Wateroverlast in wijk Zierikzee Personeel steunt omstreden directeur PZC PZC Flexibele kinderopvang voor politie Iiffgeten koppeling in riolering oorzaak 13 'inkelruiten trnield fas- oete voor erboden apenbezit Elfjarige aangehouden Gewond door schutting Gestolen auto teruggevonden Automobiliste loopt klappen op Brandweer Tholen moet uitbreiden Man gewond bij aanrijding Officier eist vijftien maanden voor dealen Tour Europa door docenten muziekschool Workshop Acht Maartteam woensdag 14 januari 2004 to Marcel Modde PIIKZEE - Een aantal hui fde Zierikzeesc wijk Malta ,[l de afgelopen weken te men gehad met waterover- tDc oorzaak schuilt in een «etendrainage, zo bleek gis- na graafwerkzaamheden opdracht van de gemeente Len-Duiveland. Dat deel ,|e wijk heeft afgelopen jrjaar nieuwe riolering ge ld probleem doet zich vooral gr in de Mulock- en Kaerse- terstraat, aldus betrokken toners. Volgens J. de Jonge is overlast ontstaan, nadat de «nte de oude riolering {t vervangen. „Als het een jjedoorregent, heb ik nu zo fog centimeter water in jtuinstaan", klaagt De Jon- Jkwoon hier al dertig jaar, irzoals het nu is, daar heb ik nooit last van gehad." Ook anders droge kelder is voch- war dat valt nog mee in RIKZEE - Onbekenden ben tussen maandag 17.00 01 gisterochtend 09.00 uur ruiten van een winkel aan Havenplein in Zierikzee lieid met een hard voorwerp op aten geslagen waardoor ze gebarsten zijn. De schade is bekend. igenda REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND 23a 4300 AB ZIERIKZEE l[* (0111) 454647 10111)454657 pHiaib mdzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) i^'Kleemans iMPankow '^e Soesman lert (sport) centrale redactie «lionspark 28 Postbus 31 "60 AA goes Jel <0113)315500 *'0113)315669 ■"Mil: fedactie@pzc.nl •wernet *wpzc.nl Nail: web@Pzc.nl 'enderio n - 1 a9 9edu- tótPrrla penmgstiiden; ^dagstot 12.00 uur vergelijking met een buurvrouw die daadwerkelijk moet hozen. Bij andere huizen zit de overlast met name in de kruipruimte on der de vloer. De Jonge zegt voor de zekerheid 'een claimpje' te hebben ingediend bij de ge meente, mocht straks blijken dat zijn moestuin schade heeft opgelopen. Hoewel al voor de feestdagen bij de gemeente een klacht werd neergelegd, was het volgens J. Scheele van de afdeling open bare werken niet eerder moge lijk de verantwoordelijke aan nemer ter plekke te krijgen. Gis teren werd een deel van de drai nage blootgelegd, omdat het vermoeden bestond dat er iets mis was met de aansluiting op het nieuwe afvoerstelsel voor regenwater. Dat bleek inder daad het euvel. Volgens Scheel is de drain be schadigd geraakt bij het verwij deren van de oude riolering en zat de 'sponsbuis' niet gekop peld aan de afvoer. „Dat is on opgemerkt gebleven, omdat we van het bestaan eigenlijk niets afwisten." Aan het eind van de dag kon de drain alsnog aan het centrale worden bevestigd. Tevens werd de storing verholpen van het overbelaste gemaal in de Mulockstraat, dat het regenwa ter uit een ondergronds opvang overpompt in het buizenstelsel. Voor die straat zijn de proble men daarmee opgelost, ver wacht Scheele. Grondwater De oorzaak van de waterover last in de Kaersemakerstraat bleef ook na de graafwerkzaam heden onopgehelderd. Anders dan het ophopen van overvloe dige regenval in de Mulock straat, is in dit deel van Malta het stijgende grondwater de boosdoener, aldus Scheele. Hij vermoedt dat het grondverzet vorig jaar de verhoudingen in de bodem heeft verstoord, waar door de onderaardse loop is ver anderd. Om die overlast te be teugelen, wordt ook in de Kaer semakerstraat drainage aange legd. Dat gebeurt mogelijk nog KZEE De Driehoek, 