Kloetinge heeft behoefte aan rust Terneuzen heeft veel te verbergen PZC Dolf Roks zou vaker willen trainen Ballegeer hamert op instelling spelers 31 Imiel Dorst wil met hoofdklasser een nieuwe start maken Swennen in electie van imateurteam uitslagen Apollo weer terug bij af Zaterdagduels Zuid 1 afgelast Hoek oefent tegen Rillandia swb zaterdag 17 januari 2004 njQSCHOR - De accu is opge- U„i Dolf Koks is klaar voor ut avontuur met Kloetmge. "Ik UDiO scherp als een mes", zegt utrainer aan de vooravond van rit debuut bij de Bevelandse lildklasser. „Ik kijk naar elke training en wedstrijd uit." Na UK weken van trainen en oefe- L wacht hem vandaag het ech- jtKik: de thuiswedstrijd tegen hoick Bovs. je voorbereidingstijd was kort. s!r Boks heeft de algelopen weken een aardig beeld van de club en de spelers gekregen. „Mijn eerste ervaringen zijn po sitief", zegt hij. „Ik heb gemerkt dat de club onder de supporters leeft. Verder vind ik dat er een behoorlijke groep staat. De ba lans in het elftal ziet er redelijk uit, misschien hadden we op sommige posities nog wat meer snelheid moeten hebben en mis schien hadden we ook nog een echte balafpakker erbij moeten hebben, maar ze kunnen alle maal voetballen en ze willen al lemaal heel graag." „Ik verwacht ook dat ze alle maal keihard hun best doen. Verder verlang ik dat ze lef to nen, dus vooruit durven voetbal len. In de eerste oefenwedstrijd tegen JVC Cuijk speelden we veel te vaak terug, verlegden we het probleem naar de verdedi ging en de keeper. Ik ben ie mand die vindt dat er met lef ge voetbald moet worden, altijd de intentie hebben om aan te val len." Roks (41) speelde met Kloetinge drie oefenwedstrijden en één be kerduel. Afgelopen week werd er tijdens een trainingskamp aan de teambuilding gewerkt. Daarnaast werden er verschil lende trainingen afgewerkt. „Ik had nog wel meer willen trai nen", geeft Roks toe. „Als we vier, vijf keer per week zouden trainen, zou er nog veel meer uit te halen zijn. Dat is wel wennen voor me hoor. Bij Sparta (Roks was zeventien jaar werkzaam bij de Rotterdamse profclub) had ik de spelers iedere dag tot m'n beschikking. Nu moet ik re kening houden met het feit dat jongens ook wel eens moeten werken. Vier, vijf keer trainen per week is voor een hoofdklas ser niet haalbaar, denk ik. Dan brengt nogal wat kosten met zich mee. Toch wil ik bij Kloetin ge zoveel mogelijk drie keer per week trainen." De nieuwe oefen- meester kan nog niet zeggen hoe zijn ploeg zich nu verhoudt ten opzichte van de andere hoofd klassers. „Ik ken onze directe te genstanders niet, en al die oefen wedstrijden die we tot nu toe hebben gespeeld, zijn ook geen echte graadmeter. De wil is er in elk geval." Mor Jan Dagevos 'KLOETINGE - Nieuwe trainer, jnieuwe ronde, nieuwe kansen. Stemt niet weg dat Kloetinge I jan één van de zwaarste missies jinhet bestaan van de club is be rennen. De hoofdmacht moet in ijeelf resterende competitiewed- srijdenhet vege lijf zien te red- ,jfn op het hoogste niveau van jtet amateurvoetbal. „Daar moet alles voor wijken", vindt Emiel Dorst. „Degradatie zou 'een ramp zijn." Als lid van de spelersraad heeft tij de afgelopen maanden over- L gedraaid. Kloetinge kon on- jiertrainer Karl Vergouwen zijn maar niet vinden in de fdklasse A van het zaterdag en dat