Zierikzee wint in wandeltempo Delta Sport kan niet imponeren PZC Renesse verspeelt derde plaats 3§n m i is am Herstart met winst voor tafeltennissers Ichouwse derdeklasser in slaapverwekkende vertoning naar 4-2-zege 17 rie Streefkerk igeslagen naar iljarttitel libre Kwiek steviger aan de leiding Vc Lob lost Big Boss af Verlies voor Partyservice.nl Stoffel Schipper weg bij Domburg maandag 19 januari 2004 0KZEE - Trainer John de kort in zijn evaluatie .iSoop: ..De slechtste presta- j,ik ooit heb gezien hij zie- .te. Gelukkig speelden we te- - Grenswachters en leverde am schade op. Verder kan Kht niets positiefs terugvin- [inde 4-2-uitsIag." tonwinmng bracht Zierik- B-e'emaal terug in de titelra- ,a de derde klasse A. Daar- ■isd het geholpen door de j-nederlaag van koploper Zee- ji, Middelburg tegen Bres- sjenhet 3-0-verlies van Goes B laagvlieger Roosendaal, jveld schoof daardoor als jtrekharmonica in elkaar, kt begin van de wedstrijd ateee-Grenswachtei's zag t er nog niet naar uit dat het Biste gedeelte van de partij dramatisch zou verlopen. Na stomers was het in de vier- Kinuut de in de eerste selec- tmggekeerde Erwin Nelis- óie de 1-0 strak inschoot oiiïchts nadat de bal terug gttkomen van doelman Gino sOiischot. (sloten defensie jsten verwachtte dat Zierik- ju doorgaan, maar Grens- ters dacht daar anders Trainer Gaby Niemants- iet „We speelden vanuit rresloten defensie. Waar mo- ri zelf uitstappen, maar Él proberen de bal zo snel pjk af te pakken bij Zierik- 5 balbezitAanvoerder Da- Hoels en aanvaller Jurgen •Lierededen vroegtijdig sto pwerk. En in de 27e minuut rd het ineens 1-1. Aanvoer- rDave Roels kwam op links balbezit en zijn voorzet op S werd door Danny Pollie dkoppend afgewerkt, rreugde was echter van kor- cuor, want in een overvol gebied sloeg speler Wim [Laarhoven de bal met zijn 'voordat het leder de MZEE - Arie Streefkerk biljartvereniging Winden- ii? is in het Huis van Nassau Zierikzee ongeslagen win- irgeworden van het persoon- kampioenschap librc eerste sse van het district Schou- i-Duiveland. Paul Bodbijl iDOSwerd op eerbiedige af- ad tweede en clubgenoot fcDorreman derde. a ongekend zwakke eind ig mocht Arie Streefkerk böistrictskampioen libre eer- üïsse noemen. De hoop voor st bet een leuk kampioen- sa zou worden met heel Kmoyennes kwam niet uit. sinste niet het laatste. Leuk was het zeker, daar dterde niks aan. Aan het ni- des te meer. Het was zoge- $een arm toernooi. Een toer- ^emddelde van 4.33 in een met een ondergrens van zegt genoeg. Blij kon ook sikerk er niet mee zijn en ïdat ook niet. Wel met de ti- uiteraard maar zeker niet Itel vertoonde niveau. „Niet mezelf en niet van de con- !ent'e". aldus Streefkerk, ;meer een stilist is dan een svechter. Hij kon na afloop •'.■atten waarom het zo'n ma- ömpioenschap is geworden, «naf het begin wilde het bij van allen lopen. Er werd afgespeeld en op een enkele sodering na viel er niet te ge- van flonkerende series." bodbijl zorgde voor die ~fme opflikkeringen. Bij zin de tweede ronde te- „enoot Koos Dorreman. •legen beurten werden de 130 ®nbo!es bij elkaar gespeeld, 'fjyenne van 14.44, meteen hoogste van het toernooi, ffenian moest met tien pro- 5 dat moyenne genoegen Zijn herstel was ook een -puntje. De man die in drie ■met meer had deelgeno men eindstrijd, kwam goed a het toernooi en pakte ^ens Bodbijl was de enige .ff Slreefkerk nog lastig jannen maken. In de slot- bonden beiden tegenover ;''®m°est Bodbijl winnen, -streefkerk twee winst- meer had. Maar Streef- nioötminimaal gelijk spe- '>rr.aat Bodbijl een beter ■nehad Die spanning was finale snel af. Bodbijl "tuk kennelijk niet aan ^muurvast. Streefkerk tik- -^ti] rustig uit: 130-66. lijn kon passeren. Elmar Verha- ge voltrok het vonnis vanaf elf