Gentse schepen slikt kritiek in Sluis keert toch planschade uit aan Groedenaren Van Bij Ons, een avond vol variatie Bewoners Tivoliweg Wijven hopen op aanpak van overlast Geweldige mijlpaal voor Graauw Sluis krijgt Adviesraad Senioren Gedragscode voor raad Sluis Huldiging van drietal jubilarissen Vakantiewerk wil niet verhuizen zeeuwse almanak Roberta Flack Honderden Zeeuwen tegen hoger salaris raad Delta Woninginbraak ïermont wil gemeenschappelijke aanpak grensoverschrijdende zaken ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 19 januari 2004 SLUIS - De gemeente Sluis krijgt een Adviesraad Senioren. Door het instellen van dit overlegorgaan kunnen de ouderen actief meepraten over gemeentelijk beleid ten aanzien van hun doelgroep. De Adviesraad Senioren zal bestaan uit zeven i leden. Uit de conceptnota Seniorenbeleid blijkt dat er een duidelijke behoefte bestaat aan een vorm van gereguleerde inspraak van ouderen. In principe verloopt de inspraak van allerlei belanghebbenden in de gemeente via stads- of dorps raden, maar specifiek gemeentelijk beleid ten aanzien van doelgroepen als jongeren, gehandicapten en ouderen kunnen in adviesraden aan de orde worden gesteld. In de gemeente Sluis vond al overleg tussen ouderen plaats in de Senioren raad (voorheen Bejaardenraad West Zeeuws-Vlaanderen), een overlegplatform voor alle seniorensozen en seniorenbon-1 den in de gemeente Sluis. SLUIS - In de gemeente Sluis wordt een gedragscode voor het college van burgemeester en wethouders en de leden van de gemeenteraad vastgesteld. De gedragscode heeft als doel te voorkomen dat het handelen van een gemeentebestuurder be- stempeld kan worden als niet-integer. De code bevat regels voor situaties die zich in de dagelijkse j bestuurspraktijk voordoen en is een leidraad voor hun gedra- gingen. De gedragscode moet er voor zorgen dat de gemeente- bestuurders hun functie op de juiste manier uitoefenen en geen misbruik maken van hun positie. Indien de bestuurdei's zich niet houden aan de regels, kunnen ze daar op worden aangesproken en kan dat in het uiterste geval gevolgen heb- ben voor hun loopbaan. HOOFDPLAAT - Tijdens een gezellige ontspanningsmiddag van de Zonnebloem, afdeling Hoofdplaat, werd zaterdag een drietal jubilarissen in het zonnetje gezet. De stemming in het dorpshuis van Hoofdplaat zat er goed in. Een groot deel van de bewoners van het dorp genoten van het optreden van twaalf dames uit België die een playbackshow verzorgden. I Na de pauze huldigde voorzitter Jeff van Dongen van de Zeeuwse afdeling van de Zonnebloem de jubilarissen: ..Het is altijd iets bijzonders, dat vrijwilligers zo lang bij ons blijven en zo uitzonderlijk hun best doen", zei hij. Voor Mia Bleijn- bergh en Cecile Puijenbroek (25 jaar bestuurslid) en Camilla 1 Blaakman (20 jaar voorzitster) waren er gouden insignes, een penning en een oorkonde. HULST - Stichting Jeugdvakantiewerk Hulst wil toch in het Houtenkwartier blijven. Deze organisatie komt hiermee te- rug op een eerder ingenomen standpunt. Voor de toekomst van het gebouw zijn drie opties. Sloop met nieuwbouw van appartementen en herhuisvesting van de verenigingen, be houd van het pand met hierin appartementen of behoud van het Houtenkwartier als verenigingsgebouw. De laatste optie vergt een investering van 1.354.000 euro voor de aanpak van achterstallig onderhoud, brandveiligheid en een goed beheer. Uit de gesprekken met de verenigingen en in stellingen die momenteel nog gehuisvest zijn in het Houten- 1 kwartier blijkt dat zij, met uitzondering van het Jeugd Va kantiewerk, graag in het gebouw willen blijven. door Sheila van Doorsselaer GROEDE - De gemeente Sluis keert de achterburen van het multifunctioneel centrum (MFC) in Groede bijna 14.000 euro aan planschadevergoeding uit. Hoewel een eerste schade- beoordelingscommissie de eis afwees, stelde een tweede schat debeoordelingskantoor het echtpaar in het gelijk. Sluis gaat1 nu tot genoegdoening over. Het echtpaar Van Baarle eist een toekenning van planschade wegens waardedaling van hun woning, verstoring van het uit zicht en (geluids)overlast door de komst van het MFC achter hun woning. Zij kochten hun huis aan de Burgemeester