Davids jaagt tevergeefs op winst Arsenal sluipt naar koppositie Van Barneveld dart tegen Taylor m Feyenoord verveelt fans in oefenpartij tegen Excelsior Blessure voor Shinji Ono Schafer blijft coach van Kameroen Blasi geschorst wegens doping Van Wanrooy stopt met voetballen Jaliens vertrekt bij Willem II Rüstü definitief uitgespeeld Barcelona blijft een elftal met veel mankementen Nieuw contract Guus Hiddink ROTTERDAM - Feyenoord heeft gisteren de oefenwedshiiH tegen stadgenoot Excelsior met een magere 1-0 gewon Door een enkelblessure van de Japanner Shinji OnoleekT duel voor de Rotterdammers een vervelende afloop te krijs Maar uit onderzoek in het ziekenhuis bleek dat Ono n heeft gebroken. „Shinji heeft enkelbandletsel. Daardoor!! een paar dagen uitgeschakeld. Wellicht kan hij tegen FT Utrecht alweer spelen", aldus clubarts Van Linschoten Or' moest in de tweede helft per brancard van het veld na een 5 gelukkige actie van verdediger Loovens. De opbrengstv het duel was voor Unicef. De wedstrijd trok 40.000 toescho^ wers, onder wie duizenden leden van de juniorclub De Kam! raadjes. Patrick Paauwe was de doelpuntenmakervoorïV noord. ANP YAOUNDE - De voetbalbond van Kameroen heeft hete®, tract met bondscoach Winfried Schafer tot en met 2006vtr- lengd. De Duitse trainer leidde de nationale ploeg in 2001 naar de titel in de Afrika Cup. Een klein halfjaar daan-oo- was hij door de federatie als bondscoach aangesteld. AVP ROME - De tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbon heeft Manuele Blasi voor zes maanden geschorst wegens®, pinggebruik. De speler is door Juventus uitgeleend aanPy. ma. Hij reageerde op 14 september positief bij een testnaè wedstrijd tussen Parma en Perugia. In zijn urine werdenspo ren van nandrolon gevonden. Blasi heeft direct beroep aaneo- tekenend tegen de schorsing. ANP/AFP DOETINCHEM - Carlos van Wani'ooy stopt per direct k; voetballen. De 36-jarige verdediger van De Graafschaphesi versleten kraakbeen in zijn enkel. Onderzoek in het zieken huis wees uit dat stoppen de enige optie was voor Van Was. rooy, die tot 412 wedstrijden kwam in het betaalde voetbals daarin 33 keer scoorde. ANP TILBURG - Kew Jaliens vertrekt aan het einde van dit se- zoen bij Willem II. De verdediger heeft de Tilburgseclub» kennen gegeven dat hij niet ingaat op de aanbieding die ïi lem II hem heeft gedaan. Jaliens speelde sinds 1999inTilbiaj en kwam in totaal ruim 150 wedstrijden uit voor de club J; liens is na Joris Mathijsen de tweede speler die heeft aange^ ven dat hij Willem Una dit seizoen verlaat. Bovendien stat Denny Landzaat in de belangstelling van AZ. ANP BARCELONA - De rol van doelman Rüstü Regber bij Bant lona lijkt definitief uitgespeeld.De Turkse held van hetïl 2002 speelt sinds het begin van dit seizoen in Camp Nou,ma heeft trainer Frank Rijkaard nooit kunnen overtuigen va zijn kwaliteiten. Rüstü speelde slechts drie duels, daan blunderde hij twee keer. Verder gaf Rijkaard de voorkeuraa de jonge Victor Valdes. Zaterdag moest Valdes afhaken ra griep. Rijkaardkoos niet voor Rüstü, maar liet derdedoek Albert Jorquera debuteren. Vanaf de kant moest de Turkte zien hoe Jorquera een perfecte wedstrijd speelde. GPD maandag 19 januari 2004 door Peter van Duyl BARCELONA - Van de naakte feiten raakte niemand onder de indruk, want aan zijn debuut voor Barcelona hield Edgar Da vids slechts één punt en een bij na traditionele gele kaart over. Toch hoefde de nieuwste Neder lander in Catalonië niet onte vreden te zijn met zijn optreden in de thuiswedstrijd tegen Ath letic de Bilbao (1-1). Davids be hoorde zonder discussie tot de beste spelers op het veld. Een omhelzing van Michael Reiziger, wat laatste tips van Phillip Cocu en een ferme hand druk van Ronaldinho gingen di rect aan het eerste optreden van Davids in het blauwrood