gaf de nodige on lust binnen de selectie. Tot over- it van ramp rommelde het op bestuurlijk niveau, ijn telefoonrekening is nog it zo hoog geweest", vertelt Dorst. „Ik ken alle ioonnummers van mijn ggenoten inmiddels uit mijn id. Er is heel veel gepraat, is waren mensen het hele- a! zat en wilden ze stoppen." it van de praatsessies was d het functioneren van de r. De spelers moesten na tijdperk van Diederik h wennen aan de aanpak n Vergouwen. Toen vervol- s de resultaten uitbleven, OES-Kloetinge-doelman Mer- jn Swennen speelt dinsdag 27 nuari in Zeist een selectiewed- rijd voor het Nederlands ama- urelftal. Bondscoach Paul tjnen heeft in totaal vijftig oofdklasse-spelers, die na 1 ja- uari 1981 zijn geboren, uitgeno od voor het duel. m inzicht te krijgen in het spe lmateriaal wordt er driemaal i minuten gespeeld. In april rengt de bondscoach de groep mg tot zestien spelers. eamateurselectie speelt in die sand twee interlands. Er staat e thuiswedstrijd tegen Ier- ad op het programma foil aarnaast gaat het elftal nog op zoek m Engeland. [selectie ziet er als volgt uit: L'jan Langeveld (ACV), Pierre isch,Djuric Ascension (beiden bC), Rene Duys, Marcel Huis- Jelle Schut (allen kC'34), Dominique Vos (AG- JW), Stefan Schaafsma (ARC), S,J1 Raaymakers, Menno den feber (beiden Baronie), Jacco K Amaud Weideman (bei- -iBennekom), Willem Lang de Quick 1887), Rob van Roy Manders (beiden ®«e), Kevin Diender (DOS ^penJ.Bob van der Gaag, Fa- f Keerveld, Nees Pelikaan ■wnExcelsior Maassluis), Stef fegmans (Groene Ster), Jeroen appelaar (Heerjansdam), Mer- PSwennen (Kloetinge), Domi- -oeBroekhuizen (BC Kranen- *•"21, Jeffrey Winter (FC Lisse), Buun; (Marken), Kelley «sen (Nieuwenhoorn). Ed- ^doHenriquez (OJC Rosma- 31 Adje Comelissen (Pannin- Derek van de Plas (Quick W, Peter Marissink (Rhoda «fe), Peter Freke (Rijnsburg- Jtoya), Martin Kuypers, uf1,Mmneboo (beiden ®I«/SBA Euro), Erwin (SDC Putten), Ray- Ernst, Harvey Wijngaar- (baden SHO), Wilbert ««sta (Spakenburg), Ti- li, t orson> Arjen van der (beiden SWSMC), Floren ceS\,Ter Leede)'You- ^tthahouri, Jefrey van £?1(hSenTop), Mohamed Dries Driessen, Jeroen Dew Svan Raay (allen Ï^/Kegro), Randy Hof- T; Peter-Wilmar Jan-Pieter Har- ^sehneervogds), Sander (Zwart Wit'28). zwol de kritiek aan en kwamen er steeds meer signalen dat Verg ouwen niet meer op de steun van de spelersgroep kon reke nen. Dit gevoegd bij de magere resultaten leidde in de winter stop tot het ontslag van Vergou wen. „Elke andere trainer had het na de periode Hiensch ook moeilijk gekregen", vermoedt Dorst. „Onder Hiensch hebben we na tuurlijk geweldig gepresteerd, dat was bijna niet meer te verbe teren. Dan hadden we voor het kampioenschap moeten gaan spelen, maar dat was niet realis tisch. Misschien was het beter geweest dat er een trainer van buitenaf was gekomen, iemand die wij niet kenden en iemand die ons niet kende." „Karl is een goeie vent, maar wij stonden op den duur niet achter zijn werkwijze, geen spe ler uitgezonderd hoor. De che mie was er niet meer en dan is er maar één uitweg. Dan moet je uit elkaar gaan. Voor Karl is dat niet leuk, dat besef ik heel goed, aan de andere kant moet hij be seffen dat dat op dit niveau kan gebeuren." „Zoiets overkomt je als vereni ging misschien één keer in de vijftien jaar. Dan