J.C. Everaarslaan in 1999 en des tijds was niet bekend dat het multifunctioneel centrum ach ter hun huis zou worden ge bouwd. De gronden achter hun woning hadden toen immers de bestemming Woondoeleinden, maar het college van burge meester en wethouders verleen de in 2001 vrijstelling voor de bouw van het MFC. Verordening De familie Van Baarle nam DAS rechtsbijstand in de arm en diende eind februari 2002 een verzoek tot toekenning van planschadevergoeding in. De gemeente Sluis kent echter geen procedureverordening voor de behandeling van verzoeken voor planschadevergoedingen De gemeenteraad kan niet zelf standig oordelen over een der- 11 gelijk verzoek. Daarom werd in 1 april 2002 een externe schade- I beoordelingscommissie inge schakeld, Houdringe Rent- I meesterskantoor uit Houten. Houdringe kwam januari vorig jaar tot de conclusie dat het ver zoek tot vergoeding moest wor den afgewezen. Sluis vond ech- ter dat dit advies niet voldoende werd gemotiveerd en kon zich daarnaast niet vinden in één van de conclusies. De familie Van Baarle was het daar mee eens. Een paar maan den later werd daarom besloten de Stichting Adviesbureau On roerende Zaken (SAOZ) in te schakelen. SAOZ concludeert dat het echt- I' paar de planologische wijzigin gen niet had kunnen voorzien. De geleden schade mag daarom niet voor hun rekening blijven 1 en het schadebedrag komt ge- 1 heel voor vergoeding in aan merking. SAOZ stelt dat een multifunctioneel centrum meer overlast veroorzaakt dan een woning, waarvoor de gronden in 1999 bestemd waren, en bere kent dat er sprake is van een schade van tienduizend euro. De container naast het MFC (fungerend als berging) en de bouwhoogte beperken het uit zicht en SAOZ stelt deze schade vast op 2500 euro. Over het be- drag van 12.500 euro wordt nog rente berekend zodat het totaal- - bedrag uitkomt op bijna 14.000 euro. Sluis brengt de planscha- :l devergoeding ten laste van de post Onvoorzien. Een onzer redacteuren kreeg vorige week te maken met een reeks lichamelijke onge makken. Om na te gaan waaraan zijn functiebeperkingen waren te wijten, moest de man een he leboel onderzoeken onder gaan. Hij doorstond ze met verve en dat is heel ivat voor iemand met een wat hypo chondrische inslag. Alleen die hersenscan, dat moet wat hem betreft anders. Want, mopperde hij: „Het is al wat om met je kop zo'n ap paraat ingeduwd te worden, maar dan ook nog met zo'n muziekje, dat kan echt niet. Sta je doodsangsten uit en die Roberta Flack maar zingen:....Killing me softly with this song, with this song..." MfCtoilavan Doorsselaer fljyEUZEN - Ruim 130(1 moth hebben zaterdag in [jnttuzen. Goes. Vlissingen en Middelburg hun onvrede laten yjjkenover de salarisverhoging ondecommissarissen van Del- u NV. Zij deden dat door het on- iertekenen van een petitie, op- „leld door de GroenLinks- foclies in de vier steden. tochtige Markt in Ter- neuzen had GroenLinks zijn kampje opgezet. Een klein kraampje, wat aanlokkelijker gemaakt door kleurige posters, een schaal vol schuimpjes en - in de aanbieding verkregen - pe pernoten. Peter Clijsen, die de GroenLinks eenmansfractie in Temeuzen bestiert, en zijn eer ste opvolger Maurice Vereecken hadden het er druk mee. Vrien delijk werd het winkelend pu bliek in de binnenstad aange sproken. maar ook stapten omstanders zelf op de aetie- voei'ders af. De handtekeningenlijsten stroomden snel vol. In twee uur tijd (van 14 tot 16 uur) werden in de vier steden ruim 1300 hand tekeningen opgehaald. Clijsen: „Wij zijn tevreden over de voor lopige opkomst. Veel Zeeuwen waren bereid de stelling te on derschrijven dat het signaal wat uitgaat van zo'n salarisverho ging door de gemiddelde burger niet begrepen wordt." Het valt volgens hem ook niet te beginj- pen. „De 'Raad van wijze man nen' man Delta NV zou wijzer moeten zijn." De aandeelhouders van Delta stemden vorige maand in met een verhoging van de vergoe dingen voor de commissarissen met 35 procent. Reden daarvoor is de toegenomen werklast (ver gaderingen) van de commissa rissen. De kwestie heeft geleid tot een breed maatschappelijk protest. De handtekeningenactie wordt deze week voortgezet. Groen Links hoopt dat de vele steun betuigingen