Faunawet is ramp voor de jager na aannemen valse euro's LMi feS"iag0enen Winkelier ineens verdachte Beetje lucht voor brede school PZC b 13 lid Fauna Beheerseenheid: Jacht en natuurbeheer gaan heel goed samen weekenddiensten Help slachtoffers aardbeving Iran! Giro 555 Thoolse gebouwen brandveilig PvdA wil ook kermis op zondag LPF ondersteunt verzoek 3VO Fietser op kruising aangereden Gestolen auto snel terug lezers schrijven Sportraad agenda Dorpsraad III vrijdag 16 januari 2004 SORTGEN'E - De Flora- en Fau- «ffft is een ramp voor de jacht. I van Tatenhove, jager en lid - „J de Fauna Beheerseenheid, -■ jwmde de wet gisteravond in [ortgene een 'wangedrocht', jfflilniet weten wat voor bu- jgjucratie daarachter schuil- jaal." ^Tatenhove sprak op uitnodi- jng van de Sociëteit Noord-Be- giand, die een thema-avond de' jacht had gewijd. Vol- cwhem is de Flora- en Fauna- Jei. die twee jaar geleden de (htwet verving, veel te ver n lorgeschoten in het regelen en •e pstleggen van voorschriften. indien is de wet in zij n ogen zeer een politiek compromis, jaarbij partijbelangen zijn uit- ïuild. terwijl het onderwerp if van ondergeschikt belang g. „Kamerleden weten er Snsodemieter van." jddels komen de tegenreac- B op gang en ziet men ook in ■Tweede Kamer in dat de wet el op alle fronten aansluit bij ie praktijk. Zo wordt bijvoor- eeld steeds duidelijker dat het schermen van de vos en de [jaiachtigen m sommige gehie en verkeerd uitpakt. zijn betoog verdedigde Van lenhove uiteraard het belang ade jacht, die noodzakelijk is te voorkomen dat bepaalde jsoorten te zeer gaan over- eisen, waardoor de natuur ijdig wordt. „De natuur - ioncert Ons f ienoegen \PELLE - Harmonieorkest s Genoegen geeft morgen een pjaarsconcert in de Neder- ads hervormde kerk in Kapel- Dit jaar in samenwerking i jongerenkoor Nova Melodi- Er wordt een gevarieerd re- rtoire gespeeld. Het concert gint om 20.00 uur. zijn gang laten gaan, dat kan niet meer. De mens moet een re gulerende rol vervullen om de veelzijdigheid van de fauna te behouden." Dat betekent dat er tijdig moet worden ingegrepen, vindt hij. „Je moet ervoor zorgen dat de emmer wordt geledigd voordat die overloopt." Ook schade die agrarische bedrijven ondervin den van dieren ondervinden, kan een reden zijn om jagers in te schakelen. Het beeld dat jagers uitsluitend voor de lol in het rond schieten, is onjuist, aldus Van Tatenhove. Er wordt veel tijd in geïnves teerd om tot een zorgvuldig 'po- pulatiebeheer' te komen. „Op ba sis daarvan mag er worden geoogst", zoals hij het jagen noemde. „Maar je doet het ook voor je plezier." Dat niet iedereen de beste bedoe lingen heeft, is niet altijd te ver mijden, aldus Van Tatenhove. „Zoals overal bestaan er ook in onze kringen misstanden." Hij constateerde dat het onge noegen over de jacht tanende is en sprak van een 'kentering in de samenleving'. In de Fauna Be heerseenheid wordt er momen teel goed samengewerkt tussen jagers, natuurbeschermingsorga nisaties en terreinbeheerders. „Dat is pure winst, want we zijn tot elkaar veroordeeld. Jacht en natuurbeheer gaan heel goed sa men." Tijdens de avonden van de socië teit komen doorgaans een voor- en een tegenstander van een on derwerp aan bod. De andere spreker was ditmaal P. de Keu- ning, boswachter in het district Midden-Zeeland van Staatsbos beheer. Hij zat echter deels op één lijn met Van Tatenhove. Staatsbosbeheer hanteert sinds enkele jaren het uitgangspunt dat jacht niet wordt toegestaan, tenzij het nodig is om het aantal dieren van bepaalde soorten bin nen de perken te houden. Jagen alleen voor het eigen plezier of voor consumptie is op de terrei nen van Staatsbosbeheer taboe. Eigenlijk was het de bedoeling dat de schoolwoningen benut zouden worden wanneer er zich pieken in het leerlingenaantal zouden voor doen, maar inmiddels kan brede school Symfonie haast niet meer wachten tot ze klaar zijn. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Het lijken normale huizen, maar na de zomervakantie krijgen kinderen er les. In de Goese nieuwbouwwijk Ouverture verrij zen momenteel twee 'schoolwoningen'. De huizen staan aan de Elvis Presleylaan, op de hoek van de John Lennonlaan, en dus vlakbij de brede school Symfonie. Plet nog jonge complex, dat onder meer twee basisscholen bundelt, kampt met fors ruimtegebrek doordat het aantal leerlingen veel sneller stijgt dan verwacht. Al tijdens de bouw van de brede school was het de bedoeling schoolwoningen te bou wen, om pieken in het leerlingenaantal op te kunnen vangen. Inmiddels lijkt wel duide lijk dat de extra ruimte permanent nodig is en dat er zelfs nog meer lokalen bij moeten komen. Daarom wordt er momenteel gestu deerd op een uitbreiding van het Symfo nie-gebouw. Om al op korte termijn over meer ruimte te beschikken, heeft de Goese gemeenteraad toch besloten ook de schoolwoningen te bou wen. Deze moeten aan het begin van het nieuwe schooljaar klaar zijn en omvatten samen vier lokalen. De huizen vergen een investering van bijna 7,5 ton. Ze worden zodanig gebouwd dat ze, als ze op termijn niet meer nodig zijn voor de scholen, snel kunnen worden aangepast en op de markt worden gebracht als norma le woning. itNadia Berkelder DDELBURG - Het zou de nmissarissen van Delta NV j ze zelf hun salaris «verlagen. Dat zegt de Mid- Iburgse wethouder H. Kool in d reactie op de forse salaris- Aoging van de commissaris- ïgemeente Middelburg stem- I net als een ruime meerder- sa van de andere Zeeuwse Ge- enten, in december in met de hoging van het salaris. Per j gaan de commissarissen 3(10 euro verdienen, 5000 eu- aeer dan voorgaande jaren, legemeente Middelburg heeft aagd of dat niet in jdwas met de code-Tabaks- REDACTIE REVELANDEWTHOLEN Stationspark 28 Postbus31 ^60 AA GOES Tel 0113-315670 0113-315669 E-mail- redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom R^rid Huibers levari der Jagt foekJanssen ftofaardekam de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE blaf', zegt Kool „Dat bleek niet zo te zijn." Achteraf heeft Kool daar spijt van, schrijft ze in een brief aan de Politieke Partij Mid delburg. Eerder al zei ook de Vlissingse wethouder P. van der Maden dat hij achteraf ongeluk kig was met de gang van zaken. Is het niet vreemd om eerst een beslissingen te nemen om vervol gens na protesten terug te krab belen? „Er zit een zakelijke en een emotionele kant aan", zegt Kool „Veel gemeenten hebben een zakelijke afweging ge maakt. De commissarissen heb ben meer werk gekregen. Maar het is een slecht signaal. Het is jammer dat dat niet op tijd is in gezien." Middelburg voelt er weinig voor om in een volgende vergadering op de zaak terug te komen. „Het zou de commissarissen sieren als ze zelf die beslissing nemen. Anders Moberg heeft dat ook ge daan, bij KPN is het gebeurd. Dus wat dat betreft staan ze in een goede traditie." door Edith Ramakers VLISSINGEN - De nepeuro is moeilijk van de echte te onder scheiden. Dat vindt ook Mike Kloeg van sigarettenzaak Kloeg in de Sint Jacobspassage in Vlis- singen. Een klant kocht een pak je Lucky Strike en betaalde met een biljet van 100 euro. „Het vakje waarin de 100 staat, zag er een beetje vreemd uit en het biljet voelde slapjes aan. Maar dat komt vaker voor. Ik heb hem met echt geld terugbe taald." Het was een vals biljet, bleek la ter. De gedupeerde winkelier reageert dat hij een voorgevoel had, toen hij het biljet kreeg. Hij bekeek het biljet, waarop de klant zei: 'Is er wat?' „Ik voelde me niet prettig. Heb