voor af. En als de international al ze nuwen voelde, dan had hij die na precies tachtig seconden weggespeeld. Zijn eerste balcontact in Camp Nou - hoe toepasselijk een inter ceptie - werd door cle socios met gejuich begroet. Het kritische Catalaanse publiek herkende in Davids meteen een voetballer die een sleutelrol kan spelen in het uitdeuken van de gekrenkte trots. Edgar Davids: hij werd even vaak intens verguisd als ex treem bewonderd. In maart be gint zijn 32e levensjaar, voor de Amsterdammer het moment om nog één keer een nieuwe weg in de voetbalwereld te zoeken. Bij Juventus werd hem dat niet in dank afgenomen, zonder par don verdween hij er uit beeld. In de zomer is Davids transfervrij, kan hij nog eenmaal financieel toeslaan en wil hij de aanbie dingen naast elkaar kunnen leg gen. Vandaar dat de middenvelder de laatste maanden van dit sei zoen alleen verhuurd wilde worden. Broodheren Dat hij voorlopig in de armert van Barcelona viel, mag eigen lijk geen verrassing heten. Het Catalaanse uithangbord past naadloos aan bij het indruk wekkende rijtje broodheren dat Davids al diende: Ajax, AC Mi lan, Juventus. Bovendien is het een soort gebruik geworden dat de spelers die in 1995 met Ajax de Champions League wonnen ooit voor Barcelona uitkomen. Van de dertien spelers die in 1995 in Wenen in actie kwamen, is Davids de zevende die het shirt van Barcelona draagt. Bo vendien werkte de technische staf van toen (Van Gaal, Van der Lem, Hoek) in Camp Nou en is een achtste speler uit 1995 (Frank Rijkaard) er momenteel trainer. Niet in de laatste plaats zal de aanwezigheid van Da vids' vrienden Reiziger en Klui- vert zijn keuze voor Barga heb ben beïnvloed. Davids maakte zaterdag tegen Athletic de Bilbao meteen dui delijk wat Barcelona in huis heeft gehaald. Geconcentreerd als in zijn beste jaren heroverde de Nederlander de ene bal na de andere en als Davids zich met het spel bemoeide kwam er di rect meer vaart en verrassing in het Catalaanse voetbal. Andersom kreeg de speler op zijn beurt ook een beter beeld van wat Barcelona momenteel te bieden heeft. De club werd de afgelopen drie seizoenen twee maal vierde en een keer zesde. Dat die klasseringen niet op toe val berusten, blijkt dit jaar. Bar celona moet het vooralsnog doen met een plaatsje in de mid denmoot, achter nietige clubs als Villareal en Osasuna. Plus één Het ooit zo machtige Barcelona speelde zaterdag zijn twintigste wedstrijd van het seizoen, daar van werden er slechts zeven ge wonnen, zes keer dolf de ploeg van Frank Rijkaard het onder spit. Barcelona slaagde er slechts één keer in om een zege door nóg een overwinning te la ten volgen. En het doelsaldo (plus één) vertelt misschien wel meer dan alle statistische gege vens bij elkaar. Ondanks de overtuigende in breng van Davids legde het duel met Athletic de Bilbao alle hui dige mankementen van Barce lona genadeloos bloot. De for matie van Rijkaard hanteerde een veel te traag tempo, miste elke scherpte voor het vijande lijke doel en gaf veel te veel kansen weg. Het is dat doelman Albert Jorquera formidabel de buteerde, anders was de thuis ploeg binnen een half uur knock-out gegaan. In de tweede helft deed Barcelo na het beter en kwam toen ook verdiend op voorsprong. Een gevoelvol passje van Davids werd door invaller Patrick Kluivert doorgekopt op Van Bronckhorst. De verdediger mikte zijn voorzet weer op het hoofd van Kluivert, die zijn zes de goal van het seizoen liet aan tekenen (1-0). De voorsprong leefde heel lang, maar niet tot het eindsignaal. Kort voor het einde kon middenvelder Gurpe- gui volkomen ongedekt de ge lijkmaker inkoppen. GPD Edgar Davids zet tussen twee tegenstanders een aanval op voor Barcelona. foto Lluis Gene/AFP BELEK - Guus Hiddink tekent een dezer dagen een nieuw drie jarig contract bij PSV. Hij