tot gevolg hebben dat de salarisverhoging in de aandeelhoudersvergadering van maart wordt teruggedraaid. Niet vanwege het geld wat er mee gemoeid is, maar vanwege de boodschap die uitgaat naar de burgers, aldus Clijsen „In de ze tijd van economische terug gang krijgt iedereen te maken met bezuinigingen, maar de Delta-commissarissen krijgen er juist geld bij". feorSheilavan Doorsselaer HULST - Bewoners van de Ti- loliwegin Hulst voelen zich niet «rieus genomen door wethou- «fE.de Deckere (Verkeer). In ober vroegen de bewoners in Wi petitie om maatregelen die «rkeersoverlast in hun jjraat moet beteugelen. Omdat "f Deckere sindsdien niets meervan zich heeft laten horen, wncluderen de bewoners dat de Pditie, en daarmee hun veilig- geen hoge prioriteit heeft. ruime meerderheid van de toners van de Tivoliweg, een de toegangswegen tot de «uister binnenstad, onder- r a m e Petitie> een initiatief 'J^A. Thoen en G. Depauw en partners. De veiligheid en «wooncomfort van de bewo- Js is in het geding, (vracht)au- 5 en bussen rijden te hard. stellen de bewoners dat foL loenemen<de verkeers- 1e door trillingen steeds 6Uren m woninêen tteeente kif wijze van ■ade [®ENBUHG - In de Boot- m Aardenburg is vrijdag lT"1'-4* en 19.45 uur ïnge- --..en ineen woning. Debewo- ,aren even uithuizig en in J 71S "e hele woning door- aaT°ver bekend z i j n er geen ^ren weggenomen. overhandiging van de petitie de straat op de schop nam, begrij pen Thoen en Depauw wel, maar ze hadden op zijn minst een ontvangstbevestiging en een tijdpad van de wethouder willen krijgen. De Deckere had immers toegezegd binnen zes weken na het in ontvangst ne men van de petitie een reactie te geven. Inmiddels is het dubbele van de beloofde termijn bijna verstreken en weten de bewo ners nog steeds niet of de petitie omgezet wordt in actie of ergens in een la blijft liggen. Vreemd genoeg ontving De pauw wél een ontvangstbeves tiging op een vriendelijke doch dringende brief die hij samen met Thoen en hun partners vori ge week naar De Deckere zond. Daarin werd de wethouder her innerd aanzijn belofte inhoude lijk te reageren op de problema tiek in de Tivoliweg. Depauw: „Wij voelen ons niet serieus genomen door De Dec kere. Wij hebben al te vaak ge zien dat er niets gedaan wordt met signalen uit de bevolking. Daarom blijven wij alert op wat de gemeente met onze petitie doet. Wij zijn leken, maar we mogen toch aannemen dat de gemeente wel oplossingen kan bedenken om de verkeersveilig heid te verhogen en de overlast te beperken." De bewoners hopen dat ze op een constructieve manier met de gemeente kunnen samenwer ken om zo een voor beide partij en bevredigende oplossing te komen. Bijeenkomsten over reuma in Middelburg door Jeanette Vergouwen IIULST - De Bonte Avond Van Bij Ons gaat er nog steeds in als zoete koek. De variatie was dit jaar groot. Het publiek sprak van een verfrissende editie. De jeugdige zanger tjes van Sjariin braken zaterdag in Den Dul- laert in Hulst meteen het ijs met vrolijke en lekker klinkende liedjes. Ed Steijns bracht op zijn heel eigen manier het verhaal over een pastoorke en een strontkar en Bennie de Vet zong, zichzelf begeleidend op gitaar prachtige countryliedjes van John Denver en samen met zijn vrouw een duet van the Everly Brothers. Vertederend waren de dan sen De Droom en De Regenboog door de jon ge ballerina's van balletschool Lillianne Butler en de meer volwassen leerlingen brachten na de pauze passie (klassiek) en De Wraak (jazzballet). Presentator Frans de Schepper praatte alle nummers vlot aan el kaar. Ook goed van de tongriem gesneden waren de Clingenaren Arnold de Burger, Edy Pauwels en Ivon de Vet en de twee da mes van het Soeffleurken. Bennie de Vet zorgde voor een klinkend slot met mee- zingliedjes van Boudewijn de Groot, Ivan Heylen, Fats Domino en Cliff Richard. Na de voorstelling speelde de band eXtra Loud (XL) nog vele nummers in de foyer. rinnrjOjs NaudtS GENT - De Gentse havensche- lenD.Termont is niet van plan iel overleg met Temeuzen op te geven, Op de nieuwjaarsrecep- lie van het Havenbedrijf nam hij behoorlijk gas terug na zijn for se verklaringen onlangs in de PZC. frrmont uitte in de krant onge zouten