blijven de prestaties uit en gaat het ook buiten het veld mis. De afgelo pen maanden heeft het voetbal wel eens onder het randgebeu- ren geleden. Dat gebeurt onbe wust, maar dat mag dus nu niet meer gebeuren. We moeten er een streep onder zetten en een nieuwe start maken. Niks geen sentimenten meer, niet langer meer terugkijken en niet meer klagen." De voetballer uit Bruinisse hoopt dat vanaf nu iedereen er zo over denkt. Van bestuurslid tot sponsor, van voetballer tot materiaalman. Alle krachten moeten worden gemobiliseerd voor dat ene doel: het behoud van het hoofdklasserschap. Geen woorden, maar daden. Er is de afgelopen maanden genoeg gesproken. „Ik hoop dat ieder een beseft dat wij alleen gebaat zijn met rust", zegt Dorst. „Ik hoop dat vanaf nu het geouwe hoer voorbij is. We hebben nog elf wedstrijden en daarin moe ten we het zien waar te maken." Meerwaarde Kloetinge staat de rest van het seizoen onder leiding van ex-Sparta-trainer Dolf Roks. Hij is gepokt en gemazeld. Daar naast is Joost Folmer als assis tent-trainer teruggekeerd bij Kloetinge, omdat hij in de ogen van de hoofdtrainer een meer waarde heeft. Dorst onder schrijft dat. „Joost heeft kennis van zaken, heeft ervaring op dit niveau en kent alle tegenstan ders in de hoofdklasse, soms tot en met het zevende elftal aan toe." Dorst heeft er wel geloof in, al realiseert hij zich tegelijkertijd dat het een heidens karwei wordt. „Van de elf wedstrijden zullen we er toch vijf, zes moe ten winnen. En we spelen bijna alleen nog maar tegen de boven ste ploegen, ploegen die ook geen vliegen willen vangen. Na tuurlijk valt het woord degrada tie wel eens. Dat zou een ramp zijn voor Kloetinge. Misschien stoppen er dan wel heel veel spe lers, maar de komende periode wil ik daar nog niet aan denken. Vergeet ook niet dat we ons al vaker op dit niveau hebben be wezen." Emiel Dorst heeft nog altijd geloof in een goede afloop. foto Willem Mieras Wie zwijgt, heeft vaak iets te verbergen. Rondom de voetbalvereniging Terneu zen gonst het al jaren van de geruchten over een slech te financiële positie, maar er is niemand die daar in het openbaar tekst en uitleg over wil geven. De schijn wordt al geruime tijd opge houden, maar ingewijden binnen de club weten wel beter: de bodem van de put kan inmiddels bijna aange raakt worden. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De negatieve ge luiden rond de bestuurlijke pro blemen en financiële zorgen zweiden vorige week weer aan, toen er een einde leek te komen aan het tijdperk-Eddy Dobbe- leir. De voorzitter stapte na ruim zes jaar op, maar over de werkelijke reden wordt nog al tijd geheimzinnig gedaan. Een machtsstrijd tussen de voorzit ter en bestuurslid Jan Kolijn zou het vertrek van Dobbeleir hebben ingeleid. Het was heel simpel: Dobbeleir eruit, of Ko lijn eruit. De voorzitter vertrok, om twee dagen later toch weer terug te keren. De lucht leek geklaard, maar er schuilt nog altijd een flinke storm. Naar de ware re den van zijn kortstondige aftre den is het voorlopig nog gissen. Het ontvangen van tekst en uit leg blijkt namelijk een lastige opgave, want in tijden van te genspoed komt de voorzitter lie ver niet aan het woord. Onbereikbaar, niet aanwezig, geen tijd, Eddy Dobbeleir is dan moeilijk te vinden. Wel was er deze week