hem maar het geld teruggeven." Met de 100 euro ging Mike naar de be lendende zaak, die ook van de familie Kloeg is. In de mun- tenhandel/antiekzaak staat een ultra-violet lamp, die echt geld van vals kan onderscheiden. „Er liep geen streep door het bil jet. Toen pas wisten we zeker dat het niet deugde." Mike Kloeg ging naar de politie en meldde de kwestie. Dat was in december. Deze week werd hij door de politie teruggebeld. Hij moest naar het bureau ko men. Kloeg kreeg toen het ge voel dat hij niet het slachtoffer was, maar de verdachte. „Dat klopt", verklaart J. van Mou- rick, van de politie Zeeland. „Hij is de tweede keer als ver dachte gehoord. Dat is hem ook meegedeeld." De politie verklaart dat zij in- middels 'de oplichter' had opge spoord en verhoord. „Hij had in meer zaken geprobeerd geld te slijten. Die man vertelde dat Kloeg wist dat het om vals geld ging, want hij zou hebben ge zegd dat het briefje misschien vals was." De versie van de politie is dan ook dat de winkelier lankmoe dig op die bekendmaking rea geerde en vervolgens het biljet accepteerde. „En als je bewust vals geld aanneemt, ben je straf baar. Er is een proces- verbaal tegen Kloeg opgemaakt", zegt Van Mourick. Geschrokken Kloeg ontkent met klem dat hij direct wist dat het vals geld was. Hij was behoorlijk ont daan over de manier waarop de politie op hem insprak. „Ik ben ervan geschrokken. Heb een leu ke baan en heb het naar mijn zin. Waarom zou ik vals geld aannemen en me al die ellende op mijn hals halen?" ^0 AA GOES I0113)315500 ^ail: redactie@pzc.nl '"ternet ""W.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl plachten: «0W231231 ÏTaandi ^endede' 'a9 t/m vrijdag g tot 12.00 openingstijden; zaterdag 17 en zondag 18 januari 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Noord- en Zuid- Beveland Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: J. A. Fortrie en C T. Miermans, Zangvo gelstraat 86, Heinkenszand, tel (0113) 563074; spoed: 0113-563110. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland C.A. de Ruiter, Zonnebloemstraat 46, Goes, tel (0113)222331 Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113) 220034. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke: M.A.R. v d. Boomgaard, tel. (0113) Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: M C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kort- gene (0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. advertentie mensen in n00d/c0rdaid, nederlandse rode kruis, novib. stichting vluchteung, tear fund, De hulporganisaties zijn in actie Help nu en geef www.giro555.nl SHO Den Haag Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging Allévo, voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen-Duive- land, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113) 229003. Verloskundige Maatschap Goos, vrij. 20.00-zon 20.00 uur: M. Verschelling, tel. (0113) 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 - 414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 J. Noorlander, Oudlandsestraat 90, Steenbergen, tel, 0167-567287 Dierenartsen Tholen W Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet Zat van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uurop Botermark 10 Oosterschelde Thuiszorg Tholen en St. Philipsland Tel, (0113)249111. advertentie Seizoenen wieken door het jaar Veranderend licht, wolkenpatronen... Ze tekenen voor de dynamiek buiten. En binnen? Daar moet je zelf iets aan doen. Verslepen, omzetten, soms een heleboel eruit gooien en nieuwe dingen binnen halen. Dat laatste gebeurt ook af en toe bij Kees den Herder. Dan ruimt hij op. Zoals nu Daar kunnen anderen geweldig van profiteren Ook u. Kees den Herder Interieurstyling Walcheren SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen heeft in de laatste weken van 2003 steekproefsgewijs dertien open bare gebouwen gecontroleerd op brandveiligheid. Dat ge beurde onaangekondigd in onder meer scholen, kerken en horecagelegenheden. Ze bleken allemaal aan de brandvei ligheidseisen te voldoen. Dit jaar wil de gemeente op nieuw controleren. HANSWEERT - De PvdA-fractie in Reimerswaal wil dat de kermis in Hansweert voortaan ook open is op goede vrijdag en eerste paasdag. Het evenement wordt nu altijd onderbroken op die dagen, omdat de gemeente dan geen straatevenementen toestaat. Volgens de PvdA zijn de onderbrekingen hinderlijk voor exploitanten. Voor hen zou het op deze manier niet meer rendabel zijn, waardoor de kermis dreigt te verdwijnen. De partij dient tijdens de volgende raadsvergadering een motie in die stelt dat de kermis van woensdag 7 tot en met maandag 12 april mag draaien zonder onderbrekingen. TERNEUZEN - De Terneuzense LPF-fractie ondersteunt het verzoek van verkeersorganisatie 3VO om een onder zoek naar de behoefte aan invalidenparkeerplaatsen in de gemeente. Raadslid C. Freeke pleit voor de aanwezigheid van vol doende parkeerplaatsen voor invaliden. Niet alleen in al le kernen, maar ook op de juiste plaats. Hij wijst in een brief aan het gemeentebestuur op een hele waslijst aan klachten en wensen die de 3VO-afdeling Sas van Gent-Axel heeft ontvangen met betrekking tot parkeer problemen voor invaliden. „Gelet op de berichten uit de samenleving moet op de kortst mogelijke termijn de ge wenste invalidenparkeerplaatsen in alle kernen worden aangelegd." MIDDELBURG - Een 66-jarige Middelburgse fietser is gisterochtend rond half elf aangereden door een personen auto. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Lange Noordstraat Hofplein in Middelburg. De vrouw kreeg op de kruising geen voorrang van een dertigjarige automo bilist uit Rotterdam. Ze hield aan het ongeluk een gek neusde voet over en is voor behandeling naar het zieken huis gebracht. COLIJNSPLAAT - Een auto die gisterochtend rond drie uur gestolen werd in Colijnsplaat, is korte tijd later door een krantenbezorger teruggevonden in de buurt van de Zeelandbrug. De autoradio en boxen waren eruit ge haald. De eigenaars van de auto, wonend in de Voorstraat, had den de diefstal meteen opgemerkt. Ze werden wakker van het startende geluid van hun wagen en alarmeerden di rect de politie. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Vader Gerard Kloeg voert aan dat de ultra-violetlamp nu per manent in de winkel staat. „We controleren nu alle dubieuze bil jetten van onbekende klanten." Een keer eerder kreeg de onder nemer een vals biljet onder ogen. „Erg vaak komt het geluk kig niet voor. Het was een biljet van 20 pond", zegt Kloeg. Vakanties De politie Zeeland zegt dat met name in de vakanties een stij ging te zien is van het aantal aangiftes van vals geld. Het zijn vooral biljetten van 50 en 100 euro die nagemaakt worden. Vorig jaar spoorde de politie Zeeland ruim 3400 euro aan vals geld op. Van november 2003 tot medio januari zijn er twintig meldingen van vals geld bij de politie binnengekomen. Onder meer Kloeg, Funtastic aan de Nieuwendijk en Carrous- sel op het Arsenaalplein deden aangifte. Bij hen ging het tel kens om biljetten van 100 euro. Met verbazing het bericht in de PZC van 8 januari gelezen dat de BBR in de gemeente Reimers waal een sportraad wil oprich ten. Nog los van het feit dat nie mand op een dergelijk iets zit te wachten, is het zeer vreemd dat nu juist de heer Kortlever van de BBR met dat voorstel komt. Hij doet nu voorkomen dat de BBR de sport in Reimerswaal zo'n warm hart toedraagt. Niets is minder waar. Het was ook de BBR,'die het collegevoorstel om