kritiek op de wijze waar op Zeeland Seaports zich veel nieerop Rotterdam richt dan op Gent. Termont vond ook dat burgemeester J. Lonink van Temeuzen wat havenzaken be- ueft veel meer aandacht moet hebben voor samenwerking met Gent. Termont blijkt wat ge schrokken van zijn eigen boude uitspraken. Je praten dat wel bij", zei hij begin dit weekeinde tegen de Zeeuwse aanwezigen op de zieuwjaarsreceptie. In april V()3 ondertekenden Zeeland Seaports en het Havenbedrijf Gent een samenwerkingsak- iüord. Volgens Termont is daar tol nog toe weinig concreets uit -.oortgekomen. Termont: „Ach, misschien ligt bet welaan mij. Ik gebruik een rdere woordenschat en wij Belgen hebben een andere com municatietechniek dan de Ne derlanders. Maar, er zijn geen bruggen opgeblazen. Voor mij, endenkelijk ook voor de Neder landse collega's, blijft het ak- joord van april een mijlpaal, een realisatie. Door onder meer personele omstandigheden is vorig jaar hieraan niet de ver wachte invulling gegeven." Het kanaal en de omliggende gebieden vormen volgens hem één geheel op geografisch, eco logisch en economisch vlak Wij staan voor een bijzonder boeiende periode in de ontwik keling van het Kanaal Gent- Terneuzen. De vervanging van de basculebruggen aan de West- sluis in Terneuzen, de bouw van de tunnel bij Sluiskil, de gehele verkeersafwikkeling rond de Westerscheldetunnel, de nieu we zeesluis in Terneuzen, het doortrekken van de spoorweg- lijn van Gent tot in Terneuzen", vervolgde hij. Het zijn volgens hem stuk voor stuk dossiers die grensover schrijdend aangepakt moeten worden. „En die veel sneller ge realiseerd kunner worden als we structureel één geheel vormen. We hebben het vaste voornemen daarover in 2004 meer samen te werken. Vanuit Gent zullen wij het initiatief nemen." Termont nodigde 'de Neder landse vrienden' én de betrok ken Gentse bestuurder en on dernemers uit hierover het debat aan te gaan. De haven schepen wil blijven ijveren voor een gemeenschappelijke be heersstructuur voor de Gentse- -Zeeuw-Vlaamse Kanaalzone, zo benadrukte hij. Op de overlegvergaderingen van de havens in de Scheldem- ond wil Termont zich evenwel niet meer laten zien. Hij bleef vorige maand opvallend afwe zig bij de ondertekening van een intentieverklaring van de ha vens van Antwerpen, Zeebrug- ge, Gent, Vlissingen en Terneu zen. Namens Gent was wel directeur-generaal E. Van Craeyvelt van het gemeentelijk Havenbedrijf aanwezig. Ter mont: „Persoonlijk hecht ik minder en minder belang aan dergelijke ronkende verklarin gen die achteraf dode letter blij ken. Ik zal er niet langer mijn medewerking aan verlenen". IERNEUZEN - De Nationale Vereniging voor Fibromyalgie- palienten houdt enkele bijeen- iomstcn in het zaaltje naast de Emmauskerk in Terneuzen. foto Peter Nicolai Fibromyalgie is een vorm van ituma. De vereniging stelt zich !oi doel, mensen te informeren en te ondersteunen door middel van lezingen, een ledenblad en jotgenotenbijeenkomsten. In Terneuzen draait een groep die fcdag27 januari bijeenkomt. Daarna volgen nog bijeenkom- -lenin maart, april en juni. De aanvang is telkens 14.00 uur. De massa deint mee op de muziek tijdens het feest van De Djerken. doorOmer Kips Graauw - Prins Ad den Eersten, zijn hofdames en de Raad van Elf ontvingen zaterdag in het gemeenschaps huis van Graauw tal van belangstellenden ter ere van het 44-jarig bestaan van carnavalsstichting De Djerken Burgemeester J.F. Mulder, de secretaris van de gemeen te Hulst en drie wethouders gaveneen extra dimensie aan de receptie. Mulder feliciteerde de stichting met de 'geweldige mijlpaal voor Graauw'. Voorzitter Piet Boenne liet tijdens de bijeenkomst weten dat hij ver trouwen heeft in de toekomst van het Graauwse carna- foto Peter Nicolai val. „We hebben een gezellige groep die niet te beroerd is de handen uit de mouwen te steken." Om 20.00 uur wer den elf Raden van Elf welkom geheten. Alle raden uit de gemeente Hulst, aangevuld met de raad uit Philippine waren present. Drie boerenkapellen en het orkest The New Four zorgden voor een goede sfeer. De kinderballetgroep van Liliane Butler tijdens het optreden in Den Dullaert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35