tijd om in de Terneu- zense bestuurskamer verschil lende keren uitvoerig te vergade ren en daarbij zal Dobbeleir één ding nogmaals hebben bena drukt: Terneuzen moet terugke ren naar de hoofdklasse. De middelen lijken daarvoor echter niet meer aanwezig te zijn. Daarvoor heeft de Zeeuws-Vlaamse club de laatste jaren al te veel (financiële) te genslagen gehad. Bijna vier jaar geleden leek de stekker bij Terneuzen al half uit het stopcontact te hangen. De ambitieuze plannen van Dobbe leir liepen niet parallel met de sportieve ideeën, die vervolgens met drie kampioenschappen in drie jaar tijd werden bewerkstel ligd. Over het boekjaar 1999 hield Terneuzen destijds volgens Dob beleir een tekort van 112.000 gulden (bijna 51.000 euro) over, terwijl dat een jaar eerder nog 50.000 gulden (bijna 23.000 eu ro) was geweest. Enkele sponsors kwamen net op tijd in actie en boden de club een renteloze lening aan. De ver eniging was van de ondergang gered, maar volgens ingewijden zou nog een renteloze lening van bijna 300.000 euro open- analyse staan, van onder meer zes be langrijke geldschieters. Indien één van de sponsors op dit mo ment zijn geld zou opeisen, zou het over en sluiten zijn voor één van de grootste voetbalclubs van Zeeland. Om Terneuzen meer financiële armslag te kunnen geven, werd vervolgens bijna drie jaar gele den tijdens een bijzondere verga dering aan de leden toestem ming gevraagd voor het uitzet ten van obligaties. Het plan was om er 2500 te ver kopen a 100 euro per stuk. Met de opbrengst van 250.000 euro zouden de leningen kunnen wor den afbetaald. Inmiddels zijn er ongeveer 250 verkocht en dus kan van een mislukt project ge sproken worden. Ook een volgende poging om nieuwe financiële middelen aan te boren mislukte. Terneuzen ging nauw samenwerken met de Belgische profclub Beveren. Het project, dat de naam BeTer- jeugd meekreeg, moest een toe gevoegde waarde op sportief en financieel gebied worden. Op jaarbasis zou BeTerjeugd 100.000 euro aan subsidies en verwachte giften van sponsors moeten genereren, maar één aspect stond voorop: de jeugd heeft de toekomst. Rondom BeTerjeugd is het in middels akelig stil geworden en de samenwerking met Beveren lijkt een vroege dood gestorven. De toegezegde subsidie van 50.000 euro van de Euregio Scheldemond werd nooit uitge keerd en dat betekende een nieu we tegenvaller. De financiële problemen zijn vooral terug te voeren op de ac commodatie die in 1995 werd be trokken, en de kosten voof de eerste selectie. De accommodatie viel, mede door een financiële strop met een sponsor die zijn belofte niet nakwam, duurder uit dan ver wacht. De post eerste selectie (aangevuld met de trainers die werkzaam zijn binnen de club) werd afgelopen jaar volgens in gewijden met liefst 59.000 euro overschreden. En dat in een jaar dat de club degradeerde uit de hoofdklasse. Om de teruggang naar de eerste klasse vorig seizoen te voorko men, werden tussentijds (dure) Belgische spelers aangetrokken (Johan van Rumst, Philip Pied- fort, Andy Vereertbrugghen), die vervolgens niet voor de om mekeer zorgden. Sportief beleef de Terneuzen met de degradatie en het ontslag van trainer Dimit- ri Mbuyu een abominabel sei zoen, waarin de financiële situa tie er weer op achteruit ging. Een nieuw probleem doemde on langs op