14.00-16.00 •instuif; 20.00 uur: Bijeenkomst borstvoe- NEUZEN - Op de Willem Zwijgerlaan in Terneuzen is termiddag rond half vijf uur 128-jarige Belgische auto- lilist aangehouden omdat ihet bezit was van een vlin- mes kwam tijdens een ver- cscontrole boven water. E-jange Belg kreeg een boe- an 135 euro voor verboden enbezit tij nader inzien WC van gisteren stond een artikel afleiding van de nieuwjaarsrecep tie gemeente Schouwen-Duive- opSjanuari. Het zelfde stuk was een keerder ook al geplaatst Door een li hei computersysteem is het arti- «gniaals in de kolommen van de I verschenen. Deze onzorgvuldig- nsd met mogen gebeuren, waar- fonze excuses. Politiepersoneel heeft door wisselende diensten en bij calamiteiten behoefte aan kinderopvang op maat. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De Zeeuwse kinder opvangorganisaties en de politie in Zeeland hebben de handen ineen gesla gen voor een flexibele kinderopvang. Politiepersoneel heeft door wisselende diensten en bij calamiteiten behoefte aan kinderopvang op maat. Gastouder- opvang, waarbij kinderen in een huise lijke omgeving opgevangen worden, biedt die mogelijkheid. Op 1 februari treedt voor de medewerkers van de po litie Zeeland een nieuwe kinderop vangregeling in werking. Personeelsfunctionaris C. Bolink van de politie Zeeland voerde een groot aantal gesprekken met medewerkers om te achterhalen welke knelpunten zij ervaren bij de kinderopvang. Zij con cludeerde een groot tekort aan flexibele opvang. „Kinderdagverblijven stellen soms als voorwaarde dat ouders mini maal vier dagdelen in de week moeten afnemen. Dat kan een probleem zijn voor mensen die heel onregelmatige diensten draaien. De ene week hebben ze twee dagdelen nodig en de week erop niet. De andere week hebben ze 's avonds opvang nodig. Daarnaast heb ben onze mensen soms noodopvang no dig als ze opgeroepen worden voor ME of arrestatieteam. Dat soort zaken laat zich niet makkelijk inplannen." Agenten moesten zich soms in de vreemdste bochten wringen om hun kind tijdens werktijd te laten opvan gen. Er is bijvoorbeeld sprake van veel 'informele kinderopvang', buren of fa milie die op de kinderen passen. Het politiepersoneel, bleek uit de in ventarisatie, had vooral behoefte aan een vorm van flexibele kinderopvang. Gastouderopvangprojecten bieden die mogelij kheidMet het oog op haar nieu we kinderopvangregeling vroeg de po litie Zeeland de Zeeuwse gastouderbu reaus in Walcheren, de Bevelanden, Zeeuws-Vlaanderen, Schouwen-Dui- veland en Tholen, één gezamenlijk aan bod te ontwikkelen. Voor de gastouder bureaus bleek dat lastig, omdat zij in de loop der jaren allemaal eigen regels hadden ontwikkeld. Er was onder meer een verschil in tarieven. De directies van de vijf kinderopvangstichtingen in de provincie besloten hun werkwijzes op elkaar af te stemmen en één gastou- deropvang-aanbod in de hele provincie te formuleren met dezelfde voorwaar den en prijzen. Cursus „Wij willen de drempel zo laag mogelijk houden om ervoor te zorgen dat de overstap van de informele kinderop vang naar de gastouderbureaus wordt bevorderd", vertelt E. Ramstijn, mana ger gastouderbureau van de Stichting Kinderopvang Walcheren. Nieuwe gastouders zijn bijvoorbeeld verplicht om drie avonden lang een cursus te vol gen op het gebied van onder meer EHBO en de ontwikkeling van jonge kinderen. Familie en buren die gastou der willen worden hoeven slechts een deel van de cursus te volgen. Politieper soneel dat buren of familieleden mee neemt naar het gastouderbureau hoeft geen inschrijfgeld te betalen en krijgt foto Lex de Meester vijf uur opvang voor niks. „We hopen dat het voor