Faunawet is ramp voor jagers PZC Adopteer een akkerrand in Vee re Plan voor appartementen in oud naai-atelier nwoners Nieuwdorp iceptisch over plan oor windmolenpark Auto uitgebrand 13 Nieuwe regelgeving is te ver doorgeschoten volgens lid Fauna Beheerseenheid l^rRotfBosboom weekenddiensten ÏSf8t,m.Vri'da9 9e" agenda Help slachtoffers aardbeving Iran! Giro 555 Digitale camera gerold Jongen gewond bij aanrijding Thoolse gebouwen brandveilig PvdA wil ook kermis op zondag Drankrijdster in Wemeldinge Gestolen auto snel terug LPF ondersteunt verzoek 3VO lezers schrijven Themaconcert in Concertzaal Stationsbrug Oplichter vrijdag 16 januari 2004 UrGENE - De Flora- en Faunawet is een ramp voor de ttbt ff. van Tatenhove, jager -lid van de Fauna Beheerseen- wd noemde de wet gister- «ondinKortgene een 'wange- dmcht'. ..Je wil niet weten wat ,wr bureaucratie daarachter schuilgaat." fan Tatenhove sprak op uitno- jjging van de Sociëteit Noord- Beveland, die een thema-avond 0n de jacht had gewijd. Vol gens hem is de Flora- en Fauna- Jet. die twee jaar geleden de jachtwet verving, veel te ver loorgeschoten in het regelen en isstleggen van voorschriften, ovendien is de wet in zijn ogen ezeer een politiek compromis, iaaibij partijbelangen zijn uit wild. terwijl het onderwerp df van ondergeschikt belang lïs „Kamerleden weten er E®sodemieter van." uniddels komen de tegenreac- k op gang en ziet men ook in de Tweede Kamer in dat de wet niet op alle fronten aansluit bij de praktijk. Zo wordt bijvoor beeld steeds duidelijker dat het beschermen van de vos en de kraaiachtigen in sommige ge bieden verkeerd uitpakt. In zijn betoog verdedigde Van Tatenhove uiteraard het belang van de jacht, die noodzakelijk is om te voorkomen dat bepaalde diersoorten te zeer gaan over heersen, waardoor de natuur eenzijdig wordt. „De natuur zijn gang laten gaan, dat kan niet meer. De mens moet een re gulerende rol vervullen om de veelzijdigheid van de fauna te behouden." Dat betekent dat er tijdig moet worden ingegrepen, vindt hij. „Je moet ei-voor zorgen dat de emmer wordt geledigd voordat die overloopt." Ook schade die agrarische bedrijven ondervin den van dieren ondervinden, kan een reden zijn om jagers in te schakelen. Het beeld dat jagers uitsluitend voor de lol in het rond schieten. wrRobPaardekam jEUffDORP - „De gemeente orsele is altijd zo trots op zijn aardevolle cultuurlandschap, sardathoudt kennelijk op bij ieuwdorp." Een bewoonster ik gisteren niet onder stoelen banken wat ze van het ge- windmolenpark aan de 254 tussen Nieuwdorp en r-enSt. Joosland vindt. Êwasniet de enige, zo bleek in jipshuis Ammekore, waar een fonnatieavond plaatsvond, jfagrariërs willen samen met oreau Euro wind 12 windturbi- smet een hoogte van 96 meter ngsdeBernhardweg plaatsen, e helft daarvan komt op Bor- zaterdag 17 en zondag 18 januari 2004 NTRAAL ALARMNUMMER 112 lisartsen fcheren Sértsenpost Walcheren Itèkerkseweg 86, Vlissingen ÖM-1985 (ma. t/m vr. van 18.00 tot luur, in het weekend of tijdens feest- aueiii)ioep 'de stad Middelburg' Énten huisartsen Albers, Angkotta, ■"H, Van den Haak, Heere en Wor- fcdag. Angkotta, Kinderdijk 50, tel. (0118) 301. E.M.AIbers,Bellinkplein 3, tel. (0118) 301. Jopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30- OOuur. ferse Huisartsen jntenhuisartsen; Rullens, Bats, kVanTol.VanEede, Spekhorst, ictrMale en Huisman, vrij. 17.30- lu.Wuur: C.M. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostka- S.KI (0118) 581276. i23.CO-ma. 8.00 uur: fósen M, J. j. Helmes, 't Plein 2, Se ttel, (0118) 591212. irtsen iberg, Westerbaan 18, West- Souburg, tel. (0118) 460104. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen.don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140 Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M.Sinke, tel. (0118) 62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren E. v. d. Akker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) REDACTIE WALCHEREN Ntenruststraat 18 Postbus 8070 ^30 EB MIDDELBURG J* 0118-493000 hc 0118-493009 ""ail: redwalch@pzc.nl [Ah van der Sluis (chef) tedia Berkelder Criant van den Broek j "or|Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Ration spark 28 postbus 31 y AA goes Te|IOl13) 315500 E-mail: 'NTERNET pzc.nl "naifcweb@pzc.nl 1 ^04)231231 ™edeopeningstiiden; ^gstot 12.00 uur Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel- le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke' Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zat. 10.00-17.00 uur: Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, Vlissingen, tel. (0118) 412066. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. Thuiszorg Walcheren voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. 1 STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; MIDDELBURG Trefpunt, 20.00-22.30 uur: Disco; Woelige Werf. Rijnstraat, 13.30 uur: Bridgen; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur; Badminton voor 50-plussers, OOST-SOUBURG Wijkcentrum De Re genboog, 10.00-11.00 uur: Yoga; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; Wijkcentrum Open Hof, Paauwenburg, 9.00-10.15 uur: Hatha Yoga. is onjuist, aldus Van Tatenhove. Er wordt veel tijd in geïnves teerd om tot een zorgvuldig 'po- pulatiebeheer' te komen. ..Op basis daarvan mag er worden geoogst", zoals hij het jagen noemde. „Maar je doet het ook voor je plezier." Dat niet iedereen de beste be doelingen heeft, is niet altijd te vermijden, aldus Van Tatenho ve. „Zoals overal bestaan er ook in onze kringen misstanden." Hij constateerde dat het onge noegen over de jacht tanende is en sprak van een 'kentering in de samenleving'. In de Fauna Beheerseenheid wordt er mo menteel goed samengewerkt tussen jagers, natuurbescher mingsorganisaties en terreinbe heerders. „Dat is pure winst, want we zijn tpt elkaar veroor deeld. Jacht en natuurbeheer gaan heel goed samen." Tijdens de avonden van de so ciëteit komen doorgaans een voor- en een tegenstander van een onderwerp aan bod. De an dere spreker was ditmaal P. de Keuning, boswachter in het dis trict Midden-Zeeland van Staatsbosbeheer. Hij zat echter deels op één lijn met Van Taten hove. Staatsbosbeheer hanteert sinds enkele jaren het uitgangs punt dat jacht niet wordt toege staan, tenzij het nodig is om het aantal dieren van bepaalde soorten binnen de perken te houden. Jagen alleen voor het eigen plezier of voor consump tie is op de terreinen van Staats bosbeheer taboe. seis grondgebied, het andere deel op grond van de gemeente Middelburg. De afstand tussen de turbines bedraagt 225 meter en de dichtst bijzijnde windmo len, komt op zo'n 1,5 kilometer afstand van Nieuwdorp. Toch zien veel inwoners de mo lens liever niet komen. Horizon- vervuiling is daarbij het belang rijkste argument. Ook de dorpsraad is tegen het plan. De dorpsraad van Nieuwdorp wil dat de turbines in het Sloege- bied komen. Het is nu aan de gemeenteraad van Borsele om een besluit te ne men. De raad van Middelburg zal op haar beurt een besluit moeten nemen over de molens die op haar grondgebied komen. Het pand aan de Zeilmarkt in Vlissingen wacht een grondige renovatie. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De renovatie van het oude winkel-woonhuis op de hoek Gravestraat-Zeil- markt in Vlissingen kan niet meer ver weg zijn. Dat is de ver wachting van R. de Baar van de regionale ontwikkelingsmaat schappij Marsaki. De maat schappij onderhandelt met de particuliere eigenaar van het vervallen pand. „We zijn er bijna met elkaar uit. We willen er, zoals het er nu voor-staat, drie appartementen in maken. Maar zeker is dat we het complex volledig restaure ren", zegt De Baar. Zijn handen jeuken om het com plex aan te pakken. De bouw kundige toestand is ver beneden de maat. De gemeente Vlissin gen werd er de laatste tijd vaak op aangesproken dat het com plex een gevaar voor de omge ving was. Vandaar dat de ge meente de huidige eigenaar de opdracht gaf om noodmaatre gelen te treffen. Dichtgespijkerd De erker werd ondersteund en enkele ramen werden dichtge spijkerd. De Baar zegt dat de ontwikke lingsmaatschappij al eerder een restauratieplan