toen de KNVB de eisen voor het bemachtigen van een trainerslicentie had aange scherpt. Paul Telussa, de hoofd trainer, is niet in het bezit van het gewenste diploma. Voor dit seizoen heeft Terneuzen dispen satie gekregen, maar de club moet afwachten of dat in de vol gende jaargang weer het geval is. Wellicht moet Terneuzen daarom op zoek naar een nieu we trainer en daar zit het be stuur waarschijnlijk niet op te wachten. Het is de vraag of de voetbalver eniging Terneuzen het hoofd de komende tijd boven water kan houden. De spelers van het eer ste elftal wachten bijvoorbeeld al enkele maanden op hun ver goedingen, maar ook dat is niets nieuws. De voetballers maken zich niet druk, want de afgelo pen seizoenen is het altijd goed gekomen. Maar stel dat dat deze keer eens niet zo is? Dan zal een groot deel van de spelersgroep vertrekken en rest Terneuzen slechts één keuze: voetballen met jongens uit de eigen jeugd. Wellicht niet in de hoofdklasse, maar wel als gezonde club. Want voetballen op het hoogste niveau is prachtig, maar wie naar de situatie van Terneuzen kijkt moet zich één ding afvra gen: is het het allemaal wel waard? door Jan Dagevos HOEK - Johan Ballegeer heeft het kampioenschap in de hoofd klasse A van het zaterdagvoet bal nog niet uit zijn hoofd gezet. „We hebben genoeg talent en klasse in huis", vindt de oefen- meester van Hoek. „Ik hoop al leen dat de groep het nu einde lijk ook eens oppakt." Hoek wisselde voor de winter stop goede momenten te vaak af met zwakke fases. Hierdoor werd er nimmer een stevige reeks neergezet. Desondanks is de Zeeuws-Vlaamse formatie nog immer kansrijk. De achter stand op koploper ASWH is- slechts één punt, waarbij wel aangetekend dient te worden dat Hoek één duel meer heeft ge speeld. „We zullen na de winter stop meteen een goede serie moe ten neerzetten", meent Balle geer. „Als we daarin niet slagen, doen we niet meer mee en spe len we mee voor een plek in de middenmoot." Ballegeer sprak afgelopen don derdag met een aantal spelers en hamerde op de wedstrijdin stelling. „De intentie om er het beste van te maken is er. Dat stemt me ge lukkig. De spelers willen er in de tweede competitiehelft iets moois van maken. Ze hoeven heus niet zo gedreven als de trai ner te zijn, met de helft ervan ben ik ook al tevreden. Als wij erin slagen om goed te preste ren, hoop ik ook dat alle andere geledingen binnen de club zich weer achter de ploeg gaan scha ren." Koord Ballegeer doelt hierbij onder an dere op de supporters, die het na een conflict met het bestuur, het voor de winterstop wel eens af lieten weten. „We moeten allemaal aan het zelfde koord trekken, van mate riaalman tot supporter. In mijn eerste periode bij Hoek kon al les en was iedereen enthousiast. Ik hoop dat het nu ook weer die kant opgaat. Het is heerlijk als Dakar Rally. Vijftiende etappe: Tidjikja - Nouakchott (Mau). Moto ren: 1. Meoni (Ita/KTM) 579 km in 6.55.46, 2. Sainct (Fra/KTM) 0.46, 3. Ro ma (Spa/KTM) 3.19, 4. Cox (ZAf/KTM) 6.48, 5. Despres (Fra/KTM) 8.23, 6. Este- ve Pujol (Spa/KTM) 15.03, 32. Brouwer (KTM) 2.48.26, 33. Van Pelt (KTM) 2.52.29. Uitgevallen: Robbe (KTM). Stand: 1. Roma 53.15.29, 2. Sainct 7.07, 3. Despres 46.29, 34 Van Pelt 21.23.14, 38. Brouwer 22.15.21. Auto's: 1. Masuoka (Jap/Mitsubishi) 6.52.35, 