meter en Zierikzee leidde weder om: 2-1. Zierikzee zag echter geen moment kans het tempo in de wedstrijd te verhogen. De op bouw vooral via Ben Verwest werd tijdig door Grenswachters onderbroken. In de veertigste minuut was het Rutger Kooman die via een toe gekende vrije trap vanaf onge veer dertig meter rechtstreeks voor de 3-1-ruststand zorgde. Wie dacht dat Zierikzee na de rust scherper zou zijn, had mis- gerekend. Ook nu weer werd een wandeltempo gehanteerd. Grenswachters bleef het probe ren en er waren nog twee kleine kansjes om de aansluitingstref- fer te maken. Blessuretijd In de zeventigste minuut werd Erwin Nelissen nog vervangen door Lee Mol. Toen iedereen zich al had verzoend met de 3-1-stand, werd het toch nog net even anders. In blessuretijd (91e minuut) werd Grenswach ters-aanvaller Dave Roels neer gelegd binnen de zestien meter en bracht hij zelf 3-2 op het sco rebord door een goed ingescho ten strafschop. Weer even later eenzelfde soort situatie in het andere doelge bied. Daar benutte Elmar Verha- ge de toegekende strafschop en zorgde middels zijn tweede van de middag voor de 4-2-einduit- slag. Zierikzee - Grenswachters 4-2 (3-1). 4. Erwin Nelissen 1-0, 27. Danny Pollie 1-1, 29. Elmar Verha- ge 2-1 (strafschop), 40. Rutger Koo man 3-1,91. Dave Roels 3-2 (straf schop), 93. Elmar Verhage 4-2 (strafschop). Gele kaart: Wim van Laarhoven en Mark Leenaerts (Grenswachters). Scheidsrechter: A.P.P.M. Mathon (Oosterhout). Aantal toeschouwers: 80. Zierikzee: Jaco van der Schee, Barry Hage, Jamo Vermeulen, Mi chel Winkels, Serge Berrevoets, Pa trick Roggeband, Robert Rogge band, Ben Verwest, Rutger Koom an, Elmar Verhage, Erwin Nelis sen (70. Lee Mol). Erwin Nelissen vierde zijn rentree in het eerste elftal gisteren met het eerste doelpunt van Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klasse A boekte Jong Ambon een afgetekende 10-0-zege op hekkensluiter Volharding. Omdat Luctor'88 niet in actie kwam delen beide ploegen nu de eerste plaats, waarbij de Zuidbevelan- ders een duel minder hebben gespeeld. Renesse verloor in de strijd om de derde plaats met 1-3 bij WW"67. Ook Ouwerkerk en Dreischor verloren. Kwadendamme-Vosmeer 1-2: Na een kwar tier opende Jacco Vaders de score namens de bezoekers: 0-1. Kwadendamme werd nog voor rust op grotere achterstand gezet door Hussein Almahmoudi: 0-2. Een na rust aan dringende thuisploeg kwam twee minuten voor tijd terug tot 1-2 via Marco Remijn. Dreischor-Levvedorpse Boys 1-4: Binnen een kwartier leidden de bezoekers comforta bel met 0-2 via Simon Smits en Rinus de Winter. Ook Dreischor scoorde hierna twee maal; voor rust in eigen doel en in de twee de helft via invaller Kees Verwest1-3. Vijf minuten voor tijd maakte Jan Verton 1-4. WVV'67-Renesse 3-1: John Berrevoets zag zijn kopbal tegen de lat eindigen, Michel La gendijk schoot naast nadat hij de doelman al was gepasseerd, maar op slag van rust werd het toch nog 0-1 door Erwin Theunis- se. De thuisploeg kwam nog in dezelfde mi nuut langszij door Arjan Adriaansens: 1-1. Een in de twee helft sterker WW besliste het duel om de derde plaats in zijn voordeel via twee treffers van Stefan van de Velde. Volharding-Jong Ambon 0-10: De eerste twintig minuten kon Volharding de bezoe kers redelijk partij bieden, maar na de ope ningstreffer van Eldridge Pentury ging het hard. Jong Ambon liep via 0-4 halverwege uit naar dubbele cijfers door Martin Waisa- py (vijfmaal) en Nus Taniwel (vier stuks). Ouwerkerk-Robur 1-2: Robur begon ster ker, wat snel leidde tot 0-1 via Rik Hop mans. Ouwerkerk Het de afwachtende hou ding varen en kreeg kansen op de gelijkma ker. Een kwartier voor tijd verdubbelde in valler Jeroen Gerritsen de voorsprong 0-2. Ei-win van der Maas bracht de spanning te