medewerkers van de poli tie aantrekkelijker wordt om naar ons over te stappen", zegt Ramstijn. In de laatste nieuwsbrief van de Zeeuwse gastouderbureaus is een op roep geplaatst voor gastouders die in noodgevallen kinderen van politieper soneel willen opvangen. „Daar staat een iets ruimere vergoeding tegenover. We hebben al een aantal gastouders be schikbaar, maar we kunnen niet garan deren dat de opvang om de hoek kan plaatsvinden. We hebben alleen al op Walcheren 160 gastouders. Het moet wel heel gek zijn, willen we er daar niet één kunnen vinden." Op dit moment maken tachtig tot vijf entachtig kinderen van Zeeuwse poli tiemensen gebruik van gastouderop- vang. Zowel Ramstijn als Bolink gaan ervan uit dat meer mensen gebruik ma ken van de nieuwe regeling. „Met in gang van 1 februari kunnen onze men sen gebruik maken van alle mogelijke vormen van opvang: dag, nacht, avond en vroege opvang", aldus Ramstijn. door Rolf Bosboom GOES - De ondernemingsraad (OR) van de Oosterscheldezie- kenhuizen wil met een petitie de Raad van Toezicht en Advies duidelijk maken dat het perso neel achter directeur S. Schui tevoerder staat. Met het verzamelen van handte keningen is voorlopig even ge wacht, omdat veel medewer kers eerst precies willen weten wat er nu aan de hand is en waarom Schuitevoerder per se weg zou moeten. De OR heeft daar begrip voor en is daarom gisteren begonnen met het opstellen van een ver klaring, waarin de achtergron den van de bestuurscrisis nog eens worden toegelicht. Moge lijk vandaag wordt een rond gang langs het personeel ge maakt om adhesiebetuigingen te verzamelen. De Raad van Toezicht wil Schuitevoerder, momenteel het enige lid van de Raad van Be stuur, ontslaan. Als reden wordt gegeven dat hij per se de nieuwe voorzitter van de Raad van Be stuur wilde worden, als opvol ger van de in oktober vertrok ken J. Broertjes. Met zijn opstel ling zou hij de open wervings- en selectieprocedure hebben ge frustreerd, aldus de Raad van Toezicht, die op korte termijn een interim-manager wil be noemen. Binnen de organisatie bestaat grote verbazing over het voor genomen ontslag, vooral omdat er tevredenheid heerst over het functioneren van Schuitevoer der. Bovendien wordt na diens vertrek gevreesd voor een reor ganisatie. die in de ogen van ve len overbodig is. Geen mededelingen De medische staf vereniging heeft maandagavond langdurig vergaderd over de kwestie. Over de uitkomsten van de bespre kingen zijn geen mededelingen gedaan. „Wij vinden niet dat onze mening in de publiciteit moet komen", zegt voorzitter F. van Empel. „Onze reactie hoort thuis daar waar die gevraagd is, en dat is de Raad van Toezicht en Advies." Van Empel betreurt het dat an dere vertegenwoordigende or ganen binnen de ziekenhuisor ganisatie, en dan met name de patiëntenraad, wel uitvoerig naar buiten zijn getreden. „Daardoor zijn mensen bescha digd geraakt die er volkomen buiten staan. Dat geeft alleen maar een hoop commotie De ziekenhuiskwestie heeft ge leid tot Kamervragen van zowel de SGP als de SP-fractie. B. van der Vlies van de SGP wil van mi nister Hoogervorst weten wat de achtergronden zijn van de crisis en of er een verband is met de fusieplannen, die voorlopig zijn afgeblazen. De SGP'er vraagt de bewindsman verder of hij mogelijkheden heeft om te (laten) bemiddelen in het con flict en of hij daarvan gebruik wil maken. De SGP wil tevens de garantie hebben dat de kwes tie niet ten koste gaat van de pa tiëntenzorg in de regio Ook SP-Kamerlid A. Kant heeft zich tot de minister gewend. Zij is benieuwd naar diens reactie op de gang van zaken en vraagt hem te onderzoeken of de afge sproken procedure