2. Peterhansel (Fra/Mitsubishi) 9.11, 3. De Villiers (ZAf/Nissan) 17.32, 4. Kleinschmidt (Dui/Volkswagen) 21.54, 5. Schlesser (Fra/Ford) 32.43, 6. Mayer (Dui/Mitsubishi) 33.17. Niet gestart. Ten Harkei (Kia). Stand: 1. Peterhansel 50.47.49, 2. Masuoka 55.53, 3. Schlesser 2.55,16. Vrachtwagens: 1. Kabirov (Rus/Kamaz) 8.19.33, 2. De Rooy (Ned/DAF) 3.01, 3. Tsjagoeine (Rus/Kamaz) 28.16. Stand: 1. Tsjagoei ne 64.40.18, 2. Kabirov 1.02.54, 3. De Rooy 1.29.39. Wijchen. Grand Dutch Biljart Event. NK libre, groep A: Luijsterburg - Me- gens 400-92/1 beurt. Groep B: Van Gin- neken - Klijn 400-15/4, Polman - Klijn 400-327/6. NK, 47/1Groep A: Klok - Luijsterburg 200-80 (7 beurten), Luijsterburg - Christi an 200-57 (9), Christiani - Klok 200-87 (12). Eindstand: 1. Luijsterburg 2-2 (16 beurten), 2. Klok 2-2 (19), 3. Christiani 2-2 (21). Groep B: Polman - Van der Spoel 200-198 (15 beurten), Tilleman - Van der Spoel 200-53 (7), Polman - Tille man 200-61 (4). Eindstand: 1. Polman 2-4 (19), 2. Tilleman 2-2 (11), 3. Van der Spoel 2-0 (22). Finale: Polman - Luijster burg. NK, 47/2: Groep A: Polman - Klok 300-266 (13), Tilleman - Klok 300-3 (2), Tilleman - Polman 300-69 (3). Eind stand: 1. Tilleman 2-4 (5), 2. Polman 2-2 (16), 3. Klok 2-0 (15). Groep B: Chris tiani - Van der Heuvel 300-12 (3), Van der Spoel - Van der Heuvel 300-222 (6), Christiani - Van der Spoel 300-194 (4). Eindstand: 1. Christiani 2-4 (7), 2. Van der Spoel 2-2 (10), 3. Van der Heu vel 2-0 (9). Finale: Christiani - Tilleman. Driebanden, Grand Prix: achtste fi nales: Demming - Valentijn 50-49 (40), Breur - Broeders 50-40 (55), Van de Ven - Weijenburg 50-31 (43), Burgman - Tijs- sens 50-25 (29)' kwartfinales: Breur - TILBURG - Na de 9-1-overwin- ning op Dauwendaele vorige week (de tweede zege), is Apollo weer terug bij af. De futsallers uit 's-Gravenpol- der verloren met ruime cijfers van Eteha uit Tilburg en blijven op de laatste plaats staan in de eerste klasse A. Apollo reisde, door blessures van verschillen de spelers, met een gehavende selectie af naar Tilburg. De Zeeuwen konden weinig inbren gen tegen het snel en goed com binerende Eteha. Danny van 't Westeinde voorkwam door goed keeperswerk een grotere neder laag. Frank de Kok zorgde bij een 7-0 achterstand voor de ere- treffer je op de aanmoedigingen van de supporters kunt rekenen." De aanzet tot een mooie en suc cesvolle tweede competitiehelft moet vandaag in Katwijk wor den gegeven. In eigen huis had Hoek weinig problemen met de Zuid-Hollandse formatie. Het werd toen 3-0. Ballegeer: „Thuis is Katwijk een heel andere ploeg. We zijn ge waarschuwd, ook al omdat Katwijk afgelopen zaterdag met 4-1 van Sparta Nijkerk heeft ge wonnen. We krijgen sowieso met andere tegenstanders te ma ken na de winterstop. Veel ploeg hebben de tijd gehad om de batterij op te laden. Kloetin ge wordt bijvoorbeeld ook een tegenstander van een ander kali ber." Kloetinge Kloetinge hervat de competitie vandaag met een thuiswedstrijd tegen Quick Boys, nog altijd de gedoodverfde kampioen. „Voor mij is het moeilijk om de tegen standers in te schatten", zegt Dolf Roks. „De hoofdklasse is een heel nieuwe ervaring voor me. Quick Boys heeft veel routi niers in de ploeg, maar dat heb ben wij ook. Na de wedstrijd zal ik een klein beetje weten waar we staan." Roks