heeft gemaakt voor het complex. „Architect foto Ruben Oreel Guus van Bebber heeft dat ge maakt." Heel vroeger was het een naai-atelier en mantelma gazijn, zoals op oude foto's is af te lezen. „De aanschaf van het pand ging eerder niet door, omdat de eige naar er nog geen afstand van wilde doen", verklaart De Baar. „We zijn nu bijna zover. We heb ben intussen voor de huidige huurder een andere woning op het oog", merkt hij op. door Ron Magnée DOMBURG - Adopteer een ak kerrand. Dat is de jongste uit breiding van de akkerrandenre geling van de gemeente Veere. Scholen, bedrijven en particu lieren wordt gevraagd of ze bereid zijn voor een bepaald be drag een akkerrand te adopte ren. Het initiatief van Veere is niet geheel nieuw. De gemeente Noord-Beveland kent al langer de Noord-Bevelandse Akker randen Regeling (NAR). Ook hier worden akkerranden ter adoptie aangeboden. De rege ling is de afgelopen tijd zeer suc cesvol gebleken. De komende jaren wil Veere de akkerrandenregeling overigens nog verder verbreden. Naast de adoptieregeling wordt de ak kerrandenregeling uitgebeid met zogenaamde patrijzenran- den. Een stuk grond wordt daar bij zo optimaal geschikt ge maakt voor het nestelen en broeden van patrijzen en het tot waskom komen van patrijzen- kuikens. De komende jaren zal het ge meentelijke beleid verder wor den voortgezet. Langs de toeristische fiets- en voetpaden worden de randen van de a kkers Advertentie MENSEN IN NOOD/CORDAID, NEDERLANDSE RODE KRUIS. NOVIB, STICHTING VLUCHTELING, TEAR FUND, De hulporganisaties zijn in actie Help nu en geef www.giro555.nl SHO Oen Haag VLISSINGEN - In de Gerbrandystraat in Vlissingen is gistermid dag om half vier een personenauto uitgebrand. Toen de bestuurder ter hoogte van het ROC reed, wilde de wagen niet meer verder. Hij stapte uit, keek onder de motorkap en zag toen rook en vlammen. De man maakte zich daarop uit de voeten en belde zelf de hulpdiensten. Hij raakte niet gewond. De brandweer wist de brand snel te blussen. Brandweerbevelvoerder R. Flipse denkt dat de oorzaak kortslui ting is. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Tijdens het winkelen in het centrum van Middelburg is woensdagmiddag rond 17.00 uur de digitale camera van een 25-jarige vrouw uit Vlissingen uit haar jaszak gerold. De waarde van de camera bedraagt zeshonderd euro. HEINKENSZAND - Een twaalfjarige jongen uit Heinkens- zand is gisterochtend zwaargewond geraakt toen hij in zijn woonplaats was aangereden op zijn fiets. De jongen stak plot seling de Drieweg over. Een 22-jarige automobilist uit Goes kon de jongen niet meer ontwijken. De jongen is met hersen letsel naar het ziekenhuis gebracht. SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen heeft in de laatste weken van 2003 steekproefsgewijs dertien openbare gebouwen gecontroleerd op brandveiligheid. Dat gebeurde onaangekondigd in onder meer scholen, kerken en horecage legenheden. Ze bleken allemaal aan de brandveiligheidseisen te voldoen. Dit jaar wil de gemeente opnieuw controleren. HANSWEERT - De PvdA-fractie in Reimerswaal wil dat de kermis in Hansweert voortaan ook open is op goede vrijdag en eerste paasdag. Het evenement wordt nu altijd onderbroken op die dagen, omdat de gemeente dan geen straatevenemen ten toestaat. Volgens de PvdA zijn de onderbrekingen hinder lijk voor exploitanten. Voor hen zou het op deze manier niet meer rendabel zijn, waardoor de kermis dreigt te verdwijnen. De partij dient tijdens de volgende raadsvergadering een mo tie in die stelt dat de kennis van woensdag 7 tot en met maan dag 12 april mag draaien zonder onderbrekingen. WEMELDINGE - Een 40-jarige automobiliste uit de ge meente Kapelle is woensdagavond op de Wemeldingse Zand weg in Wemeldinge aangehouden wegens rijden onder invloed. De vrouw bleek 2,4 keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. COLIJNSPLAAT - Een auto die gisterochtend rond drie uur gestolen werd in Colijnsplaat, is korte tijd later door een krantenbezorger teruggevonden nabij de Zeelandbrug. De autoradio en boxen waren eruit