rond een nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur inderdaad 'met voeten is getreden', zoals de pa tiëntenraad heeft beweerd. Kant dringt bij de bewindsman aan op een 'onderzoek naar de gang van zaken' en het onderne men van een bemiddelingspo ging. Zo'n bemiddelaar zou, als het aan de SP ligt, moeten zoe ken naar een oplossing zonder 'dure interim-bestuurder'. Een fout in de nieuwe riolering bleek de oorzaak van de wateroverlast in de wijk Malta. foto Marijke Folkertsma deze week. Hoeveel dit akkefie tje de gemeente kost, kon Scheele gisteren niet aangege ven. Evenmin was duidelijk of de aannemer aansprakelijk wordt gesteld. ZIERIKZEE - Een elfjarige jongen uit Zierikzee is maandag avond om 20.55 uur in de Grevelingenstraat in zijn woon plaats aangehouden door de politie. De jongen had een trot toirband op de rijbaan van de Haringvlietstraat gegooid. Hij was in gezelschap van twee andere jochies. Eén van de pas santen die zag dat de jongen de trottoirband op de rijbaan gooide, waarschuwde de politie. De elfjarige is doorverwezen naar bureau HALT. VLISSINGEN - Een 70-jarige Vlissingse vrouw is gisteren rond 11.50 uur in de Bloemenlaan in haar woonplaats gewond geraakt door een omvergewaaide schutting. De harde wind blies de schutting omver, waarbij de vrouw werd geraakt. Zij is voor onderzoek met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. RILLAND - Op een parkeerplaats aan de A58 bij Rilland is gistermiddag een personenauto teruggevonden die maan dagavond was gestolen was vanaf de Nieuwe Haven in Zie rikzee. De eigenaar is in kennis gesteld. GOES - Een 27-jarige automobiliste uit Goes is gisterochtend in de Nieuwstraat in haar woonplaats enkele keren geslagen door een nog onbekende medeweggebruiker. De vrouw had haar wagen in een parkeervak gezet met de alarmlichten aan De auto stond voor een klein deel buiten het vak. Een achter opkomende automobilist stapte uit zijn wagen, opende het portier van de auto van de vrouw en begon tegen haar te schel den. Toen de vrouw uitstapte, sloeg hij haar enkele keren op de arm. Iemand anders kwam tussenbeide, waarna de man wegreed. SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse brandweer moet fors uitbreiden om haar werk naar behoren te kunnen doen. Bere keningen laten zien dat daarvoor ruim tien volledige arbeids plaatsen nodig zijn; momenteel beschikt het korps er over drie. Dat blijkt uit een Thoolse evaluatie van het landelijke Project Versterking Brandweer, dat eind jaren negentig in gang is gezet om het niveau van de brandweer op te krikken Dat heeft in Tholen bijvoorbeeld geleid tot een uitbreiding naar drie beroepskrachten. De plannen voor Tholen zijn ver der voor een groot deel in de war geschopt. Dat heeft onder meer te maken met de cafébrand in Volendam, die tot veel meer aandacht voor veiligheid en strengere normen hebben geleid. Ook had de aansluiting van Tholen bij de Regionale Brandweer Zeeland nogal wat voeten in de aarde. Het gevolg is dat veel zaken bewust niet zijn uitgevoerd of uitgesteld. TERNEUZEN - Een 33-jarige Temeuzenaar is gisteren rond 7,30 uur gewond geraakt bij een aanrijding op de Mr. FJ. Haarmanweg in Terneuzen. De man reed op zijn bromfiets over het fietspad langs de weg. Op het kruispunt met de N61 verleende hij geen voorrang aan een automobilist. De man reed tegen de auto aan en kwam ten val. Hij is met rugletsel overgebracht naar het ziekenhuis. door Aector Dooms MIDDELBURG - Tegen een 28- jarige inwoner van Zierikzee is gisteren bij de rechtbank in Middelburg voor dealen in harddrugs vijftien maanden ge vangenisstraf geëist. De man raakte vorig jaar op nieuw