rug, maar het bleef bij 1-2. Oudgediende Peter Lefèvre topscorer met negen doelpunten door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De handballers van LifeDesign/Delta Sport de den gisteren wat er van ze ver wacht werd, maar ze weten nog altijd niet te imponeren. Winnen met 27-11 van een bui tengewoon verzwakt Ato- mium'61 mag amper een presta tie genoemd worden. Inmiddels zou toch verwacht mogen wor den dat het spelniveau hoger ligt in vergelijking met vorig jaar. Maar niets is minder waar. Vorig seizoen streed eersteklas ser Delta Sport nog om het kampioenschap. Uiteindelijk ging het Haagse Wings er met de hoofdprijs vandoor. Logi scherwijs mocht dit seizoen daarom het nodige verwacht worden van de Zierikzeese blauwhemden. De praktijk is evenwel dat ze aan het einde van de huidige competitie waarschijnlijk niet verder zul len reiken dan maximaal een derde of vierde plaats. Geen progressie Ook de 36-jarige opbouwer Francois Verrijzer mist progres sie in het spel van Delta Sport. „Net zoals vandaag gaan er ge woon nog te veel elementaire dingen verkeerd. Er wordt zes tot zeven keer in de cirkel ge stapt, dat mag gewoon niet meer. En ook in de verdediging gaat er te veel verkeerd. Na tuurlijk hebben we soms pro blemen met de bezetting door blessures en zo, maar ik mis ge woon een stijgende lijn in ons spel." Trainer/coach Jaap Sinke wordt er soms ook een beetje moedeloos van. „Zo'n wed strijd als vandaag is natuurlijk helemaal niet leuk. Dat gaat te gemakkelijk. Na tien minuten was de wedstrijd eigenlijk al ge speeld. Maar dan zie je wel dat we toch te veel rechtdoor spe len. Ik vind dan dat het alle maal wat scherper moet en er bijvoorbeeld meer voor de hoe ken gekozen moet worden. Oké, uiteindelijk kunnen we de punten natuurlijk best goed ge bruiken." Vooropgesteld dat het Zierik zeese spel erbij opleeft, maar goed beschouwd zou de inzet van oudgedienden als Peter Lefèvre, zoals gisteren, eigen lijk niet nodig moeten zijn. Het veertigjarige 'kanon' van weleer, dat tegen Atomium'61 weer de nodige speelminuten kreeg, werd met negen doelpun ten meteen topscorer. „Ik heb me beschikbaar gesteld voor in ieder geval de thuiswedstrijden van Delta Sport. Na zoveel jaar spelen ben ik het spelletje toch wel gaan missen, vandaar. Maar in principe speel ik in het tweede." En over zijn spel. „Het ging wel lekker vandaag. Je merkt wel dat je scherpte mist en een trainingsachterstand hebt. Maar het ging wel goed." Teamgenoot Verrijzer, die ja ren met Lefèvre speelde en hem door en door kent: „Tja, Peter kreeg ze dan ook wel vaak netjes in de handjes aan- Peter Lefèvre legt aan voor één van zijn negen treffers voor Delta Sport. foto Dirk-Jan Gjeltema gegooid. Maar de looplijnen met hem zijn er nog wel. In het begin was het even wennen. Wat kan ik nog en wat kan hij nog? Maar dan merk je al snel dat je toch jaren samenge speeld hebt." Matige start De start van Delta Sport giste ren in sporthal Onderdak was uitermate matig. Na legio ge miste schoten van onder ande ren Jimmy Niemans, Tommy Verwest en Guido de Graaf, was het pas na negen minuten voor de eerste keer raak. Cirkel speler Bob van Lint zorgde voor de 1-0. Even stribbelde een zwaargehavend Ato mium'61. dat maar liefst zeven basisspelers miste, nog tegen en kwam alsnog langszij: 1-1. Hierna werd het niettemin één richtingsverkeer. Met vijf spelers op de bank wis selde trainer/coach Sinke er lustig op los. Met nog tien mi nuten te spelen in de eerste helft hadden alle wisselspelers zich al een keer gemeld binnen de lijnen. Guido de Graaf, die niet echt zijn dag had, gooide in het eerste bedrijf toch nog vijf keer raak. Na de hervat ting bleef hij overigens volle dig droog staan. In die tweede helft kwam Peter Lefèvre pas