gehaald. De eigenaars van de auto hadden de diefstal meteen opgemerkt. Ze werden wak ker van het startende geluid en alarmeerden direct de politie. TERNEUZEN - De Terneuzense LPF-fractie ondersteunt het verzoek van verkeersorganisatie 3VO om een onderzoek naar de behoefte aan invalidenparkeerplaatsen in de gemeente. Raadslid C. Freeke pleit voor de aanwezigheid van voldoende parkeerplaatsen voor invaliden. Niet alleen in alle kernen, maar ook op de juiste plaats. Hij wijst in een brief aan de ge meente op een hele waslijst aan klachten en wensen die de 3VO-afdeling Sas van Gent-Axel heeft ontvangen met be trekking tot parkeerproblemen voor invaliden. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. met bloemenzaad ingezaaid. Landbouwers in de gemeente Veere krijgen daar een vergoe ding voor. Voor het project heeft Veere vijftienduizend euro per jaar gereserveerd. Overigens is van het vorig jaar nog een be drag van zesduizend euro over. Dit bedrag wordt ook in de ak- kerrandenpot gedaan. Met het geld wordt onder meer een bro chure over de adoptieregeling gedrukt. Bij de besluiten heeft de gemeente zich laten advise ren door de Agrarische Natuur- vereniging Natuurlijk Walche ren (ANNW). OOST-SOUBURG - Fanfare Vlijt en Volharding uit Oost- Souburg geeft morgen een the- maconcert in de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg. Het thema is filmmuziek. Het fanfare-orkest, onder lei ding van dirigent Albert John Vervorst, brengt filmmuziek, geïllustreerd met de filmbeel den op een groot scherm. Er is muziek te horen van Saving Pri vate Rvan, Robin Hood, Schind- ler's List en Back to the Future. Sander Teepen (hobo) en Loes Worm (mezzo-sopraan) verle nen solistische medewerking. De presentatie is in handen van Henk Kramer. Het concert be gint om 20.30 uur De zaal is een half uur eerder al open. De Stationsbrug is momenteel een drama voor vrijwel alle weggebruikers. Toch kan de brug als kanaalkruising niet ge mist worden. Althans nu niet (PZC 13-1). Straks als de nieu we N57 er ligt, dan kan de brug wel worden afgesloten voor het gemotoriseerde verkeer. Al thans, dat denkt de wethouder nu, in 2004. Regeren is echter 'vooruitzien'. En daar zit 'm nu net het probleem met de be stuurders van Middelburg. In al hun wijsheid hebben ze de Turf- kaai eenzijdig voor verkeer ge sloten en dan ook nog vanaf de verkeerde zijde) en een voor fietsers onmogelijke situatie op de Stationsbrug gecreëerd. En als er dan problemen ontstaan, dan kunnen ze daarvoor geen oplossingen aandragen. De aanpak getuigt niet van visie. En geachte medeburgers, na aanleg van de N57 zal het er niet beter op worden. De plannen van de gemeente en RWS liggen momenteel wederom ter inzage en het is echt nuttig om nu vast te kijken hoe ernstig de proble men in 2010 zullen zijn. Dan be schikt Middelburg namelijk nog steeds over twee kanaalkruisin gen (Schroebrug en tunnel, de Stationsbrug is dan gesloten), maar het overgrote deel van het gemotoriseerde verkeer vanuit Griffioen, Stromenwijk en het centrum zal dan nog steeds ge bruik maken van de Schroebrug om op de A58 te komen en vice v«rsa. Joep Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a Serooskerke MIDDELBURG - Een 41-jarige man uit de gemeente Goes is gis teravond in Middelburg aange houden op verdenking van op lichting. De man viel een Mid delburgse vrouw lastig door om geld te vragen. De vrouw ver trouwde het niet en belde de po litie.Sinds enkele weken zijn er meldingen geweest dat deze man mensen lastig viel. Hij is overgebracht naar Torentijd. Kees den Herder www.keesdenherder.nl Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030 Seizoenen wieken door het jaar. Veranderend licht, wolkenpatronen Ze tekenen voor de dynamiek buiten. En binnen? Daar moet je zelf iets aan doen. Verslepen, omzetten, soms een heleboel eruit gooien en nieuwe dingen binnen halen Dat laatste gebeurt ook af en toe bij Kees den Herder Dan ruimt hij op. Zoals nu. Daar kunnen anderen geweldig van profiteren. Ook u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13