verslaafd aan cocaïne na dat hij werkloos was geworden. Toen hij in geldnood kwam was hij gaan dealen om in zijn eigen verslaving te voorzien. Hij kocht coke in Rotterdam voor twaalf klanten per week. Van de verdiensten (tot 200 euro per week) kon hij zelf zijn dope ko pen. Ook verkocht hij niet altijd de juiste hoeveelheid aan zijn klanten. Het overschot hield hij voor zichzelf. Officier van Justi tie G. Oosterveld relateerde haar eis aan de periode van tien maanden. „Hij is een bekende drugsdealer in Zierikzee. ZIERIKZEE - Vijf muziekdo centen van de Zeeuwse Muziek school geven zaterdagmiddag 17 januari een concert in de Lu therse Kerk in Zierikzee. Met het concert Tour door Euro pa draaien de docenten de rollen om, In plaats van te luisteren naar hun leerlingen, laten de docenten een keer van zich ho ren. Vier van de uitvoerenden geven muziekles in Zierikzee. Zij worden geassisteerd door een Middelburgse collega. Het gaat om pianisten Henny van Eersel, Leen de Broekert en El lengard Jense (tevens regiodi recteur Schouwen-Duiveland van de Zeeuwse Muziekschool), organist Jos Vogel en Rob van der Meule (bas/bariton). In de naam van het concert ligt al een beetje de gevarieerde aard van het concert besloten. In Tour door Europa komt mu ziek uit diverse landen voorbij; zoals orgelmuziek uit Engeland, meeslepende Slavische dansen, liederen uit Spanje en Duits land en Franse pianomuziek. Het concert in de Lutherse Kerk begint om 16.00 uur 's middags Kaarten zijn verkrijgbaar bij de muziekschool en, voor zover voorradig, ook voor aanvang van het concert bij de kerk. Re serveren is mogelijk via tele foonnummer 0111-420561. Bij een huiszoeking op 6 novem ber werd er behalve cocaïne ook xtc-pillen en softdrugs aange troffen. Raadsman H. Goedege- bure bestreed de periode van dealen, die volgens zijn cliënt veel korter was geweest. De Zie- rikzeëenaar zei verder bereid te zijn om af te kicken, hoewel uit het reclasseringsrapport die be reidheid niet bleek „Ik wil uit de verslaving stappen", pro beerde de verdachte overtui gend over te komen. De verdachte hangt ook nog een plukzevordering van 6750 euro boven het hoofd. De Rechtbank 'doet 27 januari uitspraak. ZIERIKZEE - Het Schouwse 8 Maartteam houdt zaterdag 17 januari een workshop met als ti tel 'Ruimte nemen en grenzen stellen'. De workshop is voor vrouwen en wordt tussen 10.00 en 13.00 uur gehouden in het MFC in Zierikzee. Aansluitend is er voor belangstellenden een nieuwjaarslunch in het kooklo- kaal van Sociaal Cultureel Werk De Lichtboei, ook in het MFC. De workshop wordt gegeven door Herien Wieringa, deskun dige op de terreinen van onder meer ademhaling, stemgebruik, zang, dans en expressie. De meeste mensen zijn zich er niet van bewust hoe zij elke dag ruimte nemen en grenzen stel len. Door middel van dans, ex pressie en stemgebruik laat Wieringa de deelneemsters dat ervaren aan de hand van gerich te en speelse opdrachten. Met gebruikmaking van klassieke en lichte muziekstijlen, beelden en foto's uit kranten en tijd schriften, teksten en theatrale attributen wordt getracht het lijf en de stem te herontdekken. Verder worden de deelneem sters zich bewust gemaakt van hoe zij zich bewegenhoe ze hun stem kunnen gebruiken en wel ke houding ze uitstralen. Het gebruik van adem als bron van ontspanning en kracht is een es sentieel onderdeel in deze work shop. Elke beweging, houding, inspanning, klank, maar ook de stilte heeft adem nodig. Er kun nen maximaal twintig deel neemsters met deze workshop meedoen. Voor informatie en opgave voor deelname, tele foon; 0111-402024.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33