goed opgang en liet zes 'kanons kogels' achter de goed keepen de doelman Jos Erkelens plof fen. Vliegertje Bij een stand van 24-8 en nog tien minuten te spelen begon het publiek zich meer en meer te roeren in het spel. „Kom op, vermaak het publiek eens jon gens", werd er geroepen vanaf de tribune. Twee minuten voor het einde kwam dat 'vermaak'. Verrijzer probeerde aanvoer der Tommy Verwest een zoge naamd vliegertje uit te laten voeren. Verwest werd echter hardhandig de voet dwars ge zet door rechterhoekspeler René Boon, die hiervoor zelfs een rode kaart ontving. Op dracht uitgevoerd, missie mis lukt. Scores Delta Sport: Peter Lefèvre 9, Guido de Graaf 5, Rick Evertse 4, Bob van Lint 3, Guust Sluijs 2, Tommy Verwest 2, Franqois Verrijzer 1, Leon van de Zande 1. BRUINISSE - De volleyballers hebben de koppositie in de eerste klasse A door een afgetekende zege op de reser ves van VoUey Voorne versterkt. De Bruse ploeg won in ei gen huis met 4-0 (25-22, 25-16. 25-21, 25-19). Kwiek boekte een regelmatige overwinning en kon het zich ongestraft veroorloven om volop te experimenteren. Slechts op momenten dat de thuisploeg zich liet verleiden tot het rommelige spelletje van Voorne, draaide het even wat minder. In een hoger tempo spelend werd echter weer snel afstand genomen. ZIERIKZEE - De volleyballers van Big Boss konden de weelde van de koppositie in de recreatieve competitie niet dragen. Door een 2-1-nederlaag tegen titelverdediger Zee- landia nam vc Lob de eerste plaats over. Lob won zelf met 2-1 van Wea/Mevo'80 en heeft nu na drie wedstrijden zes punten. Dat is één meer dan het trio Big Boss, Zeelan- dia en Café de Stulp. Die laatste voegde zich bij de achter volgers door een 3-0-zege op hekkensluiter Duiveland Vastgoed/Kwiek H3. In de B-poule boekte Profile Tyrecenter Rinus Roon zijn derde overwinning in- drie wedstrijden (3-0 tegen Wea/Mevo'80 3). Café de Vlinder is de eerste achtervolger op drie punten. De koploper in de C-poule, Marleco/Cluzona 2, is de enige ploeg in Zierikzee die nog een honderd-procentscore heeft. In de vrouwenpoule DA werd koploper DRV accountants/Wik 2 verrast door de dames van Wea/Mevo'80 (2-1), die de leiding daardoor overnamen. ZIERIKZEE - De driebanders van Partyservice.nl hebben bij Aartsbouw 4 verloren. De Zierikzeese biljarters verlo ren met 6-2. Vorige week leek de naamswijziging van de reserves van 3BSD een heilzame werking te hebben op de resultaten. Schijn bedroog echter. Na het succes van vori ge week kwam dit keer de harde realiteit weer boven. Een genadeloze afstraffing tegen het veel sterkere Aartsbouw Alleen Philip van der Male bleef in het geweld van de thuisploeg overeind en won in een uitstekende partij zij nerzijds van Verpalen: 10-25 in 44 beurten. Piet Kox, Sjaak de Visser en Ton van Beveren gingen allen onderuit met cijfers die aan duidelijkheid weinig te wensen overlie ten. DOMBURG - Na drie seizoenen neemt zondag-vierdeklas ser Domburg afscheid van trainer Stoffel Schipper. Voor afgaand aan de topper tegen VC Vlissingen maakte voor zitter Jan Minderhoud aan de spelersgroep bekend dat Ar- jo den Dekker, momenteel nog werkzaam bij Heinkens- zand, de opvolger van Schipper wordt. Zonder rancune nemen Stoffel Schipper en Domburg aan het einde van dit seizoen afscheid van elkaar. „Het is na drie jaar mooi geweest", vindt de 47-jarige Schipper. „Er mankeert in geen enkel opzicht iets aan de vereniging Domburg, maar ik merkte steeds meer dat mijn enthousiasme ging wegeb ben." van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Scaldina en Kerkwerve zijn de voorjaarscompetitie alle bei met winst begonnen. Beide clubs kunnen deze competitie het verloren gegane terrein goed proberen te maken. Scaldina - TCS 2 8-2: Met Et- tienne