de huurtarieven voor de sportac commodaties in Reimerswaal buitenproportioneel te verho gen, ondersteunde. Zelfs een tus senvoorstel van de oppositie om de huur stapsgewijs extra te ver hogen kon niet op medewerking van de BBR rekenen. Van stroe ve communicatie waarover Kort lever rept is dan ook totaal geen sprake. Alle politieke partijen waren goed op de hoogte van de te verwachten problemen en van het feit dat de meeste clubs vrij recent langdurige huurcon tracten hadden afgesloten. Ook nu blijkt weer dat het de BBR ten enen male ontbreekt aan kennis en inzicht in dergelijke zaken. Dit mag blijken uit het feit dat zakelijke en objectieve argumenten van andere politie ke partijen en insprekers voor I vAvw.keesdenherder.nl Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030 BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé, BORSSELE - Vijverzicht, 20.00 uur: Op treden van De Bergmuziekanten; GOES Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Bil jart ouderen, buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur; Seniorensoos; HEINKENSZAND - Scouting aan 't Dijk je, 09,00-11.30 uur: Kinderkledingbeurs; KAPELLE Fruitteeltmuseum, 13.00 - 17.00 uur: Boomtoppers; De Vroone, 13.30 uur. Sociëteit; Nederlands-her vormde kerk, 19.30 uur: Nieuwjaarscon cert met muziekvereniging Ons Genoe gen m.m v Nova Melodica; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13 00 17.00 uur. Biljartclub senioren; Sport hal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur Sociëteit; WILHELMINADORP Het Loze Visser tje. Het Sas 11, 21.00 uur Concert blues band Freddy Who?; YERSEKE Dreef en Kerkplein, 8.00 13.00 uur: Weekmarkt; Prinses Beatrix- haven, 13.30 uur: rondvaart op de Oos terschelde: Café Restaurant De Kruik, 17.00 uur. Postduiven tentoonstelling. commissie- en raadsvergaderin gen niet op hun waarde beoor deeld worden en dat strak en star vastgehouden wordt aan eerder ingenomen standpunten Om zich dan nu hard te maken voor een sportraad getuigt van veel hypocrisie. Wim Dieleman Kruisbessestraat 25 Krabbendijke In het artikel Dorpsraad is kri tiek inwoners zat (PZC 6 janua ri) spreekt de dorpsraad van Oudelande de steun uit voor een herinrichtingsplan van de ge meente, waarna de dorpsraad sa men met de gemeente een enquê te opstelt. De omgekeerde weg. Een dorpsraad behoort zich vooraf bij de bevolking te infor meren en zelf geen standpunt in te nemen. Ik citeer een schrijven uit de dorpskrant van de dorps raad Oudelande: 'Geen bericht, goed bericht. De dorpsraad gaat er daarbij van uit dat zij die niet reageren het eens zijn met de vi sie van de dorpsraad'. Naar aan leiding van deze uitspraak schre ven verschillende mensen een brief naar de dorpsraad. Het blijkt als men wel reageert, zo als ik, dan worden brieven niet beantwoord en wordt het afge daan als gooien met modder De dorpsraad lapt de democrati sche grondbeginselen aan zijn laars. Verder werd in de enquê te een somber beeld over de hui dige begraafplaats geschetst. Ondanks alles vond toch 64 pro cent dat de begraafplaats geen sombere en donkere indruk maakt. 50 procent is te gen de kap van de bomen en voor handhaving van de huidige situatie, 37 procent is voor kap pen en 13 procent werd ongel dig bevonden. De uitslag is dui delijk. Wil de dorpsraad zich nu nog als democratisch vertegen woordiger van de bevolking profileren, dan lijkt het mij zaak dat men consequenties trekt uit de uitslag van de enquê te en afziet van kappen Voor verantwoordelijk wethouder Tollenaar geldt het zelfde. Het doorvoeren van eigen plannen en inzichten tegen de meerder heid van de bevolking past niet in een democratie. C.C. Steketee Ovezandseweg 5 Oudelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29