Jongen bekent doden leraar Crisisoverleg VS over gezag Irak PZC Scholen herdenken neergeschoten Van Wieren massaal Storing in pers PZC ll 6] zei dinsdag 'in een opwel- fc'te hebben geschoten nadat fcj in de kantine 'een korte dis- cussie' met Van Wieren had ge werd. Antiglobalisten trekken massaal naar Bombay irnemuidenaar omt om bij ingeval op A58 Politie Zuid-Afrika vindt lichaam Marleen Konings JAGUAR Weg met Djoser Vroegboekactie: GRATIS MINICAM Ga snel naar HET REIZEN KATERN Reizen 1 Daar moetje naar toe. Onderwijs 17 t/m 27 W1 t/m W7 W9t/mW13 Reizen W15t/mW19 Israël wil Hamas-leider doden Vergunning korvetten Indonesië Kleine landen verenigen zich Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 ,,.nn;e redactie binnenland DEN HAAG - De 16-jari- p Haagse jongen die indacht wordt van het leerschieten van leraar H. na Wieren van het Terra College heeft gisteren te- pover de rechter-com- lissaris een bekentenis 'PARTNERS «AXEtAAk Q"8- 616617 droeg omdat hij zich daardoor veiliger voelde. De verdachte zit in voorarrest 'met alle beper kingen'. Dat betekent dat hij met niemand contact mag heb ben, behalve met zijn advocaat. Op scholen in heel Nederland was het gisterochtend om elf uur een minuut lang stil ter na gedachtenis van de doodge schoten leraar. Een uur eerder begon in het Terra College een besloten rouwbijeenkomst. „Het was een prachtige en in drukwekkende bijeenkomst", zei directeur G. van Miltenburg na afloop. Verbloemd Er is iets fundamenteel ver keerd in onze samenleving, con cludeert premier Balkenende. „De moord kan niet worden af gedaan als een incident", zei hij gisteren. Balkenende en minis ter Van der Hoeven van Onder wijs kondigden gisteren be leidsmaatregelen aan, maar ze wilden daar uit piëteit met de nabestaanden van de doodge schoten leraar Van Wieren daar nog niet op vooruitlopen. Van der Hoeven zei wel dat wat haar betreft in ieder geval ook schooldirecties zullen worden aangesproken. „Die verbloe men geweld tegen leraren vaak", zei zij gisteren. Volgens de premier loopt het op meerdere fronten spaak: „De moord op Van Wieren moet in zijn maatschappelijke context worden gezien." Ouders moeten volgens Balkenende beter op voeden, hun kinderen leren met respect met anderen om te gaan en geen geweld te gebruiken. De jeugdzorg moet problemen eer der signaleren en aanpakken. Vijf leerlingen van het Marcanti College in Amsterdam-West zijn gisteren gearresteerd we bestaat nog onduidelijkheid ow de herkomst van het wa pen. De schutter heeft wel toe gegeven dat hij het bij zich BOES - Een mechanische sto- Èg in de rotatiepers van de JZC bi] Wegener Nieuwsdruk heeft de productie van de arant in de nacht van donder- op vrijdag ernstig ver- Kgd. Daardoor werd de PZC in grote delen van Zee- cdveeltelaat of niet bezorgd, 'storingbeperkt de mogelijk- fdenom de krant in te delen, an sommige edities van van- ag, zaterdag, zijn daarom Dodgedwongen berichten uit cdere regio 's toegevoegd len lezers en adverteer- >rsexcuses aan voor dit onge- DIRECTIE PZC OOGERHEIDE - Een 18-jari- man uit Arneniuiden is gis- iorgen om het leven geko- bij een ongeval op de A58 jHoogerheide. Zijn 19-jarige 'raakte zwaargewond iwee mannen reden even na iuurin een bestelbus richting ïgen op Zoom toen ze, ver- oedelijk door het slechte weer, pens het inhalen in een slip aklen. Het voertuig sloeg en- "Jemalen over de kop en kwam 'demiddenberm tot stilstand, slachtoffers werden uit de geslingerd De 18-jarige au overleed ter plaatse. Zijn d is naai- het ziekenhuis in ügenopZoom gebracht 'iffins de politie Midden- en ast-Brabant reageerde een agisehe vrachtwagenchauf- zeeralert doorzijn voertuig firs over de weg te zetten. Mr het ongeval ontstond een affile op de A58 en de A4. verkeer werd omgeleid via 'Oude Rijksweg Advertentie BOMBAY - Met als achtergrond de vlag van het vrije Tibet schreeuwt een boeddhisti sche monnik leuzen bij de openingsceremonie van het Wereld Sociaal Forum in de In diase stad Bombay. Na drie jaar in Brazilië is het voor het eerst dat de wereldwijde bij eenkomst van antiglobalisten in een Aziatisch land neerstrijkt. Het vierde Forum be gon gisteren met oproepen voor een strijd tegen oorlog, onderdrukking en armoede. van onze redactie buitenland WASHINGTON' - De Ameri kaanse bewindvoerder voor Irak. Paul Bremer, is gisteren in Washington aangekomen voor overleg met president Bush. De gesprekken staan in het teken van de dreigende crisis rond het Amerikaanse plan voor de machtsoverdracht in Irak. Voorafgaand aan de ontmoeting tussen Bush en Bremer liet het Witte Huis gisteren weten dat het in hoofdlijnen vasthoudt aan het omstreden plan. Woord voerder McClellan liet door schemeren dat er alleen ruimte is voor kleine aanpassingen. De Verenigde Staten willen op 30 juni de macht in Irak aan een tijdelijke Nationale Assemblee overdragen. Tijdens vergade ringen in de achttien provincies van het land moeten 250 leden van het orgaan worden aange wezen. Vrije verkiezingen zijn volgens de Amerikanen niet mogelijk. De tijd, de kiesregis- ters en stabiliteit zouden daar voor ontbreken. De belangrijkste religieuze lei der van de sjiieten, grootayatol lah Ali al