Driessen als nieuwe aan winst bij het eerste begonnen Hans Volkeri en Arjan Bom op een uitstekende manier aan het seizoen. Alledrie wonnen ze hun eerste partij, waarna de dubbel wel verloren ging. Na de dubbel wonnen Volkeri en Bom met re delijk gemak hun enkelpartij Driessen moest beduidend meer moeite doen om zijn tweede punt binnnen te slepen. In de laatste drie partijen van de avond moest alleen Bom zijn te genstander feliciteren. Kerkwerve 1 - Smash '76 3 6-4: Het in de najaarscompetitie 2003 gedegradeerde eerste team van Kerkwerve (met Stoffel van de Wekken, Maurice van Slobbe en Jaap Huigens) opende de voorjaarscompetitie moeizaam. Van de Wekken begon uiterst zwak. Tegen Fructuoso moest hij in drie games naar de kant: 9-11, 9-11- en 6-1. Het herstel was er tegen Van Poortvliet (11-9,11-7 en 11-9) en in de laat ste partij tegen Van Driel (drie keer 11-3). Clubkampioen Mau rice van Slobbe was in goeden doen. Drie overwinningen wa ren zijn deel. Jaap Huigens won één keer. Hij won in vijf games van Van Driel met 11-7 in de vijfde game. De dubbel ging in vier games naar Smash. Scaldina 2 - Oudelande 2 9-1: Jan Kik, Pang Yuen en de nieu we speler van het tweede team Martijn van de Helm leken op een zeer geslaagde avond af te stomen. Ze wonnen alledrie hun eerste ronde, de dubbel en ook de tweede ronde. In zijn tweede partij had voormalig zesdeklas- sespeler Van de Helm wel enke le matchpoints tegen. In de laat ste partij liet alleen Jan Kik de tegenstander een puntje. Kerkwerve 2 - SVNB 3 8-2: Henk 't Hart, Gerard Knol en Jos Lindeman trokken na de de gradatie fel van leer. Lindeman was voor de SVNB-spelers uit Kamperland niet te stoppen en won alles, 't Hart bleef onder an deren Van de Klauw de baas in drie games en Knol won twee keer in vier games. Ook als dub bel was Kerkwerve 2 de sterk ste. Yerseke 3 - Scaldina 3 4-6: Adriaan Hanse, Mario van Pope- ring en Jan Remmers waren het drietal dat het voor Scaldina moesten doen. Van Popering be gon zijn eerste competitie wed strijd uitstekend door driemaal te winnen en samen met Adriaan ook de dubbel te pak ken. Hanse en Remmers stelden j daar beiden nog een overwin ning tegenover in hun enkelspe len. Kerkwerve 3 - Oudelande 5 9-1: Anja Plandsoen, Leo Flikweert en Appie Kroezeman wonnen al les, behalve de dubbel. Nu was Oudelande maar met twee spe lers naar Kerkwerve gekomen en daardoor kreeg het derde team gelijk al drie punten in de schoot geworpen. Plandsoen en Flikweert verloren de dubbel na een spannende strijd in vijf ga mes: 6-11 in de vijfde. Witac'89 - Scaldina 4 9-1: Ger- rit van den Bosch was de enige die een puntje voor het vierde team pakte. Bram Vroegop en Ed Voshol konden geen vuist maken. Westerzicht 4 - Kerkwerve 4 8-2: Het vierde van Kerkwerve maakte als enige van de vier teams een valse start. Margriet de Kan en Marcel en Fred van Slobbe redden het niet tegen Westerzicht. Marcel van Slobbe won wel van Vangheluwe met 12-14 in de 5e game en Fred van Slobbe won van diezelfde speler met 7-11 in de vierde game, maar daarbij bleef het. Tanaka 11 - Scaldina 5 4-6: Bert van der Wielen was de grootver diener door driemaal te winnen, Comé den Otter en Bert de Jong deden dat beiden éémaal. Jeugd: Bij de jeugd maakte het eerste team een uitstekend de buut in de derde klasse. Wel werd met 6-4 verloren van Vice Verca 2, maar toch speelden Koen en Niels van Velthoven pri ma door samen vier punten te pakken, Youri van Dijken bleef puntloos. In de zesde klasse van de jeugd- competitie kwamen Scaldina 2 en Westerzicht 3 tegen elkaar uit wat een 8-2-overwinning werd voor Scaldina. Nicole ver braak en Wim van der Wielen wonnen beiden driemaal, Mar tijn van der Maas tweemaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33