wordt directeur, belast met alle zaken die met voetbal te maken heb- -ben. De zakelijke onderhandelingen over het nieuwe contract zijn bijna afgesloten. Cees van Nieu- wenhuizen, zaakwaarnemer van Hiddink, had eind vorige week een afsluitend gesprek met PSV-vóorzitter Harry van Raaij, terwijl ,Hiddink met de ploeg in Turkije verbleef. De besprekingen over het nieu we contract van Guus Hiddink hebben nogal wat tijd gevergd. Dat had weinig met cle zakelijke kant van het contract te maken. Hiddink wilde van de clublei ding signalen krijgen dat PSV niet bij de pakken neer gaat zit ten, nu het financieel allemaal minder gaat. 'Hij is er intussen van overtuigd geraakt dat de club de intentie heeft om zich te blijven ontwik kelen. De raad van commissarissen heeft bijvoorbeeld geld vrijge maakt voor een verbouwing van het jeugdcomplex op De Herd- gang. De jeugdopleiding zal ook een andere koers gaan varen. Opleiders gaan zich meer rich ten op individuele ontplooiing van talent. Als Hiddink zijn nieuwe verbin tenis heeft getekend zullen er gesprekken gevoerd worden met de andere trainers. De con tracten van Erwin Koeman, Fred Rutten en Joop Hiele lopen af. GPD Misstap van Manchester een dag later afgestraft Van Hooijdonk is twee keer trefzeker ISTANBUL - Pierre van Hooijdonk was gisteren opnieuw op dreef voor zijn Turkse club Fener- bahce in het competitie duel met Rizespor. Met twee doelpunten had de oud-Feyënoorder een belangrijk aandeel in de 4-1-winst. Van Hooijdonk maakte zijn treffers voor eigen publiek in de 40e en 81,e minuut. Fenerbahce staat tweede in de tussenstand met 35 punten uit zeventien duels. Besiktas gaat aan de leiding met 43 uit ze ventien. ANP van onze sportredactie BIRMINGHAM - Arsenal ver overde door 2-0-zege op Aston Villa de koppositie in de Engelse competitie. De doelpunten - beide discutabel - werden ge maakt door de Franse sterspeler Thierry Henry. Arsenal kwam door de overwinning op 52 pun ten, twee meer dan Manchester United, dat zaterdag verloor bij hekkensluiter Wolverhampton Wanderers. De 1-0-nedeiiaag van Man chester was dé verrassing op de 22e speeldag. De ene treffer viel in de 67ste minuut en werd ge maakt door de Schotse interna tional Miller, die nooit eerder scoorde in de Premier League. Manager Fergusorï gaf na af loop zijn spitsen, onder wie Ruud van Nistelrooij, de schuld van de nederlaag. „We hebben de wedstrijd gecontroleerd, maar we zijn te slordig omge sprongen met onze kansen", al dus Ferguson. Voor verdediger Ferdinand was de nederlaag extra zuur, omdat na het duel tegen Wolverhamp ton zijn schorsing van acht maanden inging, die hij kreeg naar aanleiding van een gemiste dopingtest. Ferdinand heeft in middels aangegeven dat hij in beroep gaat. Arsenal profiteerde een dag la ter optimaal met de 2-0-zege bij Aston Villa. Over beide doel punten laaiden de emoties in Birmingham hoog op. Bij de eer ste was sprake van een al dan niet te snel genomen vrije trap. De tweede treffer werd gemaakt vanaf de strafschopstip, nadat Aston Villa-verdediger Mell- berg een overtreding zou heb ben gemaakt op Kanu. Chelsea, de enige andere titel- pretendent, kwam op eigen veld tegen Birmingham City niet verder dan 0-0 en heeft daar door zes punten achterstand op stadgenoot Ai'senal. Italië AS Roma mag dan geteisterd worden door financiële proble men, de Romeinen sloten giste ren de eerste competitiehelft af met een recordaantal punten. van onze sportredactie DEVENTER - De clash tussen de topdarters Raymond van Barneveld en Phil Taylor valt in het voorjaar in het oosten des lands te bewonderen. Nog vier andere topspelers competeren het deelnemersveld van een uniek toernooi met een hoog prijzengeld. Organisatiebureau P en H Events uit Deventer, bestaande uit Paul Kusters en Hans Rothengatter, is erin geslaagd het