Zorgcomplex aan Kanaalstraat Tijdens carnaval sloeg de vonk over Flexibele kinderopvang voor politie 3VO wil meer parkeerplaatsen voor gehandicapten bmeente Terneuzen en Stichting Woongoed willen voorziening in Philippine 'arkeerplan oor ziekenhuis Rijverbod voor Amsterdammer Veel boetes bij verkeerscontroles Kap populieren op Oranje Bolwerk Terneuzen huldigt kampioenen Diensten VVV Sas via gemeente agenda Neuzentocht in Terneuzen OP OPRUIMING nu slechts 25,- p.p. nu slechts 25,- p.p. van <raeij goorHarolddePuysseieilr «NEUZEN - Het bestuur „de afdeling Sas van Gent L van de verkeersveilig Visorganisatie 3VO dringt bij '«eente Terneuren aan op „Ottdenoek naar de behoefte pa invalidenparkeerplaatsen. rorzitter J van Opdorp en se- eatis M Hemelsoet-De Jae- Kiizenerm een brief aan het L» van burgemeester en koudere en de gemeente- woensdag 14 januari 2004 raad op dat er vorig jaar tal van initiatieven zijn geweest in het kader van de maatschappelijke integratie van mensen met een handicap. ,,Maar we moeten ie der jaar stilstaan en bewust na denken om de problemen die de ze mensen ondervinden uit de weg te ruimen. „Een van die za ken die het leven van deze doel groep mobieler en aangenamer maakt, is de invalidenparkeer plaats" aldus de twee bestuurs leden. ,,Niet alleen meer contro le en toezicht op het onterecht gebruik ervan is noodzakelijk, maar waar staan de invaliden parkeerplaatsen eigenlijk?" 3VO Sas van Gent/Axel heeft van verschillende kanten vra gen ontvangen over dit pro bleem. Minder validen uit Sluiskil, Westdorpe, Sas van Gent en Temeuzen pleiten voor de aanleg van parkeerplaatsen op plaatsen als bij de dokter, de tandarts, zorgcentra, winkel centra en sportaccommodaties. „Zelfs het gemeentehuis van Terneuzen heeft maar één par keerplaats gereserveerd voor mensen met een handicap, ter wijl er wel gereserveerde par keerplaatsen zijn voorzien voor het college." Het onderzoek waar 3VO om vraagt, moet er volgens de ver keersveiligheidsorganisatie in uitmonden dat er in alle kernen van de gemeente voldoende in validenparkeerplaatsen ko men. Volgens wethouder J. van Schaik verliest de gemeente de belangen van de gehandicapten zeker niet uit het oog. „Ik heb maandelijks overleg met de werkgroep gehandicapten", zegt Van Schaik, „onder meer over het aantal invalidenpar keerplaatsen. Zo zijn er onder tussen bij de ingang van het stadhuis in Temeuzen al vanaf 1 januari vorig jaar twee par keerplaatsen voor invaliden en niet één." De wethouder merkt daarbij overigens op, dat die plaatsen nauwelijks bezet zijn. „Beleid is, dat als de parkeer druk toeneemt op invalidenpar keerplaatsen er gemakkelijk besloten wordt het aantal uit te breiden. Zo is het aantal uitge breid tegenover de Veste." René Hoonhorst gILIPPINE - De gemeente nneuzen en de Stichting Foongoed onderzoeken de ko- Efnde maanden of er een woon complex kan worden ge- cuwdaan de Kasteelstraat in lulippine. De plaats direct bij entree van het dorp lijkt het gelijks gemeentebestuur en it corporaties (Woongoed is ka samenwerkingsverband unde Axelse Regionale en de I lakense Algemene Woning- Bffvereniging) het ge- i chiktst. «houder A. van Waes: „We ebben een duidelijke voorkeur E oor de plek aan de Kasteel- r (raat. Er is ruimte en het is vlak (het centrum en allerlei voor- ij eningen. Een locatie bij de 5 andweerkazeme is wat ver- per van het centrum en het imkompark stuit op wat ste- bouwkundige bezwaren. In ia park is nog de vorm van het ode vestingplaatsje terug te nden De bouw van een woon- irgcomplex zou dat zicht aan- u isten." J losselfeesten ij »r de keuze van de Kasteel- In raat pleit ook dat er geen be- Ming hoeft te worden sloopt. Het stuk grond, een asveld dat tot nog toe alleen 5 overloopparkeerterrein bij ootschalige evenementen als Mosselfeesten wordt ge it mikt, is bovendien in over- fidshanden. Een deel is van de meente en een stuk is eigen- dom van de provincie. Mocht ook de provincie de gekozen lo catie een goede vinden dan kan dat verwezenlijking van de bouw sterk vereenvoudigen, be vestigt Van Waes. „Maar zo ver zijn we nog lang niet. Een grondonderzoek moet uitwijzen of de grond niet is ver vuild en we willen onze plannen eerst nog bespreken met zorg verleners en de dorpsraad van Philippine", stelt de wethouder voorzichtig. De dorpsraad dringt echter al jaren aan op de bouw