kan putten uit een fitte se lectie. Micha Lekawael, Jean-Philip Becht en Rien de Bruine doen vandaag met het tweede mee, maar blijven wel deel uitmaken van de eerste se lectie. „Ik bekijk het van week tot week", zegt Roks. GOES - De voetbalbond KNVB heeft alle wedstrijden op zater dag in het district Zuid I afge last vanwege de slechte weers omstandigheden van de afgelo pen dagen. Alleen de duels van de twee Zeeuwse hoofdklassers Hoek en Kloetinge zijn nog niet ge schrapt. Demming 50-38 (44), Burgman - Van de Ven 50-35 (34). Halve finales: De Bruijn - Burgman, Jaspers - Breur. ADLM Kwadendamme. Wip 1 1e Hoofdvogel: R. Bouwense St. Sebas- tiaan, 2e Hoofdvogel: R. Bouwense St. Sebastiaan. 1e Zijvogel: J. Kopmels Vic toria. 2e Zijvogel: J. Repkes Victoria. 3e Zijvogel: P. Repkes Victoria. 4e Zijvogel: R. Bouwense St. Sebastiaan 1e Kal: B Bos st.Sebastiaan. 2e Kal: J.Kopmels Victoria. 3e Kal: H.van Hekken Victoria. 4e Kal: P. Repkes Victoria. Meeste klei ne vogels: L. van Dijke (ADLM). Wip 2. 1e Hoofdvogel: J.Repkes Victo ria. 2e Hoofdvogel: J.Kopmels Victoria. 1e Zijvogel: R.Bouwense st.Sebastiaan. 2e Zijvogel: J.Repkes Victoria. 3e Zijvo gel: P.Repkes Victoria. 4e Zijvogel: R.Bouwense st.Sebastiaan. 1e Kal: B.Bos st.Sebastiaan. 2e Kal: L.v.Dijke ADLM. 3e Kal: J.Repkes Victoria. 4e Kal: B.Bos st.Sebastiaan. Meeste kleine vo gels: Jac. Kopmels Victoria. *Ned.Bond, afd. Zuid-Beveland. Tus senstand supercup. Poule 1: Raven- stein 8-15, Willem Teil 8-9, Zeelandia 2 10-8, St.Sebastiaan 3 6-6, St.Sebastiaan 2 4-2, Doel naar Hoger 2 4-0, Victoria 8-2 Poule 2: Spes Nostra 8-14, Doel naar Hoger 1 10-14, Edele Handboog 8-10, Zorgvlied 8-10, Zeelandia 1 8-6, St.Sebastiaan 1 10-4. Cortina d'Ampezzo. Wereldbeker wedstrijd super G, vrouwen. 1. Goet- schl (Oos) 1.10,59, 2. Ertl (Dui) 1.10,92, 3. Gerg (Dui) 1.11,02, 4. Montillel (Fra) 1.11,10, 5. Aufdenblatten (Zwi) 1.11,43. 6. Suchet (Fra) 1.11.45. Stand WB su per G: 1- Gerg 325 punten, 2 Goetschl 316, 3. Dorfmeister (Oos) 239. Stand WB algemeen: 1 Parson (Zwe) 781 punten, 2. Goetschl 709, 3. Gerg 610. Lucky Day: 7-8-11-14-15-16-23-30-34- 47-51 -52-54-55-57-58-65-67-69-76 (on der voorbehoud van typefouten) Sydney. Mannen, 300.000 euro. Hal ve finales: Hewitt (Aus/7) - Verkerk (Ned/8) 6-2 opgave Verkerk, Moya (Spa/3) - Ferreira (ZAf) 6-2 6-1 Vrou wen, 475.000 euro. Halve finales: Henin-Hardenne (Bel/1) - Davenport (VSt/4) w.o, Melbourne. Australian Open, kwali ficaties. Mannen, tweede ronde: Hemmes (Ned) - Eisner (Dui) 6-3 3-0 op gave Eisner. Vrouwen, tweede ron de: Obziler (Isr) - Tamaela (Ned) 6-3 7-6. Auckland. Mannen, 325.000 euro. Halve finales: Nadal (Spa) - Novak (Tsj/2) 6-1 6-3, Hrbaty (Slw) - Kuerten (Bra/3) 6-3 6-2. Vriendschappelijk. Antalya (Tur): Gaziantepspor (Tur) - NAC Breda 0-4 (0-2). Doelpunten NAC Breda: Boukhari, Boussaboun, Elmander, Risamasu. Be- lek (Tur): Sparta Rotterdam - Karlsru- her SC 0-2 (0-1). Malta: Pita Hotspur (Mal) - SC Heerenveen 0-4 (0-2). Doel punten SC Heerenveen: Selakovic, Sa maras, Knopper, Radomski. Aksu (Tur): Willem II - Dinamo Moskou (Rus) 0-0. HOEK - Hoofdklasser Hoek speelt dinsdagavond een oefen wedstrijd tegen eersteklasser Rillandia. Het duel, dat in Hoek wordt gespeeld, begint om 19.30 i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31