hoogst gedoteerde, meest prestigieuze, zwaarste en sterkst bezette dartsevenement ooit in de steigers te zetten. De drie topdarters van de BDO, on der wie Van Barneveld en Mer- vyn King, en drie toppers van de PDC, onder wie Taylor en John Part komen in het strijdperk. De vier genoemde wereldtoppers hebben volgens de organisatie hun deelname inmiddels toege zegd. Andy Fordham (BDO) en Wayne Mardle (PDC) zouden de De winst op Sampdoria (3-1) betekent dat AS Roma met 42 punten aan de leiding gaat in de Italiaanse Serie A, een halfweg niet eerder vertoonde score. Verdediger Chivu ontbrak bij AS Roma. De oud-Ajacied was niet fit nadat hij vorige week te gen Perugia was uitgevallen. Sampdoria begon overdonde rend met de openingstreffer van Bazzani al na zes minuten. Ca- rew trok de stand vier minuten later al gelijk. Aanvoerder Totti stelde na rust met twee doel punten de zege voor de leider veilig. Van de naaste belagers waren Juventus en AC Milan succes vol. Milan won gisteravond met 1-0 bij Brescia en staat met één wedstrijd minder gespeeld op drie punten. Juventus bleef ook op drie punten achterstand van de koploper dankzij een 4-2-ze- ge op Siena. Na ruim een uur stond het al 4-0 door drie doel punten van Del Piero, waarvan twee uit een strafschop en één van de Fransman Trezeguet. Ventola scoorde twee keer te gen. België Wamberto luisterde zijn rentree in België op met een ruime over winning. Met zijn nieuwe werk gever Bergen versloeg de Braziliaanse oud-Ajacied de fu sieclub Germinal Beerschot met 3-0. Wamberto, eerder actief bij Seraing en Standard Luik, scoorde zelf niet maar kreeg met zijn acties de handen op elkaar bij de fans van de thuisploeg. De spectaculairste score in Bel gië viel in Luik, waar Standard en Moeskroen op 3-3 afsloten. Koploper Anderlecht liep ver der uit op Standard door een 2- 0-zege bij Antwerp. Aruna, ge kozen tot voetballer van het j aar in België, opende de score in de 65e minuut. In Frankrij k verspeelde Monaco twee kostbare punten. De kop loper kwam op Corsica bij Bas- tia niet verder dan een 0-0-ge- li jksp el. Paris Saint-Germain profiteer de niet. De Parijzenaars ston den thuis het laag geklasseerde Metz een punt toe: 0-0. Het ver schil tussen beide ploegen bleef zodoende zeven punten. Schotland Celtic is ongenaakbaar in de Schotse Premier League. De koploper uit Glasgow won gis teren uit bij Hearts met 1-0. Pe- trov scoorde halverwege de eer ste helft voor de titelverdediger. Aartsrivaal Glasgow Rangers won zaterdag met 1-0 thuis te gen Motherwell. De nummer twee heeft elf punten minder dan Celtic. Shota Arveladze bezorgde Glasgow Rangers de benauwde zege op Motherwell. De oud- Ajacied stiftte de bal acht minu ten voor tijd knap over doelman Marshall. ANP/AFP/RTR twee resterende plaatsen moe ten innemen. Het totale prijzen geld bedraagt liefst 345.000 eu ro, waarvan de winnaar 150.000 euro opstrijkt. De hoofdprijs is ongeveer het dubbele van het bedrag dat de winnaar van het Lakeside (voorheen Embassy) op zijn rekening mag bijschrij ven. Alle dartliefhebbers kijken al jaren reikhalzend uit naar een duel tussen PDC-koning Taylor en BDO-heerser Van Barneveld. Ze bestreden elkaar voor het laatst in 1999, toen Taylor geen spaan heel liet van 'Bamey'. Iedere PDC'er komt uit tegen de drie BDO-spelers; iedere BDO- darter speelt tegen de drie PDC- toppers. Na de wedstrijden in de voor ronde - volgens het 'best of se ven' principe - wordt een alge mene eindstand opgemaakt. Dan volgen twee halve finales, tussen de nummers een en vier en de nummers twee en drie. De nummers vijf en zes vallen af. In de finale gaat het om zeven ge wonnen sets. GPD Thierry Henry (rechts), die hier fel op de huid wordt gezeten door Olof Mellberg, maakte twee omstre den doelpunten in de wedstrijd tegen Aston Villa. foto Nick