van een 'wozoco'. Onderzoek van zorg verleners toonde ook aan dat het mosseldorp plaatsbiedt aan 20 tot 25 ouderenwoningen, eventueel aangevuld met enkele groepswoningen voor het bege leid wonen van gehandicapten. Eerder onderzochte vestigings- plekken bij cultureel centrum De Schotse Hoek en de pallet - tenfabriek aan de Oude Kerk straat stuitten op verschillende bezwaren. Het Spuikompark viel bij het voormalige gemeentebestuur van Sas van Gent en de dorps raad niet erg in de smaak, ook al niet omdat sommige oud-ge meentebestuurders en leden van de dorpsraad zelf in het park wonen. Van Waes liet gisteren nogmaals weten dat er 'nog geen definitief besluit is genomen'. „We hebben als burgemeester en wethouders een voorkeur voor de Kasteelstraat en we on derzoeken de komende maan den of die voorkeurslocatie aan alle eisen voldoet en wordt ge dragen door de bevolking. Mocht dat niet zo zijn dan zoe ken we verder naar alternatie ven." ERNEUZEN - De directie van streekziekenhuis De Honte Temeuzen heeft een onder- oi oeksbureau ingehuurd voor i. «opstellen van een nieuw par- )f|, eer-en ontsluitingsplan. Het lan moet aanbevelingen ople- 'si eren om de verkeerssituatie jj» rad het Terneuzense zieken- diste verbeteren. jpgezettetijden is de verkeers as- ituatie ronduit problematisch. iet alleen vanwege het groot h anïal bezoekers dat met de au- 'naar de voorziening komt, ja [aar ook omdat rond en op het Eo pkenhuisterrein de voorbije iren nieuwe voorzieningen zijn 3- ebouwd. Binnenkort komt er e nog een nieuwe vleugel en [e: Blaboratorium bij. j: CDA-raadslicl M. Calon «zocht vorige maand het col- §evan burgemeester en wet je- ouders om een verkeersonder- ip fktedoen.Hetisnietvanplan it uit te voeren. Dat is volgens ttcollege een taak van de di- i> «tie van het ziekenhuis. redactie 2euws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 ^30 AC terneuzen 'el: (0115) 645769 fax. (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl jjjnnyvan Gremberghe WoutBareman Raymond de Frel «ené Hoonhorst René van Stee hits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 *560 AB hulst Tel- (0114) 372776 fax:(0114)372771 f-mail: redhulst(®n7rn| Sheila van Doorsselaer centrale redactie **60 AA goes Jel: (0113) 315500 "(0113)315669 "nail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl fcrnail: web@pzc.nl ^Wachten: 0800-0231231 SÏJÏ* 1/ni vrijdag ge- zaterHa8 Peningstiiden' zaterdags tot 12.00 uur SAS VAN GENT - Het was gistermiddag feest in de zaal van verzorgingshuis De Redoute in Sas van Gent. Het echtpaar Noët-Schinckels vierde samen met kin deren en kleinkinderen zijn 60-jarig hu welijk. Zuiddorpenaar René Noët (83) en de Sas- se Marguerite Schinckels (83) leerden el kaar net over de grens kennen. „Met car naval ging iedereen uit de omgeving naar Zelzate. Dat was toen dé plek om te zijn. We liepen elkaar daar tegen het lijf en de vonk sloeg gelijk over. We zijn sindsdien aan elkaar blijven plakken", vertelt Noët. Uit het huwelijk dat volgde, kwamen twee zoons en vier kleinkinderen voort. „Onlangs is ons eerste achterkleinkind geboren en daar zijn we echt heel blij mee", vertelt, de overgrootvader trots. Noët is bijna zijn hele leven werkzaam geweest in de bouw. „Ik heb wel eens ge probeerd om in een fabriek te werken, maar dat was niets. Ik had het daar snel gezien. Opgesloten zitten is niets voor mijIk ben gehecht aan mijn vrijheid dus werkte ik al weer snel in de bouw", aldus Noët. Nu hun huwelijk ging het paar bij de ou ders van de bruid in huis wonen. Deze hadden een café en winkel in het buurt schap Zandstraat. Het echtpaar Noët woonde ruim veertig jaar naar alle tevredenheid in het huis in de Zandstraat, maar verhuisde uiteindelijk toch naar een bejaardenwo ning in Sas van Gent. Nu wonen ze in een aanleunwoning van het verzoreingste- Burgemeester Lonink bezoekt het echtpaar Noët-Schinckels. foto Camile Schelstraete huis De Redoute.„En we zijn nog steeds zijn, al wordt mijn vrouw nu wel slecht maar dat lukt haar niet meer. Dat vind ik even gelukkig met elkaar. We hebben het ter beenwel heel jammer, maar het is niet anders, geluk dat we nog goed van gezondheid Vroeger gingen we altijd samen fietsen, Nu fiets ik alleen", aldus Noët. Agenten moesten zich soms in de vreemdste bochten wringen om hun kind tijdens werktijd te laten opvangen. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De Zeeuwse kinderop vangorganisaties en de politie in Zeeland hebben de handen ineen geslagen voor een flexibele kinderopvang. Politieper soneel heeft door wisselende diensten en bij calamiteiten behoefte aan kinderop vang op maat. Gastouderopvang, waar bij kinderen in een huiselijke omgeving opgevangen worden, biedt die mogelijk heid. Op 1 februari treedt voor de mede werkers van de politie Zeeland een nieu we kinderopvangregeling in werking. Personeelsfunctionaris C. Bolink van de politie Zeeland voerde een groot aantal gesprekken met medewerkers om te ach terhalen welke knelpunten zij ervaren bij de kinderopvang. Zij concludeerde een groot tekort aan flexibele opvang. „Kinderdagverblijven stellen soms als voorwaarde dat ouders minimaal vier dagdelen in de week moeten afnemen. Dat kan een probleem zijn voor mensen die heel onregelmatige diensten draaien. De ene week hebben ze twee dagdelen nodig en de week erop niet. De andere week hebben ze 's avonds opvang nodig Daarnaast hebben onze mensen soms noodopvang nodig als ze opgeroepen worden voor de ME of voor een arresta tieteam. Dat soort zaken laat zich niet makkelijk inplannen." Mogelijkheid Het politiepersoneel, bleek uit de inven tarisatie, had vooral behoefte aan een vorm van flexibele kinderopvang. Gast- ouderopvangprojecten bieden die moge lijkheid. Met het oog op haar nieuwe kin deropvangregeling vroeg de politie Zee land de Zeeuwse gastouderbureaus één gezamenlijk aanbod te ontwikkelen. Voor de gastouderbureaus bleek dat las tig, omdat zij in de loop der jaren alle maal eigen regels hadden ontwikkeld. Er was onder meer een verschil in tarie ven. De directies van de vijf kinderop- vangstichtingen in de provincie besloten hun werkwijzes op elkaar af te stemmen en één gastouderopvang-aanbod in de hele provincie te formuleren met dezelf de voorwaarden en prijzen. Op dit moment maken tachtig tot vijfen tachtig kinderen van Zeeuwse politie mensen gebruik van gastouderopvang. door Marco Hamelink z 13 KOEWACHT - Een 55-jarige automobilist uit Amsterdam is in de nacht van maandag op dinsdag in de Nieuwstraat in Koewacht bekeurd voor rijden onder invloed. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van twee uur, omdat hij bijna anderhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol had ge dronken. TERNEUZEN - Bij een autogordelcontrole in de Churchil- laan in Terneuzen zijn gisteren tussen 08.30 en 09.30 uur zes tien mensen bekeurd voor het niet dragen van de gordel. Eén automobilist kreeg een bekeuring voor een verlopen APK. In de Rooseveltlaan in Terneuzen werd van 10.30 tot 11.30 uur verkeerscontrole gehouden. Daar werden zes bekeuringen uitgeschreven: vier keer voor het niet dragen van de gordel, een voor het niet handsfree bellen en een voor het niet verle nen van voorrang bij een voetgangersoversteekplaats. Bij een fietsverlichtingscontrole op de Oude Vaart in Terneu zen werden tussen 08.00 en 10.00 uur zeven fietsers bekeurd voor het niet of slecht voeren van verlichting. Eenzelfde con trole in de Bredestraat in Oostburg leverde gisterochtend ne gen bekeuringen op. Hier werden 30 fietsers gecontroleerd. HULST - De zwarte populieren op het Oranje Bolwerk in Hulst worden dinsdag 27 en woensdag 28 januari gekapt Een deel van het parkeerterrein wordt tijdens deze werkzaamhe den om veiligheidsredenen afgesloten. Ook worden de wan delpaden over de wallen ter hoogte van de bomen tijdelijk af gesloten. De toppen van de zeven populieren bevatten veel dood hout. In augustus vorig jaar is een gespecialiseerd boomverzorgingsbedrijf ingeschakeld om onderzoek te doen naar de kwaliteit en levensverwachting van de zeven bomen. Dit onderzoek wees uit dat vanwege de zichtbare kroonsterf- te en de hoge leeftijd van de bomen een veilige levensduur mi nimaal wordt geacht. Het bedrijf adviseert dan ook de bomen te kappen. Bij de zwarte populieren zijn een paar jaar geleden reeds jonge lindebomen aangeplant. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen huldigt dit jaar niet alleen de sportkampioenen uit de gemeente van het afgelopen jaar, maar ook nog die van het jaar ervoor Door omstandighe den zijn de kampioenen uit 2002 uit de 'oude' gemeente Ter neuzen vorig jaar niet gehuldigd. Het college van burgemees ter en wethouders heeft besloten dat de sportclubs hun kampioenen alsnog kunnen aanmelden. De huldiging van de sportkampioenen van vorig jaar staat voor dit voorjaar op de rol. Alleen sporters die tenminste een Zeeuws-Vlaams kampi oenschap of bij de junioren daaraan gelijk te stellen regionaal kampioenschap hebben behaald, komen in aanmerking voor een gemeentelijke onderscheiding. Kampioenschappen die behaald zijn met dieren komen niet in aanmerking voor de huldiging. De uitvoerige criteria zijn terug te vinden op de website van de gemeente: www.terneuzen.nl. SAS VAN GENT - De VVV-dienstverlening in Sas van Gent verloopt voortaan via de gemeentelijke vestiging aan het Vlaanderenplein. De WV en de gemeente Temeuzen hebben dat samen besloten. Het gaat vooralsnog een voorlopige con structie. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bridge en koersbal; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten. Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe avond voor jeugd vanaf 10 jaar; Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten, CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur; KBO soos, kaarten, sjoelen en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: Gym nastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames gymclub; HENGSTDIJK - De Schuur, 9.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Bridge drive; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en koersbal; 19 30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Computeren en Engels; 10.30 uur: Bibliotheek; 13.00 k uur: Biljarten en computeren; 14.00 uur: Zangkoor. Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Raadzaal stadhuis, 19.30 uur: Informatie bijeenkomst voor horeca over carnaval; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; De Vlaschaard, 13.00 uur Biljarten; LAMSWAARDE - De Luifel, 13.30 uur Meer bewegen voor ouderen, NIEUW-NAMEN-Café Sint Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 11 00 uur: Yoga voor oude ren; 13.30 uur: Koersbal en kaarten, OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 13.00-17.00 uur: Soos voor tieners vanaf 12 jaar; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor beginners, 20.00 uur: Country line dance voor gevorder den; Café De Snis, 19.30 en 21.45 uur: Free Country Dancers, PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 10.00 uur Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie beren; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14 00 uur: Kaarten;De Speye, 9.30-10 00 uur SAV aerobic voor 55+; 9.30 uur: Dans club de Regenboog; 10.00- - 11.00 uur: SAV gymnastiek voor 55+; 15.30 uur: Grutmoole volksdansen voor kinderen, 19.00 uur: Dansclub Lencor; 19.00 uur: N- train en scenery modelbouw.De Rose- laer, 10.00 uur: Speksteen; 18.30 uur: Yo ga; Sint Albert, 13.30 uur: Biljarten en spel- middag; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: SWOS zwemmen; 13.30 uur: SWOS zangkoor, kaarten, canasta en biljarten competitie heren; 13.30 uur: Kaarten; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur Gymnastiek en biljartles; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal en schieting; 13.30 en 15.00 uur: Kreatieve Vorming Kinderate lier; TERHOLE - Dorpshuis, 13.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10 15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Bingo; VOGELWAARDE - Dorpscentrum, 14.30 uur: Meer bewegen voor ouderen gym nastiek; 15.45 uur: Meer bewegen voor ouderen volksdansen, ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur Koersbal; TERNEUZEN - Wandelsport vereniging Zeldenrust Terneu zen houdt zaterdag 17 januari haar zesde Winter-Neuzen- tocht. Wandelaars kunnen starten tus sen 8.30 en 14.00 uur vanuit de scholengemeenschap De Rede, locatie Evertsenlaan. De start plaats wordt aangegeven door middel van marspijlen vanaf al le invalswegen. Het inschrijf geld bedraagt één euro voor wandelaars die zijn aangesloten bij een erkende wandelvereni ging en 1,25 euro voor anderen De afstanden zijn 7,14 en 21 ki lometer. Advertentie 500 paar Kinderschoenen maat 18 t/m 41 vóór 25,- (2 paar samen 40 euro) 500 paar Damesschoenen/laarzen (2 paar samen 40 euro) 100 paar Herenschoenen/laarzen (2 paar samen 40 euro) ftoenen en lederware Plein 9, 4543 BH Zaamslag sinds 187") 's maandags gesloten tel.0115-43 63 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39