmar Verhage er Rutger Kooman legde de rus stand vast: 3-1. Na rust leefde het duel pas op in de 91e minuu: toen Dave Roels uit een straf schop 3-2 scoorde. Meteen daar na kreeg ok Zierikzee een penal ty. Elmar Verhage schoot raak. Steen-BSC 0-1: „Als je nie' scoort, dan kan je niet winnen Zo was het bij ons vandaag"' stelde Steen-trainer Ardian Le- kaj vast Nadat Steen een hoge dosis kan 1 sen had gemist, maakte Stefar de Groen er na een uur 0-1. Wat Steen na deze tegenslag ook deed, de doelman van BSC gaf geen krimp. HW-Walcheren 1-2: Walcherer liet HW met een kater achter. DE thuisploeg speelde goed' maar scoorde te weinig. D< counters van Walcheren warer daarom beslissend. In de 38e mi-1 nuut strafte Vincent de Rijke balverlies van HVV af: 0-1 Kort na rust kwam HW via Jorden Takiddine langszij. Eer minuut later liet HW keepe: Jean-Pierre de Keijzer een inze van Vincent de Rijke door ziji handen glippen: 1-2. ^fRudv Boogert jfllNEUZEN - Eén foutje Makte Danny ter Steege giste- rtn tegen Halsteren. Vlak voor lijd wilde de centrale verdedi- ,{r van Terneuzen ook wel 's jaarvoren en in zijn enthousias- mevergat hij de bal. Het foutje Heef onbestraft en Terneuzen ffon probleemloos met 3-0. jlaar Ter Steege was niet hele- iaaal tevreden. „Van negentig minuten lang een spits uitscha pen krijg ik niet echt een tick." Door de zege bleef Terneuzen in ceeerste klasse C de belangrijk- Re achtervolger van koploper Geldrop, dat ternauwernood bij foabwon (1-2, na een 1-0-ach- tetand bij rust). De achter sand bleef elf punten, maar Ter- leuzen speelde twee duels min ce: ..Het gevoel leeft bij ieder een, dat een kampioenschap nog rvtjelijk is", volgens Ter Stee- je ".En als we zondag de kraker kgen Geldrop winnen", voegde timer Paul Telussa toe, „komt jat de moraal om die twee in- tealduels te winnen alleen maar Sen goede.'' Gevaar Fit opwarmertje' tegen Halste rs was voor Terneuzen niet st gevaar ontbloot. De Zeuws-Vlaamse ploeg speelde n 2004 nog geen enkele wed- ïrijd, terwijl tegenstander Hal steren al drie oefenduels in- de beien had. Bovendien zijn de thuisduels r«n Temeuzen allerminst een ga- rantie voor succes: van de voor gaande vijf thuisbeurten werd ff slechts één gewonnen. Daar naast pakte hekkensluiter Hal- Kjfanonze sportredactie BREDA - Op de kunstijsbaan van Breda reden zaterdagavond verschillende Zeeuwse schaat- serssnelle tijden. g*®*» steren deze competitie vijf van zijn zes punten in uitwedstrij den. Terneuzen overleefde giste ren niettemin zonder kleerscheu ren. De doelpunten van Chinedu Chukwugbo, door zijn ploegge noten Hillary genoemd, vorm den opnieuw de ruggengraat van een overwinning. De Nigeri- aan scoorde twee keer, hoewel dat er net zo makkelijk vijf had den kunnen zijn. „Hij is een kil handenbindertje, maar moet zijn hersens nog iets meer leren gebruiken", vindt Te lussa. Ter Steege: „In het veld is hij maar met één ding bezig: sco ren. Hoe, dat maakt hem niet. Hoogstandjes hoef je niet van hem te verwachten en een 'kaats' hoef je ook niet aan te gaan, want dat lukt toch niet. Maar hij is zó effectief." Inmiddels heeft Chukwugbo al twaalf keer gescoord in negen competitiewedstrijden. Dat is een fraai gemiddelde. Zeker te gen de achtergrond van zijn speelminuten: hij speelde slechts vier wedstrijden volle dig, drie duels viel hij pas in de tweede helft in en twee keer viel hij uit. Koel Opgeteld betekent dat dat hij de ze competitie elke 57 minuten een doelpunt heeft gemaakt. Aan dat gemiddelde kunnen ge renommeerde goalgetters als Coen Dillen en Mateja Kezman voorlopig een puntje zuigen. Maar de winst bestond uit meer bouwstenen dan alleen de goals van Chukwugbo. Stefan Saey, in de rug gesteund door Eric-Jan Naudts, sneed aan de linkerkant keer op keer door de defensie van Halsteren. Het eer ste doelpunt werd zo ingeleid Naudts stuurde Saey diep met een fraaie steekbal en de Belg werd vervolgens in het zestien metergebied gevloerd. De straf schop werd koel benut door Chukwugbo: 0-1. Nog voor de rust werd het 0-2, toen Mike But een vrije trap van Andy Ver- eertbrugghen binnen werkte. In de tweede helft ontwikkelde Halsteren, dat in de winterstop een handvol spelers uit onvrede zag vertrekken en met een rijk gevulde ziekenboeg kampt, wa rempel een offensief. Schoten van Boris Knebel en Jurgen Roe ken werden echter vakkundig en stijlvol door doelman Erik de Koeijer afgeweerd. Tussendoor kreeg Chukwugbo nog tal van kansen om zijn gemiddelde aan te scherpen, maar het enige net dat hij raakte, was dat van de ballenvanger. Steekpass Een kwartiertje voor tijd was het toch raak. De Nigeriaan rondde een fraaie steekpass van invaller Matti Buysse met een lobje af: 0-3. De winst op het Halsteren van trainer Frans Vermeulen (ex-Hoek) was binnen. Voor de vijfde keer in elf duels kreeg Ter neuzen geen doelpunt, tegen. „De verdediging staat", conclu deerde Ter Steege. „Ik was nog niet helemaal tevre den. We kunnen het nog verfij nen door beter eikaars tegen stander over te nemen. Dan komt er ruimte om door te schui ven. Maar dat kan ook meer risi co met zich meebrengen. Je zag het in de slotfase, toen ik ook 's naar voren wilde." Dat was Ter Steeges enige foutje. Terneuzen - Halsteren 3-0 (2-0) 11. Chinedu Chukwugbo 1-0, 38. Mike But 2-0, 77. Chinedu Chuk wugbo 3-0. Scheidsrechter: J. Ver zijl (Tilburg). Gele kaart: Patrick van Kaam (Halsteren) Aantal toe schouwers: 175. Terneuzen: Erik de Koeijer; Andy Vereertbrugghen, Danny ter Stee ge, Danny Magito, Eric-Jan Naudts; Ramazan Kesikbas (73. Matti Buysse), Mamadouba Gueye, Maik de Wolf (73. Williams Benoit Moukoko), Stefan Saey; Mi ke But, Chinedu Chukwugbo (82. Roel Alberti)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39