Potts/AP door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - De aanwezig heid van Ruud Gullit en de nieu we technisch manager Mark Wotte zou, mag je verwachten, een inspirerende werking moe ten hebben op de spelers van Feyenoord. Maar gelet op het te leurstellende optreden van de Stadionclub tegen Excelsior (1- 0), waren kennelijk wqinig voet ballers zich bewust van Gullits komst naar de Kuip. De man die met de KNVB nog in een zware slag is gewikkeld om zich vrij te maken voor zijn nieuwe baan, wil de komende vier maanden benutten om een beeld te krijgen van de kwalitei ten in de selectie van Bert van Marwijk. Gullit heeft de verze kering gekregen dat hij straks het elftal mag versterken op plaatsen waar dat nodig is. Dus is het voor de huidige spelers zaak dat ze zich zo goed mani festeren, anders zouden de nieu we beleidsbepalers wel eens stevig de bezem door de spelers groep kunnen halen. Als het aan Bert van Marwijk ligt hoeft er niet zo gek veel te veranderen in de huidige groep. De coach heeft hoge verwach tingen van het huidige, verjong de Feyenoord. Hij denkt dat de spelers zich beter gaan ontwik kelen -daar is tot op heden nog geen sprake van- en denkt dat Feyenoord volgend seizoen on der Gullit gaat profiteren van de investeringen die nu al zijn ge daan. Daarbij denkt Van Marwijk waarschijnlijk vooral aan Dan- ko Lazovic, die voor het eerst in maanden weer zijn opwachting mocht maken. De Serviër raak te voor de winterstop ernstig ge blesseerd en was voor die tijd ei genlijk niet goed genoeg om zich te handhaven in het eerste elftal van de Rotterdamse club. Gisteren verving hij in een volle Kuip aan het begin van de twee de helft Ebi Smolarek en mocht hij de jonge aanhang laten zien wat hij in huis heeft. Lazovic be wees opnieuw een aardige tech niek te bezitten, maar net als een half jaar geleden heeft hij nog steeds geen 'killer instinct'. De mooiste kans die hij kreeg verprutste hij door te draaien en te draaien in het strafschopge bied, waar hij direct had moeten afronden. De enige troost voor de git aankoop van dit seizoenwasds hij niet uit de toon viel bij dere van de Feyenoorders. In Turki; was Bert van Marwijk tevrede over twee oefenpotjes tf Club Brugge en Besiktas, raas bij de eerste de beste wedstnj op eigen bodem stelde de nur mer vier van de ranglijst wee behoorli j k teleur. Fluitconcert Het was zelfs zo erg, datnotaie ne 40.000 kinderen van dezogt heten Kameraadjesclub op e gen initiatief bij rust de spek op een fluitconcert trakteerds Bovendien stroomde het stai on al voor het eind van dewed strijd leeg. Aan klantenbinding weid e niet gedaan. Dirk Kuijt hadfl boel een beetje op gang kui® helpen als hij na vijf minuta een door Ebi Smolarek versis de strafschop had benut ook dat ging fout bij de th® club. Van Mai-wijk was natuurlijk® meest gepikeerd door de bless re die zijn international Slmj Ono opliep, maar hij was cd een beetje nijdig op zijnaanu. Iers, die de ene na de an®1 kans om zeep hielpen. DeP met PSV, Ajax en vooral moet in de tweede helften® competitie worden gem® maar daarvoor lijkt nogweb' meer nodig dan een weekjeW' kije. Sympathie Grappig was het om te constat ren dat het publiek aan het eis- van de wedstrijd demeestes® pathie had voor Excelsior, in Mounir el Hamdaouiz no* speler had. M De jonge spits lijkt de vruc»të te gaan plukken van de KO van de stevig gebouwde aam- Ier Harry Gommans. Bewj Hamdaoui presenteerden Civard Sprockel en uw Loovens zich prima. Met een gewaagde strijd j zette Excelsior de grotebroer voet dwars. De sate.lfLe werkt nauw samen mei noord, maar had duidehjK^ zin mee te werken aan een puntenfestijn. Trainer van Stee heeft metfnpWj heel andere belangen n Excelsior klaarstomen^ terugkeer naar de erf"» GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14