Sistani, neemt hier vooralsnog geen genoegen mee en eist dat het volk de leden van de assemblee kiest. In Basra, in het zuiden van Irak, gingen don derdag tienduizenden mensen de straat op om te protesteren tegen de Amerikaanse plannen. Een vertegenwoordiger van Al Sistani heeft gisteren met meer demonstraties en een algemene staking gedreigd. „In de komen de dagen zullen we protesten en stakingen zien en mogelijk een confrontatie met de bezettings- Advertentie (Advertentie Markiezaat College 1 Prinsentuin College toornvliet College Uw Regionaal Jaguar Centrum. Bogaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 4817 ZN Breda. Tel.: 076 - 5263800 www bogaers-jaguar.nl van onze redactie buitenland PRETORIA - De Zuid-Afri kaanse politie heeft gisteren het lichaam gevonden van de sinds twee weken vermiste Neder landse studente Marleen Ko nings (24). De vondst volgde op de woensdag verrichte arresta tie van een man met wie Mar leen zou zijn opgetrokken en die wordt verdacht van de moord. Het lichaam is op aanwijzingen van de man gistermiddag ge vonden in een ldoof bij Swellen- dam waar Konings sinds augus tus stage liep. De politie wilde het nog niet be vestigen, maar het is vrijwel ze ker dat verdachte Robert Cow ley is, die Konings in een hotel in Mosselbaai ontmoette rond Kerstmis. Hij deed zich voor als schrijver, maar hij is volgens de politie een fraudeur die vrou wen verleidde en hun bezittin gen afhandig maakte. Hij zou twaalf jaar gevangen hebben gezeten voor onder meer moord. In de laatste dagen voor zijn ar restatie gebruikte Cowley een creditcard en een sim-kaart van Konings. GPD/ANP Advertentie Advertentie Actieve groepsroHdreizen van 10.00 tol 16.00 uur De andere manier van reizen brochure"1 (071) 512 64 00 of wwH'djoser.nl <Djo»-ser> Elke week in de zaterdagkrant gens betrokkenheid bij het be dreigen van leraren. Donder dagochtend is in de school een brief gevonden waarin een aan tal leraren werd bedreigd. In de brief zat een kogel. Ook in Al- mere zijn twee jongens opge pakt voor bedreiging van hun docenten. GPD/ANP pagina 4: paria's met korte lontjes pagina 7: Zeeuwse scholen herdenken leraar Groen op de begraafplaats verdeelt Oudelande Marinus Vreeke maakt kozijnen „We zijn hier om onze verbondenheid met de mensenrechten te verkondigen en een betere wereld mogelijk te maken", zei de Iraanse winnares van de Nobelprijs voor de Vrede, Shirin Ebadi. De tegenhanger van het Wereld Economisch Forum, een bijeen komst van vooraanstaande zakenlieden en politici, trekt de komende dagen naar ver wachting tachtigduizend bezoekers. foto Emmanuel Dunand/AFP troepen als zij blijven vasthou den aan hun koloniale plannen en 's lands politiek willen vorm geven om hun eigen belangen te bevorderen", zei sjeik Abdel Mahdi al Karbalai. Een andere vertrouweling van Al Sistani zei eerder op de dag dat de grootayatollah de door de Amerikanen ingestelde rege ringsraad in de ban wil doen als er geen vrije verkiezingen ko men. In een fatwa (religieuze opinie) zou Al Sistani zijn vol gelingen verbieden de rege ringsraad te steunen. De sjiieten vormen 60 procent van de Iraakse bevolking. Bremer overlegt maandag met VN-secretaris-generaal Annan Na een moeizaam jaar zoekt Washingteffi daar weer hulp om het groeiend conflict over de vorming van de overgangsrege ring op te lossen. De VN-baas zou echter al heb ben laten doorschemeren dat hij er weinig voor voelt om het Amerikaanse plan legitimiteit te geven. ANP/DPA Op safari in het Krugerpark De Israëlische ondermi nister van Defensie, Zeev Boim, vindt dat de geeste lijk leider van de radicale Palestijnse Hamas-bewe- ging, sjeik Ahmad Jassin (foto), de dood verdient. De aankondiging volgt op de in het openbaar geuite vreugdevolle reactie van Jassin op een zelfmoord aanslag die vier Israëliërs het le- C ven kostte. De Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen kan rekenen op een exportvergunning voor de levering van twee korvetten aan Indonesië. Minister Bot van Buitenlandse Zaken heeft dit de Tweede Kamer laten weten. Volgens de minister is de Indc^ nesische marine niet direct actief in de opstandige 1 provincie Atjeh en staat niets de export in de weg. De voetballers van Vaticaanstad in de WK-finale tegenover die van de PaaseilandenHet lij kt science fictionmaar het zal realiteit worden. Ruim 75 kleine voetballanden, die geen aansluiting bij de Fifa krijgen, gaan zich ver- O O enigen in een nieuwe wereldvoetbalbond: NF Board. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 6; radio en televisie: 7 en 8; zeeland: 9, 10, 11, 13 en 15; onderwijsbijlage: 17,19, 21, 25 en 27; sport: 29 en 31, reportage: W1, W2, W3, W5 en W7; wonen: W9, W11 en W13; reizen: W15, W17 en W19, Advertentie naam voorletters straat: postcode plaats: telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- TL C noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,50. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) c noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: C per maand met automatische incasso 19,45). per kwartaal met automatische incasso 56,60). *iuir; per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1